Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Üdv!
Marha meleg van mostanság. Reggel 3/4 9-kor már 31 fok volt, amikor jöttem melózni. Az ablakot már hiába tekerem le, szétizzadom magam, mire 15-20 perc alatt beérek kocsival. Arra gondoltam, hogy klímát kéne szereltetni a kocsiba. Szétnéztem a neten, de csak egy-két céget találtam, azoknak a honlapján sem írtak semmi konkrétumot. Lehet-e szerelni a kocsimba utólag klímát? Mennyiért raknák vajon bele? Remélem, van itt pár, ilyen témában tájékozott ember. Az autó egy Skoda Felicia.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) Kraptor válasza Goose-T (#1) üzenetére


Kraptor
őstag

Lehet, de azt hiszem elég maceráns és nem egy olcsó dolog.

(#3) Notes válasza Goose-T (#1) üzenetére


Notes
senior tag

Lehet. Azért kérdezz meg egy-két embert akinek van ilyen utólag beszerelt klímája, mert elég ilyesztő a dolog. Gyakorlatilag az egész műszerfalat lebontják a beépítéskor. Na most azt úgy már nem fogják neked visszatenni mint a gyárban, ergo kezdődnek a zörgések, nyikorgások. De ne legyen igazam! Szóval legjobb a gyári klíma. Bár a legalsó kategóriában gyakran a gyári klíma sem gyári, hanem a magyar importőr teteti a kocsikba utólag, szal ugyanaz.

Romanes eunt domus!

(#5) viharhozo


viharhozo
addikt

Mi a joegnek neked nagyobb teljesitmeny? Amikor kint 35 fok van, bent sem erdemes 26-28tol kevesebbet csinalni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát nekem eddig mindegyik gyári levitte úgy mint az állat, egyedül a Citröenekbe volt nagyon gyengusz klíma és ott tényleg nem lehetett nagyon hideget csinálni és sokáig tartott míg hideg lett. A Volkswageneknek elég jó a klímájuk, de az amcsik az igaziak...azok lehűtenek mint atom:).

Láttam egy jó házi klímát egy buszon. Egy ''sima'' LG volt rárakva kültéri egység ott figyelt a busz hátulján, nagyon baró volt:) Az új Volvo buszokon van klíma de nem nyomnak semmit és rohadt meleg van mindig bennt, pedig tutkó lehetne nyomatni őket mert akkora klima van a busz tetején mint atom.

(#7) mahatma


mahatma
aktív tag

Hát azért ha a kinti 35 fokról beszállsz és negyed óra múlva már csak 20 fok van, azért attól lehet egy-két bajod, nem most, majd évekkel később.....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#8) Kraptor válasza mahatma (#7) üzenetére


Kraptor
őstag

Semmi bajod nem lesz. Amerikaik már évtizedek óta így élnek, sőt ott még hidegebbet csinálnak:)

(#11) tildy válasza viharhozo (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyit meg minek?
28 folkban is ugyanúgy ráizzad az emberre a ruha..
22-23ra már okés...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Vangelis válasza Kraptor (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Csak sokat kajálnak:d, sporolni kell, muhhhaaahhha

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) Kraptor


Kraptor
őstag

18C az okés:)

(#15) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Azt észrevettük, hogy száltál már, be...de miért nem ezzel kezdted amikor ide jöttél:DDD:F, akkor egyből megértettünk volna sok mindenet.

Egyébként van már valami fejlemény a cuccal????

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17) dabadab válasza tildy (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ket ok miatt:
1. Ha kint 35 fok van, akkor az autoban siman 40 fole mehet a homerseklet
2. Nyilvan 28 fokban joval kevesse izzad az ember, mint 35 fokban.
3. Nem csak az izzadasrol van szo, hanem az altalanos komfortrol: szombat delelott vegigmentem az M3-ason, es a hosegben az emberek teljesen meg voltak gargyulva.

DRM is theft

(#18) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát én most pulcsiban ülök az irodában:):)

(#20) dabadab


dabadab
titán

18 fokba hirtelen beszallni a hosegbol nem is igazan kellemes, es art is (masoknak: neked lehet, hogy mar nem).

