Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Dare2Live válasza kovasz (#448) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fejtsd ki légyszives akárhogyis nézem a térképet nemtudom mi az a vezeték szerbia alatt ami usa érdekeket szolgál....



btw nem érzed úgy, hogy őseim jogtalan/minden alap nélküli meggyanusítgatása 3/3miatt illene egy bocsánatkérést mondanod?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#452) faster válasza Dare2Live (#451) üzenetére


faster
nagyúr

Hagyd, ő okos. Mindenhez ért. :D Ha ő azt mondja, hogy a vezetéket védték, akkor azt védték, neki nem kell érvelni semmi mellett. Az ő térképén rajta van, oszt annyi.

[Szerkesztve]

(#453) Dare2Live válasza kovasz (#449) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ki mondta nemvolt? hol? idézd kérlek ezt a részt!
én ezt írtam:''-horvát-szerb-bosnyák öldöklés viszont nincs.''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#454) faster válasza kovasz (#432) üzenetére


faster
nagyúr

es szerbiaba se mertek bemenni mert felszecskaztak volna oket a szerbek.

Na, ez aztán ütős érv volt. Mert ugye, a felszecskázáshoz minden esély meg is volt, lásd, Irakban is jól meghátráltak az amerikaiak, pláne Szerbiában, körbe NATO bázisokkal. Olyan meggyőző vagy, mint Torgyán doktor.

(#455) faster válasza kovasz (#449) üzenetére


faster
nagyúr

na te aztan kepben vagy

Te viszont rohadtul nem vagy képben, csak fújod a baromságaidat. Te kis 3/3-as mindentudó titkosügynök, te. :P Te vagy a balkáni 007-es?

[Szerkesztve]

(#456) Thyb válasza faster (#454) üzenetére


Thyb
senior tag

Gyalogsági harcra nem nagyon lehetett volna esélyük. Azért ezekre az eseményekre több EU-s TV csatorna is benevezett. Sokkal több kommunikáció jutott ki anno szerbiából, mint most irakból, és ráadásul a földrajzi terep is más. Egy dolog sivatagban nyilt terepen megütközni, és más a hegyek között, ahol még az F14-es se tud rendesen leereszkedni. A hegyi terep a leggázosabb, aki konyit valamit a hadviseléshez az ezzel tisztában van. Ráadásul itt 3 fél lett volna, mert felfegyverzett albánok, szerbek, és az amik. Ha két ellenfelet kell kordában tartanod akkor a hatékonyság több mint 50%-al csökken, ha azt a földön akarod megoldani.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#457) faster válasza Thyb (#456) üzenetére


faster
nagyúr

Gyalogsági harcra nem nagyon lehetett volna esélyük.

Áhh, ne vicceljünk már. Vietnámban mennyire volt nyílt a terep, és a kínai - orosz támogatás nélkül meddig bírták volna? És az albánok miért fordultak volna az amcsik ellen?

(#458) szicsu válasza faster (#457) üzenetére


szicsu
őstag

a szerb nép nagyon gyorsharagú nép, és ha beavatkoznak az amcsi szárazföldi erőkkel is...
akkor megint kaphattak volna egy vietnámot.
És nem kel elfeljteni,hogy Yugoszlávia saját erejéből rugta le a németek igáját.
Amis hadsereg meg tudta volna nyerni szerintem vietnámot is,de más vezetés kellett volna.Mert nagyon nagy volt a veszteség, és emiatta közvélemény nehezen viselte a háboról.
Stálin nem engedett akkor a közvéleménynek ;] és meg is nyerték a háborút.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#459) Thyb válasza faster (#457) üzenetére


Thyb
senior tag

Én ismerem a lenti albánokat, és tudom, hogy milyen mentalitásuk van. NEM TŰRIK, hogy bárki is megmondja nekik, hogy mit csináljanak, amit pedig az amcsik tuti meg tettek volna. Arra esélyük sem lett volna az amiknak, hogy falvakat teljes mértékben elalbánositsanak vagy elszerbesitsenek, mert akkor jött volna a nemzetközi sajtó, hogy nacionalista alapú szeparációt hajtott végre az amerikai hadsereg, és annak nagyon csunya viszhangja lett volna. Mellesleg a környék elég gázos, ugyanis az albánokat az európai albán maffia és egyes arab államok pénzelték, igy nekik a minél nagyobb területre tegyünk szert volt az érdekük. Mint irtam most lesznek majd a választások odalent, és bármi is történik, várható, hogy ujra kitörnek az összecsapások.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#460) faster válasza szicsu (#458) üzenetére


faster
nagyúr

a szerb nép nagyon gyorsharagú nép, és ha beavatkoznak az amcsi szárazföldi erőkkel is...

