- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- bambano: Bambanő háza tája
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Hieronymus: Az egyik reggel nem indult az autóm, küzdelem az ólomszulfát ellen
- eBay-es kütyük kis pénzért
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Livius
őstag
válasz
BTminishop #14950 üzenetére
Meg!! Vagyis részemről ajánlott! Talán ha nem BSc-s kollégák jönnének a nagy betűs munka világába, akkor egy BME-VIK-ről jött arc nem kérdezne olyan marhaságokat hogy a C-ben a calloc() után free() is kell hogy ne legyen memória szemetelés? És még rá is kérdez, hogy erre nincs warning a fordítóban? A pofám leszakad, ez a színvonal ennek a "nekem elég a BSc és nem kell MSc" eredménye, nagyrészt. Szóval menjen mindenki MSc-re! Én nap mint nap látom, hogy mennyire több alaposság, architektúraltságban jobb rálátásuk és több tudás van az MSc-és kollégáknak a BSc-sekhez képest, pedig ugyan annyi ideje dolgozunk együtt.
-
Livius
őstag
válasz
Gergosz2 #14441 üzenetére
ELTE-én nem tudsz munka mellett PhD-ét csinálni. Amikor felvesznek nyilatkoznod kell hogy nem állsz sehol máshol főállású munkaviszonyban, szerintem még így van mindig. Kb 5-6 évvel ezelőtt ez így volt, láttam egy srác jelentkezési lapját akkoriban. Az ösztöndíj meg tényleg egy vicc, ezért akinek ez nem tetszik próbál külföldre menni, aki meg nem, az meg marad itthon valahol PhD-én ezért a vicc pénzért, és nagyon kevés az, aki annyira talpraesett hogy lép inkább le az iparba, és meg van hozzá a kellő műszaki ismerete is a nagy tudományos háttér mellett.
Fusizásra nehezen tudsz rákapni olyan szakmai tapasztalattal, ami egy versenyszférában kb senkinek se kell, tehát mellékkereset igen nehéz (fusizás az ELTE-én kb ilyenkor a korrepetálás, és tanítás vállalása BSc/MSc szinten, ennyit lehet kihozni belőle).
Amíg a PhD teljesen az államtól lesz finanszírozva, és nem lépnek be az anyagi-támogatásba konkrét multik, iparban tevékenykedő cégek, addig ilyen vicc is lesz a támogatás. Csak hát ehhez rengeteg helyen nagyon sok kutatási profilt kéne váltani, hogy legyen érdeke egy cégnek oda lóvét is adni, és hát persze senki se akarja meglépni az ilyen változásokat nagyon.
-
Livius
őstag
válasz
concret_hp #14439 üzenetére
Az én példámból látva nem túl nagy rész helyezkedik el az iparban, én konkrétan pl az ELTE-éről kikerülve látom ezt. Évente van kb 40-50 végzős BSc-én, ezek közül mondjuk max a fele az aki valóban fizikus szakirányon van, a többiek csillagász, meteorológus, geofizikus, és még a régebbi tantervesekből a tanárok. MSc-én a végzősök létszáma kb 30, akiknek a 80% valamilyen PhD-ét próbál, vagy itthon vagy külföldön. Tehát iparba nagyon gyér a kikerülés, mivel semmi infó nincs ott erről mit hol lehet, valamint ha nincs hajlandóság az oda szükséges képességek megszerzésére mint programozás, műszaki dolgokhoz való értés (kicsi elektronika, vagy gépészet), akkor nem is megy a dolog, és ez nagyon nem jellemző pl egy ELTE fizikus képzésben, hogy adna valami elfogadható szintet ezekből.
Kutatási témák meg, nagyon messze állnak az ipartól. Zömében mindenki valamilyen asztrofizikai főtémával, vagy melléktémával foglalkozik, egy PC-én papír mellett, esetleg részecske fizikával egy CERN-es együttműködéssel. Néhányan foglalkoznak biológiai fizikával (hálózat-kutatás sejtekre, stb..), de ebben az országban erre se nagyon mondható hogy létezik valami a versenyszférában. A legkönnyebb ipari vonal ha valaki anyagtudományos dolgokban van benne, de ez nagyon gyér pl az ELTE-én. Ilyen portfolio mellett teljesen érthető, hogy az anyagi helyzet nagyon kilátástalan, ha pénz csak is a csóró államtól meg gagyi pályázatokból várható.
-
Livius
őstag
válasz
FehérHolló #14437 üzenetére
Konkrétan látom ez hogy megy MEMS szenzor fejlesztés/kutatási területen Németországban, és teljesen az ellentéte annak amire célzol hogy olvassak utána. Ott már évtizedetekkel korábban megvettek kilóra jó pár egyetemi tanszéket vagy kutató csoportot a PhD-sokkal együtt pl egy Stuttgarti egyetemen a nagy multi autóipari cégek. A multi cég csinálja a doktori programot is, és közben nekik fejlesztik a PhD-sok majd a 8 év múlva az autókban működő legújabb gyártástechnológiával megcsinált elfordulás és gyorsulás, esetleg nyomás szenzorokat, vagy valami optikai MEMS-et. Jelenleg így megy a tényleges alapkutatás a világ élvonalában. Senki sem a hobbiját kutatja, amit 13 évesen megálmodott és amihez csak úgy kedve van.
-
Livius
őstag
válasz
concret_hp #14434 üzenetére
Itt nem a munkanélküliségről van szó, hanem hogy inkább mit kap zsetont érte kb, és milyen körülmények között dolgozik. Aki megtanul programozni annak jó, és ha még esetleg hajlandó egy igazi multinál dolgozni utána, teljesen korrekt ami a munkájáért jár. De az egész itthoni képzés, nem erre készít fel, hanem arra hogy kutass valami itthoni kutató csoportban teljesen haszontalan dolgot, ami a témavezetőd és csoportjának hobbija már 20 éve. Eredmény, tudományos előrelépés meg hosszú évekig semmi, mivel kísérletes témát mindenki offol, a sok költsége miatt, ami műszer stb kéne hozzá. Az elméleti dolgok amikhez max egy PC kell meg papír, meg szépek, lehet velük foglalkozni, de manapság, az nem kifizetődő, és sok olyan dolog van ezekből, aminek tényleg semmi alkalmazhatósága nem lesz az elkövetkezendő 100-200 évben biztos.
Szóval lehet sírni hogy szar a finanszírozása a magyar kutatóknak, de azt is meg kéne vizsgálni, hogy sokan milyen haszontalan és teljesen ipari igényeket mellőző dolgokkal foglalkoznak, amire persze hogy senki nem ad támogatást. Ezek után most már úgy néz ki az állam se nagyon akar, gazdaságilag teljesen logikusan, persze.
-
Livius
őstag
válasz
FehérHolló #14431 üzenetére
Jó példa, de van némi valóság alapja ennek is van, hogy túl sok gazdasági igény egy fizikusra sincs nagyon, főleg ha a távcsőben kukkeról, és semmi máshoz nem ért csak a galaxisokhoz és nem hajlandó kutatási/szakmai területet váltani. Sajnos itthon a legnagyobb egyetem ezen szak terén ilyen piacilag gazdaságtalan kutatási és képzési területen mozog, és megy a sírás, hogy piacképtelen egy fizikus diploma és a sok MTA kutató csoport. Így persze hogy az, nem véletlen.
