Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4301) sekli


sekli
addikt

Na ma reggel elutottek, de egesz jol megusztam..., ennek oromere bovitettem a dizajn center rovatott egy ujabb versenyzovel:

(#4302) Joló


Joló
tag

Látom a 4270-es hozzászólásomban leírt tárcsafék próblémámhoz senki nem tud mit írni...
Nem ismerős a jelenség senkinek?!

Vasárnapi túrán feltörte a nyereg a se....em ezért ma vettem a Tesco-ban eny geil-es huzatot tök jó és csak 1490Huf volt.
Rúgós nyeregcsőben nem hiszek.
100 km után már kotyog minden irányban. :W

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zoli

(#4303) Tüzi válasza Joló (#4270) üzenetére

Nem értem pontosan a problémád, próbáld meg 45fokos szögben megcsiszolni a fékbetétet, ahol belép a tárcsa. Vagy nem tom.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4304) becuszabi válasza Joló (#4302) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Jellemző, hogy hol fog a fék és, hol csúszik meg? (bringa fejjel lefelé, fék enyhén behúz, kézzel tekerve a kereket és figyelni, hogy egyenletes-e a fékhatás). Minden sebességnél jelentkezik?

A géles nyereg a merev cangán bevált, rugós nyeregcső nálam ki se lett próbálva (szerintem olyan méretben rugózást megvalósítani komolytalan), a FOX FLOAT R a Trance vázban viszont nagyon bejött :C

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4305) Joló válasza becuszabi (#4304) üzenetére


Joló
tag

Inkább lassú sebeségnél fordul elő...
Szerintem a hiba oka az, hogy ferdén áll a betét a tárcsához képest!
majd megpróbálom kihézagolni...
Vagy beállítani.

Üdv: Zoli

(#4306) xcbiker


xcbiker
addikt

Ha valakit érdekelnek eladó mountainbike cuccok:
[link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4307) becuszabi válasza Joló (#4305) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A te féked nem olyan véletlenül, hogy a féktestet rögzítő csavarok meglazítása után bármilyen irányba el lehet mozdítani (minta jobb V-fékes fékpofákat)?
Nekem is Avid van, csak bovdenes és ott tökéletesen működik ez a beállítási mód (csavarok meglazítva, fék behúz, csavarok meghúzva és máris párhuzamos a fékpofa a tárcsával).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4308) becuszabi válasza xcbiker (#4306) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Lehetséges, hogy téged "üldöztelek" egyszer (más néven) a sisakra szerelhető kamera ügyében? :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4309) xcbiker válasza becuszabi (#4308) üzenetére


xcbiker
addikt

lehet.
lesz is majd eladó megint.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4310) becuszabi válasza xcbiker (#4309) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Akkor majd légyszi itt a PH!-n is tedd fel :R

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4311) 3psilon válasza fasyrt (#4259) üzenetére


3psilon
aktív tag

Lakatom? Hááát... :B Olyan 3 perces (sodrony acélgyűrűs megerősítéssel, jobbfajta zárral). Szerencsére a Műszakin nappal megoldott a tárolás, van kulccsal zárható hely erre. Persze azt is szét lehet szedni stb. de még nem volt rá példa.

Most vehetnék U-lakatot, de az meg van vagy 10k minimum :(
Ugyancsak a jó kis thermo meg stb. öltözetek szóval télen sztem ugrik a bringázás :(

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#4312) slayer006 válasza 3psilon (#4311) üzenetére


slayer006
addikt

Yóó U-lakat tartóval és nincs még 8k sem Abus Sinus 46

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4313) tr00p3r


tr00p3r
őstag

jó reggelt!

ma mégis bringával jöttem. reggel 6.30kor azért még csípős volt az idő.alul a Benger futónadrág és egy régebbi oldalzsebes bermuda volt rajtam. felül a PI aláöltözet, rövid újjú mez, egy vékonyabb polár blélsű mellény és a softshell dzseki. sisak alatt kendő és kesztyű. amikor bemelegettem már jó volt. nem fáztam. az aláöltözet nagyon jó!!! míg nem esik, addig marad a bringa. remélem gyorsan gyorsan megjön az adidas kantáros thermo gatya.... :B

