Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Benyar, vagy Ochstin a megbízhatóbb, ajánlottabb típus?

X

(#11652) Breki válasza patex1983 (#11651) üzenetére


Breki
veterán

Szerintem a Benyar.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11653) petipetya válasza patex1983 (#11651) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még egyik sincs birtokomban, ám a többiek tapasztalata alapján inkább Benyart vennék. Időnként megfogott az Ochstin is, de beláttam, hogy a jó döntés a Benyar lenne.

"nincs rá lezsóidő"

(#11654) Breki


Breki
veterán

Na újra van egy ilyenem.

És ugyanannyiért mint a mólkor. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11655) patex1983


patex1983
őstag

Köszönöm a válaszokat :R

X

(#11656) T0mcs válasza Tsebacsi (#11650) üzenetére


T0mcs
tag

Hát ez elég meggyőző :)

(#11657) wierra válasza Breki (#11654) üzenetére


wierra
senior tag

Szép darab, néztem ezt is, de - bár Seiko - annyi dodót most nem volt kedvem kiadni érte.
Ezzel szemezek, nem olvastam rosszakat a szerkezetről.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#11658) knoxhu válasza Breki (#11654) üzenetére


knoxhu
senior tag

Gondolom ez is eladó lesz, mert amúgy nem egy túl jó vétel. A Seiko felirat miatt drága. Azt hiszem van ugyan ilyen pulsar vagy lorus.

(#11659) wierra válasza Breki (#11648) üzenetére


wierra
senior tag

Jaja, a fehéret az inkább csak alkalmi vétel mivolta miatt posztoltam.
Ahogy néztem, ezzel a szerkezettel nagyon sok órát szerelnek, nekem is van egy Pulsar - amit múltkor posztoltam, meg van egy populáris - kék számlap, sárga és fehér mutatók - Lorus. Gondolom megbízható movement lehet.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#11660) 5-ös kezelő válasza wierra (#11657) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Lutri, h lesz-e benne kenőanyag. 0-ás szerviz árát kalkuláld még be, akkor már nem olyan jó vétel. De a vízzárása kiváló. Én is vettem kettőt, a tankost és a 100819-est. Ha szerencséd van, egészen használható órát kapsz. 13+5/+tréfa+szerviz/. 30-ért tip-top Orient Flight van használtan. (Kelet mindkettő :D )

(#11661) wierra válasza 5-ös kezelő (#11660) üzenetére


wierra
senior tag

Nekem ez az echte ruszki stílus és a tiltott önkényuralmi jelkép megérhet egy nullás szervizt. (Egyébként hogyé mennek a nullás szervizek és mit tartalmaznak?) :DDD
Ez a "Heinekenes" is jópofa. :DD

Orientekben milyen szerkezet van?

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#11662) 5-ös kezelő válasza wierra (#11661) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is így voltam vele, elkapott a nosztalgia. :) Narancsszínű óra nem kell majd soha.
Orientek saját szerkezetesek, az enyém sima automata, kézzel nem húzható. M-Force-okat már eladtam tavaly, még a fekete számlapos Flight vár új gazdára, ha nem leszek lusta fényképezni és meghirdetni. Szép, jó, igen pontos - de a Fortis PP marad csak pilóta stílusban, úgy döntöttem.
0 szerviz órás függő, nekem Dzsana mester csinálta Szegeden. Mondjuk egy tízes. :F

(#11663) Breki válasza knoxhu (#11658) üzenetére


Breki
veterán

Ez most kivételesen, lehet nem. Egyrészt gyönyörű maga az óra lehet alap movement van benne, de minőséginek tűnt külsőleg. Másrészt most eléggé pangás van órafronton mindenki nyaralásra tesz félre három órám is áll. Pedig egyik olyan amiből előtte eggy héten szinte kettőt eladtam, de most a harmadikat az istennek se viszik.

És akkor még van három amit meg se hirdettem, lehet jobb ha várok szeptemberig és akkor rakom ki.
Vagy csökkentem kicsit az árat, hogy pörögjön.

Viszont a facebook-on külön volt téma, hogy mostanában nagyon nézik az órákat különösen a szingapúriakat szinte mindet elkapták vámon.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11664) Tsebacsi válasza Breki (#11663) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudsz linket adni hogy miket árulsz? Hátha :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11665) biega


biega
aktív tag

Orient Ray II és a Mako II is tetszik, van esetleg bevált forrás hozzá, ahol jobb áron meg lehetne venni?

(#11666) knoxhu válasza Breki (#11663) üzenetére


knoxhu
senior tag

Ja ezt olvastam én is, de azt állítják már április óta így megy. Nekem azóta megjött a Seiko gond nélkül. Szerintem azoknàl lehet a baj akik heti rendszerességgel rendelnek.

