Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

egy magyar koránt nemtudna nekem vki adni....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#802) Nowhereman válasza Dare2Live (#801) üzenetére


Nowhereman
őstag

A könyvtár mint nem számitástechnikai fogalom mond neked valamit? :U

Utánam a kondenzcsik!

(#803) szicsu


szicsu
őstag

Olvastátok ezt a cikk sorozatott? [link]
sztem érdekes , és részletes:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#804) kis Wade válasza Thyb (#33) üzenetére


kis Wade
újonc

[kép]

(#805) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Inkább nem írok semmit az arabokról... csak ban lenne a vége. Jó hétvégét!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#806) Gyantusz


Gyantusz
tag

Üdv!
Most olvasom a mai Népszabadságot, természetesen a 7. oldal az aktuális most (Világ).
Kérdés: Mit keresnek palesztinok Libanon északnyugati részén (menekülttáborokban)?

Milyen ''jópofák'': bankot rabolnak Tripoliban (Libanon egyik északi kikötője) talán vasárnap(?), mire a helyi libanoni katonaság üldözőbe veszi őket. Bemenekülnek a menekülttáborokba (állítólag 12 db van belőlük, bennük 350 000-400 000 palesztin menekült), ahová nem követhetik őket a libanoni katonák, ui. a palesztin menekülttáborok egy arabközi megállapodás szerint ''külföldi területnek'' minősülnek.
Erre a libanoniak tegnap, hétfőn elkezdték tüzérséggel lőni a menekülttáborokat. 9 civil halt meg a Nar al-Bared táborban. Tegnap meghalt még 27 kormánykatona és 20 palesztin fegyveres is a fegyveres incidensekben.
Az eseményeket a palesztin menekültek kollektívan, minnt ellenük folyó harckét élik meg... (nem ám elfognák és kirekesztenék a csírkefogókat, nem)
Csodálkoznak azon, hogy semelyik állam sem fogadta be őket.
[link]
[link]
[link]

Szóval a táborokról tud valaki bővebbet?
Annyi eddig is világos volt, hogy 1948-49-es első arab-izraeli háborúban/után menekültek ki tömegesen ex-Palesztinából, de miért Libanon északi területeire mentek?
Mennyi menekülttábor van a környező országokban (a cikk szerint 12 db van belőlük Libanonban)?

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#807) vágányzár


vágányzár
tag

ez a téma többet érdemelne

felsővezeték

(#808) brownus válasza vágányzár (#807) üzenetére


brownus
veterán

igen? akkor iszom az arabok egészségére is... még 1 pohárkával...

(#809) vágányzár válasza brownus (#808) üzenetére


vágányzár
tag

én többel is szoktam

felsővezeték

(#810) vágányzár


vágányzár
tag

No, erre tévedtem, valahol Kurt bácsinál olvastam valami hasonlót: (csak a gondolati lényeget próbálom átadni, idővel majd pótolom a hitelesség kedvéért a szószerinti idézetet)
Azt hiszitek, hogy az arabok ostobák, tölük kaptuk a nullát. Próbáljanak meg elosztani egymással két nagy Római számot................

felsővezeték

(#811) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, létezik arab hangos szótár, amivel hallgatással lehetne tanulni a nyelvet zenehallagtás helyett?
érdekelne az arab nyelv, emiatt is gondoltam, csend helyett valami érdekes/hasznos dolgot menjen a "háttérben" :D

(#815) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Bocs,de nem találtam arab nyelvvel foglalkozó topikot.
Hátha tudja vki innen.
Mondhat üdvözlésképpen egy keresztény egy muszlimnak olyat,hogy "Salam alaikum"?
Vmint a shukran szóra mondott vmi magyarázatot az egyik arab barátom,de sajnos nem teljesen értettem,hogy mit.Vmi olyasmi lehetett,hogy nem mindig használják és nem minden helyzetben.
Van esetleg más köszönetet mondó szó?

Előre is köszönöm!

(#816) Elims


Elims
veterán

Most látom az utolsó hsz. dátumát. :-))
Remélem válaszol majd vki a következő egy-két évben. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.