Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) Gorneck


Gorneck
titán

Jó napokat mindenkinek... :)

Gorneck#1239

(#10102) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Amd-s szép napot.

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#10103) Gorneck válasza Gyuri27 (#10102) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lesz az... :)

Gorneck#1239

(#10104) lipi67


lipi67
veterán

Szép napot, nekem..megvolt.Nincs kedven újra leírni, inkább idézném magamat egy priviből, ha nem etikátlan...

"Hát..Reggel hív a kis K.Barcikai bnőm (a 18 éves), hogy menjek be , fontos. Bemegyek és..Ott vár a fél rokonság! Na..Mondom ha terhes ez is meg a nővére is, az a fasza..
-Rosszabb!-
Ott álltak mint 2 árva,s behívott a nagybátyja meg a nagymamája. Elmondta, hogy a fia (apjuk) 10 éve halott, s az anyjuk 2 hónapja lelépett. Ráadásul több 100.000-res tartozást hagyott a 2 lányra. Most elviszik Őket (2 csaj) magukkal Szabolcsba, pénteken tfonálnak, hogy szombaton mikor érkezik a 2 lány haza. Szabolcsban megkapják az apai örökségüket, hogy legyen pénzük. A lányok azt mondták, szeptembertől Miskolcra költöznek albiba inkább, a házuk meg..csináljon vele az anyjuk amit akar, elegük van.
Nem értem én ezt a világot! Nincsennek Nők, s anyák se nagyon már..."

(#10100) shteer: Nem Barátom! Egy "újászületett" kisfiú. ;)

György: Biztos, hogy jól nézed azokat az értékeket? Ha az a lap nem Droop-pol, jobb mint bármelyik. (Azt írod: bios 1,3 az cpuZ 1,296) S ha 1,296-ról terhelés alatt 1,28-ra csökken, akkor nem is kicsi ott a VDroop. Ha pl biostól 0,05v a droop, akkor terhelés alatt alig-alig észrevehető. Ha terhelésnél 1,28-ra esik, akkor a win alatti 1,296 kb Bios 1,375.
Valami mérés nem kerek, nézz utána, vagy még a cpuZ se ismeri fel rendesen.

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10105) lipi67


lipi67
veterán

Lépnem is kell, majd este..
:O

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10106) Gyuri27 válasza lipi67 (#10104) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze hogy droopol. 2+1 fázis van pwm-k nem hűtöttek. Ez a 0,02 még nem is sok. A 2180-l 0,03-0,04-t is droppolt.
Persze hogy nem ismeri fel. Hát ezt mondom napok óta. Ezért várom az új biost, az új core tempet, az új cpuz-t és a frissitést az et6-hoz. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#10107) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link] na annak aki ért hozzá :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#10108) lipi67 válasza Gyuri27 (#10107) üzenetére


lipi67
veterán

?
E meg mi?
Futtass egy prime 95-öt, cpuZ +everest és az ET6-ból a Tuner/advanced/voltage fül az érdekes, bár.. Az ET6-os máshogy számol, s szart se ér! (miért várod, nem értem)

Droop: Nem értettél: A droop az az, hogy a biosban beállított mennyit esik a valóshoz. Nálad 1,3Vs 1,296...ez gyakorlatilag NULLA 50k-s lapoknál LLC-vel..! Lehetetlen. Főleg úgy, hogy terhelés alatt meg akkorát esik (1,296Vs 1,28) mint egy ház.
S nézd meg a képet: a cpuZ szerint 1,296 az ET pedig (pedig azt jól mutatja) abban a pillanatban 1,31v-ot kapott a procid. Gondolom, szoftveresen emelted..
Az a valós 1,31 egy nagyon jó 0,05-ös droppal számolva is kb bios 1,36V-ot jelent.
_erre céloztam_
Kben van az ott 1,375 is. :K
Tényleg lépek..éhes a banda

MOD: Tedd fel a crystal CPUID-jét. Ott lesz majd egy tartomány, amik között állíthatod a feszt és szorzókhoz rendelheted hozzá. (ahol aktívak a v-ok. Na az alasó a takarékos mód VID-je, a felső meg a valós VID-ed lesz.Közte játszhatsz, de értelme semmi.
ET6 meg: Tuning : az Bios barátom. ET6 az a lusta emberek nagyolós maszatolásásra való. Felejtős :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10109) bolcsodal válasza Gyuri27 (#10107) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egész jó. Ugyanezt BIOS-ból érdemes... ;)

They drew first blood....

