Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) vicces válasza Integra (#349) üzenetére


vicces
addikt

a bojlerünk nekünk is kb 10k-t zabált.
inkább vettünk egy gázkazán-bojlert. ez fele annyiba kerül havonta.

:)

(#352) concret_hp


concret_hp
addikt

UPolok 1et hátha lesz még valami érdekesről szó itt :U
mondjuk #350re vki vmit?

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#353) spirit007


spirit007
senior tag

#350-re re :)
Valóban le fognak cserélődni barátok , főként ha több száz Km távolságról van szó .
Én a feleségemmel 5 éve költöztem Pestre , és az első év borzasztó volt . Se barátok , se ismerős . A költözés oka is prózaibb volt , egyszerűen nem volt állásunk hónapokon keresztül , illetve kilátásunk se , hogy valamit abban a környezetben elérhetnénk ebben az élteben .
Pedig lakásunk , autónk is volt (van is) csak egyszerűen egzisztencia nélkül éltünk .
Viszont azt kell mondjam , hogy olyan barátokra találtam - a hasonlóan ráutalt emberek között - amilyenre mindíg is vágytam . Olyan önzetlen és segítőkészek vannak köztük , hogy le a kalappal !
A megélhetés is kb. 2x annyiba kerül mint korábban , viszont 4x annyit keresünk (ketten kb 300 nettó/hó) ezért nem is foglakozunk az esetleges visszatéréssel a gyökereinkhez .
A szülők is nehezen viselték a dolgot eleinte , de mára megbékéltek és örülnek neki , hogy önerőből boldogulunk .

(#354) lapa válasza Integra (#323) üzenetére


lapa
veterán

lehet szerintem, csak olyan wok kell hozzá, aminek lapos az alja. vagy ez valami paradoxon? mindegy a kerámián nekem működött.

egyébként a témához annyit, hogy három évig éltem albérletben Pesten, önhibámon kívül kábé félévente kellett váltanom. nem egy nagy élmény mondhatom. utána szívesebben vállaltam (ingyen) a napi 150 km utat a munkahelyre kocsival, minthogy albérletbe menjek.

fárasztó még akkor is, ha jó emberekkel vagy egy helyen, meg a privátszféra a dolog jellegéből adódóan itt-ott rendszeresen csorbát szenved. Hofit idézve: ''lakva ismeri meg az ember a másikat...''.

kevés önerővel meg 2 normális kereset kell, hogy egy használható lakást / házat hitelre meg tudj venni. persze külön kérdés az ingatlanfedezet, mert ha családi probléma van lehet nem járulnak hozzá a jelzálogjoghoz. ugyebár saccra a piaci érték felére számítja be a bank a vásárolt ingatlant, amellé kell még a maradék hitelösszeg legalább dupláját érő fedezet...

(#355) tildy válasza spirit007 (#353) üzenetére


tildy
nagyúr

Sosem voltak igazi barátaim otthon (max 1-2.),IRL 7 év alatt itt sem lett sokkal több.:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#356) xuldar válasza bbazsy (#297) üzenetére


xuldar
őstag

Utólagos engedelmeddel

|
V

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#357) Varga Csaba válasza Integra (#315) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Villanyszámlához csak annyit:

Tegnap kaptam kézhez az elmű levelét, melyben értesítettek, hogy a fogyasztásom a 2003-2004 évihez képest kb. 75.000 Ft-tal kevesebb ezért ők a túlfizetést visszautalják a számlánkra.

Eddig havi 13.000 Ft volt az általány ez a 2003-2004 időszakból volt számolva.
Havi 268KWh??? (nem biztos majd megnézem) átlagfogyasztást számítottak.
Jelenleg ez az átlag a 2004-2005 időszakból számítva 150 KWh lett.