Lehet, hogy gyorsharagú, de a helikopter gyorsabb.
Szerintem azért nem volt szárazföldi beavatkozás az amik részéről, mert nem volt rá szükség, Szerbia így is kénytelen volt visszakozni. Az amcsik sem angyalok, de nem kell a szerbeket mosdatni.

(#461) Thyb válasza szicsu (#458) üzenetére


Thyb
senior tag

Igy van, a másik dolog, hogy egy irreguláris hadsereg ellen harcolni egy dolog. De akkor amikor minden házban ellenségek vannak akkor az már egy kicsit más téma. Jelenleg irakban is vannak USA szimpatizánsok, de a délszerbiai szerbek mint heves vérmérsékletűek, akik nem engednek a saját igazukból. Én emlékszem, hogy voltak olyan harcra felhivások, ahol az irreguláris seregekbe toboroztak boszniába, és azt mondta a szónok, hogy azok akik most egy ökörrel szántanak, azok akár kettőt, de lehet, hogy egy traktort is tudnak majd venni a zsoldból és a mellékesból, ha elmennek. És ez egy a egyben igy hangzott el. Kicsit északabra a szerbek ezen persze kiakadtak. Ők már csak sokkal nagyobb vagyonokért voltak hajlandók elmenni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#462) faster válasza Thyb (#461) üzenetére


faster
nagyúr

A végén kiderül, hogy Superman is szerb volt. :U Fanatikus szerbek kontra amcsi haderő... az irakiak között rengeteg fanatikus lehet, mégis mire mentek vele? Demoralizálni tudnak, hosszú ottartózkodást meg tudnak keseríteni, de egy nyomuló támadó manőver ellen semmit nem tudnak tenni.

[Szerkesztve]

(#463) Thyb válasza faster (#460) üzenetére


Thyb
senior tag

eszem ágában sincs sem a szerbeket sem az albánokat mosdatni. Az egyik a nép teljes buzatartalékát adta el az oroszoknak, a másik meg kábitószer csempészetből tartotta fenn a sereget. Még a háboru előtti civil életből emlékszem rá, hogy mennyi botrány volt arra lent az albánok között, mert ott még a mai napig is él a vendetta, és a mai napig is ölik egymást büntetlenül, ha épp arra szottyan kedvük. 12-nél idősebb lányt nem engednek suliba, mert a prostitucióra szakosodott maffia begyüjti a lányokat az iskolába vagy épp hazafelé menet és viszik őket az olaszokhoz.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#464) szicsu válasza faster (#462) üzenetére


szicsu
őstag

persze nyílt harcban nem tudnak maradandót alkotni.
De folyamatosan hullanak a katonák irakban, úgy hogy már béke van.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#465) szicsu válasza Thyb (#463) üzenetére


szicsu
őstag

az tényleg teljesn más világ lehet mint a miénk :(((

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#466) faster válasza szicsu (#464) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt nem vitatom, de szvsz ez is mutatja, hogyha az amik légiereje megszór jól egy területet, majd benyomulnak a páncélosok, végül a gyalogság, azok ellen semmit nem ér a fanatizmus. A szerbek sem kerülhették volna el a vereséget, ha az Usa úgy dönt, hogy Belgrádig meg sem áll. Senki nem támogatta volna őket sem katonával, sem fegyverrel, sem pénzzel, és úgy nem tartottak volna ki sokáig. Más lett volna a helyzet, ha pl. létezne még olyan, hogy Szovjetúnió, meg szovjet katonai érdekeltség...

[Szerkesztve]

(#467) Thyb válasza faster (#462) üzenetére


Thyb
senior tag

ez nem vicc amit irtam, ''sajna '' volt alkalmam lent élni, és rendszeresen néztem horvát, magyar és szerb adókat is. Le lehetett szűrni, hogy mi az igazság. Ezt az ökrös toborzást lehozta a TV, hogy megmutassák, milyen erős az összefogás délszerbiában ahol az irreguláris seregek támogatják a helyi mezőgazdaságot, csak arról nem szólt a fáma, hogy az ökör és a traktor is ugy lesz eléárhető, ha lop magának egyet.
Nem tudom ki emlékszik még Arkánra? Belgrádi maffiózó aki eredetileg cukrász volt, csak elkezdett drogban miegymásban utazni. Amikor elindult a horvát háboru, akkor feljött a sógorához aki a környékünkön egy kis faluban élt- később Ő akarta megvenni a szegedi foci csapatot-, és kért tőle 800.000 márkát. Elég kamatostól fizette vissza lopott mezőgazdasági gépekben, butorokban -ezeh lesz majd egy storim- , kamionokban, autókban stb. Jerkovics -a sógor- 2 év alatt egyteljes benzinkúthálózatot üzemeltetett szerbiában az olaj embargó ideje alatt. Sehol sem lehetett venni kivéve nála.

most mennem kell folyt köv......

