Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) T. Almeida válasza Rez_Grof (#148) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Az utolsó mondatom olvasd el :D

(#152) Sanya válasza Peet (#149) üzenetére


Sanya
nagyúr

Peet!

keress egy jobb melót, vagy a kajálással kezdj valamit, mert az 20e-t visz tőled, + a hétvége. valamivel fogd meg, bazzeg, hogy lesz egyszer így házad???

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#153) Rez_Grof válasza T. Almeida (#144) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mi nem úgy voltunk nevelve, hogy az ő szava szent és sérthetetlen, meg 16-17 éves korom óta jelentősen erőssebb is lettem nálla :DDD, csak kicsit más a gondolkodás módunk faterral, és ebből voltak fennakadások. Pl. volt olyan hogy fél órát üvöltöztünk, mert egy hónap alatt elveszet 5 db 50 forintos alkatrész, ami egyébbként is majd hogy nem fogyóeszköz. Meg elég sok mindenért le lettem tolva, de amikor 2óra alatt meg oldottam fele költségből azt amihez már a második szakit hivta akkor azt se mondta, hogy jóvan.

De szerencsére a távolság jótékony hatással volt a kapcsolatra. Mostmár ha otthon melózok néha-néha akkor egész jól megértjük egymást. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#154) Rez_Grof válasza T. Almeida (#151) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hoppá! Eztet erősen benéztem! :DDD:DDD:DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#155) divot válasza Integra (#150) üzenetére


divot
veterán

Az életminőségben lehet különbség, attól függően, hogy milyen a család, de az önállóságot csak önállóan lehet igazából megélni.

(#156) Peet válasza T. Almeida (#144) üzenetére


Peet
senior tag

Érdekes az amiket írsz, mert valahogy így volt ez nálunk is (a volt csajommal). Én meg azt hittem csak egyedül nálunk van ez (kis naív).
Nálunk nem sült el túl jól a dolog, mert vége lett a kapcsolatnak, persze nem csak a barátnőm miatt, más gondok is voltak.
Mellesleg Én nem tudtam eldönteni kinek higyek, az édesapámnak aki kezdettől fogva mellettem volt és rosszat sosem akart nekem, vagy a csajomnak aki füliszerelmes volt belém.
Rossz ez így amikor az ember 2 számára igen-igen kedves ember között örlődik. :(((

(#157) T. Almeida válasza Rez_Grof (#153) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Hja, a távolság tényleg OK.
Mégha a ház a szomszédban is van, akkor is OK.

Szal nálunk is fater eljövöget néha (800 méterre lakok tőlük), segít a kerti melóban, meg hoz sört stb...
Szinte attól a pillanattól fogva megváltozott, hogy elhúztam..lehet, hogy kicsit be*szart, hogy messzebb megyek (főleg, hogy a barátnőm 150 km-re lakott) és utána tök máshogy állt a dolgokhoz.

(#158) Integra válasza divot (#155) üzenetére


Integra
titán

persze, ez egyértelmű:)
de látok a körömben olyan családokat ahol ilyen korban is működik az együttélés és a közösbe bedolgozás és segítés. és önállóak a 'gyerekek'
mondjuk nekem soha sem volt ilyen családi idillem, de számomra mindenképpen jó látni, hogy másoknál képes működni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#159) divot válasza Integra (#158) üzenetére


divot
veterán

Nagyon sok múlik a szülőkön, főleg attól kezdve, ha oda költözik hozzájuk a gyermekük szíve választottja. Ha anyuka nem ereszt el olyan megjegyzéseket ötpercenként, hogy a fiam nem így szereti a levest, meg Pistikénk kevesebb tejfölt tesz a káposztára, még akkor is nagyon könnyen egymás idegeire másznak az emberek. Én például imádom a feleségem szüleit, de nem szeretnék velük együtt élni.

