Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Keresgéltem a keresővel, de nem találtam hasonló topicot.
Amiről a topic szólna az pedig a szülői fészekből való kiröppenés és annak nehézségei férfi szemszögből.
Én most már nagyon elérkezettnek látom részemről erre az időt elég sok okból, de kérdés, hogy ez megoldható e családi belharc nélkül, békésen, illetve hogy mennyi pénzre is van szüksége az embernek ahhoz, hogy el tudjon éldegélni egy albiban, ne haljon éhen és még néha szórakozni is tudjon? :F

(#2) Nimrod


Nimrod
addikt

:F

(#3) chicken válasza Nimrod (#2) üzenetére


chicken
senior tag

ha segít valamit, én megpattantam 19 évesen, és az ezzel kapcsolatos neheztelés sokkal később derült ki. Mivel jó volt a nexus, próbáltak segíteni, és megértették, hogy mennem kell. Milyen a viszony most, az az egyik kérdés.

Mik az anyagi lehetőségeid?

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#4) Poctar válasza Nimrod (#1) üzenetére


Poctar
senior tag

Én is hasonlón gondolkodom, de kezdek rájönni, hogy nem könnyú ez a lépés. Sajnos arra is rájöttem, hogy ha el is költözöm, akkor sem lesz minden jobb. Mert az egyik ''ketrecből'' a másikba jutok.
Én még tanulok, legalább is ha felvesznek. Ha igen, akkor jön a diákhitel és egy kolesz + próbálok vmi melót keresni.
Én nem azért akarok elmenni otthonról, mert olyan rossz lenne, hanem nem akarok a szüleimen csüngeni öröké. Biztosan segítenének később is, de legalább nem ők tartanának el. Ez nekik is nagy megkönnyebülést jelentene anyagilag.

Egem is érdekelne, hogy mennyi pénz kell egy családot elhagyni készülő embernek. Mikre kell jobban oda figyelni? Stb???

(#5) Nimrod válasza chicken (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Jelenleg dolgozom, csak kérdés, hogy elég e ahhoz, hogy fenn is tudjam tartani magam. :F
100.000 HUF tuti kell havonta, és akkor még keveset is mondtam. :(
A viszony meg nem túl rózsás...

(#6) Protezis válasza Nimrod (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Én egyetemista vagyok, szorgalmi időszakban kb minden 2. hétvégén vagyok otthon. Szóval nem költöztem el hazulról, de szerintem nagyjából tudom, milyen lehet.
Albérlet rezsivel együtt kb havi 20-22k
Kaja: mondjuk heti 5k, tehát össz havi 20k
Ezek a legszükségesebbek. Persze tisztálkodási szerek, háztartási cuccok kellenek néha.
Tehát havi 40-45k-ból el lehet lenni.
A dologhoz hozzátartozik, hogy az albérlet az egy háromszobás lakás harmada.
Tehát ha egyedül akarsz pl egy egyszobás lakást, az tuti több. Ha pároddal, akkor ennyiből lehet kijösz (/fő!)

Mod: Mindez Szegeden, máshol nem ismerem az árakat. Gondolom BP-n több!
Szórakozás? Hát az egyéntől függ. Mondjuk havi 5k? (én ennyit sem költök)


[Szerkesztve]

(#7) Nimrod válasza Protezis (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Kaja heti 5k!?! Nem kevés az? :F
Szvsz naponta simán elmegy 2k körül.

(#8) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

hejj... dejó lenne függetlennek lenni...
itthagyni végre 'drága' szüléimet, és a 'meleg családi akol't...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9) Nimrod válasza Protezis (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Szórakozás szerintem is havi 5-10k körül, nyáron értelemszerűen több.

(#10) GombócArtúr válasza Nimrod (#7) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

TESCO áruház, ki lehet hozni, okosan...


