Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) PuFFoK válasza rollins (#150) üzenetére


PuFFoK
tag

Iránban perzsák vannak, nem arabok. :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#152) Integra válasza Dare2Live (#149) üzenetére


Integra
titán

egy biztos, az usa atomot nem mer használni, akkor oda az olaj is....

az iter project meg még legalább 20-30 év sajnos mire valami eredménye lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#153) divot válasza Dare2Live (#149) üzenetére


divot
veterán

Nem csak Amerika a világ.
Az Amerika-ellenességben máris egységbe forrtak a szélsőségesek, innen nagyon könnyű továbblépni.

(#154) rollins válasza PuFFoK (#151) üzenetére


rollins
őstag

valóban :B

(#155) vati válasza Dare2Live (#146) üzenetére


vati
senior tag

''egyébként ha tisztába vagy a történelmükkel vagy körbenézel a térképen, hogy gyak aki szomszédos velük és nem azonos vallású annak rossz akkor már annyira nem is furcsa.''

Igen, ez sajnos így van.
Már Samuel P. Huntington megírta '96 táján a híres könyvében (A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása - az amerikai külügynek dolgozott az ürge, komoly ember) méghozzá rengeteg adattal alátámasztva, hogy az elmúlt évtizedek helyi háború, különböző intenzitású konflikusai, jelentős mértékben az iszlámmal hozhatók összefüggésbe: iszlám kultúrájú népek, csoportok összetűzéséről szólnak nem-iszlám népekkel, államokkal vagy egymással. Az egyik fejezet eléggé kifejező címe is ''Az iszlám véres határai''. Persze megkapta a magát hogy így meg úgy előítéletes és megértőnek kell lenni a moszlimokkal, de aki néz híreket, annak ezek ezek nyilvánvaló dolgok.

Huntington eme megállapításához hozzátartozik egy olyan prognózis is -ebben vsz túl optimista- hogy ez a mizéria az iszlám körül le fog csengeni 2020-2030 táján, amikor véget ér a mostani demográfiai boom szerte az iszlám világban.

Másik érdekes megállapítása, hogy az iszlám fundamentalizmus nem helyből az a negatív, retrográd dolog ami az európai sajtóban leesik belőle. Hanem, az iszlám civilizáció egyfajta ''reneszánsza'', magába integrálva egy sor jobbító törekvést, mint pl. küzdelem a velejéig korrupt -és csak úgy mellesleg amerikabarát- diktatúrák ellen, környezetvédelem, szociálpolitika - csak ez a nyugati médiában nem hírértékű. Ha a Hamász robbant, az hír, ha kórházat működtet, az nem hír.... hmmm.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#156) rollins


rollins
őstag

igérem tovább nem linkeskedem, de erről is majd talán kiderül hogy igaz vagy nem : [link]

(#157) vati válasza divot (#148) üzenetére


vati
senior tag

Iránt pl. nem is kell teljesen megszállni, az olaj csak a DNy-i 1/4 részen van, amit mellesleg arabok laknak, nem perzsák... Irán többi részét elég ''csak'' bombázni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#158) biga válasza vati (#157) üzenetére


biga
senior tag

Ami persze nem egyszerű, mert az erőművek, urándúsítók meg egyéb célpontok főleg orosz mérnökök munkái, most is több száz orosz mérnök dolgozik ott. Szóval még amerika is elgondolkozik azon, hogy érdemes-e ilyen körülmények között célpontokat bombázni (Nem véletlenül tiltakozik kőkeményen Oroszország keményen az Irán elleni csapások ellen. Arrol nem is beszélve, hogy Irán úgy szerződött velük, hogy csak a munka befejezése után fizet nekik :) ) Nem utolsósorban Kina is teljes erővel tiltakozik Irán megszállása ellen, neki meg aztán főleg nem érdeke, hogy az egyik legnagyobb (iráni) olajmezők is amerikai befolyás alá kerüljenek.

Megszállni meg szinte biztosan nem fogják, mert egyszerűen nincs amerikának most bevethető nagyobb szárazföldi alakulata. Irakban 140e ember harcol, és őket teljesen leköti a látszatbéke fenntartása. És azt se felejtsük el, hogy Irak jóval kisebb, és az első Irak elleni háború óta erősen legyengült állapotban lévő ország volt, mégse nagyon bírnak velük! Plusz tényleg előfordulhat, hogy Irán támadásával egy '' alvó oroszlánt'' keltenek fel az iszlám személyében. Véleményem szerint inkább várható egy Izraeli beavatkozás amerikai támogatással.