-
Livius
őstag
Mi mindent lehetne még optimalizáltan megszüntetni... sok más büfé képzőre sincs gazdasági igény xD
-
Livius
őstag
válasz
K1nG HuNp #14417 üzenetére
Én ELTE-ére jártam BSc-re BME-re MSc-re és sose voltam kolis, mert budapesti vagyok, tehát sok infóm nincs hogy megy ez. De most kicsit nem értem, hogy azon megy a feszülés, hogy a Schönherzbe nem tudsz bejutni kolira, vagy úgy általánosan sehova? Ha csak annyi a bibi, hogy a Schönherzbe nehéz, de amúgy simán van hely másikba, akkor nem értem mi a probléma, távolságba a BME kolik jó közelségben vannak a BME-hez, kivéve a TTNY, de azt meg láttam most újíthatták fel, valamennyire, legalább abból jobb lesz mint volt.
-
Livius
őstag
válasz
0xmilan #14409 üzenetére
Legalább TTNY-ben mostanában történt valami, vagyis amikor arra jártam kívülről láttam, megy a felújítás ezerrel. Amúgy meg, amilyen szar állapotban van minden épület a BME-en vagy akár más egyetemen pl az ELTE-én, a felújítás költsége kb ugyan az lehetne mindenhol, tehát tök mindegy hol kezdenék el melyiken, és a V2-ből is simán lehetne egy normális koli.
-
Livius
őstag
válasz
concret_hp #14389 üzenetére
Igen lettek új termek, nagy előadók, de az a legnagyobb szégyen, hogy az új épületekért cserébe, régieket zártak be. Így mondhatni, csak átalakult kicsit az elérhető épületparkjuk. Ebben az országban engem a legjobban ez a hagyunk "mindent lerohadni a használhatatlan állapotig, kókler módon" zavar mindenhol, ez történt ezekkel is, nem csak a BME-en, pl az ELTE múzeum körúton is ez megy már 20 éve egy két épületrésszel, és sok sok állami tulajdonnal ez megy 90%-ban.
-
Livius
őstag
válasz
concret_hp #14386 üzenetére
És mellette bezártak ugyan így két épületet, semmivel sincs pluszban szerintem infrastrukturális kapacitásban most a BME mint régen volt. Ott egy full üres épület, a Kármán koli mellett, beférne vagy 200 kolis még oda tuti, ha átalakítanák rendesen, de hát Konika meg Suzuki reklámplakátra többet ér nekik. Nah meg a Z épület, ami kb 10 évig be volt zárva, és most nagy nehezen bérbeadtak pár emeletet a művészeti egyetemnek. Persze ők se fogják csökkenteni a programozó hiányt, de megérte mert a pénzt csengetik.
A környékemen ahol lakok, Gazdagrét és Örmező környéke, pont mostanában tűnt fel, hogy a 4-es metró végállomásnál van/volt egy középiskola, ami full lelakottnak néz ki már. Ma rágoogliztam, beszántották az iskolát 3 éve és elköltöztették a Kármán koli mögötti utcába egy másik helyére, grat hozzá az illetékeseknek. Volt egy nagy kollégiuma is, full üres az egész, szépen lehet látni kívülről. Már csak a kolesz nagy fala ami az M1-es autópálya felé néz a mercédes reklámra van tartva, mert az fontos, az ide tévedt nyugati embernek, amikor belép Budapestre. Szóval ez az általános trend ebben az országban, minden ingatlantól szabadulni kell a közintézményeknek, hogy dőljön a lóvé, közben meg megy a rinya, hogy kevés az óvoda, bölcsöde, valahol akár még a sima iskolai is Bp-én, és hát az egyetemi kolis helyekről már nem is beszélve, ami óriási segítség lenne a hallgatóknak, ahhoz hogy úgy tudjanak tanulni, ahogy a Tevesz bácsi azt megálmodta.
-
Livius
őstag
válasz
cattus #14383 üzenetére
Lehet hogy hiányzik valahány ezer informatikus, vagy legalábbis szoftveres oldalon dolgozó mérnök vagy akárki, ez biztos így van. De az kicsit eléggé elhibázott döntés, hogy az ország egyetlen budapesti egyetemétől várja az állam a csodát, hogy majd még többet tud valahogy kitermelni (nem csak Bp-én vannak egyetemek). Szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy 20-25 évvel ezelőtt sem volt több végzett diplomás a BME mérnöki szakokon mint most, és kapacitásban sem nagyon bővült az egyetem sem épületileg sem kolival, tehát megint az van, hogy legyen sok diák mert kapzsik vagyunk, de ami kéne nekik szociális körülmény az le van szarva, mert az már nem éri meg, arra nincs pénz.
Amúgy lassan illene a nagy Emberi előforrás minisztériumnak valami elérőlépést nyújtani abban, hogy az egyetemi és főiskolai hallgatóknak legyen valami normális lakhatási módja (egyszerűen több koli kéne, a bezárt épületek helyén pl), mert lehet rinyálni hogy nincs elég szoftvermérnök, meg úgy alapból diplomás, de hát ezen így mit csodálkozunk, a legtöbb diák nem vállalja be az anyagi kihívásokat és szarik az egészre. A hallgatók több mint fele tanulás vagy kikapcsolódás helyett is ész nélkül valahol próbál dolgozni, csak hogy legyen hol lakni az egyetem mellett. És Budapesten már egy komplett maffia szintű iparág alakult ki a befektetési lakásokkal, csak albérletre. Átvitt értelemben ennek a szar lakhatási és anyagi helyzetnek is köszönhető az, hogy kevés a felsőoktatásban tanulók száma, főleg a nem büfészakokon (ott nagyon nem lehet dolgozni tanulás mellett), és lemerem fogadni, sokaknál meg a tanulási eredmény is leromlik az ilyen munka a tanulás mellett kombók miatt, amire meg megy a rinya, hogy hülyébbek a diákok mint 10 éve.
-
Livius
őstag
Jó magyar szokás szerint a fejpénz érdekében nyomatják a bizniszt rendesen, hogy 3-4 száz diákkal is több tudja elkezdeni a félévet egy karon akár, de a mögötte lévő egyetemi kapacitás bővítésre (koli, tantermek stb...) senki soha sem gondol, mert az már pénz kiadás lenne, és ésszel kéne elkölteni a pénzt akkor, ami általában nem megy az állami intézményeknél.
-
Livius
őstag
válasz
Nagytoll #14366 üzenetére
Van hallgatói jogviszonyod, de nincs aktív félved így nem vehetsz fel tárgyakat, vagyis nem használsz el állami támogatott féléveket ekkor. Nah meg nem kell újrafelvételizni ha 1 vagy 2 félév múlva mégis elkezdenéd.
Ha még nem is tanulni mész külföldre, akkor hülye ne legyél hogy nem iratkozol be legalább passzívra, meg akkor se ha tanulni mész, de amúgy még sehova se vettek fel. Nem igazán érdemes ennyire leszarom stílusban kezelni ezket a lehetőségeket az életben hogy "töröljenek mindehol" nem jövök ide stb.
