Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) jilian


jilian
addikt

Késssz :DDD
Engem szivat ez a nyomi Linx.
Most meg appcrasch -ell 5 mp után.

(#4602) vandor25


vandor25
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék venni egy i5 3570K procit és hozzá egy ASUS P8Z77-M alaplapot, és egyelőre a prociba szerelt grafikus processzorral használnám a konfigot. Ehhez meg is találtam az intel honlapján a legfrissebb drivert, viszont az alaplapi chipkészlethez is a legújabbat akarom használni, és így az intel oldaláról szeretném letölteni, nem pedig az Asus-éról, ám sehol sem találok olyat, hogy Z77. Esetleg más név alatt kéne keresnem az alaplapi drivereket?

Köszi a válaszokat előre is, és bocsi a láma kérdésekért! :)

Üdv.

(#4603) SzlobiG válasza jilian (#4601) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor instabil valami.

Legújabb bios van fent?

[ Szerkesztve ]

(#4604) tikshow válasza vandor25 (#4602) üzenetére


tikshow
addikt

Ne foglalkozz vele, mert semmit sem számít. Chipset driverhez nem nagyon szoktak hozzányúlni kiadás után.

(#4605) jilian válasza SzlobiG (#4603) üzenetére


jilian
addikt

Érdekes ugyan az a beállítást használtam mint korábban a 4.5 GHz-hez... :K

Látom van már 1.9 -es Bios-om fel is csücsül mindjárt.

(#4606) Goldmen75 válasza vandor25 (#4602) üzenetére


Goldmen75
őstag

Az intel oldalán hiába keresel ilyesmit...Az adott alaplap gyártó honlapján tudod leszedni a BIOS frissítéseket SEHOL MÁSHOL!
Egyébként néha érdemes megnézni mit frissítettek s lefrissíteni!

(#4607) haddent válasza Goldmen75 (#4606) üzenetére


haddent
addikt

Jó helyen keresi, hiszen nem nagyon nem BIOS -t (ami egyébként nála UEFI) akar frissíteni, hanem drivereket. (iGPU, chipset) Az pedig a legfrissebb az intel honlapon van :K
vandor25: Egyébként én most raktam újra, és amennyire láttam Júliusi driverek vannak az Asus honlapon, szerintem az lehet, hogy a legfrissebb.

(#4608) Goldmen75 válasza haddent (#4607) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ha Win7 van telepítve akkor az szól ha van friss driver!
De az asus is frissíti ezen drivereit, tehát ott is meg kell legyen mindig a legfrissebb...mellesleg a chipset driverek a legritkábban frissülők...hang , gpu változik a többi nagyon ritkán.

(#4609) woci01


woci01
tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy az i5-3450-es CPU munka közben is csak 1600Mhz-en megy pedig csomagolok ki, telepítek, és nagyon lassan csinálja mindkettőt és egyik mag se dolgozik többet 20%-nál.

[ Szerkesztve ]

(#4610) haddent válasza woci01 (#4609) üzenetére


haddent
addikt

Nem lehet, hogy mondjuk a HDD szab határt neki, és a proci így sincs kihajtva ezért nem is erőlködik? Próbálj bios/uefi frissítést és utánna gyári beállítást. De ezek előtt nézd meg, hogy mondjuk LinX / Prime95 alatt sem ugrik-e meg.

(#4611) woci01 válasza haddent (#4610) üzenetére


woci01
tag

Ez látod lehet, el is felejtettem, hogy a HDD-n kivül cseréltem mindent, még egy régi HD300LJ van benne. Akkor nem lázadok és csodálkozok, hogy lassú:D

(#4612) Steven88


Steven88
tag

Nem tudom, hogy ide rakjam e fel ezt a kérdést de nem találtam aktív topicot róla, bár ez is ebben a prociban van.
Valakinek a Virtu 2.1.114.22585 fent van? Nekem mindig bekapcsolja magát, hiába kikapcsolom pár perc és újra bekapcsol. Ha meg rákötöm a tv-met akkor meg lefagy a gép ha belépek egy játékba. Valaki használja egyáltalán?

(#4613) Ferdzsoo válasza Steven88 (#4612) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem is volt hogy bekapcsolt magától, én biosban kilőttem+uninstalláltam.
persze ha használod akkor ez nem megoldás.
De jót én még nagyon sehol nem olvastam róla, eléggé kezdetleges a rendszer,.,,

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4614) kions


kions
csendes tag

Hali
Hamarosan beszerzek egy i5 3570k EZ A 2500K utódja?
Megtudnátok mondani hogy gyári hűtővel tuning nélkül mennyi az átlagkőmérséklet?
Van itthon egy Cooler Master Hyper tx3-as hűtőm vajon többet ér a gyári hűtőnél?Tudom ezzel se nagyon lehet tuningolni. Köszi

(#4615) 7600 GS válasza kions (#4614) üzenetére


7600 GS
addikt

Igen, ez az utódja. A hőmérséklet gyári hűtővel függ a házad szellőzésétől is. A Cooler Master ventit mindenképp rakd rá, a gyárinál tuti jobb.

