Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AMD Power válasza gregorik (#96) üzenetére


AMD Power
titán

Ha ismernél akkor azt mondanád nekem: '' Milyen visszafogott voltál.''
Nézzd meg az infómba azt URL címet amitt megadtam.;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#102) NoLF válasza roPHka (#100) üzenetére


NoLF
addikt

néhány helyen x. életév után a szülők is követelnek hozzájárulást az ott lakó gyermektől, mondván ''nem vagyunk már kötelesen eltartani, ha itt akarsz élni, járulj hozzá''

ilyenkor természetesen igazuk van, de a ''gyermek'' meg elkezd mérlegelni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#103) Predator...


Predator...
tag

Hali...
Észrevettem eme frankó topictot és igaz még 18 vagyok de már most is vannak otthon elég szép viták..na persze semmi durvaság csak úgy faszán megmondta anyum kb egy hónapja h ''...akkor menny innen a francba...:O'' képzelhetitek hogy örültem ennek a hsz-nek anyutól 18 évesen...
ha minden igaz még lesz 2*2 év sulim,eddig érettségivel itt vagyok egy nyári munkahelyen...és úgy gondolom hogy a 4 év suli után énis arréb lépek..bár eléggé elkeserítő ez a pénzes dolog de...!!Nimrod!! ha van 2 jó barátod sztem 3-an összefogva egy gyenge albiban meglehet maradni...(kinek mik az igényei dolog ez is mert én a földön egy felfújható gumimatracon is elalszom,csak ne fagyjak meg és legyen tető a fejem fölött....WCG-n is matracon aludtam és tök jó kényelmes:) )
haveromék is 3-an éldegélnek albiban csepelen és eléggé elvannak bár hétvégente hazajár...
nemtudom hogy vannak ezek a dolgok ugyhogy remélem hosszúéletű lesz ez a topic mert tényleg hasznos....

Köszöntem...:R

(Főzni én is tudok:U)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#104) woodpaul válasza AMD Power (#98) üzenetére


woodpaul
őstag

Szállás az lenne (Apám nyártól 3 évig Brüsszelben dolgozik), meg az angol is elég jól megy (tudom, hogy flamand és francia a hivatalos nyelv, de az angol tudás mindenhol elvárás már). Kérdés, sikerülne-e külföldiként diplomás állást találnom?

[Szerkesztve]

Androidő

(#105) bobsys válasza NoLF (#102) üzenetére


bobsys
addikt

Jó dolog elköltözni otthonról, megszabadulni a szülőktől, de azértvan egy pár kényelmetlen mellékhatása. Én fél éve húztam el otthonról asszonyhoz (saját kis kérója van :) ). Hááát azért így nagy hirtelen belecsöppenni a nagybetűs életbe kicsit megrázó volt még most is szokatlan. Fenn kell tartani a kérót, kis családunkat (asszony, én, kutya), meghát férfiként kell viselkednem. Mindent meg kell tudni oldanom, nem várhatom el fatertól hogy jöjjön aztán csinálja meg pl. a mosogató szifont. Annyiban szerencsénk van hogy asszony szülei kb. 5 percre laknak és segítenek ha kell. A napi problémákról, bajokról ne is beszéljünk. Mindig van vmi. Szervezni kell kis életünket hogy még a szórakozás is beleférjen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#106) TexT-BoY válasza Predator... (#103) üzenetére


TexT-BoY
addikt

3an sokal könyebb elleni.. érdemes 3emberre főzni nem 1re, az albi rezsije stb 3fele oszlik máris lehetőségvan vagy egy szebb albira vagy olcsobbra... Meghát ha van bennetek egykis összetartás akkor az eggyik porszivózik stb...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#107) NoLF válasza bobsys (#105) üzenetére


NoLF
addikt

kb dettó ugyanez a helyzet, csak a kéró muteromé. ennyi. és én süleim 5 percre laknak, bnőm szülei meg 60kmre :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#108) Protezis válasza roPHka (#100) üzenetére


Protezis
őstag

Ha az nayagi problémáktól eltekintünk, akkor nekem igenis tetszik a különélés. Mégha nem is 100%-ig költöztem el otthonról.

