Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) divot válasza Monya78 (#197) üzenetére


divot
veterán

Most már kíváncsi lettem a mi rezsinkre: nyilvánosan összeszámolom, de asszem rosszul leszek a végösszegtől. :DDD

- Lakáshitel: 27.000
- Személyi kölcsön: 17.000
- Autóhitel: 40.000
- Biztosítás: 14.000
- Tankolás: 35.000
- Telefon: 5000
- Internet + TV: 23.000
- Közös ktg.: 5000
- Fűtés + víz: 13.000
- Elektrongy: 5000

Szumma szummárum: 184.000 Ft. Kib. sok! :O

(#202) divot válasza gregorik (#199) üzenetére


divot
veterán

Nem hiszem, hogy proli hozzáállás lenne. Nem tartom magam prolinak, ennek ellenére még úgy sem laknék együtt szívesen szülőkkel, hogy külön szint, és a többi, amit írtál.

(#203) tildy válasza Monya78 (#198) üzenetére


tildy
nagyúr

Lakástól függ emnnyit költesz rá.
A festés kívűlről nem egy olyan vészes ár, és ha magad kapálgatod a kis veteményest , csak a szántást fizeted az sem túl sok.
mondjuk 120as lakásban tényleg elveszik egy szál ember:U Amti én írtam, az kb 55-60 nm-es. Mondom én is lemennék, sőt le is megyek, majd úgy 10-15 év múlva.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#204) brownus válasza gregorik (#199) üzenetére


brownus
veterán

''Egyébként 25 év fölött már nagyon egészségtelen együtt élni az ősökkel.''

én 25 helyett inkább 19-20-at mondtam volna, addigra biztos leérettségizik mindenki és aztán álljon saját lábra:) sőt mgé az is jobb ha kap egy lakást, de akkor se a szülőknél lakjon. sztem

(#205) Monya78 válasza divot (#201) üzenetére


Monya78
veterán

Tényleng kemény!! :Y
Az autó és a hitelek nagyon megdobják az összeget...

Mivel csak 3km-re lakok a munkahelyemtől ezért magam részére feleslegesnek tartom a kocsit, gazdaggá teszik elegen a MOL bácsit, én inkább nem veszem ki belőle a részem...
Internet pedig a munkahelyen korlátlan :)

(#206) divot válasza Monya78 (#205) üzenetére


divot
veterán

A személyi kölcsön és a lakáshitel jövőre már nem lesz, így fölszabadul 44K havonta. Autót meg muszáj volt vennünk, mert minkettőnk szülei vidékiek, ráadásul jön a kis divot ;), és itt Budapesten nincs annál gyötrelmesebb, amint amikor terhes kismamák, illetve csecsemőt cipelő anyukák kínlódnak a redvás BKV-járatokon. :(

(#207) rup1u5 válasza brownus (#204) üzenetére


rup1u5
nagyúr

és aki nem kap lakást és nincs pénze az mit csináljon he??
kösse föl magát??

27 multam és az anyámmal élek. hidd el szeretnék saját lakást de nincs miből. egyedűl nehéz, albérlet meg kizárva.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#208) Monya78 válasza divot (#206) üzenetére


Monya78
veterán

Legalább ennyhül a teher...

Bizony ilyen feltételek mellett természetes hogy kell a kocsi...

(#209) gregorik válasza divot (#202) üzenetére


gregorik
senior tag

nem proliztalak le, bocsesz, ha félreérthető voltam ;)

''még úgy sem laknék együtt szívesen szülőkkel, hogy külön szint, és a többi, amit írtál.''

innentől sztem inkább ízlés kérdése, mint ''egészségességé''..
hozzátenném, hogy egyik felmenőm (egy rt. egyik első embere, tehát nem egy teszetosza akárki) kb. 50 éves koráig élt együtt az anyjával.

[Szerkesztve]

(#210) brownus válasza rup1u5 (#207) üzenetére


brownus
veterán

a munka jobbá tesz és nemesít:) vagy vmi ilyesmi
ja és pénzt is keresel vele
én is megtehetném, mint jópár kollégám, hogy bejárjak bp-re de én szeretek kényelmesen élni (és még mindig messze vagyok attól ahogy majd fogok), akkor félre tudnék tenni havi 50-60ezret, lehet többet is. ezt mindenki maga tudja csak eldönteni, hogy mit miért hogyan....

