Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) PumpkinSeed válasza Jim-Y (#6550) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem, viszont ezzel a pipe-al az a baj, hogy azért lett létrehozva, hogy úgy kezeld le a folyamat, hogy mindent ő csinál meg, szóval anélkül, hogy te menedzseled a folyamatot. Viszont ha valami ilyesmit használsz akkor minden chunk esetén te kezeled le, hogy mi történjen vele.

var fs = require('fs');
var readableStream = fs.createReadStream('file.txt');
var data = '';
var chunk;

readableStream.on('readable', function() {
while ((chunk=readableStream.read()) != null) {
data += chunk;
}
});

readableStream.on('end', function() {
console.log(data)
});

Lehet, hogy ez nem pont az amit te keresel.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6552) Jim-Y válasza PumpkinSeed (#6551) üzenetére


Jim-Y
veterán

Itt ezzel a példával csak az a baj, hogy végül az egész fájl a memóriában van majd a végén flusholja. Ettől függetlenül köszönöm a tippet de nekem sajnos nem erre van szükségem bár épp valami hasonlóval próbálkozom magam is.

(#6553) PumpkinSeed válasza Jim-Y (#6552) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom igazából, hogy a js memória foglalása hogy működik de így mivel a chunk csak függvény scope-n jön létre így talán nem lesz tele. De őszintén megmondva fogalmam sincs.
var fs = require('fs');
var readableStream = fs.createReadStream('file.txt');

readableStream.on('data', function(chunk) {
handler(chunk);
});

// Optional
readableStream.on('end', function() {
console.log("finish");
});

Amúgy AWS Lambda-ba lesz? :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6554) Jim-Y válasza PumpkinSeed (#6553) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem nem aws lambdába lesz de köze van az AWS-hez :D

Amugy itt egy pontosabb leírás a problémámról ha érdekel: https://github.com/brianc/node-pg-copy-streams/issues/63

(#6555) PumpkinSeed válasza Jim-Y (#6554) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt hittem, mert oda szoktak ilyen kis fogyasztású alkalmazásokat írni és mivel nem támogat túl sok nyelvet többnyire node.js-t használnak. Majd ránézek, köszi.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6556) Jim-Y válasza Jim-Y (#6548) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha esetleg valakit érdekel, megoldottam a problémát pár napnyi keresés után :D Link a megoldáshoz (github)

(#6557) Zedz válasza Jim-Y (#6556) üzenetére


Zedz
addikt

:R

(#6558) Jim-Y válasza Jim-Y (#6556) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ja igen, még annyit azért leírnék, ha megengeditek, hogy egyáltalán miért volt ez a problémám és miért nem máshogy próbáltam megoldani. Azért kellett streamet használni, mert igazán nagy fájlokat is képesnek kell lenni feldolgozni, igazán nagy file alatt 1,2 gigabájtos csv-t értek több millió sorral. Na most egy általános fájl feltöltésnél ez nem jön elő mert ritkán kell ilyen nagy fájlt feltölteni/feldolgozni. Ott ugy működik, hogy feltöltöd backendre, ott van memóriában az egész fájl (/tmp/akarmi) aztán csinálsz vele amit akarsz. Csakhogy, ez egy backend workerben fog futni ami jó eséllyel egy heroku dyno-t jelent production-ben ahol limitált a memória és/vagy nagyon drága ha több memória kell ezért egész egyszerűen nem fér bele a fájl a memóriába ezért kell stremelve beolvasni és streamelve kiírni az adatbázisba.

Ezt azért írom le, hogy ha esetleg más is találkozik ilyen kihívással akkor ez egy lehetséges megoldása a dolognak, nem mondom hogy a legjobb, vagy, hogy jó, csak, hogy egy :D

[ Szerkesztve ]

(#6559) PumpkinSeed válasza Jim-Y (#6558) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mondjuk erre pont jó lenne a tus. Ennek kicsit módosított változata. Mert ha mondjuk feltöltöttem 1 gigát a 2-ből és lehal a gépem biztos feszült lennék ha újra kellene kezdenem, főleg ilyen hulladék 120kbps nettel.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6560) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok! Egy javascript kódban van egy JSON hívás. Ez egy php-t tölt be. Ennek a php-nek a kimenete kb: 200kb, és ezt a javascript kód másodpercenként hívja meg.
A probléma az, hogy a böngésző már 5 perc után olyan 1giga ramot használ, ha ez a weblap meg van nyitva. Teljesen belassul. Van erre valami megoldás? Előre is köszi.