Miért ez a nagy csökkenés?
Csupán azért, mert 2004 tavaszán lecseréltem a 120L-es villanybojlert egy gázbojlerre. Így tapasztalatból mondhatom a villanybojler KIB***TT sokat fogyaszt, főleg nálunk nem is éjszakai (vezérelt) áramról ment.
Most egy évet mentek a következő fogyasztók egy 2-3 tagú családban:
Mosógép (mostanság meg többet is mosunk), 200L hűtőszekrény, Fagyasztóláda, TV, kávéfőző, világítás... és így lett havi 150 KWh az átlag.

Szóval a villanybojler felejtős mert nálunk kb. 1-1.5 év alatt visszahozza az árát.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#358) zfarkas


zfarkas
senior tag

Helló!

Én már jó ideje nem a szüleimmel élek, illetve csak rövidebb időszakokban, 2-3 hetente 1-2 napot vagyok ''otthon''.
Múlt évben Pécsett laktam menyasszonyommal, de az úr szava BP-re szólít. És hát jönne asszonykám is. De ő nem igazán komálja BP-et. Ezért arra gondoltam, hogy BP környékén valami faluban vennénk/bérelnénk egy házat/lakást.
Ezzel kapcsolatban ha tudna valaki valamit ajánlani, megköszönném.
Ilyen dolgok érdekelnek, hogy melyik környező faluba/városba érdemes menni, mennyi az út BP-re (a Lehel térnél fogok dolgozni), mivel lehet bejutni (vonat, busz, nem feltétlen kocsi), ...
Szóval ilyen irányú tapasztalatok/tanácsok jöhetnének.
Köszi!

Raw Dark Pure

(#359) Pötyi válasza zfarkas (#358) üzenetére


Pötyi
őstag

A Lehel térhez ott van egy köpésre a Nyugati pu...

QNX is cool!

(#360) ipgirl válasza zfarkas (#358) üzenetére


ipgirl
tag

Dunakeszi, Göd. Vonattal jól megközelíthető, nyugatiból a Lehel tér pedig egy köpés. De Vác is jó, mivel óránként van olyan vonat, ami 25 perc alatt van Pesten.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#361) divot válasza zfarkas (#358) üzenetére


divot
veterán

Mindenképpen olyan települést keress, ahova kötöttpályás tömegközlekedési eszköz is jár, mert a köztutak nagyon durván be tudnak dugulni reggel és este, és a buszok is elég gyatra menetrend szerint közlekednek.

Mi is gondolkodunk már egy ideje a kiköltözésen, csak annyire fölmentek az árak az aglomerációban, hogy annyiért már valamelyik külső kerületben is lehet házat találni...

(#362) zfarkas válasza divot (#361) üzenetére


zfarkas
senior tag

Igen. Nézegettem az árakat, a jobb lakások/házak egy árban vannak pl. a XXII. kerület áraival. Szóval meggondolandó. De az tuti, hogy ha már BP környékére kell mennünk, akkor asszonykámnak jobban tetszene kívül.
Na majd egyszer megbeszélem vele, mi hogy legyen.

Raw Dark Pure

(#363) Integra válasza lapa (#354) üzenetére


Integra
titán

az nem wok, hanem valami európaiasított igénytelen szar, de ne menjünk bele a főzés rejtelmeibe, de igazit főzni gázon kell:)

már leszarom az egész dolgot, mert elköltözöm, csaltakozom az szűlőknél lebzselő semmirekellő naplopókhoz amíg nem találok egy másik kecót:)
az biztos, hogy csak olyanba megyek aminek saját víz, gáz és villanyórája van!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#364) ossa


ossa
tag

hi!
én úgy gondolom hogy az albérletre kiadott pénz az ablakon kidobott pénz.
az simán mehetne a lakáshitel törlesztésére
csakhogy ha lakást akarsz venni ahhoz kell pénz
(a bank csak annak ad akinek van :(((:O )
most nézegettem párommal új lakást és azok árait....:))
az szép dolog hogy még soha nem építettek ennyi lakást mint az idén de ki tudja megvenni a vállalkozókon kivül, milyen havi törlesztőrészletek vannak?!?!?!
a fészekrakó program a fecskéken kivül másnak nem jó:((
OFF a mi ''Drága'' politikusaink sajnos nem tudtak jobbat kitalálni ON
az ég szakadjon rájuk :DD

