Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22701) Sn00k válasza F e Z o (#22693) üzenetére


Sn00k
veterán

MA fogom tudni letesztelni. Nem nem vagyok FPS hajhász, nem kell a 250 fps , de azt a sok éves játék tapasztalatomnak köszönhetően, kimerem jelenteni, hogy a fix 120 fps az kell, ha ugrál és nincs meg stabilan, akkor érezhetően laggos a játék... Ebből kifolyólag nekem kell a fix 120 :DDD mindössze ennyi.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#22702) Lolka Bolka válasza KAMELOT (#22700) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Mondjuk épp azért kéne nekije menije :) normálisan ilyen anomáliák nélkül....persze tudom, portolás, mag optimalizálatlanság...na de akkor is...

(#22703) F e Z o válasza Lolka Bolka (#22702) üzenetére


F e Z o
veterán

"nekije menije" :F

H2O über alles!

(#22704) Lolka Bolka válasza F e Z o (#22703) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jójó, lemaradt 1n, ahhoz képest , amit írni akartam (nekije-mennije) viccesen, ezért is volt ott egy ":)" Amúgy a többi direkt wolt úgy, ahogy.
Gondolom te még sosem írtál el semmit! ;)

(#22705) MrM94 válasza ThodEE (#22695) üzenetére


MrM94
őstag

Fene tudja,olvastam valahol,azert mondtam h allitolag szamokra mar nem emlekszem.
De akkor nem vagyok egyedul aki tud ilyenrol :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22706) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Kicsit off a kérdés.

Ebben a gépben mennyire mondható rossznak linx alatt 75 fokos CPU mag hőmérséklet alap órajelen? :F
Szerintem 65 foknál nem kéne melegebbnek lennie, bár nincs alulfeszelve minden alapon van hagyva.

(#22707) F e Z o válasza Grave_444 (#22706) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha nincs alulfeszelve, akkor bizony ennyi - ki tudja mennyit kap a proci. Egyébként pedig nem kell csodát várni egy "120-as slimradis játékvíztől'.

H2O über alles!

(#22708) Grave_444 válasza F e Z o (#22707) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem is várok csodát, de alulfeszelve 2 jó légszállítású ventillátorral azért 4GHz fölé lehetne húzni szerinted? Nálam a 3470 Scythe Shuriken Rev. B-vel is 65 fok alatt marad linx alatt, azért 2 ventivel csak eléri ezt a szintet. Érdemesebb lenne inkább megtartanom a mostani procit hűtővel és Z-s lapban húzni kicsit?

(#22709) hellboy0415 válasza Grave_444 (#22706) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Kicsit magas de ez elég szűkös kis kuckó és ami rajta van az nem igazán lehet vízhűtésnek nevezni sokkal inkább élnék más szavaival mert ez egy igazi vízhez képest játék víz. TÉMA OFF

MÁS Ma le kapom a procimról a kupakot, bakker izgulok mert ez lessz még csak az első. :)

Samsung S20 ULTRA

(#22710) F e Z o válasza Grave_444 (#22708) üzenetére


F e Z o
veterán

2 nagy légszállítású ventivel, meg akkora szélzajt csapsz, hogy megőrülsz. Már csak ezért nem látom értelmét ezeknek az egybevizeknek. Fel lehetne tornászni, alulfeszelve 4Ghz-ig, meg elbírná ez a hűtő, mivel játék alatt sose lesz ennyi a hőfok. Szerintem cseréld le a mostani "H"-s lapod egy z-sre, abból is van tudtommal itx méretű.

H2O über alles!

(#22711) Grave_444 válasza hellboy0415 (#22709) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem is kell triplaradi ide, főleg nem az SG05-be én abba tenném. Nem kell mindenből a legjobbat venni, a cél hogy 100% terhelés mellett megálljon 70-75 fokon, játékban úgy is jóval hűvösebb.

sephi 4GHz-en nem állnék meg csak 4.4-4.5-ön attól függ mennyit bírna a proci. :B Lehet akkor csak egy lapot szerzek, a mostani 3470-et azzal a kis tuningal is simán lehűti a Shuriken.

