Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) raszputyin válasza Ptech (#28) üzenetére


raszputyin
senior tag

hoppá, na én is válszoltam az első oldalra :) így persze off lenne

[Szerkesztve]

(#502) raszputyin válasza Nowhereman (#500) üzenetére


raszputyin
senior tag

azért kilóra övék a világ.
mit gondolsz, valódi nukleáris nehéz-repülőgéphordozóból kinek mennyi van?
[13 amerikai, 1 orosz és 1 francia.]
tömegpusztító fegyverből pedig annyi van nekik, hogy többször el tudják vele pusztítani a bolygó bioszféráját, ráadásul cirkálórakétával bárhova tálalják.
hiába vannak sz@r hagyományos fegyvereik (bár én ebben kételkedem), ha azonnal elpusztíthatják azt az országot, amelyik a hagyományos háborúban föléjök kerekednék (Kína...)

(#503) faster válasza Nowhereman (#500) üzenetére


faster
nagyúr

A jenkik megállás nélkül harsogják a technikai fölényüket, mikor a müveltebb emberek röhögögörcsöt kapnak a nagy technikai csodáiktól.

Én az önjelölt katonai-harcászati szakértőktől szoktam röhögőgörcsöt kapni. :P

(#504) szicsu válasza Nowhereman (#499) üzenetére


szicsu
őstag

Sajnos ilyen most a ''világ rendőre'', nagyon profitorientált :(
De ez mog változni, mert valaki vagy valakik pofikán fogják vágni.
És akkor minden meg fog változni.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#505) szicsu válasza faster (#503) üzenetére


szicsu
őstag

a tecnikai fölény majd a következő háborúban fog kiderülni.Amikor egyenrangú a ellenfelek fognak összecsapni.
Szerintem az amcsi reülégépek már túlságosan automatizált, a pilóta majdnem csak gonbokat nyomkod.
ha sikerül harc közben iiktatni az elektronikákat.........

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#506) mityku válasza Nowhereman (#500) üzenetére


mityku
aktív tag

Azért ez egy kicsit sántít szerintem! Ez egy dolog, hogy az elektromos rendszereket kilehet oltani, de gyaníthatóan jelenleg nem sok országnak van hadrendjébe ilyen fegyver (ha jól tudom az amik vetettek be az Öböl-háború folyamán iraki célpontok ellen (villamos hálózatok) olyan ''bombákat'' melyek repülés során lehellet vékony drót szálat csévél le maga után, ez ahogy rákerül a vezetékekrehatalmas rövidzárlatot okozott. Illetve még brutál támadófegyver a különböző atomfegyverek, melynek robbanásakor keletkező lökéshullám/elektromágneses impulzus tényleg tönkre vág mindent.

''Az uránfejest már a németek is használták a II vh-ban/ők nem nyjukot csináltak belőle, hanem spec páncéltörőt a tigrisenek/,''
Érdekel a haditechnika eléggé, de ez nekem új! Erről esetleg priviben írhatnál! Érdekelne! A wolfrám illetve leváló köpenyes lövedéket azt gyártották a németek egy darabig, de a haditermelis optimalizálása végett kevés került ki gyártósorról.

''rakétatest meg orosz licensz''
Na ne má, hogy egy rakétatestet nem tudnak maguktól összehozni?!!!! :((( A háború után több száz/ezer német tudós dolgozott az amiknál, nem voltak azért olyan hülyék!

Hozzáteszem, nem agyondícsérni akarom az amerikaiak (usa) technológiai fejlesztéseket (nagyon soknak német volt az alapja), de azért hozzáteszem az oroszok nagyon elvannak maradva némely terület fejlesztése terén (pl. lézervezérlésü fegyverek [precíziós csapásra nagyon nem képesek illetve csak jó időben]).

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#507) Nowhereman válasza mityku (#506) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az elektromos rendszereket elvileg egy tesla toronnyal is galyra lehet vágni. Miután az öreg leolvasztott 50km-es körben minden trafót, egy 15km-re lévő éramfejlesztő generátorát meg 200m-re kikülde a rétre, le is bontatták vele. Mivel a muszkák az ultrahosszú hullámokat is messze elöbb kezdték használni a tengeralattjárókon, valszeg ebben is előrébb vannak.

Az uránt a krómkészletek fogyása miatt kezdték el alkalmazni/meg ahogy belátták hogy nem lesz nuke/, az orosz nehézpáncélosok legnagyobb bánatára. Kb. az akkori világ uránkészletének felét durrogtatták el, amit csehország és belgium lerohanásakor szereztek...