(#366) divot válasza ossa (#364) üzenetére


divot
veterán

Az a baj, hogy a legutóbbi orosz gazdasági válság idején rettenetesen elszaladtak az árak. Ugye olyan 100ezer forint körül van az átlagkereset, és egy háromszobás lakótelepi kéró Budapesten 10 millió forint. Ez olyan, mint ha Európában 250 ezer Euro lenne egy háromszobás lakótelepi lakás. Hát nem tudom, mit szólnának hozzá a mélyen tisztelt europolgárok...

(#367) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha már így feljött a szó a lakásokról, van itt valaki, aki tájékozott a lakáshitelekben? Szeretnék 2-3 éven belül venni új lakást itt Ferencvárosban (Toscana kert, Telepy ház, ezeket néztem ki), 50m2-est. Az még éppen bent van a 15 millás kamattámogatási keretben. Van a nevemre írva egy kis falusi ház, nem képvisel nagy értéket (400E-ért vettük), viszont most újítjuk fel és a Tisza-parton van egy faluban, ahol mostanában egyre többen vesznek ilyen kis pecót. Ingatlanfedezetnek jó lesz ez? Mennyi önerőt érdemes összegyűjtenem? Mennyi lehet a törlesztőrészlet? Olyan helyzetben vagyok, hogy elég hatékonyan tudok most tőkekoncentrációt végezni. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#368) lapa válasza zfarkas (#362) üzenetére


lapa
veterán

csak annyit mondok: kívül tágasabb... az életben nem mennék be újra Pestre lakni, hála istennek a meló közel van, a periférián.

meg a szokásos paranoiám: háborúban a falu önellátóbb...

(#369) lapa válasza Goose-T (#367) üzenetére


lapa
veterán

ótépénél kábé dupla piaci értékű ingatlanfedezettel számolhatsz. a havi törlesztés 13-17 jegyű között. egy tizes hitel ezer évre 50-70 ezer kábéra havonta.

mesélj már erről a tőkekoncentrációs bigyódról :)

[Szerkesztve]

(#370) Goose-T válasza lapa (#369) üzenetére


Goose-T
veterán

Semmi extra, csak szeretem cizelláltan kifejezni magam. :) Csak annyit akartam mondani vele, hogy elég sok lét tudok mostanában félrerakni.

Szerk.: amit te írtál, abból meg én nem értek semmit. :DDD

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#371) adalbert1 válasza Kalandor (#365) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem nagynénémék laknak kint Mogyoródon, a hév megállótól gyalog kb. két percre. Ők azt mondják, hogy semmi pénzért vissza nem jönnének Pestre, és hogy így is kb. annyit utaznak mintha bent laknának valami kevésbé frekventált helyen.

(#372) BosX válasza Kalandor (#365) üzenetére


BosX
aktív tag

nekem meg már 20éve elegem van az agglomerációból.
hihetetlen rossz érzés hétvégén ''beragadni'' a lakóhelyedre, mert olyan yól össze van hangolva a menetrend, hogy másfél óran belül nem jön semmi.
meg éjszaka Pesten ragadni, mert ugye 22 45 után ne is számíts olyan luxusdologra, mint pl. éjszakai busz.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#373) adalbert1 válasza BosX (#372) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez az egész dolog inkább idősebb pároknak való, akiknek már nincs igényük annyira a szórakozásra, ha mennek valahova éjszaka autóval mennek, stb. Fiataloknak tényleg elég szar lehet ez a dolog.

