Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) laychi válasza robekri (#22250) üzenetére


laychi
veterán

Aztán kis elmélkedéssel meg külső ráhatással megtartottam :D

Majd,ha 2x ennyit fog tudni valami teljesítményben,akkor kell cserélni,10-20%-ra nem adunk :D

(jó-jó,lehet,hogy van már most is ilyen,csak megfizethetetlen)

[ Szerkesztve ]

(#22252) dergander válasza kovsol (#22247) üzenetére


dergander
addikt

Ez most nézőpont kérdése,mondjuk épp rippelésnél is lehet profitálni belőle...arra azért én perpill sokat használom...én ugy fogom fel ha van egy audi a6 arra nem mutat jól egy hagyományos gumi hanem egy dögös 19" alufelnivel.
Mondjuk amiket mondtok persze igaz,mert amúgy értelme semmi,de igy jobban mutat a gép,vagyis számomra. Nemvéletlen gyártanak ilyen ramokat,általában magas áruk miatt nem veszik az emberek.

(#22253) kovsol válasza dergander (#22252) üzenetére


kovsol
titán

Ha rippelni akarsz sokat akkor egy i7 -re kell költeni a plusz pénzt nem pedig az alacsonyabb időzítéses, magas órajelű ramra. Egy teljesen átlagos 1866Mhz-es ram, de még egy 1600-as is teljesen megfelelő.

May the Force be with you!

(#22254) laychi


laychi
veterán

Gyerekek egy ki******tt ram miatt ne vesszetek már össze. :)
i7-re meg nem mindenkinek van pénze 30%+ teljesítményért 50-60% felár (meg sem éri) i5-öt kell venni és meghúzni a száját :)

(#22255) kovsol válasza laychi (#22254) üzenetére


kovsol
titán

Hol van itt veszekedés? Te valamit nagyon benéztél. Az hogy két embernek nem egyforma a véleménye akkor az már veszekedés felétek?
Ha rippelés miatt vesz valaki gyorsabb ramot az nagyobb pénzkidobás és az i5 árához hozzá kell rakni azt a pénzt és már közelebb is van az i7-hez aminek lesz látszata is teljesítményben. Nekem ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22256) laychi válasza kovsol (#22255) üzenetére


laychi
veterán

Lehet,hogy benéztem,akkor bocs:)

(#22257) Erdei88 válasza laychi (#22254) üzenetére


Erdei88
veterán

Pedig jobb érzés egy 2400-as ram. Nekem például hatalmas e-peniszt adott. Ha most vennék 1866 CL8/9-nél gyorsabbra nem költenék

(#22258) laychi válasza Erdei88 (#22257) üzenetére


laychi
veterán

egy 1333MHz-eset váltott le +3k ráfizetéssel,és nem e-pénisznövelés miatt váltottam,engem az nem érdekel,csak ami a gatyámba van :D

ja mellesleg 2 év garisat lifetime garisra és DBT is párosul mellé

[ Szerkesztve ]

(#22259) dergander válasza kovsol (#22253) üzenetére


dergander
addikt

Én akkor is szavazok az OC RAMokra szépen mutatnak a gépbe,és jól áll egy i5 mellett szerintem,most ez a felesleges,dolgot éppen kilehet vesézni akár 500 oldalon,mindennek megvan szerintem a varázsa...
Nem dögös egy i5 3570K - 2400Mhz DDR3 CL10el?
Na jó pár embert nemlehet ezzel meggyőzni :)

(#22260) Zsohi válasza dergander (#22252) üzenetére


Zsohi
őstag

Én szentségtörésnek tartom egy autó külsejének a megváltoztatását, még ha csak az egy felni is. :)

Amúgy meg a mai Intel processzorok mellett a RAM sebességének nem sok jelentősége maradt már, kivéve ha az integrált GPU-t használod. Szóval én jól megvagyok az 1600Mhz-es memóriákkal. Az ennél magasabb órajelen üzemelő RAM-ok meg szerintem nem valók semmi másra, csak a jó érzet növelésére.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#22261) R3laX válasza dergander (#22259) üzenetére