[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#11) Protezis válasza Nimrod (#7) üzenetére


Protezis
őstag

Napi 2k?
Reggeli: 2-300
Ebéd: kajáldában, normális kaja: 500 (ezt nem minden nap játszom meg)
Vacsora: 300
Mondjuk napi 1000. Akkor heti 7k. Bocs, 5 nappal számoltam az előbb.
Akkor módosul havi 50-55-re.
Természetesen 2k is simán lehet a napi kaja, ha 1-2 extra dolgot is megengedsz magadnak: joghurt, császárszalonna, csoki, ilyesmi. :)
Ja, eszembe jutott a cigi. Én nem cigizek, úgyhogy azért hagytam ki. Ha te cigizel, tudod mennyi havonta :DDD

Mod: Szórakozás: igen, egyéntől függ, meg hogy mi a szórakozás. HP ivás haverokkal: elég ütős, nem kell sok, és olcsó. Pezsgőzni a csajokkal a discoban? Megfizethetetlen :D

Mod2: Jó ez a topik, mert láthatom, mibe lesz nekem szeptembertől egy hónap.
Szerintem - ahogy haverom mondaná - elmegyek hímringyónak :D
El vagyok keseredve :(


[Szerkesztve]

(#12) Nimrod válasza Protezis (#11) üzenetére


Nimrod
addikt

Szvsz a joghurt filléres kaják közé tartozik, legalábbis én simán 100 HUF alatt veszem darabját.
Reggeli: pl. kis mikrós pizza, 300 HUF körül, de azzal ember jól nem lakik.
Vacsora: azt minek? :DDD
Nem cigizem és nem nézek tv-t, szóval kissebbek a kiadásaim. ;]

(#13) Poctar


Poctar
senior tag

Van olyan aki egyetemista Szegeden és Diákhitelből él + ritkán utazik haza?

(#14) szumoo válasza Nimrod (#7) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.
Neki azért még szülei csomagoltak kaját és szvsz azzal együtt 5k/hét.
Na ha már itt vok akkor én is írok magamról.
Én 2 éve jöttem el otthonról Szegedre. Kb 2-3 havonta mentem csak haza, mert teljesen magamat tartom el. Nekem anyagi forrásom a 2 év alatt a diákhitel és az árvaellátásom volt ez oan 50k volt havonta. Az albi nem naon sok 6,5k, mert 4-en vagyunk labiban/meghogy miért csak ennyi az albi,azt most nem firtatnám/. Ehhez jön persze a rezsi - kb 10k havonta,de ez télen több. Ehhez jön még a kaja+cigi/ami nem olcsó haggyuk meg,de .../
Persze az ember néha költ a gépére és eljár szórakozni és ha ráadásul haza is megyek akkor biztos elmegy az 50k.
Igaz ezek mellett még játam/járok melózni,de nem naon fizettek/nek meg,de ez megitn más téma.
Ha el akarod hagyni a szülői fészket akkor nagyon megkell gondolni! Biztos melóhellyel kell rendelkezned ami normálisan fizet, amiből teljesen kijösz havonta.
Szóval nem gyerekjáték az ÉLET!!
Szumoo

MOD: látom már válaszoltak egy páran, míg megírtam eme kis regényt. :)

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#15) tildy válasza Nimrod (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindez jóval egyszerűbb az általad leírt nehézségeknél, ha már eleve más városba mész tanulni satöbbi.
Albérlet: attól függ kivel laksz, én a párommal 45 ért bérlek a albit +ezen felül a rezsi.
Tehát havonta az albira a kiadás kb 32-35 E ft. Így számolj!
Ha koleszos vagy, akkor a kolidíjra számolj 5-10 ezret, havonta.




[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Protezis válasza Poctar (#13) üzenetére


Protezis
őstag

Sajnos a diákhitel nem elég.
Elmegy albérletre, rezsire + netre (ez kell suli miatt is). (15 + 6-7 + 4)
És még enni is kell. :O

Mod: szumoo: nem, nem csomagolnak kaját, csak nagyon ritkán. Édsanyámnak nem igen van ideje főzni a munka miatt. Hidegkaját meg minek vigyek, tudok azt ott is venni.

