Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) calamites válasza @mriya@ (#12294) üzenetére


calamites
őstag

Igen akkor tökéletes lenne.

Megjegyzem 14 évig nyüstöltem egy Citizen aut. titános órát, ami zafir volt és nem tudtam megkarcolni sem, a másfél éves seiko hardlex (remélem jól írom) már 2 kicsi karcot begyűjtött.

(#12302) @mriya@ válasza calamites (#12301) üzenetére


@mriya@
őstag

A zafírt nagyon nehéz megkarcolni, a hardlexet könnyű.
Ez utóbbit nekem egy hét alatt sikerült. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#12303) schawo válasza calamites (#12301) üzenetére


schawo
titán

A hardlex egyszerű hőkezelt, edzett üveg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12304) speedernet válasza petipetya (#12271) üzenetére


speedernet
aktív tag

Üdvözlet!

Itt lennének a képek, a minőségért elnézést kérek, nem a legjobb:

És akkor egy közös kép, vagy is kettő mert egyre nem fért rá rendesen:

(#12305) petipetya válasza speedernet (#12304) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Itt jobbak az óra színei, mint a gyári képen.

"nincs rá lezsóidő"

(#12306) Lester75 válasza speedernet (#12304) üzenetére


Lester75
tag

A középső Timex-nek mi a tipusa?Kapható ilyen itthon? Köszönöm szépen!

(#12307) 5-ös kezelő válasza speedernet (#12304) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Balról a második képen /Casio rádiós/ látszik az az átlós irányú becsillogás, ami miatt az enyémnek mennie kellett. Más rosszat nem tudok róla mondani.

(#12308) 5-ös kezelő válasza Mykeee0923 (#12300) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Apró betűvel volt az out of stock. :(( Sebaj, úgyis sokallottam ezért a szerkezetért a 140+tréfát.
A parancsnoki 35-ös csak 70 dodó, ingyenes szállítással+tréfa. Venném, de fekete számlappal, de olyan nincs dátummal és 24h+nap/éj tárcsával. Fehér számlapos órát már nem veszek, nem illik hozzám.[link]

[ Szerkesztve ]

(#12309) speedernet válasza Lester75 (#12306) üzenetére


speedernet
aktív tag

Igen kapható
Jó kis óra, jó pár évig használtam.

http://www.timexora.hu/hu/ferfi-orak/t2n721

(#12310) szbalogh válasza Feherfy (#12262) üzenetére


szbalogh
őstag

Asszem nekem is kell egy ilyen. :C
Kérlek mérd le pontosan a tok átmérőjét nekem!
Nagyon vigyázz az üvegre, mert ilyet sehol se fogsz találni ha esetleg eltörik!

Nick: HE_Storm

(#12311) wierra


wierra
senior tag

Minőségi bőrszíjat honnan érdemes beszerezni? :F

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12312) @mriya@ válasza wierra (#12311) üzenetére


@mriya@
őstag

Innen.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#12313) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Óratartó dobozt honnan/kitől érdemes venni? Fàt szeretnénk, esetleg üveg legyen a teteje és 10-12tartós érdekelne.

(#12314) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdvözlet!

Akadt egy gondom a Casioval. EAR 600d típus. Az ébresztés nem igazán akar öszze jönni.
Be állítottam reggel 7 re, tökéletesen ébresztett na de éjszaka is valamikor éjfél után, pontosan nem tudom h mikor.
Pedig az biztos nem volt beállítva.
A másik h van rajta szundi funkció, bevan kapcsolva és az éjszakai ébresztésnél működött de reggel nem, egyik alkalommal sem kapcsoltam ki ébresztés közben.
Sajna nem igazán értem h miért van ez, aki használt már ilyen szundi funkciós órát attol szívesen várnék valami ötletet...
Gondoltam már arra is h más időzónávan ébreszt éjszaka..de azt nem tartom valószínűnek
Sajnos angol nyelvű a használati utasítása, abbol sokat nem tudtam ki bogozni.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12315) wierra válasza @mriya@ (#12312) üzenetére


wierra
senior tag

Köszönöm a tippet. Szép választék. :C

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12316) ksanc


ksanc
őstag

Sziasztok!

