Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Pacák válasza bali79 (#286) üzenetére


Pacák
senior tag

A minimum az, hogy az ember olyan messzire költözzön a szülőktől, hogy egy szál papucsban már ne tudjanak átjárni az ősök. :DDD

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#302) Nimrod válasza concret_hp (#290) üzenetére


Nimrod
addikt

Csak utána vegyél be nyugtatót a vízszámla megtekintésekor... :(((

(#303) Nimrod válasza Pacák (#301) üzenetére


Nimrod
addikt

De a távcső se legyen elég nekik. :DDD

(#304) Goose-T válasza Nimrod (#302) üzenetére


Goose-T
veterán

El vagy tévedve. Nővéreméknek mosogatógépük van. Hatan vannak a háztartásban, két felnőtt, négy gyerek, de még sohasem panaszkodott a vízdíjra. Pedig ott aztán kell mosogatni rendesen!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#305) concret_hp válasza Nimrod (#302) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk ha megdobja havi 2K val vagy 3Kval akkor is megéri szvsz h nme kell mosogatni. de sztem annyival nem dobja meg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#306) Poctar válasza T. Almeida (#144) üzenetére


Poctar
senior tag

''ha ''Ő'' beszél.''

Ez ismerős nálunk is ez a helyzet.:U

(#307) tildy válasza concret_hp (#305) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert is dobna meg? A jofele mosogatogepek 16 liter vizzel beerik, na most ha en folyo vizzel mosogatok, akkor tuti elfolyik ennyi.... Arrol nem is beszelve, ha teljes vizben , kulon oblitolevel mossa az ember.
Higyjetek el , nem fogyaszt tobb vizet... max aramot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#308) Loha válasza concret_hp (#305) üzenetére


Loha
veterán

Saját tapasztalat szerint a mosogató gép semmire nem jó, mert az erősen szennyezett dolgokat ugyan úgy kézzel kell elmosni. A normál szennyezettségű dolgokkal általában elboldogul, de ugye be kell pakolni, aztán kipakolni.
Nem olcsó mulatság bele a vízkőtelenítő, amit nem lehet lespórolni, mert ha igen elmattulnak a poharak, de saját tapasztalat szerint még akkor is elmattunlnak, ha használsz... :U
Vmint elég nagy étkészlet kell hozzá, mert ugye pár tányérért + pár evőeszköz, nem érdemes elindítani, mert csak pazarolja vizet.
Szóval szerintem ha nincs vki nagyon eleresztve anyagilag, akkor nem éri meg a mosogató gép.

[Szerkesztve]

(#309) behappy válasza Loha (#308) üzenetére


behappy
aktív tag

amit irtál az az olcso kategóriára vonatkozik... 3 mosogatógép után találtuk meg a jót, igaz 200K volt, de a legjobb amit eddig láttam. semmi nem igaz rá azok közül amit irtál. az előzők persze hibáztak néha.

(#310) Loha válasza behappy (#309) üzenetére


Loha
veterán

SZVSZ 200k marha sok egy mosogatógépért.
Az olcsóbb tipusokról én jót nem hallottam...
Mennyi ideje használjátok?

Szóval szerintem ha nincs vki nagyon eleresztve anyagilag, akkor nem éri meg a mosogató gép.

Aki 200k-s mosogatógépet vesz, nem hiszem, hogy a fenti kategóriába tartozna :)


[Szerkesztve]

(#311) Nimrod válasza Loha (#310) üzenetére


Nimrod
addikt

Én meg szervízesek közt dolgoztam egy rövid ideig, illetve fordítottam magyarra szervízkönyvet is. Nagyjából ismerem a típushibákat, úgyhogy a büdös életbe nem vennék magamnak. Ennyi kézimunka meg kell. :D

(#312) concret_hp


concret_hp
addikt

mondjuk hozzátenném h mire saját lakásom lesz addigra valszeg kifut még 1-2 modell a mosogatógépek piacán is :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#313) Nimrod válasza concret_hp (#312) üzenetére


Nimrod
addikt

Ami változni szokott az a vízfogyasztás, ezen próbálnak javítani.
Bár amikor ott melóztam épp akkor dobták be ezt a drágaságot, szóval ki tudja, mi várható a mosogatógépek piacán (azóta van ilyen fűnyíróban is...). :U

Bővebben: link

(#314) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

jobbra fel

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#315) Integra


Integra
titán

kinek mennyi a havi villanyszámlája és mi van benne?
kaptam egy olyan terhelést (115e) hogy nem akarom elhinni...
és az eddigi havi 5400ról 13500ra akarja felemelni a havi díjam.
csak az összehasonlítás miatt érdekel, mert most vagy valamit elbasztak, vagy lopják az áramom, mert olyan nincsen hogy egy boiler meg egy hűtő, minimális egyéb villanyhasználattal ennyit egyen, 38m2-en...
szülőknél 250m2-en megy minden 4 főre, összehasonlíthatatlanul többszöröse az áramfogyasztás ugye az enyémnek és mégis csak havi 11ezer a villanyuk..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#316) aesir válasza Integra (#315) üzenetére


aesir
veterán

Nekem átlag havi 20.000.-

44m2: szokásos villanyok, nagyon-nagy hűtő, villanybojler (éjszakain), mosógép, 4 elég nagy teljesítményű sz.gép + 5db 20'' feletti CRT-monitor (egy-két hét és jön az ötödik két monitorral az eddigieknél nagyobb teljesítménnyel), nagy TV nagy házimozival, klíma. Szerintem korrekten fizetek.

