Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PuFFoK válasza Digital (#549) üzenetére


PuFFoK
tag

Az lehet, hogy észre veszik (lsd. google earth) , csak tudni kell, hogy mit és hol keressenek. :) Négyzetmiliméterbe mérve elég nagy lenne a Föld.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#552) szicsu válasza Dare2Live (#534) üzenetére


szicsu
őstag

A termelést vissza kell állítani,mert nagyon sok finómító és olajkút megrongálódott.
A nagy biznisz szerintem az újjáépítésben van.Mert azokért rendesen tejelnek, és azok a cégek kapnek megbízást akik válalnak békefentantói szerepet, ja meg az usa cégei:D
De szerintem csöen itt ott valamelyik érdekszférának, mert különben nem mentek volna be irakba tömegpusztító fegyvereket keresni.
Én úgy tudom nem is találtak.

hát vietnám tényleg nem úgy sült el, ahogy tervezték,(odamegyünk lealázzuk a sárgákat és mi vagyunk a királyok)

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#553) #65675776 válasza Digital (#549) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a legjobb műholdas felderítőrendszerek felbontása se jobb 0,5m-nél. Ez pedig nem elégséges egy ember azonosításához. (A távolság pedig inkább 700-900km. A 200000km már közelebb van a Holdhoz mint a földhöz!) A másik probléma, hogy a műholdak sincsenek ott mindig mindenhol. Akármilyen sok is van belőle, akkor sem fedik le a Föld felületének 10%-át egyszerre. Ráadásul nem feltétlenül geostacionárius pályán vannak. Emellett mindenképpen figyelembe kell venni a keringési idő miatti késleltetést. Nem véletlenül használják még mindig a repülőgépeket harctéri felderítésre. Sokkal rugalmasabban alkalmazhatóak és a kisebb repülési magasság miatt jobb a felbontásuk is. Emellett nem lehet alkalmazkodni hozzájuk, mivel nem fix a pályályuk, hanem oda küldik őket, ahol szükség van rájuk. Egy embert megtalálni egyáltalán nem egyszerű feladat. Erre még mindig a humán hírszerzés a legalkalmasabb.

(#554) szicsu válasza #65675776 (#535) üzenetére


szicsu
őstag

a másik ok a közelkeleten izrael.
Az arabok és a zsidók nem férnek meg egymás mellett.Már kétszer egymásnak estek.De nem tudom, hogy milyen ''csoda'' kellett hozzá, hgy izrael visszaverte azt a félelmetes túlerőt minden irányból....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#555) szicsu válasza PuFFoK (#538) üzenetére


szicsu
őstag

de nem kéne hagyni, hogy néhány kecskepásztor, aki csak a szerencsének köszönheti a vagyonát, nemzetközi vérdíjakat tűzennek ki valakire, mert csak rajzolt :(((

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#556) PuFFoK válasza szicsu (#555) üzenetére


PuFFoK
tag

Értsd meg, hogy az az egy-két kecskepásztor élete világpolitikailag a sivatagi döglött kutyát nem érdekli! :(((

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#557) szicsu válasza SzalaiG (#547) üzenetére


szicsu
őstag

szerintem a hidegháború után kellett egy ellenség. hiszen nem volt ki ellen harcolni, és ha nincs ki ellen harcolni, akkor nincs szükség hadseregre és fegyverekre.
Ez valakinek nem tetszet.....
Most van egy ellensé: oszama és a terrorizmus.
Ez is olyan mint a gumibugyi:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#558) szicsu válasza PuFFoK (#556) üzenetére


szicsu
őstag

???

Szerintem valamit alkotni kellene a világnak, hogy ne legyünk ennyire ''olajfüggők'' :(((
Mert akkor nem függenénk annyira az arab világtól :(((
Igaz már annyi pííínzük van hogy most már mindegy :O

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#559) PuFFoK válasza szicsu (#557) üzenetére


PuFFoK
tag

A héten pont ezen gondolkodtam. Ahhoz, hogy a hadseregük a világelső legyen, folyamatosan szükséges egy megfelelő számú hadosztály fenntartása háborús tapasztalattal. Emiatt edzésben kell lenniük. :)

[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#560) PuFFoK válasza szicsu (#558) üzenetére


PuFFoK
tag

Hehe, igaz, viszont, főlleg itt a netezük számára talán népszerű az, hogy rég létezik már olyan energia forrás ami nem függ az olajtól (nullponti energia) . A gond ott van, hogy az egész iparunk az olajra épül, innentől kezdve egy fejletlenebb országnak az átállása erre az energia fajtára zökkenőmentesebb lenne , mint az EU legtöbb országáé :).

[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#561) #65675776 válasza szicsu (#550) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez érdekes kérdés. Ha az oroszok nem fejlesztették kellő mértékben a védettségét a páncélosaiknak a T-72 óta (márpedig a tömegadatok szerint nem), akkor nem ellenfél.