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#468) szicsu válasza faster (#466) üzenetére


szicsu
őstag

erre csak annyit tudok mondani, hogy: Korea, Vietnám

és mi lesz ha egyszer olyan országot támad meg amcsi akiniek van légvédelme is??

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#469) faster válasza szicsu (#468) üzenetére


faster
nagyúr

Már írtam, miért nem azonos a helyzet Vietnámmal.

és mi lesz ha egyszer olyan országot támad meg amcsi akiniek van légvédelme is??

Te most hülyéskedsz? Szerbiának volt, azt lőtték ki elsőként.

(#470) szicsu válasza faster (#469) üzenetére


szicsu
őstag

az nem igazán vevezném légvédelemnek :( hiszen 15-20 éves orosz technika ......
igaz így is leszedtek egy b-2 est és egy f-117 es is

És miben különbözik annyira a helyzet?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#471) faster válasza szicsu (#470) üzenetére


faster
nagyúr

az nem igazán vevezném légvédelemnek

És akkor mit kezdtek volna a páncélosok ellen fanatizmussal és kalasnyikovokkal? Csak úgy kérdezem... Ha már a híres szerb légvédelmet ilyen kínosan rövid idő alatt elveszítették...

[Szerkesztve]

(#472) szicsu válasza faster (#471) üzenetére


szicsu
őstag

a páncélosok nagyon érzékenyek az RPG-re főleg városban.
Igaz a városban a páncélosok megfelelő gyalogosági kíéret nélkül gyorsan elvesznek

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#473) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Ezen felesleges elmélkedni, ha nincs olaj akkor otts semmilyen büncselekmény sem lehet/legfeljebb, ha nagyon inog az elnöki szék - ugyhogy az albánok igazán emelhetnének egy szobrot monkialujinszkinak.../
Most viszont, hogy a népek vallási alapon elkezdték egymást ölni nigériában, lesz e beavatkozás - ott van olaj/ami ugye ugandában nem volt és emiatt 800,000 lemészárolt ember csak ''népirtáshoz hasonló'' esemény áldozata volt, amire a beavatkozást az USA nonsztop leszavazta/?

Utánam a kondenzcsik!

(#474) faster válasza Nowhereman (#473) üzenetére


faster
nagyúr

Most akkor a monikaluinkszki miatt volt háború, vagy a titkos amerikai olajvezeték miatt? Nem tudok kiigazodni ezekben a magvas elméletekben.

(#475) szicsu válasza faster (#474) üzenetére


szicsu
őstag

milyen titkos amerikai olajvezeték?
mert erről egy kicsit lemaradtam :U

[Szerkesztve]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#476) faster válasza szicsu (#475) üzenetére


faster
nagyúr

[link]

Itt lebbentette fel a fátylat Mr. Kovasz spec. agent.

(#477) szicsu válasza faster (#476) üzenetére


szicsu
őstag

tehát a szerb háború hátterében volt valami vezeték?

Mert az afganisztániban volt valami nagy gázvezeték a hátérben.
De a hivatalos fő ok szept 11

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#478) faster válasza szicsu (#472) üzenetére


faster
nagyúr

És ez elég érv amellett, hogy, idézek: ''felszecskázzák'' az amerikai erőket? Lettek volna veszteség? Lettek volna. Még nagyobbak, mint Irakban? Abszolute elképzelhető. De hogy felszecskázták volna az amcsikat a szerbek? Mr. Kovasz fejében, esetleg.

(#479) faster válasza szicsu (#477) üzenetére


faster
nagyúr

tehát a szerb háború hátterében volt valami vezeték?

Bárhol lehet találni valami nyamvadt vezetéket, amire jól rá lehet kenni az egészet. Egyébként, mégha igaz is lenne, baj, hogy beavatkoztak?

(#480) szicsu válasza faster (#478) üzenetére


szicsu
őstag

sztem ''csak a népírtások'' miatt nemzetközi nyomásra avatkoztak be.
Más anyagi érdekük nem fűződött hozzá.
Az amcsik általában nézik az anyagi oldalt is.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#481) mityku válasza szicsu (#480) üzenetére


mityku
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak egy lopakodó esett áldozatul egy Kub üteg rakátájának, ez pedíg egy F-117-es volt. Ott egyébként a pilóta volt a balf*sz!! :D Illetve jól voltak informálva a szerbek!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#482) mityku válasza szicsu (#472) üzenetére


mityku
aktív tag

Na az oroszok ezt elég rendesen megtapasztalták Csecsenföldön!
Városi harcokban eléggé darálták az oroszokat a csecsenek! Nagyon komoly veszteségek voltak! :U

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#483) szicsu válasza mityku (#481) üzenetére


szicsu
őstag

Én úgy tudom hogy egy F-117 est és egy B-2 est lőtek le.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#484) szicsu válasza mityku (#482) üzenetére


szicsu
őstag

és még nem is beszélve afganisztánról.Ott is nagyot szívtak az oroszok.
Én úgy tudom hogy az amcsik csak a főváros és környékét tartják ellenőrzésük alatt

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#485) szicsu válasza szicsu (#480) üzenetére


szicsu
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#486) Kain válasza szicsu (#485) üzenetére


Kain
senior tag

Tök jó,birja gépem az egyszerre 20 ablakot :)

(#487) mityku válasza szicsu (#483) üzenetére


mityku
aktív tag

Szerintem rosszúl tudod! Informáld le akár Gyantuszt vagy daa-raa-t, ők jóval tájékozottabbak ilyen téren (nálam lényegében biztosan :) ).
Egyébként volt korábban egy TopGun-ban, hogy a szerbek milyen hazugságokat terjesztettek, hogy mennyi repülőgépet lőttek le illetve mennyi szövetséges katonát ejtettek foglyul! (olyan példa is volt, amikor olyan géptípus lelövését jelentették, ami részt se vett a hadműveletekben) [és még finoman fogalmaztam!! :D ]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#488) szicsu válasza mityku (#487) üzenetére


szicsu
őstag

Erről a riportott a naplóban láttam.És elvitték a stábot a múzeumba.És a az alkatrészak ki voltak állítva.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#489) Thyb válasza Thyb (#467) üzenetére


Thyb
senior tag

folyt köv. :
Jerkovics pedig piszkosul megszedte magát. A kamionok minden este (vagy 8-10) lement a bolgár határra és feltankolt olyan vonatokból amit sem a határőrség sem a belüygesek nem láttak. A butorokra visszatérve: menekült család bemegy az egyik Jerkovics üzletbe és nézelődnek használt jó minőségű butorokat, hogy a Horvát országban hátrahagyott ingóságaikat pótolják. Megállnak egy szekrénysor előtt, amely pont olyan volt mint az otthoni, amit amugy nagyon szerettek. Megkérik az eladót forditsa ki, hogy megnézzék a hátulját, mert ha épségben van, akkor elviszik. Amikor kiforditották, akkor ott volt a menekültnek a neve a szekrény hátulján, amit akkor irtak rá, amikor kint megvette a boltban. Kiverte a cirkuszt, minek következtében kapott 5% kedvezményt.
Szal elég kamatostul kapta vissza Jerkovics a vagyonát, olyannyira, hogy mint emlitettem aSzegedi Labdarugó Clubbot is meg akarta venni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#490) Thyb válasza szicsu (#483) üzenetére


Thyb
senior tag

A B2-esre nem emlékszem, de az F117-est pont egy magyar srác lőtte le. Csak azt hallották, hogy bombáztakarra lent, és elkezdett kaszálni az égbolton minden info nélkül, és bejött neki.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#491) kovasz válasza szicsu (#477) üzenetére


kovasz
senior tag

ketto is....

(#492) kovasz válasza Thyb (#490) üzenetére


kovasz
senior tag

nem is volt csak egy f117-es meg egy kazal felderitogep.

(#493) kovasz válasza faster (#478) üzenetére


kovasz
senior tag


hat nem lett vlna vietnam ketto, de annyit daraltak volna, hogy belebukjon az akkori kormany. igy ezt nem is kockaztattak meg.

(#494) kovasz válasza szicsu (#472) üzenetére


kovasz
senior tag

az amik nagyon racsesztek szomaliaban. nem akartak hogy megismetlodjon. raadasul a szerbek nem nigerek/arabok...

az eu/balkani klima domborzat nem kedvez az sivatagi olajmegtarto hadviselesre kifejlesztett fegyvereknek.

(#495) kovasz válasza Thyb (#456) üzenetére


kovasz
senior tag

pontosan ezert irtam hogy felszecsakzatak volna oket....

lattam egy amator videot, ment horvatorszag fele egy pszh konvoj par t72-vel megtamogatva. az horvatok megvartak, amig beertek egy szorsban ahol a hatarorok rpg szeru francia kuytuvel kilottek az elso meg az utolso pszh-t aztan lesetaltak targyalni. a masinak maradtak a szerbek meg mentek. a panorama is leadta, igaz elegge megvagva.

az afganok meg a felszallo helikopterek pilotajat lottek ki dragunovval, a batrabb talibok meg ak-val. szoval a hegyes volgyes terep meszarszek.

a legvedelemrol meg annyit, hogy a szarajevoi landolas fogalom lett....

(#496) szicsu válasza kovasz (#494) üzenetére


szicsu
őstag

a természeti viszonyok a a védőknek kedveztek volna. de nagyon.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#497) szicsu válasza kovasz (#492) üzenetére


szicsu
őstag

akkor lehet hogy igazatok van :R

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#498) mityku válasza Thyb (#490) üzenetére


mityku
aktív tag

Ami a tv-ben lement műsor erről az esetről (talán a Naplóban [ennyi elég is a színvonalról]), teli volt baromsággal! Mondták, hogy micsoda titkos cucc által tudták lelőni a gépet! Csak azt felejtették közölni, hogy a olyan repülési útvonal alá telepítették az üteget, amit több egymás követő napon használtak (súlyos hiba) + a pilóta eltért az előírt repülési magasságtól (lejött a felhőzet alá) + itt meg egy sima őptikai követést alkalmaztak a szerbek, és lőttek észnélkül mindennel ami volt!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#499) Nowhereman válasza szicsu (#480) üzenetére


Nowhereman
őstag

''sztem ''csak a népírtások'' miatt nemzetközi nyomásra avatkoztak be''-nem, az ugandai eset mutatja, ha nem füződik érdekük hozzá, akkor egyszerüen elbagaterizálják az egészet az ENSZ-en belül.
Vannak persze amikor a figyelem belpolitikai gondokról történő elterelése az ok. PL: monika úgy tartja a száját, ahogy az már közmondásos-> belpolitikai botrány -> büvészmozdulat: katonai beivatkozás...
Az esetek többségében viszont hosszútávú stratégiai érdekek az okok. A világgazdaság USA nagytőkéseinek szájaize szerint történő alakitása, amihez nemcsak gazdasági, hanem katonai hegemóniára is szükség van. Emiatt léptek be a két világháborúba - ugyanis egy europai hegemon németorszzág veszélyeztette volna az érdekeiket, ugyanigy egy ázsiát uraló japán is. Emiatt voltak a britt birodalom és a francia nagyhatalon legfőbb sirásói, hogy utána a keletkező hatalmi ürt betölthessék, emiatt hidegháboróztak a szovjetunióval -aminek szintén világuralmi igényei voltak, és emiatt erölködnek azon, hogy a törökök unióba való beerőszakolásával, hogy elejét vehessék a hegemón törekvésiket veszélyeztető egységes európai szuperállam létrejöttének rémálmától. És nem tartom kizártna, hogy irak lerohanásának az oka a mostani siita-szunita ellentét létrehozása volt - szétverve egy egységes ''iszlám front'' fenyegető képét, mert ha az olajra hajtottak, akkor minden képzeletet felülmúlóan bénák voltak, igy viszont zseniéllisak.

Utánam a kondenzcsik!

(#500) Nowhereman válasza mityku (#498) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az igazság az, hogy az amerikai gépek döntö többségét egy elektromágneses impulzussal ki lehet lőni/nem véletlen tartják röhelyesnek a fly-by-vire-t a ruszkik/.
A jenkik megállás nélkül harsogják a technikai fölényüket, mikor a müveltebb emberek röhögögörcsöt kapnak a nagy technikai csodáiktól. Az uránfejest már a németek is használták a II vh-ban/ők nem nyjukot csináltak belőle, hanem spec páncéltörőt a tigrisenek/, a levállőköpenyes nyillővedéket az oroszok már a 60-as években összehozták, wolfram és urán fejjel is/csak ezt persze nem exportálták/, a jenkik meg verik a nyálukat az öbölháború alatt, hogy micsoda fölényt hoz ez nekik az elmaradott orosz technikával szemben! ÁÁÁÁGHHH! Most meg kilőték az amerikai ürkutatás új csodáját, egy mindennél modernebb rakétát! Csak a hajtőmü még a 70-es évek szovjetuniójában készült, a rakétatest meg orosz licensz... - hát ehez aztán kell arc, hogy mint a technikai fölényüket statuáló dologként mutassák be...

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.