Van saját életem...

(#317) Integra válasza aesir (#316) üzenetére


Integra
titán

akkor engem lehúznak:(
és hol az ágyad? mely monitorok között?:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#319) aesir válasza Integra (#317) üzenetére


aesir
veterán

Úgy néz ki. Az ELMŰ csak annyira hajlandó, hogy bevizsgálja a villanyórádat. Ha rendben van, kénytelen vagy fizetni.

A monitorerdő mellett, a mozival szemben:D


[Szerkesztve]

Van saját életem...

(#320) Integra válasza aesir (#319) üzenetére


Integra
titán

nevetséges:(
egyet tudok még tenni, kikérem az összes, egy évre visszamenő számla másolatot

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#321) aesir válasza Kalandor (#318) üzenetére


aesir
veterán

Itt kb 60 cm vastag falak vannak. Kint már 3 napja rossz az idő, nekem meg járatnom kell a klímát mert a falak nyomják a meleget:( Mondjuk télen ez bejön, egy db gázkonvektor fűti az egész lakást, ha egész hónapban maxon megy éjjel-nappal akkor kb 10.000.- a fűtésszámla.

Van saját életem...

(#322) aesir válasza Integra (#320) üzenetére


aesir
veterán

Esetleg elektromos tűzhely? Tudom hogy szeretsz főzni...

Van saját életem...

(#323) Integra válasza aesir (#322) üzenetére


Integra
titán

ja, elektromos tűzhely van, de rühellem, nem lehet főzni ilyen elektromos szaron, wok-ot sem lehet használni rajta, gázon kell főzni, úgyhogy max a kínai tésztaleveseimnek melegítek vizet, vagy teának....
szóval absz nem értem.
de végülis most nem töröm miatta nagyon magam, mert lehet hogy úgyis máshova kell költöznöm:( jövő héten kiderül.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#324) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Nálunk havi 200-210kW a fogyasztás (Kb 7000 Ft)
Heti 3 mosás a 15 éves Hajdu mosógéppel (Z energiaosztály :) )
72 cm-es szintén 15 éves Orion TV napi 6-7 órát megy
P3-as gép 17''-os monitorral nap 6-7 órában
kb 3 éves hűtő asszem 220l-es

Mindez 36 m2-en 2 emberre és 2 macskára

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#325) aesir válasza Integra (#323) üzenetére


aesir
veterán

Nem ezüstszínű a Hondád? Tegnap láttam a móriczon egy félelmetesen-jóképű alakot bekapcsolt lámpa+biztonsági öv becsatolva... meg is lepődtem.

Van saját életem...

(#326) Integra válasza aesir (#325) üzenetére


Integra
titán

nem, majd küldök egy képet róla mailben:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#327) #57764352


#57764352
törölt tag

Régóta gondolkodtam már én is egy ilyen témájú topic megnyitásán.
Végigolvasom, aztán mesélk.
rejtett jobbra fel!

(#328) divot válasza aesir (#316) üzenetére


divot
veterán

Ezt gondolom nem a fengsúlyi alapján rendezted be :F :DDD

(#329) tildy válasza aesir (#316) üzenetére


tildy
nagyúr

AZt hittem nagyobb helyen laksz... Jut eszembe, írtad vhol 1985ben vagy 1987-ben szerezted a jogsit(leghamarabb 17 évesen lehet, akkor >35 lehetsz)... Akkor már megértem , hogy 400at kaphatsz, hiszen nem vagy már huszonéves, sőt...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#330) Integra válasza divot (#328) üzenetére


Integra
titán

honnan tudod?
lehet hogy a négy gép az ágya négy lába, minden sarkon 1-1 monitor, plusz szembe a bazi nagy házimozi, tiszta elektroszmog fengshui, electric orgasm:))
az ötödik gép monitorai meg mennek a plafonra tükör helyett:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#331) aesir válasza divot (#328) üzenetére


aesir
veterán

Megvallom, a feng-shui őrület teljesen hidegen hagy:)

Van saját életem...

(#332) aesir válasza tildy (#329) üzenetére


aesir
veterán

36 éves vagyok. Nem kapok 400-at, a saját cégem vezetem márciustól. Alkalmazottként sem 400-at kaptam, hanem egy ''kicsit'' többet. Mióta viszont itthon dolgozom (jóval többet), természetesen jóval többet is realizálok egy hónapban. Egyelőre tökéletesen elégedett vagyok a lakásommal, bár való igaz a sok technikától már nem nagyon férünk el.:( A konyha viszont elég nagy, így ott kiélem magam mindenféle finomsággal:)

Van saját életem...