[ Szerkesztve ]

(#22712) Sn00k


Sn00k
veterán

Nah megnéztem az MSI afterburnert és a GPU usage-nek a max értéke az 51 volt, az 51%-os terhelés, akkor gondolom, tehát a VGA karim az elég neki?! csgo.exe-n megneztem az affinitási beállítást, ott meg az összes mag be van pipálva. Na, de most, akkor ki lehet jelenteni a CPU nem elég neki ?

3njoy the Lif3

(#22713) Lolka Bolka válasza Sn00k (#22712) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És a CPU terhelésedet is megnézted?

(#22714) F e Z o válasza Sn00k (#22712) üzenetére


F e Z o
veterán

Kétlem, hogy egy ivy i5-ös kevés lenne a játékhoz, szerintem egyszerűen csak szarul van megírva vagy optimalizálva a játék. Egyébként a játék topicjában nem érdeklődtél még, mi lehet a gond. Ezekben a játékokban nincs felső határa az fps-nek?

H2O über alles!

(#22715) Sn00k válasza F e Z o (#22714) üzenetére


Sn00k
veterán

Nem még ott nem érdeklődtem, de mindjárt megyek:) Most pontosan nem tudom, mennyi a felső határ talán 250, de nem biztos.

#22713) Lolka Bolka: Azt , hogy tudom megnézni, milyen progi kell hozzá ?

Ami érdekes, most már 92 ír max értékre az MSI afterburner :U

3njoy the Lif3

(#22716) Lolka Bolka válasza F e Z o (#22714) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Én is erre gyanakszom már a COD-os dolog után is, ezért is mondtam, hogy mielőtt proci limitet kiáltunk, talán meg kéne nézni.

(#22715) Sn00k Akár a sima feladatkezelő teljesítmény fülén is meg tudod nézni, ha elindítod a játék előtt, majd kilépsz és rápillantasz a játék közben. Vagy keress rá vmi CPU monitor programra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22717) Sn00k válasza Lolka Bolka (#22716) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké, köszi:)

Amúgy a 92%os GPU usage-ből , már lehet arra következtetni, hogy kevés neki a VGA ?

3njoy the Lif3

(#22718) Lolka Bolka válasza Sn00k (#22717) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Milyen monitoron játszol, hogy szükséged van a 120fpsre?:) Miért nem elég a 60? Nem vagyunk 1formák, de nekem tuti elég lenne a te VGA+CPU kombód! ;)

(#22719) Grave_444 válasza Sn00k (#22717) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nagyon zavar tegyél fel friss windowst, de counter strike miatt nem érdemes új vga-t venni, főleg hogy ennek is bőven elégnek kell lennie.

(#22720) Lolka Bolka válasza Grave_444 (#22719) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

De épp dumáltuk, hogy kell az indok az embernek, hogy miért vesz új alkatrészt, vagy konfigot :DDD

(#22721) hellboy0415 válasza Lolka Bolka (#22720) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Bizony az indok.. Nekem is meg volt... Nem a legtutibb volt a NV 9600GT és full konfig váltás volt, igaz kicsit meredek volt LGA775-ről 1155re váltani de én nem bántam meg....csak a barátnőm. :) de a körmök azok mindig mentek.... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#22722) Lolka Bolka válasza hellboy0415 (#22721) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

:) De neki nem 775-je van ;) Én is 775ről váltottam. A mindennapi használatban tapasztalható gyorsulás 95%-át szerintem az SSD okozta nálam.

(#22723) laychi


laychi
veterán

Miért van az,hogy LinX 0.6.4 alatt csak 60-65 GFlopsot érek el,0.6.5 alatt pedig 120 Gflops körüli értékeket?
Összehasonlítottam a két program beállítását,megegyezik:64bit,4 thread max.problem size 15500.
Ellenőriztem,hogy nem e valami kompatibilitási beállítás,de nincs kijelölve se xp,se más 32 bites rendszer,ami miatt esetleg visszafogná a teljesítményt.
Win7 Ultimate 64bit van fent a gépen,szóval ez se lehet probléma.
3570K@4,5GHZ-->erről lenne szó

Néztem itt a fórumon belül,hogy másnak 0.6.4 alatt is 120-as Gflops-ok vannak,ezért kérdem.Nálam mi lehet a gond?