Más: Még bevételnek tekinthetjük az ösztöndíjat. 5.0-ra nálunk 25k körül adnak. Mondjuk ritka is, mint a fehér holló. De 3.5 körül ki lehet hozni, ha rendesen készül az ember, és az 8000 körül szokott lenni... nálunk. Persze van sok más szak, ahol 8k-t az 5.0-ra kapnak, de ott valami oknál fogva sokkal több a jó tanuló, úgy, hogy simán elmennek bulizni stb. :U

Ezenkívül 3. évtől lehet gyakorlatot tartani alsóbb éveseknek. Feltéve, hogy az adott tantárgyból legalább 4-es voltál. Nem biztos, hogy megkapod az állást, de megpályázhatod, és van rá esély. Heti 2-szer 2 óra, és tán 2k egy alkalom? Az havi 16k.

Mod: bobsys: Nekem sincsenek itthon problémáim. De szeretek a magam ura lenni.

[Szerkesztve]

(#109) bobsys válasza NoLF (#107) üzenetére


bobsys
addikt

akkor te tudod mi a pálya ha ''férfinak kell lenned''. Nekem néha a tököm ki van vele, otthon semmi de semmi gond nem volt.

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#110) nagash


nagash
senior tag

Hogy milyen lesz a viszon költözés után?

Mindig szívesen látnak (kaja, pia, fedél), DE már nem ugyanaz a helyzet. Érezni fogod, hogy valami megváltozott. Már nem lesz meg a saját helyed a lakásban. Nekem néha olyan kidobott érzésem szokott lenni pedig szeretnek de már nem vagyok a lakás és az ottani élet szerves része. A szülő pedig már inkább igényli a segítséget mint nyújtani tudja (öregség). Lassanként barát lehetsz gyerek helyett majd szülő leszel szülő helyett. Meg lehet szokni. Amíg meg fiatal vagy addig ellaksz 2 cimborával és mindennap melegszendvicset eszel. :DDD Persze komolyabbat is ki lehet hozni mondjuk ha a pároddal tudod megoldani. Én is egyedül lakok bár nem az én lakásom és jól elvagyok.

Knoblauch macht einsam.

(#111) AlBundy válasza bobsys (#105) üzenetére


AlBundy
aktív tag

''Szervezni kell kis életünket hogy még a szórakozás is beleférjen.''

3 kocsitok van vazze, és nem fér bele a szórakozás :))

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#112) Predator... válasza TexT-BoY (#106) üzenetére


Predator...
tag

Persze h van összetartás...ha nem lenne akkor nincs értelme az egésznek mert ott csak balhé lenne...
Én pl főzés,mosogatás,mosást elvállalnám ha ilyen lenne de takarítani nem szeretek...
Nekem van 2 jóbarátom akikkel megtudnánk egyezni ha ilyenről lenne szó...
De még szerencsére várok ezzel...gondolom te sem készülődsz elmenni otthonról:D

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#113) bobsys válasza AlBundy (#111) üzenetére


bobsys
addikt

Nem az anyagi szervezésre gondoltam. TE láttad a 3ik kocsit a Mazdát, tudod milyen állapotban van:O és tudod hogy elakarom adni, tehát ne szójjá be, mer gyalog jössz legközelebb DUFba vazze:((

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#114) BobChemistry


BobChemistry
őstag

latom nem csak En gondolkodok ilyenen

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#115) BobChemistry


BobChemistry
őstag

utalt mar vissza vki diakhitelt elotorlesztessel?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#116) BobChemistry


BobChemistry
őstag

csak mert vegre osszejott annyim, hogy vissza tudjam fizetni a kolcsont

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#117) NoLF válasza BobChemistry (#116) üzenetére


NoLF
addikt

esetleg ha a mod gombot használva az utolsó 3 hozzászólásodat egybe szedted volna...
kicsit áttekinthetőbb lenne a fórum.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#118) BobChemistry válasza NoLF (#117) üzenetére


BobChemistry
őstag

ok

igazad van

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#119) Poctar válasza Kalandor (#80) üzenetére


Poctar
senior tag

Mennyi volt a havi pénzed? Mikre mennyit költötél?