R3laX
addikt

Tuning szempontjából sincs már érdeme. Egyébként én is inkább jobb procira költeném azt a maradék manit, mint ramra. Tavaly nyáron vettem még a P5KC LGA775-ös hybrid ddr2/ddr3 lapba a 2x4GB 1600-as corsair XMS3 1.65V-os ramokat amik 1.5V-on mennek 10000-ér. Bőven jó, azóta alakítottam a gépen kicsit :). Mondjuk a mostani ram árakat nézve beszarás, hogy 10000-ér vettem még egy régi lapba :N .

(#22262) laychi válasza R3laX (#22261) üzenetére


laychi
veterán

Nekem még anno volt egy Gigabyte EP35C-Ds3r lapom,abban is 4 slot volt ddr2-nek,2 slot ddr3-nak,a 2x1 giga kingmax 1066MHz ddr2-t eladtam,az árából vettem a 2x2gb 1333Mhz crucial chippes kingmaxomat,amit pár hónapja adtam el,és azt pótoltam ki ezekre a lifetime garisokra.És ez is elmegy 1,5V-on 2200Mhz-n,pedig gyárilag 1,65V-on kellene menniük.
Nem mondom,hogy hú de sok pluszt ad,de nem bántam meg.Videókódolásnál ad némi pluszt,nem éri be így sem a 3770K-t,de egy 3770-nonk-t le lehet nyomni vele tuninggal hellyel közzel.

(#22263) R3laX válasza laychi (#22262) üzenetére


R3laX
addikt

Én a 4*1gb ddr2 1066-os kingmaxot adtam el, aztán vettem a 8gb ddr3-at Max Payne 3-hoz HD4850-es Ati-val/Far Cry 3-hoz vettem HD7850 AMD-t, és itt kezdődött megint a kockulásom, egy cirka ram vétellel :D. Lap/Proci/most két hete cseréltem a 7850-et +21e ráfizetéssel 7950-re :). Na OFF/OFF Yo8!.

(#22264) SzlobiG válasza laychi (#22231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó sok fesz kell neki kevesebb el nem éri be?

(#22265) laychi válasza SzlobiG (#22264) üzenetére


laychi
veterán

Sajnos az asus lapok kicsit többet kérnem,mint pl az asrock.Ennyin sikerült stabilizálni.
Sőt,tegnap letöltöttem a Linx újabb verzióját (0.6.5) Annál volt,hogy megdőlt,amikor "all"-ra volt állítva a memória,

De a VID-et sikerült így valamelyest lejjebb vinni 1,251-1,256V volt prime95 alatt 4,5Ghz-en,most 1,236V,mint a képen látható linx alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#22266) SzlobiG válasza laychi (#22265) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az átlaghoz képest ez még akkor is sok, de hát szerencse kérdése ez.

Allon a teljes memóriát lefoglalja szal lehet hogy az nem bírja.

(#22267) laychi válasza SzlobiG (#22266) üzenetére


laychi
veterán

Valószínű,mert mikor nem all-on volt,hanem kevesebbre volt állítva,akkor lefuttot símán.
Az még érdekes,hogy a 0.6.4nél 65.xxxxx Gflops ,a 0.6.5-nél 120.xxxx Gflops volt

(#22268) SzlobiG válasza laychi (#22267) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor meg pláne mert nem AVX-es verzió volt azért csak annyi gflops. Ezzel nagyobb a terhelés.

(#22269) laychi válasza SzlobiG (#22268) üzenetére


laychi
veterán

Akkor mit lehet tenni? még plusz fesz a procira,vagy a ramot vigyem fel 1,5V-ról gyári 1,65-re vagy kevesebb memóriával teszteljem?

