Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) T. Almeida válasza BobChemistry (#248) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Eegen, kinek mi a fontosabb.
A tesómnak a szórakozás, meg a barátnője...Mert tanulni soha az életemben nem láttam...megint ellébecolta (másodszor is) a félévet, anyuékat jól átvágta persze ilyen meg olyan indokokkal, meg hogy most nem diplomázhat, csak majd 2007-ben...most utolsó éves pedig.

ja és persze menni akar utána másoddiplomára...hogy én ennyire más voltam, hihetetlen (minden nyáron meló, plusz technikusi után egyből főállást kerestem és levelezőre mentem).

na, jólvan, befejeztem a ''sírást'' :)


Szerk.: Sajnos nem ismerem.

[Szerkesztve]

(#252) zfarkas válasza BobChemistry (#249) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ilyen szobatársam nekem is volt. 4 éven keresztül hitték azt a szülei, hogy lesz diplomája. És egyszer csak telefonált a szobába a gyerek anyja, hogy jött egy levele az egyetemtől, hogy viszlát.

Raw Dark Pure

(#253) csigaaa


csigaaa
csendes tag

Hi all!!
Jó ez a topic, hiánypótló!
Valaki írta, hogy miután elköltözött, akkor kezdődött az aranyélet.
Maximálisan egyetértek vele! Mikor halasztottam egy évet a fősulin (nyelvvizsga miatt), egyből eljöttem fel pestre dolgozni. Nem tudtam megmaradni otthon. Kis 3000-es faluban laktam, ahol nem igazán volt mit csinálni (akkor még net sem volt..:) ). Egy ilyen kis faluban, szülőkkel, pénz nélkül megőrülsz. Legközelebbi normális mozi 70km például.... Hozzátenném, a családi hátteremre egy szavam sem lehet...ahol tudnak segítenek (mondjuk nagyon nem tudnak, ketten élnek kb. 70-80e-ből). Már pár éve nem lakom otthon, de minden pénteken felhívnak, hogy megyek-e haza! Szerintem egy normális családban ennek így kell lennie! Azzal egyetértek, hogy diákként elmenni albiba, az nagyon nehéz. De aki elvégzett egy fősulit, és talál a szakmájában állást, és otthon marad....na azt nem értem. Első melóhelyemen 110e-t kerestem, haverommal béreltünk ketten egy két szobás lakást (50+rezsi), nem volt olyan este, hogy otthon tévéztünk volna (nem is volt TV..:) ) Végig buliztunk 1 évet, mondjuk akkor semmit nem spóroltam....volt olyan hónap, hogy 50e-ért vettem magamnak ruhát... Mindezt abból a 110e-ből! Mostani melóhelyemen nem sokkal, de többet kapok ennél....40e az albi, ennyi változott. Simán havi 40-50e-t raktam félre...persze kevesebb buli volt, mert lett állandó barátnő..:))
Még nem dolgozom egy éve sem, de vettem egy kocsit (1.1 milla). Úgy érzem, ezzel értem el a lehetőségeim határát (kocsi részlet, biztosítás, benzin). De így sem gond, ha leugrunk Balcsira, vagy moziba megyünk....hétvégén szinte csak a városban kajálunk. Persze lakásban én sem gondolkodom, de minden másra simán jut! Szóval aki diplomás, és van normális melója, az szerintem albiban is simán meg tud élni, csak kicsit oda kell figyelni! Mindezt úgy, hogy otthonról minimális támogatást kaptam (némi kaját felpakoltam mikor hazamentem, meg a nyelviskolát fizették még régen kb. 50e volt). És én még nem is keresek olyan, hű de jól...szinte az összes haverom _jóval_ jobban keres nálam + saját lakásban laknak....