A Leopard 2 és az M1 valóban a közösen fejlesztett MBT70 alapjaiból építkezik, teknőjük közel azonos.
Tűzerőben a Leo 2 minden változata némi fölényben van az M68A1-gyel szerelt Abrams-ekkel (M1, M1 IMP) szemben. Viszont az M256 (120mm L/44) lövegű Abrams-ekkel (M1E1, M1A1, M1A2 és ezek alváltozatai) csak a Leo 2A6 (120mm L/55) veszi fel a versenyt ebből a szempontból. A különbséget a németek DU lövedékekkel szembeni elutasító magatartása okozza.
Védettségre kb egyenértékűek, viszont a németek szerintem ebből a szempontból hátrányban vannak. Ugyanis az Abrams toronypáncélzata döntött, a Leo2A4 változatáig viszont minden irányból függőleges oldalfalú volt. Az A5 és A6 is csak a homlokrészen (de nem csak a homlokfelületen!) ék alakú. Viszont két irányban lejt, tehát az alacsony találatok a legsérülékenyebb rész, a toronygyűrű felé csúsznak le. Elfelejtették a Panther-rel ezirányban szerzett kellemetlen tapasztalataikat?
Elektronikailag talán egyenértékűnek tekinthetőek.
Viszont a Leo 2 még nem vett részt harcban. Tehát nem tudható milyen a sérülésállósága, megbízhatósága harctéri körülmények között. Kicsi a valószínűsége, hogy leszerepelne, de valószínűleg komoly problémái lennének kezdetben.

(#562) PuFFoK válasza #65675776 (#561) üzenetére


PuFFoK
tag

A németek külföldi misszióban való részvétele sokáig nem volt lehetséges, szerintem manapság sem igazán mernek, tudnak haderőt küldeni akárhová a világba :). Szó mi szó, a német tankoknak van múltjuk.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#563) #65675776 válasza PuFFoK (#560) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a nullponti energia még ma is kissé Sci-fi kategória. Inkább a metanol felé kellene tekintgetni. A hidrogén harctéren ''kissé'' kockázatos. Ráadásul a metanol megoldaná a mezőgazdaság gondjait is. Csak krumpli kell hozzá.

Az EU-ban és a világ minden részén át kellene állni a fosszilis energiáról valami másra. Hosszútávon még mindig a nukleáris energia a nyerő költségek tekintetében. Környezetterhelésre is jobb mint a fosszilis erőművek (élettartamra vonatkoztatva).

Lehet, hogy múltjuk van. Viszont mi a jelenben élünk, itt kell teljesíteni.


szicsu: Már itt melyik két háborúra gondolsz? Én ötről tudok:
1: 1948 Függetlenségi háború
2: 1956 Szuezi háború
3: 1967 Hatnapos háború
4: 1973 Jom-kippur háború
5: 1982 Békét Galileának! hadművelet

És a közbenső idők sem voltak éppen csendesek.

[Szerkesztve]

(#564) SzalaiG válasza #65675776 (#563) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kumpriból metanol? Hogyisvanez? Milyen anyag a metanol? Folyékony?

(#565) PuFFoK válasza #65675776 (#563) üzenetére


PuFFoK
tag

Igen a jelenben élünk, viszont nem olyan egyszerű német tankokat például német személyzettel a Föld másik részére bevetésre küldeni. Biztos nagy felháborodást keltene. Az energia terén igazad van. Sokszor gondolkodom azon, hogy a Föld mozgási energiájának csak egy aprónyi részét elegendő lenne valahogy megcsapolnunk a mi jólétünk érdekében, viszont ha végelen energiához jutnánk, akkor meg felperzselnénk a Földet, mivel minden energia felhasználás hővel jár (ez már tényleg OFF )
:R

[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#566) SzalaiG válasza #65675776 (#563) üzenetére


SzalaiG
addikt

Egyre butábbnak érzem magam köztetek. Mi az a nullponti energia?

(#567) szicsu válasza #65675776 (#553) üzenetére


szicsu
őstag

''Azért a legjobb műholdas felderítőrendszerek felbontása se jobb 0,5m-nél.''

Szerintem azok a műholdképeket ami elérhető, azokról teljesen felismerhetők a kocsik típusa:D
Szerintem az már egy ''lejárt'' tech lehet.Mert ahol most tartanak az biztos hiper titkos:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#568) #65675776 válasza PuFFoK (#565) üzenetére


#65675776
törölt tag

A környezetünk tele van energiával (fény, szél, víz...) csak ki kellene nyerni belőle. De mindig jönnek a magukat zöldnek nevező anarchisták, akik minden ellen tiltakoznak (pl azt mondják kellenek a megújuló energiaforrások, de tiltakoznak a szélerőművek ellen, mert a lapátokról leváló rezgések zavarják a madarakat, a földre átadott rezgés a vakondokat. A gilisztákat nem tudom miért nem említették még. Emlegetik a biomasszát, amihez az ország összes erdejét ki kellene vágni ha valami értékelhető mennyiséget akarnak kinyerni belőle).