(#160) Integra válasza divot (#159) üzenetére


Integra
titán

na, kukacoskodástól meg fontoskodástól én is falnak megyek:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#161) divot válasza Integra (#160) üzenetére


divot
veterán

Egy apróság a ''kultúrák'' harcára: a feleségemmel mindketten első generációs értelmiségiek vagyunk. Így a szüleinknek például teljesen értelmezhetetlen a kötetlen munkaidő fogalma. Amikor még otthon laktam, szegény édesanyám mindig megkérdezte, de tényleg szinte minden nap, hogy nem megyek be dolgozni? És nem lesz baj ebből? Hiszen neki a munka és a munkahely a klasszikus értelemben vett putyilovot jelentette.

(#162) Sanya válasza T. Almeida (#144) üzenetére


Sanya
nagyúr

nálunk ez abban merült ki, hogy a volt csajom azt (is) kezdte kitalálni, alaptalanul, hogy Anya nem szereti őt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#163) tildy válasza Peet (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet a neveltetésemből adódik, de én nem szerencsének neveyem ayt, ha főiskolás gyereknek a szülők mindent állnak, hanem ha túl erős jelzőt használok akkor élősködésnek, ha nem túl erőset, akkor szülőkre csimpaszkodásnak... Főiskolás is kap ugyanis pénzt, ha tanul(de hát ez lenne a dolga!).

''Szóval nehéz az élet, ha az ember önellátó.'' Ez is csak már akinek. Mint írtam nekem azóta van ''aranyéletem''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#164) Rez_Grof válasza divot (#159) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Van egy cimbim az mondta egyszer: Saját lakásban anyóst-apóst nem tartunk, idegrohamot lehet tőle kapni, vendégségbe jöhet. :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#165) Integra válasza tildy (#163) üzenetére


Integra
titán

miért? mert te nem olyan környezetben nőttél fel?
ne haragudj, de nem tudhatod milyen úgy felnőni, ez így puszta irigységnek tűnik...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#166) Integra válasza Rez_Grof (#164) üzenetére


Integra
titán

én még a csajokat is csak éjszakákra engedem be:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#167) BobChemistry válasza Integra (#166) üzenetére


BobChemistry
őstag

okos dolog

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#168) tildy válasza Integra (#165) üzenetére


tildy
nagyúr

CSak láttam rá példát otthon is más családnál.

A gyerek kapta a köztársasági ösztöndíjjat, azt meg az anyjaek vettek neki mobilt satobbi (apukaja rokkant ) haza egy fillert nem adott belole, pedig ugye lett volna mibol.
Mikor ferjhez ment, ott is beleult a kesz jóba. Ennek a csajnak sosem kell majd kuzdenie, mindig ki lesz a hatsoja fenyesre... Egyebkent emberileg -velem- nem rossz ember, csak vannak olyan dolgok amik igy zavarnak benne.

Nem irigykedek egy csoppet sem, sot majdhogynem -pont ugy mitn kalandor- kicsit buszke is vagyok magamra , hogy 19 eves korom ota a sajat labamon allok.
(az mondjuk rettento szarul esett, mikor otthon kiadtak az utam, ha kandos leszek, akkor egy fillert sem kapok toluk... Nem is kaptam. De annak sem orultem volna, ha allandoan ugy tamogatnak ahogyan en futyulok.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#169) Rez_Grof válasza Integra (#166) üzenetére


Rez_Grof
őstag

De csak azért, mert félnek kint a sötétbe, télen meg ugye bent jobb idő van, és nem akarod meg fázitani őket. :DDD:DDD:DDD

Nagyon kész vagy!

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#170) Integra válasza tildy (#168) üzenetére


Integra
titán

de ez még nem zárja ki, hogy másnál működik normálisan a dolog, nem?
csak azért mert te rossz példát láttál. én is láttam rosszat, de sok helyen igenis képes működni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#171) Integra válasza Rez_Grof (#169) üzenetére


Integra
titán

simán!
még a végén az hiányzik, hogy ''összebútorozni'' akarjanak... :)
én még jó ideig nem adom fel a függetlenségem, az biztos

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#172) tildy válasza Integra (#170) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van, az tényleg szerencse. Ritka , mint a fehér holló.
De ugye abban egyetértünk, ha az illetőnek már van saját keresete akkor vagy ne lakjon otthon, vagy adjon haza valamennyit(mondjuk legalább a net + telefon árát )? (most nem peetre gondolok, sokkal inkább másra )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) divot válasza tildy (#172) üzenetére


divot
veterán

Amikor dolgozni kezdtem, 13ezer forint volt a fizum, amiből 5-t adtam haza. Elég sivár, egyhétvégés idők voltak. :O