A test? Nézd meg a buran és az usa ürsiklójának inditását. A energia/ez a rakéta neve/ tök egyedül nyomja fel az egész burant!

Az orosz fegyverek többsége egészen más elgondolást követ, amit a nyugati elemzők nem vesznek figyelembe. Mint ahogy azt is gyorsan tussolták, hogy a csoda abramsot, amit elpusztithatalannak harangotak be simán padlóra tud küldeni a 20 éves szovjet páncéltörő réta...

Utánam a kondenzcsik!

(#508) Nowhereman válasza raszputyin (#502) üzenetére


Nowhereman
őstag

Cirkálórakéták? Azzal gyakran még az országot sem találták el.

Utánam a kondenzcsik!

(#509) Digital


Digital
addikt

Egy Skinny puppy koncerten rakták fel ezt a képet egy óriás kivetítőre,szerintem elárul mindent:
[link]

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#510) szicsu válasza raszputyin (#502) üzenetére


szicsu
őstag

a nnehéz- bombázók már kimnetek a ''divatból''.Most már csak a rakéták számottevőek.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#511) Dare2Live válasza szicsu (#472) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát lehet, hogy érzékenyek de nem az M1A2.

Első öbölháborúban és a 2.öbölháborúban a hadműveletek alatt amik egyetlen egy!!! M1A2se vesztettek.
A jelenlegi megszállás alatt eddig 14db M1A2 vált harcképtelenné, ellenben a 14 kilött páncélos személyzete közül szintén egy se halt meg.

Nap mint nap ''tömkelegével'' lönek ki páncélozott hummereket, helikoptereket, ak, aknák folyton irdatlanul szedik az áldozataikat de ritkaságszámba megy, hogy M1A2t kilőnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#512) szicsu válasza Dare2Live (#511) üzenetére


szicsu
őstag

de vajon miért ?

sztem azért, mert a nagy semmi közepén nem sebezhetőek, Városba nem nagyon engedik be őket, inkább a bradly páncélosok mennek be inkább.
Meg a M1A2 páncélzata nem oly érzékeny az RPG-re.De vannak olyan helyek ahol fogékony rá:D
csak meg kell találni :D :D :D ;] ;] ;]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#513) Dare2Live válasza szicsu (#512) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézz meg, hogymegy egy behatolás, vannak neten is videok elöl az M1A2......

btw picit idevág kb 2hónapja megjelent Irakban egy ''rpg'' ami nato elött gyak ismeretlen volt az M1A2ellen ezse ér semmit de már több chalanger 2es tankot kilöttek vele ami azért elég durva....
időközben kiderült, hogy Irán fegyverezi a legfejlettebb orosz fegyverekkel a lázadókat, orosz haditechnika ismét villantotta tud azértmég vmit.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#514) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Gyors reagálás erre arra mindenki tudja kinekszól.

-USA azért nem vetett be szárazföldi alakulatokat Szerb-''Albán'' háborúban mert nemvolt rá szükség. Addig bombázta a szerb állásokat, stratégiaai pontokat, páncélosokat, csapatokat.... amíg a szerb vezetés be nem látta ha ez így megy akkor a ''rosszulfelfegyverzett'' UCK méltó partnere lesz a Szerb hadseregnek sőt mégpár hét/hónap ''amcsi'' bombázás és az UCK veri el a szerb hadsereget és albánia független.

-Háborúban nincs egyenlő meg nemér!!! Az amerikai utáni legfejlettebb haditechnika jelenleg kétségkívül az oroszoké őkmeg pár prioritást kapott részen kívül gyak semmitse költenek fejlesztésre lassan 20éve. Minek is USA, EU gyak stratégiai szövetségesük.....

-Az elöző ponthoz csak egy adalék a hipermodern/überbrutál f117est amiből egyet anno sorozatos hibák miatt lelöttek a szerbek jövőre mivel ELAVULTAK kivonják a hadrendből. Hogy mi váltja őket? Egyrészről az F22 másrészről lövésünk sincs, majd párév múlva előkerül róla az első fénykép.....

-EMP alapú fegyvereket rendszeresen vet be az amerikai hadsereg, lassan már hagyománya van az ilyen támadásoknak Szerbiában pl az energiaelosztó hálozatokat ilyen ''nem romboló'' de csak angyon lassan helyrehozható csapások érték.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#515) Dare2Live válasza Nowhereman (#507) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mutasd megnekem azt a 20éves páncéltörő rakétát ami ígypusztítja az M1A2ket! Linket vagy akármit!