(#254) BobChemistry válasza T. Almeida (#251) üzenetére


BobChemistry
őstag

igen, a technikusi utan En is meloztam egy nyarat a szakmamban, de aztan az egyetem mellett mar nem tudtam csinalni, igy marad a T...O gazdasagos arufeltolto...


na, jólvan, befejeztem a ''sírást''

nem siras, csak informaciocsere:DDD

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#255) BobChemistry válasza zfarkas (#252) üzenetére


BobChemistry
őstag

uhh...

ez durva

sajnos Nekem most van 3-4 csoporttarsam, akiknek 3-adjara sem sikerult nehany vizsgajuk, igy nekik is menni kell

ami azert 4-ed ev vegen eleg kellemetlen

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#256) BobChemistry válasza csigaaa (#253) üzenetére


BobChemistry
őstag

na igen...

ha sikerul a PhD felvetelim jovore, akkor En is elkoltozok
ha nem akkor is...

szerk: termeszetesen albiba

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#257) concret_hp válasza BobChemistry (#254) üzenetére


concret_hp
addikt

Na igen a T...O gazdaságos árufeltöltő... Amíg nincs valami épkézláb szakmája az embernek vagy van de nem tudni heti 5*8 órás állást vállalni (mert még tanul pl.) addig kb. a hasonló szintű melók maradnak amivel alapvető probléma hogy nem fizetnek valami jól :(
Meg mondjuk önéletrajzban sem biztos hogy olyan jól mutat a TG meló :( viszont ha más nincs... akkor még mindig jobb, mint éhen halni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#258) brownus válasza concret_hp (#257) üzenetére


brownus
veterán

ne írd bele, én is ''szépítgettem'' a CV-met:)

(#259) concret_hp válasza brownus (#258) üzenetére


concret_hp
addikt

nem is dolgoztam T...O-ban. csak mint újságkihodó. azaz akarom monadni: Hírlapkézbesítő speciális szakmenedzser :DDD

T. Almeida: kb minmálbér körül sztem.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#260) T. Almeida válasza concret_hp (#257) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mennyit fizetnek?
Már én is gondolkoztam, hogy másodállásban 7végén kéne vállalni valamit...

(#261) Oreg_Nene válasza Integra (#177) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Igen ez is megtörtént - mármint az önkárosítás. Bizonyítani nem nagyon tudod mert összefognak a hátad mögött, a műszakvezető/főnök meggyőzi a többieket hogy téged ki kell közösíteni, aztán próbálj meg így dolgozni heti 46 órát + nagyleltár minden hónapban 1x, amit persze nem fizetnek ki. Anno ez úgy volt hogy bezárt az üzlet 14:00-kor, 15:00-ig vártál aztán jön a leltár. 21:00-nál előbb sosem végeztünk:( Mindegy leléptem onnan rég, új munkahely, új problémák:)

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#262) Peet válasza szesa (#236) üzenetére


Peet
senior tag

OFF
Szóval az egyik iker csaj még szabad! :D Cím? ;)
ON

Tildyhez:

Gondolkodtam az aranyélet dolgon, hogy nálad akkor kezdődött mikor elköltöztél otthonról. Ezt Én sem látom másként, Én arra írtam, hogy aranyélet, hogy távol a szülőktől, fizetnek mindent + az egyetemen is megy a lazaság (bulik + délbe kelés stb.).

Szerintem ha Te is elösször otthonról nem a nagybetős ÉLETBE költözöl, hanem előtte egy koliba ahol azokat átéled amiket Én, azt mondanád, nem is olyan jó már ez, persze jobb mint otthon.

Az egyetem és a fősuli egy hatalmas nagy buli, sajnálhatja az aki kihagyja (persze attól most bocsánatot kérek aki ezt nem teheti meg), különösen kolisként nappalin az igazi. ;)

(#263) Predator...


Predator...
tag

Hali embörök..
jópár hozzászólásról lemaradtam mert nehéz meló közben követni egy ilyen forgalmú topicot...T.Almeida nálam is hasonló a helyzet..és már ott tart a dolog h kell egy szikra és robban...fater szava nálunk is szent és nemtudom meddig bírom még...
annyit még hozzá h kicsit durvítsam a helyzetet h faterom arab...gondolom jópáran hallottatok már az arab férjekről..és a hasonlókról....kb most tartok ott h annyira semmibe vesz...h elkezdek neki beszélni..persze megkérdtem előtte h figyel-e,és igen...tehát beszélek neki feláll és elmegy fürödni 2 szó nélkül..anyut kérdezem h mi a szitu miért nem figyel...és ő csak a tv-t nézi..ilyenkor inkább meek fel a szobámba és kész..tv-zek vagy vmi..de az esti olvasós móka nálam is bejáccik...meg a mikor jössz haza szitu...már volt egy párszor olyan h ne gyere haza későn..oksa(aztán mondtam magamban h ok akkor korán jövök) így is lett mondjuk volt kiabálás amikor anyu dolgozni ment volna reggel 6-kor és én akkor léptem be az ajtón mondván ''no megjöttem''....ugyhog ylázadok amíg tudok de nembírom sokáig...lassan csatizok én is ''közétek''... kb 4 év...még a sulit otthon befejezem 4 év a 2*2-es technikum és utánna szeva mindenki alapon elmegyek...
majd kiderül mi lesz velem de már készülök rá egy ideje...spórolgatás...önerőből kaja ellátás..mondjuk amíg itt vok és nem én fizetem a villanyt addig kihasználomTegnap vettem egy TT SViking házat+TT 480w-os tápot:C