Ja meg tegnap csinált 1x egy olyat,hogy fogta magát kikapcsolt a gép,aztán újraindult,és nem jelzett hibát sem a winfos betöltése közben,sem betöltés után nem dobta fel a winfos hibabejelentőt,hogy "váratlan hiba után állt helyre a rendszer".

[ Szerkesztve ]

(#22270) SzlobiG válasza laychi (#22269) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ramot 1.65-re fel az nem bírja, vagy az se. Első körbe annak adj azt próba.

(#22271) laychi válasza SzlobiG (#22270) üzenetére


laychi
veterán

Most offset móddal próbálkoztam,futtattam a linxet,az összes elérhető memóriát állítottam be a teszthez,egyenlőre úgy tűnik,hogy 1,256V-tal nem megy:\ lefagy a rendszer pár menet után,emelek 0,005V-ot offsetben és újra próbálom.Ram 2200Mhz-en van és 1,65V gyári beállításon.

***ennél azért magasabbak a hőfokok,mint a 0.6.4-nél :W

[ Szerkesztve ]

(#22272) laychi válasza laychi (#22271) üzenetére


laychi
veterán

+0,060-ra állított offsettel 1,264-1,272 között ugrált a Core Voltage
2048 rammal lement a 10 menetes teszt,viszont all-ra állítva kékhalál lett a vége

(#22273) SzlobiG válasza laychi (#22272) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tedd le a ramot mondjuk 1866-ra teszt erejéig lehet az miatt dobja el.

(#22274) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , lenne egy pár hülye kérdésem.
1 Ezeknél a prociknál is van vid? Elég hülye a kérdésem , biztos hogy van csak nehéz leírnom hogy gondolom.
de megpróbálom, szóval jelenleg egy e5300 mam van de ment ez q9550-el is a lényeg ugye a vid a procinak a gyári belőtt müködési feszültsége. no s ha tuningolok és beállítom normál értékre vid-re akkor ha ugye nincs terhelve a prockó visszaveszi az órajelet meg a feszt is , és ez érdekelne , hogy ez működik-e ezeknál a konfigoknál? bocs hogy lama vook. :B
2 Müködnek az energia takarékos funkciók ha ugymond fesz emlés nélkül tuningol az ember?
3 Miből lehet tudni ha esetleg kupak probléma miatt magasak a hőfokok, vagy lehet-e következtetni valamiből?
pl magas mag hőfokok de maga a proci más értéken van vagy valami?

[ Szerkesztve ]

vga

(#22275) laychi válasza SzlobiG (#22273) üzenetére


laychi
veterán

Oké futtatom a tesztet,de érdekes,hogy az x264 encoder összeomlik,holott annak kevesebb kraft kell,1866-os ram beállítással is.
32 bites verzió: c0000005
64 bites verzió: c000001d

ez így nem lesz jó

Winfossal se hiszem,hogy gond lenne,nem régi telepítés,sok dolog nincs telepítve.frissítések,office,+1-2 progi

megfeküdt így is a végén

[ Szerkesztve ]

(#22276) pilu85


pilu85
őstag

melyik progi méri a valóságos hőfokot? melyik megbízható?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#22277) laychi válasza pilu85 (#22276) üzenetére


laychi
veterán

pl.:cpuid hw monitor,realtemp,aida64

[ Szerkesztve ]

(#22278) pilu85 válasza laychi (#22277) üzenetére


pilu85
őstag

köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#22279) SzlobiG válasza NFree (#22274) üzenetére


SzlobiG
félisten

1. Van.
2. Működnek.
3. Szvsz nincs olyan ami ne lenne szar. Észre fogod venni nem fogod tudni lehűteni normálisan. :D
A mag magas értéken lesz, de a kupak nem mert szar a paszta alatta.

(#22275) laychi Nézd már meg alapon is, hibázik-e.

Faragtam a feszből 1.320 (terhelve) helyett 1.296.----> 4.8GHz.

