Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tiv61us válasza rollins (#300) üzenetére


tiv61us
őstag

Na mi van te is jottel lehulyezni?
mert ez kb. azt jelenti
udv.

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#302) Thyb válasza tiv61us (#299) üzenetére


Thyb
senior tag

Én személyesen ismertem muzulmánokat, és tudom a radikális és soft muzulmánok közötti különbséget. Én tudom milyen a háboru, mert voltam benne -amit nálad viszont nem feltételezek, ha tévednék akkor bocs- , én tudom milyen az rettegésben élni amikor jönnek a repülőgépek, és nem vagyok hajlandó egyik oldalon sem elfogadni a civil áldozatokat sem amerikai részről sem a terroristák sem pedig holmi szakadár seregek részéről. Amerika akkor amikor civilekre lő akkor nem különb a teéepeket lövő Izraeliektől, nem különb a buszon vagy piacon robbangató terroristáktól.
Érdekes, hogy én is voltam hadifogoly, de senki nem kinzott meg, :(
Nincs elfogadható civilé áldozat egy háboruban sem, mintahogy senki MÉG én sem vagyok hajlandó elfogadni a WTC áldozatait.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#303) rollins válasza tiv61us (#301) üzenetére


rollins
őstag

Nem. Szerintem Thyb nem érdemli meg ezt a ''hangnemet.'' Lehet én megérdemeltem, de elég hamar leteszitek az embert.

(#304) apóka


apóka
aktív tag

2 ember is egymásnak megy itt.....miért csodálkozunk, ha az arab és nyugati civilizációk, vallások ütköznek :F

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#305) Thyb válasza tiv61us (#299) üzenetére


Thyb
senior tag

Az utsó rész igen.
Az Iráni kormány irt ki tudtommal karikatura versenyt a holokausztal kapcsolatban. Ugyanakkor az is sajnálatos, hogy ebből senki sem csinál ügyet csak a zsidók, holott a holokausztnak voltak roma és szláv áldozatai is.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#306) tiv61us válasza Thyb (#302) üzenetére


tiv61us
őstag

De Amerika nem lo civilekre!
azt az elejen leszogeztem en a radikalis muszlimokrol beszelek

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#307) T 1000 válasza tiv61us (#290) üzenetére


T 1000
aktív tag

Na most tényleg elvesztettem a fonalat...''itt kellene elned'' miért te hol élsz?

(#308) tiv61us válasza rollins (#303) üzenetére


tiv61us
őstag

Figyelj nem szeretem ha a velemny az hogy korlatolt vagyok es agymosott, meg amerika is
erre ugrok
lehet velem nem egyet erteni, lehet utalni USA-t, de ne altalanositsunk
en sem teszem meg aza rabokkal sem

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#309) tiv61us válasza Thyb (#305) üzenetére


tiv61us
őstag

Mondd meg ez miert sajnalatos?
bexarok:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#310) tiv61us válasza apóka (#304) üzenetére


tiv61us
őstag

2 ember akinek a jozan esz szernt sokkal tobb mindenben egyet kene ertenie
ez fura nekem is

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#311) tiv61us válasza T 1000 (#307) üzenetére


tiv61us
őstag

Appalache hegyseg North Carolina, egy Mc Donaldsban:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#312) T 1000 válasza tiv61us (#311) üzenetére


T 1000
aktív tag

Tényleg az USA-ban élsz?