Köszöntem aki elolvasta várok ötletet...h mit csináljak így az idegosszeomlás szélén...ha bővebben kéne mesélni akkor msn...nemnagyon büszkélkedek fórumban jelen helyzetemmel:R

Peace:P

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#264) iguana


iguana
őstag

4 éve összeköltöztünk a párommal. a lakás az ő nevén volt, egy másfél szoba panel pusztulat. mindent felújítottam, kicseréltem. festés, tapéta, kövezés, csempe, kád, konyha, parketta. szóval minden. ez több mint 1 millámba került. (mindent én csináltam). majd fullra berendeztem: kanapé, mikro, hűtő, mosógép, konyhai eszközök, reluxa, redőny, klíma, házimozi, video, nagy tv stb. ez kb. 2 milla volt. full extrás kis lakás lett, mindenki ámult.
most lett vége a kapcsolatnak.
megyek albiba 1edül. 60k+25k rezsi. kezdek előlről mindent, a cél saját lakásvásárlaás.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#265) Predator... válasza iguana (#264) üzenetére


Predator...
tag

Szép kis mérleghinta...mármint egyszer nagyon fent és most nagyon lent..segíteni sajna nemtudok de annyi h ha egyszer sikerült menni fog mégegyszer a ''feltörés''...sok sikert hozzá...GL&HF:U

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#266) iguana válasza Predator... (#265) üzenetére


iguana
őstag

dehogy vagyok ''nagyon lent''. pozitívan állok hozzá, nem sajnáltatom magam. csak azt a ''jó néhány milliót'' sajnálom, amit elköltöttem. már bőven benevezhettem volna részletre lakás mókába. ez van. 1 évet lehúzok, aztán lakást veszek. 1 év nem a világ. ráadásul az albi is fullos :) esetleg keresek majd egy albérlő társat, hogy ne unatkozzak.

[Szerkesztve]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#267) BobChemistry válasza iguana (#264) üzenetére


BobChemistry
őstag

hu...


ez nem sámli...

kitartás:R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#268) iguana válasza BobChemistry (#267) üzenetére


iguana
őstag

köszi. kitartás az van ;)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#269) BobChemistry válasza iguana (#268) üzenetére


BobChemistry
őstag

nincs mit

de most komolyan, Én biztos lezúztam volna
elég könnyen ki tudnak akasztani az ilyen dolgok

nagyapámmal az élettársa csinálta ugyanezt
nagyfater kőműves volt, felépítette az élettársa fiának a házát Hatvanban ingyen, utána meg elzavarták

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#270) tildy válasza Peet (#262) üzenetére


tildy
nagyúr

Én otthonról nem a nagybetűsbe költöztem, hanem koliba.
Egy vig ellenőrizgettek, hol vagyok merre vagyok, de aztán lészoktak róla.
Szóval 5-6 évig voltam kolis,(1 év elte , 4.5 Kandó ) tudom milyen a kolis élet.
Engem amx a nagy hangerejű klub 104-ek zavartak, más nem igazán. Igaz én nem is nagyon éltem társasági, kolis életet, ugyanis egy koliban laktam a párommal(sokrszor egy szobában is:C)
magyarán: ''hogy távol a szülőktől, nem fizetnek semmit + az egyetemen is megy a lazaság''
Egyébként maga a suli tényleg oké, de én nem voltam az a midnen ''szarban'' legyünk benne típus, részt vettem a koli életében , de nem voltam állandóan bulizni stb...
Ja és lemaradt még az , hogy a legelső nyáron, érettségi után azért dolgoztam, hogy legyen számítógépem. Az egész nyaram végigmelóztam, 100 forintos órabérem volt, és vettem 93Eért egy p166-t nyár végén. eErre anyám: ilyen hülyeségre költeni, hogy számítógép? Ennyiért már szekrénysort lehet kapni!!!