Nos, fogalmam sincs, hol tudnám megkérdezni azt, amit szeretnék, a sima Óra topikban lehet, hogy szentségtörés lenne, ide talán belefér :)
Én a faliórákban, különösen a kakukkos órákban vagyok otthon, a kar- és zsebórákban nemigen.
A kérdésem erről a bizonyos Atlas Edition sorozatról szólna, van-e valakinek tapasztalata ezekkel?
Most nem az érdekel, hogy esetleg alugőzőlt műanyag, az különösöbben nem zavar, cirka 2200 Ft/óra áron nincsenek csodák. Inkább a szerkezete érdekelne, nem is a pontossága, az, hogy vajon meddig bírja? Nem biztos, hogy csak szobadísz lenne, de nem is a gépműhelyben használnám saturögzítőnek :)
Alig találtam róluk véleményt, az sem igazán negatív volt.

Köszi!

(#12317) schawo válasza ksanc (#12316) üzenetére


schawo
titán

A képekről láthatóan egy kínai standard Tongji van benne. Ennyi szokott lenni egy olcsó kínai óra. A Tongji olyan, hogy kb. 20 gyár gyártja, nulla minőségbiztosítás mellett. Tehát vagy egy fantasztikusan jól sikerült darabot kapsz, vagy egy olyat, ami két perc használat után apró darabokra hullik, vagy a kettő végállapot között valamit. Ezért ilyen olcsó. Ezt tartjuk a világ leghitványabb, de legnagyobb tömegben gyártott szerkezetének.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12318) 5-ös kezelő válasza ksanc (#12316) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kaptam ajándékba kettőt is. Működik, nem esik szét, de semmire sem jó, ha csak nem nézegetni akarod. Teljesen felesleges holmi.

Speedernet : Nem ismerem a típust, de szinte biztos, h több ébresztést tud. Valamelyik be van kapcsolva pluszban. Nézegesd az angol nyelvűt szorgalmasan, szótárral a kézben - rá fogsz jönni egészen biztosan. Hajrá!

Rendeltem 3db négydolcsis minimál stílusú Gimto kvarcot Aliról. Már volt ilyenem, elugrik a mutató beállításnál, de jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#12319) speedernet válasza 5-ös kezelő (#12318) üzenetére


speedernet
aktív tag

Nincs másik be állítva, 1 van az 5 közül reggel 7 30 ra.
Így is ébresztett ma éjszaka is pontban éjfélkor...
Nem értem miért..

(#12320) ksanc válasza 5-ös kezelő (#12318) üzenetére


ksanc
őstag

és schawo: Köszönöm a válaszokat! Így már képben vagyok.

Közben rájöttem, hogy félreolvastam, a bevezető darab után postaköltséggel együtt darabja 5200 Ft.

A fene essen bele abba, aki ezt kitalálta, meg a kínaiakba. Sajnos a zsebórák is tetszettek mindig, most meg itt egy gyűjtemény, ami arról szól, hogy bemutat egy rakás zsebóra típust, igényes ismertetővel, díszdobozban stb. Még ha csak makett lenne, de basszus, ezek még működnek is. Nagyrészt :D Valaki felrakta őket a youtube-ra és van pár, amit felhúz, de nem igazán indul el :)

(#12321) 5-ös kezelő válasza speedernet (#12319) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Visszaszámláló riasztás esetleg? Egyéb ötletem nincs.

Ksanc : Van egy Raketa zsakettórám, nekem az hozza a zsebóra érzést, és szépen működik. Kínai gagyi pénzkidobás sztem.

[ Szerkesztve ]

(#12322) speedernet válasza 5-ös kezelő (#12321) üzenetére


speedernet
aktív tag

Az sincs el indítva, teljesen alap állapotban van. Próbálkozom de lassan kifogyok a lehetőségekből, de az a legnagyobb baj h nem látok benne logikát

(#12323) ksanc válasza 5-ös kezelő (#12321) üzenetére


ksanc
őstag

Igazad van, azonban ezeknek nem az óra, mint olyan a fő funkciójuk.
Egy szép gyűjtemény lehet, ami jól mutat. Erre találták ki, nem pedig arra, hogy Pista bá' tökrészegen ezzel támolyogjon a két fal között :)

Mindegy, engem kíváncsivá tett.

Nagyon off :) Persze lehet azt mondani, hogy ezért az árért drága, de hát a millió koldusok országában az is. Újgazdagéknak meg nem elég menő.
De hiányzik az a középréteg itthonról...

[ Szerkesztve ]

(#12324) wierra válasza speedernet (#12322) üzenetére


wierra
senior tag

Próbáld meg a szundi riasztást átállítani a reggeli ébresztés időpontjára.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12325) speedernet válasza wierra (#12324) üzenetére


speedernet
aktív tag

Zseni vagy!!!
Eddig meg voltam győződve h az csak egy funkció azaz én be állítok mondjuk az 1 es ébresztő helyre
egy időt és ha utána be kapcsolom az SNZ t akkor az 5 percenként jelezni fog amíg ki nem kapcsolom.