(#11667) knoxhu válasza biega (#11665) üzenetére


knoxhu
senior tag

FB csoportban szoktak árulni. Mi a jó ár Neked?

(#11668) axod válasza Breki (#11663) üzenetére


axod
tag

Tényleg áll most a piac... Én egy ilyenre szeretnék beruházni, de amíg nem tudom eladni amit hirdetek tuti nem megyek bele. Kicsit túl sok órám lett az elmúlt időszakban... Ha meg erre Áfa+vám is rájön, akkor az már nagyon drága egy kínai órához.

(#11669) petipetya válasza knoxhu (#11667) üzenetére


petipetya
nagyúr

Abba már belenéztem, de harsány nevetés közben seggel faroltam ki, amikor rögtön elsőre egy 220ezres óra jött szembe. Nem a pénz a lényeg, hanem az elv: ennyiért inkább újonnan vennék, ha összekaparnék annyit. Úgyhogy ez kevés infó, hogy xy csoportban árul.

"nincs rá lezsóidő"

(#11670) biega válasza knoxhu (#11667) üzenetére


biega
aktív tag

Úgy emlékszem 60e körül megy a boltokban, természetesen ez alatt.
Arra gondolok, hogy pl. a Seikokat is megéri kintről rendelni, de ahogy keresgéltem az Orient esetében nincs olyan nagy különbség a kinti és az itthoni árak között.

(#11671) knoxhu válasza biega (#11670) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szerintem írd ki a Facebook csoportba, tuti fognak ajánlatok érkezni. :)

(#11672) knoxhu válasza petipetya (#11669) üzenetére


knoxhu
senior tag

Ezt biztos nekem akartad írni?

(#11673) petipetya válasza knoxhu (#11672) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen. Kimondottan Breki hirdetései érdekelnének engem is abban a faszbuk csoportban, a többi kókleré pedig nem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11674) knoxhu válasza petipetya (#11673) üzenetére


knoxhu
senior tag

Egyik üzenetemet se címeztem neked, de ok! :D

(#11675) biega válasza knoxhu (#11671) üzenetére


biega
aktív tag

Be tudnád linkelni ezt a FB csoportot?

(#11676) knoxhu válasza biega (#11675) üzenetére


knoxhu
senior tag

(#11677) pulutodurumo válasza biega (#11670) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Így van. A Tutu árai alig magasabbak mint a külföldi boltoké. Én Amazonról vettem az enyémet (Long Island Watches) de csak mert itthon nem volt éppen.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11678) biega válasza knoxhu (#11676) üzenetére


biega
aktív tag

:R

(#11679) biega válasza pulutodurumo (#11677) üzenetére


biega
aktív tag

Érdekes módon az Orientet eddig nem találtam meg lényegesen olcsóbban.

(#11680) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata erről az óráról?

Ha automata akkor 13 dollárért erősen meggondolandó, bár szerintem normál kvarc. :) Nagybátyám rágja a fülemet, hogy rendeljek neki egyet, de előtte még megkérdezem a szakértőket, hogy mit mond Lenin? :D :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11681) pulutodurumo válasza gipsztigris (#11680) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Simán lehet automata. Nekem ilyen van. A számlap kiosztása stimmel, és valami 15$-ért vettem annak idején. Viszonylag szépen járt (amíg hordtam), mert a rotorja elég kelletlenül húz. Igényli a mozgást. A vízállóságot meg a szervizelhetőséget meg gondolom tudod segítség nélkül is :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11682) gipsztigris válasza pulutodurumo (#11681) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerviz 13 dollárért? :) Maximum ívjavítás. Az tudod milyen?.....Teliholdnál a bal vállunk felett nagy ÍVBEN eldobjuk a picsába! :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11683) @mriya@ válasza gipsztigris (#11680) üzenetére


@mriya@
őstag

Tipikus álkronográf, én gyűlölöm őket.
Nézd meg a segédszámlapok kiosztását.
24 óra, dátum, nap.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11684) Breki válasza Tsebacsi (#11664) üzenetére


Breki
veterán

Ide nem ìrhatom be konkrétan ami meg van hirdetve az egy Parnis Militare, Reginald, meg az a különleges Parnis quartz amiből már nem nagyon kapni és ide is beraktam képet korábban.

Ami meg még nincs meghirdetve az a pilóta, meg az a kicsit rose gold-os Parnis.

Szerintem beszéljünk privátban aki itteni jó ismerős és tudom, hogy nála jó helyen lesz azzal megeggyezünk és adom olcsóbban mint ott.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11685) Breki válasza petipetya (#11673) üzenetére


Breki
veterán

Azért bár magam ellen beszélek azt meg kell mondani, hogy a csoportban nevétől eltérően főleg inkább új órákat árulnak.

Persze meg kell nézni, hogy kitől veszel van egy bennfentes kör, meg van amikor szeretik túlárazni, de ebben is tudunk segíteni kitől érdemes.

Azt tudni kell, hogy sok a sznob és abba a csoportba a Parnis épphogy belefér. Most kezdem a torkukon lenyomni jobban.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11686) knoxhu válasza Breki (#11685) üzenetére


knoxhu
senior tag

Igen, lényegesen több az új mint a használt, félrevezető a csoport megnevezése. Használt órájból szerintem a legtöbb antik. Szerintem ott is érdemes körülnézni, az olcsó órát keresőknek 25 ezer forint alatt is vannak csodás darabok. Persze ez ízlés kérdése is. :)

(#11687) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!
Elkezdem én is kínai óra függővé válni, első rendelésem egy Eyki volt és hát nagyon tetszik. Azóta rendeltem másik kettőt, még nem érkeztek meg. Viszont ennek a szíjja nem igazán kényelmes, rendelni szeretnék hozzá másikat. Ehhez viszont kelleni fog valamilyen eszköz, mit ajánlanátok? Árban nem akarok túlzásba esni, a legegyszerűbb pont jó lesz, csak szíj cserére fog kelleni. Bőr illetve vászon szijakat kedvelem, ha ez esetleg szükséges információ. :)

No Future

(#11688) petipetya válasza Sinu (#11687) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem jó az EYKI linked.

Némelyik szíjhoz alapból csomagolnak egy "remover tool" nevezetű eszközt és pár rugót - kép

Itt kapsz külön is ilyet:

Rugókat is kapsz külön, de szerintem idővel úgyis összegyűlik majd a szíjak rendelései közben. Itt egy gyűjtő oldal ezekhez az eszközökhöz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11689) Sinu válasza petipetya (#11688) üzenetére


Sinu
senior tag

Ez jó hír, köszi az infót :) telefonról írtam, Ali app adta a linket, de mondjuk mindegy is milyen órához veszem :)

No Future

(#11690) petipetya válasza Sinu (#11689) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért minket érdekel az óra, hátha megtetszik.

"nincs rá lezsóidő"

(#11691) han_lev válasza gipsztigris (#11680) üzenetére


han_lev
senior tag

Én apámnak vettem ilyet, csak fehéres számlappal.
Automata, és elég jó. Jól is néz ki, szerintem igényes a szíj is hozzá. Működik szépen mind a három mutató, viszi a napokat, a hónapokat és a harmadik - 24 órás kismutató is szépen dolgozik. Egyelőre inkább felhúzzuk, így a viselet következtében történő automata felhúzójáról még nem tudok nyilatkozni, ki kellene venni egy két láncszemet, - ahogy olvasom itt a fórumban - akár én is megcsinálhatom, de lehet inkább elviszem óráshoz.
13 dodoért szerintem nagyon megéri. Én is a gearbestről vettem, de akkor csak a világos számlapos volt...
:R :R

MI9 6/64

(#11692) gipsztigris válasza han_lev (#11691) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi! Végül is fekete lünett/fehér számlap kombó lett rendelve. Remélem tetszeni fog a nagybátyámnak.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11693) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Ez mennyire hihető ès eredeti?

https://trendmaker.hu/spd/iaaRRS97UX9/Lorus-rrs97ux9-noiora-karora

Màshol 15-20 körül megy...
(bocsi, telóról nem tudok linkelni)

(#11694) knoxhu válasza dugynok (#11693) üzenetére


knoxhu
senior tag

Szerintem simán hihető, ennél többet nem nagyon ér.

(#11695) han_lev


han_lev
senior tag

No, végül egy ilyen mellet kötöttem ki, remélem meg is érkezik :C

MI9 6/64

(#11696) schawo válasza han_lev (#11695) üzenetére


schawo
titán

Ez egy elég randa mell ;] Órának nem volna rossz, azért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11697) han_lev válasza schawo (#11696) üzenetére


han_lev
senior tag

:B :B
:U :R

MI9 6/64

(#11698) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Rákívántam egy ezüst számlapos órára, végül a topik-favorit Benyar BY-5102M lett a befutó.
Szinte mindenhol 20 USD. Szokott ez olcsóbb lenni, vagy valamilyen kuponos akciót érdemes várni?

Elfogadom a sütiket.

(#11699) Breki válasza Dr.NX (#11698) üzenetére


Breki
veterán

Azt tudod, hogy az esüst számlapos zavaró lehet és különösen napfényben nehezebben leolvasható?

Mindenképpen mobilon nézd, és keress rá az adott bolt kuponjaira. Én 12-14 körül vettem.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11700) Dr.NX válasza Breki (#11699) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen tudom, köszi a tippet!

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.