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#271) zfarkas válasza iguana (#264) üzenetére


zfarkas
senior tag

Egy ismerősöm járt hasonlóan. Volt egy menyasszonya, pár évig együtt voltak, a csajnál lakott, minden pénzét odahordta, aztán kalap-kabát egy szál f*szban mehetett haza a szüleihez.

Asszonyban és kutyában... ;]


Most én is gondban vagyok. Novemberig elvagyok, aztán kellene menni asszonykámmal Bp-re, de inkább a környékére. Anyagi keret (egyelőre) még nincs. Most elég jól keresek, de kérdés, mennyit tudok félrerakni.
Szüleimnek lenne egy lakásuk, amit nem használnak, de a húgom korán sem keres úgy, mint én. És neki miből lesz hol laknia?
Ehhh, majd lesz valahogy! Ha máshogy nem másodállás :D

Raw Dark Pure

(#272) zfarkas válasza tildy (#270) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ja, a kolesz egy jó kiindulópont. Akkor megtanul az ember önállósodni. Meg hogy mire költhet/mire nem. Voltak nagyon keményen megbánt gépfejlesztéseim... :(
2 évig anyuék adtak pénzt, aztán harmadévben már dolgoztam. Havi 40k (egy év múlva adóelőleg levonás után 27k), meg ösztöndíj mértékkel (meg néha prémium). Abból ki tudtam jönni.

Raw Dark Pure

(#273) BobChemistry válasza tildy (#270) üzenetére


BobChemistry
őstag

ilyen hülyeségre költeni, hogy számítógép? Ennyiért már szekrénysort lehet kapni!!!


ezt megkapom aláírásnak?:C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#274) tildy válasza BobChemistry (#273) üzenetére


tildy
nagyúr

Vigyed nyugodtan:)

Volt ám folytatása is a dolognak: hogy az (a szekrénysor) legalább jó lett volna staférungnak.
--------------------------------------------------------------
Anyámat egy csöppet sem érdekelte, hogy konkrétan progmat és infó szakokra jelentkeztem, ahol szinte nélkülözhetetlen a gép. Szó se róla, azóta már otthon is van, s rájött ám , hogy nem hülyeség. Indexet, noklapjat olvas neten, msnezik, levelezget.
-----------------------------------------------------------
fura müdon mióta nem lakom otthon, sokkal jobb a szüleimmel a viszony. és úgy látom hugomnális hasonlóvan kialakulóban... (ő is már gimiben volt koleszos...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#275) turho


turho
őstag

Érdekes, még senki sem vetette fel, hogy kltözzenek el a szülők :DDD

(#276) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Olyan könnyen leléptem, hogy nem is érdemes róla beszélni. Nem is értem, számodra mi a nehéz benne. Szóval nem is értem, mi a bajod. A családi belharc meg végképp kérdőjelet ültetett a homlokomra.
Persze, hogy pénzbe kerül, ha elmész otthonról. Valamit valamiért.

Nekem kicsit nyavajgós az egész. Olyan, mintha a költözéstől félnél, meg attól, hogy nem vigyáz majd rád édesanyád.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#277) turho válasza Jim Tonic (#276) üzenetére


turho
őstag

Öcsémmel van ilyen probléma. 26 éves, és megragad ezen a szinten. Otthon lakik anyámékkal /én 25 évesen leléptem fullosan/.
Dolgozott messze, majd leépítés miatt elküldték, hazaköltözött. Azóta kisebbségi érzése van, szorong, és borzasztóan fóbiás a saját lakhelyétől, a helyi emberektől. Nem ismerkedik, egymaga jóformán az utcára sem megy.
És egyre inkább elhatalmasodik rajta anyám összes hüle szokása, még az eszméi és a hanghordozása is /csakhogy az egyik 26, a másik 50 éves/.
Kezd reménytelen esetnek tűnni. Nem tudom neki megmagyarázni, hogy ha összeállna egy klassz csajjal, akkor ketten tudnának ha nehezen is, de boldogulni.
És ahogy telik az idő és idomul a személyisége, egyre inkább lehetetlen lesz a kitörés.
Nem tudok rajta segíteni, mert magán nem akar.
Szomorú, de ha felmérgel, van hogy a fejéhez is vágom ezeket. /Pl. már azt is mondtam neki, hogy gyűjtse össze a fél lakás árát, ha megörököljük, mert ő ott fog nyugdíjba menni :(/.
Én ki is akartam viszonylag időben törni egy ilyen körből. De megvártam az igazi kapcsolatot, amibe érdemes belekezdeni.
És nem vágyom vissza azóta sem /5-ik éve/ és szokatlan is ''vendégségbe'' menni anyámékhoz. Itt érzem magam otthon a majdnemsaját lakásunkban.