[ Szerkesztve ]

(#22280) NFree válasza SzlobiG (#22279) üzenetére


NFree
addikt

Köszönöm, :R akkor majdnem minden úgy megy mit régen , csak van pár külömbség :B
Szép példányod van gratt :C

Tervezgetem, hogy veszek egy lga 1155, ös rendszert csak még a szándék késik, és mivel elég régóta nem foglalkoztam hardverrel , eléggé nem vagyok képbe .
De köszönöm a válaszokat.
Egyébként ti mien alaplapokat ajánlotok, a procik alá? lehet rámennék a keményebb tuningokra is , de 24/7re csak alpfeszest alkalmaznék.
Asrock extreme 6 vagy oc formula , esetleg giga de meik? , asus sajna nem jön be volt anno 775 el problémám és kiábrándultam, meg drága is.

vga

(#22281) laychi válasza SzlobiG (#22279) üzenetére


laychi
veterán

Nem tom mi a problem ezzel,vagy a lap,vagy a proci,vagy a ram,vagy mind3

1,272V-on megy terhelve 45x szorzóval,10-es linx lefutott,hiba nélkül 2200MHz-en ment a ram,nem hibázott,indítottam 20-as tesztet,4 menetben hibáázott.most újraindítottam,meglátjuk mi lesz,hőfokok az égben 91-99-96-92 max,mondjuk nem delidelt,nem vízhűtéssel és fent van a burkolat,ventik 100%-on mennek,ha ne adj Isten lefut mind a 20 menet,akkor rakok be képet.

Mellesleg az előbb itt még próbálgattam az offsetet,most +65-öt adtam neki,de ahhoz,hogy az encoder fusson 32-biteshez +80 offset kellett,64 bites +85-nél is elhasalt.

:((((((

[ Szerkesztve ]

(#22282) SzlobiG válasza NFree (#22280) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én a helyed inkább 1156-ot vennék nagyon minimális ár kül és igaz, hogy alig gyorsabb, de akkor is újabb és az igp jóval gyorsabb. A kupak ott is ugyanúgy gány.

(#22281) laychi 90fok? Akkor az a baj az nagyon sok, az miatt simán eldobja hibával 85 fok fölé ne menny linx alatt se szvsz. Látom 99fok is volt az egyik mag, ezt nagyon ne erőltesd nem tudod lehűteni.

[ Szerkesztve ]

(#22283) laychi válasza SzlobiG (#22282) üzenetére


laychi
veterán

dehogynem,burkolat le,erkély ajtó nyit :D

tádám,79 fok :)

szóval ha jó a hűtés,akkor engedi lejjebb vinni a feszt?

csak így fázok b****sssza meg :D

[ Szerkesztve ]

(#22284) NFree válasza SzlobiG (#22282) üzenetére


NFree
addikt

1150 lenne nem ?
De sokkal drágább, ugymond az alplap + proci árán veszek memóriát.
És ahogy olvasgattam az intel a következő 1150 es cuccai nem lesznek kompatibilesek a mostanival , úgyhogy mind1 :F

vga

(#22285) laychi


laychi
veterán

1,232-ig sikerült levinni,a hideg hatására 70 fok volt már csak a max,aztán még egy kicsit aláesett és fagyi(vagy a hideg miatt ::DDD (persze ez csak vicc) )

**vicc= hogy a hideg miatt fagy

na megyek asszonykámért,ma már nem lesz teszt,majd holnap folyt. köv.

mai nap tanulsága: jó hűtés a gép lelke,és persze a jó táp,a többit lehet orvosolni :)

[ Szerkesztve ]

(#22286) SzlobiG válasza NFree (#22284) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen az elírtam. :)

Csak egy példa:

CPU s1150 Intel Core i7-4770K 3.50GHz BOX: 77.990,- 3 év gar
- CPU s1155 Intel Core i7-3770K 3.50GHz BOX: 74.990,- 3 év gar

Ezek alapján nálam nem lenne kérdés, hogy melyik a lapok se vészesek nem kell deluxe kategória egy olcsóbb giga bőven kiszolgál tuning terén is.