[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#159) Dare2Live válasza biga (#158) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

irán több milliárd$ ért megvette/jelenleg is rendszeresíti a legfejlettebb orosz légvédelmi eszközöket ezen veszteségmentesen jelenleg csak az amerikai f117/b2 tud áthatolni az izraeli/amerikai f16ok/f18ak akat pillanatok alatt lelőnék de facto valszeg célzott csapás és b2 vagy b2/f117

jelenleg hivatalosan orosz mérnökök nemtartózkodnak Iránban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#160) divot válasza biga (#158) üzenetére


divot
veterán

''Véleményem szerint inkább várható egy Izraeli beavatkozás amerikai támogatással.''

Na az biztos nem, mert ez egyenlő lenne a III. világháború elindításával.

(#161) Nowhereman válasza Kalandor (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

már látom is, amint az iszlám főmuftik a sátán katonái közt az USA elött emelegetik a prohardvert

Utánam a kondenzcsik!

(#162) Morris


Morris
veterán

Osztom Integra véleményét. Ha nem lennének ennyire fanatikus hívők az iszéám népek akkor nem lenne most ez a cirkusz.
A poén csak egy dolog. El lehet visleni, idővel elül. De amit ezek a népek csinálnak, az már groteszk.
Igyazából szörnyülködök is és mosolygok is. Ha például nekem van egy rögeszmém és arról többeknek más a véleménye, akkor sühajtok egyet és csinálom tovább. Az iszlám erre fel hatalmas botrányt csinál. Sőt, világméretűre hajtja.
Terrorizmust eredményez belőle. Én leszarom az ő vallásukat. pogány vagyok és engem ez egyáltalán nem zavar és nem is érdekel. Ez van.

És igen tényleg jó lenne kitörölni az emberek fejéből a vallást.

(#164) Dare2Live válasza divot (#160) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

???Mértlenne egyenlő??? Izrael rendszeresen bombázott bombáz jelenleg is és fog is arab államokat Irán egylenne a sorban...

másrészről ha most mind összefognak sincs meg semmilyük akárcsak egy ''kicsi'' profi hadsereggel rendelkező Izrael ellen sem. Láthatnánk ahogy Izrael hatodszor is agyonveri őket.

komolyan érdekelne mértlenne egyenlő, hogyjutottál el erre a következtetésre..........

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#166) erdoke válasza Dare2Live (#164) üzenetére


erdoke
titán

Irán nem ''arab állam''.

A legjobb aláírás a héten

(#167) bcs válasza Kalandor (#163) üzenetére


bcs
aktív tag

van török ismerősöm. sokkal higgadtabbak (nem olyan fanatikusak), és sokkal felvilágosultabbak, és kevésbé könnyen megvezethetők, mint a többi arab országok. persze ez alól kivétel a keleti országrész, ahol törzsi népek élenk, de ott nincs se rádió, se tévé, se semmi. (viszont nagyon finom édességeket csinálnak.)

(#168) biga válasza divot (#160) üzenetére


biga
senior tag

Amerika erre számít. Persze ezt nyílván nagyban befolyásol(hat)ja Sharin igen közeli halála, illetve a Hamasz hatalomra kerülése. Ettöl függetlenül nem olyan lehetetlen gondolat ez. Izrael is szeretne pontot tenni Palesztínával való vitájára, és azt azért mondhatjuk, hogy eddig az egyik ''legbékésebb'' (ha lehet ilyet mondani) politikát pont Sharon képviselte Izraelben. Halálával a fene sem tudja, hogy ki fog hatalomra kerülni (ebböl ered a bizonytalanság, mert nincs igazi utóda jelenleg). Nem biztos, hogy az elkövetkező Izraeli vezetőnek nem érdeke egy ilyen jellegű konfontációval mellékesen elintézni ezt-azt a szomszédainál.

