Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) Zeki válasza Devid_81 (#97150) üzenetére


Zeki
nagyúr

Való igaz lehet... az smp-hez tavaly év végén egy csomó állásra pályáztam, se bú, se bá, se kapd be.
Miközben mindenki sír, hogy de nehéz normális munkaerőt találni, pláne olyat, aki nem lép le pár nap/hét múlva...
Lehet benyeltek valami zsaroló vírust, és mindent lekódolt. :)

(#97152) Chaser válasza TeeBee73 (#97149) üzenetére


Chaser
titán

részvétem, én anno csak a bevonulást akartam megúszni úgy, nem jött össze ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97153) akom válasza Zeki (#97151) üzenetére


akom
senior tag

Nagybátyámat hívták az SMP-hez (10+ éves targoncás tapasztalat). Telefonban, és az első interjún nettó 220k három hónap után 250k-t ígértek 3 műszakban (+cafatéria+bónuszok). Ment aláírni a szerződést, amin szerepelt egy nettó 180k, semmi más. Rákérdezett, hogy de akkor ez hogy? Ja hát majd szerződés módosítás lesz 3 hónap után! Ezzel a hozzáállással már érthető miért keresnek már több hónapja embereket...
Az irodán van egy ismerősöm, azt mondja hogy a termelésben eléggé ütik vágják az embereket.
Ne bánkódj miatta.

(#97154) Zeki válasza akom (#97153) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi az infót!
Mondjuk targoncásoknak áll a világ, meg cnc-esknek, meg programozóknak.... bár ez utóbbiaknak kell a német nyelvtudás. Van ahol a targoncásnak is.

Majd elmennek ezek az összeszerelő üzemek, mert ember az nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#97155) akom válasza Zeki (#97154) üzenetére


akom
senior tag

Tudod kiknek áll most a világ? A szakmunkásoknak. Alig lehet normális szakembert találni. Aki megbízható és jól dolgozik az már be van minimum 2-3 hónapra táblázva. Órabér a csillagos ég. Aki meg nem foglalt, és olcsó az meg kb úgy csinálja meg mintha én csinálnám...

Van az a mondás hogy három dolog közül választhatsz kettőt: jó, gyors, olcsó
Ami jó és gyors az nem olcsó, ami gyors és olcsó az nem jó, ami jó is és olcsó is az meg nem gyors...

Ismerek olyan burkolót akinek 1 évre előre megvan a munkája, úgy hogy hétvégén is melózik.

Diploma ma már nem akkora szó mint 10 éve... Látod Devid is csak külföldön tudott érvényesülni a porcelántisztítási mérnök diplomájával! :DDD

(#97156) fero02 válasza akom (#97155) üzenetére


fero02
veterán

Sajnos nekik sem áll. Tényleg nehéz jó szakembert találni. De hibás ebben az állam is és a vállalkozók döntő többsége is.

(#97157) Devid_81 válasza akom (#97155) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hogy, hogy miiiii? ;] :D
Itt is jobban keresik a dolgozni tudokat (foleg az akarokat) mint aki a seggen ulve okosan nez ki oltonyben az irodaban.
Mondjuk hozzateszem nekem is el kellett vegezzek egy villanyszereloit, meg par aprosagot hozza.
De jah, epp most keresek masik melot, eszakabbra Londontol, napi sok ajanlatbol&hivasbol lehet valogatni karbantartokent. :K
Es mar anyagilag is olyan kategoria amibol azert mar mwg lehet elni, folyamatos PC fejlesztes mellett is :D

...

(#97158) bsh


bsh
őstag

találkoztam ma a President-tel :K
asszem kiköltözök a városból :DDD

(#97159) alázógyík válasza bsh (#97158) üzenetére


alázógyík
őstag

Földművelő jobbágy lesz? :Y ;]

(#97160) ekrisztian válasza bsh (#97158) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Vak vezet világtalant :D

(#97161) 313313 válasza bsh (#97158) üzenetére


313313
addikt

Most ennek van a "divatja" van külön Facebook csoportjuk is (valami: Vidéken újrakezdők vagy mi) anyós van bent egy ilyen csoportban :DD

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97162) Zeki válasza 313313 (#97161) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én ebből megjöttem. 1200nm-es telek, rajta a 10 éves ház eladva, és beköltözés a városba. 3 gyerekkel a város a nyerő egy idő után. Nyilván nem mindegy hol. Persze a gyerekeimnek jó volt falun, olyan utcában laktunk, ahol volt sok gyerek, nagy bandázások voltak nyáron/hétvégeken.
Itt valahogy nem akarnak barátkozni senkivel. Pedig vannak gyerekek.
A kisebbik lányom még hozta magával a maga nyitottságát, de aztán a szintén ovis kiscsajt a szülei elszeparálták tőle, és ennyi is lett. Falun azért nyitottabbak voltak az emberek, a felnőttek is összejöttek egy csoportba és beszélgettek, amíg a gyerekeik az utcán vagy épp valakinek az udvarában játszottak.
Este mindig sírás volt, ki megy be hamarabb fürödni. Senki sem akart. :)

