Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szutyika


szutyika
újonc

Ja,majdnem elfeljtettem! Ti leszűrés után hol tartjátok? Én a hűtőben, de a még le nem szűrtet szobahőmérsékleten. ;)

(#152) L!NK->Q3 válasza szutyika (#151) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

detto, csak bepunnyadt most a gomba :O

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#153) szutyika


szutyika
újonc

Jó, jó, de hol punnyadt be? Szobahőmérsékleten, vagy hűtőben?

(#154) L!NK->Q3 válasza szutyika (#153) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

4éves volt a gomba és szobahőérsékleten ment tönkre :(

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#155) vizespisti


vizespisti
újonc

Sziasztok.

Elburjánzott a japánkristály telepem.
Aki kér szívesen adok ingyen. Budapesti vagyok.
Dobj emilt a vizespisti@freemail.hu-ra

(#156) Judit005


Judit005
újonc

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy nem-e tudja valaki, hogy van-e alkohol tartalma ennek a gombának? Néha úgy érzem... Tud valaki válaszolni?
Köszi

(#157) Athene


Athene
újonc

Van felesleges kristálygombám. ha valakinek kell szívesen adok. Budapest, Dunaújváros és környékén mozgok sokat.

Athene

(#158) L!NK->Q3 válasza Athene (#157) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

szia
küldtem privit

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#159) Gombaléivó


Gombaléivó
újonc

Kedves érdeklődők!

Én is iszom a kristálygombából készült italt. Sőt az egész családom, és nagyon finom. Jótékony hatását már érzem is az emésztéssel kapcsolatban. Valóban megszüntek a felfúvódások, és hasfájások! Szivesen küldök postaköltség megtérítése ellenében bárkinek ugyanis sajnálom kidobni!A megadott cimen jelentkezzetek!

(#160) Gombaléivó


Gombaléivó
újonc

Ja a cím: jozicszilvi@citromail.hu.

(#161) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok!

Székesfehérváron keresek kristálygombát! Tudnátok segíteni? Ez lenne az első próbálkozásom a „szerrel”! :B :K

Köszönöm!
Robi

(#162) Janoska26 válasza Judit005 (#156) üzenetére


Janoska26
addikt

Remélem van, akkor gyorsan szerzek valahonnan :DD

[ Szerkesztve ]

(#163) L!NK->Q3 válasza Judit005 (#156) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Úgy tom hogy az alkoholtartalom átlagosan 0,5%. Ez annyi, mint amennyi az alkoholmentes sörben.

#162) Janoska26 : keverheted borral asszem :D

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#164) rrobi válasza rrobi (#161) üzenetére


rrobi
aktív tag

Sehol semmi? :F

(#165) Tuvok válasza rrobi (#164) üzenetére


Tuvok
csendes tag

veszprémi vagyok, ha gondolod küldetek a fehérvári haverommal. (ezt azért még vele is le kell dumálnom :) )
Csak japánkristályom van. Ingyen kaptam, ingyen adom, ha érdekel írj!

Kb 1 hét alatt megduplázódik a száma. 4,5L-es műanyag zárható edényekbe vannak a gombáim. 1 edénybe kb 3L vizet töltök 7 evőkanál gombára, 6 evőkanál cukrot, 10 szem mazsolát és egy fél citromot (melyet félbevágok mégegyszer) rakok és kiváló! Spájzban a polcon erjesztem a vizet. 3 nap után megkóstolom, ha már jó akkor leszűröm, ha nem akkor még 1 napot állni hagyom, de 5 nap után már kellemetlen íze van, ilyenkor le kell önteni róla a löttyöt és jól átmosni a szűrőben folyó víz alatt és használható tovább.

(#166) L!NK->Q3 válasza Tuvok (#165) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

te közelebb vagy mint akivel megbeszéltem.
hmm, engem valszeg érdekelne
ha megvalósíható, kereslek

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#167) rrobi válasza Tuvok (#165) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Írtam privátot! :R

(#168) Marika_4


Marika_4
újonc

Sziasztok!
A japán kristálygomba segít a pattanásokon és a zsíros bőrön is?
18 múltam néhány hónappal és nem tudok szabadulni ettől a két kellemetlenségtől.
Próbáltam sok mindent, de időlegesen használtak. Kifogytam az ötletekből és a sok kence-fice miatt a moneyból is. Szóval igen csak el vagyok keseredve :(
Ha tudtok, segítsetek nekem

(#169) rrobi válasza Marika_4 (#168) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Sajnos nem tudom, h ez a gomba segít-e (még nem jutott el hozzám :( ), de számos tényező okozhatja ezt a zsíros bőrös pattanásos dolgot. Ezeket már kizártad?