(#120) tildy válasza roPHka (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

hát nálam fordítva volt.Mikor elkerültem otthonról akkor engedhettem csak igazán meg mindent:U Tudod, én otthon keményen voltam fogva, akármire volt szükségem, úgy kellett kikönyörögni, ruhákat is dugdosni kellett, emrt ha véletlen vettem valamit, akkor már tudta, hogy a nagyi adott pénzt, és én meg megint elköltöttem.Sorolhatnám még hosszan, de nekem azóta van hawaii mióta eljöttem otthonról. Semmi bajom egyébkétn a szüleimmel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#121) tildy válasza NoLF (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Követelnek? ha nem is követelnének , nekem égne a pofám, ha otthon laknék és dolgoznék, és nem adnék haza nekik belőle. Ennek alap dolognak kéne lennie szerintem .Ha otthon lakik és dolgozik a gyerek, akkor legalabb a rezsibe szálljon bele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#122) tildy válasza bobsys (#105) üzenetére


tildy
nagyúr

Mosogató szifon? Azt minálunk én szerelem:D Nekem hála égnek nem votl megrázó élmény a szülőktől elszakadás, sőőőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#123) NoLF válasza tildy (#121) üzenetére


NoLF
addikt

ezzel én is egyetértek. csak reagáltam a srácnak aki írt, hogy esetleg náluk nincs-e ilyen.

nálunk is volt, és amint mondtam ,egyet is értek vele :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#124) BobChemistry


BobChemistry
őstag

diakhitelt meg nem fizetett vissza senki?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#126) divot válasza Kalandor (#125) üzenetére


divot
veterán

Be is halt a topic. :DDD

(#127) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Megyek GYŐRBE! Csütörtökön fizetem be a kauciót...
96nm-es lakás a belvárosban 65000Ft+rezsi. Kirepülök a ''családi fészekből'' :C :C

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#128) Drizzt válasza Tomoty (#127) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Albérletbe mész ekkora lakásba? :F Miért van szükséged ekkorára? Én kezdetnek a tesómmal laktam a lakásában, itt áélt velem vagy 3-4 hónapot, aztán elköltözött a barátnőjéhez, most meg albérletbe, s lakást szeretne venni minél hamarabb. De én még az 50 négyzetmétert is hatalmasnak érzem, amiben vagyok. Főleg így a betörés után... Hülyén hangzik, de legjobban akkor érezném magam, ha úgy tudnék aludni, hogy látnám a bejárati ajtót. Picit paranoiás lettem. :(:(:(

I am having fun staying poor.

(#129) Josh válasza Drizzt (#128) üzenetére


Josh
tag

Nekem ha majd saját lakásom lesz, akkor vagy 25 zár lesz rajta, azt szoktam mondani, hogy ''a k*rva anyját, ide be nem jön senki rajtam kívül''

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#130) BosX válasza Drizzt (#128) üzenetére


BosX
aktív tag

nekem is jól megnőtt a paraszintem, és úgyis maradt, pedig már 2éve volt nálunk betörés:(...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#131) Nimrod válasza (Kolombusz) (#77) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi. :B

(#132) Drizzt válasza BosX (#130) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk ezelőt fél évvel Nyíregyen is volt... :( Bár azt hamarabb kihevertem, elvégre is ott nagyrészt nem egydül vagyok...

I am having fun staying poor.

(#133) Nimrod válasza Predator... (#103) üzenetére


Nimrod
addikt

Érdekes, nekem is csak egy matrac az alvás iránti igényem. :DDD

(#134) tildy válasza Josh (#129) üzenetére


tildy
nagyúr

Na amit ennyire latvanyosan vedenek, altalaban oda szoktak betorni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#135) Nimrod válasza BosX (#130) üzenetére


Nimrod
addikt

A hogyan védjünk meg otthonunkat témának tessék másik topicot nyitni. :U

(#136) BosX válasza Nimrod (#135) üzenetére


BosX
aktív tag

pedig igencsak hozzátartozik az élet nehézségeihez;)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#137) Poctar


Poctar
senior tag

Na, hogy én is mondjak vmit.