(#6561) Jim-Y válasza Panhard (#6560) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nagy esély van rá, hogy máshogy kéne megoldani az eredeti problémát mintsem másodpercenként betölteni egy php fájlt. Mi az eredeti koncepció?

(#6562) disy68 válasza Panhard (#6560) üzenetére


disy68
aktív tag

Szerintem nincs jól kezelve valami referencia és a GC nem takarítja, olvasd el ezt hátha segít megoldani a helyzetet. Persze ha mutatsz kódrészletet, az megkönnyítené a segítségnyújtást.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#6563) martonx válasza Panhard (#6560) üzenetére


martonx
veterán

Itt valami koncepcionális hiba lesz, ha ugyanazt az endpointot másodpercenként kell hívogatni ajax-al.

Én kérek elnézést!

(#6564) Panhard válasza Jim-Y (#6561) üzenetére


Panhard
tag

Ez egy online GPS nyomkövető weblapja, egy adatbázisból szedi ki a pozíció adatokat a PHP, és a JS megjeleníti a google maps térképen. Azért kell a másodpercenkénti frissítés.

(#6565) Panhard válasza disy68 (#6562) üzenetére


Panhard
tag

Utánaolvasok ennek a GC-nek, állítólag lehet vele manuálisan is töröltetni változókat. Azt már látom, hogy a JS HEAP mérete nől folyamatosan.

(#6566) Panhard válasza Panhard (#6565) üzenetére


Panhard
tag

(#6567) martonx válasza Panhard (#6564) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt tipikusan erre kellene pollozás helyett push kommunikációt használni. Másrészt a js oldaladon a google maps lesz az, ami megeszi a memóriát (tippre), valahogy rosszul kezeled.

Én kérek elnézést!

(#6568) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Hasznalt mar valaki React teszteleshez Jest snapshot tesztet?
Problemam a kovetkezo: Egy tesztben szeretnem X komponens Y attributumat atallitani, de nem rendereri ujra a snapshot-ot emiatt a teszt elhasal. Lehet egyaltalan ilyet csinalni? Tehat egy teszt fajlbol tobb snapshot-ot generalni? Az updateSnapshot flag nem segit.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#6569) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Erre esetleg van ötlete valakinek? Jquery képnézegető...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6570) ALFA


ALFA
senior tag

Lenne valakinek kedve egy régóta jól működő, webről letölthető, szabadon használható js program grafikus részét önálló programmá átalakítani?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6571) sztanozs válasza ALFA (#6570) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez most egy elméleti vagy gyakorlati kérdés? Mert elméletileg biztos megoldható :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6572) Karma válasza sztanozs (#6571) üzenetére


Karma
félisten

Elvileg az Electronnal gyakorlatban is jó eredményeket lehet elérni :D

“All nothings are not equal.”

(#6573) ALFA válasza sztanozs (#6571) üzenetére


ALFA
senior tag

Értelemszerűen gyakorlati, ha valaki megcsinálja, híres vagy népszerű is lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6574) PumpkinSeed válasza ALFA (#6573) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Githubon van fent?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6575) ALFA válasza PumpkinSeed (#6574) üzenetére


ALFA
senior tag

Ja, bocs, nem láttalak, akkor írom a részleteket.
Az első bekezdés csak tájékoztató jellegű, hogy képben legyetek, majd utána jelzem, mi az ötletem lényege.

Eredetileg egy magyar származású egyetemista fejlesztett egy progit bizonyítandó, hogy a webes böngészések során lehet követni, ki merre járt és Collision révén Firefox böngészőhöz add-on lett belőle.
Ennek révén hamarosan fejes lett belőle és megbízott egy művészeti egyetemista csoportot valamilyen alapítványi támogatás révén, hogy csináljanak a programjához vizuális megjelenítést.
Nagy siker lett Lightbean add-on néven.
(Azután a srác egy másik nagy cég vezetője lett, amit pár év alatt sikeresen tönkre tett. Akit érdekel Gary Kovacs néven wikipedian megtalálja a történetet.)