(#313) Thyb válasza apóka (#304) üzenetére


Thyb
senior tag

nem megyek neki senkinek, az elején jópár linket felraktam amely a muzulmán vallással annak gyökereivel foglalkozik. Sokakkal az a baj, hogy általánositanak, és nem veszik észre azokat a politikai jeleket, jelenségeket amelyek a közel keleten zajlanak jelenleg. Mig Amerika báblormányokat állit fel egy ''demokratikus'' államban -amit azért tettem idézőjelbe, mert lehet, hogy a szándék valóban az, de egy hűbéruri középkori rendszerben élő népnek nem tudod tudatositani a szabad demokrácia elvét- , addig a vallási vezetők, diktátor hiányában átvették a tömeg feletti uralmat, és egymásnak ugratják az állami szerveket a felfegyverzett néppel. Ez a nép évszázadokon át ahoz volt szokva, hogy van egyvalaki aki megmondja mit kell tenni, s most van egy vezető, aki bár le van csukva még mindig él, s van egy olyan kormány akikről azt sem tudják kicsodák, micsodák igy nem csoda, hogy hülye birka módjára neki áll követni a vallási vezetőket, akik az előtt is ott voltak meg most is. Szal kapaszkodnak az egyetlen stagnáltnak mondható szalmaszálba és követik azt amit az diktál nekik. Erre jön az, hogy a karhatalmi szervek rájuk lőnek, s ha ez megtörténik, akkor az is csak azt bizonyitja, hogy a vallási vezetők állnak mellettük, s a követés még fanatikusabbá válik minden megtorlással.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#314) tiv61us válasza T 1000 (#312) üzenetére


tiv61us
őstag

Tenyleg.

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#315) tiv61us válasza Thyb (#313) üzenetére


tiv61us
őstag

erdekes ennek szinte minden soraval egyet lehet erteni
szvsz te jobban ismered az arabokat mint az USA-t

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#316) tiv83us


tiv83us
veterán

Sajnalatos hogy a topic mar megint kezd elmenni USA vs Arabok temaba es a terrorizmusba, holott a topic cime - attol fuggetlenul, hogy az arabokrol es muszlimokrol szol - nem kene hogy feltetlen osszefonodjon a terrorizmussal es a nyugat elleni harcokkal ezaltal gyonyoru vegetnemero flamet keltve. Javaslom, ugorgyunk.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#317) T 1000 válasza tiv61us (#314) üzenetére


T 1000
aktív tag

És ott, ahol te laksz, azt hányszor bombázták, vagy szálták meg amerika fennálása óta?

(#318) Thyb válasza tiv61us (#306) üzenetére


Thyb
senior tag

De Amerika nem lo civilekre!


Amennyiben a civil lakosság nincs megfelelő távolságaban a célponttól, akkor sem mérlegelnek, a csapást végrehajtják: [link]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#319) apóka


apóka
aktív tag

Biztosan láttátok a videot az angol katonákról.....felháborító
Az angolok táborába házi készítésű gránátot dobtak a tüntetők közűl....felháborító
Az amcsi katona 1 régebbi felvételen többx belelő a földönfekvőbe, hogy biztosan halott-e.....felháborító
Felháborító és igazságtalan dolgok.....ezek összessége és az ezekre érkezett reakciók formálják a véleményünket......de az igazság nem 1értelmű, nem fehér és fekete

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#320) tiv61us válasza tiv83us (#316) üzenetére


tiv61us
őstag

Tulajdonkeppen igazad van, csak mara kialakult egy olyan vilagpolitikai helyzet, hogy iszlam fanatikusok/Iran, Sziria stb/ vs amerika-Ny.Europa.
Remelhetoen kezelheto a problema,m az a rab orszagok nagyobb resze is targyalokepes, de vannak orszagok amelyek tuzelik a nepet, ki kell mondani ellenunk.
Ezt a karikatura ugy is vilagosan igazolja.
Plusz meg ott az europai problema, ahol rengeteg muszlim el Franciaorszag, skandinavia.
szoval a problema letezo, remelem megoldhato, ugy semmikeppen hogy az USA a rossz es eljenek a muslimok, asszem egy EU -USA osszefogas segithet a legtobbet

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#321) tiv83us válasza T 1000 (#317) üzenetére


tiv83us
veterán

Igaz most par hetig Magyarorszagon tartozkodom, de en is Amerikaban elek mar tobb eve, tobbszor voltam, bejartam szinte az Egyesult Allamok egesz teruletet. Voltam New Yorkban, az egesz keleti-parton vegig, Washingtonban megneztem a Capitoliumot, a
Feherhazat, tovabb le Atlanta, majd eltem Floridaban is egy ideig. Megfordultam a nyugati-parton is, igaz csak California allamban, nem vegig az egesz parton.
Ez idon belul kb. 30 repuloutam volt US-en belul, soha magam mas orszagban nagyobb biztosnagban nem ereztem mint USA-ban, akar repulon, akar repteren, akar vidamparkban, akar zsufolt helyen New Yorkban, akar Beverly Hills-ben Californiaban.
Ezalatt bombazast, elteritest, onrobbantast nem tapasztaltam :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#322) T 1000 válasza tiv83us (#316) üzenetére