Mit dolgozol?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#211) divot válasza gregorik (#209) üzenetére


divot
veterán

Az ember ugyebár csak a személyes tapasztalataiból indulhat ki, és mint azt korábban írtam, jómagam első generációs értelmiségi lennék, amely állapot igencsak érdekes helyzeteket teremt. Szegény édesanyámmal, amíg élt, nem is tudtam a munkámról beszélgetni, mert egyszerűen nem értette, hogy ki van kivel, és miért is kapom én most akkor a pénzt. :) Nagyon szerettem anyukámat, de annyira távol állt egymástól az életünk, hogy a vérségi kapcsolaton kívül szinten nem maradt közös halmaz az életünkben. És ez az együttélést igencsak megnehezítette volna.

(#212) brownus válasza divot (#211) üzenetére


brownus
veterán

ilyesmire gondoltam én is, csak nálunk a vallás, és az életfelfogásunk mássága lett volna az akadály.

(#213) rup1u5 válasza brownus (#210) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ja. csak a spórolás nem erősségem.
de idén ezen változtatok.

us embassy. tolom a jenkik szekerét.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#214) gregorik válasza divot (#211) üzenetére


gregorik
senior tag

érthető: culture clash. ;)
én csak azt szerettem volna tisztázni, hogy nem mindenki eleve retardált/lelkibeteg, aki nem lép le a szülői házból 24-25 évesen, főleg ha többszintes az a ház..

(#215) tildy válasza rup1u5 (#207) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig aki otthon lakik, az könnyebben félre tudja rakni a lakásra valót.
Tfh kifizetem az albit+rezsit , + kaja és ez nekem rögtön havi 50-et elvisz.
Ha pesti szüleim lennének, és náluk laknék, rögtön egy 30assal kevesebb lenne.(20at mindenképp hazadnék nekik, de lehet 30at is, ha már elvégre náluk lakok..)
Régi munkahelyemen havi 80at raktam félre, most eddig csak kb 100at sikerült 3 hónap alatt, és ez is elmegy a jogsira.Na de utána spórolás. Párom is elég jól csinálta, kb 10 hónap alatt 500ezret rakott félre, albi és kaja kifizetése mellett persze!!!


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#216) divot válasza gregorik (#214) üzenetére


divot
veterán

Hát anno majd velem, mint szülővel tök klassz lesz együttélni a budai háromszites villánkban. ;)

(#217) concret_hp


concret_hp
addikt

sztem az 1ik legdurvább ''élősködés'' tipikus időhúzás, amikor a kedves gyerek 26 féle szakmát szerez érettségi után és jóval 20 felett még mindig tanul, de úgy hogy megélni nem fog tudni belőle, mert a tipikus semmiresehasználható iskolákba jár. Na az ilyeneket nem fogom soha megérteni :( Mire jó az hogy az embernek van 4-5 1mástól teljesen független területű végzettsége? ill. miért húzza a munkábaállást? vár a csodára hogy hátha majd vmelyik ilyen suli után ajánlanak neki havi 500K fizut vagy mi :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#218) bobsys


bobsys
addikt

Nálunk:

- Lakás biztosítás: 1.200
- Autó biztosítás: 12.000 (3 autó, abból 1 eladás alatt)
- Benzin: 20.000
- Telefon: 11.000 (vezetékes + mobil)
- Internet: 5.300
- Közös ktg.: 4.000
- Fűtés: 5.500 - 6.000 (átlag)
- Víz: 1.800
- Elektrongy: 2.600

Szum: 63K-64K /hó

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#219) szesa válasza concret_hp (#217) üzenetére


szesa
senior tag

Aki 26 evesen megteheti hogy ne dolgozzon annak sztem mar tok mind1 mert toljak a szekeret rendesen...

