Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) K1nG HuNp válasza Rickeffe (#7500) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

am egyszer elmondja neki valaki, vagy rahagyjuk? :N

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7502) hiperFizikus válasza Rickeffe (#7500) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Igen, gyorsítót .
Ha sok ciklussal bíbelődsz, akkor ezek a sok ciklusok leterhelik a proceszort . Ha ki tudod találni, hogy hogyan nyúlj bele ezekbe a ciklusokba, akkor esetleg jóval gyorsabb futást érhetsz el, de nem mindig van ilyen szerencséd .
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7503) Tomi_78 válasza gary89 (#7497) üzenetére


Tomi_78
tag

A 8. sorban a <?php utasítás nem tetszik neki valamiért; erre írja ki, hogy:
Uncaught SyntaxError: Unexpected token '<'

(#7504) hiperFizikus válasza Tomi_78 (#7503) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Talán a < jel nem tetszik neki . Másképe kell írnod a ?php sort . Próbálgasd .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7505) instantwater válasza Tomi_78 (#7496) üzenetére


instantwater
addikt

Kevered a szezont a fazonnal.
Az egész szamlal() függvény legyen benne a PHP tagékben, és kiiíratéskor is php tagen belül echozd a függvény hívást, hiszen nincs többé $num változód a függvényen kívül.
A függvény fogja visszaadni a kívánt számot.

(#7506) instantwater válasza hiperFizikus (#7498) üzenetére


instantwater
addikt

:Y

(#7507) instantwater válasza gary89 (#7497) üzenetére


instantwater
addikt

Vak vezet világtalant.
Ne akard, hogy ppht akarjon futtatni a böngészőben.
Az nem fog menni.

(#7508) instantwater válasza hiperFizikus (#7502) üzenetére


instantwater
addikt

Megosztanád esetleg velünk is ezeket a gyorsítós tippeket? Kódrészletre gondolok.
Milyen volt, milyen lett?
Mindannyian tanulhatnánk belőle.

(#7509) cattus válasza Rickeffe (#7500) üzenetére


cattus
őstag

Amfetamin

Do the thing!

(#7510) hiperFizikus válasza instantwater (#7508) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Pszeudokódosan írtam, hogy könyebb legyen áttekinteni . Ebből van még 6x verzió, meg egy hetedik másjellegű hosszú ciklus-rendszer, de egészen hasonló gyorsítókkal . Nem szokásom a rövid funkciók gyártása, olyanra veszem amilyenre kedvem tartja . Emlékeztetőleg, ez nem az elsőnek beharangozott 150 oldalas script-ből van hanem a második 60 oldalas script-ből van :

Hogy tetszik? :))

H

For
For
// ide nem megy hasonló gyorsító, mert feladata a lista végigvétele
For
For
If

For
IF InStr(*,k) != 0 // ez működik gyorsítóként, mert csak a helyes string találatokat engedi át, a többit visszatartja
For
For
IF k = g
// fő utasítások
End IF
// fő utasítások
End For
End For
End IF
End For

Else

For
IF InStr(*,k) != 0 // ez működik gyorsítóként, mert csak a helyes string találatokat engedi át, a többit visszatartja
For
For
IF k = g
// fő utasítások
End IF
// fő utasítások
End For
End For
End IF
End For

End IF

End For
End For
End For
End For

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7511) cattus válasza hiperFizikus (#7510) üzenetére


cattus
őstag

Elképesztő. Elágazást használtál egy programban. Meghajlok kódoló tudásod előtt.

Do the thing!

(#7512) hiperFizikus válasza cattus (#7511) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Köszi, jólesik a dicséreted . ;)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7513) martonx válasza K1nG HuNp (#7501) üzenetére


martonx
veterán

Hagyd, ez olyan, mint meggyőzni az autópályán szembe hajtót, hogy nem mindenki más a bolond. Engem amúgy szórakoztat.

Én kérek elnézést!

(#7514) K1nG HuNp válasza martonx (#7513) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

de pl honnan szedi hogy oldalakban merjuk a kodot? meg igy mi akar lenni ez a random if elsek egymas alatt, vagy en vagyok keves ehhez? ilyen egy senior fejleszto? kappa

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7515) hiperFizikus válasza martonx (#7513) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Ez azért van, mert a fejlődésem még félúton van . Kérlek mondjátok el, hogy mi nem jó a veséteknek, mindent kibírok .
:P

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7516) hiperFizikus válasza K1nG HuNp (#7514) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

"honnan szedi hogy oldalakban merjuk a kodot"
Hát valamiben mérni kell . Mégis miben méritek ?