A III.VH egyrészt nem ilyen egyszerű kérdés azért, másrészt nem biztos, hogy hasonló érdekcsoportoknak nem pont ez a célja. Arrol nem is beszélve, hogy egy esetleges (és ha bekövetkezik nem is túl messzi) bekövetkezése sem a klasszikus értelemben vett vh. lesz, sokkal inkább várható valamiféle vallási jellegü háború, ami szinte biztosan a közel keleten fog kitörni. Szerencsére azért még néhány józan vezető próbálja ezt a lehetőséget elkerülni (nem utolsó sorban azért, mert számu(n)kra a lehető legrosszabb időpontban történne).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#169) divot válasza Dare2Live (#164) üzenetére


divot
veterán

Mert ha netalán valamelyik arab állam kimaradna egy amerikaellenes szövegségből, az is beszállna a buliba, ha Izrael nyomulna Irán ellen.

(#170) biga válasza Dare2Live (#164) üzenetére


biga
senior tag

Iraknak (de akár Afganisztánt is mondhattam volna) sem volt szinte semmilye technikailag amerika ellen (talán a nagy létszámú reguláris hadsereget leszámítva), ennek ellenére erős lenne azt mondani, hogy az USA győzött volna ott. Vagy akár visszamehetünk Vietnam-ba is. A történelem már bebizonyította, hogy a technikai fölény csak egy része a győzelemnek, de nem biztosítéka. (Ezzel az USA is tisztában van, ezért - bár konkrét terveik vannak pl. Irán ''lerohanására'' - mégsem nagyon akaródzik nekük elindulni. A háttérben ők is inkább valami ''békésebb'' megoldásban bíznak. (Na meg most a társadalmi támogatás is igen csekélyke).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#171) Nowhereman válasza PuFFoK (#151) üzenetére


Nowhereman
őstag

Csak a lakosság 60-70%-a perzsa. Az azeriektössége ott él. Elég sok arab él a perszaöböl melleti részen...

Utánam a kondenzcsik!

(#172) Nowhereman válasza zsiga667 (#60) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem tudom mi rosz van abban, ha mondjuk kiderülne, hogy anno Jézus egy Mária Magdolna nevű prostit vett feleségül, és egy tucat árvát hagyott hátra? Hát nem a megbocsájtásról és a szertettről beszélt untalan?
És az egyházak? Hányszor átkozták ki és eretnekezték le egymást ''isten szolgái'', mindenféle apró cseplő vitán, figyelmen kívül hagyva a felebaráti szeretett parancsát? No ez a gyomorfelforgató, nem pedig az, hogy valaki azt gondolja, hogy Jézusnak is voltak emberi vonásai...

Utánam a kondenzcsik!

(#173) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Én egyszerűen csak úgy gondolom,hogy sokkal inkább nyugodtabban alszok azzal a tudattal,hogy a közel-keleti államok közül csak Izrael rendelkezik atomfegyverrel,-vagy akár működő atomerőművel is-,mert jóval kisebb a valószínűsége,hogy a zsidók hajítják ide az atombombájukat,mint egy atomerőmű-tulajdonos Irán,aholis egy vallásügyileg túlhevült arab főpap gondolatvilágától függ az én személyes biztonságom,hiszen működő atomerőművel már csak egy lépés az atombomba előállítása.Különösebben nem akartam foglalkozni ezzel a témával,de a híreket látva-olvasva nekem az jön le,hogy sajnos nagyon is fenyegető ránk nézve ez a sok fékevesztett fanatikus arab,akik sajnos itt Európában is szép számmal jelen vannak,de lehet csak a média megtévesztettje lennék :F Nem utolsósorban pedig osztom Integra nézetét,a vallások szinte mindig és minden korban csak bajt hoztak az olyan emberek fejére is,akik egyáltalán nem akartak foglalkozni vele,de ezen nincs mit csodálkozni,hiszen ez pontosan így megy napjainkban is ezeknél a Közel-kelet-i népeknél,akik itt élhetnek Európában,ahol számomra teljesen érthetetlen módon még ezek után is végtelen türelemmel viszonyulnak hozzájuk,annak ellenére hogy viszonzásul tüzelik az adott ország -köztük Ausztria,akinek az egészhez semmi köze - nemzeti lobogóját.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#174) Dare2Live válasza divot (#169) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

milyen amerika ellenes szövetség? beszálna? szaud arábia, kuvait, egyiptom, töröko.... enyhén szólva is USAbarátvolt már 1980ban is amikor pl Izrael szarrá bombázta az Iraki atomlétesítményeket és baromira nem szálítak be a nemlétező szövetségbe.
azóta ez az USA barát rendszer csak tovább nőt/erősödött pl libia ahova ömlik az USAtőke.(olajiparba)