-
Livius
őstag
válasz
Cucuska2 #14261 üzenetére
Hát ha nem bírod a szopást akkor azt tudom neked mondani sok sikert, de a szar karrierjövőd miatt majd ne rinyálj az ELTE BTK diploma után. Kb az egyetlen utóélet ott a PhD-ra jelentkezés, és utána a templom egere szinten elélni nyugdíjas korodig, kutatásilag meg a béka segge alatt van az ELTE mára már.
Egy pázmányos mérnök infós ismerősöm mondta egy tanárának mondását, ami úgy szólt hogy "az igazi tudás szopás útján terjed". Szóval, ahol nincs szopás minden félévben (programnyelvek tutoriáljaival, jegyzőkönyvekkel, ledarált tananyagokkal stb), és csak jól elvagytok meg hú de érdekes minden, és mindenkinek garantált a 4-es vagy 5-ös feelingű félévek vannak, ott szarra se lesz jó az amit felszedtek magatokra skillt. Fáj olvasni hogy matek BSc-ről valaki ilyenre akar tovább menni, és nem legalább egy ilyenre, vagy valami mai trendi neurális hálós, hálózat kutatós, képfeldolgozásos, vagy pénzügyi matematikus MSc-re.
-
Livius
őstag
válasz
Cucuska2 #14259 üzenetére
Az ilyen ELTE BTK-ás modernek tűnő szakokkal én a helyedben igencsak vigyáznék. [link]
Tanterv alapján ezen se az IK se a TTK nem tart tárgyakat, vagyis, programozást nem fogsz ezen tanulni, de további felsőbb matematikát se, amiről szólna mondjuk pl egy neurális hálós szövegelemzés. Szóval 90% hogy ebből nem lesz "kés a vajban" effektus, programozás és matematika nélkül, csak egy egyszerű újabb ingyenélő büfészakos diploma lesz belőle, mint ahogy az informatikus könyvtáros BTK szakot csinálta az ELTE.
-
Livius
őstag
válasz
Ron Swanson #14211 üzenetére
Ha már van egy BSc-és diplomád akkor én úgy tudom nem kell feltétlen az érettségis ponjaid alapján felvételizned. Úgy olvastam kb 2 éve, hogy egy másik BSc-és szakon végzett eredményekkel is kiszámíthatók a pontok, az ott végzett kreditek és jegyek alapján.
-
Livius
őstag
válasz
FireKeeper #14185 üzenetére
Ez még az osztatlan ősidőkben, egy fullos tecnikusi szint volt, ma meg már diploma lesz, kész vicc. És ráadásul ezzel majd legfeljebb tesztmérnököket nevelnek ki vagy IT operátorokat, vagy valami rendszergizda tool fejlesztőket ezeken a szakokon, semmi komolyabb dolgot nem. A másik baj meg az lesz, hogy fű-fa/mindenki ide fog átjelentkezni meg felvételizni, a könnyebb utat választva, csakhogy a BSc papír meglegyen, aztán persze MSc-re már nem tud majd menni ebből senki, mert a csökkentett ismeretek miatt nem lesz meg oda a sikerélmény a sok szopásból.
És azt nem szabad elfelejteni, hogy ha van könnyebb út egy papírhoz, akkor senki se fog már azon gondolkodni, hogy a komolyabb dolgokat is tudja, amivel versenybe lehet egy német, japán vagy dél-koreai mérnökkel, inkább megmarad egy gagyibb szinten. Ez lesz a fő baj ezzel.
-
Livius
őstag
válasz
FireKeeper #14183 üzenetére
Vannak egyszerű szabályzások, ahol még mindig gyorsabban lehet egzaktul levezetni a szabályzó paramétereket, mint kontár módon próbálgatni órákig vagy hetekig a frankó integráló deriváló tagokat. Amúgy meg ezekkel azért kellene tisztában lenni, mert ha ezeket nem érti valaki, akkor hogyan akarunk pl mintavételes rendszereket szabályozni diszkretizált modellekkel (mert hát ez a trend manapság), meg hogy a picsába lesz ez az ország majd a végén az önvezető autók vezető tudásközpontja, ha erre aztán szarik mindenki, és majd senki se érti mi az az LQ optimális irányítás pl, vagy mondjuk Kalman-szűrő, amik mind ezekből az alap képességekből jönnek, hogy tudod mi az a Laplace trafó, diffegyenlet, Fourier trafó, állapotér-modell, LMS algoritmus, Lagrange-multiplikátor ... stb.
Jelenleg annyira a béka segge alatt van már lassan a színvonal itthon, hogy az ilyen hozzáállás és leszarom dolgok miatt, pl még a mintavételi törvénnyel sincsenek tisztában egyesek, és úgy terveznek mérőrendszert, hogy a 60Hz-es alul-áteresztő szűrő után képesek 60Hz-el mintavételezni a mérendő jelet. Aztán persze ezzel megy validálási teszt, és így lesz jónak nyilvánítva a cucc egy szar méréssel, gratula ehhez a szakmai színvonalhoz.
Amúgy persze azt hozzá lehet tenni, hogy eléggé ótvar minőségben tanítják ezeket a témákat, szóval érthető hogy sokan hátat-fordítanak az ilyennek, de nem ártana valami nagyobbra törekvés ebben az országban a mérnöki területeken is, mert így csak olcsó munkaerővel gyártó/összeszerelő, meg kis cuki IoT villogó csillogó mobilos kütyü tervező ország maradunk szakmailag. 1000 km-el arrébb nyugatra, wafer tervezések mennek, meg AI algoritmusok fejlesztése, ezekhez aztán tényleg kell a bullshit modern fizika és matematika, amit itt láthatjuk szépen kezdenek leépíteni.
-
Livius
őstag
válasz
FireKeeper #14181 üzenetére
Azért nem használod, mert erre az igényre butult le az itthoni vállalatok/cégek mérnöki tevékenysége.
-
Livius
őstag
válasz
BTminishop #14178 üzenetére
és ez valami csökkentett mód lesz, hogy minél egysíkubb embereket képezzenek?
-
Livius
őstag
válasz
wmarci #14135 üzenetére
Attól függ igazából mi érdekel. Ezek közül a legkönnyebb állítólag a MOGI-s Adaptív mechatronikai szerekezetek. Intelligens beágyazott mechatronikai rendszerek specin (én ezen voltam) a VIK MSc néhány tárgyát beollózták a tárgyak közé, ennyiről szól csak. Aki villamosmérnökös alapszakról jön nehézségi szinten nagyon ideális, vagy ha éppen elektronikás programozós érdeklődésű. A Gyártórendszerek és robotok speciről én azt tudom hogy az előző kettőnél nehezebb, komolyabbak a számonkérések a specis tárgyakhoz, meg az alapszakos dolgok megkövetelése, én úgy hallottam másoktól.
-
Livius
őstag
válasz
M@trixfan #14089 üzenetére
Vannak még azért ilyenek, pl itt egy másik, akinek C programozás full alapok kellenek mondjuk vagy más fizikás okosodás.