(#10110) krammerka válasza lipi67 (#10104) üzenetére


krammerka
őstag

Nincsennek Nők, s anyák se nagyon már..."

:U ,ez így van sajnos.............

#10092 Gyuri: köszi,rendes vagy :R

[ Szerkesztve ]

(#10111) Gyuri27 válasza lipi67 (#10108) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindenkinek: biosból tuningolok!!! Amd-s vagyok nem lowacska!
Miért várod el a pontos eredményeket mikor semmi nem ismeri ezt a nyamvadt procit. Hát ezt irom. A droop szvsz úgy fog alakulni mint a 2180-l. 0,04 körül. Az 5200-l kisebb volt, mival annak kevesebb kraft kellett.
Azért linkeltem, hogy lássátok. ET 1,31-t ír, én a biosban 1,3-t állitottam, cpuz szerint meg 1,296-t kapott.
A droop nálam ennél a lapnál az, hogy mikor terheled annyival kevesebbet kap. Mivel nem autó beállitás van. Hanem a biosban én állitottam be mennyit kapjon.

Krami: majd egyszer én is kérek valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#10112) krammerka válasza Gyuri27 (#10111) üzenetére


krammerka
őstag

kérjél bátran,ha van adok ;)

(#10113) kulerr


kulerr
őstag

nnna tesztelem az i7-es konfigot...
mit mondjak? első benyomásra meg van bonyolítva..meg a ramokkal lehet szórakozni rendesen. Lipi neked való lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#10114) Gyuri27 válasza kulerr (#10113) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az i7 nekünk mindenhogy magas. Mint egyszeri ribinek az atomfizika.

Krami: Jó napot kivánok. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#10115) lipi67 válasza krammerka (#10110) üzenetére


lipi67
veterán

Van sör, tuning, kurvák.
(#10111) Gyuri27: Értem én, értem. Viszont Te is érts már:( Persze, h nem auto, s te lövöd be. Viszont a biosban beállított és a a valós közötti a lényeg. Terhelésnél még tovább eshet, de a VDroop az az előzők különbsége.

Tudod mit? Uazt mondom, amit Te nekem a 4770-nél. Várj, 1-2 catalyst és ismerni fogja:)

(#10113) kulerr: Milyen az olyan? CPU/deszka/ram? Jó lesz az, csak barátkozz. Ha meg nem szimpatikus..add el, olcsóért megveszem,s még ..kapsz érte 1 év ingyen sütit. Na?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10116) fekeandras


fekeandras
őstag

Ez mekkora... :D

[ Szerkesztve ]

(#10117) lipi67 válasza fekeandras (#10116) üzenetére


lipi67
veterán

Mintha a fiamat látnám....Külön világban él. Úgy beleéli magát 1-2 netes játékba, kiabál mint egy hülye:)

Azért azt gondoltam, hogy V.D. komolyabb, igaz a 100. uolyan filmje után (volt azért 1-2 jobb) rá kellett volna jönnöm, hogy csak egy időzsaru (1 óra munka-1 óra gépezés :D ), igaz azt az 1 órát Oroszlánszívvel harcolja végig, s ha bukja..mén a légióba.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10118) fekeandras válasza lipi67 (#10117) üzenetére


fekeandras
őstag

Hányszor jártunk így mikor az első lanpartik valamelyikén még P2 géppel Win98-al toltuk négyen a Half Life-ot. 15-20percenként valakinél jött egy winfos összeomlás.Persze többnyire akkor mikor te állsz nyerésre ... :)

(#10119) lipi67 válasza fekeandras (#10118) üzenetére


lipi67
veterán

Hiába no..a technika az technika ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10120) krammerka válasza lipi67 (#10115) üzenetére


krammerka
őstag

ez így is van,jut is nekem mind a háromból............

(#10121) krammerka válasza krammerka (#10120) üzenetére


krammerka
őstag

ja,bocsi

Jó reggelt!