De ez nem így van az SNZ egy külön be állítható ébresztési hely.

Köszönöm

(#12326) pulutodurumo válasza speedernet (#12319) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mert az ALM1, 2 stb. sima egy csipogós ébresztő. Neked a SNZ (snooze, szundi) ébresztőt kell használni. ;)

Basszus, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#12327) speedernet válasza pulutodurumo (#12326) üzenetére


speedernet
aktív tag

Semmi gond azért nagyon köszönöm!
Még egykét álmatlan éjszaka után lehet rá jöttem volna. :-D

(#12328) wierra válasza speedernet (#12325) üzenetére


wierra
senior tag

Csak elolvastam a kézikönyvét. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12329) 5-ös kezelő válasza ksanc (#12323) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Közelről nézve és kézbe véve már nem fog szép gyűjteménynek tűnni. De ez csupán magánvélemény. :)

(#12330) ksanc válasza 5-ös kezelő (#12329) üzenetére


ksanc
őstag

Mivel a te kezedben volt ilyen is, meg "valódi" is, készséggel elhiszem :)
A videókon jól mutat :D

[ Szerkesztve ]

(#12331) ksanc válasza 5-ös kezelő (#12329) üzenetére


ksanc
őstag

Az a gond, hogy a gyűjtemények általában befektetésként is funkcionálnak, vagyis értékük csak nő. Ez azonban az életben nem lesz értékesebb, s nem csak azért, mert esetleg nem a csúcsminőség, hanem mert jó ideig nem állnak le a gyártásával, tehát még csak ritkaság sem lesz. Mint a bakelit előlapos Majak kakukkos, tonnaszámra szerezheted be őket. Viszont eredeti csomagolású, soha nem használt, zsírúj példányoknak már van értéke, mert olyan alig van.
Esetleg, talán, a teljes gyűjteményeknek lesz valami értéke, mert hiányosból majd Dunát lehet rekeszteni.
Sőt, a gyártástechnológia fejlődésével/olcsóbbá válásával mondjuk x év múlva akár pontos, strapabíró és megbízható is lehet ezen az áron, akkor pláne nem kellenek a régebbiek a kutyának sem.

Ezektől függetlenül még mindig jó lenne egy pár darab, puszta kíváncsiságból. Na meg mert imádok bütykölni. Bár ebben a méretben kevés tapasztalatom van és szerszámaim se nagyon vannak hozzá.
Viszont ezeken nincs mit bütykülni, ha silány az anyagminőség, akkor max. tisztességesen újragyártani lehetne, de akkor már drágább, mintha eleve egy jót veszek.
Fantasztikus, mennyire próbálom lebeszélni magam a rendelésről, de nem nagyon hallgatok a saját józan érveimre se :D Pedig általában igen sikeresen távol tartom magam a fogyasztói társadalom hülyeségeitől...

[ Szerkesztve ]

(#12332) schawo válasza ksanc (#12331) üzenetére


schawo
titán

Sőt, a gyártástechnológia fejlődésével/olcsóbbá válásával mondjuk x év múlva akár pontos, strapabíró és megbízható is lehet ezen az áron,
A gyártástechnológia jószerével fél évszázada változatlan, ezek az automata szerkezetek se olcsóbbak, se jobbak nem lesznek már, nincs hova fejlődni. A fejlődés a milliós szint alatt már rég megállt, fölötte is csak önszórakoztatásból fejlesztenek.

Esetleg, talán, a teljes gyűjteményeknek lesz valami értéke, mert hiányosból majd Dunát lehet rekeszteni.
A Majak legalább egy márka, azonosítható valamivel. Ezek nem azonosíthatók semmivel, nincs identitásuk. Ennek megfelelően értéktelenek lesznek később is, bármilyen állapotban lesznek megőrizve.

Ezeknél bármelyik random kínai márka értékesebb lesz. [link] (Winner, egy közepesen népszerű kínai márka)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12333) biega


biega
aktív tag

Ez a Skmei 9125 is szimpatikus, de létezik, hogy csak kínai nyelven írja ki a napot?

[link]

(#12334) petipetya válasza biega (#12333) üzenetére


petipetya
nagyúr

Biztosan nem. Valamikor éjfél és 3 óra között szokták ezt csinálni az órák, legalábbis valamelyik más márka esetén erre emlékszem a topicban olvasottak alapján.