Megjegyzés.: 1 kör mérési ideje is kb dupla annyi idő ~45mp helyett ~90mp

[ Szerkesztve ]

(#22724) ThodEE válasza laychi (#22723) üzenetére


ThodEE
őstag

AVX verziós a 0.6.4ed is :F :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22725) laychi válasza ThodEE (#22724) üzenetére


laychi
veterán

nem tudom,ezek szerint lehet,hogy nem :F ?

Szerk.:Úgy tűnik nem az volt,de mostmár az.Nem tudtam,hogy 0.6.4-ből több verzió is van.Köszi,mostmár okés a dolog.
mindjárt lett is ~10 fok eltérés poz. irányba+majdnem dupla GFlops

[ Szerkesztve ]

(#22726) laychi


laychi
veterán

Szerintetek,ha [ilyen thermal pad-ot] tennék a proci meg a hűtő közé jobb lenne a hőátadás?Hűvösebb lenne a proci?Ennek elméletileg 240W/m-K a hőközlési hatásfoka,az MX4-nek csak 8,5W/m-K,liquid ultra-pro is 30-32W/m.K ha jól tudom.

Meg a másik kérdés:
Próbálta valaki delid után MX4 pasztával léghűtéssel,hogy mennyit lehet nyerni hőfokban?Megérné így is a delid,vagy csak akkor,ha liquid ultra/pro van meg vízhűtés?

(#22727) SzlobiG válasza laychi (#22726) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem lenne jobb semmivel a kupak és a hűtő közé lenne értelme. A másik meg, hogy fel se feküdne ez normálisan szal még rosszabb lenne mint a paszta.

Ameddig nem szeded le a kupakot nincs értelme a pasztákkal játszani.

[ Szerkesztve ]

(#22728) laychi válasza SzlobiG (#22727) üzenetére


laychi
veterán

Csak azért gondoltam,mert a gpu-kon is thermal pad szokott lenni,csak gyengébb hatásfokú(gondolom),igaz ott nincs is kupak,közvetlenül rajta van a hűtés.

Másik kérdésre válasz?Neked delidelt a procid,nem próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#22729) SzlobiG válasza laychi (#22728) üzenetére


SzlobiG
félisten

A GPU-kon ugyanúgy paszta van. A ramokon/vrm-en szokott ilyen pad lenni.

Igen az, liquid pro van rajta már jó ideje, próbálgatni meg nincsen kedvem ez bevált jó. :)

(#22730) laychi válasza SzlobiG (#22729) üzenetére


laychi
veterán

Nem próbálkozásra szeretnélek rávenni,csak érdeklődöm,hogy korábban nem e próbáltad esetleg,és tudsz valamit hozzáfűzni. :)
Azért köszi a választ.

(#22731) SzlobiG válasza laychi (#22730) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van aki MX2-t tett alá és kb ugyanolyan jó mint pl nekem liquid ultrával a lényeg, hogy a gyári vackot le kell szedni és rakni rá mást.

(#22732) laychi válasza SzlobiG (#22731) üzenetére


laychi
veterán

De gondolom nem hozna annyi"hasznot",léghűtéssel,mint vízhűtésnél.

Meg most gondolkodom új ház vásárlásán,mert a mostani az nem szellős,és elég zajos is a vinyótól:(illetve van egy ötletem,hogy hogyan módosítsam azt,de ahhoz olyan ház kell,aminek minimum 4 db 5,25-ös foglalata van.3 helyre betennék egy agyonperforált előlapot 12 centis 4 pines ventivel,ami együtt lenne szabályozva a prociventivel,terhelésnél felgyorsulna.Azt leburkolni,hogy esztétikus is legyen meg a portól is védjen, valamilyen hangszóró vásznat gondoltam rátenni.
Ez közvetlenül a procihoz fújná a levegőt kintről.

4. 5,25-ös helyre a dvd író menne.