A szüleim és én köztem tűrhető a kapcsolat. Vannak viták, de csak ritkán.
Én 17 évesen hagytam el a szűlői házat, de nem a üggetlenség miatt. Egyszerűen elmetem a haverhoz tanulni pár napra. Ezt otthon úgy fogták fel, hogy én már önálló vagyok és milyen nagy legénynek érzem magam. A vizsgák után hiába magyarázkodtam, hogy fölösleges a vita. A lényeg, hogy visszaköltöztem. Pár hónapig igencsak haragudtak rám, peddig csak tanulni mentem. Azóta már végeztem a szakközép-el. Elmetem 2évre Gyulára tanulni. Most végeztem és ha minden jól alakul, akkor szeptembertől Szegeden vagyok. Azt tervezem, hogy Szegeden saját lábra állok, de a szülői hátteret még nem akarom eldobni, mé nem vagyok biztos a pénzügyekben. A tőlük származő ''kicsi'' segítség is sokat jelenthet egy diáknak/nekem.

Gondolkodtam a diákhitelen, de már kezdem lebeszélni magamat. A topicból azt vettem ki, hogy össze lehet annyi pénzt szedni (munka, támogatások, ösztöndíj, stb...), amennyi szükséges. Persze diákhitel nélkül.

[Szerkesztve]

(#138) Drizzt válasza tildy (#134) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Érdekes, nálunk két lépcsőház van egy udvaron, a kerítés nem zárható, a lépcsőházunk ajtaját nem szokták bezárni, de azért hogy dél után fél órával törjön be valaki...
Hallatlan...
Főleg, hogy az öreg nénik mindig itthon vannak... Meg ez a lakás van a legtávolabb a kaputól...
Lehet, hogy mégis az egyik öregnéni tippje az igaz, hogy valaki a házból volt? :(
Nem tudom már meg... Lehúzott rolóval nem láthattam... meg szemüveg nélkül...

I am having fun staying poor.

(#139) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Sziasztok,
Én 23 évesen költöztem el otthonról, mert az olyanokból lett elegem, hogy
- ''...Már megint mi a fenének vetted meg ezt meg azt'' (18 éves korom óta dolgoztam, ráadásul 2 évig 3 műszakban).
- ''...Azonnal add anyádnak a fizetésed, mert a családban ő kezeli a pénzt...'' (tudom, birka voltam)
- Apu 11 órakor bejött a szobámba és ordított, hogy mi a &@#-t csinálok ilyen éjjel, nem tudnak tőlem aludni (lámpafénynél olvastam, szal alig szűrődött ki fény, de valahogy soha nem tudta elviselni, hogy korábban fekszik le, mint én)
- ''...azért, mert én azt mondtam, és kész...'' (mint egy hülyegyereknek)
- Ja és persze minden mondat teli torokból ordítva.

A legvégső mondat ez volt:

- ''...amíg az ÉN házamban laksz, nincs olyan, hogy magánügyed...'' (mellesleg kb. mésfélszer annyi pénzt hazaadtam, mint amennyit apu+anyu összesen keresett).
Másnap költöztem, egy darab TV-t és egy kenyérpirítót vittem el otthonról, meg a csupasz seggem. Ja, és utána azt hallottam vissza, hogy ''ez a gyerek mindent elhurcol itthonról''...A kenyérpirítót visszavittem (pedig anyuéknak 2 darab volt)...vagyis 5 év meló után egy szál gatyában, egy fillér nélkül hagytam el a kedves szülői házat...Nagyanyámék évek óta üresen álló lepukkant házába költöztem be.

Na, ez a sztorim, remélem senkit nem untattam.