"nincs rá lezsóidő"

(#12335) Breki


Breki
veterán

Hmmmmmmmmmm valahonnét nem is tudom honnét ismerős ez az óra. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12336) gagyilovag válasza biega (#12333) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

A dátum kijelzése 2 nyelvű. angol és kínai,amelyikre állítod,azon a nyelven fogja írni a napot :K

(#12337) biega válasza petipetya (#12334) üzenetére


biega
aktív tag

Én is arra gondoltam, hogy nem hagyhatják ki belőle az angolt, de az összes fotón, amit talált a Google kínai napjelzés van.

(#12338) @mriya@ válasza Breki (#12335) üzenetére


@mriya@
őstag

Már megint loptak a kínaiaktól! ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#12339) speedernet válasza wierra (#12328) üzenetére


speedernet
aktív tag

Szép jó napot!

Kérlek még azt is olvasd el hogy mivel kapcsolom ki ezt az SNZ ébresztést?
Vagy ez mindenképpen 3x5 percenként jelez?
Mind a 4 gombot próbáltam de nem hajlandó abba hagyni a csipogást.
Bocs a hülye kérdesek miatt. :-)

(#12340) wierra válasza speedernet (#12339) üzenetére


wierra
senior tag

Azt írja, hogy a SNZ riasztás 5 percenként hét alkalommal jelez, vagy amíg ki nem kapcsolod. Kikapcsolni bármely gombbal lehetséges a riasztásokat a manual szerint. :U

Itt a manual, hátha valamelyik sokat látott fórumtárs többet is ki tud belőle hámozni...

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12341) wierra válasza speedernet (#12339) üzenetére


wierra
senior tag

Itt azt írják, ha jól értem, hogy csipogás után ha belépsz a bal felső "A" gombbal az 'időbeállítás módba' és úgy hagyod, akkor a visszalép 'timekeeping' módba és a szundi fukció deaktiválódik automatikusan.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12342) zebede


zebede
őstag

Gondolom van itt aki ebay liciten vásárolt már órát angliából és International Priority volt a postázás.

Mikortól él a nyomkövetés és főleg hol lehet követni ezt az öt betű-csomó nulla-kilenc szám trackinget?

(#12343) biega


biega
aktív tag

Írtam a Phoibosnak, hogy mikor lesz készleten a kvarc változat, erre ezt a választ kaptam:

"This model watch next batch will arrive early September, lume will upgrade to Swiss Super-Luminova BGW9 blue color light, price change to 119 USD."

(#12344) 5-ös kezelő válasza wierra (#12340) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is így értelmezem. Teljesen kikapcsolni meg az ébresztés módban lehet. Indikátoron jelzi az óra, h be van-e kapcsolva a SNZ vagy sem.

(#12345) speedernet válasza wierra (#12341) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen!
Így működik, érdekes megoldásnak tartom meg elég energia igényesnek mert az idő be állítás menübe belépésnél a másodperc mutató 12 re áll a perc és az óra mutató meg ki áll a digitális rész elöl h tökéletesen lehessen látni....
Na mind1 ha így akkor így
Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget.

(#12346) Tsebacsi válasza biega (#12343) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez melyik modell?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12347) Breki


Breki
veterán

Na megjött az Angliából rendelt Seiko Szaud Arábiai kitérőlev.

A doboz kicsit be volt nyomódva az még hagyján, bár eladásnál így rizikósabb, de megint hiányoznak a szemek.

Én nem ám 1+1 mint a múltkor. :-) Nem, most 6 és 7 darab van tehát már három hiányzik.

Most reklamálhatok is emiatt és közben az egy hét szállítás helyetti egy hónap egy hét szaudis kitérőért való partial refundot is kérhetem egyszerre vissza. :C :W

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12348) wierra válasza Breki (#12347) üzenetére


wierra
senior tag

Azt mondod, hogy oldalanként 8-8 láncszem a default? :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12349) Breki válasza wierra (#12348) üzenetére


Breki
veterán

A múltkor raktam be képet róla mennyi eredetileg mikor először igényeltem vissza.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12350) T0mcs válasza Feherfy (#12262) üzenetére


T0mcs
tag

Mik a tapasztalatok vele? :)
Nem estek le a mutatók ? működik ? :)

A fekete szíj lehet hogy kopni fog? érdemesebb az ezüstöt választani esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.