(#22283) laychi Na jó de ennem nincs sok értelme a mindennapokba nem tudod így használni max jó nagy ráfizetés lesz a gázszámlára. :D

Le kell venni a kupakot azt kész.

(#22287) laychi válasza SzlobiG (#22286) üzenetére


laychi
veterán

gondolkodom rajta (csak az a fránya garancia)+ fix a számla...távfűtés :)

[ Szerkesztve ]

(#22288) dergander válasza laychi (#22287) üzenetére


dergander
addikt

Garancia,mindig ez van... Őszintén az a CPU sose fog elromlani,egy kupakolást meg kibír

(#22289) NFree válasza SzlobiG (#22286) üzenetére


NFree
addikt

A lapok nál megint van 1 kis + szóval a végén egy +10-15k a vége, de lehet igazad van , csak félek mert ma pont olvastam 1 cikket hogy a haswell korántsem tuningos fajta nagyon sok elhasal , 4.5-4.7ghz nél ,(hőfok) anno a tesztpéldányok mentek jól, pont egy ph-s írás volt.

(#22288) dergander
igazad , van de murphy törvény , tudod , nállam is megfordult egy pár , volt amit szétforrasztottunk szó szerint , és nem döglött meg , jelenleg egy szétfeszelt e5300 at használok, ez is degradálódott, de még megy alpfeszen 3.4ghz et. de tuti ha van valami , tudod ha beüt a szar beüt a szar. a lapon igy döglött meg anno giga p45, bakszhattam is a garit ., inkább akkor venni kell biztos kézből olyat ami lekupakolva tesztelve van:)

[ Szerkesztve ]

vga

(#22290) haly válasza laychi (#22287) üzenetére


haly
őstag

Egyetértek az előttem szólóval. Egy procinál nem sokat ér a garancia. Mármint szinte semmi értelme, mert nagyon ritkán döglenek meg maguktól. A 99 fokkal már többet ártottál a procinak, mint a kupaktalanítással egyébként. :K

(#22291) laychi válasza SzlobiG (#22282) üzenetére


laychi
veterán

70-73 mag hőfoknál eldobja az x264 encodert 4,5-ön 1,272-n,szóval arra célzok,hogy ott nem volt 85-90 fokos,mégis valamiért elsz*rta magát.Erre mi lehet a magyarázat?

(#22289) NFree :amit az én 3570K-m hozott 4,7Ghz-en x264 FHD benchmarkon(23,3fps)az a 4570k 4,2 GHz-en hozta,szóval azért erősebb is 10-12%-kal esetenként.

(#22290) halyEgyetértek az előttem szólóval. Egy procinál nem sokat ér a garancia. Mármint szinte semmi értelme, mert nagyon ritkán döglenek meg maguktól. A 99 fokkal már többet ártottál a procinak, mint a kupaktalanítással egyébként. :K

Azért nem szoktam én így főzni a procit a hétköznapokban,ez egy pát perces teszt volt.,ha húztam is valamikor,mindig le volt szedve a ház oldala meg jött be a hideg levegő az utcáról,ami visszahűtötte 15-20 fokokkal.Meg szerintem azért normális dolog,ha az ember gondol a garanciára,ha elszarja magát legalább meg van az esélye,hogy cserélik,ha kupaktalanítva van,akkor már esélytelen.Még lejárt gari esetén is rizikós,mert azért nem mindenki dobálózik 50-ezrekkel,1x meg tudtam venni,még egyszer nem tudnám,legalábbis nem mostanában.

(#22292) ST05 válasza laychi (#22291) üzenetére


ST05
őstag

azt azért tudod, hogy a hivatalos ramtámogatás 1600, és Te jóval efelett próbálkozol,
1600 felett oc-nek számít ,ergo nincs garancia a stabil működésre ! Plusz ha nagyon hivatalosan vesszük, mint minden OC-val a gari is ugrik! Hangsúlyozom, hivatalosan! Ugyanez vonatkozik az 1,5V ramfesz túllépésével..