"meg igy mi akar lenni ez a random if elsek egymas alatt,"
Folyamat megosztás .

"ilyen egy senior fejleszto? kappa"
Majd leszel te is idősebb, és a fiatalabb foglalkosztatód majd téged piszkálni fogg . Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog ez esni neked ?

:(

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7517) martonx válasza hiperFizikus (#7515) üzenetére


martonx
veterán

A programokat sorokban mérik, de igaziból semmi értelme méricskélni, semmit nem jelent az az információ, hogy 2000 soros vagy 200000 soros egy program.
A topikok alap igazsága, hogy ha segítséget kérsz, akkor részletesen, konkrét kódokkal bemutatod a problémádat, és úgy kérsz segítséget. Te most ismét úgy kerültél elő, hogy van egy programocskád, amivel az a baj, hogy lassú, és segítsünk.
Érted, ez pont annyira konkrét, mintha én beírnám ide, hogy kevés a szabadidőm mondjátok meg mit tegyek, hogy több legyen? És ti semmit nem tudtok rólam, fogalmatok sincs, hogy miért kevés a szabadidőm (túl sokat dolgozok, vagy folyton csak TV-t nézek, netán mindig kocsmában vagyok, vagy épp 5 gyerekem van, vagy párhuzamosan 3 nőt tartok és ezért nincs szabadidőm?). :D Mi lehet vajon a jó válasz, egy ilyen általános problémára.

Aztán ott van ez az önjelölt megváltó dolog, ami engem mondjuk végtelenül szórakoztat, szinte már látom magam előtt, ha Jézus most jött volna el, akkor nyilván nem példabeszédekben utazott volna, hanem javascript programocskákat írt volna inkább :D

Én kérek elnézést!

(#7518) hiperFizikus válasza martonx (#7517) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

"semmit nem jelent az az információ, hogy ..."
Hát azért jelent valamit, mert egy sok soros programot megírni ugye sok munka, nem számítva az átmásolgatásokat . Pl. a Windows OR kb 300 000 soros (?), amit csak egy IT cég képes megírni . Én régeben írtam egy 5 000 soros programnyelvet, de anyira belekeseredtem-savanyodtam, hogy befőtesuborkának éreztem magam tőle . Most sincs befejezve, felé se nézek, pedig kreatív voltam vele .

"hogy ha segítséget kérsz, akkor részletesen, konkrét kódokkal bemutatod a problémádat"
Én tulajdonkpen nem is segítséget kértem, hanem panaszkodtam . Ugye szabad ?

"ez az önjelölt megváltó dolog ... ha Jézus most ... javascript programocskákat írt volna"
Én ezt komolyan gondolom . Én egy modern próféta vagyok, aki nem a RETRO vallást műveli, hanem halad a korral . Még azért nem felkapot a művem, mert 1. mindenki a magáét fúja, 2. a minimál díjat sajnálják rá . Privátüzenetben minden kérdéseitekre válaszolok ez ügyben .

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7519) instantwater válasza hiperFizikus (#7510) üzenetére


instantwater
addikt

Remélem nem programozóként dolgozol főállásban, mert ezt a kódot nem engedném mergelni a master branchbe.

A program minőségét nem a sorok számában mérik.

Egy rövidebb program ami ugyanazt csinálja, mint egy hosszú program sokkal jobb, feltéve, hogy a rövidebb jobban olvasható, és nem egy összenyomorított x=z=abc típusú olvashatatlan valami.

Továbbá abban mérik a minőséget, hogy milyen egyszerű módosítani a kódot.
A te 5-6 szint mélyen egymásba ágyazott ifeid és ciklusaid pont az ellenkezőjét mutatják.

Fel kellene darabolnod több függvényre a kódot, hogy könnyebben megérthető legyen mit csinál, könnyebben lehessen irányítani, hogy mi fusson le és hányszor.
És akkor talán nem kellene random helyekre extra ifeket befűznöd.
Illetve függvények használatakor jónéhány ciklusiterációt megspórolhatsz a korai visszatérés használatával, ha megvan az eredmény vagy invalid az input.

A programozás egy elég rugalmas dolog, de vannak alap szabályok amkket a saját érdekedben be kell tartanod.

Ha 3 hónap múlva ránézel erre a kódra azt sem fogod tudni mit csinál, mert olvashatatlan.