SzalaiG: A metanol másik neve a metilalkohol. Így már ismerős? A nullponti energiába viszont most inkább ne menjünk bele. Elég összetett dolog. Ráadásul határtudományos téma.

[Szerkesztve]

(#569) szicsu válasza #65675776 (#561) üzenetére


szicsu
őstag

:B ;) :R

Nem hiszem hogy kétszer abba a ''sz@rba'' bele lehet lépni.Már a Tiegernél megjárták a föggőleges páncélzatot.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#570) szicsu válasza PuFFoK (#560) üzenetére


szicsu
őstag

''A gond ott van, hogy az egész iparunk az olajra épül,''

De ha a közlekedés nem használna kőolajszármazékot (csak kenőanyagok), akkor a saját termelés elég lehetne a többi a ipari szereplőnek.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#571) #65675776 válasza szicsu (#569) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Tiger (és nem Tieger a'la Gyanteusz) sima tömör acélpáncélból épült. A Leo 2 Cobham páncéllemezekből (szendvicsszerkezetű acél kerámia kompozitpáncél). Persze a döntött kialakítás még ennél is jelentős előnyt biztosít.

Bele lehet lépni akár többször is ugyanabba a sz@rba. Erre kitűnő példa a magyar történelem.

De tényleg sok lesz mostmár az OFF.

Az igazán jó kenőanyagok már ma is szintetikusak.

[Szerkesztve]

(#572) szicsu válasza #65675776 (#563) üzenetére


szicsu
őstag

Én a Hatnapos és a Jom-kippur háborúra gondoltam :B :B :B

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#573) PuFFoK válasza szicsu (#570) üzenetére


PuFFoK
tag

Közvetve sokan élnek belőlle (MOL) . Amondó vagyok, de amíg egy csepp olaj is van a Földbe, azt el fogják adni! :( Mondjuk, ha mi lennénk Norvégia, másképpen gondolkodnánk. :)
Abszolúlt igazság nincs, megmondtam már annak idején is, hogy minden relatív! :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#574) #65675776 válasza PuFFoK (#573) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben teljesen igazad van. A MOL pedig nem fog csődbe menni az kőolaj elfogyásakor sem (már ha úgy hívják még akkor is). Elég nagyméretű vegyipari cég úgyhogy később is domináns lesz a gazdaságban. Viszont elég komoly szerkezetváltásra kell felkészülniük.

(#575) Digital válasza #65675776 (#553) üzenetére


Digital
addikt

Jó a 200k km tényleg picit túlzás,de hogy hány katonai műhold kering felettünk,és milyen magasságban azt szerintem mi átlagemberek nem tudhatjuk! Ha a műholdak végképp kiesnek,akkor ott a rengete átalad is felsorolt más lehetőség amikkel elkaphatnák Oszama-t

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#576) PuFFoK válasza #65675776 (#574) üzenetére


PuFFoK
tag

Jól látod, Édesapám pl. Kazahsztánban dolgozik, ahol találtak egy 20 négyzetkilométeres olajmezőt, ami három kilométer mély. A magyarok a Szovjetunió idéjen megvehették volna elsőbbségi jogon, csak nem volt elég cash. Most az Amerikaiké, Angol fővállalkozóval kezdik a kitermelést, a magyarok csak azért vannak ott, mert már 86 óta kint dolgoznak és jó munkaerőnek találták őket. Nagy üzlet ez... :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#577) #65675776 válasza Digital (#575) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz először tudni kellene merre keressék. Hegyvidéken a légi felderítés komoly korlátokba ütközik. Egy ahhoz hasonló zárt közösség esetén pedig a humán hírszerzés közel lehetetlen, de legalábbis erős öngyilkos hajlamot igényel. Nem tudom az emberek miért hiszik az elektronika mindenhatóságát. Én pl egyáltalán nem lepődök meg Laden elfogásának nehézségein.

Meg aztán arrafelé majdnem mindenki ugyan úgy néz ki. Ezért sem elég a 0,5m-es felbontás. Ha feltételezzük, hogy létezik 0,1m felbontású felderítőrendszer az még mindig nem elég konkrét személyek azonosítására. Ahhoz már inkább mm-es felbontás kellene. Olyan viszont optikai úton csak pár 100m távolságból létezik.

(#578) szicsu válasza #65675776 (#577) üzenetére


szicsu
őstag

''Én pl egyáltalán nem lepődök meg Laden elfogásának nehézségein.''

Akinek közel szeretne férkőzni Oszamához, annak:
-arabnak
-fanatikusnak
-szövetségesnek
-bolondnak
-a közöségbe születnie

kell lennie, mert ott nincs hibalehetőség.....