ELTE Porkoláb Zoltán - C Programozás egyetemi előadása (2017) [YouTube]
-
Livius
őstag
válasz
overclockerr #14087 üzenetére
Talán valamire jó:
Statikus: https://www.youtube.com/watch?v=G45X8UEdfQM
Dinamikus: https://www.youtube.com/watch?v=A0fDoRcuIKg
Lényeges hazard: https://www.youtube.com/watch?v=6Zj3x4x-_RI
Funkcionális hazard: https://www.youtube.com/watch?v=QPXA4lZ5fIE -
Livius
őstag
Jellemzően ezek a szuper-minőségű drága coder képzők olyan irányzatba tanítanak, ahol minimális háttértudás kell, és csak annyi a lényeg, hogy a favágó módszereket sajátítsák el a tanulók. Általában valami Java-ában, PHP-ban vagy valami webfejlesztős vagy adatbázisos programozást oktatnak, amiből persze lassan már Dunát is lehet rekeszteni.
Még véletlenül se mennek el komolyabb hardver-közelibb programozásba, vagy épp pl valami fullos irányítástechnikai programozási területre esetleg signal processing-ra. Ezekben a témákba az ilyen képzésekben kitanultak teljesen használhatatlanok ezekre, mivel pont hogy a sokak által gyűlölt egyetemi matekot a Fourier trafóval, vagy épp egy kicsi advanced LQ optimális irányítást, vagy mára már tök alap állapotvisszacsatolt szabályzást nem tanultak és nem is értenének meg a sok hiányosságuk miatt, és képtelenk lennének ilyeneket megvalósítani, akármilyen prog nyelvben is.
-
Livius
őstag
válasz
Gergosz2 #13888 üzenetére
Ez a kapcsolat építés komolyan egy mérnöknek? Nah ne viccelj, ha szakmai tudásban highend vagy, akkor egy közönséges multinál dolgozva, mikor el mész az első szabadságra rá jössz, hogy nem kell ide semmilyen kapcsolatépítés, csak úgy jönnek a telefonok, és hirtelen mindenki ismer és te vagy a mindentudó szerintük.
Amúgy egy levelező képzésen, ahol nincsenek kontaktórák ott mégis miből lesznek kapcsolatok, levelező barátokból?
Kapcsolat építés azoknak kell, akik szakmailag bármikor nélkülözhetők, mert nincs olyan tudásuk, hogy ha eltűnnének 5 napra, akkor megállna minden fejlesztés vagy épp gyártás. Vagy mondjuk azoknak kellenek kapcsolatok, akik magánvállalkozóként, a korrupciós haverok alapján működő EU-s pénzek bűnözésére akarják karrierjüket fel tenni, kb 5-10 startup cég megalapításával 2 évente. -
Livius
őstag
válasz
FehérHolló #13886 üzenetére
És akkor ez is mutatja azt, hogy gyakorlatilag önképzésben is megtudnád tanulni, csak rá kéne venni a fáradságot, annyira null skill kell hozzá
-
Livius
őstag
válasz
EQMontoya #13881 üzenetére
Jah, amúgy mérnöki diploma után szerintem a vezetői titkárnő képzős MBA-ak helyett jobban megéri esetleg egy MÉRNÖK-KÖZGAZDÁSZ a BCE-en vagy BGE-en. Nem sok infóm van erről, de azt látom, hogy rengetegen a BME-ről és egy az ELTE-éről látásból ismert arc komolyabb multicégnél dolgozva, munka mellett ezt csinálja, vagy már épp el is végezte, és lehet nem véletlen ezt.
-
Livius
őstag
Egyelőre az ELTE-ének Szombathelyen indult el az a pár új gazdasági képzése. Egy vidéki kis valamiféle hozzájuk került. Ezzel viszont nem hiszem, hogy szakmailag bármi vonzó is lehetne oda "átigazolni".
Én amúgy jártam az ELTE-ére a TTK fizikus alapképzését csináltam meg ott, aztán az MSc-ét már BME mérnökin. Én már az elején nem értettem ezt az egész ELTE-hez átigazolást, mivel személyes tapasztalatok alapján csöbörből vödörbe kategória lenne az egész. Az ELTE-én legalább 3 vagy akár 4 szeres faktorral nagyobb a csóróság, és a csóróság miatt a mozgástér sokkal kisebb. Vannak ismertségeim TTK fizika szakon oktató tanárokkal, az egyik konkrétan kinevette pl azt az indokot a GTK-nak, hogy a BME vezetés nem tudja merre van az előre, és így az ELTE-re inkább átjönnének. Az ELTE-én kb 10 szeres szorzóval nem tudják merre van előre, a szokásos bekövesedett jogász és bölcsészféle egyetemi vezetéssel. (pl a fizika szaknak kb az 1970-80-as évek óta ugyan az a tanterve, és jelenleg mondhatni majdnem, hogy a diploma után egyből pénzre váltható ismerteket nem oktat.)
Maximum úgy lett volna biznisz a GTK-ás költözés, ha a Q épület is az ELTE-ére kerül, de így hogy ez nem megy, lemerem fogadni, hogy nagy pofára esés lesz Szombathelyen "kutatni", vagy valamelyik leglepusztultabb ELTE épületet megkapják majd Budapesten, valamely tanszék után örökölve.
-
Livius
őstag
Szakmai barbárkodáshoz valóban haszontalan, de a mindennapi tájokozódást elősegíti a nagy környezetvédelemben, főleg akkor, amikor a buta jogász/bölcsész zöldek beszélnek hülyeségeket neked.
Amúgy mikor én csináltam, voltak az órákon rögtönzött feladatok, amikre pluszpontok jöttek. Persze csak azoknak, akik akkor bent voltak az órán.
-
Livius
őstag
válasz
thiclyoon #13841 üzenetére
https://wiki.sch.bme.hu
Majd nemsokára elérhető lesz publikusan a tartalom, ahogy elindul a félév, de az szinte biztos, hogy kifejezetten német nyelvű órákhoz nem lesz jegyzet vagy akármi ilyesmi fent. Kb minden magyar, vagy angol.Elég nagy a lemorzsolódási arány a VIK-en, szóval elsősorban jó, ha még különböző akadályokat nem állítasz fel magadnak a túlélésért való küzdelemben. Ha perfekt német vagy, és nem fog minden dolog +1 vagy 2 óra megértést magával generálni azzal, hogy németül van, csak akkor válaszd csak szerintem.
-
Livius
őstag
válasz
Xavior #13805 üzenetére
Szerintem jobban jársz ha a szakok specializációit/szakirányait nézed át, abból azért egyértelmű hogy milyen irányzatok lehetségesek.
Villamosmérnöki szak, BSc - BME VIK Specializáció
Gépészmérnök BSc, SpecializációkAmúgy ezt az anyagismereti tudás igényedet milyen szintűre gondolod? Villany Bsc-én a Mikroelektronikai tervezés és gyártás specializáció az, ahol talán a legtöbb és "legizgalmasabb" fizika van. Itt konkrétan a 20 század modern fizikáján alapuló elektronikai alkatrészek gyártásáról és tervezéséről van szó, meg némi kutatás-fejlesztésről, de ez a lehetőség inkább már Fizikus és Vegyész szakokon lévő anyagtudományi specializáción van komolyabban.
Gépész szakirányokon lényegében annyi anyagtudományi ismeretet kapsz, ami azon szakterülethez kell, pl polimerek, fémek/ötvözetek, ezek hegesztése stb. Szóval ezek a régi idők klasszikus fizikáján tárgyalt dolgok.