Én egyetetlenegy esetről tudok a közelmultban amikor vki szövetségbe tudta tömöríteni az közel keleti muszlim országokat azt is kisebb csodának tartom és ez anno az USAnak sikerült ca 15éve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#175) rollins válasza Dare2Live (#174) üzenetére


rollins
őstag

A $ beszél igaz. Talán nem olyan masszív az az USAbarátság. Szaudiak az iraki fogolykínzások híre után bojkottáltak pár usa-terméket. Mondjuk sokat nem értek el vele.

[Szerkesztve]

(#176) Gordiann


Gordiann
őstag

OFF:

Azon gondolkoztam most az előbb, hogy már az, hogy tanult, értelmes ember módjára politikai szempontokat figyelembe véve beszélget az emberiség az INTERNET-en a világ helyzetéről, már ez teljesen átváltoztat egy esetleges 3.VH-t.
A mai fejlett komunikáció, meg az internet megtanította az emberiség egy nagy hányadát, hogy hogyan élhet békésebben, meg hogyan kezelheti a nézeteltéréseket nyugodtan...

A II.v.h-ban mi volt? Otthon volt egy bácsi falun, és aszonta, hogy ejnye bejnye egyik fél, a vezetés megtámadja, azt megyünk háborúba.... de ma azért mindenki tájékozottabb mindenről, lényegesen kevesebb a tudatlan ember....

Néhány hónapja olvastam egy cikket arról, hogy egy XXI.századi háború a kis létszámról / tömegpusztításról szólhat....
Nagy csataterek, meg nagy tömegek nem alakulhatnak annyira ki sztem... ha másért nem, az új fegyverek miatt nem......
Én így gondolom.

[Szerkesztve]

(#177) Dare2Live válasza biga (#170) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mértrohanná le? holmondtam én ilyet?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#178) tiv61us válasza SPDeluxe1.0 (#173) üzenetére


tiv61us
őstag

De milyen hogy igazad van!
Ha van harom szomszedom akinek van fegyvere es az egyik sportlovo, a masik rendor, a harmadik meg tobbszoros gyilkos, akkor en az utobbitol jobban tartanek.
ps. mint minden hasonlat, ez is santit, de remelem ertheto:)/

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#179) divot válasza Dare2Live (#174) üzenetére


divot
veterán

Ebben igazad van, csak nem számolsz az általános radikalizálódással, amit kb. az elmúlt öt év termése. Ha azt hozzáadod az egyanlethez, mindjárt más eredményre jutsz. Egyiptom is addig Amerikabarát, amíg sikerül elnyomniuk a szélsőségeseket, és ki tudja, meddig sikerül...

[Szerkesztve]

(#180) SPDeluxe1.0 válasza divot (#179) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Jameg Törökország is USA-barát,mert NATO-tag is a drága. :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#181) Thyb