(#374) divot válasza BosX (#372) üzenetére


divot
veterán

Csak megállapodott családoknak érdemes kiköltözniük. Mivel a mi kétfős familiánk most fog 50%-al gyarapodni :D, úgy is megváltozik annyira az életünk, hogy már ne hiányozzon a budapesti iccaka. Ezért kezdtünk el foglalkozni a kiköltözés gondolatával, de aztán meglepődve láttam, hogy Budapest és a jobb közeli falvak kb. egy árban vannak.

(#375) adalbert1 válasza divot (#374) üzenetére


adalbert1
veterán

Van ahol még drágábbak is a telkek, meg még mire felhúzol egy házat. Nagybátyámék eljátszották már ezt, hogy vettek egy telket, felépítettek egy házat, pár év múlva eladták, ebből futotta egy az ő igényeiket jobban kiszolgáló ház építésére (persze telekkel együtt), plusz egy pesti lakásra, amit kiadtak.

(#376) vallas válasza Goose-T (#370) üzenetére


vallas
senior tag

Csá !

mióta nem flexes vagy jól megy a sorod mi?:DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#377) Goose-T válasza vallas (#376) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem panaszkodom. :)

#367-re valaki?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#378) divot válasza Goose-T (#377) üzenetére


divot
veterán

Azt nem tudom, hogy egy budapesti ingatlan esetén miként megy egy vidéki ingatlan fedezetté válása, de ha lehetséges, akkor a bank emberkéje fölértékeli (pontosabban le :DDD), és ennek a piaci értéknek valahány százaléka lehet a fedezet. Nem tudom, hogy milyen áron mennek arrafelé az ilyen parasztházak, de mivel mondtad, hogy 400ezerért vettétek, olyan túl nagy összegre ne számíts.

(#379) neduddki válasza divot (#378) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A hivatalos felrtekelo aranak 85% az alap es annak 45% veheto fel hitelba... ez szabadkezire vonatkozik...
fel-3/4-eve a ket het alalt felvehetok ugy 7-8% tendaltak a 2 honmaposak 5-6-ra

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#380) divot válasza neduddki (#379) üzenetére


divot
veterán

A 85% 45%-a ha jól számolom: 38,45%. Hát az egy vidéki parasztház esetén nem túl sok.

(#381) neduddki válasza divot (#380) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja es 5M az a korlat amig nem sokat kozkodnek... addig egyszeruen megy utanna avan kaderzes de nagyon...:- (((
amugy a kis aranyosak a egy 22M-re ertekelt ingatlanra 10M-rol hallani sem akartak, 8-ra szivtak a fogukat na akkor monda esmeros hogy lo f.sz a s.gg.kbe...:- ((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#382) Nimrod válasza BosX (#372) üzenetére


Nimrod
addikt

Egészen pontosan 23:15 az uccsó busz by Volán... :(((
A déli agglomerációt senkinek sem ajánlom. Csak reggelente 2 órát utazom a melóhelyemre, cirka 20 km-t. :O

(#383) BosX válasza divot (#374) üzenetére


BosX
aktív tag

Mondjuk az én családom nem költözött sehova, mindig is itt laktak.
És elég megállapodtak voltak hozzá hogy itt maradjanak:)
Meg hogy én is itt maradjak...
És az önállósulást is nehezebbé teszi, mert sokkal kisebb realitása van annak, hogy albérletbe menjek Pestre, hiszen földrajzilag közel van, és tényleg kidobott pénz lenne a bérleti díj.
Viszont így meg a szokásos topciban is leírt családi dolgok mellett még kínlódhatok a közlekedéssel is. (meg a ''vidéki'' lét minden nyűgével)

Tanácsod neked is áll, villamossal, hévvel, metróval jól megközelíthető családi házas környéken keress lakást/házat Pesten belül is, kívűl meg méginkább.
(és számíts nagyobb költséget a lakás biztonsági rendszerére. a közhiedelmekkel ellentétben Pest megyében, főleg a főváros körül nagyon rossz a közbiztonság, nagyon kevés a rendőr, a városból kiszorult maffia is ide települ. minden egyéb felhang nélkül próbáld meg feltérképezni az ''etnikai'' helyzetet is, van pár durva környék)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#384) lapa válasza Goose-T (#377) üzenetére


lapa
veterán

az első mondat remélem megvolt, a 400e parasztházra kapsz 150e hitelt. a második mondatot viccnek szántam. a harmadik mondat magyarul: 10 milla hitel 25 vagy 35 évre 50-70 ezer forint havonta. először kamatot törlesztesz.