T 1000
aktív tag

Személy szerint egyet értek, én Pl. sem USA, sem Arab párti nem vagyok, de ezek a dolgok, amiről beszélünk jól példázza az emberek világnézetbeli különbségeit. Szerintem azt kellene megérteni, milyen nagy is a vallásbeli, kultúrális, szociális különbség egyes országok között. Kicsit elmozdultunk abba az irányba, hogy ki miért tesz rá erre egy lapáttal, legyen az amerikai, Dán, vagy Iraki, vagy teljesen mindegy....

(#323) tiv61us válasza T 1000 (#317) üzenetére


tiv61us
őstag

nem ertem hogy jon ide?
hala egnek szvsz sosem, es sose nem is fogjak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#324) tiv61us válasza Thyb (#318) üzenetére


tiv61us
őstag

Nem civilekre lott, egy vilgra veszelyes terroristat akartak megsemmisiteni, sajnos civil aldozatok is lettek

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#325) Thyb válasza tiv61us (#315) üzenetére


Thyb
senior tag

Nekem nem az USA-val van bajom, hanem azzal a politikával amit külföldön folytat. Az, hogy otthon mit csinál engem nem érdekel, mint ahogy az sem, hogy mlyen ideológiai elvek alapján viszi az országot, de amikor kint ilyen ügyekbe belemegy, rá akar ruházni egy olyan karhatalmi szervet egy olyan nemzetre amelynek erőskezű vezetésre van szüksége, akkor ezzel nem tudok egyetérteni, mert ilyenkor jön az, hogy jön pár rohdt imámn akik kihasználva az ottani primitiv értékrendet, milliókat kerget bele a halálba mindkét oldalon. Ezt kellene már belátni, hogy nem lehet demokrációt csinálni a tehén vagy birka csordában. Kell egy bika vagy egy kos, aki megmondja mit kell csinálni, s ha valamelyik imám megszólal, akkor annak annyi. A mesterséges demkrácia erőltetése és erőszakkal fentartása ennél még csak nagyobb zűrt fog okozni. Mit gondoltok meddig marad meg az afgán törzsi vezetőkből felállitott mestreséges szünet? Amig valamelyiknek nem kell uj legelő. Abban a pillanatban elkezdődik megint a törzsi háboru, aminek az lesz a vége, hogy megint jön egy egységes törzs mint anno a Tálibok és ráteszik a kezőket a teljes térségre. Ha nincs vasfegyelem és közös ellenség mint anno a szovjetek voltak akkor egymás ellen mennek, mert fegyverrel a kezükben születnek s azzal és az által halnak meg.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#326) apóka válasza Thyb (#313) üzenetére


apóka
aktív tag

Kiváncsi vagyok, mit ír igazából a muszlimok tanítása a többi vallásról ????
Mind 2 olvasatnak vannak követői ( halálba velük vagy békés tolerancia)

[Szerkesztve]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#327) tiv61us válasza Thyb (#325) üzenetére


tiv61us
őstag

Az iraki haboru szuksegessegen lehet vitatkozni.
De azt sem lehet hogy hagyuk mindenkit csinaljom amit akar./ Emlekezz Hitlerre, hagytak, mi lett a vege?/
szoval most Iran ugral atombabaert, Eszak Kora detto, ha sok orszagban diktatura van, akar vallasi akar kommunista, akarmilye, es hulyitik az embereket, meg fegyverkeznek, azert azt valaol kezelni kell asszem
vagy csak varjunk
persze, mindenki beket akar, a civilizaltnak mondott vilag szerintem jobban, meg ha most eppen amerika rohanta le Irakot.
Izael sem tehet mar tobb engedmenyt, meglepett amit meglehetett, de nem eleg, a fanatikusoknak nem eleg, le akarjak turni a terkeprol
nehez ugy
igyekezni kell a vallasi fanatikus csurhet kordaban tartani az teny