(#4314) tr00p3r válasza tr00p3r (#4313) üzenetére


tr00p3r
őstag

azt nem is említettem, hogy természetesen volt ma is egy-két langyos helyzet.
a Bajcsy-Andrássy sarok. az autók már a Dobó utcától 2 sorban állnak a Bajcsy felé. jobb oldalon az atuókat megelőzve haladok lendületesen. ahol már a harmadik, jobbraforduló sáv kezdődik egy egyterű Ford index nélkül átsorolna, de úgy, hogy én már melette vagyok jobb elöl. ő blokkol és haladok tovább a sor elejére. aztán hátra nézek, feltünés nélkül, hogy mégis ki nem figyelt oda. egy pasi volt és ahogy találkozott a szemünk intett egyet és egy "elnézést" olvastam le a szájáról! bicentettem egy "köszönömöt" és már váltott is a lámpa. jól esett, hogy azért vannak olyanok is, akik figyelnek és törődnek a bringásokra/-kal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4315) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Jár valamilyen hátránnyal, ha hátsó váltóm műanyag görgői meg vannak kopva? Csak törés esetén szokták ezeket cserélni?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4316) becuszabi válasza Pinya007 (#4315) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nekem hosszú-hosszú éveket kibírt és igazából már csak azért cseréltem le, mert belül a csapágy már eléggé kotyogott és nem volt szimpi...de hibás működés még akkor sem fordult elő. Törésről viszont még nem hallottam.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4317) Pinya007 válasza becuszabi (#4316) üzenetére


Pinya007
tag

Hasonlóan gondoltam én is. Tavaszra tervezem hajtás cserét, még egy HG50-7s fogaskoszorú kell majd és megvan minden. Váltókat nézegettem, de még jól működnek jelenlegiek.
SRAM PC-58 8s lánc melyik Shimano kategóriának felel meg? Deore, LX?

Törést itt láttam, de ez valószínűleg egyedi lehetett.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4318) becuszabi válasza Pinya007 (#4317) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Alivio (régebben ott fejeződött be a 8 sebesség), Deore már 9, arra nem jó ez a lánc.

Szerintem a HG-50 helyett egy 8 fokozatú Sram jobban megéri (szebb, könnyebb, van 11-32-es tartományú, darabokra lehet szedni és talán még olcsóbb is)

Tényleg egyedi lehetett, mert az a görgő nagyon strapabíró (ha lecserélted, próbáld meg szétverni kalapáccsal :) elég rendeset kell rá csapni, ilyen erők viszont nem igazán érik, még brutális kerékpáros stílus esetén sem)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4319) Pinya007 válasza becuszabi (#4318) üzenetére


Pinya007
tag

Ami eddig megvan az új hajtáshoz:
hajtómű
lánc

7s fékváltókarom van, ezért 7s fogaskoszorú kellene, abból is olyan erősségű ami illik a már meglévő alkatrészekhez.
UG láncokat használtam eddig, ezek hamar elkopnak, ezért választottam ezt az erősebb 6-7-8s kompatibilis láncot.

7s-ből is tudsz ajánlani erősebb SRAM fogaskoszorút?
Most 11-28-ast használok, nem nagyon hiányolom 32-es kereket, 11-28, vagy 11-30-as is elég.

Mod: Nem fogok nekiállni kalapáccsal szétverni :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4320) becuszabi válasza Pinya007 (#4319) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Sram 3.0, 12-32, 7 fokozat, ugyanonnan (ebike), 2400 HUF
Erősségről sajnos nincsenek infóim, de azt el tudom mondani, hogy a sokáig mindenes trekkingemen egy 8 fokozatú Sram nagyon megbízhatóan teljesített (ill. teljesít most is csak már nagyon ritkán). Alivio, STX-RC (emlékszik még valaki erre a típusra? :) ) cuccokkal karöltve teljes egyetértésben, kifogástalanul dolgozik (a lánc nekem is PC-58-as azon a gépen).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4321) raczger válasza Pinya007 (#4319) üzenetére


raczger
őstag

nekem nemsoká lesz egy eladó kazettás shimano fogaskoszorúm, asszem alivio de új ára olyan 4k körül van 11-28-as, 1 éve használom és nem igazán látszik meg rajta a kopás, elég jó minődégű ez 7-esben, esetleg érdekelne?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4322) Pinya007 válasza becuszabi (#4320) üzenetére


Pinya007
tag

Alsó kategóriás SRAM-ok is jobban kopnak, 3.0 sztem HG30-al van egy szinten, legalábbis ár alapján. Ennél jobbat szeretnék, utánaérdeklődök majd van-e SRAM-ból is erősebb 7s koszorú.