Lipi: mostanában elég szűkszavú vagy.......(velem) :)

(#10122) Gorneck válasza fekeandras (#10116) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD

Jó reggelt... :)

Gorneck#1239

(#10123) lipi67 válasza krammerka (#10121) üzenetére


lipi67
veterán

:Y :( Miért érzed így?
Nem így van!!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10124) lipi67


lipi67
veterán

Szép jó reggelt mindenkinek, és külön krammerkának! ( ;) )
Itt már most is meleg van. Krammerka, nákatok?
Lassan kezdek majd főzni.Krammerka, Kata mit főz?

Krammerka : Mi a kukimnak Neked kurva? Tuning-sör ok, de a ribik? :U
Hazamész, kaja-1-2sör és sex. Utána meg gyün az iccaka, elindítod a prájmot, s közben "megmatatod" naccságát. Nem? ;)
Törpe? Nem jött vissza az a valami a szájában/fogában?

András: Te tudsz már beszélni?
Balázs: Gyanús nekem az a retro tfoncsevegés.. :B
bolcsodal: Ritkán vagy barátom! Mizu?
Györgyünk keresi a cerkája végét :DDD
Chaser is eltünte magát, csigalakó 1000-rel bótol, Kulerr kínozza az i7-et és magát, én..én meg megyek lassan főzni..
Jövök ám:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10125) kicsigeri válasza lipi67 (#10124) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hehh, én meg annyira eltűntem hogy már nem is emlékszel rám :DDD

(#10126) fekeandras válasza lipi67 (#10124) üzenetére


fekeandras
őstag

28éve ;)

(#10127) Gorneck válasza fekeandras (#10126) üzenetére


Gorneck
titán

81es vagy?

Gorneck#1239

(#10128) bolcsodal válasza lipi67 (#10124) üzenetére


bolcsodal
addikt

lipi67: Ehh..Torinóban tolom. Konferencia... :U

Asszony meg otthon, lassan szül....ha nem érek haza büntiben leszek egy életre... :(

Gyuri27: Értem, hogy BIOS, de kicsit sokat kér a proci. 1.3V-on szinte mindegyik E5200-as viszi a 3.6GHz-et (ez nálam 11x330). Furcsa, hogy 45nm ellenére ilyen éhes ez a procc...

De milyen lapban is tuningolod?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#10129) Gorneck válasza bolcsodal (#10128) üzenetére


Gorneck
titán

Voltál már vmerre? Vagy nem volt még rá időd?

Gorneck#1239

(#10130) fekeandras válasza Gorneck (#10127) üzenetére


fekeandras
őstag

80

(#10131) bolcsodal válasza Gorneck (#10129) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milánóban sétáltunk egy 2 órát (ennyit kellett várni a vonatra torinó felé). Ma délután talán lesz időnk megnézni néhány dolgot belülről is. Állítólag az egyiptomi gyűjteményt nem szabad kihagyni, meg van itt egy fegyver/páncélgyűjtemény.

A város szép, csak sajnos olyan helyen van a szállásunk, ahová egyedül nem mernék estefelé járkálni. Több itt a színesbőrű, mint az olasz az már látszik... :(

They drew first blood....

(#10132) Gorneck válasza bolcsodal (#10131) üzenetére


Gorneck
titán

Remélem jut rá idő... :K

András: már azt hittem, hogy egy korosztályba vagyunk... :)

Gorneck#1239

(#10133) fekeandras válasza Gorneck (#10132) üzenetére


fekeandras
őstag

de 'majjnem ... :D

(#10134) shteer válasza Gorneck (#10132) üzenetére


shteer
titán

vének gyülekezete ;]

szép napot mindenkinek!

Lipi: mi finomság készül?

..szerintem jónak tűnik

(#10135) Gorneck válasza shteer (#10134) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Azé még tudok kellemetlen meglepetéseket okozni... :D Vagy nekem mikor leülök haver apjával páleszozni... :D

Gorneck#1239

(#10136) bolcsodal válasza shteer (#10134) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nehogy már csak hárman legyünk 30 felett..... :Y

Tejfölösszájúak!! :DDD

They drew first blood....

(#10137) kicsigeri válasza bolcsodal (#10136) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Kuler, Lipi, Krammerka, meg te. Akik a 3. x et már elhagyták. Ja ez már 4
Én 83-as vagyok.