-
Livius
őstag
válasz
Dinter #13758 üzenetére
Ha a kihívások embere vagy, akkor nyomass egy matek emeltet, vagy hagyd a picsába az infó érettségit és fizika emeltet. Ezekhez kell a skill, nem az exceles baszakodáshoz. Valamint az összes felzárkózós első éves óra ezekből van rázúdítva a hallgatókra, mivel nem tudják a belépő szintű dolgokat ezekből az egyetemhez, és a kibukás veszély is sok esetben ezekben a tárgyakban rejlő hiányosságok miatt kezdődik el egy-két évvel a kezdés után (vagy pár hónap után).
-
Livius
őstag
1-2 év és baromi nagy feszkók lesznek az ELTE büfés karaival is ezeknek a GTK-ásoknak, mint pl a PPK és TáTK (jelenleg ez a gazdasági kara az ELTE-ének xD xD 70%-ban azonos mindenük a GTK-val). És a gazdasági szervezettsége az ELTE-ének azért igen csak nagy kihívás lesz nekik, brutálisan legalja és lenyúlós stílus megy ebben a témában ott is.
2 év és ezek lesznek a vezető hírek
"Az ELTE rektora kirúgta a gazdasági kar dékánját"
"Belső feszültség miatt szakadna ki az ELTE legjövedelmezőbb kara"
"Az OE-hez csatolják az ELTE gazdasági karát" -
Livius
őstag
A BME-es mechatronikán inkább egy általános gépészmérnökhöz közeli embert próbálnak faragni belőled. Vannak villamosmérnöki kar által szervezett szakirányok, ha nem azokra fogsz bejutni akkor még a minimumnál is kevesebbet fogsz tanulni a villanyos programozós elektronikás részből.
Amúgy szerintem a BME-en az a legkönnyebb mérnöki szak, szóval a "challenge" szempontból nem a legjobb választás, és amúgy is feltűnően túl sok mechatronikás helyezkedik el projektmérnöknek vagy hasonlónak, gondolom nem véletlen.
-
Livius
őstag
Hogyan jönne létre az ELTE GTK?
Könyörgöm legalább a Wigner kolit nevezzék már át, ha leakarják nyúlni úgy, hogy még azt se tudják ki volt az a személy, mer az tuti hogy a GTK-hoz ennek a névnek nulla köze van. Vajon ők egyáltalán tudják, hogy kicsit sem passzol ez a név egy GTK-ás kolinak?
Egyébként ennek a GTK lelépésnek olyan a feelingje így, mikor a házastársak válnak, és az asszony kapálózik a lóvé, kocsi meg ház után.
-
Livius
őstag
válasz
mekker #13635 üzenetére
ELTE fizikusra jártam alapszakra, aztán sikerült mechatronikai mérnökit csinálnom a BME-en MSc-én, szóval eléggé megvilágosultam, hogy mik a különbségek. Sajnos azt kell hogy mondjam, az ELTE már annyira lezüllött, hogy a fizikus képzése sem mondható piacképesnek. Egyrészt azért mert azt az elméleti fizikát amit felszív ott az ember ebben az országban senki se alkalmazza, másrészt pedig azért, mert még a mai napig a 60-70-es években összetákolt tanterveiket örökítik át évről évre. Ennek az eredmény az, hogy mindenki kurva okos matekból, meg fasza problémamegoldó képességű, de a mai modern tudományok gyakorlati dolgairól semmit sem tudnak (félvezetőipar, modern szilárdtestfizika/optika). Ennek az eredménye az, hogy mindenki művészeti szinten csak asztrofizikai, részecskefizikai stb. olyan kutatásokban (szimulációkban) doktorizik és utána dolgozik, amikben nincs semmi rizikó abból a szempontból, hogy még a végén valaminek működni is kéne.
Jah, és költséghatékonyak is, max olyanok a kutatási témák, hogy egy PC kelljen hozzá, semmi más.
Az ipari kapcsolatok teljes hiányát pedig teljesen jól mutatja az, hogy a diplomamunkák között csak csóró magyar kutatóintézetesek vagy belső egyetemi témák vannak. Ehhez a piaci és ipari hiányhoz persze annyira jól alkalmazkodnak is, hogy még kötelező szakmai gyakorlat sincs a képzéseikbe, mert nem lenne hova menni teljesíteni ezeket.
Én a kemény ELTE-és 4 év után azt tudom mondani, hogy egyedül az IK szakjai piacképesek, valamint talán az, aki alkalmazott matematikus/biztosítási és pénzügyi matematikát végez az ELTE-én.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #13629 üzenetére
Az is érdekes hogy mi lenne az ELTE TáTK-val? 80%-ban kb ugyan az mint a GTK. Persze ott is jelen van az igazi ELTE-és dilettantizmus, ha a piacképességet és büfészakos háttért vizsgáljuk.
Egyedül az IK-án és a TTK-án lehet találni nem büfészakokat. Ebből az IK valahogy magát teljesen jól tudja szervezni, a TTK meg olyan mint a templom egere. Az egész ELTE-és dolgokban meg persze nulla beleszólásuk van a sok, többségben lévő büfészakos kar impotenciája miatt. Sok sikert a GTK-nak, 5 év múlva szerintem keresi majd a következő egyetemét.
-
Livius
őstag
válasz
FehérHolló #13622 üzenetére
HSZK-ban C2D gépek elérhetők simán, csak helyet kell találni. Az ELTE-én már semmilyen gépterem sincs, szabad használatra azoknak akik nem IK-sok lágymányoson (jegyzőkönyv, neptun basztatás, vagy akármire).
És még egy rakás más dologban is óriási nagy szegénységi bizonyítványuk van, pl ELTE-én nincs ingyen windows és office, csak oktatóknak
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #13619 üzenetére
Egyedül az IK-nak vannak kapcsolatai, de okosan el is szigetelik magukat rendesen. Pl, 2013-ban valahogy önhatalmúlag kitalálták, hogy a nagy lovarda géptermükbe csak azoknak adnak felhasználónevet a gépekhez, akik IK hallgatók, vagy IK-ás órát vettek fel abban a félévben.
Ennek köszönhetően az egész lágymányosi kampuszon minden más kar hallgatójának megszünt a géptermi elérés. Mindenki viheti a saját notebookját, vagy beülhet a könyvtárakba ahol jó esetben 5 gépből 3 működik, a win XP-és tetülassű 12 éves P4-es gépekből.
Az IK-án kivüli karok szakjai meg piacképtelenek, úgy ahogy vannak az ELTE-én. Szóval, ha ilyen sérelmek miatt megy tovább a GTK, akkor előre sok sikert nekik a jövőben ott. Szerintem érdemes lenne inkább egy önálló intézményt alapítaniuk.
-
Livius
őstag
válasz
EQMontoya #13615 üzenetére
Ez a "merre van az előre és mire van ma igény a piacon" kb 10x-eres szorzóval lesz az ELTE-én. Gyakorlatilag semmi ipari vagy bármilyen piaci kapcsolata sincs az ELTE-ének, ott is rinya lesz ezerrel éveken belül. Én oda jártam alapszakra, a TTK-án, a gazdasági helyezet katasztrófa szélén áll, ha valami labor cucc elromlik akkor bocs nincs pénz újra. Számítógépes géptermek meg nagyon leamortizáltak (az IK laborokon kívűl, csak sajna azt mások nem használhatják rajtuk kívül, mert okosan kitlaláták ezt hogy legyen).