Mod2: Nimrod: na az is egy érdekes dolog lesz... visszafizetni. Úgy tudom, halál esetén megszűnik, tehát nem öröklődik. Ezt jó, ha fejben tartja az ember. :U

[Szerkesztve]

(#17) Nimrod válasza Protezis (#16) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem beszélve arról, hogy ez csak hitel, azaz később vissza kell fizetni. :(

(#18) chicken válasza Protezis (#6) üzenetére


chicken
senior tag

te mit eszel, hogy az heti 5K?? pesten? ha egy ezresből kihoztam, jóvagyok, pedig, én csak max 2x eszem egy nap..

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#19) Nimrod válasza chicken (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Írta, hogy Szegeden. De én is keveselltem.

(#20) Loha válasza Protezis (#6) üzenetére


Loha
veterán

Albérlet rezsivel együtt kb havi 20-22k
Kaja: mondjuk heti 5k, tehát össz havi 20k
Ezek a legszükségesebbek. Persze tisztálkodási szerek, háztartási cuccok kellenek néha.
Tehát havi 40-45k-ból el lehet lenni.


Pesti megvilágításban:

Az albérlet belvárosban inkább 25-30k és még az is nagyon jó ár, persze ez még mindig nem külön szoba.
Kaja kb, 20k de ehhez azért spórolni kell, vagy pedig nem árt kis szülői segítség, meg egy nagy hátizsák :)
Tisztálkodási szerek, és háztartási cuccok nagy része megoldhatók szülői segítségből...

Én inkáb 45-50k-t mondanék szülői segítséggel, anélkül akár 60k is lehet.

(#21) tildy válasza Nimrod (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Senki ne vegye fel a diákhitelt, csak ha tényleg nincs más megoldás!!!!
HA valaki tanul, inkább menjen el mellette melózni hétvégén, vagy dolgozzon mekiben heti 2 nap, de a hitelt ne evgyétek fel!!!

Komolyan mondom, meg fogjátok bánni. Én ''csak '' 2 évre vettem fel, de így is a 2év alatt az 500-ból lett 560-570E, és ezt mrie visszafizetem:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) szumoo válasza Protezis (#16) üzenetére


szumoo
senior tag

Na látod ezt nem tudtam, akkor meg Z kajáját ettétek :DDD

chicken: nem tom te hol laksz,de ha nagyobb bevásárló központban vásárolsz akkor is simán kijön a heti 5k/ha jól csinálod/.

A nyúlon túl?

(#23) Loha válasza chicken (#18) üzenetére


Loha
veterán

Én ha kellett 15k-ból is kihoztam, persze kis szülői segítséggel, meg mellesleg elég jól főzök :U

(#24) woodpaul


woodpaul
őstag

Lehet, hogy ősztől én is külön életet kezdek, ezért mondhatni, a legjobbkor jött ez a topic! Hasznos lenne tanácsokat kapni a már régebben önállósultaktól, mit, hogyan, mennyiért érdemes csinálni a minél hatékonyabb boldogulás érdekében.

Androidő

(#25) Protezis válasza tildy (#21) üzenetére


Protezis
őstag

Hallottam olyanról is, aki szépen elhelyezkedett diploma után, és szépen elkezdte visszafizetni... keresete x%-ában. Pár hónap után vette észre, hogy NŐ a hitel, nem pedig fogy. Én előre félek. Valami iszonyat jó munkát kellene találjak, hogy visszafizessem majd pár éven (hónapon :Y) belül

(#26) chicken válasza Nimrod (#19) üzenetére


chicken
senior tag

De most arról van szó konkrétan, hogy ennyire nem jó otthon? Mert akkor menni kell, nem kell vég nélkül rosszul érezni magad, ha egy kicsi esély van, hogy jobb legyen. Még mindig jobb szutyok albérletben a rezsin aggódni, mint a szülőkkel veszekedni.. de ez tényleg személyes toleranciaszint kérdése.
Nekem nagyon nagyon sok jó ember segített, a legrosszab helyzetekben kaptam nagyon olcsó albérleteket, stb. Persze ez nem garancia. De ha otthon feszkó van, akkor talán ha lelépsz, azzal alapozod meg a jövőbeli elismerést és kölcsönös megértést. Nem látom, miért kell elmenj, így hirtelen.

mens sana in campari soda

(#27) Loha válasza Protezis (#16) üzenetére


Loha
veterán

Mod: szumoo: nem, nem csomagolnak kaját, csak nagyon ritkán. Édsanyámnak nem igen van ideje főzni a munka miatt. Hidegkaját meg minek vigyek, tudok azt ott is venni.