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#328) Thyb válasza apóka (#326) üzenetére


Thyb
senior tag

T 1/17 A különböző társadalmi rendszerű területek besorolása az iszlám szemszögéből
„A klasszikus iszlám jogértelmezés két nagy területre osztja fel a világot: az iszlám világa (dar al-islam) és a háború világa (dar al-harb.) Az iszlám világában az iszlám törvények és az iszlám által meghatározott társadalmi rend valamint politikai struktúra uralkodik. A nem muszlim területeket általánosan a háború területének nevezik. Minden muzulmánnak kötelessége, hogy a saját területét megvédje az ellenség támadásaitól.
Ezen kívül aktívan közre kell működniük abban is, hogy a nem muszlim területeken Isten törvényét győzelemre vigyék és isteni törvénykezést juttassák érvényre.
Ez nem jelenti azt, hogy egy iszlám állam semmilyen politikai, kulturális vagy gazdasági kapcsolatot nem tarthatna fenn egy nem iszlám állammal. A jogtudósok a békés időszak alatt a háborús területet a béke vidékének (dar al-sulh) vagy a szerződés vidékének (dar al-’ahd) nevezik. Azonban kiemelik, hogy a kieszközölt szerződés és a megegyezésen alapuló békés időszak ellenére az iszlám állammal nem lehet egyenrangú egy nem iszlám ország. (KHOURY, 2004, 7.o.)
T 1/18 Az iszlám és a fundamentalisták politikai céljai
''A szent háború mai értelmezése''
A hagyományok szélsőséges hívei és a muszlimok az iszlám jogrendszer klasszikus formáját képviselik. A muszlimok közül a radikális, militáns ághoz tartozók nem tudják elfogadni a vallások sokszínűségét, nem tudnak beletörődni a különböző politikai és társadalmi rendszerek létezésébe.
Jelentős számú gondolkodó és jogtudós számára az iszlám olyan vallás, amely elsősorban a békéért küzd. Mégis vannak olyan körülmények, amelyek alapján a háború elkerülhetetlennek illetve helyénvalónak tűnik. Ilyen eset a honvédő háború, a megtámadott vagy üldözött muszlimok védelme a nem iszlám országokban és az iszlám hittérítő munka akadályoztatása … .
A hagyományos fogalmak mellett egyes tudósok bevezettek egy új fogalmat is: dar al-da’va, vagyis a tanok hirdetésének területe, ami az erőszak alkalmazásáról való lemondást jelenti.
A harcias elmélet mellett, amely Isten ügyének szolgálatát jelenti („Szent Háború”) létezik az iszlámban egy olyan meggyőződés is, hogy az iszlám békét akar, és az ennek megfelelő békés elméletnek is megvannak elméleti alapjai.

Még néhány info itt: [link]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#329) tiv61us válasza apóka (#326) üzenetére


tiv61us
őstag

az igazi hithu fanatikus muszlim celja egy:
a nagy kalifatus
ez azt jelenti, hogy mindenki es mindenhol legyen muszlim

vagy halott

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#330) T 1000 válasza tiv61us (#324) üzenetére


T 1000
aktív tag

Most akkor képzelj el egy átlag Irakit PL. szerinted mit lát? Jöttek a katonák szétlőttek, bombáztak mindent, bekapcsolják a tévét és nézik, ahogy egy amerikai katona közelről fejbelő egy földön fekvő embert, kisrác kimegy ezellen tüntetni az utcára, köveket dobál a katonákra, majd elkapják az angol katonák és egy fal mögé bújva sz@rrá verik. Tudom hogy ez nem ilyen egyszerű, láttam, olvastam mit tett Saddam a saját népével, de ők nem ezt látják! Ha mondjuk a Wall Street-en végigpengetne egy MI-28-as helikopter és szétlőné minden 2. házat, lehet neked is kinyílna a bicska a zsebedben....