Nincs olyan, hogyha kedved tartja akkor 5000 sor egy fájl.
Ha van egy tapasztalt főnököd, és rendszeres code review, akkor ezt nem engedi be a rendszerbe, mert, ha te felmondasz, nincs ember aki ezt tovább viszi, újraírni pedig rengeteg pénz és idő a cégnek.

Rövid, beszédes nevű függvények, max 20-30 sor, és a kódbázis legyen feldarabolva külön fájlokra, max 150 sor per fájl.
Ezek a számok nem szentírás, de az 5000 soros fájl az elfogadhatatlan.

Ha tényleg segítséget kérsz, akkor vegyél vissza ebből a próféta stílusból, mert így nem fogsz messzire jutni.

[ Szerkesztve ]

(#7520) K1nG HuNp válasza hiperFizikus (#7518) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

de tenyleg, inkabb ne is irj semmi meset, beraksz valami ERTELMES formazasban kodot, pastebin, akarmi es odairod 2 mondatban, hogy sziasztok, miert ad vissz 3at ez a fuggveny amitol en az szeretnem hogy 8-at adjon..

tenyleg szivesen segitunk mert azert van a topik de igy nehez.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7521) martonx válasza hiperFizikus (#7518) üzenetére


martonx
veterán

Megváltóként segítséget kérni, aztán minket lefikázni, hogy nem jöttünk rá a be nem mutatott kódod állítólagos lassúságának okára, hát nem túl elegáns :D De legalább meg tudtad erősíteni magadban, hogy te mindenki felett állsz :D

Én kérek elnézést!

(#7522) rikxjeee


rikxjeee
tag

Mi a kollégákkal jót derültünk ismét :) Várom a folytatást :D

(#7523) sztanozs válasza hiperFizikus (#7518) üzenetére


sztanozs
veterán

Persze te hozod a megváltást az N+1 műveddel, lásd: [link]
Amúgy látatlanban is tudom a programod lassúságának az okát:
A dupla ciklusod n^2 futásidővel bír... Kis (random) olvasnivaló: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7524) bolondember válasza hiperFizikus (#7518) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

kérlek olvasd el alaposan a többiek konstruktív hozzászólásaid és fogadd meg azokat.

Köszönöm.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7525) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok ismét!
Visszakanyarodnék a JS-es hanglejátszáshoz. Ezzel a kóddal inicializálnám a zenét:
function sound(src) {
   this.sound = document.createElement("audio");
   this.sound.src = src;
   this.sound.setAttribute("preload", "auto");
   this.sound.setAttribute("controls", "none");
   this.sound.style.display = "none";
   document.body.appendChild(this.sound);
   this.play = function(){
    this.sound.play();
   };
   this.stop = function(){
    this.sound.pause();
   };

Ez pedig a zeném (kb. 1,7 MB méretű):
var cimzene;
  cimzene = new sound("zenek/cimzene.mp3");

És az a gondom, hogy ez a zene csak akkor indul el, ha bekövetkezik valami menüben a kattintás esemény, egyébként meg nem. Hogyan indíthatnám el a zenét már akkor, amikor elindul a játék?

(#7526) instantwater válasza Tomi_78 (#7525) üzenetére


instantwater
addikt

Body onload?

Vagy használj egyéni eventeket és adj ki egyet amikor betöltött a játék, és egy event handler elindítaná a zenédet.

[ Szerkesztve ]

(#7527) martonx válasza Tomi_78 (#7525) üzenetére


martonx
veterán

Teljesen jó, hogy csak user interakcióra indul a zene, évekig szívtunk a zenélő köcsög weboldalakkal. A megoldás, hogy kiraksz egy gombot, amire rányomva elindul a játék, egyúttal elindul a zene is.

Én kérek elnézést!

(#7528) Tomi_78 válasza instantwater (#7526) üzenetére


Tomi_78
tag

A body onload-ra sem csinált semmit. Egyébként megoldottam a Martonx javaslatához hasonló módon egy ráadás egér eseménnyel, de akkor is furcsállom, hogy miért van erre szükség: egy sima cimzene.play() miért nem működik akárhol?

(#7529) Rickeffe válasza Tomi_78 (#7528) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

https://developers.google.com/web/updates/2017/09/autoplay-policy-changes

Rickeffe

(#7530) martonx válasza Tomi_78 (#7528) üzenetére


martonx
veterán

nagyon helyes, hogy nem működik akárhol :)

Én kérek elnézést!