-

(#220) BosX válasza concret_hp (#217) üzenetére


BosX
aktív tag

én pl. a hadsereg miatt (2003) mentem ilyen semmiresejó okj-s iskolába...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#221) rup1u5 válasza tildy (#215) üzenetére


rup1u5
nagyúr

a helyzet, hogy én mindenképpen budapesten akarok maradni. városi patkány vagyok. ez egyből behatárolja az árakat mégha csak egy kis garzonban gondolkodom akkor is 8-9milla. természetesen minden költséget felezünk anyámmal. csak úgy kivitelezhető a különköltözésünk, hogy előbb eladjuk a békási panelt max 10-11milla között, onnan tovább állunk egy másfél szobásba, ahol kihúzom még addíg míg nem lesz lehetőségem leborítani a saját garzonomba.

spórolással meg az a helyzet, hogy még nem sikerült igazán ezt kiviteleznem. az elmúlt egy évben vettem digi gépet, számitógépet, bazinagy monitort, bringát meg mindent amire már régen vágytam. azonkívűl sprórolt pénzem többi része vándorolt szépen az apeh zsebébe mivel önadozó vagyok. az idei adóévben már nem akarok venni semmilyen kütyüt, viszont utazok. Igaz ez viszonylag olcsó mulatság lesz. aztán ösztől csak a malacnak keresem a pénzt.

tudod eléggé demoralizálóan hat rám mikor a megsporólt pénzem 60-70%-át tavasszal szépen át kell tolnom az apeh számlájára.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#222) szesa


szesa
senior tag

A digoknal tobb generacio el egyutt, azaik tetejere egy egy eskuvo utan huznak egy ujabb szintet - es gyakran nagy a hangzavar, de nem repul a konyhakes ;]

-

(#223) concret_hp válasza BosX (#220) üzenetére


concret_hp
addikt

jó az más, h sereg vagy suli. Így is úgy is elm1 egy éved akkor már inkább vmi suli. :) legalábbis szerintem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#224) turho válasza concret_hp (#217) üzenetére


turho
őstag

Igen, ez a szülés és kazánkovács tipikus esete.
van egy hölgyismerősöm, akikörülbelül a kilencedik tanfolyamot végzi, megvan a főiskola, nyelv, minden...persze mindenbe belekap. Nem kapott munkát az utóbbi 2 évben, mert ha előszedi a sok végzettségét, elküldik mert úgymond ''túlképzett''.
Kínjában az anyaságot választotta, persze az apa az csak a gyerektartást fizeti, semmi szerelem nincs... :( És még mindig tanul, pénze alig, esze pedig lenne. 31 éves. Ráadásul jól meghízott, és már nem is valami kapós party /főleg gyerekkel/.

(#225) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Pesti albérlet párommal + 2 macska :) :

Albérlet 40k
Közösköltség: 5k
Telefon: 10k (Mobil+vezetékes)
TV: 2k
Internet: 5k
Viz: 3k
Villany: 7k
Gáz: ~5k (Nyáron 2,5k, Télen 7,5k)
Bérlet: 1 felnőtt + 1 diák = 8610

Ez így 85k és akkor még nem ettünk.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#226) szesa válasza AlBundy (#225) üzenetére


szesa
senior tag

Csak ugy erdeklodes kepp ez hol van kb ?
(es milyen kero)

-

(#227) concret_hp válasza turho (#224) üzenetére


concret_hp
addikt

naja az ilyesmire gondoltam. Ha van 3-4 szakmád akkor már nem szívesen alkalmaznak, mert igazán nem értesz az adott szakmához, ill. könnyen lehet h más terület felé kacsingatsz, és csak átmeneti állapotnak szeretnéd a melót. akkor meg minek vegyenek fel?
más: sztem fősuli / egyetem után azért az ember már csak ne járjon ilyen 1-2 éves tanfolyamokra. Ha a diplomájával nem tud mit kezdeni, akkor azokkal se fog tudni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#228) tildy válasza AlBundy (#225) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenhol iylen kevés a közös ktg? Pedig a mi albink sme nagy zám, azt januárig 7500-t fizettünk msot meg 9et:S
Na akkor: Albi kettőnknek
albérleti díj: 45
Rezsi:
villany: 8-9
közös ktg: 9000 (víz benne, szemétszállítás is)
net: 5000
gáz télen 5000, nyáron 1000
szumma: ~70E