(#331) Thyb válasza tiv61us (#327) üzenetére


Thyb
senior tag

A materialista világnézet terjed, s előbb utóbb mindenkit be fog kebelezni. Erre mi sem jobb példa mint Kina. Már a 80-as évek közepétől, amikor Rgan előtt fejet hajtott a Szovjet kormány már akkor Ők voltak a nagy mumus, s nézd meg, hogy milyen gazdasági átváltozáson megy keresztül. Holott ott még mindig nincs demokrácia, s egy ideig nem is lesz. Eddig Tajvan azzal verte a mellét, hogy mivel ők kiváltak, mennyivel jobban élnek. Lassan ezt el lehet felejteni. Bár biztos, hogy Tajvanon sokkal jobb a szociális rendszer, s a Kinai parasztok és a hátországbeliek még mindig rettegnek, de 10-12 év alatt Kina többet fejlúdött mint bárki más. És még mindig veszélyt jelent Amerikára, bár mostmár mind inkább gazdaságilag mintsem katonailag.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#332) tiv61us válasza T 1000 (#330) üzenetére


tiv61us
őstag

mondtam az iraki offenziva szuksegszerusegen lehet vitatkozni
amugy nagyon csekely volt a civil aldozatok szama, mar egy haboruhoz kepest
ezek tv-t sem nezhettek eddig, most legalabb tehetik
sajnos belatom, nem lehet oket megvaltoztatni, most is elottemvan a kep amikor Bagdad el lett fgolalva, es a Szaddam szobrot nem tudtak ledonteni, olyan kevesen voltak az unneplok, amerikai tankok kelettek hozza
na most azert jobb, hogy szaddamnak annyi, lassan ki lehet vonulni, lehet egyszer jobb lesz nekik
mi vartuk volna 56-ban az amerikaiakat, az oroszok jottek
oda amerika ment az sem jo
ez van

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#333) tiv61us válasza Thyb (#331) üzenetére


tiv61us
őstag

Kina attol fejlodik , hogy amerika oda vitte ki a termelest thats all
Isten mentsen egy kinai demokraciatol:)
meg kinai diktaturatol is:)
a kinaiak ettol persze nem elnek jobban

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#334) Thyb válasza tiv61us (#333) üzenetére


Thyb
senior tag

Egyrészük, a mási krészük viszont már magasabb szinten él mintsem azt sokan el tudják képzelni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#335) tiv61us válasza Thyb (#334) üzenetére


tiv61us
őstag

az egesz kicsi reszuk azert OK?

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#336) Thyb válasza tiv61us (#335) üzenetére


Thyb
senior tag

anniy milliárdhoz képest ? :DDD
OK

Szerintem ha a jólélők létszámát itt tudnánk megszámolni magyarországon, akkor Dubai csak második lehetne a világon. :DDD

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#337) T 1000 válasza tiv61us (#332) üzenetére


T 1000
aktív tag

''amugy nagyon csekely volt a civil aldozatok szama, mar egy haboruhoz kepest'' azért ezt nem nevezném háborúnak.....ha mondjuk Iraknak is lett volna néhány F-117, meg egy két Appache helikpter, megspékelve egy két M1A2 tankkal az lett volna a háború. (félre ne értsd nem örült volna neki senki). Az amerikaellenességet ez is okozza, hihetetlen nagy a technikai fölény, senkinek esélye sincs felülbírálni a ''világ csendőrének'' a döntését. Gondold végig mit látott az a vietnámi kisgyerek, akiker rápirítottak egy Napalm bombát? Na ugyanezt látja az az iraki kisfiú is. Az előttem szólókhoz hasonlóan nekem sem amerikával van bajom, csak finoman szólva necces az a nézőpont, ahogy egy amerikai látja a dolgokat. Amikor azt kérdeztem hányszor bombázták a földet ahol élsz, erre gondoltam. Szerinted mit szólt volna egy amerikai állampolgár, akinek a szerette a WTC-ben halt meg, ha azt mondta volna Bush ''amugy nagyon csekely volt a civil aldozatok szama, mar egy haboruhoz kepest''