(#174) Integra válasza tildy (#172) üzenetére


Integra
titán

természetesen.
amiket én látok ott ilyen formában is megy az egyenlítés, de megy másképpen is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#175) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Nos a topicot nem volt időm végigolvasni de leírom én mit tapasztaltam:

2000 júniusában végeztem mint szépreményű külker üzletkötő:) Yikes, akkor már sejtettem hogy nem sokat fogok ebben a szakmában dolgozni így jött a Mistral. Ezidőtájt sikerült Csepelen az Ady Endre utcában albérletet szerezni, csak rezsit kellett fizetni a következő módón:

villany: 2500
közös ktg: 7000-9k (drágult folyamatosan)
gáz: 10k-25k

Mivel ketten voltunk egy barátommal csak a felét kellett az havi 12-17k-t jelentett. Persze enni, inni kellett. Reggeli általában nem volt időhiány miatt, maradt az ebéd (5-600huf) és a vacsora, kb napi 1200-1400 ment el kajára. Kb havi 1 hétvégére mentem haza. Nem dohányzom, nem drogozom viszont iszom az heti 2-3k elvitt biztosan (sör-bor)

Tehát a legrosszabb esetben: 17k(rezsi)+20-25k(kaja)+pia(8-10k)

A mustrálos kezdő fizu 68k volt + némi többlet amikor elkerültem a váci útról de azt meg rendesen megnyirbálták lopás vádjával, minden hónapban valaki mástól:)

2005 februárjában befejeztem, visszajöttem vidékre, talán augusztus végétől sikerül dolgoznom.

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#176) Goose-T válasza tildy (#163) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha én már szülő lennék és felsőoktatásba kerülne a gyerekem, megteremteném neki az ideális feltételeket a tanuláshoz. Nem raknék mindent a segge alá, de nem szeretném, ha zsíroskenyér-diétára szorulna. Nekem fizették az albérletet és a kaja egy részét a szüleim, diákhitelt is vettem fel, mégsem lettem elkényeztetett, magatehetetlen hülyegyerek. Hat éve költöztem el otthonról, minden nyáron dolgoztam, két éve rendes munkahelyem van, anyagilag független vagyok, diákhitelt fizetek vissza, autóhitel részleteit törlesztem, ettől függetlenül nincsenek anyagi gondjaim. Legalább a főiskolás éveim felhőtlenek voltak és ezért hálás vagyok a szüleimnek. A mostani munkahelyemre se tolt be senki, egyszerűen megfeleltem a követelményeknek és felvettek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#177) Integra válasza Oreg_Nene (#175) üzenetére


Integra
titán

és mi van ha maguk a tulajok vagy főnökök lopnak a saját készletükből?
akkor is simán rátok fogják?
hogy tudtok egyáltalán védekezni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#178) tildy válasza Goose-T (#176) üzenetére


tildy
nagyúr

'' zsíroskenyér-diétára szorulna.'' ilyet azért még én sem tapasztaltam, azt annál inkább, hogy a fősulis piabulikat is az otthoniak fizették:((
Én a nyári munkákért kapott pénzből (nyaranta összesen150E) + szoctám(havi 11-13E) + ösztöndíj (ami nekem 3E ha volt havonta) éltem sokáig 10 hónapon át.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#179) Monya78


Monya78
veterán

Én is leírom a történetemet...

26 évesen...2 hónapja költöztem el a szülöktől...

Tehát a sulik elvégzése után egyből találtam munkát, és már 7 éve itt dolgozom, a 7 év alatt összegyüjtöttem 5 milliót és vettem egy lakást + berendeztem /semmi hitel felvétel lakás célra/. Addig a szülöknél éltem és nagyon kevés összeget kellett beadni a közösbe... így tudtam összegyújtögetni a kellő pénzt, plusz amúgy is elég spórolós vagyok, és nem szórtam el a pénzt.

Azóta teljesen egyedűl élek, barátnő most nincs, totálisan mindent magam fizetek...a rezsit viszonylag olcsón megúszom: áram, biztosítás, víz, gáz, telefon, hűtő és gáztűzhely hiteltörlesztése: 25k/hó
Kaja, pia, egyébb szükséges cuccosok: 25-30k/hó

A fizetésem 80-90k/hó...a maradékből pedig már elkezdtem az újboli gyűjtőgetést

Élvezem a szabadságot!!! :)

(#180) AlBundy válasza Integra (#177) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ez ellen sajnos nem tudsz védekezni.

Munkaszerződésben kikötik, hogy anyagi felelősséggel tartozol a készlethiányokért.

Valamint általában bonuszokból prémiumokból vonják le (nem tudom a mistral hogy csinálnja). azt pedig nem kötelező adni, bármikor megvonható.

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#181) dobi


dobi
aktív tag

Én 25 vagyok és most egy ismerős házába költözünk a barátnőmmel, de rá kellett költeni egy kicsit mert, se víz, se villany bevíve de már megoldottam és most majd vakolunk és festünk! Ez egy ikerház egyik fele Pécsen...

A sok pénzt nem a felújítás vitte el, hanem a háztartási eszközök megvétele (kályha, hűtő, mosógép, ágy, szekrény...) ja meg a fürdőszoba építése! Én semmilyen támogatást nem kaptam és nem is kértem senkitől! Vettem fel 400e HUF kölcsönt meg összegyüjtöttem 200e-ret és ebből meg is vagyunk! Nagyjából minden munkát én és a haverock csinálunk!

Nemsokára beköltözhetünk! A ráfordított összeget meg lelakhatjuk egy kb 3-4 év közötti időtartam! Már várom milyen is együtt lakni valakivel mert mégis csak 3 éve járunk vagy mi...

(#182) Peet válasza tildy (#178) üzenetére


Peet
senior tag

Sok mindenben igazat adok neked Tildy :R , tényleg vannak élősködők, akik a szüleiken lovagolnak.
Nálam ez úgy volt, hogy Én sosem kértem szüleimtől semmit, sőőőt, Ők adták, néha már már rámerőszakolták. Nem éltünk jól, most sem élünk, de amit kaptam elfogadtam (Apám arra tanított, hogy amit adnak az el kell fogadni).
Lehet nem csináltam jól, sőt biztos, mert most így hirtelen jött a nagybetűs ÉLET, ez így kicsit sok volt most nekem, még most is alig találok magamra.
Jobb lett volna ha fokozatosan vezetnek bele a szülők a nagybetűs életbe.
Sajnos egyke vagyok (mindig is szerettem volna tesót, de sajnos nem adatott meg :O ), és pont ezért is kicsit el lettem kényeztetve. Sokmindent megkaptam a szüleimtől és nem erőszakoltak rám semmit. Már Én bánom, hogy nem jártam annak idején semilyen küzdősportra, mert ennek most meg is van az eredménye (lásd. lustaság, elhízás)
Igen, ez a szüleim és az Én hibám is, hogy így alakult. Lehet , hogy ha gazdagabbak vagyunk még kocsit is kaptam volna meg lakást is.

Szerintem nem baj ha a szülő támogatja a gyerekét, persze nem kell túlzásba vinni. Úgy kell mindezt megtenni, hogy az életre nevelje közben.
Szvsz a lányok hamarabb érnek és hamarabb kezdenek dolgozni, persze vannak cicababák is. Én tisztelem őket, mert már 19 évesen képesek beállni a mókuskerékbe és tekerni. Én a mai napig azon töröm a fejemet, hogy lehetne ebből kitörni :DDD, érdekes módon viszont a csajoknál ez a ''hajlam'' abban kimerül, hogy felszedni egy gazdag pasit. :U

(#183) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Nah akkor én az élősködő punnyadék fajtába tartozom.
5 év különélés után most költöztem haza... Egy rövid időre! Amíg kicsit helyrekalapálom magam.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#184) Peet válasza Monya78 (#179) üzenetére


Peet
senior tag

5 millióból lakást, és be is rendezted? :F
A sprórolást még talán valahogy elhiszem, mert otthonról kaptál mindent, de a lakást 5 milkáért akkor sem értem.:F

Milyen lakás az?

(#185) divot válasza Peet (#184) üzenetére


divot
veterán

Fatornyos kis szülővárosomban 56nm-es, kétszobás, összkomfortos kérót mérnek ötmilláért.

(#186) Integra válasza Peet (#184) üzenetére


Integra
titán

még bp-en is lehet pici lakást kapni ennyiért, igaz nem a legtisztább legszebb környéken, vagy legápoltabb házban, de van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#187) F-ECT$ válasza Monya78 (#179) üzenetére


F-ECT$
titán

Rezsi 25k?
Nekem így néz ki a rezsim:
-közös költség: 10
-internet+tv: 15
-gáz: 5k
-víz: 1-2k
-áram: 5k
-Össz: 35-40k
Télen lehet, hogy több.

Erre jön még a kaja, pia: 30-40k.

Szórakozás (1-2 mozi, 1-2 kártya+sörözgetés haverokkal, 1 buli): 15-20k.

Összesen: 80-100k, és akkor nem vettem semmit (ruha, tisztálkodási szerek, hardver :DDD )


Másrészt 5 millához havi 60k-t kell félretenni minden hónapban 7 év alatt, szóval a 80-90k-s fizetésből ez igen jó teljesítmény, mégha a szülőkkel laktál is...

Dive ever, work never.

(#188) brownus válasza tildy (#168) üzenetére


brownus
veterán

van nekem is egy ilyen ismerősöm, jóban vagyunk, de amikor elkezd oktatni bármiben (pol,hogyan is kell élni, stb) akkor én már jelzek is, hogy veszélyes vizekre evezünk, maradjunk általános témáknál, mert mondani tudja de megélni már nem. a csaj lakást kapott, a szülök fizetik a rezsit, a kaját, Ő ''csak'' önállóan elkölti a pénzt:) nos, Ő most önálló önellátó?

most mint fiatal dipl. munkát keres és nem talál. nagyon bizonytalan egy lány


[Szerkesztve]

(#189) Peet


Peet
senior tag

Hát nem tom, még nem néztem nagyon körbe, de a multkor volt a Fókuszba vagy mibe, hogy milyen lakásokat lehet kapni 1-2-3-4 milkáért, és többnyire vagy pincét adtak ennyiért vagy valami sufnit, esetleg lakótelepi lakás bérleti jogát!!! :U

(#190) divot válasza Peet (#189) üzenetére


divot
veterán

Akkor vedd meg a miénket 6 milláért. Két szoba, összkomfort, parkra néző, napos, egyetlen hibája, hogy 280Km Budapesttől. :DDD

(#191) rup1u5 válasza Monya78 (#179) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Eeejj'!
Gratulálok barátom!
Irigyellek!:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#192) brownus válasza Monya78 (#179) üzenetére


brownus
veterán

:R bár tudnék spórolni, én hónapról hónapra élek:) (albérletben) mert nem tudok félretenni. és nem azért mert sz@rul fizetnek, hanem mert minden 1es fillért elköltök. de 18 évesen én is elköltöztem otthonról, 1-1 tyúkkal, csirkével szokott anyám segíteni:) néha 1-1 borítékkal is:D

(#193) Monya78 válasza Peet (#184) üzenetére


Monya78
veterán

Vidéken, 10e fős város... 4,9 millióért egy nagyon jó állapotú /éppen csak egy tisztasági festés-meszelés kellett/ 1 szobás 45m2-es használt lakást vettem + 5m2 erkély, ráadásul földszinten van...

