Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) fokukac válasza tiv83us (#696) üzenetére


fokukac
nagyúr

a ''billion'', az magyarul milliárd.
(10^9, azaz tíz a kilencediken)

ami magyarul ''billió'', az már 3 nagyságrenddel nagyobb, azaz ezer milliárd.
(10^12, azaz tíz a tizenkettediken)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#702) Viktor0610 válasza fokukac (#701) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak neked: :D
billion:
- milliárd
- billió (gb); milliárd (usa)
(forrás: SZTAKI-szótár)

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#703) #65675776 válasza tiv83us (#700) üzenetére


#65675776
törölt tag

A rögzítés tényét egy pillanatra sem vontam kétségbe.


Kérdés Te mit értesz valós idejűn. Hírszerzési szempontból az minősül annak, amikor a lehallgatott üzenetet a lehallgató a címzettel közel egy időben, de legalábbis az ellentevékenységhez szükséges időn belül olvassa. Tehát beleférhet akár az egy-két nappal későbbi dekódolás is. Az információ jellege dönti el.

(#704) tiv83us válasza fokukac (#701) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha igy van, akkor ezesetben helyesbitek utolag es elnezest a talyekozatlansagomert, en ugytudtam a billion az billio is :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#705) N1 válasza fokukac (#701) üzenetére


N1
tag

ez igaz, de magyarul és angolul nem ugyanazt jelenti a billion-billió páros.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#706) Sztripi válasza tiv83us (#704) üzenetére


Sztripi
csendes tag

:R Nem nem neked van igazad, legalább is a szótár szerint. :R

De én is úgy tudtam mint fokukac.

Hmmm.... Lehet hogy valami nyelvtani bibi. Mindegy de biztosan milliárdra gondoltak.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#707) tiv83us válasza #65675776 (#703) üzenetére


tiv83us
veterán

Valos idejun mindossze a rogzitest ertem, bar en ebben is ketelkedem, hogy ennyi informaciot tudnak rogziteni egyszerre, biztosan kell hogy legyen valamifel szukebb kor, amin belul rogzitenek. Gondoljunk csak bele, micsoda kapacitas kene ennyi hivas tarolasahoz.
Szo ami szo, biztosan rogzitenek egyes beszelgeteseket, de ezeknek maximum apro toredeket ''dekodoljak'', azt is csak akkor mikor ''szukseges''. /Ugye tudjuk vannak kulonbozo terrorfenyegetettsegi fokozatok USA-ban, gondolom ehhez merten aktivak a CIA-nel is, de ebbe mar nem szeretnek bele menni, mert nem ertek hozza.../

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#708) Dare2Live válasza Sztripi (#686) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemarról van szó, hogy a rendszer nemtökéletes, hanem, hogy gyakorlatilag semmit se ér. A legképzetlenebb réteg aki meg ugye ugyse kommunikal neten/tfen mert ''aztse tudja miaz'' meg megtiltottak neki az a közvetlenűl feletteállótól kapja a parancsot aki viszont már eléggé képzett ahoz, hogy ráclickeljen a rsa ikonra titkosítsa ezekután a pgp ikonra titkosítsa ezekután fellőjje akárhova, ésha esetleg rálelnek a filra rájönnek, hogy az a szines kocka nem képzaj akkor is évekbe kerül az üzenet megfejtése, még egy SETI méretű gridnek is.
és ez csak egyetlen üzenet!!!!


Ne úgy képzeld el az iszlám hitű világot mintakik hülyék, egyaltalán nem azok....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#709) Sztripi válasza tiv83us (#700) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen ahogyan mondod de a furcsa dolgokat átadják a számitógépek azonnal emberi operátoroknak. De a lényeg az hogy az összes hivást figyelik. Azt nem tudom mennyire hatékony de pénzt kapnak rá dögivel, valamit érhet akkor gondolom én.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#710) #65675776 válasza Sztripi (#709) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont a furcsa dolgok azok, amihez az emberi problémamegoldóképesség kevés. Az összes hívás figyelése fizikailag képtelenség. Az amerikai törvényhozás pedig mindenre ad pénzt, ha a fenyegetettséget valósnak érzi. Így került több ezer dollárba egy kalapács a B-52 szerszámkészletében. Pedig semmivel sem volt hatékonyabb, mint a filléres, amit a sarki fűszeresnél vehettek volna.

(#711) Sztripi válasza Dare2Live (#708) üzenetére


Sztripi
csendes tag

:( Ne úgy képzeld el az iszlám hitű világot mintakik hülyék, egyaltalán nem azok.... :(

MIKOR MONDAM ÉN ILYENEKET? Kikérem magamnak.

Sőt mi több aki iszlám vallásut imerek / tem az általában művelt volt. De ez nem jelent semmit sem nem éltem iszlám államban igy nem tudom.

A terroristák leginkább idealista fiatalokbol kerülnek ki. Akik műveltek.

Nem tudom milyen hierarhiát képzelsz el egy terrorista cellában, nem ártana ha pontositasz, mert a mostaniból nem derül ki egyértelműen. Nem akarok igy valamit irni mert lehet hogy ugyanarra gondolunk mindketten...