És a terroristák nem mutatnak hajlandóságot a kihalgatások alkalmával...
Így nehéz megtalálni egy arabot a bolhapiacon:D

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#579) PuFFoK válasza szicsu (#578) üzenetére


PuFFoK
tag

Nem lesz elfogásakkor mellette senki sem. Tuti nem védik majd, ahogy Saddamot sem. Majd találnak maguknak más vallási vezetőt.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#580) szicsu válasza PuFFoK (#579) üzenetére


szicsu
őstag

Mert addigra mindenki lelőnek:D

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#581) Nowhereman válasza #65675776 (#533) üzenetére


Nowhereman
őstag

''nincs fő-rakétahajtóműve egy sem, mert az oroszok nem tudtak többször felhasználhatót kifejleszteni''
A rakétahajtású vadászgépet is fejlesztettek az oroszok, még a németek elött, 41-42 telén hagyták abba a fejlesztést - ez ugye többször felhasználható rakétahajtómüt igényelt.
A buránba meg nem kellett rakétahajtómü - felfelé viszi az ''energia'', landoláshoz pedig a sugárhajtómü gazdaságosabb...
A sturmtigernek hagyományos ágyuja volt.
A robotrepülőgés és a cirkálórakéta más - bár ha neked a rakétahajtás is sugárhajtómü/ugynis ez lenne a kettő közt a főbb különbség/ugyanaz.../probálj csak egy sugárhajtómüvel repkedni a világür vákumában.

Faraday kalicka semlegesitő képessége a kapacitásátől függ/értsd van telitődési szintje/-épp a fizikus haveromtól irok, akivel kedvenc témáink közé tartozik a maxwell egyenletek, kvantumoptika...
És ha egy repülőgép teljesen a kalickában van akkor hogy használna rádiót, radart?

Kellő lelkesedéssel bármilyen roncsot ki lehet kalapálni. Ha más nem be lehet olvasztani és hengerelni, heggeszteni, reszelni - oszt meg van javitva...

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#582) szicsu válasza Nowhereman (#581) üzenetére


szicsu
őstag

''A sturmtigernek hagyományos ágyuja volt.''

Az lehet , de a lövedék nem :(
Kapott egy kis suárhajtást :C

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#583) #65675776 válasza Nowhereman (#581) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért egy '40-es évekbeli rakétarepülő hajtóművének és egy Space Shuttle rakétahajtóművének (amiből három is van) ''némileg'' eltér a teljesítménye. A Space Shuttle rakétahajtóművei egyenként 170100kp tolóerőt fejtenek ki tengerszinten. (veled ellentétben én megjelölöm a forrást is: [link]) Ebben a kategóriában jelenleg csak és kizárólag ez a hajtómű létezik! A Komet hajtóműve 3800kp tolóerejű volt: [link]. Azaz 44,76x erősebb a Space Shuttle hajtóműve. Nem elhanyagolható ektérés.

Hogy a Buran-nak nem volt hajtóműve az űrrepülése során: [link] Ugyanitt olvashatod, hogy az Enyergia-nak volt bizony 4db gyorsítórakétája.

Ha szerinted ez hagyományos ágyú: [link]. A németek Sturmmörser-nek is hívták (Rohammozsár). Gyanítom kevered a JagdTiger-rel: [link]. Igazából részletkérdés. Egyiknek sem volt létjogosultsága.

A rakétahajtás bizony kőkeményen sugárhajtás. De ha ez a kifejezés nem tetszik nevezheted reaktív hajtásnak is.

'' rakétahajtómű: olyan különleges sugárhajtómű, amely működéséhez a környező levegőt nem használja fel, az üzemeltetéséhez szükséges összes anyag a ~vel felszerelt repülőeszköz fedélzetén rendelkezésre áll.'' forrás:Űrhajózási lexikon 582.oldal Akadémiai Kiadó - Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó 1981

Szerinted?

Az a probléma, hogy kevered a fogalmakat (simán fogalomzavar, de eddigi tevékenységed alapján ki merem jelenteni: dilettantizmus). Konkrétan a gázturbinás sugárhajtóművet és a sugárhajtóművet. Utóbbi ''kicsit'' bővebb fogalom.

Miért nincs cirkálórakéta? Eredetileg Cruise Missile a neve. Csakhát a missile nem rakétát jelent. Az angolszász terminológia más mint a magyar, nem lehet közvetlenül fordítani. A missile reaktív hajtású irányított önjáró repülőeszközt jelent. A magyar terminológiában minden rakéta, amit rakétahájtómű hajt. Az angolszászoknál nem lehet rakéta, ami irányított. Azaz a gázturbinával hajtott fegyverek nem rakéták, hanem robotrepülőgépek. Amennyiben előre beprogramozott, több fordulópontot is tartalmazó útvonalon közelítik meg a célt, akkor a szabatos magyar elnevezésük manőverező robotrepülőgép (pl Tomahawk, ALCM). Ha nincs programozott útvonal, akkor simán robotrepülőgép (pl AGM-84 Harpoon/SLAM).