(#4616) kions válasza 7600 GS (#4615) üzenetére


kions
csendes tag

Oké
Köszi felpakolom akkor azt ,van rendes szellőzés a házban azzal nem lesz gond.

(#4617) JoolsNOS válasza kions (#4616) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Még kicsit tuningolhatod is. Nálam alulfeszelve megy 4000en. Nem melegszik jobban mint gyári órajelen.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4618) Goldmen75 válasza kions (#4614) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én is ezt cseréltem. TX3 helyett 212 Evo lett, amivel kb azt tudja mint a 2500K tx3-al.

(#4619) milszab válasza kions (#4614) üzenetére


milszab
senior tag

Én annál drágábbart biztos nem vennék rá. Nekem is úgy maradt, igaz csak egy tx-2es van rajta, de bőven elég. A bordát még nem éreztem melegnek, csak mikor próbáltam venti nélkül...

(#4620) jilian válasza SzlobiG (#4603) üzenetére


jilian
addikt

Valami gáz van vmelyik memóval. :(((
Hogyan tudom megnézni melyik a szar?

(#4621) SzlobiG válasza jilian (#4620) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak ha cserélgeted, vegyél ki kettő kitet.

(#4622) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki megtudná mondani nekem,hogy ha kiveszem a gépből a videokártyát,akkor simán bírja a ivy 3570k az 1920x1080-as felbontást?Simán csak bele kell dugni az alaplapba a hdmi kábelt és kész?Még nem használtam soha alaplapi videokártyát.Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#4623) Ferdzsoo válasza yodamester10 (#4622) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát BF3 alatt akadni fog :) , de simán windowsban teljesen jó lesz átlagos használatra...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4624) Erdei88 válasza yodamester10 (#4622) üzenetére


Erdei88
veterán

Persze, de azért játszani már nem igazán tudsz vele

(#4625) 7600 GS válasza yodamester10 (#4622) üzenetére


7600 GS
addikt

Átlagos használatra teljesen jó, a fullHD videókat is kényelmesen le tudod játszani vele.

(#4626) Repsol600 válasza Ferdzsoo (#4623) üzenetére


Repsol600
addikt

Én BF 3-aztam is vele, minumumon 1280X felbontásban elviszi 25fps körűl. :DD

(#4627) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Most van egy GTX 470 a gépben, meg i5 3470 Asrock Z75 Pro3 lapban. Van esély arra, hogy amíg netezek integrált gpu-t használjon a gép, ha játszom akkor GTX 470est? :)

(#4628) SzlobiG válasza Repsol600 (#4626) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is próbáltam volt ahol azért 40fps-is bírt, de ált 30.:D

A Sourceos játékokat viszont nagyon jól viszi CS-t is 100FPS felett full hd-ban highon.

(#4629) Ferdzsoo válasza ZozzHUN (#4627) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen van, a baj csak az hogy ehez az alaplapra kell dugnod a monitort, emiatt ha játszol a vga-ból a kis jeleknek, elektronkáknak :DDD át kell futniuk az alaplapi kimenetig, stb, stb, stb, egyszóval ha játszol lassab lesz így minden.
Viszont ha netezel akkor az integrált gpu-t fogja használni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4630) BullKoxa válasza ZozzHUN (#4627) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ezt én is próbálgattam tegnap,de nem jött össze nekem.Csak ugy tudtam megcsinálni hogy az NV pultban letiltottam azt a moncsit amin a NV kari van.Azaz amin csak neteztem arra a monitora raktam csak képet.De szerintem eközben az NV vga ugyan úgy szívta az áramot.

(#4631) haddent válasza Ferdzsoo (#4629) üzenetére


haddent
addikt

Hát nekem nem sikerült elérni, majd megoszthatnád, hogy kell... :F
Egyébként nekem kemény ~3% -kal van kevesebb FPS -em ha alaplapra van dugva Virtu MVP -vel, viszont SOKKAL simább az egész, a mikrolag teljesen eltűnt. Szerintem megéri így használni.