-
Livius
őstag
válasz
Feketelaszlo #13607 üzenetére
Ebben az egészben az a szép, hogy a művész/tátékás/jogi ultra hipszter szuper liberális eltés csicska karokkal ugyan úgy meg fog gyűlni a baja a GTK-nak. Szóval csöbörből vödörbe kategória lesz ez, ha valóban az ELTE-éhez kerül. Nem lesznek még hozzászokva az ottani gazdasági és szervezeti fejetlenségeknek. Már ott kezdődnek majd a gondok, hogy az eltén szeptember 7 előtt még nincs is órarend a neptunban senkinek, se a tanároknak se a diákoknak
, szervezés a köbön van felsőfokon.
-
Livius
őstag
Látom eléggé optimisták vagytok a BSc-vel, de azért gondolkozzatok el, hogy azok az osztályvezetők és csoport vezetők a multiknál akik ezt mondják, vajon milyen diplomával rendelkeznek.
Nekik minimum megvan a régi osztatlan öt éves diploma, és nem hiszem, hogy ezekre a pozíciókra majd a jövőben nélkülözhető lesz az MSc megléte. Persze most ők minden juniornak ezt a dumát nyomják, mert a mérnöki munkaerőpiac igénye kezd a BSc-és "megcsináljuk ész nélkül azt jóvan", mérnöki/felsőfokú szakmunkás stílusra építeni, és nekik ez kell.
Szóval +2 év szívás, és úgy összességében a tanulmányok alatt a sok szívás, szerintem a szakmai karrier során valahol mindig behozza az előnyeit egyszer.
-
Livius
őstag
válasz
letepem #13185 üzenetére
Sokan azt szajkózzák hogy minek az MSc, de én szerintem ez azért van, mert túl fiatal a jelenleg már BSc-ét végzett egyetemi generáció, és még nem jöttek el az általános nagy "pofára esések" az MSc-és papír hiánya miatt. Szóval, lehet nyugodtan pattani a BSc után dolgozni, de 30 év felett ne csodálkozzon majd senki, ha az addig elért fizetése többé már nem fog emelkedni, és örökké megragad valami szimpla "robotmérnökös kóder" állásban a nyugdíjig.
-
Livius
őstag
válasz
korpicschess #13013 üzenetére
Különtanároz sem szégyen járni egyébként, persze a buli pénzt akkor ezzel elkölti. De valamit valamiért.
-
Livius
őstag
válasz
overclockerr #13008 üzenetére
Szerintem, azért ne az legyen a cél, hogy 16-18 kredit legyen meg egy félév alatt, mert ilyen teljesítmény mellett tuti az 1-2 év csúszás, és a végén kell majd fizetni a félévekért. Nah meg, ha már az elején össze jön az 1 év csúszás, akkor az se biztos, hogy valaha befejezhető a szak ilyen teljesítmény mellett.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12979 üzenetére
Estin nem tudom mennyire hardcore a matek, de a BSc alatt az IK-án matematikusoknak optimalizált oktatás van ezen a téren, szóval abban óriási lesz az eltérés a BME-hez képest, ha az esti MSc-én is folytatják ezt a trendet.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12976 üzenetére
Arra azért ügyelj, hogy az ELTE-IK nem mérnök infó. Ott a programtervező matematikus régi osztatlan szak lett átkonstruálva BSc és MSc szakokra, és ennek mérten persze nem is a tömérdek labor gyakorlatairól híres a szak.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12926 üzenetére
Válasz azóta, semmi?
Egyébként konkrét embert ismerek, aki egy buli ismerkedésnél a "fizikus hallgató vagyok az ELTE-n" helyett mindig behazudta, hogy a corvinusra járok, az ilyen sunnáknak, gondolom nem véletlen.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12920 üzenetére
Nah, hát ezek szerint ő is csak akkor fog komolyan venni, amikor már a lakás, autó és a jó kereset is frankón állandósulva biztosított a diplomád után. Ez majd kb olyan 30 évesen fog talán eljutni az agyához.
Addig is biztos, marad majd a jampi hülye-gyerekeknél, akik napról napra élnek valami alkalmi szakmunkás szar melóból, amiből bulira telik csak, de arra nagyon.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12706 üzenetére
"Eltés forrásainktól megtudtuk, az oktatók jelenleg bemennek a tantermekbe, de a tanagyag helyett az érintett szakokat fenyegető helyzetről beszélgetnek a diákjaikkal."
Azért ez elgondolkodtató, hogy, ha ennyire nem fontos a tananyag és erre van idő, akkor mégis mire jó amit ott lehet tanulni?
Pont ez az amiért megéri a beszüntetése ennek a rakás TáTK-s szaknak, mert kb semmi követelmény nincs ott, rengeteg órán a filmnézés a trendi, valamint valóban annyi rokon szak van ott, hogy gyakorlatilag 60%-ban ugyan azt tanulják. Sőt, ugyan azokra az órákra is járnak összevonva, így aztán tényleg semmi értelme jó pár szakjuknak. A diplomás elhelyzkedésükről meg aztán ... sok esély nincs, se itthon se külföldön.
-
Livius
őstag
válasz
Cicero #12600 üzenetére
Nekem engedi a felvételt! Szerintem ezzel a kóddal azt állították be, hogy bármely MSc szakos hallgató felvehesse, de viszont így már BSc szakosoknak lehet nem engedi.
Azt hiszem a Vida Mária szokta küldözgetni ennek a tárgynak a reklámját Neptunban. Ha te is ott kaptad tőle spamben, akkor írj neki emailt, hogy akkor most mégis hogyan lehetne felvenni.
-
Livius
őstag
válasz
Bling95 #12594 üzenetére
Én úgy tudom, hogy a Réti Feri alapesetben egy vegyészmérnök, ezért többet dumál a polimerekről, képződési entalpiáról, entrópiáról, mint a Schrödinger egyenletekről és Bloch függvényeiről meg mondjuk a kristályok miller indexeiről. Vegyészes íze van eléggé az előadásnak, állitólag.
Jah, ami még figyelembe vehető, hogy a tárgyleírásban a számonkérés valami önálló munka! Nah, ez már nem így van tutira. Akiket ismerek, hogy megcsinálták ezt Fizikus MSc-én, azoknak valami vizsga ZH volt már helyette.
Szóval szerintem összességében vagy Kémából kellenek jó alapok vagy Fizikából, de majd rátudok kérdezni, hogy részeltesen mennyire vészes a tárgy.
-
Livius
őstag
válasz
atomchicken #12455 üzenetére
Gépészmérnöki tudásban jó a mechatronika BSc, de a villamosmérnöki rész már annyira nem erős, mert sajna nem a VIK tartja és szervezi azokat az órákat.
-
Livius
őstag
válasz
Oppenheimer #12409 üzenetére
Jah, az egyenlő bánásmód, persze jár. Csak amikor matematikai számokkal és statisztikával derülnek ki az eredmények, hogy melyik nem mennyire IQ bajnok (vagyis jó a problémamegoldó, logikai képessége, ami eléggé matematikai alapú) akkor jön a durci, hogy ez azért van hogy menjen a lejáratás rájuk, és erősítsék a világban a hátrányukat.