(#278) divot válasza tildy (#274) üzenetére


divot
veterán

Ez ismerős. Amikor bejelentettem, hogy informatikát szeretnék tanulni, akkor keresztapám azt kérdezte: Miért nem valami kézzelfoghatóval akarok foglalkozni, lehetnék például traktoros. És ezt halál komolyan gondolta a lelkem, mert hogy ő egy pici faluban gazdálkodott, és azt látta, hogy mivel nem volt saját gépe, mennyire levették szántáskor. :)

Mondjuk annyiban igaza volt, hogy végül otthagytam az informatikát, mert nem igazán érdekelt. De az újabb hivatás meg még kevésbé lett kézzelfgoható. :D

(#279) Jim Tonic válasza turho (#277) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ismerek pár 35 éves srácot, akik azért nem költöznek el otthonról, mertt így olcsóbb.
Aztán csodálkoznak, ha néhány dolgukon nevetnek az emberek, és nem tudnak barátnőt megtartani pár hónapnál tovább. Ha nő lennék, nekem sem kellene olyan férfi, akinek nincs ennyi idősen egzisztenciája, és még anyu szoknyája alatt bújik.
Ez szerintem abnormális dolog. Az ember álljon meg a saját talpán.
Most albérletet fizetek, elég drága. Igyekszem úgy csinálni az életem, hogy aztán lakásom legyen majd.

A világon kevés ember szereti annyira a szüleit, mint én, de egyáltalán nem akarok velük élni. Pedig jól megvagyok velük. De a menyasszonyomnak sem akarok egy anyóst a nyakába.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#280) turho válasza Jim Tonic (#279) üzenetére


turho
őstag

Teljesen egyetértek. Volt egy 36 éves munkatársam anno, aki 2-3 napos tivornyákra járt folyamatosan átmotorozta Kele-Európát, de az anyja még mindig megvette neki tavasszal a kötött pulcsit, és megsütötte a rántottáját...na köszi. Volt 3 menyasszonya!!! is, de mindig elrettent szerintem, amire odakerült hogy akció.
El-elköltözget most is, de mindig itthon köt ki Anyunál :)

(#281) gregorik válasza csigaaa (#253) üzenetére


gregorik
senior tag

''nem volt olyan este, hogy otthon tévéztünk volna (nem is volt TV..)''

ez a nap poénja =).

(#282) gregorik válasza Jim Tonic (#279) üzenetére


gregorik
senior tag

mod: az egész. ;)

[Szerkesztve]

(#283) divot válasza gregorik (#282) üzenetére


divot
veterán

Jó neked, irigyelünk hidd el, mert bár jómagam rendesen megharcoltam mindenért, egyáltalán nem vagyok az a büszke típus. Szóval ha a seggem alá tették volna mindezt, a legkevésbé sem tiltakoztam volna. :D

De a te eseted a legkevésbé sem általános, sőt, még a fehér hollónál is ritkább: látod, szinten mindneki küzd itt az önállósulással.