(#4632) ZozzHUN válasza Ferdzsoo (#4629) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Az az elképzelés, hogy VGA csatit rádugom alaplapira, és akkor ha netezek átkapcsolom moncsit VGA-ra, játéknál pedig DVI-re :)

Ha ugyanúgy fogyaszt/megy akkor meg tökmindegy, VGA kímélése volt a cél :)

(#4633) Obliterátor


Obliterátor
tag

Hi ! 3770K mellé szeretnék 1.35V-n működő memoriát venni. Viszont azt olvastam hogy csak a "Haswell" fogja támogatni őket.
Ez pontosan mit jelent hiszen már régóta lehet vásárolni ilyen Ramokat és nincs velük gond.
Több helyen írták hogy a memoria feszültsége nem haladhatja meg 0.5 V-nál magasabb értéket a VTT hez képest. Ez gyárilag 1.1V.

(#4634) tikshow válasza Obliterátor (#4633) üzenetére


tikshow
addikt

1.5V-ot nem lépheti túl elvileg, nem a 1.1V-ot. Ezt meg pl egy Corsair Vengeance 1600Mhz-es tudja.

[ Szerkesztve ]

(#4635) Ferdzsoo válasza ZozzHUN (#4632) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem. Nemtudom ez így mennyivel fog kevesebbet fogyasztani. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4636) warcat válasza Ferdzsoo (#4635) üzenetére


warcat
veterán

Remélem nem a RAM fogyasztásával akartál spórolni a villanyszámlán,mert az alapból is csak töredéke az egész gépének.

EA: It's in the crate!

(#4637) Ferdzsoo válasza warcat (#4636) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

:F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4638) warcat válasza Ferdzsoo (#4637) üzenetére


warcat
veterán

Semmi,semmi,csak fail a részemről kicsit elkeveredtem a témák között :DDD

EA: It's in the crate!

(#4639) kovsol válasza tikshow (#4634) üzenetére


kovsol
titán

Én 3570K ra akarok váltani, de a mostani ramom az 1,65V -on megy az xmp profillal , akkor ez nem lesz jó bele ? bár mondjuk van neki 1,5V os spd beállítása is. Éreznék bármi eltérést 1333 és 1600Mhz között? Játékra lenne a gép.

May the Force be with you!

(#4640) 7600 GS válasza kovsol (#4639) üzenetére


7600 GS
addikt

1,65-el nem fog menni 1600-on, tapasztalatból mondom, hogy megkiméljelek a sok szivástól. :D 1,5V-on viszont mennie kell.

(#4641) ZozzHUN válasza tikshow (#4634) üzenetére


ZozzHUN
addikt

1.5V-nál nagyobb feszültség nem ajánlott Intel szerint, de XMP profilban is 1.65V szokott lenni, Intel jóváhagyásával.

7600 GS: Nekem is Kingston HyperX 2x4GB 1.65V 1600Mhz van, és megy az XMP profil szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4642) Szatesz. válasza ZozzHUN (#4641) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Sok ember használ z77 es lapba 1,65v os ramokat és simán mennek!
Van ennek valami hátulütője?

(#4643) HSM válasza ZozzHUN (#4641) üzenetére


HSM
félisten

Az XMP profil azért 1,65V mert az előző generációs 1156/1366 I5/I7-ek 1,65V-on is biztonsággal használhatóak voltak, ha jól rémlik, közel gyári VTT fesszel. Ott ugye az volt a szabály, hogy a VTT (memvezérlő) és a ram fesz közötti difi max 0,5V lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#4644) HSM válasza Szatesz. (#4642) üzenetére


HSM
félisten

A proci élettartamának nem biztos, hogy jót tesz.

(#4645) Repsol600


Repsol600
addikt

Ivy-nél se szabad hogy több legyen a difi 0,5V-nál mert hosszútávon kinyírja a procit.

(#4646) SzlobiG válasza Repsol600 (#4645) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt már nem teljesen igaz ez meg alapból ez is csak egy kitaláció nem hivatalos intel szerinti ajánlás.

(#4647) Repsol600 Igen én is, de azt is, hogy ivy-ra már nem él ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#4647) Repsol600 válasza SzlobiG (#4646) üzenetére


Repsol600
addikt

Lehet, nem tudom én így hallottam.

(#4648) ZozzHUN válasza HSM (#4643) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Patriot fórumon olvastam, hogy egyik emberke pont ezt kérdezte, és a Patriot embere megnyugtatta, hogy Intel által van ez jóváhagyva, szóval nem hinném, hogy hosszú távon gyilkol.

(#4649) SzlobiG válasza ZozzHUN (#4648) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen Intel által, de nem a 3. generácios (ivy) családnak van jóvá hagyva, mer ennek 1.5v.

(#4650) Szatesz. válasza HSM (#4643) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Xtremesystems.org-n rengetegen tesztelgetnek meg vannak 24/7 es beállítások is és ott sokszor látom hogy z77 es lapban 1,65v al mennek 24/7 be.
Tesztekre simán léggel adnak neki 1,75v ot is úgy hogy vtt 1,1v.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.