DRM is theft

(#21) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Oké, azért köszi.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#22) Goose-T


Goose-T
veterán

Kösz az eddigi infókat. Mennyibe kerülhet átlagosan egy klíma beszerelése? 50-100 rugóból kijön vajon? Árakat nem írtak egyik honlapon sem...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) tildy válasza dabadab (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

2. Hehh... Nem sokkal.
Én már 25fokban is , szinte mint a ló...
Hameg már izzad mindkettőben, akkro tökmindegy, jószagúan úgysem fog beérnia munkahelyre.
2. jahm, melegben teljesen felforr az ember agyvize.
Nekem tuti kell kocsimba majd klíma , ha veszek, mert az iylen időt máár nem lehet épésszel bírni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) dabadab válasza Goose-T (#22) üzenetére


dabadab
titán

Annyibol a gyari klima jon ki szukosen - az utolag beszerelt az inkabb a ketszerese. Lehet, hogy erdemesebb lenne korbenezni, es egy gyarilag klimas darabra lecserelni a kocsidat.

DRM is theft

(#26) Kraptor válasza dabadab (#24) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát elég szűkösen. Ez autója is válogatja. Ismerős most vett egy Renault kisbuszt és 400kt kértek a klímáért:)

(#27) Kraptor


Kraptor
őstag

A házi klíma kevesebbe kerül mint kocsiba, szerintem.

(#30) Digital


Digital
addikt

Most fejeztem be egy autóklíma tanfolyamot,ott azt tanították hogy az 5-6 fokos hőmérséklet diferencia az egészséges!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#32) Kraptor válasza Digital (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

Akkor meg nem sok értelme lenne/van a klímának. Kinnt 35C van akkor a kocsiba 30C foknak kéne lenni? Akkor nem kell klíma, mert annyira a szél is hűt:)

(#33) feise


feise
aktív tag

persze itt nem csak a közérzet lenne a fontos, hanem a a balesetmegelőzés.. óhatatlanul is elbambulsz a nagy melegben, törölgeted magad stb.. közben simán becsúszol egy pirosba, vagy átmész szembe stb... Sztem az új kocsikban legalább olyan fontos és alap dolog lenne a klíme, mint a légzsák, ABS... Volvo busz.. ilyen szempontból ott a sofőrt mindenképpen klimatizálni kellene, az utasteret.. hááát.. AKKORA ajtók vannak rajta, + a sok hülye még kinyitja az összes ablakot, mikor megy a klíma.. GRAT! és nem tom miért pont olyan buszok a klímásak, amik 100 m-enként megállnak..

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#34) AI


AI
tag

hogy lehet ilyen hülyeségen vitatkozni? Az ember alkatától függ, hogy hány foknyi hőmérsékletváltozást visel el károsodás nélkül. Van akinél ez 2 fok, van akinél 50. Ilyen farokságon rágódni...

42

(#35) süti5 válasza Digital (#30) üzenetére


süti5
őstag

Mostvettem autót, és egyetlen extárt kértem: a klímát:) Nincs benne se szervokormány se elektromos bizbaszok, de ilyenkor nagyon jó tud lenni a klíma:)

Digital: tudnál esetleg segíteni abban, hol lehet ilyen klímatisztító-fertőtlenítő spray-t kapni Pesten, illetve hogy ablakklímánál hova kell fújni?:) Van egy régicske otthon és szeretném beüzemelni, de többen ijesztgettek ilyen fertőzésekkel, gondoltam, egy flakont megér a dolog. Szerelőhöz nem szeretném vinni, mer sokat kérnek:(

(#36) Kraptor válasza feise (#33) üzenetére


Kraptor
őstag

A sofőr klimatizálva van:) Pontt azért raktak a tetejéra olyan hodály klímát, hogy elbírja a megterhelést és gyorsan lehűtse a teret. Egyszer láttam egy olyan buszt fentről és nagyon brutál ami rajta van:) Én a 86-on szokrtam utazni de ott nem is hideget fúj a klíma, hanem langyosan meleget az pedig semmit se ér. Ablakokat meg nem lehet kinyitna mert bevannak reteszelve:):) direkt, amit meg is értenék, ha nyomatnák egy kicsit jobban a klímát.

Opelná az új Astrára 240K a klíma.