(#10138) bolcsodal válasza kicsigeri (#10137) üzenetére


bolcsodal
addikt

És Gyuri27-et kihagytad?? Szerintem már ő is komoly férfiember! ;)

De akkor már öten vagyunk. Komoly létszám!

They drew first blood....

(#10139) kicsigeri válasza bolcsodal (#10138) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ja tényleg, pont ma 33. Gyuri boldogot :DDD

(#10140) Gorneck válasza bolcsodal (#10138) üzenetére


Gorneck
titán

Mégis többségbe vagytok itt... :)

Gorneck#1239

(#10141) lipi67 válasza kicsigeri (#10125) üzenetére


lipi67
veterán

Tévedsz! Nézlek még msn-en is , de mikor vok, Te nem!
(#10126) fekeandras : Gondolom, meg is volt néha a hátránya!
(#10128) bolcsodal: Hát..tom, hogy nem ok, de tuti (előbb-utóbb) megérti, hisz ha jön a gyes..utána semmi se biztos, emlékszem, s Neked legalább tuti fix lesz, s zsé meg kell.. :W (" Több itt a színesbőrű.." - Hát akkor őket nézd meg belülről is. ;) )

MÁS:

Egye meg a fene. Már napi 2-3 alkalommal ez történik: Netezés, excel, msn, bármi (nem játék, ill. nem függ össze játékkal), közben 1mp és sötét képernyő, ventik 100%-on pörögnek , majd monitor kikapcsol. Ujraindítani se tudom a gépet, leáll- újraindul-leáll. Csak az áramtalanítás segít. SEMMI nincs húzva, VGA max 45°. Mi lehet ez? VGA gyanús, de az ujraindul-kikapcsol-uljaindul dolog, olyan mint amikor a memória van biosban szarul belőve, vagy kevés a fesz a procinak. (esetemben 1ik sem áll fenn)
Légyszi segítsetek. :R

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10142) fekeandras válasza lipi67 (#10141) üzenetére


fekeandras
őstag

[link] :P

Hátránya?Öhmm... Nem nyilatkozom. :D

[ Szerkesztve ]

(#10143) Gorneck válasza lipi67 (#10141) üzenetére


Gorneck
titán

Táp? Ramok biztos jók?

Gorneck#1239

(#10144) lipi67 válasza shteer (#10134) üzenetére


lipi67
veterán

Bableves, krumplifőzelék meg fasírozott (felénk nem fasírt :B )

Balázs: Táp..nem tudom, s azt se igazán, hogy hogy nézzem meg. (nincs másik tápom, s mérőkütyüim se. Ram: Nagyon remélem, hogy a Team ramjaim nem hagynak cserben. S mind1, hogy 800/1066/1200 ezektől függetlenül is csinálja.
Ma csinálok cd-s metest tesztet azért. Néztem a prime blendet..Mondhatni bármit, az nagyon kuka a ramok teszteléséhez.

VGA: Szőrös fánkkal végignyomom, s a procit is prájmolni fogom.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10145) fekeandras


fekeandras
őstag

a kérdés: hogy lehet húzni a memóriát? Bocsánat! "memóroát"

Ezt rettenetes helyesírást nem tudtam tovább nézni.Előbújt belőlem a bunkó. :B

[ Szerkesztve ]

(#10146) kicsigeri válasza lipi67 (#10141) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Akkor jó :D

(#10147) lipi67 válasza fekeandras (#10145) üzenetére


lipi67
veterán

".Előbújt belőlem a bunkó" - Nem volt nehéz dolga, nem volt mélyre ásva! :DDD
(ezt meg én nem bírtam kihagyni :B ;) )

(#10146) kicsigeri : Mi van az utolsó "pin@ddal"? Megvan még, vagy előléptettek? ( akkor a főnökasszony volt meg..ugye)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10148) Gorneck válasza lipi67 (#10144) üzenetére


Gorneck
titán

Vhogy csak ki kéne tesztelni, mert ez nem épp egy egészséges dolog...vmi nagyon nem stabil ott...
Másik OS-sel is csinálja igaz?

Gorneck#1239

(#10149) fekeandras válasza lipi67 (#10147) üzenetére


fekeandras
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#10150) kicsigeri válasza lipi67 (#10147) üzenetére


kicsigeri
senior tag

:DDD :DDD :DDD hosszú volt ez a nyár :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.