Szebb jövőt!
Robi

(#170) rrobi


rrobi
aktív tag

Kaptam gombát! Alakul a cucc! Mikor fogom tudni, h kész? :F

(#171) rrobi válasza rrobi (#170) üzenetére


rrobi
aktív tag

Az normális, h a harmadik napra már pezseg egy picit? :F

(#172) rrobi


rrobi
aktív tag

Nagyon pörög ez a topic... :(

(#173) rarri válasza rrobi (#171) üzenetére


rarri
senior tag

Igen normális. A hőmérséklettől is függ, hogy milyen hamar kezd el pezsegni. A legjobb a kamrában tartani, kb. 15 fokon. :)Ha már elkezdett pezsegni, akkor én leszűrném a helyedben. :)

Marika A pattanásos zsíros bőrt nem gyógyítja meg, de segít a bőröd tisztulásában. Ettől ne várd hogy megszűnik a pattanásod, de ha iszod, csak javadra válhat. Nem tudom hány éves vagy, de 16 év felett van kis hormontartalmú gyógyszer, ami egyben fogamzásgátló is. Ez szokott használni makacs pattanásoknál. :)

[ Módosította: Racecam ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#174) rrobi válasza rarri (#173) üzenetére


rrobi
aktív tag

Az a baj, h szerintem nálunk a kamrában melegebb van 15foknál. A konyha egy hűvösebb szegletében van, akitől a gomba van az tanácsolta, h itt tároljuk.
Már második nap estére észlelhető némi pezsgés, harmadik napon intenzívebb. A cukor forrásával hozható össze? Vagy a gomba „emésztéséből” keletkezik? Véleményem szerint nem ront az élvezeti értéken, csak nehogy rossz legyen nekünk vagy a gombánknak...

Milyen hatást várjak gombaivás után? Úgy értem milyen érezhető hatásra lehet számítani néhány nap után?

Köszi! :R

(#175) rarri válasza rrobi (#174) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem a konyhában is jó helyen van. :) Én 2 naponta szoktam szűrni. Majdnem 1 évig ittam napi fél litert, de volt úgy , hogy többet. Utána már egyszerűen nem bírtam meginni. :D Nálam annyi volt a mérhető hatás, hogy mivel rendszeres véradó vagyok,itt nézték a hemoglobin szintet / ez az oxigént szállítja a vérben / , és ez emelkedett meg fél év alatt olyan szintre, hogy a legegészségesebb kategóriának számított. Én mást nem tapasztaltam. Igen, a pezsgés a cukorral hozható össze, amit a gomba " eszik" .Szerintem amíg jóízű az ital, addig nyugodtan igyad. A gombát mindig jól öblítsd át. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#176) rrobi válasza rarri (#175) üzenetére


rrobi
aktív tag

Arra jöttünk rá, h két napot szabad állni hagyni, akkor tűnik a legfinomabbnak. A három napos az már testes, nehéz. Ó, mintha borról lenne szó... :D
A leginkább meglepő, h a semmi ilyenben nem hívő feleségem úgy rákattant, h az hihetetlen! Nem gondolom, h az íze miatt, mert nem tűnik őszintének a mosolya miközben issza... :K
Bő vízzel sokáig mosom a gombákat! Nem tudom mennyi idő alatt duplázódik meg a mennyiségük, de látszatra már nagyon megdagadtak. Tényleg, olyan nincs, h ki kell válogatni a nagyokat, mert mondjuk már öregek? Vagy valami más ismérv szerint esetleg a régi sejteket nem kell kidobni?

Hja, a minap hallottam: volt olyan szerencsétlen, akit egy erkölcsileg megkérdőjelezhető személy 4000Ft-ra vett le a gombáért! Micsoda emberek vannak! Biztosan rendben van a karmája... :(

(#177) rarri válasza rrobi (#176) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem is két nap az optimális idő a szűrésre. A régi és az új gombákat nem kell kiválogatni, egyszerűen egy részét ki kell dobni vagy odaajándékozni valakinek, ha nagyon elszaporodik. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#178) rrobi válasza rarri (#177) üzenetére


rrobi
aktív tag

Oké, akkor tolom neki! :R

Megszaporodtak a gombák, ha kell valakinek Fehérváron szóljon! De mennyi az optimális gomba mennyiség? A hétvégén azt hallottam, h ~6 evőkanálnyi gomba kell 2 liter vízhez. Jó ez a mennyiség? :F

(#179) rarri válasza rrobi (#178) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem is 6-8 evőkanál az optimális mennyiség 2 liter vízhez. :K

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#180) rrobi válasza rarri (#179) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszi! :R

(#181) rrobi


rrobi
aktív tag

Barackkal nem lett valami finom... :(

(#182) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Anyukám pár éve fogyasztja a tej alapú kefírgombát.
Most beszereztük a kristálygombát is, és az lenne a kérdés, hogy a kettőt lehet-e egymás mellett fogyasztani?
Köszi előre is!