Thyb
senior tag

Szerintem, amennyiben a 3 VH esélyessé válna, akkor messze nem az Iráni vagy egyéb seregektől kellene tartani, mindinkább a világszerte szétterjedt muszlim közösségektől (lásd London). Sokkal valószinúbbnek tartanám, hogy ugyanugy mint ahogy most törtek fel számtalan honlapot, a célpont a nyugat gazdasági megsemmisitése lenne. Elég lenne, ha párszáz fontosabb rfendszert kiütnének 1-2 napra. Lelőnék a Dow Street-i rendszereket, Kilőnének néhány forgalomirányitó rendszert (repülésirányitás, NY-i tömegközlekedésirányitást stb ), áramszolgáltató központi rendszereket. Ezzel 2-3 nap alatt vállra fektetnék nyugtatot. Sokkal nagyobb kárt tudnának okozni ezzel, mintha robbantanának 2-3 bombát. Ők ezzel tisztában vannak, és szerintem a tudás is megvan hozzá, csak még várnak a nagy Boom-al. Már a szerbek is lebénitották a NATO szervereket, amikor elkezdték tömeges levelekkel elárasztani a rendszert, az meg nem volt képes feldolgozni az amugy szükséges információkat. És az USA egy ilyen esetben cseszhetné a bombáit, vagy a katonai fölényét, mert a gépek bárhol lehetnek.
Amugy le vagyunk hülve a vallási alapu fanatizmustól. Lent a déli szomszédainknál akármennyire is nehéz elhinni, de ott is ez volt a háttérben. 3 vallás csapott össze. Katolikus -Pravoszláv - Muzulmán. Pedig az itt volt Eu közepén. Az igaz, hogy nem teljesen jött elő, mert nem voltak vallási megnyilvánulások, de köztudott, hogy már évszázadok óta ez volt a közöttük lévő gyülöloet egyik alapja. Csak itt könnyebb volt csetnikezni, megt usztasázni, mert ez volt a legfrissebb ellentét, de világéletükben utálták egymást, mielőtt ezek a fogalmak akár megszülethettek volna valaki fejében. Csak mindig volt valaki aki kordában tartotta őket. Magyarország, a Habsburgok, a Törökök stb stb. Szal a vallási fanatizmusért nem kell olyan messzire menni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#182) Nowhereman válasza divot (#179) üzenetére


Nowhereman
őstag

Radikalizálódás? Nos annak táptlaja az elégedetlenség. A plebejusok ott sem tartoznak az elégedettek közé - amit a fundmentalista klérus meglovagol. Ami meg köztük és a ''hatalom'' közt áll a hadsereg, amelynek vezetői nem igazán akarják egy muftitól kapni a napi parancsot. De mi lesz, ha a válság oda mélyül, hogy a hadsereg is az elégedetlenek táborát gyarapítja?/egen, a hülye Bush kormányzat már összehozta irakban/ Ebben az esetben úgy tűnik, hogy a dzsint és a parafadugót is az olaj táplálja...

Utánam a kondenzcsik!

(#183) Dare2Live válasza divot (#179) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

elmúlt 5évben radikalizálódik az aki úgy gondolkodott ezer éve is és mostis, hogy a világ az ő és az összes többi vallás örökös háborújáról szól...., hitet fegyverrel is terjeszteni kell....?

ésha tovább is radikalizálódik olymindgy ebből a szempontból a közel keleten 10%ra támaszkodva is tökéletesen müködtek/működnek diktatúrák....
(ha ehez még külföldi, vallásos.... segítséget kapnak akkor meg főleg)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184) Digital


Digital
addikt

Mit szóltok a híradóban mutatott videóhoz,ahol Angol katonák verik az arab fiatalokat?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#185) Dare2Live válasza Nowhereman (#182) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vhogy nekem is ez az érzésem az Iraki háborúra és az arra elköltött 500-700milliárd$ egy nagy öngól. Egy olajért fegyvereket vásárló Iránnal háboruzó Irak sokkal jobban érdeke a világhatalmaknak mint egy Iraki/Iráni megbékélés.

btw ha az 500-700milliár$a felét ráfordították volna az ITERre akkor 25-40év helyett már 10ben nemkéne olajat vennünk....

(Iter jelenlegi költségvetése 20milliárd$ körül van.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#186) jagada válasza Digital (#184) üzenetére


jagada
őstag

a felvétel mégy haggyám, de a szöveg alatta!!!!!!!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#187) Dare2Live válasza Digital (#184) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem már mindenki a végét akarja hazamenni aztán kész.
Deha megtennék abból olyan polgárháború lenne amit régen láttunk.

egyébként sztem nem egyedi eset, történtek és jószámmal történni is fognak hasonló helyzetek, néha érdekelhete, hogy egy EUban nevelkedett katonát mi fordíthat ki ennyire magából.... (Mert mutasson nekem valaki egy közel k i államot ahol ennél sokkalta durvább kínzásos nem napi rendszerességgel folynak...)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#188) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kicsit off: miért van az, hogy a Mohamedet terroristaként ábrázoló karikatúrák ellen tiltakozóknak a TV-ben mindig Kalasnyikov van a kezében? ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#189) Digital válasza Dilikutya (#188) üzenetére


Digital
addikt

Me az a legócsobb a gengszterdiszkontban :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#190) Thyb válasza Dilikutya (#188) üzenetére


Thyb
senior tag

mert az M16-os szállitmányomat lefoglalták Kolumbiában valami kertészkedéssel foglalkozó csapatok, ezért ha ár alatt is, de csak AK-kat tudtam leszállitani. Az uj Stinger szállitmány viszont napokon belül kézbesitve lesz, amit ajándék gyanánt biztositok a 300 kg-os dusitott urán üzlet megkötéséhez.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#191) Christoph válasza Digital (#184) üzenetére


Christoph
aktív tag

Megrázó egy videó volt, embertelen, nincs rá mentség......de ilyenkor az jut az eszembe, vajon mit tett volna a másik fél ha ez fordítva történik.....túl se élik....(gondoljatok az internetes felvételekre)......

A karikaturákra visszatérve, tudni kell, hogy az arab újságok állandó célpontja a zsidó vallás...és a keresztény is.... nekünk türnünk kell, nekik nem?

A poén az, hogyha egy arab jön ide akkor alkalmazkodj a szokásaihoz, toleráld, de ugyanezt ők nem teszik meg ha te mész az ő országukba......érdekes....

Elítélem a karikaturák megjelentetőit, mert csak olaj a tűzre, de a saját hazámban már had jelentessek meg bármit amit a törvényeink lehetővé tesznek.....ezeknek amúgy bármi elég hogy zászlókat égessenek.....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#192) net84 válasza Thyb (#181) üzenetére


net84
őstag

kicsit off kicsit nem - nemigazán érdekel, hogy mivel, hogyan hadonásznak odaát ezek az idióták, addig, míg nem ''köpnek bele a levesembe'' - ezt kicsit máshogy, de kifejtettem abban a topicban is, amiből ez kiindult...

amennyiben a 3 VH esélyessé válna - ha a harmadik vh-ról beszélünk, akkor ez esetben nem állja meg a helyét a feltevésed nagy része. Ugyanis a jelenlegi hadviselésben elegedhetetlen szerepet játszik az ''elektronikus'' hadviselés... anno Koszovoban (vagy valahol annak a környégén) ledobtak 3 kisbombázóról x bombát. A fizikai pusztító erejük kicsi volt, de egy adott körzeten belül megölt mindent, ami elektromossággal ment...
és egy erős hadi offenzívánál (mint pl a 3.vh lenne) nem csapatokat kezdenének küldözgetni, hanem a sötétség leple alatt ólommal és egyéb finomságokkal tömnék meg a fontosabb kommunkiációs és hadi pontokat...
és ugyebár ha kirobbanna egy újabb vh., akkor nem követnék azt az elvet, hogy ártatlanokat nem támadnak... menne a szőnyegbombázás a városokra, anélkül, hogy megkérdeznék, hogy lakik-e ott valaki civil vagy sem...lásd előző kettő
És az USA egy ilyen esetben cseszhetné a bombáit, vagy a katonai fölényét, mert a gépek bárhol lehetnek. - ezen érdemes megint elgondolkodni, ugyanis a ''hadtestek'' úgy vannak kialakítva (Mo-on azért nem biztos :DDD), hogy akár az atomtámadás miatt bekövetkező zavarban is tudnak kommunikálni egymással...

Read only...

(#193) net84 válasza Christoph (#191) üzenetére


net84
őstag

Megrázó egy videó volt, embertelen, nincs rá mentség......de ilyenkor az jut az eszembe, vajon mit tett volna a másik fél ha ez fordítva történik.....túl se élik....(gondoljatok az internetes felvételekre)...... - nem láttam a teljes videót, de egyet kell, hogy értsek veled!

...és a hozzászólásod többi részével is

nincs valahol fent a video a neten?

Read only...