(#385) tildy válasza divot (#366) üzenetére


tildy
nagyúr

3 szobás, lakótelepi 10 milláért?:U
Hol?
Én többnyire egyszobásokat látok 9-ért, 2 szobásakat (lakótelepi) 10-12ért. 3 szobást efölött.
Nézett kerület: 10.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#386) tildy válasza BosX (#372) üzenetére


tildy
nagyúr

Hehe, akkor nálunk otthon meg is halnál, kb.
Vasárnap délelőtt van 2 busz szentgyörgyre, aztán 3 órán át semmi sem jön .Utolsó busz 22:40kor jön el Jászberényből. Én spec sokkal jobban szeretem még így is ezeket a külső falvakat , városokat, vidéket, mint itt ezt a budapesti tömegnyomort . Saját lakást tuti nem vennék hangyabolyban (értsd panel).
Én Maglód, Maglódi Nyaraló, Ecser, Mende vonalon, illetve Mogyoród, Tölgyes, Kistarcsa, Kerepes , Gödöllő vonalon gondolkodom.:D Najó, esetleg még Péteri, vagy Monor. Sajns az árak miatt pilisről letettünk, de keményen:(


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#387) tildy válasza divot (#378) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudod mikor vették:D Mi is 300Eért vettük anno(20 éve) a házunkat, most kb 3-4 millát ér.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#388) Ladzac


Ladzac
csendes tag

Hi all!

Mi 3 hete költöztünk külön, és eddig egész ok minden. Minden napra jut látogató, és mióta elköltöztünk tök más minden. :D Pl.: Nem zavar senkit, ha mondjuk este 10 kor ádámkosztümben flangálok a lakásban. Mosogatva akkor van, ha Én vagy a párom elmosogat. Ha esetleg rögtön kaja után nincs, senki nem szól érte. :))

Ja, és félig meddig saját lakás, már csak 0,5 milla részlet van hátra. - hogy érthető legyek, a lakás 3 éve lett félig meddig megvéve, azóta albérlő volt benne (egy ismerős srác, vigyázott mindenre) de a párom leállamvizsgázott, és költöztünk. A részlet havi 12.000Huf+6.000 a biztosítás. Számlákról még nem tudok mit mondani, de az albérlő leadott számláiból kiindulva nem egy hatalmas összeg...

Nah, ebbe is jól belebonyolódtam :DDD

:-))

(#389) Notes


Notes
senior tag

''kötöttpályás tömegközlekedési eszköz'' :D I luv your style!

Romanes eunt domus!

(#390) neduddki válasza tildy (#386) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erre teantak ki a kocsit. aszem meg is bolondunek ha nekm busszal neke birinybol hazamaszkalnom!!! habar ugye a bereny gyongyos vonal meg segicseg is:- )))
azon gondolkodom hogyhagy eve jarhatta busszal ottan??? aszem mikro teherautora vizsgasztam mert a kocsi zodkartyazott:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#391) BosX válasza tildy (#386) üzenetére


BosX
aktív tag

nem a vidékkel úgy általában van nekem bajom, hanem a város (nagyfalu:) ) ,ahol élek kb 5km Budapest határától, és mégis olyan a közlekedés amilyen. Pedig mindenki Pesten tanul, dolgozik, ügyeket intéz, tehát igény lenne a gyors közlekedésre. Ráadásul a rengeteg kiköltöző miatt a zsúfoltság annyira megnőtt, hogy szerintem már élhetetetlebb, mint Pest. Nincs infrastruktúra, az iskolák túlzsúfoltak, óvódai helyet nem kapsz, csak ha csókos vagy, a 0 tömegközlekedés miatt mindenki autóval jár, reggelente hatalmas dugót okozva, a helyi szűk utcákon meg baleseteket, mindehol építkezések, csendnek 0, tehát teljesen ilyen 2 létforma közötti állapot.
Se nem vidék, se nem város, hanem mindből csak a negatívum.