(#284) gregorik válasza divot (#283) üzenetére


gregorik
senior tag

qrvára nem akarok senkit magam ellen hangolni, úgyhogy kimoderáltam magam, bocsi :D

(#285) divot válasza gregorik (#284) üzenetére


divot
veterán

Megértem. ;)

(#286) bali79


bali79
tag

26 vagyok, kb 7 éve ''költöztem el'' otthonról, azaz vagyok önálló (ebből 5 év kolesz, ami csak félönállóságnak számít), de albérletben egyszerűen nem tudom magam otthon érezni. Nagyon hiányzik az anyukám :B, főleg, hogy mostanában csak 4-5 hetente tudok hazamenni. Mindig pakol be ennivalót, meg még anyagilag is támogat (vesz ezt-azt, ruhák főleg meg ilyesmi) pedig már jóval jobban keresek nála, de én úgy érzem, hogy szüksége van rá, hogy törődjön velem. Otthon egy nagy lakást tartunk fenn, ahol tesómnak is meg nekem is megvan a magunk szobája és ehhez én ragaszkodom is, mert nem akarok vendégként hazamenni! Már most azon töröm a fejem, hogy hogyan lehetne az egész családot egy nagy házba összehozni valahol Bp. mellett, mert szerintem nincs annál jobb, mint amikor az egész család együtt van. Talán, ha majd anyu nyugdíjba megy, mert ő már nehezebben találna magának rendes új állást. Egyszerűbben úgy is mondhatnám, hogy a családi életvitelt úgy képzelem el, ahogy annak idején a Dallas című sorozatban volt, számomra az az ideális!
Azoknak, akik annyira el akarnak szakadni a szülőktől: majd megtudjátok milyen jól jön egy nagyi a háznál, ha jön a gyerek!

Mindenre van félmegoldás!

(#287) tildy válasza bali79 (#286) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól jön persze a nagyi, ha épp már nyugdíjjas, vagy nem az ország másik végében lakik.
Nos nekünk az albérletünk... Hm. Két nap után úgy éreztük, mintha ez örökké a miénk lett volna. Érted? Olyan érzésünk van , mintha a sajátunk lenne, ráadásul imádunk itt lakni.
És mivel nekem otthon hugival közös szoba volt, az is anyuék szobáján átjárós, jó is ez ami itt van:D
Én nem laknék anyámékkal, de a szomszéd házban esetleg:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#288) divot válasza bali79 (#286) üzenetére


divot
veterán

Nagyi tényleg jól jön, de képzeld el például, hogy életed nagy szerelme nem jön ki anyukáddal... Akkor aztán mehet levesbe a nagy együttélés. (Egyébként is a Dallasban állandóan nyírták egymást Lyúingék. :DDD)

(#289) csabika25


csabika25
aktív tag

Nem esett még szó egy fontos dologról, amit pedig nem árt elfelejteni. Férfiként szembesülni a háztartás gondjaival. Így sok év önállóság után el tudom mondani, hogy hatalmas önfegyelem kell ahhoz, hogy az ember rendszeresen mosson, takarítson, mosogasson. És ezeket meg kell tanulni. Mert ami egy nőnek esetleg triviális, az nekem nem volt az. Lásd még mire való az öblítő, pontosan milyen vegyszer kell a felmosóvízbe, stb. Én már elég jól boldogulok, és sikerül rendet tartani a lakásban. Az elköltözés előtt azért mindenki vegyen háztartásórákat anyucitól!:))

Persze nekem is nagy könnyebbség, hogy a kedvesem időnként titokban elmosogat.;)

''Isten fut Windows alatt''

(#290) concret_hp válasza csabika25 (#289) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja a házimunkák...
ilyenkor lehet értékelni aki megcsinálja.
asszem a lakásomban az alap dolgok után ami azért úgy kell h legyen mint pl. hűtő, mosógép stb. az első háztartási eszköz 1 mosogatógép lesz :D 1 házimunka minusz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#291) Monya78


Monya78
veterán

Keményen szembesültem Én is a házi munkákkal, mivel asszony nincs ezért egyedül csinálok mindent...

Mosás, Takarítás, Főzés, Mosogatás témákban elvagyok, sőt megkockáztatom hogy szeretem...

Egyedűl a vasalást nem szeretem, így csak a legszükségesebbeket vasalom

Viszonylag rendmániás vagyok, ezért bárki bármikor beesik hozzám soha nem talál kupit...mindennap feltakarítok, ha már egy tányér bepiszkolódik akkor egyből elmosom (ha nem halmozzuk fel a mosatlant akkor egyáltalán nem vészes a mosogatás).