Akkor minek költenek óriási összegeket, ha nincs semmi értelme sem az egésznek.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#712) Sztripi válasza #65675776 (#710) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Aha persze az amerikaiak tök hülyék nem? És ugy meg vannak ijedve hogy több ezer dolláros kalapácsot vesznek a katonáiknak közben persz elfelejtenek páncélozott terepjárókat venni. Ezt korrupciónak hivják.

És miért lehetetlen a hivások figyelése? Miböl gondolod?

Hadd kérdezzem már meg hogy mi a végzettséged? Persze a legnagyobb tisztelettel. Csak kiváncsi vagyok mert az embereket befolyásolja a képzettségük. Ha nem akarod megmondani nem gon.

Az infrastruktúra ki van épitve. Vannak telefonközpontok és vonalak is. Nagy kuntsz ha a központ két helyre kapcsolja a számot...

Állotólag már a hidegháború idején is figyelték. Hát nem tudom, de az emberi találékonyság nem ismer határokat....

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#713) #65675776 válasza Sztripi (#711) üzenetére


#65675776
törölt tag

'' :( Ne úgy képzeld el az iszlám hitű világot mintakik hülyék, egyaltalán nem azok.... :(

MIKOR MONDAM ÉN ILYENEKET? Kikérem magamnak.''


#691:

''Általában idealista kölykök vagy műveletlen vadbarmok akiket elvakit valamilyen cél (vallási vagy más).''

Szóval itt mondtad. És jó lenne, ha úgy általában nem néznéd hülyének a vitapartnereidet! :(((

(#714) #65675776 válasza Sztripi (#712) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem hülyék. Viszont félnek. Te mit tennél, ha évszázadokik semmiféle támadás nem éri a honi területeidet és akkor egyszercsak...

Nem korrupció. Az ötvenes években nemigazán ellenőrízték a SAC beszerzéseinek anyagi vonzatait.

A páncélozott terepjárók kérdése teljesen más. A '70-'90-es években gyakorlatilag sehol sem fejlesztettek ilyeneket. Az utóbbi pár évben kezdtek igazából hozzá. Az első rendszeresített ilyen típus a Dingo. A HMMWV rendszerbeállításakor a legnagyobb védettséget biztosító katonai terepjáró volt és ezt a címét a Dingo rendszeresítéséig meg is tartotta. Más volt akkoriban a várható hadviselési forma, mint ami ma zajlik.

Mechatronikai technikus vagyok (némi villamosmérnöki képzettséggel). De most már érdekelne a tiéd is. Azt ugye tudjuk, hogy haditeknikai ismereteid eléggé hiányosak, lévén azt sem tudtad eddig mi az a sugárhajtómű.

Az infrastruktúra ki van építve, de nem erre! Nagy kunszt? Kétszeres beruházás. Ráadásul a telkom cégek magánkézben vannak, és jellemzően a létesítést kiadják alvállalkozónak. Az, hogy a jel eljut hozzád még nem ér semmit, ez tényleg nem nagy kunszt. De elmondom sokadjára is, hátha meg is érted végre: az igazi munka mindennek a tárolása és főleg a benne rejlő információ kinyerése. Ez viszont sokkal komolyabb IT hátteret igényel, mint azt Te gondolod!

(#715) Sztripi válasza #65675776 (#713) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na még egyszer utoljára.

''Általában idealista kölykök vagy műveletlen vadbarmok akiket elvakit valamilyen cél (vallási vagy más).''

Mi utal ebben a mondatban az iszlám vallásra? :U - vallási cél vagy más sok mindent takarhat, és több vallást is, mindjárt. Pl megsérthetem ezzel a mondattal mondjuk a buddhistákat is. De sajnos a baj csak az hogy ez a mondat egyáltalán nem állit semmit semmilyen vallásrol sem. Csak a terroristák személyiségét jellemzi. De sem a céljaikról sem pedig a személyes hitükröl nem mond semmit sem. Miért keresztény hitű terroristák nincsenek?

Ezzel megint csak a saját előitéleteidet hangoztatod. De ez is ok mert az előitéletek tanitanak (még ha nem mindig is helyesen).

Szoval mint mondottam volt befejeztem. Pedig érdekesnek igérkezett a Franciaországi csata vitánk. Mindegy minden jót az életben.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#716) #65675776 válasza Sztripi (#715) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézz rá a topic címére és rájössz kikről is szól! Majd utána akard kimosni a szennyesedet.

A Franciaországi-csatáról való értekezésünkről kiderült, hogy nem lehet vitának nevezni. Te ugyanis a levegőbe beszélsz anélkül, hogy velem ellentétben megjelölnéd a forrásaidat.