űrtechnológiában angyon nemvagyok ott de én úgytudom buran programot be se fejezték gyak egy az egyben lekoppintották az űrsiklót (csak rá kell nézni) és egyetlenegy kilövése se volt a burannak.....

EMPs fegyvereket ugye rendszeresen alkalmaz az amerikai hadsereg elméletileg egy Szerbia/Irak is rendelkezik bőven elegendő tudással a megépítésükhöz aztán mégse emiatt esett le még az a nyamvadt f117se.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#516) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

bár az angol nagyonjó kis linkeimet nemtalálom pár dolog, hogy necsak a levegőbe beszéljek:
F117 leselejtezése
[link]

M1A2
[link]

holnap keresek tényleg használható linkeket....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#517) Dare2Live válasza szicsu (#485) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jolkiraktad így képekben nemsemmi....

btw imho nagyon jól rámutat az első öbölháború valós okára! Az ugyanis szerintem is mint a diák mutatják is 99%ban a pénzről szólt. USA azért vállalta be mert Szaud Arábia többiek aztmondták fizetnek sokat. (Ami rádásul végül nekik 0szaldóra jött ki és megszabadultak egy folyton folyvást háboruzó Iraktól.)

A diák maradék része viszont baromság kezdeném az évente 300.000gyerek hal meg Irakban a szörnyű embargók miatt el mert mindenki tud számolni..... megugye élelmiszert/gyógyszert annyit vásárolhatott Irak embargó alatt amennyit csak akart.

Afganisztán alatt milyen olajvezeték? Nade komolyan mégha szükség is lenne rá mert nincs mert afganisztán alatt nincsolaj kazah/turkmén meg oroszországon keresztűl szállít ugye már megévő/jelenleg épülő vezetéken ésha meg is építenék minden kmhez nemtudnak katonát állítani...

Szaud Arábia se ciki szövetséges, sose tartották be, használták a NYi értékrendet és ez EU/USAt annyira, ''mindig tiszteletben tartotta, az az ő világuk aztcsinálnak ott amit akarnak, csak jöjjön az olaj'' (de mi nemrajzolhatunk vicces képeket mohamedről ugye....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#518) Nowhereman válasza Dare2Live (#515) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ennyi gőzzel azt is lehetne mondani, hogy az abrams a T34-es koppintása...
Kezdjük ott, hogy a buranban csak pálymódositó fúvokák vannak, valamint egy sugárhajtómü(!), aminek segitségével gyakorlatilag messze rosszabb időjárási körülmények közt visszatérhet - ez már egy hatalmas szemléleti/szerkezeti különbség. Egyébként túl vannak a próbameneteken... Csak egyszerüen nem került renbszerbe...

És be kell vallanom a tigrisek se tudták kilőni a shermanokat! Az a sok amerikai csodatank egyszerüen csak harcképtelenné vált!
:O

A politikusokkal el lehet hitetni, hogy egy harckocsi elpusztithatatlan, de egy éppeszü ember tisztába van vele, hogy még a második világháborús felszereléssel is ki lehet nyuvasztani egy akármilyen modern tankot. És itt nem a Sturmtiger 38centis 225 kilós bunkerpusztitójára gondolok. A lánctalp mindig sebezhető marad. Onnan kezdve pedig elég csak a szimpla höközlés valamely bevált formája...

Utánam a kondenzcsik!

(#519) radírfej


radírfej
senior tag

a sok haditechnikai szakértő megomondaná, hogy miért nem megy át valami ''az orosz fegyverekajobbak, nemmer azamerikaiak?'' topikba? mi köze van a top gunon szocializálódott okoskodásnak az Iszlámhoz?

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#520) Nowhereman válasza radírfej (#519) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mondjuk vedd úgy, hogy azon filózunk, hogy mi fogy történni, amikor a jenkik iránnak mennek...

Utánam a kondenzcsik!

(#521) radírfej válasza Nowhereman (#520) üzenetére


radírfej
senior tag

lenyomják iránt is, mint a sz*rt?

tudom ez nem olyan biztos, mer a t985212 orosz tank lépcsőmászó képessége meghaladja a a nyilvánvalóan szar és agyonsztárolt M154154 amerikai tanként 0.1 mm-el.

és a koránban is meg van írva: hit, béke, RPG

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#522) Nowhereman válasza radírfej (#521) üzenetére


Nowhereman
őstag

erről van szó, az az 0,1mm...
:F

enye, a jenkik szerintem inkább attól a mentalitástól rettegnek, amivel az iraki aknamezőket hatástalanitották egykor...