Igen de amit anyád küld, azt már neked nem kell megvenned ;]
Én fagyasztott dolgokat szoktam vinni magammal... :U
Ja, meg szerintem a legtöbb anyukának nem is esik, jól kaja nélkül engedni el a csemetéjét... :U

[Szerkesztve]

(#28) chicken válasza szumoo (#22) üzenetére


chicken
senior tag

IX. ker lakom, westend dolgozom, mégse bírom kihozni...

mens sana in campari soda

(#29) tildy válasza szumoo (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

neccesen ja, de nagy nehezen ki lehet jönni belőle.
Én rendelek kaját, foodexpressest(2*2500), + heti egy tesco vásárlás kb 5000ért.
Tehát ja kb 5re ki lehet jönni...
Ja és én 18 évesen ''kirepültem'' otthonról, igaz akkor még koliba.
Koliban 45 ezerből is simán el lehet lenni, sőt talán még 30-35ből is...
Rég volt már, 1.5 éve nem lakom koliban, régebben meg 3500 volt csak a kolidíj, utána meg 8e...Nameg én már 5-6 éve a párommal lakom, így meg sem tudnám mondani , hogy egymagamra mennyi ment el.. .Vagyis talán mégis: norvégiában kajára havi 15-20 E ft. Pedig az egy drága ország.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Loha válasza chicken (#28) üzenetére


Loha
veterán

Nem árt hozzá egy kis konyhai gyakorlat... :U

(#31) chicken válasza tildy (#29) üzenetére


chicken
senior tag

na de basszus az ehetetlen, tildy. tiszta lefagyasztott E500 meg ilyesmi, rémes :Y inkább nem spórolok, de nem halok meg májkárosodásban..

mens sana in campari soda

(#32) Nimrod válasza chicken (#26) üzenetére


Nimrod
addikt

A feszültség már igencsak nagy és évek alatt szépen lassan nem nőtt, hanem csökkent. Már csak a szikra van hátra. :(((

(#33) chicken válasza Loha (#30) üzenetére


chicken
senior tag

ja persze biztos 9 óra meló után főzőcskézni fogok itthon 1 személyre :U

mens sana in campari soda

(#34) Loha válasza chicken (#31) üzenetére


Loha
veterán

Az egyébb kajákban szerinted nincs semmi ilyesmi? :)
Meg a Pesti levegő mellett szerintem nem ez a legnagyobb gond... :U

(#35) chicken válasza Nimrod (#32) üzenetére


chicken
senior tag

Ja de most felhúztak valamivel a szülők és inkább elmennél?

mens sana in campari soda

(#36) tildy válasza chicken (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

A foodexpress melegen hozza. És nagyon finomak a kajáik:U
Mellesleg meg vacsorára meg mindig sütök pulykamellet és eszem ubisalival.
Ne mond chicken , hogy egy szelet pulykamellet olyan sokáig tartana megsütni. Sőt én gyakran bevágom a sütőbe , gépezek egy kicsit, 20 perc múlva kiveszem és megeszem:)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Loha válasza chicken (#33) üzenetére


Loha
veterán

Elöbb vagy utóbb kénytelen leszel megtanulni, főkleg ahogy a mai lányokat ismerem... ;]
Én sem nagy fözésre gondolok, de egy spagetti, vagy fagyasztott kaja, vagy vmi konzerv, simán megvan 15 perc alatt.