(#717) Sztripi válasza #65675776 (#716) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Tja ha valaki nem beszéli szép nyelvünket. Igaz én sem szerintem is csak Arany.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#718) Sztripi válasza #65675776 (#716) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Hogy tartozik a topikhoz az NSA? Vagy akár a terrorizmus? Thomas Jefferson? Spanyolok? Tengeralattjárók? Lusitania? Szólás szabadsága? Az 1 lovassági hadosztály emblémája? Szojuz? Raketenwerfer? Space Shuttle? Magyar-angol Nagyszótár (Akadémiai Kiadó 1997)? Hegyvidéken a légi felderítés? MOL? Tiger? Metanol? Nullponti energia? T-72? Leopard? Faraday-kalicka? Buran?

Csak kiragadtam egy párat amit irtál.A kövérbetűsökre még rá is lehetne húzni de a többire.

De hogy ne kezdjünk flame-ezni. Tudod mit MINDENBEN igazad van.... Csak neked...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#719) fokukac válasza Viktor0610 (#702) üzenetére


fokukac
nagyúr

ebben az esetben a szótár téved.
Angolokkal dolgozom együtt, a billion náluk is milliárdot jelent.

------------------------

a wikipedia leírása szerint :
[link]

(a lényeg : tényleg két jelentése volt, az egyik 15. sz-i eredetű, a másik 17.-i,
de a mai szituáció :
Use of ''thousand million'' for 10^9 and ''million million'' for 10^12 can avoid ambiguity; however, British media, including the BBC, which long used ''thousand million'' for this reason, use ''billion'' to mean 10^9. )


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#720) Sztripi válasza fokukac (#719) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Itt van az Oxfordi szótárban amit ir:

billion (bilyen)
n.
1 a thousand millions (1,000,000,000)
2 old Brit. term for trillion (a million millions)
adj.
amounting to one billion in number

Etymology
[Fr < bi-, bi-1 + (mi)llion]


Remélem ez minden vitát megold.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#721) #65675776 válasza Sztripi (#718) üzenetére


#65675776
törölt tag

A haditechnikai része a vitának nem tőlem indult, én csak reagáltam.

Hogy jön ide a terrorizmus. Nem nehéz kitalálni. Napjaink terrorizmusa színtisztán iszlám-terrorizmus.
Spanyolország és az európai muszlim hódítások szintén ennek a történelmi gyökereihez tartoznak (a konfliktus nem ma indult, hanem évszázadokkal ezelőtt). Lehet neked elkerülte a figyelmedet, de Spanyolország (mórok), az egész Balkán (törökök) és Magyarország egyharmada (törökök) évszázadokig muszlim megszállás alatt állt!
Szabadságjogok: ezek szükségszerű korlátozása a terrorizmus elleni harc egyik legfontosabb eszköze. Thomas Jefferson itt kapcsolódik a témához: Ő már közel kétszáz éve felismerte ezt, bár más összefüggésben.
Hegyvidéki felderítés: Afganisztán és az ott rejtőző terroristavezérek felkutatása kapcsán. Persze ezt Te is tudod, csak megint kiragadtál egy szókapcsolatot a környezetéből.
NSA: ez előbbi kettővel szoros kapcsolatban áll.
MOL: Mivel is szoktak az arabok fenyegetőzni? Azzal, hogy bevetik az olaj-fegyvert. A többi magától értetődik.
Nullponti-energia, metanol: Lásd MOL.
Angol-magyar Nagyszótár: szómagyarázat. Nincs ezzel semmi probléma. Viszont nem értem miért emelted ki a kiadási adatait? Talán gúnyolódni akartál vele? Akkor rosszul tetted, mivel forrára így szokás hivatkozni. Bár Te ezt honnan tudnád?
A 1st Cavalry Division emblémája egy irakban készült kép alapján jött elő.

Egy nagyon szerteágazó probléma megvitatása során rengeteg történelmi, technikai és eljárási téma vetődik fel. Ugyanis bonyolult kérdésre bonyolult a válasz. Ezt a problémát sem lehet egyszerűen elintézni! Ha ellehetne, akkor nem itt tartana a világ és most nekünk se lenne miről beszélgetni, vitatkozni ebben a topicba.

(#722) Dare2Live válasza Sztripi (#718) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézz utána a PGPnek min 128bites RSAnak és rájösz tényleg igaza van.
egy link:[link]

2sor belőle:
-A Distributed.net hálózatába kapcsolt több mint 330 ezer számítógép és öt év kellett az RSA 64 bites kódjának megfejtéséhez......
.....Nem valószínű, hogy a Distributed.net nekiáll a 128 bit kulcshosszúságú kód megfejtésének, hiszen a mai számítási teljesítményeket figyelembe véve ennek feltöréséhez körülbelül 117 106 103 342 763 157 348 évre volna szükség, ezért valószínűleg inkább a 72 bites kóddal próbálkoznak meg.



...és jószívvel javaslom, hogy a lekezelős, mást hülyének néző stílust neeröltesd itt PH!n...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#723) Sztripi válasza #65675776 (#721) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nem kell valaszolnod, nint mondottam volt MINDIG igazad van MINDEN temaban.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#724) Sztripi válasza Dare2Live (#722) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Ha daa-raaval valo vitankra celzok annak vege van. Behuztam a farkamat es elismertem hogy o a nagy kutya. Ennyi.