(#7531) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok ismét!
Tehát, a zenék már mennek, de az az egyetlen bajom ezekkel, hogy a hatterzene.mp3 csak egyszer játszódik le, márpedig ismétlődnie kellene, mivel a játékprogram háttérzenéjéről van szó.
Így kódoltam, de nem működik:
hatterzene = new sound("zenek/hatterzene.mp3");
hatterzene.loop = true;
Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?

U.I.: a 7525. hozzászólásban van a kódom a zenék inicializálásáról.

(#7532) cattus válasza Tomi_78 (#7531) üzenetére


cattus
őstag

Első tippre ne létrehozás után állítsd be, hogy loopoljon, hanem a sound függvényben.

Do the thing!

(#7533) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Automata form submit-hoz kérnék segítséget - paramétert kellene küldeni. (tech stack: php / javascript)

Kliens oldalra leküldök egy formot, abban van select is:
<select name="mezo_nev" form="form_nev" size="1" onselect="this.form.submit()">
Mező választásnál kellene auto submit.

A form-hoz tartozik több submit is, pld:
<input type="submit" name="submit_1" value=" Módosítás ">
<input type="submit" name="submit_2" value=" Törlés ">
és a többi..

Szerver oldalon meg ilyesmik vannak azonosításra:
if (!isset($_POST["submit_2"])) { ... }

A lényeg, hogy a submit forrásokat azonosítani tudjam. Amit javascriptből küldök form.submit()-ot, azzal hogyan tudok azonosítót küldeni? Valami kódrészlet példa, vagy blog link lenne jó.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7534) martonx válasza coco2 (#7533) üzenetére


martonx
veterán

JS-ben elkapod a submit eseményt, azon belül figyeled az event.target-et, és ennek függvényében küldesz plusz paramétert a szerver oldalnak, hogy mit is csináljon. Bár ezt sokkal szebb lenne külön endpointokkal megoldani.

Én kérek elnézést!

(#7535) coco2 válasza martonx (#7534) üzenetére


coco2
őstag

A lehető legegyszerűbb script szerkezet kellene. Azt reméltem, van valami beépített html támogatás, mint az input mezők esetében, amik a formhoz tartoznak, hogy submit nevet küldhessek.

Ha az nincs, arra van egyszerű mód, hogy a POST paraméterekhez hozzáfűzzek +1 elemet? Beraknám fapadosan a submit nevet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7536) martonx válasza coco2 (#7535) üzenetére


martonx
veterán

Nem szégyen dokumentációt olvasni: [link]

Én kérek elnézést!

(#7537) coco2 válasza martonx (#7536) üzenetére


coco2
őstag

Oké, értem, össze is ollóztam valamit, de nem működik :(((

proba.html egészben:

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>
<script>
function this_submit() {
  var form_id= document.getElementById("id_proba_form");
  var submit_id= document.createElement("input");
  submit_id.setAttribute("type", "submit");
  submit_id.setAttribute("name", "submit_2");
  submit_id.setAttribute("value", "Submit_2");
  form_id.appendChild(submit_id);
  form_id.submit();}
</script>
<form method="post" id="id_proba_form" action="proba.php">
  lastname:<br>
  <input type="text" name="name_lastname" value="Mouse"><br>
  <input type="submit" name="submit_1" value="Submit_1"><br>
  <select name="name_select" form="id_proba_form" size="1" onchange="this_submit()">';
    <option value="option_value_1" >Option_Value_1</option>
    <option value="option_value_2" selected>Option_Value_2</option>
    </select>
</form> 
</body>
</html>

És a proba.php is, amire ráhív:
<?php
var_dump($_POST);
?>

Ha rányomok a "Submit_1" gombra, kidob egy ilyet:
array (size=3)
  'name_lastname' => string 'Mouse' (length=5)
  'submit_1' => string 'Submit_1' (length=8)
  'name_select' => string 'option_value_2' (length=14)

Ha átváltom a select-et "Option_Value_1"-re, akkor dob egy ilyet:
array (size=2)
  'name_lastname' => string 'Mouse' (length=5)
  'name_select' => string 'option_value_1' (length=14)

Miért nincs ott a "submit_2"-m :F :O

Edit:
Ha átállítom
submit_id.setAttribute("type", "submit");
->
submit_id.setAttribute("type", "text");
Akkor berakja:
array (size=3)
  'name_lastname' => string 'Mouse' (length=5)
  'name_select' => string 'option_value_1' (length=14)
  'submit_2' => string 'Submit_2' (length=8)