Amúgy a gyerek fejlődése szempontjából tényleg nem mindegy hol él.
Mivel anno falun elég jól jöttek össze a korosztályok, szinte húzták magukkal a kisebbeket. A nagyok bringáznak? Neki is meg kell tanulni. A másik egyidős már bringázik? Akkor meg pláne! És ugyanez görkorival, rollerrel. Jó betonos utca, gyér forgalom, ideális az ilyenekre.
Kolléga gyerekeinek nincs ilyen lehetőségük, gyerekek sem laknak arra, nincs előttük betonos utca, ami a közelben van, az forgalmas. Még bringázni sem tanultak meg. Roller+görkori nem is lenne hol.

(#97163) 313313 válasza Zeki (#97162) üzenetére


313313
addikt

Az megint más amiről te beszélsz. Anyós 5x éves fejjel akar a városból kimenni tanyára önellátó gazdálkodni XD

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97164) Zeki válasza 313313 (#97163) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha van elég ideje rá és olyan helyre megy ahol jó a föld, akkor valamennyire lehetséges.

(#97165) bsh válasza alázógyík (#97159) üzenetére


bsh
őstag

nem ő költözik, hanem én. nem leszek jobbágy, csak féltem az életem. ;]

(#97166) alázógyík válasza bsh (#97165) üzenetére


alázógyík
őstag

Beszari! :D

(#97167) WunderKinder válasza bsh (#97165) üzenetére


WunderKinder
tag

Gondoljatok bele, milyen durva lesz ha tele lesz a város El Presidente tanítványaival. Még egy T72-ben sem leszünk biztonságban. :D

(#97168) bsh válasza WunderKinder (#97167) üzenetére


bsh
őstag

ahogy mindig ki van szegény akadva a max. 20km/h-val, szigorúan belső sávban közlekedőkre, meg a zöld lámpánál fél perc alatt elindulókra, na mit fog majd csinálni mikor a tanítványai csinálják ugyanezt? lebac nekik egyet? :)) hamar meg fogják tanulni a helyes magatartást ;] főleg ha fiatal csajok és vállalnak egy pár plusz különórát is rutinból ;]

(#97169) 313313 válasza bsh (#97168) üzenetére


313313
addikt

Már nincs rutin :D
Első óra kint élesben a forgalomba...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97170) bsh válasza 313313 (#97169) üzenetére


bsh
őstag

az nekem is úgy volt, pedig akkor még volt rutin. első alkalom, jön az oktató értem, mondja, tessék beülni a kormány mögé és megyünk a rutinpályára. soha egy másodpercet nem vezettem azelőtt, és rögtön így kezdeni, hát kicsit fostam :DDD

(#97171) 313313 válasza bsh (#97170) üzenetére


313313
addikt

Nincs rutin pálya, nincs rutin, nincs rutin vizsga.
Levezeted a 30 órádat és mész forgalmi vizsgára. 1-2 éve már így van...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97172) KTU


KTU
addikt

Kormányzati Adattrezor "magyar módra" [link]
:W

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#97173) alázógyík válasza KTU (#97172) üzenetére


alázógyík
őstag

:C :W

(#97174) DeltaPower válasza WunderKinder (#97167) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mimimimicsoda? Nem elég hogy az Elnök Úr eladta a Fijatot, most már ő maga fogja képezni a mazsolákat? :Y

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#97175) choco01


choco01
addikt

Ez a CarHifiBogner milyen árban és készletben? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#97176) WunderKinder válasza choco01 (#97175) üzenetére


WunderKinder
tag

Van nála sok minden, de az árakat azért nézd meg neten is. Szeret érdekes akciókat csinálni...

(#97177) Dave Crank válasza 313313 (#97171) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Elméletben ez így van.
Viszont, a jobb oktatók, ha látják, hogy nem elég a 30 óra, akkor nem engednek vizsgázni menni, inkább mondják, hogy kell +5-10 óra, ami szerintem reális is, egy normál képességű tanulónál is. A pénzlehúzós oktatók pedig elküldenek vizsgára, ahogy megvan a minimum, de azért elég kevés az esély arra, hogy a minimummal meglegyen a forgalmi, utána kb megint le kell vezetni majdnem ugyanannyit... Aztán akinek nem sikerült az úgyis fog ténylegesen annyi + órát venni, mert be van sz@rva, hogy megint nem fog sikerülni. Pedig csak az első vizsga előtt kellett volna inkább min 5, max 10 óra +ba...

Rutinról meg annyit, hogy a jobb oktatók kivisznek max fél órára minden feladatot 1x megcsináltatni, meg előtte végighallgatni az oktatótól, mit hogy kell, utána már mindent élesben gyakoroltatnak. Az oktatók másik fele, meg akár 10 órát is képes kint lenni a rutinpályán egy-egy tanulóval, majd arra jön az alap 30 még...., arra meg a + óra, ha kell... (ami kell).