(#338) tiv61us válasza T 1000 (#337) üzenetére


tiv61us
őstag

Hat tobb civilt oltek meg maguk az irakiak mint az USA katonak
na mar vietnam, haladunk az indianok fele
/vietnam ertelmetlen haboru volt, bar a cel azert.... olvass utana
nem nagyon folyt arosi harc, inkabb dzsungelharc vietkongok stb. vietnami gyerek nem sok
at latott
Irak elott mindenki azt mondta, hogy majd a z elit szazad a Szaddame, majd harcol, meg hazrol hazra, meg ver, aztan semmi ellenallas nem volt szinte
Ameriaki fiatal viszont sokkal tobb meghalt mint kellett volna esemiatt talan nem kellett volna a haborut felvallalni.
Most nehogy belem beszeld hogy nekem csak az amerikai ember aldozat az arab nem, de bizony ezek most is egymast nyirjak.
Szilard meggyozodesem tovabbra is, ha FRanciaorszag es a nemetek annak idejen tamogatjak az egesz akciot, akkor puskaloves nelkul lelepett volna Szaddam, es most eldegelne mondjuk Indoneziaban
a WTC amugy Irak elott volt, es nem volt haboru. Terroristak oltek meg hideg verrel about 3000 civilt
Te mit szoltalk volna ha ez Pesten van, meg akkor is vedened Oket?

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#339) rollins válasza tiv61us (#335) üzenetére


rollins
őstag

Visszatérve az arabokhoz, a perzsákhoz, stb . Még soha nem jártam Teheránban és nem mint ha nagyon vágyódnék oda, de nekem a képek alapján elég hangulatos, ''gazdag'' városnak tűnt. Micsoda szenzáció: Lehetett látni napszemüveges nőket is (persza vagy arab mittomén) csador nélkül, fejükön kendő. Annyira elmaradott és ostobák nem lehetnek azért.
arab pl : aza rabokkal az a rab
szerk: CIA -nak szimata se volt, mi készül a WTC ellen? (a 2.)

[Szerkesztve]

(#340) T 1000 válasza tiv61us (#338) üzenetére


T 1000
aktív tag

Senkit nem védek, elvekről beszéltem. Mindegy hogy utaszállítóval, vagy lopakodóval gyilkolnak, az attól még gyilkolászás.

(#341) tiv61us válasza rollins (#339) üzenetére


tiv61us
őstag

megint elmondom nem az arabokrol beszelek, hanem a muszlim vallasi fanatikusokrol akik az arabok egy resze, persze ha a topicban igeny van ra beszelhetunk a normalis arab vilagrol is, csak most kicsit feszult a vilagpolitikai helyzet
pl. keleti kenyelem
meses keleti gazdagsag
gyonyoru mecsetek
ali babaek
teve stb

ja amugy 4 perzsa kollegam van itt a szallodaban:)

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#342) tiv61us válasza T 1000 (#340) üzenetére


tiv61us
őstag

A lopakodo nem kulonosebben gyilolaszasra szuletett, de ha megis akkor igyekszik katonai celpontokat, veszelyes terroristakat megtalalni, lerendezni
ali babaek meg szivfajdalom nelkul megoltek 3000 embert, hogy szuzekhez jussanak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#343) apóka válasza Thyb (#328) üzenetére


apóka
aktív tag

Sejthettem volna.....vagyis nem nehéz harciasan ( erőszakosan ) értelmezni...sajnos

Köszönöm a kimerítő választ :R

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#344) Thyb válasza apóka (#343) üzenetére


Thyb
senior tag

szivesen ;)

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#345) Christoph válasza T 1000 (#340) üzenetére


Christoph
aktív tag

Mindegy hogy utaszállítóval, vagy lopakodóval gyilkolnak, az attól még gyilkolászás.

Hogy ez mennyire nem igaz....valszeg az utasszállító utasai is egyetértenének velem....
És hogy tovább fokozzam, én soha nem adnék fegyvert a kiskorú gyermekem kezébe, és nem állítanám őket a katonai célpontokhoz, hogy az ellenség ne bombázza, inkább meghalnék, mint hogy a gyermek használjam a céljaim érdekébe....
Ezen felül, meg ég és föld ha egy civilekkel teli géppel támadok egy civil épületre, mint ha katonai cépontra támadok egy HÁBORÚBAN katonai eszközökkel....