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#229) AlBundy válasza szesa (#226) üzenetére


AlBundy
aktív tag

36 m2 full extra (TV, videó, hűtő, mikrosütő, telefon) a Ferenc körúton
Ismerőstől szereztük, cserében van neki ott kb 1 teljes szekrény cucca, amit megörzünk.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#230) BandiT válasza tildy (#228) üzenetére


BandiT
senior tag

gondolom azért kicsi a közös ktg. mert kicsi a lakás...nálunk 16k! (szemét, víz, lift)

(#231) AlBundy válasza tildy (#228) üzenetére


AlBundy
aktív tag

De a ti közösköltségetekben benne van a viz, mi pedig külön fizetjük.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#232) tildy válasza BandiT (#230) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát régi albiban 3500 volt a közös ktg és abban is benne volt a víz/szennyvíz.. Az áram (9E:Y) baszarintja a csőröm, szerintem a hűtő miatt sok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#233) BandiT válasza tildy (#232) üzenetére


BandiT
senior tag

hát az tényleg nagyon sok! nálunk max 7 a villany, pedig ez nagy lakás sok villannyal, stb...

(#234) I_Am válasza tildy (#232) üzenetére


I_Am
veterán

Én meg tudom, hogy a gépek miatt. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#235) AlBundy válasza tildy (#232) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Bojler? Nekünk a régi albérletben az kajálta az áramot. Most gázos mutatvány van ami nem eszik olyan sokat.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#236) szesa válasza Peet (#182) üzenetére


szesa
senior tag

A szomszédunkban lakott korábban ket bomba csaj, de azok a fajtak akiket ''balvanyoznak'', mind a tudasuk, mind a kinezetuk miatt. Mind 2 foiskolatvegzett, tobb nyelven beszelnek, kifinomult jomodor, humor, de emellett sexbombaknak is tunnek raadasul ikrek. Szoval olyanok akiknek mindent megadott a sors minden tekintetben - a szulok nagyon szigoruan neveltek oket- legalabbis az anyukajuk .

Az egyikuk 2 evet dolgozott egy spanyolorszagi utazasi irodanal, amikor is jott a nagy Ő aki tenyleg nagy mert vmi irto gazdag foszer, felesegul vette, es megtiltotta a csajnak, hogy dolgozzon, ugyhogy ''anyuka'' lett belole.

De ez vegso soron igy is termeszetes nem?

-

(#237) turho


turho
őstag

Ja nálunk:
lakásrészlet: 17k
villany: 6 k
víz: 2.8 k
gáz: változó, nyáron 1-2 k, télen 8-11 k. /20 celsius van átlag/.
biztosítások+a nevelt fiam benne foglalt megtakarított leendő kezdőtőkéje: 11 k
Iskolai költségek, kajajegy: 8-9 k
közös költség: 2 k
kábeltv: 3.5 k
internet: 6.6 k
tehát nyáron alaphangon 62 k, télen 70 k.
Plusz nekem cigi havi 10 k.

Hárman vagyunk, élettársam, 12 éves nevelt fiam, és jómagam. Szolnok megyei bérezés.
Nekem havi átlag 75-80 k. Élettársam perpill munkanélküli, 40 k.
Szóval nem egyszerű, napi ezresből gazdálkodni. /persze leszokhatnék a cigiről, de ez egy más téma. 30 vagyok, 15 éve szívom. Mondják hogy leszokni olyan mintha fizetésemelést kapnál. Elég szomorú ha csak így kap az ember fizetésemelést :)./
Internetem úgy van decemberig, hogy volt 100 k megtakarított-összefusizott pénzem, egy évre fedezi. Ezek mellett üzletelgetek néha, meg feketén javítgatok hogy legyen egy kis zsebpénzem. Ritkán sikerül nagy fogás.

(#238) turho válasza tildy (#232) üzenetére


turho
őstag

Mekkora a hűtő? Mert ha van egy 200 literes kombi, meg egy 400 literes fagyasztó is, akkor hűtő :)

(#239) T. Almeida válasza turho (#237) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szvsz a lakosság nagy része ennyi pénzből (vagy ennyibőlse) él...