Raczger: Köszi az ajánlatot, de új alkatrészekkel tervezem az új hajtást!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4323) becuszabi válasza Pinya007 (#4322) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Lehet, de a Sram-ot ne az ár alapján hasonlítsd a Shimano-val.
...elképzelhető, hogy a 7-esnél így van, nem tudom, nálam 6-8-9 voltak a fejlesztési lépések. A 8 fokozatnál nekem bejött a Sram és ha majd a montin a mostani 9 fokozat is cserére szorul, ismét ez a gyártó lesz a befutó.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4324) Pinya007 válasza becuszabi (#4323) üzenetére


Pinya007
tag

Van idő még tavaszig lehet beszerzek egy 8s fékváltókart, olcsón, úgy lehet jobban járnék, 7s-hez már nem sok a választék.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4325) Bikeman válasza becuszabi (#4320) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Nekem volt STX-RC hátsóváltóm, asszem '97-'00 között, kifogástalan darab volt. De mégis kicseréltem '00-ben egy '98-as XT-re, ami azóta teszi a dolgát. :R

(#4326) becuszabi válasza Pinya007 (#4324) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Igen, a 8s-re való átállás az jó ötlet (ajánlani is akartam, de úgy voltam vele, hogy más pénzét "nem költöm" :) ).

A 4208-as hozzászólásban feltett kérdésre van valakinek ötlete? RS Psylo XC-nél meghalt a lockout. Cserélni kell, vagy javítani? Esetleg sufni tuning? Sokat már nem akarok rá költeni, mert eredetileg is aranyárban volt.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4327) rii


rii
nagyúr

[link]

;-(

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4328) Joló


Joló
tag

Láncápolás:

Három napig áztattam a láncot brigéciolban, rengeteg porsár kijött belőle.
Aztán melegvizzel kimostam és megszárítottam.
Már csak a megfelelő olajat kell kiválasztani.
A WD40 szerintem túl hig, bejut mindenhová, de nem tapad eléggé.
Ezért arra gondoltam, hogy a cnc gépeknél használt szánkenő olaj lesz a megfelelő választás.
Hiszen ha ott a megfelel a speciális csapágyaknak, tengelyeknek, szánoknak akkor a bicikliláncra is tökéletes.
Mi a véleményetek?

Üdv: Zoli

(#4329) Pinya007 válasza Joló (#4328) üzenetére


Pinya007
tag

WD-40 nem olajzásra használatos. Tisztítószer inkább. Láncra láncolaj kell, sok ismerősöm Rohloffra esküszik.
Én is ezt használom, tényleg megfeleően keni a láncot, szépen benn is marad szemeknél.
Bringa használattól függően 1 évig elég kb egy ilyen flakon.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4330) Joló válasza Pinya007 (#4329) üzenetére


Joló
tag

Ez pedig mobil olaj és tökéletes a tapadása.
Ja és nem kerül semmibe...

Üdv: Zoli

(#4331) Pinya007 válasza Joló (#4330) üzenetére


Pinya007
tag

Gondolom jó minőségű lehet, de minden olajnak megvan a felhasználási területe. A semminél bármilyen olaj jobb. Rohloff-nak az előnye, hogy könnyen bejut a csapokhoz így a megfelelő helyen ken és sűrűségéből adódóan bent is marad, nem csöpög egyből le a láncról.

Mesélte egy srác, hogy egy jó sáros Szilvásvárad maraton után megnézte láncát és a kenés még mindig jó volt...

Úgy lenne jó a kísérlet, ha láncnyúlásmérővel figyelnéd láncod hogy hány km-t bír mobil-al, és Rohloff-al. :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4332) Joló válasza Pinya007 (#4331) üzenetére


Joló
tag

Szerintem ez az olaj tökéletes hiszen hasonló felhasználású a cnc-nél is.
Vagyis ott még nagyobb igénybevételnek van kitéve!
Szerintem a tipikus biciklilánc olaj baromi drága és csak paraszt butítás az, hogy mit tud.
Nem hinném, hogy ver egy ipari célra használt olajat ami esetenként egy 100 milliós gépet keneget...
Ha jól láttam a lánc olaj 1700 Huf 30 ml.
Na ez a durva! :W

Üdv: Zoli

(#4333) Pinya007 válasza Joló (#4332) üzenetére


Pinya007
tag

1500 körül mozog, boltja válogatja, egy évre nem nagy összeg szerintem. Ahogy érzed, próbáld ki. Én motorolajat tudok ingyen, de az nem marad meg sokáig láncban.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4334) rii


rii
nagyúr

a korábbi kérdésekre válaszolva, vettem egy romcsot (:
és most illemdően bemutatkozunk

Én, és a roncs.