Ellenben egy csendes hegyi zsákfaluban bármikor el tudnék éldegélni, ha olyan munkám lesz, ami megengedni, akkor meg is fogom valósítani:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#392) tildy válasza BosX (#391) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem ez településtől függ, pl. Pilisborosjenőre 30 percenként van busz, és elég hamar benn van... Hogy a hév vonalakat már ne is említsem(északra, keletre, és délre)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#393) gyurc


gyurc
tag

Szerintetek hany eves kortol erdemes elköltözni?(pl: 20,24,25,29?) vagy mitol fugg, hogy mikor menekuljon az ember?

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#394) ladybug válasza gyurc (#393) üzenetére


ladybug
őstag

Semmiképpen se menekülj, mert ha ezt érzed, akkor se kort, se érvet nem tudok mondani neked, amiért elköltözz.
Mindenképpen jó lenne, ha lenne munkád, mert anélkül nem fogod tudni fizetni a reszit magadra.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#395) gyurc


gyurc
tag

dolgozom, kedvesem meg tanul, 3 ev a korkulonbseg(o az idosebb) . irok idot is, 25 alatt vagyunk mind2-en.
ki tudom fizetni az albit, de mostmar nem 1-2 ember mondja, hogy hath varjunkmeg(feleve vagyunk egyutt...)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#396) brownus válasza gyurc (#393) üzenetére


brownus
veterán

Csak tőled függ! ha meg tényleg menekülnöd kell vmi miatt akkor mihamarabb.
nekem érettségi után az volt a legfontosabb, hogy elmenjek otthonról (mostoha faterommal nem jöttem ki) fősuli után meg rögtön jöttem pestre, aztán itt ragadtam. szeretem ezt a várost

(#397) AlBundy válasza gyurc (#395) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Mi 4 év után költöztünk albérletbe.

Ki tudjuk fizetni az albérletet, de sokszor fordul elő hogy egyik hónapról a másikra élünk.

Nem árt megfontolni, és egy kis pénzt félretenni a szűkös időkre.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#398) ladybug válasza gyurc (#395) üzenetére


ladybug
őstag

Mi is, a férjemmel kb fél éve voltunk együtt, amikor összeköltöztünk. Ő tanult még 1 évig, én meg dolgoztam. Én 23 voltam, párom meg 22. Tehát mi is 25 alatt voltunk. Nehéz időszak volt, de nem bántam meg.
Ha mindenképpen költözni akarsz, akkor szerintem kár ezen filózni, hogy mióta vagytok együtt. Azt írtad, hogy menekülni akarsz otthonról. Ha így van, akkor mindenképpen megteszed ezt a döntést. És legalább a barátnödet is megismered, mert ugye lakva a legkönnyebb ez.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#399) adalbert1 válasza gyurc (#395) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem attól függ, hogy milyen komoly a kapcsolatotok. És még attól is, hogyha 1-2 évig félretennéd azt a pénzt, amit albira költesz, lehet hogy elég lenne kezdőrészletnek egy sajátra is, az meg azért még is jobb.

(#400) gyurc válasza ladybug (#398) üzenetére


gyurc
tag

Reggel 9-kor visszamondtuk az albit.Csak maradunk meg egy picit, gyujtunk egy kis penzt, csak kibirjuk meg valahogy a szulokkel. Azert koszonom a velemenyeket. Segitett abban, hogy tenyleg nemart kis toke a szukosebb napokra:)

Mindig legyen nalad a törülköződ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.