Kicsit off, de pl azt sosem értettem, miért robbantották fel(iszlám) azt a vöröskeresztet amely az ő sérültjeiket ápolta....mert ilyen is volt....


A fentiekkel a gondolkodásbeli különbségekre utalok....köztük és köztünk...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#346) Thyb válasza Christoph (#345) üzenetére


Thyb
senior tag

Kicsit off, de pl azt sosem értettem, miért robbantották fel(iszlám) azt a vöröskeresztet amely az ő sérültjeiket ápolta....mert ilyen is volt....

Egyrészt azért, hogy a fajtájukat elriasswzák attól. hogy hagyják magukat a nyugatiak által gyógyitani, másrészt azért, mert a Korán szerint a vallásért vagy annak védelmében meghalni a legnagyobb tisztesség.

Mint már korábban mondtam ne akard az Ő nézeteiket összevetni a sajátoddal, hisz gondolkodásmódban jópárszáz év különbség van a két mentalitás között. Csak idézd fel magadban azokat a középkori filmeket, amikor maroknyi hős alig felfegyverkezve nekiront egy többszáz fős seregnek. Amikor azt a filmet nézed akkor neked is ők tűnnek hősnek a szemedben. Azért mert az Ő oldalukról szemléled a történteket. Ez igencsak visszás kérdés, mertha meghalgatod egyenként mindkét felet előitéletek nélkül és azokat az indokokat amiket felhoznak, akkor teljesen más képet kapsz az egészről.
A München cimű filmet aki látta az láthatta, hogy a terroristák hogyan dolgoznak, csak a legtöbb esetben nem célszemély, hanem célcsoport ellen irányul a támadás.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#347) Varga Csaba válasza tiv61us (#342) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Neked, mint az USA-ban élőnek és nem egy éretlen suhancnak mi a véleményed a Michael Moore féle Fahrenheit 9/11-ben felvetettekről???
A Bush család és a szaudiak viszonyáról.... meg arról, hogy a tisztelt politikusok mennyire érezték magukénak az USA által indított háborúban való ''személyes részvételt''.

(OK tudom, hogy Moore valamilyen szinten ''pojáca'', de azért jólenne tudni, hogy mennyi igazság volt abban a filmben)

Továbbá volt e esetleg szerencséd látni a ''A háború ködében'' c. dokumentumfilmet ami most volt premierfilm az HBO-n magyarországon...

Eredeti cím: THE FOG OF WAR: ELEVEN LESSONS FROM THE LIFE OF ROBERT S. MCNAMARA év: 2003
[link]
Az ex-védelmi miniszter visszaemlékezéseiben felvet egy két igencsak érdekes dolgot, az USA által viselt háborúk és az ártatlan polgári áldozatok vonatkozásában...
(Tokio bombázásánál figyelj nagyon..)

Ha nagyon sarkítani akarom a kérdést akkor a világ egyik legnagyobb terroristája az USA!!!
Eleddig ő van a toplistán az ellenség országában megölt ártatlan civil áldozatok számát tekintve, csak a fontosabb eredmények: Tokio gyújtóbombázása, Hirosima, Nagaszaki....
(bár az angol unokatesók is kitettek magukért a német városok (pl. Bréma) folyékonnyá olvasztásával)

Nem hiszem, hogy a politikusok etikai hozzáállása (mellette a hadsereg vezetőié is) számottevően változott volna az elmúlt 60 évben, ilyenformán hasonló érzékenységgel kezelik most is ezeket az ügyeket. (a hal pedig a fejétől szokott ugye bűzleni)

Szóval aki előszöl elbaxta a renoméját az az USA volt (60 évvel ezelőtt), ez pedig kíváló hivatkozási alap az ''ártatlan arab felszabadítási mozgalmak'' (terrorszervezetek) számára.
Ezek után az USA nem tetszeleghet az ''ártatlan szűz'' image-ében.