(#37) tildy válasza Digital (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt mondják a házakban levő klímákra is...Na én meg erre akkor azt mondom, hogy ha odakinn -10 van, akkor legyen a kocsiban is és a lakásban is -4:P

Szvsz hülyeség ez a ekkora difi lehet a kettő közt dolog. Akkor télen se fűtsenek be az emberek,. mert káros a -10ről bemenni a +25be...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) feise válasza Kraptor (#36) üzenetére


feise
aktív tag

nah.. én 7A-t láttam nyitott ablakokkal (klímás volt) akkor kicsit meghökkentem! gyári klímával meg minden extrával tényleg csak az a baj, hogy szinte TUTI átvágnak.. michelin helyett kínai gumi, gagyi ablaktölrő, stb egy drága autón is... miért pont a klímával elnnének tisztességesek. talán ha valaki tud behozni egy újat máshonnan...

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#39) dabadab válasza tildy (#37) üzenetére


dabadab
titán

Viszont telen nem egy szal poloban rohangalsz kint, hanem nagykabatban, ergo kint sem minusz tiz fokban vagy, hanem tizenegynehanyban.

DRM is theft

(#40) feise válasza tildy (#37) üzenetére


feise
aktív tag

ja.. le a termál fürdőkkel, meg a strandokkal.. sokkal hidegebb a víz, mint ha kint döglenél a napon.. :)

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#41) Digital


Digital
addikt

#31#32 próbáljátok ki,legfeljebb évek múlva b...tok az izületeiteket :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#42) mbit válasza feise (#40) üzenetére


mbit
tag

jaja!

a 18C levegő hőméksékletét milyen lassan ''veszi'' át a test. És milyen gyorsan, ha 20C-os strandvízbe ugrassz?

RGB voltam

(#43) Digital válasza tildy (#37) üzenetére


Digital
addikt

Szerintetek egy 10-15 fokos hőm.különbség elviselése mekkora megterhelést jelent a aszív számára??????

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#44) feise válasza Digital (#43) üzenetére


feise
aktív tag

és 2 km futás?

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#45) tildy válasza Digital (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem sokat megy ki az ember, akkor nem sokat. Ha midnen utcasarkon kiszáll , akkor persze eleget...De ha csak annyit csinál, hogy a 22 fokos lakásból, kimegy a kocsijához és beszáll a szintén 22-25 fokba, majd a munkahelyénél bebattyog a parkolóból a klimatizált kis irodába ,. akkor szintén nem sokat...
35 fokban igenis legyen a kocsi jó 10-15 fokkal hidegebb. Meg a lakás is. (hála égnek az nálunk klíma nélkül is annyi...)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) feise válasza feise (#44) üzenetére


feise
aktív tag

valaki felhozta az amcsi példát, hogy ők mr milyen régót fagyasztják magukat nyáron, és még mindig élnek... NOS... SUPER SIZE ME.. nézzétek meg.. maga a történet hülyeség, de mellette ott van az is, hogy az amcsik a lehető legegészségtelenebbül élnek :) erről ennyit

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#47) feise válasza Digital (#43) üzenetére


feise
aktív tag

régen, ha az embernek melege volt, akkor bement egy barlangba, vagy egy pincébe, vagy vízbe... egy pince akár 20 C-s különbséget is jelenthet...

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#48) pilóta válasza Digital (#43) üzenetére


pilóta
nagyúr

Semennyit. Mi köze a szívnek ehhez? Ha túl hidegre hűtöd a kocsit, akkor legfeljebb elkezdesz fázni, és a bőröd reagál. Az a lényeg a klímánál, hogy annyira kell beállítani, hogy pont jól érezd magad. Ha 23 fokban érzed jól magad, akkor annyira, ha 25-ben, akkor annyira. Inkább azzal lesz a baj, amikor kiszállsz a 40 fokba. Akkor elkezdesz izzadni, mint a ló, mert a tested reagál a túlmelegedés ellen. De az, hogy a klíma csinál 23 fokot, attól az égvilágon semmi bajod nem lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#49) feise válasza pilóta (#48) üzenetére


feise
aktív tag

tény, hogy POCSÉK érzés kiszállni egy klímás kocsiból... megcsap az fülledt DÖGMELEG!

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#50) süti5 válasza Digital (#43) üzenetére


süti5
őstag

#35?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.