Elköltözésem után szerencsére megjavult a viszony a szüleimmel...Bár azt, hogy kihasználtak és semmibe néztek, valahogy megmaradt bennem. Ha bármi bajom van, most sem tudok hozzájuk fordulni, mint ahogy sose tudtam.

(#140) Rez_Grof válasza Nimrod (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

up a totyiknak:DDD

Éldegélni vidéken szvsz 80-100K pesti árákat nem ismerem olyan behatóan de gondolom, hogy 100-120K közötti income biztos kell.


A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#141) Rez_Grof válasza T. Almeida (#139) üzenetére


Rez_Grof
őstag

- ''...Azonnal add anyádnak a fizetésed, mert a családban ő kezeli a pénzt...''
Hát ha nekem valaki ilyet mondana akkor 1000% hogy a következő fizura már a bankszámla vigyázna.

Lehet egy fajta idegrendszered, hogy ilyen sokáig húztad. Minden elismerésem. :R

Én is hasonló okok miatt léptem el otthonról melózni máshova. Voltak összezördüléseink faterommal a semmin, napi szinten meló közben. Az ilyesmi meg elégé meg tud viselni.:(

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#142) T. Almeida válasza Rez_Grof (#140) üzenetére


T. Almeida
senior tag

80-100? :Y

Nekünk (kettőnkre):
- Gáz: 6k
- Villany: 8k
- ADSL+telefonszámla (Invitel+Matávos Teleperc).: ~15k
- Víz/szennyvíz: 2k (?)
- Tisztálkodószerek: Stift, Parfüm, szappan, fogkrém etc.: ~2k
- Mosópor, mosogatószer, wcpapír, p.zs., eü. betét stb., stb.: ~3k
- Kocsi (szülőktől kunyerálva főleg nagybevásárláshoz, benzint fizetve): ~5k
- Kölcsön: 29.5k :(

HIrtelen ennyi jut eszembe, mint állandó költség (az asszony rendezi a csekkeket stb.).

Szal ha hozzájön az alb. ára (nem tom, mennyi), akkor végülis...elképzelhető.

(#143) Goose-T válasza T. Almeida (#142) üzenetére


Goose-T
veterán

Enni nem szoktatok?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#144) T. Almeida válasza Rez_Grof (#141) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Sajnos a családban jellemző (apu familiája), hogy a gyerekeket ''birka'' módjára nevelik...vagyis az apa (nagybetűvel) szava szent és sérthetetlen, és mindenki kussol, ha ''Ő'' beszél.
Apu is így lett nevelve anno...

Tom, így utólag, hogy hülye voltam, de akkor nekem az volt a természetes...aztán szerencsére közben a párom felnyitatta a szemem. Na, mert amikoir elkezdtünk járni, akkor szépen őt is be akarták szabályozni, de szerencsére a Moncsi zsenge kora ellenére igencsak tűzről pattant menyecske volt :D Volt, hogy hónapokig nem beszéltek egymással.

(#145) T. Almeida válasza Goose-T (#143) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A bevásárlást stb., nem én intézem, úgyhogy eszembe se jutott :D

(#146) BobChemistry válasza T. Almeida (#144) üzenetére


BobChemistry
őstag

na akkor sorstársak vagyunk..

Nekem nevelőapám viselkedik hasonlóan

Szóval már Én is gondolkodok az elköltözésen...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#147) divot válasza T. Almeida (#139) üzenetére


divot
veterán

A távolság mindig jót tesz a szülő-gyerek kapcsolatnak. :)

Egyébként 25 év fölött már nagyon egészségtelen együtt élni az ősökkel.