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#97178) gabe_


gabe_
őstag

Üdv újra, most egy vízvezetékszerelőt keresek. Egy mosogatógép számára kellene egy vízcsatlakozást kialakítani, mert sajnos az nincs...
Akinek van valami ismerőse, elkérném az elérhetőségét.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#97179) trebrona


trebrona
nagyúr

Ha valaki xiaomira vágyna:[link] és [link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#97180) troll81 válasza choco01 (#97175) üzenetére


troll81
addikt

Patika kb csak vegszugseg eseten menj Oda.

(#97181) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Kecskeméten tudtok ajánlani egy számítástechnikai szaküzletet? Hőelvezető pasztát akarok venni, szóval nem nagy dolgot akarok vásárolni.

You can walk straight through hell with a smile

(#97182) alázógyík válasza csiben1 (#97181) üzenetére


alázógyík
őstag

Hi!

Gyere hozzám a Széchenyi sétány 2-4.

(#97183) Devid_81 válasza alázógyík (#97182) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Van Bacsis fe'le lekvarod IS? :F
;] :D

...

(#97184) alázógyík válasza Devid_81 (#97183) üzenetére


alázógyík
őstag

Mondjuk olyanom nincs. :DDD

(#97185) WunderKinder válasza alázógyík (#97184) üzenetére


WunderKinder
tag

Nem írtad oda, hogy az albán kebabost keresse ahol még kebab sincs, csak hordós öklözőzsír. ;] :DDD

(#97186) Chaser válasza csiben1 (#97181) üzenetére


Chaser
titán

link
ezeöccáz' lesz
jopanlyártá vona hate kugli zodki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97187) DeltaPower válasza Chaser (#97186) üzenetére


DeltaPower
őstag

Lingvint utolérte a pusztulat? Nem látom a térképen. :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#97188) Chaser válasza DeltaPower (#97187) üzenetére


Chaser
titán

egyik kugli szerint nyitva van, másik szerint lehúzta a rolót
ezeöccáz' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97189) 313313 válasza DeltaPower (#97187) üzenetére


313313
addikt

Bezárt, átmentek szoftver fejlesztésre.
ezerötszáz

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#97190) NoLF válasza DeltaPower (#97187) üzenetére


NoLF
addikt

ilyen időben? nem csoda, ha kihal a pingvin.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#97191) alázógyík válasza WunderKinder (#97185) üzenetére


alázógyík
őstag

Szilánkos, csilis. :K

Ugyanit eladó :

Asus F1A55-M LX alaplap + AMD Athlon II X4 651 CPU. 12K

ASRock 990FX Extreme3 15K.

[ Szerkesztve ]

(#97192) DeltaPower válasza alázógyík (#97191) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nepáli sóderes-üvegszilánkos extra? :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#97193) Devid_81 válasza DeltaPower (#97192) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sima kaktuszos nem jo? ;]

...

(#97194) csiben1 válasza Chaser (#97186) üzenetére


csiben1
tag

Köszönöm szépen, a segítséget, de guglizni én is tudok, szóval nem jár az ezeöccáz' :N Azért kérdeztem itt, mert hátha van egy hely, ami ajánlott és később. ha más is kell, akkor tudom, hová érdemes menni.

alázógyík: Ha nem kell dolgoznom szombaton, akkor délelőtt bemegyek!

You can walk straight through hell with a smile

(#97195) TeeBee73 válasza csiben1 (#97194) üzenetére


TeeBee73
addikt

Gyíkhoz szombaton? Max. feszítővassal.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#97196) troll81 válasza TeeBee73 (#97195) üzenetére


troll81
addikt

:D :DD max pentek 16 30 ig :DDD

(#97197) Devid_81 válasza TeeBee73 (#97195) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kell a szilikon paszta a procihoz, neszojjabe ;] :DDD

...

(#97198) Chaser válasza csiben1 (#97194) üzenetére


Chaser
titán

gyík szombaton zárva!!!44

ezeöccáz' lesz ( :
- már 3e-rel jössz ((( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97199) alázógyík


alázógyík
őstag

Hüjjék!!!

:DDD

(#97200) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Hi!

Srácok muternek össze dobnék egy gépet a régi helyett.
6-8giga ram
Normál vga minden videót vigyen :D
Gigabites lan
Proci nagyon erős :D
Olyan kell oda kattint muter és már legyen is ott a Facebook :D
SSD-vel
Tudtok valami jó konfigot ajánlani?
Nem fog bányászni vele. De ha tudná hogy kell, biztos azt is akarna :D
Írjatok légyszi típusokat is, mit keressek :)

Thx!!

Ja igen, mennyi a keret. Nem tudom, azt mondta jó legyen.
Amúgy tényleg macskás videók, youtube, Facebook. Ennyi, de ezt rohadt gyorsan tudja :D
Nyugdíjas nem ér rá várni a homokórára :D

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.