(#292) divot válasza Monya78 (#291) üzenetére


divot
veterán

Így van, a mosogatás első számú szabálya, hogy azonnal... :) Ezt én is saját bőrömön voltam kénytelen megtanulni, amikor a mosdatlan edénykupacba néhány hét múltán egész komoly méretű hangyapopuláció költözött. :DDD

(#293) Sanya


Sanya
nagyúr

9 éve vagyok koleszos, szeptemberben kezdem a 10. évet. egész jó, kolidíjat nem fizetek (kollbizelnök lette, az elődeim kibulizták, hogy ne kelljen), így csak kajára kell költsek. ruhát a szüleim veszik, így marad pénzem kajára, bulira, meg néha seftelek pc hardverrel, és így lett meg a 2 gépem:

otthon.: soltek kt880, 3000+sempron, 2x512 ddr400, asus 9550 gamer edition, lg7xx (17 coll, semmi extra), epson stylus color 300, 400w codegen, 80-as maxtor(5400), 40x asus olvaso, tdk hangfal(80-as)
kolesz: asus a7v600-x, 2500 sempron (nem megy 2100mhz-en :() 40-es maxtor(7200) 120-as seagate (7200), 512 ddr (400) abit cdt 9550(128) samsung 710(tft) lg4182b, ms mouse, többit kihagytam, vagy nincs, vagy elfelejtettem :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#294) ipgirl


ipgirl
tag

A költözés a szülőktől számomra tényleg az életem nehézsége volt. A gimiben kollégista voltam 4 évig, majd pedig 18 évesen mentem albérletbe a párommal. Mivel a szülők nem nézték jó szemmel, hogy a párommal költözök össze, ezért kb 4 hónapig semmi anyagi támogatást nem kaptam, ezért fölvettem a diákhitelt egy félévre. Aztán szülők picit megenyhültek, így fizetik az albérletem részét. 2 év alatt 3 albérletben voltam /ebből egy helyen csak egy hónapig/. Rengeteg pénz elmegy erre...most egy kis lyukban élünk , egy egyszobás-fürdős minigarzonban, ahol a konyha egy helyiségben van a szobával, ami az ''életterünk''. Mondanom sem kell, hogy ettől egy idő után besokkkkkal az ember, pláne amikor főzök és nem tudok hova pakolni....és már lehúztunk itt egy évet és 2 hónapot. Jövő hónapban költözünk, mivel párom vett föl hitelt és nem albérletre ''dobjuk ki'' a pénzt, hanem ''saját'' lakásra.
HA elköltözöl a szülőktől, akkor vagy anyagilag teljesen a saját lábadra kell állni /elsősorban dolgozni/, mert egyébként nem fog menni. Suli esetén az öszöndíj+diákhitel szinte semmire nem elég...legalábbis nekem nem volt elég.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#295) tildy válasza ipgirl (#294) üzenetére


tildy
nagyúr

No igen, de sajnos a saját lakásba rakáshoz is kell egy kis kezdőösszeg. Azt is összeszedni azért nem egy év:U Mi meg ugye csak egy éve dolgozunk rendesen. (Előtte dolgoztunk már, de kb arra volt elég akkor, hogy az albérletre , kolira , egyéb apró dolgokra épp futotta )
Szóval gyüjtögetés az kkb egy éve van (illetve lett volna nekem, ha előző helyemről nem kerülök is , és hamarabb találok melót:()

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#296) T. Almeida válasza divot (#292) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:D
Amikor egyedül éltem, és jött a barátnő hozzám (2 hetente 7végén), akkor előtte levő nap mosogattam el...kb. 3 óráig tartott.
Aztán rájöttem, hogy gyorsabb, ha kaja után 3 perc alatt elmosom, amit piszkolok.

(#297) bbazsy válasza divot (#292) üzenetére


bbazsy
őstag

v mikor a 1.5 hetes krumplipüréből elkezd nőni a zöld cucc, és már öntözöd, mert az az egyetlen ''növény'' a szobában :DDD

..

(#298) Sanya


Sanya
nagyúr

hehe. 1 hete nem mososgattam :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#299) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Mindenből csak maximum 2 db-ot kell tartani, és akkor rákényszerülsz hogy kétnaponta mosogass. :)

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#300) TéKrys válasza Sanya (#298) üzenetére


TéKrys
senior tag

MIért? csak nem a barátnőd mosogat? ;]
Mi egyből el szoktunk mosogatni, sohasem toljuk magunk előtt a teendőket.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.