(#38) Protezis válasza chicken (#28) üzenetére


Protezis
őstag

Szerinted én miért vagyok 186 cm magas, és 65 kiló? :C
Viccet félretéve, nem kell fogyózni, csak egyszerűen az olcsóbb dolgokat kell venni.
Pl: fél kiló chilis bab konzerv: kb 400, plusz ünnepi sör: 140 = 540
Kenyér: mittomén, kb 10, tehát 550 Ft
Ha nem tudok ebédelni, délután ezt megjátszom, és nagyon vacsizni se kell utána.

(#39) gregorik válasza Nimrod (#1) üzenetére


gregorik
senior tag

én kétszer költöztem el otthonról eddig, mind2x lakótelepi albérletbe, amit nem bírtam, inkább visszajöttem. mostmár úgy látom, megéri jóban lenni anyámékkal és itthon lakni, mintsem néhány m2-es panelszobákban szenvedni.

(#40) Nimrod válasza chicken (#35) üzenetére


Nimrod
addikt

Már elég régóta húzzuk egymás idegeit valamivel. :(((

(#41) tildy válasza Protezis (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát azért a bolti konzerv kaják elég gázosak. Vagyis fura ízűk van. Én inkább nem is nagyon veszek, kivéve néha a kukoricát.

Ha megsütök egy szelet pulykamellet (10-20 dkg) meg mellé csináálok ubisalit, vagy rizst, akkor megvan 300 forintból, és egészségesebb és finomabb is!!!
A ráfordított idő pedig max 20-25 perc.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) chicken válasza tildy (#36) üzenetére


chicken
senior tag

FoodExpress: nekem nem ízlik, nem ''igazi'', nem tudom másképp fogalmazni, na. ilyen ''massza'' sokszor. Éltem rajta kb 2 hónapig, elég volt. A pulykamellsütés az más, teljesen igazad van. Megcsinálhatnám, ha képes lennék este hatkor elindulni pulykamellet szerezni, de nem megy. Amúgy tényleg nem hiszem, hogy havi 20 000 ft kajára az reális budpapesten.

mens sana in campari soda

(#43) gregorik válasza tildy (#41) üzenetére


gregorik
senior tag

Teletál olcsóbb és imho jobb, mint Foodexpress.

(#44) chicken válasza Nimrod (#40) üzenetére


chicken
senior tag

ez a ''valami'' túl rejtélyes ahhoz, hogy reagálni lehessen rá.

mens sana in campari soda

(#45) Protezis válasza tildy (#41) üzenetére


Protezis
őstag

Lehet meglepem magam egy szakácskönyvvel.
Természetesen a szórakozásra elkülönített pénzből! :D
Keresek valami ''ólcsón finomat'' könyvet... tényleg jó ötlet.
(legyen inkább ''olcsón laktató'' :DD)

(#46) TexT-BoY válasza gregorik (#43) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jaja apámék is azt eszik barátnőjével fasza cuccok vannak és jobb mint a FE fater barátnője BP összes kajafutár cégét kiprobálta üverkirályul a legjobb ez

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#47) Nimrod válasza chicken (#44) üzenetére


Nimrod
addikt

Mivel a valami ez esetben megfoghatatlan. Értsd: csinálhatok én bármit, tuti, hogy szerintük hülyeséget csinálok. Érdekes, a környezetem erről kicsit másképp vélekedik. :(((

(#48) Poctar válasza tildy (#21) üzenetére


Poctar
senior tag

Diák melóval meg lehet keresni azt a pénz ami elegendő egy hónapra?

Tudom, hogy sok a diákhitel törlesztése, de nem egyben kell fizetned. Ha jól tudom, akkor havonta a mindekori minilmálbár 6%-át kell törleszteni.Ezt csak akkor ha van melór, egyébként nem.

(#49) szumoo válasza Protezis (#45) üzenetére


szumoo
senior tag

Gyere majd át és adok egy párat :DDD.
Mért nem mondat eddig? Meg is taníthatlak méd pizzát is csinálni :D


[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#50) Nimrod válasza Protezis (#45) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem már van egy elég komoly listám a mikrós gyorskajákról. ;]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.