Hat nem azt mondtam hogy jo otlet! Mit mondhatok meg? :R Ebben a temaban nem vitatkoztam senkivel sem. SEHOL nem allitottam hogy a kodolt uzenetek meg is fejtik mind. En CSAK annyit allitok hogy lehalgatjak az osszes USA - bol kifele iranyulo telefonhivast, es hogy kotelezik a telekommunikacis szolgaltatokat hogy taroljak az SMS - ket peldaul.

Megint csak nem ertem hogy ez szerinted miert teszi ertelmetlenne a lehalgatasokat? En megint csak annyit mondok ha igy lenne akkor nem koltenenek ra egyaltalan penzt. Biztosan van valami haszna ha milliardokat koltenek a tevekenysege.

Ami pedig a hulyenek nezos stilus illeti soha nem volt szandekomban megserteni SENKIT sem. Ha igy volt nyilvanosan visszakozok es bocsanatot kerek mindenkitol akit megsertettem volna.

De azt nem szeretem hogy olyasmit mondanak amit en nem mondtam. Es aztan meg felre is magyarazzak amit irtam.

PS. Bocs nincs ekezet a munkahelyemen...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#725) #65675776 válasza Sztripi (#724) üzenetére


#65675776
törölt tag

#709: ''De a lényeg az hogy az összes hivást figyelik''

Tehát nem azt állítottad, hogy: ''En CSAK annyit allitok hogy lehalgatjak az osszes USA - bol kifele iranyulo telefonhivast''

Van itt némi ellentmondás.

Fogalmazz pontosan és akkor nem fogja senki sem félreérteni, félremagyarázni. És ne változtasd a véleményedet 5-10 hsz-en belül (meg úgy általában sem, vagy indokold meg miért)!

A lehallgatásnak csak akkor van értelme, ha értelmezni is tudod azt, amit hallasz, látsz. Az Echelon a tűt keresi a szénakazalban.

(#726) Nowhereman válasza #65675776 (#725) üzenetére


Nowhereman
őstag

...az összes üzenetet figyelhetik, de nem bizos hogy van idejük-lehetőségük-képességük megérteni...

...az öreg magyarország ebben valamivel kifinomultabb volt...

Utánam a kondenzcsik!

(#727) szicsu


szicsu
őstag

Az iszlám vallással már töbször meggyült a baja Európának,
Volt amikor mi állítottuk meg , és tartogattuk 150 évik,
Mi lezs ha így folytatódik a világ??
lesz megint 150 év?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#728) Nowhereman válasza szicsu (#727) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tudod mi véreztünk 300 évet, mint europa védőpajzsa. Aztán hálábol megkaptuk trianont. Majd beeresztették őket a hátsó ajtón. Nem kéne egy kis kárörömöt éreznünk a párizsi éjszakák miatt?

Utánam a kondenzcsik!

(#729) Nowhereman válasza #65675776 (#721) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem nehéz kitalálni. Napjaink terrorizmusa színtisztán iszlám-terrorizmus. :Y

ETA, IRA...

Utánam a kondenzcsik!

(#730) szicsu válasza Nowhereman (#728) üzenetére


szicsu
őstag

De tényleg mi tartotuk visza európától, és mit kaptunk.....
Na mindegy de szerintem még lesz komoly harcunk az iszlámmal...

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#731) fokukac válasza szicsu (#730) üzenetére


fokukac
nagyúr

''mi'' - ott voltál? :D

mások nem tartották vissza?
pl. Martell Károly, Nagy Károly, stb. ?
pár évszázaddal későbbi spanyol királyok.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#732) Sztripi válasza fokukac (#731) üzenetére


Sztripi
csendes tag

A franciak ugy valtoztattak a szovetsegeiket ahogy az nekik tetszett. Neha az osztrakok ellen a torokokkel neha forditva, stb. Igazan europat Bizanc, majd Serbia, majd Magyaroszag vedte az iszlam ellen. De a Monarchianak sikerul csak valojaban megvedenie.

Apropo Szerbia... Ha Koszovo fuggetlen lesz egy iszlam allam europaban (mintha a 60-as evekben meg tobb lett volna a szerb koszovon, mint az alban), habar Bosznia is mar 2/3 - ban iszlam allam. Hmmm.... Ki olvasta a Nemet Iszlam Koztarsasag konyvet. Igaz hogy fikcio de nagyon erdekes... Ahhh de mindegy ahogy egy romai kozmondas is mondja:

A vilag valtozik es mi vele valtozunk...

PS. Munkahelyen nincs ekezet...

[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#733) #65675776 válasza Nowhereman (#729) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ETA és az IRA (főleg az utóbbi) tevékenysége napjainkban marginális az iszlám terrorizmushoz viszonyítva. Emellett az általad említett két szervezet a honi terrorizmus kategóriájába tartozik, míg az iszlám terrorizmus nemzetközi. Ez jelentős különbség, ugyanis az előbbi ellen sokkalta könnyeb védekezni.

A komoly problémát a nemzetközi terrorizmus okozza. Felderítését és az ellene való harcot jelentősen megnehezíti a határokon való átnyúlása és a vezetőinek nehéz lokalizálása. Az, hogy tudjuk melyik országban tartózkodnak nem elégséges információ a sikeres ellentevékenységhez.

Az iszlám nem csak Mo-on volt jelen a középkorban! Az Ibériai-félsziget közel teljes területét az iszlámok (mórok) uralták a VIII-XV. századig. [link]
Trianont alapvetően a franciáknak köszönhetjük. A Párizs melletti béketárgyalásokon alapvetően az Ő elképzeléseik érvényesültek. A Wilson-féle béketervet egyszerűen lesöpörték az asztalról, mivel kőkeményen meg akarták büntetni a háború kirobbantóit. Akik között mi is szerepeltünk.

(#734) fokukac válasza Sztripi (#732) üzenetére


fokukac
nagyúr

néha gondolkodjál már.

a koszovóiak albánok.
az albánok muzulmánok.
az albánoknak van már országuk.
ergo : már van ''iszlám'' állam európában.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#735) szicsu válasza fokukac (#731) üzenetére


szicsu
őstag

Én nem voltam ott, de az ''őseink'' igen
Mások is felvették a harcot az iszlámmal, de mi is...
Ja és tudom mit kaptunk ezért: a déli harangszót. Kíváncsi vagyok , hogy európában tudják -e miét szólnalnak meg délben a harangok :U

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#736) Nowhereman válasza fokukac (#734) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az albánok többsége. És a jogrendszerük nem iszlám alapú, hanem europai./röhely, de pl. Tunéziának is/ Van egy katolikus 10% északon és egy ortodox 10% délen. És a legmurisabb, hogy a legnagyobb nemzeti hősük Kasztriota György avagy Iszkander bég ortodoxnak született, a szultán udvarában áttért az iszlámra, majd az országot katolikusként szabaditotta fel/velencei támogatással/ - és tüzzel vassal harcolt az iszlám ellen is.
És Hunyadi Jánossal közös hadjáratot terveztek, ami szerb nemesek árulása és a rigómezei vereség miatt esett kútba.
Ha meg sorolni akarjuk kihagytátok Velencét, akik szintén szinte non-stop hadban álltak a törökkel, valamint a Lengyelországot, akik szintén sokat hadakoztak a törökkel-tatárral. És a spanyolok pedig andlúzia után szintén sokat hadakoztak a fölközi tengeren. A johanitákat se hagyjuk ki, mert néhány szörnyü ostromot ők is kiálltak. Persze a végén az oroszok tisztitották meg tőlük a balkánt, földközi tenger vidékét, és a kaukázust.
És kihagytátok sziciliát is, azt a normanok foglalták vissza a móroktól...

Egyébbként mi ez az új aláirás? Csak nem unta meg a szived hölgye, hogy csak a piaci szereplőt látod benne?

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#737) Nowhereman válasza #65675776 (#733) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tehát mégsem szintisztán. Egyébbként sok kicsi sokra megy, de azért nem lehet elhanyagolni. ÉS: Fogalmazz tisztán.
:DDD

Sikeresen pedig nem lehet tevékenykedni, ha olyan kupleráj van a saját információs hálózataikban, hogy Mohamed Atának meghosszabitották a tartózkodási engedélyét, miután már belerpült a WTC-be.
:O

Nem fogod elhinni, de szicilia és a balkán a földözi tenger melléke és a kaukázus is a félhold uralma alatt állt egy kis darabig. link: történelem, ált. iskola
:F

Szerintem trianont leginkább a szomszédainknak köszönhetjük. Az ő követeléseik kielégitéséhez már kevés lett volna a teljes magyarország...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#738) #65675776 válasza Nowhereman (#737) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem én állítottam, hogy egyes-egyedül mi álltuk útját az iszlám európai terjedésének. A Balkánt emlékezetem szerint én is említettem. És igazából csak a hosszú ideig iszlám uralom alatt álló területeket emeltem ki.

A színtisztában alapvetően igazad van. A tisztán fogalmazás hiánya sem az én erényeim közé tartozik alapvetően. Az igazi problémát viszont napjainkban az iszlám terrorizmus okozza. A belső, vagy honi nem jelentős.

Abban mindenképpen igazad van, hogy az információk nem megfelelő kezelése komolyan akadályozza a sikeres ellentevékenységet. Ugyan ez igaz viszont a szabadságjogokhoz minden áron való ragaszkodással is.

Trianon-t azoknak kell köszönnünk, akik a szomszéd országok igényeit kielégítették. Az, hogy ők követeltek valamit még nem jelent semmit. Azt nem kötelező kielégíteni.

(#739) szicsu


szicsu
őstag

ma találtam a hírek között néhány ide illőt:D

Írán megin mozdólodik.
Vízrebocsájtották saját tengeralatjáójukat, most már 7 van nekik(6 db orosz).És még ráadásul kártérítést kér a leállított atomprogramja miatt....
Szerintem ennek nem lesz jó vége.


Izraeli végelmi miniszter ''megfenyegette'' a Hamasz vezetőjét, hogy az életére törnek, ha......
Elég feszült a helyzet a választások óta a palesztínoknál, ez most oda is kellett...

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#740) Nowhereman válasza szicsu (#739) üzenetére


Nowhereman
őstag

Irán gyakorlatilag háboróra akarja kényszeriteni az USA-t, mert ha visszahökköl, akkor gyakorlatilag a presztizse a 0-ra zuhan -mert afganisztán és irak kb. annyit használt a megitélésének, mint a szovjetunónak a finn háború. És egy ilyen háború simán egy III. világháborúhoz vezethet. Gondoljatok bele, hogy Szerbiát anno az egész világ rühelte/a trónörökös meggyilkolása csak hab volt a tortán a két balkáni háború és harminc évnyi szüntelen terrortámadások után/ a cárt leszámitva. *A britt külügyminiszter kb. igy fogalmazott anno: ha Szerbiát be lehetne vontatni az oceánba és elsülyeszteni mint egy hajót, akkor egész európa megkönnyebbülésére már ma hozzá kellene állni. Mégis egyfajta láncreakcióban sikerült majd az egész kontinenst lángba boritani. A cár nem hagyta szerbiát, a németek nem hagyták a monarchiát, a franciák oroszországot, az angolok meg a franciákat. És a lator állam elérte célját - olyanok segedelmével, akik igy* vélekedtek róla.
És ennek fényében kezdhetitek a lehetséges láncreakciókat sorolni.

Utánam a kondenzcsik!

(#741) Nowhereman válasza #65675776 (#738) üzenetére


Nowhereman
őstag

Én sem állitottam, hogy egyedül mi harcoltunk. Javits ki, ha mégis a katonának egyedüli védelme csakis a pajzs lenne/lett volna/.
A Balkánt emlékezetem szerint én is említettem-mikor? Csak spanyol oszt link. Nem létezik teljes egzaktság, de azért nem kellene úgy állni másokhoz, én mindent tudok(+link) ti meg semmit. Ez azért belátod, hogy nem igaz. Főleg hogy futószalagon elképesztő blődségeket állitasz, megtámasztva sületlen indokokkal. Minden ember hibázik, de azért ezeken táncolni...

A honi terrorizmust nem érzed jelentősnek, mert nálunk nincs. Ha belegondolosz a spanyolok is elösszök az ETA-ra gyanakodtak, habár az ilyen jellegü akciók egyáltalán nem az ETA müfaja...

Az lényeges és lényegtelen információk megfelelő kiválasztása az elsődleges szempont. Ebben pedig az USA--ban elképesztő hiányosságok vannak. Nálunk volt egy kifinomult módszer, amivel kiszürték az igazi ''bajkeverőket'' és a ''született spicliket'' anélkül, hogy a társadalom akárcsak észre vette volna. Aztán pedig simán ment a ráállitás - messze simábban, mint a lebukott spiclik - neomagyar szóhasználatban ''ügynökök'' - regélik. A szabadságjogokhoz való alkalmazkodás pedig szükséges, csak a hibás félremagyarázása a veszélyes. Ha a katonák leveleit cenzurázzák, azzal az olyan katonai titkok kiszivárogtatásának megakadályozása a célja, ami legvégén sértené a bajtársak élethez való jogát. Persze mennek a kimagyarázások, és a visszaélések - de ez már nem az elsődleges, hanem az emberi természetből adódó járulékos kérdések.

Trianon pedig összetett ok-okozati dolog, és a kiknek köszönhetjük helyett a nemzetnek a hogyan továbbal kellene foglalkoznia. Persze nem ártana tanulni a múltból...

Utánam a kondenzcsik!

(#742) szicsu válasza Nowhereman (#740) üzenetére


szicsu
őstag

nekem is ez a véleményem,
De pontosan mire alapoz irán?
Mert hogy megnyerje az esetleges háborút, ahhoz még komolyabban kellene venni a fegyverkezést.De amiket most vásárol az oroszoktól azok még nem voltak kipróbálva amics technika ellen.Tehát men biztos, hogy a légitámadásokat el tudja hárítani. Ha amcsi nem tudja megtörni az ellenállást, akkor szárazföldi csapatokat kell bevetni, és akkor ki tudja mi lesz.... Szerintem sokkal keményebbellenállásra számíthat mint irakban.

Szerinted kik fognak bekapcsolódni a láncreakcióba?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#743) Sztripi válasza fokukac (#734) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na most nem azert kotozkodok, de megint olyasmiket olvasol bele a beszolasaimba amik ott nincsenek (lehet hogy kommunikacios problema). Koszovo lakossagi oszetetelerol nem irtam semmit sem. Ugye ott laknak albanok, laktak ciganyok (meghozza sokan), szerbek (abbol is sokan) es montenegroiak (ok kevesen voltak, de jelentos szamban). Most mar csak albanok. Az albanok tobbsege muzulman. A mostani haboruban is kereszteny albanokat (nyilvanvalo hogy arulok voltak) irtottak eloszor a muzulman vallasuak, a szerbek csak utanna kerultek sorra (na de ok se voltak valami artatlan aldozatok - kulonosen srebrenicaban, es a tobbi tomegsirban levok tudnanak errol meselni)...

Hat persze hogy van orszaguk Albanianak hivjak. De hogy kerul albania ide most hirtelen?

Ha teljesen pontosak akarunk lenni 2 mar van + alakuloban van a harmadik. (Torokorszag, Bosznia es Hercegovina). Makedonia pedig ingadozik.

De csak annyit, a tema nem volt albania csak koszovot emlegettem - ez nem feltetelezi sehol sem hogy nem tudok semmit sem albaniarol, sehol nem irtam hogy csak egy iszlam allam van europaban, csak azt mondottam volt hogy alakuloban van egy (a mar meglevok nincsenek alakuloban :D ).

Na jo....

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#744) Sztripi válasza szicsu (#735) üzenetére


Sztripi
csendes tag

10 az 1 - hez hogy nem. :D De ami azt illeti szerintem meg is erdemeljuk. :R

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#745) Sztripi válasza Nowhereman (#736) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Csak annyit mondhatok hogy: :R :R :R :R :R :R :R :R :R

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#746) Sztripi válasza szicsu (#742) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Hmmm....

Erdekes elgondolas. Nekem nem tunik valoszinuleg (de az is igaz hogy az elso VH elott meg egy honappal is teljesen hihetetlennek tunk egy haboru, a kor emberei szerint europa stabil, haborunak semmi eselye se volt).

Szerintem nem akar haborut iran. A haborut nem nyerheti meg. Ez inkabb nekem csak feszultsegkeltesre iranyulo tevekenysegnek tunik. Azt is azert teszi hogy elonyosebb targyalasi pozicioba manoverezze magat. Jelenleg egy tomb USA + szovetsegesei) letezik.

Az is erdekes hogy miert is tiltjuk valojaban az atomtehnologiak kifejleszteset Irannak? Sajat bevallasuk szerint bekes celokra akarjak hasznalni (ezt akar el is hihetjuk vagy nem - de az bazira biztos hogy nagyon sok uran ercuk van) akkor meg miert is ne? Ha meg nem akkor miert engedtek Pakisztannak, ahol az mellett hogy iszlam allam, meg a sajat orszaguk egesz reszet sem kepesek ellenorizni....

Kettos ertekrendszerunk van, nem? :U De az is igaz hogy erdekes dolgokat meselt az irani elnok...

Ha meg haboru lesz az en velemenyem hogy ugyanolyan gyorsan meg tudjak torni irant mint irakot, de megtartani meg annyira sem fogjak tudni mint irakot... En most valahogy ugy latom hogy legyozni le, de megszallni nem.

De nezzuk is meg kik lennenek potencialisan belekeveredve a haboruba. Az oroszok? Nem hiszem, mert miert is tennek. Talan a Kinaiak. A gazdasaguk nagyreszt az amerikai gazdasagtol fugg, majd 20-30 ev mulva talan. Akkor kik? Az indiaiak USA szovetsegesek.
Az olaj dragulhat de ennyi...



[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#747) Sztripi válasza fokukac (#734) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Hmmm....

Most visszaolvasva lehet ketfelekeppen is ertelmezni az alakulo allamrol a beszolasomat, a mondat nem egyertelmu. Igy itt ugy is lehet ertelmezni ahogyan ertetted, de nem igy gondoltam...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#748) #65675776 válasza Nowhereman (#741) üzenetére


#65675776
törölt tag

#721: ''Lehet neked elkerülte a figyelmedet, de Spanyolország (mórok), az egész Balkán (törökök) és Magyarország egyharmada (törökök) évszázadokig muszlim megszállás alatt állt!''

Itt említettem a Balkánt. Jó lenne, ha olvasás mellett értelmeznéd is amit látsz. Eddig ritkán sikerült csak.

Milyen blődségekről beszélsz? Ebben a topicban az egyik legnagyobb baromságot eddig Te állítottad a Sturmtiger fegyverzetével kapcsolatban (miszerint az teljesen hagyományos). Nem én szoktam 10-20 hsz-on belül meghazudtolni saját magam és erre hivatkozva kvázi lehülyézni mindenkit! Ilyet tett már nem is egyszer pl Sztripi. Kétszer már rávilágítottam ilyen esetre.

A honi terrorizmust nem én tartom jelenleg marginálisnak, hanem pl a Jonathan-intézet nemzetközileg elismert szakemberei! Az ETA csak ritkán követ el támadásokat (az IRA gyakorlatilag már egyáltalán nem). Számold össze az utóbbi idők terrortámadásait. És nézd meg kik állnak a hátterében: 90%-ban az Al-Kaida, vagy valamelyik fiókszervezete. Méghozzá nem csak Irakban, hanem a világon bárhol. A belső terrorizmus ellen könnyű harcolni, mivel nem ível át a határokon. Könnyen behatárolható kik és honnan szervezik. Innentől kezdve csak intézkedni kell. Ahhoz viszont elszántság is szükséges.

A humán hírszerzés a hírszerzés legkevésbé hatékony módja, mivel csak nagyon ritkán ellenőrízhetőek az így szerzett információk (a James Bond és hasonló legendák baromságok). Emellett nem mindig egyszerű beépülni a megfigyelni kívánt szervezetbe. A honi terrorizmus esetén ez nagyságrendileg kisebb probléma (mármint a beépülés megvalósíthatósága), mint a nemzetközi terrorizmus esetén. A nálunk lebukott/felfedett ügynökök jelentéseinek információtartalma a nullához közelít. Túl sok jelentősnek mondható információval nem szolgáltak.


''A szabadságjogokhoz való alkalmazkodás pedig szükséges, csak a hibás félremagyarázása a veszélyes.''

Ezt gondolom úgy érted, hogy a szabadságjogok adott esetre való alkalmazása... Így van értelme. A szabadságjogok bizonyos feltételek esetén való megkurtítására vonatkozó törvényeket mindig megszabott időtartamra hozzák, és nem határozatlan időre. Legalábbis a demokráciákban. (Az amerikaiak most hosszabbították meg a Patriot-törvény érvényességét.)

Az utolsó bekezdéseddel egyet értek.

(#749) Nowhereman válasza szicsu (#742) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az oroszoknak lényegében a mai státusz fenntartása az érdeke. Az amcsik mondjuk úgy, hogy már messzire bepofátlankodtak a hagyományos orosz érdekterületekre. Tehát rémálom nekik, hogy iránban is a jenkik dirigáljanak. Viszont oroszország lényegében már messze régebb óta harcol az iszlám radikalizmussal. Irán további térnyerése, atomhatalommá válása legalább olyan rémálom, mint a jenkik számára. Valoszinüleg a statusz fenntartása, valamint politikai térnyerés miatt próbálja Moszkva elcsititani Washington által vetett szelekből születendő viharokat. Lehet, hogy elavult fegyvereket elad még egy darabig iránnak/csúcsfegyvereket soha - az eddig sem volt szokása, a yom kipur óta pedig biztos meggondolják, hogy mit adnak el/, de ha irán tényleg elmérgesiti a helyzetet, akkor ami menthető alapon a jenkik oldalára fognak állni - főleg, mivel a fehérház értelmesebbje már tisztába van vele, hogy túl nagy dió elött állnak. De eddig nem úgy látszik, hogy arrafelé valaki is adna a szavukra.
Irán számára inkább az egyesültállamok tekintélyének lerombolása a cél, és atomfegyverrel felvértezve a térség domináns hatalmává válhasson.
Az USA pedig szerintem presztisveszteség és fegyveres konfliktus nélkül akarja rendezni a helyzetet. Feltéve ha Bush szellemi szinvonala nem a csúcsot képezi a fehérházban.
Maga az iszlám radikalizmus szinte kizárja azt, hogy a harmincéves háború mintájára a hatalmi elsődlegesen érdekek háborújává váljon. Kvázi kizárt, hogy akármelyik nem muszlim hatalom nyiltan segitene iránnak.
Vallási alapú forradalmak sorát indithatja el az iszlám világban, fundamentalista államok sorát hozva létre. Az eszkalálódásnak ez lehet az egyik első fázisa.
Viszont amerika ilyen szintü katonai lekötődése miatti látszati ''kedvező alkalom''/irán is bizonyosan ilyesmit lát/ szintén elindithat egyfajta további láncreakciókat, Korea, Taivan - ami új mégnagyobb frontokat jelenthet...

Utánam a kondenzcsik!

(#750) #65675776 válasza Nowhereman (#749) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen se volt még: gyakorlatilag teljes mértékben egyetértünk! Már korábban felvázoltam ezen lehetőségek egy részét szicsu-nak, de akkor azt mondta, hogy teljességgel lehetetlen, hogy az oroszok vagy kínaiak részt vegyenek Irán legyőzésében. Szerintem nem. Irán olyan szinten destabilizálja az egész régiót, hogy előbb utóbb tenni kell ellene valamit. Egyedül pedig nem hinném, hogy bárki is vállalkozna erre.

Az atomprogramjukról: a polgári célú felhasználás ellen nekem se lenne semmiféle kifogásom. De ha tényleg ez lenne a céljuk, akkor elfogadták volna az oroszok azon javaslatát, hogy majd Ők dúsítják nekik az uránt és még a szállítási költségeket is átvállalják. Gondolkodás nélkül utasította el az iráni küldöttség! És a titkolózás sem lenne indokolt egy tisztán polgári célú program esetén. Irán maga tehet arról, hogy nukleáris fegyverkezési tervekkel vádolják.

India és Pakisztán egy másik történet. Egyik sem fenyeget másik államot. Csak egymást. Értelemszerű ha az egyik fölényre törekszik, akkor a másiknak is lépnie kell. Ennek tudható be és az afganisztáni szerepvállalásnak, hogy Pakisztán megkaphatja a hosszú évek óta visszatartott F-16-osokat. Ugyanis hagyományos légi fegyverek minőségében India jelenleg fölényben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.