[ Szerkesztve ]

(#22733) ThodEE válasza SzlobiG (#22727) üzenetére


ThodEE
őstag

Kupak és chip közé se jó :R

(#22726) laychi
Jól néznek ki ezek a számok, de akkor utána nézhetnél hogy fém a fémnek mennyivel adja át.
A paszta nem azér kell hogy kitöltsön egy űrt a két felület közt, hanem mert szemmel nem látható apró "hibák'" vannak a kupak és a hűtő felületén is, ahol nem érnek össze ezzel csökkentve a hasznos felületet.
Na itt jön szóba a paszta ami a kis apró hibákat kiegyenlíti.
De a fém-fém a legjobb ha nincs fix kapcsolat köztük :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22734) laychi válasza ThodEE (#22733) üzenetére


laychi
veterán

Ezért kérdeztem a véleményeteket(elvégre ti vagytok a nagyobb szakik),hogy hülyeségre ne költsem a pénzem :)Még a jó cél érdekében sem.:)

(#22735) ThodEE válasza laychi (#22734) üzenetére


ThodEE
őstag

Sajnos nagy szaki nem vagyok, ami rám ragadt technikusin azt tudom mondani, sosem próbáltam, szóval valós tapasztalatom nincs!, de a tanulmányok alapján mindig kis ellenállásba ütközik a hő amikor kilép az egyik felületből és be a másikba.
Ebből következtetve az a legjobb ha a kettő egymással azonnali kapcsolatban van, mert akkor csak egy hőlépcső lesz, míg ha fém-pad-fém akkor egyből kettő.
Elméleti legjobb eset:
CPU chip->kupak->hűtő->levegő
De ugye ez nem mindenhol érvényes a nem tökéletes felület miatt ezért a legrosszabb:
CPU Chip->paszta->kupak->paszta->hűtő->levegő
Sőt ha szőrszál hasogatást is szeretnénk akkor ugye az se mindegy milyen hűtő, mert pl: Talp->hőcső->lamella->levegő meg ugye vannak ahol direkt a hőcső.

Gyakorlatba ezek hogy érvényesülnek azt nemtudom :B :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22736) laychi válasza ThodEE (#22735) üzenetére


laychi
veterán

Igen a hőlépcső az ott van,csak én arra gondoltam,hogy ha a kupak és a hűtő közé egy jobb hővezetésű anyag kerülne,akkor lehetne belőle profitálni hőfok szempontjából.
pl szilikon zsír vs mx4 paszta.saját mérés alapján,amit pont a tegnapi nap követtem el 10 fok különbség.

Aida 64 stress teszt azonos körülmények között.~15 perc minden mérésnél(MX4-pasztánál elfelejtettem az alaplapi CPU szenzor által kiolvasott hőfokot beírni,de kb azonos lehet a cooler masterrel az eredmények alapján.)
Aztán nem röhögni az eredményeken,mert kipróbáltam háztartási anyagot,egyebet :P :D

COOLER MASTER 212 EVO PASZTÁJA

CPU max 66 C
CPU1max 75 C
CPU2max 82 C
CPU3max 78 C
CPU4max 77 C

ALAPLAPI CPU SZENZOR 42 C

HÁZVENTI ALAPJÁRATON,NEM SEGÍT RÁ

MX4 PASZTA

CPU max 66 C
CPU1max 75 C
CPU2max 81 C
CPU3max 79 C
CPU4max 76 C

ALAPLAPI CPU SZENZOR C

HÁZVENTI ALAPJÁRATON,NEM SEGÍT RÁ

SZILIKON ZSÍR

CPU max 76 C
CPU1max 84 C
CPU2max 92 C
CPU3max 89 C
CPU4max 86 C

ALAPLAPI CPU SZENZOR 47 C

HÁZVENTI RÁSEGÍT

NEUTROGENA TESTÁPOLÓ

CPU max 71 C
CPU1max 82 C
CPU2max 87 C
CPU3max 83 C
CPU4max 79 C

ALAPLAPI CPU SZENZOR 45 C

HÁZVENTI ALAPJÁRATON,NEM SEGÍT RÁ

GILLETTE PRO ANTIPERSPIRANT GÉL

CPU max 70 C
CPU1max 81 C
CPU2max 83 C
CPU3max 85 C
CPU4max 79 C

ALAPLAPI CPU SZENZOR 45 C

HÁZVENTI ALAPJÁRATON,NEM SEGÍT RÁ

[ Szerkesztve ]