A világűrben nincs vákuum. (két u-val írják).

A Faraday-kalickával kapcsolatban igaz amit írsz. (kérdés érted-e egyáltalán amit a haverod mondott). Viszont mégis hogyan juttatod fel olyan magasságba az elektromos/ elektromágneses teret? Ahhoz kellene némi energia. Kb annyi mint egy villámnak, ami nem is olyan sok, csak néhány millió Watt...

Te még nem hallottál dielektrikus panelekről, radomokról? Mert a jelek szerint gőzöd sincs miről irogatsz!!!

Az izraeliek nem beolvasztásról beszéltek, az ugyanis nem javítás! Egyszerű javításokról van szó, mint motor, lánctalp, ágyúcsere, páncélzatfoltozás.

(#584) Gyantusz válasza Kain (#486) üzenetére


Gyantusz
tag

Ez piszkos ász hsz. volt!!! :D :D :D

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#585) bullseye válasza #65675776 (#583) üzenetére


bullseye
addikt

rocket/missile ügyben nem volt egyszerűbb az irányított Vs. irányítatlan rakéta? OK, hülyeség, mert mind a célre lett irányítva, inkább a rakéta Vs, önirányító/önvezérlő rakéta lenne jobb SZVSZ, mert egy Mavericket robotrepülőgépnek hívni azért olyan furcsa...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#586) #65675776 válasza bullseye (#585) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az irányított minden esetben a repülés során irányított eszközt jelent. Pl a huzalvezérlésű fegyverek is ide tartoznak, pedig nem mindegyik önirányított! És szintén nem volt önirányított a Bullpup, mégis missile.

Az angolszász terminológiában minden nem-irányítottnak minősül, amin semmiféle irányítórendszer nincs. Ezért rakéta az AIR-2 Genie (és nem AIM-2).

A Maverick a magyar terminológiában rakéta, mivel rakétahajtómű hajtja.

A jelek szerint nem értetted meg a lényeget: a missile nem határozza meg a hajtóművet. Az angolszász terminológia az irányítottság megléte alapján osztályoz, a magyar hajtómű alapján. Ezért nem lehet közvetlenül fordítani.

A példád alapján egy ellenpélda: az AGM-84 Harpoon. (Air to Ground Missile-84) Missile, de nem irányított rakéta, mert nem rakétahajtóműves. A gázturbinás hajtás miatt robotrepülőgép.

(#587) Nowhereman válasza #65675776 (#583) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az volt a téma, hogy van-e, nem pedig, hogy mekkora. És ha valaki olyan töbszörfelhasználható hajtómüvet csinál, amelyiknek az újrafelkészítése többe kerül, mint egy új egyszerhasználatos legyártása, az nem technikai elsöbbséget jelent, hanem, gazdasági gyengeelméjűséget..

buran: legalább megmondanád, hogy min vitatkoznál?

Nyugodj meg nem keverem a Sturrmtigert a Jagdtigerrel. Itt áll a vitrinben 1/72-ben mind a kettő. A lövegében pedig nincs semmi különleges, még a mérete sem extrém, rendszeresítve volt, a húzós csak az, hogy rohamlövegbe pakolták.

Jó kissé spongyola voltam, de a hétöznapi értelemben általában a gázturbinást nevezik sugárhajtómünek.

''A missile reaktív hajtású irányított önjáró repülőeszközt jelent'' a szánalmas linkgyüjteményedben még nem szorult egy angolszótár? Szerintem helyből kizárnák azt a gerelyhajítót, aki egy rakétával felszerelt gerellyel állna célhoz! Pedig az angolban a gerely, lándzsa vagya a nyilvessző még szintén missile.

A magyar terminológia tényleg más mint az angol, de nem csak a szavak fordithatatlansága miatt, hanem mert nem mindig az angolt követik, hanem gyakran a németet, vagy most az oroszt. Az angolszászoknál a F117 ''figther'', de hál égnek senki sem emelegeti magyarul vadásznak, mert a katonai nyelvezetünk régebben a némethez majd az oroszhoz igazodott./És az angolszászon kivül világon nincs még egy olyan beteges népség, amelyik mindenre ugyan azt a szót akrná használni/ Persze most gőzerővel az amikat követjük, úgyhogy lesz majd F117-es vadász is...
;)

A váqm:[link]
ezek után gondold újra.
tessék linkeltem, de ez legalább nem olyan közveszélyesen hiányos mint amit a ''Jet''

Pompás lediletánsazol, feltételezed rólam, hogy nem tudom az elektrotecnikai ez meg azt aztán még abban a bekezdésben kiderül, hogy nem tudod miről is vitatkozunk, azt sem tudod hoögy a watt nem az energia, hanem a teljesítmény mértékegysége, és hogy sem Wattból sem Jouleból sem olyan sok a millió, és példálózól a villámlás teljesítményével aminek a mértékét sem találod el/ami elég lehetetlen lenne, ha mértékegységet sem tudod/

az pedig hogy a viccelődést sem érted: :O

nem mondok én neked olyat hogy dilletáns, meg nem érted, csak azt hogy nagy tragédiád, hogy nem forgalmaz senki sz@r izesítésű rágót!