A lényeg:
adott a Lightbean add-on, aminek minden része ingyenesen használható, és ami legalább két részből áll: az eredeti, böngésző által begyűjtött ip címek és a köztük lévő kapcsolatok rendszerezéséből, valamint a vizuális részből.

Az ötletem az, hogyha le tudjátok választani a vizuális megjelenítőt és írni hozzá olyan adatbeviteli megoldást, amivel bárki megadhatja az általa ábrázolandó adatokat, akkor egy, az amerikaiaknál és briteknél nagyon népszerűvé vált Freemind-hoz hasonló programot lehetne csinálni. A buktató "csak" annyi, hogy annak már nem javascript fájlokból kell állnia, hanem portable programot kell belőle kreálni.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6576) ALFA válasza PumpkinSeed (#6574) üzenetére


ALFA
senior tag

Igen, itt van, ez a pontos neve:
[lightbeam]

Itt van XPI-ben a 32-es verzio:
32-es

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6577) PumpkinSeed válasza ALFA (#6575) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát ezt: "This is an add-on for Firefox that helps to visualize sites that may be tracking you around the internet.", nehezen tudom elképzelni mint egy desktop alkalmazás. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6578) ALFA válasza PumpkinSeed (#6577) üzenetére


ALFA
senior tag

Mert nincs képzelőerőd. :P

Próbáld ki és meglátod, milyen szép csillag-os hálózatot rajzol, a csillagok az IP c-mekhez tartozó domain nevek, azok vannak összekötve vonalakkal, és az egészet szimmetrikusan elrendezi a képernyőn. Akkor látványos, amikor már száz felett vannak az IP címek és keresztbe-kasul vannak összekötések, szépen, lassan "kicsomózza" őket és kiteríti a képernyőre, mint egy subaszőnyeget. Ráadásul az egészet lágyan, harmonikusan, finom mozdulatokkal, mintha szellő fújdogálna a réten. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6579) Karma válasza ALFA (#6578) üzenetére


Karma
félisten

Mindezt egyébként a D3 library csinálja, amire ez az addon is épül.

“All nothings are not equal.”

(#6580) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Kipróbáltam ezt, nagyjából meg is felel a követelményeknek, de valamiért a nagy képet az oldal aljára teszi be... mi tudja ezt okozni a css-ben?

Mutogatni való hater díszpinty

(#6581) hcl válasza hcl (#6580) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na megvan, a <link href="jquery.pan.css" rel="stylesheet"> nem tetszik neki. De annyira, hogy a html szerkesztő bezárása után ki is szedi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#6582) ALFA válasza Karma (#6579) üzenetére


ALFA
senior tag

Akkor jó, ha képben vagytok. Én nem értek hozzá, csak ötletet adtam, ingyen.
Persze, ha elkészül a mű, és nagyon meg akar hívni a szerző egy nagy pohár valódi narancslére, talán nem mondok nemet. ;)

Még az jutott eszembe, hogy talán művészek számára is hasznos lehet a program azon része, amikor egérrel módosítanak valamit az elrendezésen, mire lágy, hullámzó mozdulatokkal a többi rész is átrendezi magát.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#6583) Doink válasza ALFA (#6575) üzenetére


Doink
aktív tag

A buktató rész valójában nem buktató, hiszen az Electron pont ezt tudja.

(#6584) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy jelszó vizsgáló scriptem, amibe szeretnék még beletenni egy olyat is, hogy a szóközöket is levágja az elejéről és a végéről

eddig jutottam el:
function jelszoEll(){
var urlap = document.forms['urlap'];
//nem kezdődhet számmal
var jelszo = urlap['pwd'].value;
var jelszo2 = jelszo.trim();
var hibaHelye = document.getElementById('jelszoErr');
if (jelszo == jelszo.toLowerCase())
hibaHelye.innerHTML = "A jelszó nem tartalmaz nagybetűt!";

else hibaHelye.innerHTML = "";

}

de sajna így nem vizsgálja helyesen szóközt
plusz kellene még bele..számot vizsgáló rész is..

(#6585) Doink válasza lorcsi (#6584) üzenetére


Doink
aktív tag

Az a hiba hogy a jelszo2-be teszed a trimelt stringet és utána nem csinálsz vele semmit.
Számok:
var hasNumber = new RegExp(/\d/).test(jelszo2);

Apró megjegyzés hogy a webes világban bevett szokás szerver oldalon ellenőrizni és visszaküldeni a hibát hiszen szerver oldalon úgyis mindig kötelező ellenőrizni mindenféle inputot.