Mostjut csak eszembe:
Mi a helyzet az első öbölháború beteg és rokkant amerikai veteránjaival?
(volt ugye az a ''silver arrow'' fantácianevű páncéltörő lövedék aminek a radioaktivitásáról, elfelejtettek szólni az US. ARMY bakáinak, ennek jóvoltából ők pedig megismerkedhettek a fehérvérűséggel, a csontvelőrákkal, és egyéb daganatos megbetegedésekkel)
Vajon őket továbbra is ápolják, illetve kapják az öket megillető ellátást???, mert mintha erről is láttam volna valamit...

Tudom, hogy nem létezik csak fekete és fehér, közötte van a szürke millíó árnyalata, de azért nem kellene a politikusoknak ennyire fehérre mázolniuk magukat..

Az én szígorú magánvéleményem csak annyi:
9/11 után szerettem volna a bin Laden család neves tagját üveggé olvasztva látni egy Afgán barlangban, kölütötte pedig lángolhattak volna a sziklák.
A mostani szituban pedig simán a tömegbe lövettem volna ott ahol a követségeket és egyéb intézményeket felgyújtotta a felheccelt tömeg, mert ezek az állatok mást nem érdemelnének.
Ahogy az ominózus párizsi zavargások idején is rövid idő alatt rendet tetettem volna, csak nem győzték volna a temetők a túlórákat.

De én ugye egy antiszociális, minden jóérzésből kivetkőzött elmebeteg vagyok, aki egy centivel sem jobb azoknál, mint akiket halomra kívánna gyilkolni..

Hálaistennek hozzám hasonló ''elmebetegeknek'' nincs helye a politikai vezetésben, ezért ezek nem is fognak megtörténni, mivel elmebeteg módon nem lehet ezeket a problémákat normálisan megoldani.

De lehet hogy a ''normálisaknak'', sem áll érdekében a dolgok korrekt rendezése?


''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#348) Christoph válasza Thyb (#346) üzenetére


Christoph
aktív tag

És szerinted az is megmagyarázható egyfajta ideológiával, amikor egy iskola mellett robbantanak? Erre nincs magyarázat....


Vagy a madridi robbantás, ahol egy csomó civil vendégmunkás halt meg, több különböző nemzet civil polgárai, nők és gyerekek?

És mielött még valaki azt mondaná hogy azonosítom az iszlámot a terrorizmussal, annak azt mondom, hogy amikor ünnepeltek az utcákon napokig a WTC kapcsán, és megünneplik a terroristák cselekedeteit, akkor ők azonosították magukat velük....az ő döntésük volt, viseljék a következményeit...




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#349) fokukac válasza Varga Csaba (#347) üzenetére


fokukac
nagyúr

a michael moore filmjéhez :

kicsit demagóg, elég manipulatív eszközöket használ a film,

de ha csak a 10 %-a igaz, már az is nagyon durva... :U

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#350) Thyb válasza Christoph (#348) üzenetére


Thyb
senior tag

Mint már hangoztattam szémtalanszor, az eszközeiket el és megvetem. Ugyanakkor nyilt harcban Ők sem olyan hülyékm hogy felvegyék a harcot az amikkal. Persze vannak kivételek mint a volt rezsim katonái, akiket több mint valószinű a nép nem szivesen tűr meg maga között, s mivel máshoz nem értenek és nem is akarnak, ezért fegyveres harcokba bonyolódnak a seregekkel. Ugyanakkor, ha megnézed ezt a linket, itt közöttünk is vannak olyanok akik az életet alá rendelik az ideológiáknak : [link]
holott, ha megfigyeled még a vallási ideológiák és dogmák is változnak időről időre, de a vallás szerint az élet az szent. Szal most vagy én vagyok eltájolódva vagy mások.
Kint ugyanez a mentalitás az amely a gyermekek kezébe fegyvert ad, és odaküldi az első vonalba, mert neki is csak az ideológia számit. Az, hogy az Ő ideológiája más, az csak a vallási és életkörülményekből adódó különbségeknek tudható be.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.