Nem akarom a női győztest lenézni, de nem biztos hogy letudná győzni a cikkben említett férfi győztest.
(Ezzel nem akarom megbántani a lányt, sőt bárcsak ilyen barátnőkből lehetne választanom csak úgy kedvemre, de statisztkailag, és amilyen szakokat csinál egyszerre a férfi győztes, ez látható előre szerintem.) -
Livius
őstag
Ismeri valaki ezt az IIT-s MSc-s labort?
Irányítástechnika és képfeldolgozás laboratóriumUgyen ez a labor érdekelne engem az IIT-től, csak épp a mechatronika MSc-re szánt verziója, ami pár méréssel kevesebbet tartalmaz a leírás szerint, de ugyan az lényegébe. Az érdekelne elsősorban, hogy programozás terén, milyen programnyelv kell ide? Matlabról szól az egész? (Az pont jól jönne)
-
Livius
őstag
Jah, csak ebben a történetben az nem tiszta, hogy a felvi.hu-ra a dokumentum pótlás határidejéig hogy töltöd fel majd az elkészült határozatot a kreditelismertetésről, (amiben szerepel, hogy felvehetnek, és hány kreditet kell felvezetőben megcsinálni) mivel azt nem fogják addigra megcsinálni.
-
Livius
őstag
Azok a kérvények szerintem azoknak vannak, akiket már felvettek egy adott szakra, vagy épp egyetemen belül szakot akarnak váltani "szuper" kérvényekkel.
VIK-en az MSc felvételihez a kreditelismertetés egyszerűen úgy ment eddig, hogy a Dékáni hivatalba egy megadott személynek le kellett adni papíron a dolgokat. Erről küldenek emailt, a felvételi vizsgaidőpontokkal együtt, csak épp nem valami korán. Általában karácsony elött pár nappal.
Így néz ki, amit küldenek majd!
Felvételi információk és terembeosztás -
Livius
őstag
Valamikor Decemberben az ünnepek elötti utolsó pillantban írnak infót az MSc felvételizőknek, az írásbeli helyszínéről, és hogy a kreditelismertetéshez mit és hova kell vinni.
Eléggé komolytalan ez a kreditelismertetés. Szerintem addig else kezdik átnézni, és a határozatot kigondolni, amíg a felvételit meg nem írtad olyanra, hogy meg lesz a felvétel belőle, és hiába kellene elvileg dokumentumot is feltölteni erről január első hetéig, addigra nem lesz semmi határozat, ha nem reklamálsz érte.
-
Livius
őstag
Ma leltem rá a neten, hátha valakinek jól jön.
-
Livius
őstag
válasz
Cicero #12112 üzenetére
Hát elég tré a mérés. Én úgy csináltam volna, hogy mérek többet, és a mért adatokra illesztném a U(t)=Um*(1-exp(-t/T))-t. Ezzel meglenne egy analitikus függvény, aminek a kezdeti meredeksége megadná az időállandót is, ahol a végérték feszültséget metszi ez az egyenes. (Elvileg ez lenne a felfutó exponenciális él tauja, amit te számoltál azok egyébként a kisütésre vonatkozó U(t) fv-ek.)
-
Livius
őstag
Harsányi Gábor: Elektronikai technológia, BME Viking Zrt., VI202-010, Budapest, 2011
Pinkola János: Elektronikai technológia laboratórium, Műegyetemi Kiadó, 2007.Valaki tud infót adni arról, hogy ezek a tankönyvek hol szerezhetők be? Álltólag az előadás kivetített anyagai nem lesznek elérhetőek.
-
Livius
őstag
válasz
Mottie #12056 üzenetére
IE 11 alatt nálam már július óta használhatatlan a tárgyfelvétel összes szűrője, a mintatanterves választókon kívül. Még a nyelv beállítása is bugos mint a disznó.
A vicc az, hogy ez a télen még jól működött.
Írtam egy hibabejelentést is,
gondolom 2020-ra meg is nyitják azt az emailt valamikor.
-
Livius
őstag
Van itt olyan akinek a "Időszak kezdete:" "Időszak vége:" szűrési lehetőség a tárgyfelvételi menüben rendesen működik a "Minden további intézményi tárgy" listázása esetén is?
-
Livius
őstag
Villamosmérnök MSc-seknek vagy másoknak, akit érdekel!
Digitális szűrők BMEVIMIM278
EA H:16:15-18:00;
GY páratlan hét, CS:14:15-16:00;
Kredit: 48 jelentkezőtől indul a kurzus, jelenleg 7-en vagyunk rajta! Jövőhét szerdáig kell meg lenni a 8-nak, szóval akit érdekel vegye fel!!!
-
Livius
őstag
válasz
Schlagsahne #11935 üzenetére
Az említett ismerőseid útját kéne akkor járni talán! A Gazdaságelemző (BSc) már egy Bachelor of Science diploma, ahol így érezhető, hogy matekból és olyan dolgokból, amihez az ész is kell, többet követelnek majd meg. A Pénzügy és Számvitel (BA) pedig szintén vállalható, mert ezzel legalább el lehet helyezkedni igen hamar.
Viszont ha a hozzáállás is kimerül ott hogy "ez túl nehéz" és ide nem jelentkezek, akkor ne számítson túl jóra, főleg ha még egy értelmes MSc-t se tervez ezek után, ami mondjuk a Biztosítási és pénzügyi matematika mesterszak, vagy épp Gazdaság-matematikai elemző mesterszak. Ezekkel egy Morgan Stanley-nél 8 számjegyű is lehet a fizetés.
-
Livius
őstag
válasz
Schlagsahne #11932 üzenetére
Az infóm annyi róla hallomásból, hogy a BA vagyis a Bachelor of Arts diplomával onnan nem sok az elhelyezkedési esély, és állítólag tökmindegy hol végzed nem lesz jobb. Az MSc szak a lényeg utána, (hangsúlyozom hogy MSc és nem MA).
Egyébként, kicsit merész vagy, hogy itt teszed fel ezt a kérdést,
a BME-GTK sokak szerint vicc kategória, mint más GTK más egyetemeken. Én azt javaslom gondold át az életed, és olyan szakot válasz, ami végén a BSc megjelölés ott van és nem a BA! Elvétve találni gazdasági szakot is ami ilyen, talán az piacképesebb is lehet már egyből az alapszakos diplomával.
-
Livius
őstag
válasz
koxkids #11782 üzenetére
Áramkörtervezés az absztrakciótól a realizációig
És erről valami infó?Igazából az I2C és barátai, meg hozzá valamilyen busok verilogos implementációja érdekelne ebben a témában.
-
Livius
őstag
válasz
FireKeeper #11773 üzenetére
Az EET oldalán nem találom ezt az órát, helyette a Mikroelektronika óra az, ami a laborjaival ilyesminek néz ki, és itt még a Verilogba is bele van kedzve az utolsó laborokon.
-
Livius
őstag
válasz
neduddki #11769 üzenetére
Kösz a Duna és hasonlókat, de ezekről már hallottam, és ilyen nem érdekelne.
A virtuális műszerekről hallottam, fel is venném, ha ebben a félévben is lenne és órarendben is jó lenne. Eddig pedig minden félévben volt, legalábbis amíg vissza tudom nézni Neptunban, de most nincs.