[ Szerkesztve ]

(#6586) fordfairlane válasza lorcsi (#6584) üzenetére


fordfairlane
veterán

Életemben nem láttam még ennyire elcseszett if vezérlési szerkezet-formázást. Ilyenért buktatnék. ;]

x gon' give it to ya

(#6587) lorcsi válasza Doink (#6585) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi...:R

folytatom a küzdelmet

fordfairlane:
kapott anyag...és nem tanulótól.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6588) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

github-on van egy sync "program"
ami Chrome-ból Brave-be (root nélküli reklámölő androidra) szinkronizálja a könyvjelzőket

viszont nem jövök rá hogy futtassam

van esetleg ötletetek ?
[link]

(#6589) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van valami NodeJS package ami egy json fájlból felhúzza az adatbázis struktúrát? Pl: meg van, hogy

{
table: "Test",
fields: {
...
...
...
}
}

és ebből a migrate --file file.json segítségével varázsol nekem egy kész adatbázis struktúrát

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6590) tick válasza PumpkinSeed (#6589) üzenetére


tick
aktív tag

mintha a mongo tudna json objectből db-t kreálni, cli-ből biztosan

szerk: bocs, félre étterem szerintem a kérdést

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#6591) PumpkinSeed válasza tick (#6590) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ami nekem kellene az igazat megvalva az valami mint ez, csak NodeJS-ben.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6592) martonx válasza PumpkinSeed (#6591) üzenetére


martonx
veterán

Nyugi az elején is értettük, hogy mit szeretnél, minden normálisabb nyelven van olyan ORM, ami db séma migration-t is csinál az ORM-kedésen felül. A kedvedért kigugliztam egyet, ami nekem így 1 percnyi ránézésre pont ilyennek tűnik, mint amit keresel: https://sequelize.readthedocs.io/en/v3/

Én kérek elnézést!

(#6593) PumpkinSeed válasza martonx (#6592) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mondjuk ez is jó abból a szempontból, hogy meg lehet valósítani benne. Alapból nem ORM-t keresek, csak valamit ami felállítja az adatbázis struktúrát egy json fájlból. Az ORM része nem lenne használva, de ahogy nézem egy kis módosítással ezzel is meg lehet valósítani.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6594) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
A google link rövidítőt működésre lehet még bírni könyvjelzőként? Azaz ha rányomok a könyvjelzőre, akkor készítse el a rövid linket.
Ezt találtam, de már nem működik hiába cseréltem ki a címet. :(
Itt van a google-től egy leírás, de én ehhez kevés vagyok. :(((

(#6595) tick


tick
aktív tag

Üdv!
Használ valaki jasmine-ben async/await-et? Van más megoldás mint anonim függvénybe zárni az egészet?
Ez így működik, csak ronda:
it('should work', done=> {
(async () => {
foo = await someAsyncStuff()
expect(foo).toBe(true)
done()
})().catch(done.fail)
}

Everything that has a beginning... has an end

(#6596) maestro87 válasza maestro87 (#6594) üzenetére


maestro87
őstag

Senki? :F
Akkor következő kérdés. Milyen paranccsal lehet kiszedni egy oldalról annak a képnek a linkjét amit pl. a facebook is megjelenít ha megosztom az oldalt?

(#6597) martonx válasza maestro87 (#6596) üzenetére


martonx
veterán

meta tag-ek között kel keresni ezt a linket. Facebook ha jól rémlik az og: -s tag-eket figyeli.

Én kérek elnézést!

(#6598) maestro87 válasza martonx (#6597) üzenetére


maestro87
őstag

És ez miért nem működik?
javascript: var x = document.images.namedItem("og:image").src; prompt("Kép link", x); void(0)
Nem ugrik fel az ablak sem.

[ Szerkesztve ]

(#6599) CSorBA válasza maestro87 (#6598) üzenetére


CSorBA
őstag

Mert az nem kép, hanem meta tag. És nem src-je van, hanem content-je.

document.querySelector('meta[property="og:image"]').content;

[ Szerkesztve ]

(#6600) maestro87 válasza CSorBA (#6599) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi így már működik. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.