Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- gban: Meghalt Chuck Norris
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: MárkaLánc
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
-
LOGOUT
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
PumpkinSeed
#5632
üzenetére
"Adsz egy id-t 0-48-ig az űrlapmezőknek, majd ezt for-al kiolvasod"
He? Ezt most tényleg leírtad?
Az id-k aztán pont nem segítik az elemek bizonyos jellemzők szerinti általános, közös kezelését, hiszen azok egyedi azonosítók, azt az EGY bizonyos elemet találod meg a felhasználásukkal, pont az a lényegük.
Ilyesmire az osztályok valók, vagy egyéb közös tulajdonságok felhasználásával (pl. a tag neve, attribútumok, ilyesmik) is lehet azonosítani a közös viselkedéssel felruházni kívánt elemeket.(#5636) PumpkinSeed:
"Amúgy ez így szerintem undorító, már megbocsáss (nem szoktam így fogalmazni). Sokkal szebb lenne, ha az inputokat is JS-el generálnád. appendChild vagy valami hasonló függvény az ami neked kell ehhez."
A lényeg szempontjából teljesen mindegy, hogy hogyan készülnek el az elemek, egyáltalán nem lesz attól "undorító", hogy a HTML-kimenetben egyből ott van a táblázat összes eleme, egyrészt úgy nem JavaScript-kóddal kell minden elemet elkészíttetni (ez erőforrás-spórolást jelent), másrészt elkészítheti az elemeket a szerveroldal is, és bele is pakolhatja egyből adott esetben az input-elemek értékeit is (amiket pl. adatbázisból szed). Nem láttam az eredeti kódot, de az önmagában biztosan nem jelent problémát, és nem is csúnya, ha a HTML-kódba "égette bele" az elemeket, amiket viszont kliensoldalon kellene manipulálni/ellenőrizni.(#5640) martonx:
"Azért nem moccant meg a js-ed, mert ha onload-ot használsz a js kódod wrapperének, akkor az inline js eventnél nincs scope-on belül."
Tetszett ez a mondat, szerintem ebből a kolléga egy büdös árva szót nem értett.
Nekem is kétszer kellett elolvasnom, hogy felfogjam. 
Amúgy a kódban az a displayDate callback csak valami elírás (a check helyett).

Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo Ideapad Slim 3 - 16"WUXGA - i5-12450H - 16GB - 1TB - Win11 - MAGYAR - Garancia
- Xiaomi Watch 2 2027.04.09-ig Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Apple iPhone 14 Pro Max 128 GB Black 100% Akku 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Ps5 slim digitalis hiabtaln 3 hónap jótállás!
- A++ Dell Pro 14"iPS WUXGA, Core Ultra 5 238V, 32 / 512 NVMe, TB4 WiFi7 ujjl.olv, 2028-0623 gyártói
- RGB GAMER PC! i7-13700K / RTX 4080 / Z790 Strix / 32GB 3600MHz / 2TB NVMe / 850w Gold!
- Honor Magic5 Lite / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Lenovo T14 Gen3 I5 1245U Refurbished - Garancia
- Asus RP-AC87 AC2600 Wi-Fi range extender
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550 R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Zalman i3 Edge FSP 700W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Nekem is kétszer kellett elolvasnom, hogy felfogjam. 