Utánam a kondenzcsik!

(#523) szicsu válasza Dare2Live (#517) üzenetére


szicsu
őstag

Így sikerűlt:D
a simán feltöltöm senki sem nézi meg :(

A számokon én is elgondolkoztam egy kicsit.
Sztem hasonló számok vannak most is , ha nem durvábak :Y

A vezeték csak afganisztánon haladna keresztül, csak a tálibok nem nagyon engették volna, (ha jól tudom, nem tudom már, hogy hol olvastam :B )

Amerikával kapcsolatban csak annyit:
A ''jó befektetés'' oltárán sok életet áldoznak fel, pl;)ear Harbour, szept 11, és ki tudja még mi lesz.....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#524) szicsu válasza Nowhereman (#518) üzenetére


szicsu
őstag

''És be kell vallanom a tigrisek se tudták kilőni a shermanokat! Az a sok amerikai csodatank egyszerüen csak harcképtelenné vált!''

1 tigris ellen általában 6 shermant küldtek, és a személyzeteken múlt a csata kimenetele.
Ilyen formában általában 1 db füstölgő sherman tért vissza, ha visszatért......


És minden hk elpusztítható, ez a II vh-ban kiderült, pl a IS III is elpúsztítható volt.....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#525) szicsu válasza radírfej (#521) üzenetére


szicsu
őstag

én nem vagyok anniyra biztos az irán egyértelmű lenyomásában.
Hiszen iránnak rengeteg pénze van, és óriási fegyverkezésbe kezdet....
A humán erőforrásokról csak annyit kel tudni, hogy teljes mértékig fanatikusok.
Hiszen irán vallásálam,tehát ha a vallási vezetők meghirdetik a dzsihádot.......

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#526) radírfej válasza szicsu (#524) üzenetére


radírfej
senior tag

én azt hallottam hogy egy tigris ellen 250 shermant küldek és egy teljes tevehadosztályt, és így éphogy sikerült visszaztérnie egy kétpupunak ..., de volt amikor egy sem tért vissza!

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#527) SzalaiG válasza szicsu (#525) üzenetére


SzalaiG
addikt

Miért kell amerikának folyton mondvacsinált indokokkal háborúznia?

Arab - Zsido vita.
Ha összefognának az arabok le tudnák nyomni az amcsikat?

(#528) Digital


Digital
addikt

Lehet akár egy parittya vagy egy F98986464-es vadászgép ezek a sz@rok mind az emberiség hülyeségét hirdetik :((
PEACE

[kép]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#529) szicsu válasza radírfej (#526) üzenetére


szicsu
őstag

az nagyon nagy túlzás :(
500m belől már volt esálye a shermannak a tigrissel szemben, akár még a frontpáncélon keresztűl.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#530) szicsu válasza SzalaiG (#527) üzenetére


szicsu
őstag

és lassan arra számítok, hogy valaki pofin fogja vágni amcsit.
Nálam az Irán-Kína-Oroszo a titkos befutó ;)

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#531) SzalaiG válasza szicsu (#530) üzenetére


SzalaiG
addikt

Anno, h ment a duma, ha az amik meg merik támadni Irakot akkor az Arab-liga 1000000 katonát állítki és a tengerbe kergetik az oda bemerészkedőket.
Ha megnézed a térképet eléggé körbelőtték már Iránt. Jobbról Afganisztán-Pakisztán, ballról Irak-Kuvait. Ennyi fronton harcolni mindkét félnek megerőltető.

(#532) PuFFoK


PuFFoK
tag

[link]

Ez ide való ugye? :)


[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#533) #65675776 válasza Nowhereman (#518) üzenetére


#65675776
törölt tag

El kell keserítselek: a rakétahajtómű is sugárhajtómű! A Buran fedélzetén azért vilt két gázturbina, hogy a siklókísérletek alatt ne kelljen mindig leszállni vele. És azért nincs fő-rakétahajtóműve egy sem, mert az oroszok nem tudtak többször felhasználhatót kifejleszteni (az amerikaiak már a '70-es évek végén képesek voltak erre).

A Buran alapvetően a Space Shuttle koppintása. Ennek ellenére bizonyos szempontokból jobb (pl siklószám). A sorozatpéldányokon nem lett volna gázturbina, az egyetlen programozott űrrepülése során sem voltak már rajta.

A Sturmtiger rakétája iszonyatosan pontatlan, esetleg egy szétbontakozott harckocsioszlopot tudtál volna eltalálni vele.

A robotrepülőgépek (cirkálórakéták ugyanis nem léteznek, fordítási baromság) a legpontosabb fegyverek közé tartoznak. 1991-ben Irakban a TV-sek szeme láttára fordult be néhány példány Bagdad egyik sugárútjának sarkán és repült tovább a célja felé! Ami nem a célterületen csapódott be minden esetben műszaki hiba miatt tért el az útvonalától. A bevetett mennyiség kevesebb mint 0,1%-a.

A jelek szerint még nem hallottál a Faraday-kalickáról.

Mit értesz azon, hogy kilőtte? Mert a harcképtelenné tétel is ennek minősül, mint ahogy a sebesült katona is veszteség (rosszabb mint a halott, mert foglalkozni kell vele, ezáltal erőforrásokat köt le) nem csak az elesett! Izraeliek tapasztalata szerint egy hk-t átlagosan nyolc (!) alkalommal lehet a kilövés majd felújítás után újra harcba vetni, csak utána válik végképp használhatatlanná.

Dare2Live: A Kuznyecov nem tekinthető teljes értékű nukleáris meghajtásúnak. A hajtóteljesítményének felét olajtüzelésű kazánok adják.

A Sivatagi vihar során természetes, hogy egyetlen M1A2-t sem lőttek ki. Ugyanis akkor még többségében alapváltozatú M1-eket vetettek be (M68 105mm löveg). Volt néhány alakulat M1A1-el is. M1A2 akkor még nem létezett.


szicsu: B-2A-t nem lőttek le a szerbek (állításuk szerint kettőt is). Az összesen legyártott 21 példány (a prototípust is átépítették a sorozatgépeknek megfelelően) mindegyike szolgálatban áll a mai napig is. Az amerikaiak voltak olyan pofátlanok, hogy a következő év alatt minden repnapra azt a gépet vitték, amelyikről a szerbek állították, hogy az egyik lelőtt példány. Pech.

mityku: Az F-117A-t (ami valóban erőteljesen elavult, az F-22 (mert mostmár megint így hívják) minden szempontból képes a leváltására.) egy S-125 Nyeva (SA-3) üteg lőtte le.

A Sivatagi vihar (ami valójában a 2. öböl-háború) tényleg a pénzről szólt. Irak ugyanis részben azért szállta meg Kuvaitot, hogy ne kelljen törlesztenie a feléjük fennálló több milliárd dolláros tartozását.

(#534) Dare2Live válasza szicsu (#523) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát a jelenlegi öbölháború nagyon más mint az első.

Itt nem az arab államok álják a cehhet, nem odamegyünk megverjük kijövünk hanem 100K katonát és a haditechnikát kell folyton etetni ráadásul irakban lassan annyi olajat nemtermelnek ki ami iraknak elegendő.... itt nincs üzlet csak folyik ki az ablakon a $ és az emberéletek. USA teljesen fölöslegesen megszervezte a 2.Vietnámját, ami még az USA átlagembernek se jó kivéve egy szűk rétegnek a fegyvergyártóknak akik ugye a republikánus/Bush tömb legnagyobb támogatói.
Sztem ez a 2.ÖH. valós oka...

ja tényleg Vietnám se volt jó befektetés, USA gazdasága majd belerokkant, pont mintha azt a megadeficites adatokat látnám külker/államháztartás hiányban most mint ami anno volt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#535) #65675776


#65675776
törölt tag

Az egy másik kérdés, hogy az arabok magukkal sem képesek békében élni. Non-stop írtja egymást a két fő irányzat (siita-szunnita). A fő probléma sokkal inkább ez. Nincs egységes álláspont az arab világban a teendőkről, nincs megegyezés, kompromisszum a béke kérdésében. Mégis kivel kellene tárgyalnia a nyugati világnak?

(#536) SzalaiG válasza #65675776 (#533) üzenetére


SzalaiG
addikt

''A jelek szerint még nem hallottál a Faraday-kalickáról.''

Mi az a Faraday-kalicka?

(#537) SzalaiG válasza PuFFoK (#532) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mire jó, ha olajat öntenek a tűzre? Aztán meg majd sír a szájuk, ha felrobban pár busz v épület.

(#538) PuFFoK válasza SzalaiG (#537) üzenetére


PuFFoK
tag

Én is azon gondolokodok, hogy jó-jó szólás szabadság, meg minden, csak itt már emberéletekről van szó, tehát ha valakinek megéri, hogy aztán milló dolláros vérdíjat tűzzenek a fejére az arabok.... :). Csinálja, ha ilyen hülye. Sokszor jobb csendben maradni, hiába van az embernek véleménye.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#539) Dare2Live válasza SzalaiG (#536) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyakorlatilag jelenleg az, hogy Faraday kalickán belül nincs EMP. btw sztem ''amcsik'' már kitaláltak egy sokkal egyszerübb, jobb védelmet......

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#540) #65675776 válasza SzalaiG (#536) üzenetére


#65675776
törölt tag

Zárt fémburkolaton (ez a Faraday-kalicka) belűlre nem jut be elektromos-tér. Ezért pl villámlás esetén biztonságosabb egy autó belseje, mintha kiszállnál. Persze a karosszéria fémrészeihez nem illik hozzáérni. Az említett Tesla tekercs ellen kitűnő védelem. Persze hozzáteszem nem a Red Alert-ből kellene kiindulni. Egy ilyen tekercs rengeteg energiát fogyaszt, nem sok értelme van.


Dare2Live: Ennél egyszerűbb védelem? Ha valami egyébként is fémszerkezetes, akkor nem kell külön védelem.

[Szerkesztve]

(#541) Dare2Live válasza PuFFoK (#538) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Anno EU mindig csendbenmaradt, meg kussolt Hitlernek meg eznemtetszett, aztán hozzácsatolták, azt, nemtetszett ez, aztán magához csatolta azt.....
EUban már megtanultuk mivan ha folyton engedünk az agresszornak. Anno ahogy kedvenc angol politikusom foglamazott becstelnné válunk és a háborút se kerüljük el.

Egyébként a DÁN lap eddig kb 5*kért bocsánatot többek közt ezen a héten is....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#542) SzalaiG válasza PuFFoK (#538) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mi a helyzet Oszama bin Laden-nel? Nagy a csend körülötte. Érdekes, h mindig akkor szólal meg amikor ez jól jön a Bush-Blair párosnak.

(#543) SzalaiG válasza Dare2Live (#534) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak bukjanak jól bele. Csak sajna arra is a kisember fog ráfaragni. :(((

(#544) PuFFoK válasza Dare2Live (#541) üzenetére


PuFFoK
tag

Ne keverd össze a 30-as évekkel. Itt inkább csak tüzelik az arabokat. Előre megmondom, hogy a poló gyáróira vérdíjat fognak kitűzni. Ha ez nekik megéri, tegyék. :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#545) PuFFoK válasza SzalaiG (#542) üzenetére


PuFFoK
tag

Bin laden-t lehet, hogy úgy fogják elkapni mint Saddamot. Nem sok információ van arról sem, amit Saddam mond az USA-ról, illetve a politikárjáról. Merem állítani, hogy egyszer lesz egy két perces hír, hogy iraq-ban halálra ítélték, majd kivégezték. Ennyi. Oszamaval is annyi lesz, hogy a Szaudi királyság kivégzi majd, például hazaárulásért. :)



[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#546) Digital válasza PuFFoK (#545) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem meg nem is akarják elkapni,lásd Fahrenheit 911

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#547) SzalaiG válasza Digital (#546) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hát igen. Mintha egy oldalon állnának. Egymás malmára hajtják a vizet.

Mi van Moorral? Nagyon eltűnt ő is.

(#548) PuFFoK válasza Digital (#546) üzenetére


PuFFoK
tag

Á, el fogják kapni. Csak nem lesz belőlle akkor ''wasisdas'', mint gondolnánk.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#549) Digital válasza PuFFoK (#548) üzenetére


Digital
addikt

Az előbb itt beszélgettek a hiperszuper fegyverekről,ezek szerin olyan technológiág léteznek hogy a bolha pöcsét észreveszik 200.000 km távolságból (műholdak),de a kisöreget nem tudják elkapni:F érdekes:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#550) szicsu válasza #65675776 (#533) üzenetére


szicsu
őstag

na végre megint egy ismerős:D

az M1A2 nek a T-92 az orosz ellenfele?
ill a Leoperd és az M1A2 között nagy a harcértéki különbség?
Mert úgy tudom, hogy a felylesztést közösen kezdte az usa és német o, csak a magas költségek miat kettévált az ''evolúció'' és így született mag a két a típus.


''A Sturmtiger rakétája iszonyatosan pontatlan''
hogy is lehetne elvárni a pontoságot egy akkora csőtől:D


''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.