Viszont rend a lelke mindennek alapon jó lenne értenem, hogy submit type esetén miért nem?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#7538) Rickeffe válasza Tomi_78 (#7531) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#7539) Tomi_78


Tomi_78
tag

Köszönöm mindenkinek, aki segítő szándékkal írt; Cattus (#7532) tippje alapján megkettőztem a sound() függvényt, ami alapján létrehoztam egy csak a zenefájlokat kezelő zene() függvényt, és ebbe írtam bele, hogy:
this.zene.loop=true;
Igaz, hogy így az összes zenét ismétli, de így is jó.

(#7540) Rickeffe válasza Tomi_78 (#7539) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nem vagyok egy js guru de szerintem teljesen feleslegesen kettőzted.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#7541) sztanozs válasza coco2 (#7537) üzenetére


sztanozs
veterán

Mert a submit csak akkor lesz benne, ha azt nyomtad meg. Amennyiben nem a gombot (type=submit) nyomtad meg - mint itt is, hanem függvényből submitáltál -, akkor nem lesz benne az elküldött form elemek között.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7542) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Jestet konfigolt mar esetleg valaki? Most azzal akadt problemam, hogy van egy monorepom, create-react-app felel a reactos reszert es van egy api mappa amiben a backend talalhato

a teszteket akarom valahogy 1 kommand ala rakni mert jelenleg ha rootbol hivok egy jestet akkor ugye az nem lesz bekonfigolva reactre es igy minden reactos teszt bukik. ha a react-scripts tesztjet hivom az tok jo, minden reactos teszt lefut de ugye azok csak a reactos tesztek, az api mappa egy szinten van a react mappajaval ezert az apis teszteket a react-scripts nem latja... :N

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7543) instantwater válasza K1nG HuNp (#7542) üzenetére


instantwater
addikt

Lerna jst próbáltad már?

(#7544) K1nG HuNp válasza instantwater (#7543) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

most google kozben feljott, de ahogy neztem nekem most kicsit agyuval verebre lenne, a dependenciaim nem kulonbozoek / nem zavar az egy darab package.json fajl, szimplan a jest/babel szarakszik

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7545) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, elkezdenék JS-ezni, de rájöttem, hogy a frontend annyira nem érdekel kifejezetten. Backend viszont igen és ha azt mondom devops, az 'ops' része meg is volna, a dev hiányzik. :) Nagyon ördögtől való Node.JS-el indítani úgy az egész JS 'karriert' ? + SQL/NoSQL, REST API fejlesztgetés, szóval alulról építkeznék felfele és a végén tanulnék frontend-et, hátha addigra megjön a kedvem hozzá. Na meg van egy Raspberry Pi-m is, elkezdeném használni erre-arra (GPIO), kisebb érdekes hobbi projektekhez. :)
:R

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#7546) cattus válasza Dißnäëß (#7545) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem egyáltalán nem az, vannak rendes frameworkök, mint Express, Feathers meg NestJS.

Do the thing!

(#7547) instantwater válasza Dißnäëß (#7545) üzenetére


instantwater
addikt

Én is JSben dolgozom, és ha lehet kerülöm a frontendet.

Abszolút életképes ötlet Node.jssel kezdeni és APIkat gyártani.
Nagyon erősen javaslom a TypeScript használatát, és a listádhoz hozzáadnám még a GraphQL-t is, az most feljövőben van.

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, ExpressJS az klasszikus, mindenképp szánj rá időt, de ott van még a Hapi.js és társai. Nestjs jó, de nem túl elterjedt. Új projekten vagy saját szórakozásra lehet használni, de elég kevés álláshirdetés kér kifejezetten Nest.js-t.

Ha DevOps, akkor csapd még a listához a Kubernetest mindenképp, és ha még mindig van energiád akkor a Terraformot és Istiot is, ha abszolút tombol benned az energia, akkor Kubernetes monitoring, Grafana, Prometheus és társai.

Ha frontendezni kell, akkor a Reactot javasolnám, az most a legnépszerűbb. Ott van még az 5x újraírt Angular és a mindenből a legjobb lenni akaró Vue, de úgy gondolom abba érdemes energiát fektetni amire a legnagyobb kereslet van, mert a JS frameworkok jönnek-mennek évről évre, hiába jó valami, ha alacsony a kereslet rá, és 2 év múlva eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7548) Dißnäëß válasza instantwater (#7547) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi a hasznos tanácsokat és az Előtted szóló kollégának is :R Rá is tettetek az útra (lehet, csak egy kis biztatás kellett) :)

a JS frameworkok jönnek-mennek évről évre, hiába jó valami, ha alacsony a kereslet rá, és 2 év múlva eltűnik

Na ez a bajom a Frontenddel is, ezek jönnek-mennek, oké, hogy gyorsan változó világban élünk, de ENNYIRE gyorsan ne változzunk már.. :D Mire kitanul az ember vmit, már kukázhatja is, na ennél egy kicsit "lassabban" fejlődő, de stabilabb dolgot keresek, amiből később lehet egy full-stack plecsnim, ha rászánom magam mégis a FE részre, de egyelőre tényleg nem érdekel.

Célom amúgy egy saját webshopot megírni, hobbi szinten. Már minden van a világban, szóval élesben nemigen használnám semmire, bár csajosnak lehet beröffentek vmit, próbáljon rá 1-2 kozmetikai termékre.. meglátjuk.

Másik cél kapcsolódni 1-2 kripto tőzsdéhez az API-jukon keresztül és valamiféle logikát később használni, a puszta adatkinyerésen túl, az adatokon. Szóval kifejleszteni valami passzív "nyerőautomatát" :D (Nyilván nincs ilyen, különben mindneki ezt csinálná, de élveznék egy saját kereskedő progit, aki helyettem ad-vesz ilyen-olyan-amolyan coin-t, a megadott relatív primitív feltételeim mentén - szóval még nem a neurális hálóra gondolok, sem egy mégszofisztikáltabb AI-ra. Egyelőre adatom legyen és irányíthassam, paraméterezhessem a motyót kívülről, anélkül, hogy kódba nyúlnék ).

Erre sztem a python lehet még jobb is, de egy frontend-JS-Angular-Vue-React-ös vezető fejlesztő haverom szerint a JS is tökjó mindenre, most pedig trendi nyelv, éhenhalni sem kéne, ha nem jön be a privát projekt, szóval még elhelyezkedni is lehet vele...

Konkrétabban nem tudtam fogalmazni, keresem az utat ki a ködből (a sűrű erdőbe) :D

No, mindenesetre köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#7549) K1nG HuNp válasza Dißnäëß (#7548) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Csak mert valamelyik ceg egy adott problemajanak megoldasara valami uj frameworkot ir es az uj projekteket mar erdemes valami frissben csinalni attol meg a 2013ban irt frontend kodok is teljes mertekben megalljak a helyuket, nekem az egyik kedvenc framem az emberjs ami elvileg mar outdated megis most irta az apple az egesz music appjat emberben.

A frameworkok ezkozok, nem kell semmit ujra atallni 2-3 ev utan, ez bs. A JS/web tudasod konkretan 1:1ben at fogod tudni ultetni, nekem anno az elso melohetem eleg volt egy a reactrol atallni a vuera ugy hogy szinte teljes gozzel, produktivan dolgozzak utana benne. Az meg a masik, hogy most elegge van defacto mindenre, ts, react, graphql. most hogy ezeken belul te nextet vagy semmit, styled components vagy styled jsxt, apollot vagy prismat hasznalsz az mar teljesen preferencia es de ez szerintem jo is, hogy minden problemadhoz talalsz egy megfelelo ezkozt.

Ha te hasznalsz most egy adott dolgot es nem 15 soros kodokat tolsz benne akkor hamar elojonnek azok a hianyossagok amiket legtobbszor ezek a frissitesek is orvosolnak, tehat ilyen szempontbol en pl mindig jol fogadok egy uj reviziot, egy updatet, legrosszabb esetben nem migralok at ra mert nem kell az a par ujdonsag.

na de am ne vedd kezpenznek amit irok, tavaly meg golya voltam egyetemen es eddig 1 melohelyem akadt osszvissz :p

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#7550) Nagyzoli27


Nagyzoli27
kezdő

Sziasztok
Azt lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet tömb formába hozni, tehát így x = ["a", "b", "c"] több node-ot.
Tehát van néhány class és felveszem őket így.
document.querySelectorAll(".adminbox_table_content_col_1")
Majd ezt szeretném ilyen formába hozni x = ["a", "b", "c"]

Tudtok segíteni benne?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.