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#588) #65675776 válasza Nowhereman (#587) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ilyen méretű egyszerhasználatos rakétahajtóművek alig kerülnek kevesebbe, mint a Space Shuttle többszörfelhasználhatója. Márpedig élettartamköltségben mindenképpen olcsóbb a többszörfelhasználható.

Persze kérdés Te mit értesz újrafelkészítés alatt. A Space Shuttle hajtóműveit csak ellenőrzik (és szükség esetén cselik) és feltöltik a tartályokat.

A Buran fedélzetén csak és kizárólag manőverhajtóművek vannak. Nincsen főhajtóműve. A gázturbinák csak és kizárólag a légköri siklópróbák alatt voltak felszerelve. A sorozatpéldányokon egyáltalán nem lett volna. Erről ''vitatkozunk''.

Ha neked a Sturmtiger 380mm-es rakétavetője hagyományos ágyú, akkor nagyon el vagy tévedve. Megmutathatnád mit nevezel Te Sturmtigernek. Mostmár tényleg érdekel.

Szakmai vitában nincs helye pongyolaságnak! Senkit sem érdekel mit neveznek a laikusok sugárhajtóműnek.

A missile fegyverek esetén jelenti azt, amit én leírtam.
De megnéztem az Angol-Magyar Nagyszótárban (Akadémiai Kiadó 1997):

missile [fonetikus leírást most kihagyom] I. a, hajító [fegyver]
II. n, (kat) 1 lövedék; <itt példák jönnek, mind erre utal> 2 rakéta(lövedék), irányított lövedék; földi célok elleni rakétalövedék; <és megint példák, mind erre vonatkozik>

Ez van a szótárban a missile-ról.

Nézzük a példáidat a Magyar-angol Nagyszótárból (Akadémiai Kiadó 1997):

gerely [-ek, -t, -e] n, 1. [fegyver] spear, lance, [római] pilum, [török, perzsa] jerid 2. (sp) javelin, throwing-stick 3. (orv) lance(t), [beoltó] vaccinator

Ez nem nyert...

lándsza [..át] n, lance, spear, pike; <erre vonatkozó példák>

Itt sincs missile...

myílvessző n, arrow, bolt, shaft (ref.)

Azaz sehol sincs az általad hivatkozott helyeken missile. Pech.

Ha egy kicsit utánajárnál a dolgoknak, akkor látnád, hogy a Night Hawk megtévesztésként lett az F szériába besorolva a titkossága miatt. Nem véletlenül lett besorolva ilyen magas számmal, ami egyébként a pre-1962 széria folytatása és nem a poszt-1962 (azaz a napjainkba érvényes). A fighter többnyire a tervezéskori feladatkörre utal, lásd F-16, amit napjainkban az amerikaiak leginkább csapásmérésre alkalmaznak. És ezért F/A-18 a Hornet: eleve többfeladatúnak tervezték.

Idézet az általad linkelt Wikipedia szócikkből:

''Much of outer space has the density and pressure of an almost perfect vacuum.'' (kiemelés tőlem)

Magyarán nincs vákuum az űrben, csak majdnem. Szövegértést kellene tanulni.

A villám is gyenge: 100MV, 30kA, 5C, 500MJ. Állj elé és rájössz.

Mértékegységben részben igazad van. De csak akkor ha nem a villám által végzett munkát vesszük figyelembe. A mértéket pedig majdnem eltaláltam. Alábecsültem, mivel nem néhány millió, hanem néhány százmillió.

(#589) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Dubai: [link] :Y

(#590) szicsu válasza SzalaiG (#589) üzenetére


szicsu
őstag

hát igen a mérhetetlen gazdagság, és az éhhalál.
Mind a kettő ''motívum'' megtalálható az araboknál, akár még egy országban is.

Szerintem ez elég érdekes :U

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#591) Nowhereman válasza #65675776 (#588) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, olcsóbb. Amiatt olcsóbban teszik fel az égre a műholdakat a ruszkik az egyszerfelhasználatoss rakétákkal, mint a jenkik shuttle-lel.

Be tudnád neked linkelni, hogy mikor állítottam, hogy a burán valagán is ott tündökölt egy főhajómü? Ha nem akkor zárjuk a vitát.