(#22293) SzlobiG válasza haly (#22290) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezzel én is csak egyet tudok érteni nekem még egy cpu se döglött meg, pedig volt már pár.:D

(#22294) dergander


dergander
addikt

Nemfog az meghalni nyugi,de te tudod használd akkor úgy h pokoli forró,azzal rendesen gyilkolod a cpud

(#22295) pilu85


pilu85
őstag

4 ghz 52 fok linx alatt alapfeszen. 3570 i5

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#22296) NFree


NFree
addikt

Köszi a válaszokat :R átmegyek akkor a haswell totyikba . mindenkinek kellemes ünnepeket ;)

vga

(#22297) laychi válasza ST05 (#22292) üzenetére


laychi
veterán

Ha ki van adva egy processzor OC-ra,akkor miért ugrik az gari? Ha nem K-s procinál csinálja az ember,akkor azt mondom,hogy legyen ez a szigorítás.
Vagy a gyártó akkor adjon meg a K-s verzióknak egy értéket,ami még biztonságos OC,és aki azt átlépi,az legyen a saját felelőssége.Mondja ki,hogy 4,4 Ghz-ig Ok dolog,a felett már extreme OC-nak számít,és ily módon mentesítse magát a felelősség alól.
Biztos arra is találnának megoldást,hogy ellenőrizni tudják,mondjuk a proci egy beépített flash memóriába elmentené a tuning adatokat.És mondjuk az lenne a szabályozás,hogy ha a biztonságos OC-t több,mint 10%-kal tartósan túllépi a felhasználó,akkor ugrott a gari.

A [ramom] pedig úgymond nincs OC-z-va,X.M.P van beállítva 2200Mhz 1,65V gyári működési feszültséggel,ahogy az a linkelt(gyártói) oldalon is látható.

(#22298) SzlobiG válasza laychi (#22297) üzenetére


SzlobiG
félisten

Külső hatás miatt ugrik a gar ez van. Tuningra se vallalnak gart szal ez is a felhasználón múlik.

Ezt el kell fogadni ha nagyobb tuningot akarsz akkor le kell szedni a kupakot főleg egy gyengébb példánnyal mint a tied is.

(#22299) laychi válasza SzlobiG (#22298) üzenetére


laychi
veterán

4,5-n nem akarok feljebb menni,eddig is ment vele,csak ugye magasabb feszültséget kellett adni neki,hogy stabil legyen,meg leszedni a burkolatot,hogy csökkenjen a hőfok,megfigyelésem szerit egy burkolatleszedés az én gépemnél 4-5 fokot jelent neki.
Igazából a lényeg az lenne ezek után már csak,hogy alacsonyabb fesszel és hőfokkal elérni ezt a stabilitást.Nem célom az 5GHz.
Ha ezt csak deliddel érem el,akkor majd alaposan megfontolom és eldöntöm,hogy megéri e nekem,vagy esetleg beérem kisebb tuninggal.

(#22300) ST05 válasza laychi (#22299) üzenetére


ST05
őstag

"úgymond nincs OC-z-va,X.M.P van beállítva 2200Mhz 1,65V "
tehát leírom mégegyszer: 1600Mhz felett OC-nak minősül, és az ajánlott 1,5v felett is, mellyel károsodhat a memóriavezérlő. Memóriád linkelt gyári oldala meg senkit nem érdekel, mert úgymond rosszat választottál, mert az intel által javasolt 1,5-1,57V-ot meghaladja az üzemi feszültsége. Ha ez nem tetszik, létezik plusz OC gari 20-25 dollár csupán, ha kinyírod, ad újat az intel. ;) De nem szoktak ezek csak úgy megpurcanni ugye, csak hogy tisztán lássunk..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.