Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27988) momcrew


momcrew
tag

Hát akkor elmesélem az elejétől, hogy ne tűnjek (nagyon) madárnak. Az úgy volt, hogy karácsonyra vettem egy Red Star Chrono-t és azzal az órával eltelítődtem, kész, nem is nagyon néztem be ide. A "gyűjteményemből" 3 féle óra hiányzott. 1, zöld színű. 2, Timex (mert USA). 3, olajjal töltött. A zöldet elengedem, mert nincs mihez felvenni, se zöld cipőm, se zöld nadrágom, (mondjuk vehetek még). Maradt az utolsó kettő. Jöjjön az olajos. Casio-kat néztem 20-30 között, mert mi van, ha nem sikerül. Egyszer csak feldobott Timex-eket, na mondom összekötöm akkor a kettőt. Olajos Timi, jó lesz az. Húztam a számat, mert ez a 20-30 közötti géposztály réz tokos. Akkor nézem az alsó polcosokat, így találtam egyet 15-ért, ezt.
És megjött az óra. Már képen fura volt az a 24 órás lünetta, nem tudom mire gondolt a költő. Ilyet a gagyi kínai órákon látni, funkció nélküli funkció. Valamit találtak az órásdobozban és jól néz ki, sok is van belőle, rátették. Egyébként élőben szépen csillog, forgatni nem lehet. Következő, ami kiütötte a szememet az a koronavédő befejezetlensége vagy igénytelensége. Réz tok, kivágják, köszörülik, oldalát csiszolják, koronavédőt úgy hagyják, ahogy kivágták és hogy csillogjon lekrómozzák. Rá a köszörült felületre. Nos, a csiszolt részeken sima a króm felület, de a koronavédőn nem. Még a tokfülek teteje is valamilyen szinten felület kezelve volt krómozás előtt, mert az nem olyan barázdás, mint a koronavédő. Ilyet szerintem még a kínaiak sem mernek csinálni. Ugorjunk. Osztásra üt-e a mutató? Nem. Nézzük, hogy majd merre kell igazítani. Ahogy forgatom, nézem, a másodperc mutatónak fél másodperc holtjátéka van. Ott áll meg a mutató, amerre forgatod az órát. Ez a szerkezet nem tud indexre ütni. Hát ennyit Amerikáról. Surfing USA, Coca-cola, Fender gitár. És a klasszikus: "One Timex digital watch, broken"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.