A sturmtiger az amit a linken linken találtál. És abban egy natúr mozsár volt, amiből rakétahajtású lövedéket is ki lehetet lőni. Nem pedig rakétavető! Ha legalább elovasnád a saját linkedet! A rakétavetőből a rakéta rakétahajtásban mászik ki, az ágyúból kilőtt rakétalővedéket pedig az ágyúcső elhagyása után gyorsitja tovább a rakéta.

A gerely mióta nem hajítófegyver? Ha a halmazelméletben nem vagy othon segítek: missile eleme hajitófegyver eleme gerely.

Nem a titkosság miatt sorolták be oda, hanem mert náluk nem a felhasználás célja, hanem a repülési tulajdonságok alapján osztályoznak/ami a töbcélúság miatt lassan már nem is feltétlen hülyeség/. Mi meg mint a németektől átvettük - a felhasználás szerint. A magas sorszám pedig épp a felhasználás miatt van, gondolj a többi F1xx-re.

''Deep space is generally much more empty than any artificial vacuum that we can create.''
Én a világür vákuumát mondtam, és nem az állítottam hogy a világürben tőkéletes vákuum van!
Olyan még a fejedben sincs! Tényleg szükséged lenne a szövegértés gyakorlásra.
;]

A száguldó vonat elé sem érdemes állni, mégsem számit technikailag lehetetlennek a vonat készítése. És azt hiszem, a technikai megvalósításáról volt szó, nem pedig azon macsóskodtunk, ki mit bir ki.

A mértékegységet meg majdnem eltalálni? Ott virit a kaják csomagolásának seggén a cal és J, a villanyszámlán a kWh. Ez hogy nem ugrott be? Nem a mágneses permeabilitásnak a mértékegységét kellet volna eltálni...
Ha már ilyen szórakozott vagy, akkor legalább ne kapszkodj a helysírási hibákba.

Utánam a kondenzcsik!

(#592) Nowhereman válasza SzalaiG (#589) üzenetére


Nowhereman
őstag

mexikói, spanyol, olasz stilus - talán katolikus templom is lesz benne? :F

Utánam a kondenzcsik!

(#593) #65675776 válasza Nowhereman (#591) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Szojuz rendszer egyetlen újrafelhasználható elemet sem tartalmaz. Ezért olcsóbb vele egy repülés. Hosszú távon sokkal drágább. Emellett emelési kapacitásban meg sem közelíti a Space Shuttle-t. Újabb ok az összehasonlíthatatlanságra. Mellékesen: az amerikaiak közel teljes kapacitását lefoglalja a saját űreszközeik pályára állítása. Ezért mérik drágán a külsősök számára a rakétákat. (És ugyan ezért nem lehet bérelni az amerikai katonai teherszállító légiflottából semmit.) Az oroszok űrprogramjai jelenleg leginlább csak vegetálnak, rengeteg a szabad kapacitásuk, aminek a fenntartása ígyis-úgyis pénzbe kerül. Még ha bekerülési költség alatt is értékesítik a kapacitásukat, akkor is bentebb vannak, mintha csak ott állna a vártán.


''Kezdjük ott, hogy a buranban csak pálymódositó fúvokák vannak, valamint egy sugárhajtómü(!)...''

Itt említed a sugárhajtóművet. És nem kormányhajtóműként. Márpedig akkor csak főhajtómű lehet.

''The main armament was the 380mm Raketenwerfer 61 L/5.4...'' (kiemelés tőlem)

Magyarán rakétavető volt! Nem natúr mozsár. A zárszerkezete olyan volt, amiről a szövetségesek azt mondták, hogy megvalósíthatatlan. Tényleg teljesen hagyományos. (Az M551 Sheridan esetén sem beszélt soha senki hagyományos ágyúról, hanem konbinált löveg/rakétaindítóról. Pedig sokkal hagyományosabb konstrukció volt mint a 380mm Raketenwerfer 61 L/5.4.) És mindössze két fajta lövedéket rendszeresítettek hozzá, amelyek csak a harci rész jellegében tértek el. Mindkettő rakétahajtású volt. Márpedig mindent rakétának tekintünk, amit a kezdeti kirepülés során rakéta gyorsít és a menethajtóműve nem más jellegű mint rakéta. Ezért nem rakéta pl a RAP, azt a lőportöltet gyorsítja fel a csőben, kezdeti kirepülése során már semmi (leszámítva a torkolati utóhatást, ami erősen űrméretfüggő).

A missile, mint gyűjtőfogalom jelent hajítófegyvert. Konkrétan gerelyt nem. Arra van külön szavuk, azt használják rá. A halmazelméletet ismerem. Te viszont tévedsz amikor azt mondod missile eleme hajítófegyver. Ugyanis missile azonos hajítófegyver.