(#22737) Lolka Bolka válasza ThodEE (#22733) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

"A paszta nem azér(t)! kell hogy kitöltsön egy űrt a két felület közt", :Y

hanem azért hogy kitöltse a milliárdnyi űrt a két felület között. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22738) R3laX válasza laychi (#22736) üzenetére


R3laX
addikt

:D bocsi én nem bírtam. Kacsazsír? Esetleg kecskesajt? :DD

(#22739) laychi válasza R3laX (#22738) üzenetére


laychi
veterán

áááááááá...kacsazsír az drága,nem procira való :D
Egyébként élelmiszeripari fehér zsírt gondoltam,hogy hozok a cégtől egy picit kipróbálni.De az inkább kenésre van mintsem hőelvezetésre,ezért dobtam az ötletet.

Legközelebb hüvelyváladék és kígyóméreg lesz a tesztalany :D

(#22740) R3laX válasza laychi (#22739) üzenetére


R3laX
addikt

:D

(#22741) Lolka Bolka válasza laychi (#22739) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Állj le az anyaggal! :D

(#22742) laychi válasza Lolka Bolka (#22741) üzenetére


laychi
veterán

Kígyóméreggel leállok , hüvelyváladék kell a szervezetemnek :D(külsőleg alkalmazandó felületi kenésre)

[ Szerkesztve ]

(#22743) Lolka Bolka válasza laychi (#22742) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Témához...a paszta azért kell, hogy kitöltse az űrt a felületek között, hiszen a levegő hőátadása nem a legjobb. Mivel a folyadék, jobban felveszi az apró egyenetlenségeket, mint egy szilárd lap, ezért jobb a folyadék. Ha már a mikro légréseket kitöltöttük, akkor már csak a hőátadó közeg tulajdonságai a meghatározóak. Ezért jó a Liquid Ultra, mert az folyékony fém és hát a fémek hőátadása/vezetése eléggé jó! :)

(#22744) laychi válasza Lolka Bolka (#22743) üzenetére


laychi
veterán

Ahogy néztem nem egy könnyen kezelhető anyag,pár videót megnéztem a "felkenéséről",de nem kivitelezhetetlen.
Hallottam viszont olyan"urban legend"-t,hogy össze tudja tapasztani a hűtőt a fedéllel.Ennek van alapja?

(#22745) Lolka Bolka válasza laychi (#22744) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Szerintem nem jobban, mint más, de nem végeztem ilyen irányú kísérleteket. Az alumíniumtól kell távol tartani...

(#22746) Jolet


Jolet
őstag

sziasztok! vettem egy i5 3470-et... tök amatőrként kérdezem, hogy lehet e ezt húzni és miként, ha egy asus P8H61-M PRO alaplapom van, ami nem egy tunning lap alapból

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#22747) laychi válasza Jolet (#22746) üzenetére


laychi
veterán

Ezzel sehogy,max turbo boost
Z68,Z75,Z77 chipsetessel lehet minimálisan,esetleg ha a lapod engedi a bclk emelést,amit kizártnak tartok,akkor lehet ~ 100MHz-t,ha elbír egy 103-as értékre beállított bclk-t

[ Szerkesztve ]

(#22748) Jolet válasza laychi (#22747) üzenetére


Jolet
őstag

köszi! és mekkora lehet a hőmérséklete terhelésnél max?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#22749) SzlobiG válasza Jolet (#22748) üzenetére


SzlobiG
félisten

80 fölé ne nagyon mennyen.

(#22750) Jolet válasza SzlobiG (#22749) üzenetére


Jolet
őstag

oké
csak mert tegnap kipróbáltam a nem végleges hűtéssel és a BF4 multi ultra max minden közben volt 70 fok környékén

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.