(#183) Marika_4 válasza rarri (#173) üzenetére


Marika_4
újonc

kössz a tippet!
nem igazán pati, inkább zsírgörcs.
iszom a kombuchát és az segít....már nem olajos a bőröm, és tisztult sokat
azért köszike :R
:DD

(#184) rrobi válasza Zsadi (#182) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Ezt a kérdést passzolom. Egy barátomnak is adtam a gombából, ~5napja issza, és azt mondja azóta 11-12órákat alszik. Szerinte a gomba miatt.

Kipróbáltam vörös áfonyával, az nagyon brutálisan finom lett!!! :K Most aszalt szilván cseperednek a spórások. ;)

(#185) rarri válasza Zsadi (#182) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem lehet, bár ezeknél az italoknál is jó ha betartunk egy ésszerű határt. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#186) Zsadi


Zsadi
őstag

Köszi a válaszokat! :R

Megkóstoltam én is, csak valahogy van valami mellékíze, amit nem tudok bevenni. :(
Valamivel lehet azt csökkenteni? (Az elkészítése a szokásos recept alapján van.)

(#187) rrobi válasza Zsadi (#186) üzenetére


rrobi
aktív tag

Az aszalt gyümölcsökkel lehet alakítani az ízét, legalábbis nekem ezt mondták. Az aszalt szilvás nagyon finom lett!!! Most Aszalt sárgadinnyével fürödnek a srácok... ;)

(#188) Zsadi válasza rrobi (#187) üzenetére


Zsadi
őstag

Szilvából mennyi kell bele?
Gondolom elég 1db, ha mazsolából kell 6-8db.

(#189) rrobi válasza Zsadi (#188) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szilvával biztosra mentem, 3db-ot (nem voltak nagyok) tettem a 3liternyi katymaszhoz. :B Véleményem szerint talán az volt a legfinomabb, bár erős a verseny a vörös áfonyával. Ez utóbbiból, mivel darabolt, így kb 20db-ot tettem a vízbe. Saccra’ ezt éreztem azonos mennyiségnek a ~8-10 mazsolával.

Előkóstolás alapján a sárgadinnye nem lesz valami nyerő… :(

(#190) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Elolvastam a topikot, meg az oldalt erről a gombáról és felkeltette az érdeklődésemet, kipróbálnám. :) Ha valaki küldene belőle egy keveset postaköltség ellenében akkor írjon(persze csak ha kibírja az utazást). :R

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#191) rrobi válasza orkester (#190) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia!

Nem vagyok benne biztos, h a királyi postát túlélné, főleg, h ha nem „dolgozik” a gomba, akkor hűtőben kell tartani. Legalábbis én így tudom. Ha Székesfehérvár felé mozogsz ( Balaton, Velencei-tó, stb… )akkor nagyon szívesen adok Neked gombát! Csak beszéljük meg előre! :R

Derűs napot!
Robi

(#192) orkester válasza rrobi (#191) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, sajna nem nagyon járok arra felé, ill. egy barátom szokott sűrűbben, majd lehet megkérem(csak most külföldön van) és írok/hívlak, ha összejön. :R

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#193) rrobi válasza orkester (#192) üzenetére


rrobi
aktív tag

Oks! :R

(#194) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok!

Elvégeztünk egy tesztet a gombás dologgal kapcsolatban! A család egyes tagjai panaszkodtak, h furcsa érzésük van a lé után, mintha alkohol tartalma lenne. Nos, nem tévedtek! A szonda 2dl-től még nem színeződött, de 4dl-nél már jelezte, h sumákság van a dologban, így mindenki ennek megfelelően fogyassza munkavégzés, vezetés előtt és közben!

Tehát a lé alkoholt tartalmazhat!

(#195) Thor81


Thor81
csendes tag

sziasztok

van ingyen elvihető japán kristálygombám Budapesten.

(#196) AMD Power válasza rrobi (#194) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor én is fogom inni.

Ez ugye az a otthon termeszthető kristály gomba vagy mi..!? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.