A berendezést pontosan nem számoltam össze /de mindjárt meglátjuk/:
Laminált padló+lerakás: 50 eFt
Összes ablak beredönyözése: 38eFt
Szekrénysor: 70 eFt
Számítógép asztal: 16 eFt
Ágy /sarokülő/: 80eFt
Dohányzóasztal: 12eFt
Konyhai sarokülő+asztal: 25eFt
Lámpák: 10eFt
Hűtő: 85eFt
Gáztüzhely: 50eFt
Mosógép: 72 eFt
Mikrosütő: 16 eFt
Akvárium+asztal: 20eFt
Összesen: 544 eFt

Ilyenek a vidéki árak :)

[Szerkesztve]

(#194) tildy válasza Peet (#189) üzenetére


tildy
nagyúr

2 millióért? Dehogy csak pincét.
Szomszédunk szintén öszkomfortos házát, két szobás, egész jó állapotú parasztház. A másik szomszédé hasonló az 1.5 milla.
Budapesttől kocsival 85 kilométerre, vonattal kicsit több, kb 90-100.
Ja jászság. Lemennék, ha lenne arrafelé munka nekem, de max mehetek szalag mellé. SZolnok jászberény közt félúton lakunk. Már ha nem az albiban vagyok.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#195) brownus válasza Monya78 (#193) üzenetére


brownus
veterán

:Y, Hugom most vett egy 23 m2-es lakást és már most kb. 600.000ft-nál jár a belső felújításnál; belső szigetelés, gipszkarton burkolás, 2 ablak, 1 ajtó, wc, mosdó tál, meg mindenféle bisz-baszok a fürdőbe&konyhába. a konyha bútor nincs benne. nem gondoltam volna, hgy ekkora különbségek vannak, bár lehet, hogy ez a bp-i munkaerő miatt van.

(#196) divot válasza tildy (#194) üzenetére


divot
veterán

Na ilyesmi kellene nekem. :) Azon dolgozom, hogy néhány év múlva már ne kelljen személyesen is minden nap jelen lennem Budapesten, és ha ez összejön, akkor irány valami frankó nyugis falu.

(#197) Monya78 válasza F-ECT$ (#187) üzenetére


Monya78
veterán

Tehát a havi rezsi:

-közös költség: 2k
-internet+tv: nincs, van egy rossz antennám és 3 csatornám :DDD
-gáz: 0k hisz nincs fűtési szezon
-áram:4,9k
-víz:1k
-telefon: 4k
-biztosítás: 1,2k
-hűtő részlete: 8,9k
-tűzhely részlete: 2,5k
össz: 24,5k

persze majd télen biztos lesz 8-10k-s gáz számlám, de addig viszont le fog járni a hűtő részletfizetés...

Igen kemény pénzeket raktam félre, /soha nem flancoltam, soha nem hortam divatos-drága ruhákat, számítógépből sem követtem a trendit/...bár nem mindig 80k volt a fizetésem, a munkából és túlórákból adódóan vannak hónapok amikor 120-200k a havi fizu...

(#198) Monya78 válasza tildy (#194) üzenetére


Monya78
veterán

Közelembe lévő mégkisebb városban, 3 millióért 120m2-es házat lehetett venni, gondolkoztam ezen is hogy veszek 3 millióért egy házat és mellé egy kocsit hogy be tudjak járni...de egy 120m2-es házra+kertre annyit kellene pluszban költeni, sok lenne a meló vele, ráadásul Én egyedűl el is vesznék benne...

Ezért maradt a helyi 5 milliós kis lakás + bicikli

Brownus, Rup1u5: Köszi...de csak azért tehettem meg ezt mert hagyták a szülök hogy addig maradhassak míg össze nem szedem magam, na meg persze spórolás ezerrel...



[Szerkesztve]

(#199) gregorik válasza divot (#147) üzenetére


gregorik
senior tag

''Egyébként 25 év fölött már nagyon egészségtelen együtt élni az ősökkel.''


ez egy kissé proli hozzáállás, de elterjedt és védhető. viszont olyan is van egyrészt, hogy jófej, szerethető szülő(k), másrészt (itthon is egyre több), hogy tehetősebb család budai vagy agglomerációbeli villával, mindenkinek külön szintje, több telefonvonal, több konyha etc.; az ilyen házból nem kiköltözni kell, hanem bennemaradni vagy beleköltözni =). ha a szülők úgyis más szinten laknak, az élet méginkább arany lehet, mint egy saját kis lakásban gyengébb környéken. 25 fölött is.

(#200) T. Almeida válasza gregorik (#199) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A lényeg a ''külön'' szón van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.