(#148) Rez_Grof válasza T. Almeida (#142) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem látom az albérleti díjat az kb. 20-40K igényektől függően :D egyébbként korekt elszámolás, meg kaja kb. havi 20-25K.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#149) Peet


Peet
senior tag

Még nem olvastam végig a totyikot, de kedvet éreztem hozzá, hogy hozzászóljak. :)

Én kb 7 éve költöztem el otthonról (Egerből) Gödöllőre az egyetemre (nappali, államilag finanszírozott képzés). Az egyetemi évek alatt szerencsém volt, mert még mindent a szülők álltak. Eleinte albiban laktam, majd később koliban.
Költségvetés albiba:

Bevétel:
- 20 majd 25e Ft kajapénz és költőpénz szülőktől
- 12 - 14 majd végül 18e Ft-os albit fizették (benne volt a rezsi is)
- 5-6e Ft ösztöndíj (feltéve ha volt átlagom :DDD )
- kaja hetente otthonról nagytatyóval (ha szerencsém volt és nem ettem sokat kitartott egész héten), majd később 2 hetente jártam haza, hogy az utazáson tudjak spórolni + tanulni és bulizni is maradtam)
(spórolni a bulikra és a gépre kellett :DDD )
- albérleti támogatás (egyetem adta)
( diákhitelről részben lecsúsztam és átverésnek is tartom a mai napig :((( )

Kiadás:
- albérleti díj
- könyvek, füzetek, jegyzetek
- UV csekkek :D , egyéb befizetések
- utazás (néha néha ezt is fizették a szülők)
- ruha ( csak az extra dolgokat kellett fizetnem)

Nem is sorolom tovább, szóval arany élet.... (ébredés délben, minden másnap buli
:D )

A koli szinte csak annyiban tért el az albérlettől, hogy kevesebbet kellett fizetni (5-6e Ft), és még több buli! :D (jah és itt nem volt albi támogatás)

Sajnos, mint mindennek egyszer ennek is vége lett , és befejeztem az egyetemet. :O
Hirtelen vége lett a buliknak, megszünt az otthoni támogatás, irány munkát keresni.

El kellett gondolkodni, mit is tegyek, irány haza aztán otthon meló és fateréknál lakom (albiba otthon Egerben biztos nem mennék, az tuti pazarlás lenne), vagy maradok és valahogy boldogulok magam.

Maradtam.

Újsághírdetés, internet, haverok és kerítettem egy ideiglenes munkát egy Kft.-nél.
Nem volt valami fényes, de legalább finanszírozta a fentlétemet.
Költségvetés:
Bevétel:
- netto 85e (a fizu)

Kiadás:
- 25e albi rezsivel (nem nagyon szeretem az x lóvé + rezsis dolgokat, mert a rezsi nagyon csalóka tud lenni + számlákkal kell szaladozni, sz..rakodni)
- kb 1000 Ft/nap kajapénz (étkezés munkahelyen, illetve reggeli és vacsora, ahol éppen járok - tudom ez nagy luxus)
- bérlet 5000 Ft
- hazautazás 2 hetente 4000 Ft
Összesen: kb 60e Ft
(a tisztálkodó szereket, mosóport és többit nem számolom azt még megoldom valahogy otthonról)

Ami maradt az elment errre -arra:
- ruhára
- lopásra (ellopták a cuccaimat, sokmindent bekellett újra szereznem) :O
- számtech cuccokra :D
- ajándékokra ( pl: mikulás, karácsony, szülinapok, névnapok stb stb.)

Félretenni sajnos semmit sem tudtam, és bulizni sem voltam már vagy 1 éve.

Szóval nehéz az élet, ha az ember önellátó. Persze egy barátnővel könyebb lenne, mert ha ketten vagytok a költségek is ''feleződnek''. ;)

Nem adom fel a dolgot, de már nagyon unom, hogy egy fillért sem tudok félretenni, és semmi buli.
Mikor lesz így lakásom, autóm stb stb? :F :O
Persze ha havi 50e-t félre is tudnák tenni az akkor is évi 600e ami azt jelenti, hogy egy 6-8milkás lakáshoz is minimum 10 évet kellene spórolni, vagy hitel amit kamatokkal együtt fizethetek vagy 20 évig! :O

[Szerkesztve]

(#150) Integra válasza divot (#147) üzenetére


Integra
titán

ja, de ezt is családja válogatja, meg a környezet amiben a család él.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.