- JaguaR

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4335) becuszabi válasza rii (#4334) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Tetszenek a hátsó sérvédő könnyítő furatai :))

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4336) Dirtyz válasza rii (#4334) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szép paripa, jól mutattok egymás mellett :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4337) Dirtyz válasza becuszabi (#4335) üzenetére


Dirtyz
őstag

Minthogy ez női váz, a hátsó sárvégőn a kikönnyítések egy hálót hivatottak tartani, hogy a pedálozó delikvens szoknyáját, ne tépje le a hátsó kerék ;)

Ha nem túl bizalmas átküldenél egy teljes Polar edzésfájlt, pulzusokra lennék kiváncsi, meg sebességekre. Mikor szoktatok tekerni a hétvégén? Mi holnap 10 körül megyünk a Pilisbe...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4338) rii válasza Dirtyz (#4336) üzenetére


rii
nagyúr

ja ;-)

csak alacsonyan van a pedál (a képen nem én vagyok nagy, hanem a keró kicsi, én 170 vagyok) és éles kanyarban megdob, ha tekerek épp O.o

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4339) becuszabi válasza Dirtyz (#4337) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:) ismerem a lyukak funkcióját (alföldi születésű vagyok, ott gyakorlatilag más biciklitípus nem is volt használatban, aki 5 sebességes orosz félversennyel közlekedett, az már vér-profinak számított :) )

Természetesen szivesen küldök, csak elő kell bányászni, mivel mostanában a mellkasi jeladó nélkül tekerek. Gyakorlatilag a szintrajz rögzítése céljából van most használatban. A társaság összetétele miatt ezek a túrák nem feltétlenül tekinthetőek edzésnek, a terep szinte soha nem ugyanaz így nem sok infót szolgálna számomra a pulzusdiagram, de a régebbiek között biztos találok teljes fájlt. Egyébként pontosan mi is azt amit küldenem kell? A 'hrm' kiterjesztésű fájlok tartalmazzák az edzés adatait?
Általában (vasárnap) 8 körül szoktak indulni a túrák (b@sszus, holnap jó hideg lesz még akkor :O ). Ha jól tudom holnap Piliscsaba irányába fogunk tekerni és délre vissza is fogunk érni

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4340) Dirtyz válasza becuszabi (#4339) üzenetére


Dirtyz
őstag

Aha, a "hrm" érdekel.
Mi 10-kor szoktunk indulni így télvíz idején, holnap Pilis lesz a cél. Mi is túrázósra vesszük a figurát, öregesen megyünk :DDD. Az átlagéletkor a csapatban 40 körül van :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4341) becuszabi válasza Dirtyz (#4340) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Dettó nálunk is ilyen az átlagéletkor :B ...és az is lehet, hogy már valahol találkoztunk...bár egy kb. 30 km-es körön belül szoktuk gyüjteni a távolságot és szintkülönbséget, hogy ha valami nagy gáz van, akkor ne kelljen sokat gyalogolni hazafelé :)

Amint előszedem a fájlokat, küldök párat

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4342) becuszabi válasza Dirtyz (#4340) üzenetére


becuszabi
aktív tag

mail ment :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4343) degu


degu
senior tag

Szerintem tulspilazzatok ezt a kerdest!
Tegnap a rackevei piacon lattam egy meno bringas csajt!
Elegge surolta a 80-at!/korban/ De a bringaja kerekeben,amit tolt...nem volt egy levegomolekula sem! :DD
Ti meg itt hesseltek...Teknika?Kulso? Belso..Continental?
Vagy lehet,hogy a 21.ik szazad bringajat tolta? ...a tomorgumisat?... :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4344) becuszabi válasza degu (#4343) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Te valószínűleg valami speciális, alacsony nyomáson használt UST külsővel szerelt gépet láthattál...szerintem :D :D

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4345) Dirtyz válasza degu (#4343) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem kell túlspirázni a dolgokat, defekt?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4346) Dirtyz válasza becuszabi (#4342) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nézem

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4347) sanyixXx válasza degu (#4343) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az agyam eldurran mindig a faszságodtól...minek jársz ebbe a topikba, ha vagy hülyeséget írsz vagy csak szimplán kötözködsz?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4348) Pinya007


Pinya007
tag

Kiderült, hogy a Shimano Originals thermo mez nem szélálló. :( Múltkor 5 fok körüli hőmérsékleten nagy szél mellett tudatosult bennem erősen, hogy szükségem van egy kabátra egy jó kesztyűre, meg egy kamáslira is. :)
Lassan már annyiba lesz ruházatom, mint bringám. :Y

De ruházaton nem, inkább váltón spórolok, marad még egy ideig 7s rendszer, aztán ha rámszakad a bank, majd később lecserélyem egy jó 9s-re...

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4349) sanyixXx válasza Pinya007 (#4348) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ne hagyd, hogy megtévesszen az, hogy a szélfújta ruha hideg lesz. nekem is úgy tűnik még, hogy átmegy a szél a windtexen, de nem. csak hideg tőle.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4350) Pinya007 válasza sanyixXx (#4349) üzenetére


Pinya007
tag

Nem hiszem, fátjak az izületeim másnap. Sehol sincs feltüntetve, hogy szélálló lenne, akárhol utánanéztem, se neten, se a mezen. Meg 5 fok körül kell egy jó dzseki sztem már.
Úgyhogy megcélzom Decathlon-t hamarosan! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.