A cigiről pedig nem késő leszokni. :)

(#240) turho válasza T. Almeida (#239) üzenetére


turho
őstag

Hát igen, nem is vettem olyan nyavalygósra. Ja meg nem is apróztam el millió egyéb fix kiadást mint pl: gyerek zsebpénze, télen tea-nyáron fagyi effektus, édesség, háztartási eszközök stb... A leszokás meg persze hogy nem az. Gondolkodom is rajta....csak lehet hogy még 15 évig :) de ez nem a cigis topic.

(#241) T. Almeida válasza turho (#240) üzenetére


T. Almeida
senior tag

> Hát igen, nem is vettem olyan nyavalygósra

Nem nyavalygásnak vettem a hozzászólásod, bocs, ha félreérthető voltam.

Inkább akkor úgy fogalmazok, hogy a lakosság nagy része sajnos így él...

(#242) concret_hp válasza I_Am (#234) üzenetére


concret_hp
addikt

jah mondjuk kiszámoljuk hogy 1 gép fogyaszt mondjuk 300W-ot monitorral 1ütt és megy napi 6órát, az napi 2kW és az havi 60kW ami ha asszem 35huf körül van 1 kW áram akkor egyből 2K.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#243) I_Am válasza concret_hp (#242) üzenetére


I_Am
veterán

Ezért is írtam tutira, mert nálunk 3k-val lökte meg a gép a számlát, mikor sokat ment naponta. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#244) tildy válasza I_Am (#234) üzenetére


tildy
nagyúr

A huto miatt esetleg.
a nagy gep csak este megy, ket-harom orat , a kisgep (notebook) megy ejjel nappal, de az meg bitang keveset eszik.
Tuti a huto lesz a ludas, mert regi rusyki nagz

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#245) BobChemistry válasza brownus (#204) üzenetére


BobChemistry
őstag

OFF: ''sőt mgé az is jobb ha kap egy lakást''

mar ne haragudj, de ha mindenki lakast kapna 19-20 evesen, akkor ez a topik most ures lenne:(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#246) BobChemistry


BobChemistry
őstag

En 24 vagyok, negyed eves egyetemi hallgato
nyaranta melozok, evkozben bizniszelek ezzel azzal, hogy minnel kevesebbet vegyem igenybe szuleimet, de neha ennek ellenere rajuk vagyok szorulva egy kolcson erejeig

lakast biztos nem kapok toluk, ha vegzek..

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#247) T. Almeida válasza BobChemistry (#246) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Példa lehetnél annak a hanyag öcsémnek...24 éves, egyetemista, eljöhetett volna hozzánk jó pénzért (80k HUF/hó) melózni nyárra, de csak 3 hétre jön augusztusban, mert akkor nem tud menni nyaralni...
Ráadásul az első fősuliból kivágták még az első félévben, mert nem járt be...és otthon meg azt mondta, hogy vizsgázni jár. Szal én már többször hülyére vertem volna, de anyuékat rettentő módon át tudja vágni. Nem gond, majd ők eltartják.. (fater keres 80-at, anyu 60-at, van egy általános iskolás öcsém is, és egy beteg nagymama is velük).
A drága öcsikém meg csak bulizik...

(#248) BobChemistry válasza T. Almeida (#247) üzenetére


BobChemistry
őstag


En azert melozok 2 honapot (53k/ho) hogy ne kelljen mennem nyaralni
nem szeretek penzt kolteni mulo dolgokra...:F

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#249) BobChemistry válasza BobChemistry (#248) üzenetére


BobChemistry
őstag

off, de jo a sztori:

altalanos iskolai osztalytarsam felment pestre fosulira 3-4eve
elso felev utan kivagtak, de otthon nem mondta meg, minden heten vasarnap felment pestre Szegedrol, kapta a havi 30k + a kajat, az albit azt kulon fizettek a szulok, O meg bulizott minden nap...

igy lehet elni...de csak addig amig, ki nem kuldik a csekket az allando lakcimre, hogy fizesse be a felevismetles dijat:Y

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#250) BobChemistry válasza T. Almeida (#247) üzenetére


BobChemistry
őstag

/OFF/ van fehervari evfolyamtarsam (Gregor Peter) nem ismered? /OFF/

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.