(#194) Thyb válasza Christoph (#191) üzenetére


Thyb
senior tag

Ami nekem a legérdekesebb, hogy ugye azt már többen irták, Mohamedet ábrá
zolni a vallásukban szigoruan tilos, ugyanakkor boldog boldogtalant Mohamednek neveznek el. Nekem ez egy kicsit furcsa.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#195) Thyb válasza net84 (#192) üzenetére


Thyb
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, de te itt a NAto hadviselésről beszélsz, én pedig az Iszláméról irtam. Pont azt ecseteltem, hogy nem biztos, hogy katonai csapásokkal vennék fel a versenyt az amikkal. Az, hogy lebénitanák egy adott ország kommunikációs eszközeit, azzal a netes terrorizmus ellen nem érne el semmit. Rájuk irtam, hogy szét vannak szórva. Amikor a szerbek megcsinálták azt az action-t akkor azt tették ha jól emlékszem, hogy a helyik parancsnokság részére nyomták az adatokat, és ugyanaz a Server továbbitotta a hadügyi utasitásoka is.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#196) Christoph válasza Thyb (#194) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ebbe szerintem ne keressünk logikát......ez nem erről szól, most ezért, később másért utálnak minket.....

De elfelejtik azt, hogy a nyugatnak is van egy tűréshatára, amit már nagyon feszegetnek, most még visszaélhetnek a nyugat toleranciájával és békevágyával, de nem lesz ez így örökké...addig feszítik a húrt, amíg elpattan.....
Azt is tudom, hogy persze a nyugat sem ártatlan, de elgondolkozhatnának azon, hogy ha veszélyben érzi magát a nyugat/keresztény világ, akkor nem fog habozni hogy megvédje magát....és ha ebből háború lesz....az nem olyan volumen lesz, ahol a gerillaharccal nyerni lehet....

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#197) Digital válasza Christoph (#191) üzenetére


Digital
addikt

Én úgy tudom hogy éppen tolerálják a más vallású embereket az arabok Most ne vegyük ide a feleségeiket rabként tartó muzulmánokat,ezeket az eseteket szvsz csak a média nagyítja fel! Éppen decemberben találkoztam egy arab sráccal a fogászaton,picit elbeszélgettem vele,és nagyon szimpatikusnak találtam! Szerinte ezt az arabellenes dumát a politikusok gerjesztik,neki is elege van az otthoni öldöklésekből!
Ja és még Kellemes Karácsonyt is kívánt nekem! ;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#198) Dare2Live válasza Thyb (#181) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szept 11 volt arab részről sztem a szervezetség/amerika részéről a szerencsétlenkedés csúcsa akkor majd 5csapást is tudtak mérni nagyon fontos intézmények ellen mégis közelébe se voltak annak, hogy USAban bármi gazdasági/katonai rendszer/struktura egy pillanatra is meginogjon. Katonai struktúra egyébként is a hidegháborús kaliberü ellenfélre van méretezve ahoz pedig, hogy ezt kiiktassák elnemtudom képzelni mikéne.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#199) Thyb válasza Christoph (#196) üzenetére


Thyb
senior tag

Ebben tévedsz!!!
Akkor amikor csatatéren zajlik a front, te max a felvillanó robbanásokat látod a távolból, és halk égi morajlásnak tünnek a detonációk. Ugy annyira nem is gond, sőtt, ha mindez a világ tulsó felén zajlik, akkor meg még talán egyeseknek mulatságos is. De akkor amikor a már betelepült arabok kezdenek el robbantgatni buszon metrón piacokon stb(mint Londonban), akkor márkevésbé lesz érdekes, és akkor a nép is fel fogja tenni a kérdést, hogy vajon miért is kell nekünk megreformálni közelkeletet.Akkor amikor saját munkahelyükön, iskoláikban, utcáikon nem lesz biztonság, akkor azért megoszlik a nép, hogy vajon miért is kellett nekünk ebbe belemászni, s nem az iszlámisták lesznek azok akik meghátrálnak, hanem mi keresztények, mert az élet nekünk sokkal többet ér, mint nekik, a vallási és életfilozófiánkból adódóan.
Azért elnézni, ahogy több ezer kilométerre becsapódik egy rakéta, vagy a szomszédomat összekotorni a házam előtt merőben más érzést vált ki az emberből. Én annak nem nagyon örülnék, ha olyan világ jönne el mint ami izraelben van.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#200) Dare2Live válasza Digital (#197) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akivel MOon találkozol, Magyarul is tud, egyetemet végzett.... az sztem egy más kategória...

Egyébként ittis érvényes az embere válogatja van aki igen van aki nem, nálunk is vannak fanatikus keresztények, indiába fanatikus hinduk.... csak sokkalta kissebb arányba mint ott.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.