Szerinted repülési tulajdonságok alapján az F-117A vadászgép? Akkor miért nem vadászgép az A-4, ami orsózó szögsebességben mindent felűlmúl, és egyébként is kitűnő a manőverezőképessége?
Pontosan a tervezett feladatkör alapján van besorolva minden gép náluk.

A többi F-1xx:
F-100: vadászgép
F-101: vadászgép
F-102: vadászgép (csak és kizárólag erre alkalmazták)
F-103: tervezett elfogóvadász, nem valósult meg [link]
F-104: vadászgép
F-105: vadászbombázó (vadászgépként is jobb volt egynémely kortárs valódi vadászgépnél)
F-106: elfogóvadászgép (kizárólag)
YF-107: vadászbombázó [link]
F-108: tervezett elfogóvadász [link] csak mock-up állapotig jutott, részletes tervezésére nem került sor
F-109: F-101 minden időben bevethető vadász változatát tervezték így nevezni [link]
F-110: F-4C lett végül a típusjele [link]
F-111: vadászbombázó (F-111B színtisztán haditengerészeti elfogóvadász lett volna).

A hiányzókról: [link].
Hogy miért is lett F-117: [link].

Eléggé egységes. Tudni kell továbbá, hogyha a fejlesztés során megváltozott a típus valamely változatának feladatköre, akkoris megmarad(t) a típusjelzése. Tehát pl az F-104G-re/F-15E-re ne hivatkozz.

A vacuum témában biztosan nem fogunk tudni egyezségre jutni, alapvetően egyikőnknek sincs teljesen igaza.

A vonat elkészítése tényleg nem lehetetlen. De ezt a villámmal összehasonlítani nem lehet. Csak akkor lehetne, ha a vonatot kb 1ms alatt gyorsítanád 500km/h sebességre. Ez pedig mai technológiai színvonalon lehetetlen. Ugyan ez igaz a harcászatilag alkalmazható erejű villámra is, pláne ha akár csak közepes magasságba is akarnád feljuttatni.

Az energia/munka és a teljesítmény nem elválasztható egymástól, egymás időfüggvényei. Azaz a teljesítmény az energia/munka időfüggvénye. Ezért nem nevezhető komoly hibának a mértékegységek/mennyiségek keverése ezen esetben. A villámban nagy energia halmozódik fel és ez jelentős teljesítményű elektromos kisűlést eredményez. (Példádnál maradva: a bejövő elektromos munkát mérjük (kWh) a fogyasztókra mégis teljesítményt írunk (VA, W, VAr). Akkor hogy is van ez?)

(#594) radírfej válasza #65675776 (#593) üzenetére


radírfej
senior tag

Allahra, ti tényleg nem tudjátok abbahagyni a szakértést... lehetőleg legközelebb egy teljes katonai lexikont írjatok hozzászolásként, kiegészítve némi űrkutatási okossággal.

mert ez ehhez a témához passzol.

mod: pont pont vesszőcske


[Szerkesztve]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#595) szicsu


szicsu
őstag

Jól tudom hogy anno Anglia kevert össze a dolgokat a közelkeleten?
Hiszen a zsidóknak országot igért, az araboknak, meg egy nagy és független arab államot.
De egyik félnek tet igéretét sem tudta maradéktalanul teljesíteni.....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#596) szicsu


szicsu
őstag

néhány kép még az első öböl h.-hoz:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#597) Nowhereman válasza #65675776 (#593) üzenetére


Nowhereman
őstag

pl. a saját linkedből.
''The main armament was the 380mm Raketenwerfer 61 L/5.4, a breech loading rocket launcher/mortar, which fired short range rocket propelled projectiles... A normal charge first accelerated the projectile to 45 m/s, the 40 kg rocketcharge then boosted this to about 250 m/s.''
Azaz itt is rakétavető mozsár, nem pedig vetőcső.
A vetőcső mőgé meg állni sem szokás, nem hogy egy páncélos küzdőterét elhelyezni. Akkor ugyanis odakozmálnának a rohamtüzérek. A jenkik számára a német ágyúinyencségek többsége szintén elképzelhetetlen volt.
Részemről a vitát bezárom, mert már olyan komikus szinten üzöd a csúsztatgatást/pl. szépen kicsúsztattad, hogy mesterséges villámmal akarom lőni a repcsiket/, a kiemelünk valamit a többit elhagyjukot, akár a mondat végét is, nem tudod az angolt, mégis linkeled mint a meszes, aztán meg magyarázod össze vissza - hogy nem szándékozom tovább offolni a linket. Ehhez keres valakit, aki ezt eszi neked.

Utánam a kondenzcsik!

(#599) Nowhereman válasza szicsu (#595) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szorult helyzetben ők is igértek mindenkinek mindent, de ezt most a választás elött jól meg lehet figyelni...

Utánam a kondenzcsik!

(#600) Kain válasza Gyantusz (#584) üzenetére


Kain
senior tag

Mindig is a díjnyertes hszekre gyúrtam :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.