(#333) tildy válasza aesir (#332) üzenetére


tildy
nagyúr

csak egy hozzávetőleges összeget írtam.... Amúgymeg... Ha mindez bruttó, akkor még csak nem is mondhatü soknak.De gondolom nettó... Mondjuk azt hittme azért a terepjáródból + a havi 2*20 ezres fodrászodból kiindulva, hogy kicsit nagyobb lábon élsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#334) aesir válasza tildy (#333) üzenetére


aesir
veterán

Sosem éltem nagylábon:), voltam már kimondottan templom egere is. Sokat költök, de semmi feleslegesre. Amit viszont megveszek az mindig minőségi, ennélfogva drága. Nem vágyom lakóparkba (nem véletlen, hogy a környéken levőkből is fejvesztve menekülnének az emberek, mert senkisem veszi meg a lakásokat), a Rózsadombon meg már laktam, semmivel sem volt jobb mint itt a Dunaparton.

Van saját életem...

(#335) divot válasza tildy (#333) üzenetére


divot
veterán

Tildy, Neked nem a nyéki bányatavaknál kellene már javában az észt osztanod? :)

(#336) tildy válasza divot (#335) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. Ugyanis dolgozok. Vagyis dolgoztam. Most értem haza, fürdök , epillálok, készülődök, azt amint jöna párom, megyünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#337) divot válasza tildy (#336) üzenetére


divot
veterán

Na hajrá, egyetek, igyatok helyettem is. :)

(#338) neduddki válasza behappy (#309) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nevezzd meg surgosen aszt a vacckot legyszi!!!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#339) neduddki válasza Integra (#315) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!


mod: elnesztem javitva:
5.8 most a havi atalany szeritnem keves lesz...:- ((( /soklalom kicsit de nem tom kitanani hogy hol szokik...:- ((((/
huto+fagy, vilagitas, gep, tv etc....


neduddki

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#340) Drizzt válasza Integra (#315) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam 4e körül van, 1 darab számítógép, meg egy darab router, lámpa, egyéb nem ugrik be. 50 M2 lakás. 1 mosógép, meg egy régi monditor, ez lemaradt, úgyhogy botsánat.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#341) Integra válasza aesir (#334) üzenetére


Integra
titán

te nem jó a mailed?
visszadobta amit küldtem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#342) Versus82 válasza Integra (#315) üzenetére


Versus82
aktív tag

''szülőknél 250m2-en megy minden 4 főre, összehasonlíthatatlanul többszöröse az áramfogyasztás ugye az enyémnek és mégis csak havi 11ezer a villanyuk..''-ezt hogy csinálják?:)Mert mi is így vagyunk, de 25 alatt még nem volt villanyszámla:(

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#343) Integra válasza Versus82 (#342) üzenetére


Integra
titán

apám belepüfölte mindegyikőnkbe a ''gazdaszem'' dolgot, nincsen felesleges égő villany, meg szinte minden energiatakarékos etc etc etc :)
következő házán napkollektoros erőmű lesz kb....:D
mondjuk absz igaza van, én sem szeretem a felesleges pazarlást

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#344) Integra válasza aesir (#334) üzenetére


Integra
titán

----- The following addresses had permanent fatal errors ----- <abracing@page.hu>
(reason: 550 relay not permitted)
:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#345) aesir válasza Integra (#344) üzenetére


aesir
veterán

Tegnap óta nem megy ez a rohadt c2.

(aesir@mailbox.hu)

Van saját életem...

(#346) Loha válasza Integra (#323) üzenetére


Loha
veterán

Én szeretem az elektromos tűzhelyt, igaz nekem kerámia lapos van :U

[Szerkesztve]

(#347) viharhozo válasza Integra (#315) üzenetére


viharhozo
addikt

Cirko, huto, 2 szgep, villany 2.5-3k/ho. Nyilvan radkapcsolodtak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#348) Integra válasza aesir (#345) üzenetére


Integra
titán

ment erre, próba, cseresznye:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#349) Integra válasza viharhozo (#347) üzenetére


Integra
titán

azok alapján, amiket adatokat írtatok, lehetséges. vagy az óra rossz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#350) concret_hp


concret_hp
addikt

Ha az ember más városba költözik akkor bizony nem csak a szülői házat hagyja el, hanem beza (távolságtól majdnem függetlenül) szinte a teljes ismeretségi köre le fog cserélődni. És esetleg jöhetnek olyan dolgok h: hopp, nincs körülöttem senki, nem ismerek senkit ebben a városban, ( esetleg: azt se tudom kihez forduljak a gondjaimmal) stb. szóval van 1 ilyen oldala is.
persze azért gyorsan lehet ismeretségeket kötni, de néha néha jól tud jönni 1-2 régi ismerős segítsége :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.