Digitális szűrők
Erről mit tudtok? A Neptunban kiírt "Minimum fő: 8" mennyire szokott komoly feltétel lenni az induláshoz? Egymagam nem sokra fogok menni, gyanítom. -
Livius
őstag
Hello!
Szabadon választható tárgyakat keresnék, a VIK-ről. [link], [link] Tudnátok ebből a két listából olyanokat ajánlani, amik a "best-buy" kategóriák? Nem a bemegyek és megvan a kettes érdekelne, hanem hogy esetleg minőségi oktatása legyen, egy jól felépített tananyaggal és hozzá megfelelő követelménnyel, szóval legyen értelme bejárni, és azt a tudást hasznosítani a számonkérésén.Továbbá érdekelnének olyan órák amik ezekről szólnának az alapoktól:
Matlab Simulink (nem a Matlab numerikus része)
LabVIEW
Verilog/VHDL
Minden ami Jelfeldolgozás vagy numerikus módszerekBSc, MSc óra egyaránt érdekelne!
-
Livius
őstag
"Állapot: Várakozás szabad helyre..."
Az itt számolt kísérletek vajon tényleg valódi belépési próbálkozások? Nekem 50 perc alatt 560. kísérletre se lépett be.
-
Livius
őstag
Tudnátok valami linket adni, hogy hol lehet utána nézni annak, hogy a BME-n hanyadik vizsgaismétlés után kell fizetni, és hogy az mennyibe kerülne majd vizsgánként? Egy GPK-s tárgyhoz kellene ez az infó majd.
-
Livius
őstag
válasz
Teuton99 #11341 üzenetére
Én ettől a félévtől kezdtem meg a Beágyazott rendszerek szakirányt a Mechatronika MSc-én, és pont ma mondták más szakirányosok, hogy az Ipari robottechnika mekkora egy sz**r óra. Nekem annyi az infóm, hogy ezeket az órákat eléggé gépészmérnökök tartják, így biztos hogy nem nagy intelligenciájú robot-autókról és high-tech drónokról van ezeken az órákon szó, hanem Kuka robot, CNC és társairól, és gondolom eléggé gyártás centrikus gépészmérnökös tárgyalás módban.
Ha a hányinger kerülget a VIK óráitól ebben a témában, akkor nézz be ezekre csak úgy, hátha azoktól nem fog. Amit említettem már, az úgy tudom most megy ebben a félévben.
-
Livius
őstag
Hello!
Mechatronika MSc beágyazott szakirányos vagyok, ezért sok szakirányos tárgyam a Villany MSc-vel közös, így példáúl a Rendszerarchitektúrák is. Nem tudtok ehhez a tárgyhoz valami levlistát/facebook csoportot, vagy esetleg a Villany MSc mostani első éves évfolyamához levlistát/facebook csoportot linkelni, ha egyáltalán létezne valami ezekből? Házi választáshoz jól jönne valami kapcsolatfelvétel a többi 100+ hallgatóval. -
Livius
őstag
wiki.sch.bme.hu
Mi ez a VIR Login? Ez most ilyen lesz örökre? -
-
Livius
őstag
válasz
JColee #10427 üzenetére
Hulladák lett, mert a recepteket nem tudtam amivel gyorsan megoldható bármelyik feladat, így részletesen nekiálltam a leveztéskenek, meg pl laplace trafóknak, így a végén az uccsó 30 percben a maradékot tippeltem meg érzésből karikáztam, ami több mint a fele volt még majdnem. 16 pontot adnak a felvételire majd, azt láttam ebből, de ez sokat most nem fog érni, pedig ahogy számoltam a listát kevesebben voltunk 1-2 fővel, mint amire meghírdették a szakot. LoL
De így hogy látom hogy beszorozzák valami súllyozással a vizsga pontot a felvételi ponthoz, igazából nem is olyan gáz lenne a bejutás Fizika BSc-ből, kb egy félév felzárkózás után pár témakörből, meglenne a bejutás szerintem.
Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirányon még adná is az alapszakom hozzá.
-
Livius
őstag
válasz
JColee #10410 üzenetére
Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirány
Mikro- és nanoelektronika szakirányMegnéztem a VIK odalát, hogy mik a tantárgyak ezekben, és azért eléggé jelen van az a fizika amit én említettem, igaz a mikro- nanoeletronikában inkább többségben van az IC/Chip tervezéses labor mint annak a gyártási technológiájának alapjai és elmélete.
Az a nanoelektronik az elég jónak néz ki, a VIK oldal szerint. Abban aztán tövig benne lesz az a Fizika3, nah meg aki azt vágja és használni is tudja az talicskával tolja haza a pénzt pár éven belül a diploma megszerzése után.
Mondjuk nem hiszem hogy nagyon össze fog jönni a felvételi most, mert előreláthatólag írásbelin a csúcs amit eltudok majd érni az 30 pont lesz a 45-ből, és az a duplázással kevés lesz a 70 pontos bejutáshoz.
De azért egyszer azt az Orosz féle Fizika3-at szívesen letolnám, jól magyaráz az öreg, csak kicsit nagyon hipergyors tempóban kell haladnia, meg full faszság azt a szilfizt is eröltetni abban, mikor arra egy teljes félév kéne hogy érjen valamit.
-
Livius
őstag
ELTE fizikus alapképzésból a BME villamosmérnöki MSc-re jelentkeztem. Szerintetek mely MSc szakirányok azok, ahol inkább a fizika dominál, mint pl modern fizika, EM terek, szilfiz (félvezetők fizikája)...
Villany MSc szakirányok:
•Beágyazott információs rendszerek szakirány
•Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirány
•Infokommunikációs rendszerek szakirány
•Irányító és robot rendszerek szakirány
•Média-technológiák és -kommunikáció szakirány
•Mikro- és nanoelektronika szakirány
•Számítógép-alapú rendszerek szakirány
•Szélessávú és vezeték nélküli kommunikáció szakirány
•Újgenerációs hálózatok szakirány
•Villamos gépek és hajtások szakirány
•Villamosenergia-rendszerek szakirány
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen alaplapot vegyek?
- EAFC 25
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- Cyberpunk 2077
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Dark Souls sorozat
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Azonnali informatikai kérdések órája
- További aktív témák...
- T14s Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- XFX Speedster 319 SWFT RX 6800 16GB
- Katana GF66 12UC 27% 15.6" FHD IPS i7-12700H RTX 3050 16GB 512GB NVMe gar
- ÚJ Dell Latitude 14 5450 - 14" FullHD IPS - Intel Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2.5+ év gari
- Eladó Vízhűtő cuccok, VGA blokk, radiátor!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E754 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Intel Core i9-14900KF
- 7 gen i5 gamer pc,32gb ddr4,gtx 1660 oc,750w táp,2 tb hdd,500gb ssd,stb,KORREKT
- i7-4770K konfig
- Intel 3168NGW Dual Band Wireless-AC 3168 PCI-Express 802.11ac WLAN Bluetooth 4.2 Wifi Card
- BESZÁMÍTÁS! 1350W Thermaltake Toughpower GF3 Gold tápegység garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Lenovo Thinkpad T14 üzleti i5-10310u 10th gen. 8-24Gb RAM 256GB-1TB SSD gar.
- Ryzen 7 CPU-k
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest