Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) troll81 válasza Bélaaaa (#15099) üzenetére


troll81
addikt

szia megmondom neked ilyet veszek Asus SABERTOOTH Z97 MARK 2 a másik mellé kell más lapom nem is volt ami bevált volna ( az asus ) ki fogom probálni elvileg szerda este jön az új lap proci kombo remélhetőleg.sajnálatos de a asrock és gigabayte lapom már ment tönkre rövid idő alatt :K

(#15102) #Morcosmedve válasza Bélaaaa (#15099) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is Asus párti vagyok, jobb szoftverek, jobb hang, no meg, ha számít a szépség, de abból jelenleg a Formula VII Hero, ami "megéri", bár ezt neked kell eldönteni, mi mit ér meg. Más hasonló kategóriájú ASUS lap nem éri meg és nem is OC-s.

De ár/értékben talán most tényleg a Giga SOC Force jó, igaz, az über tuning. Lehet elég akár egy MSI Gaming 7 ->> Nem is rossz ajánlat rá ez így, ezzel az egérrel! ;)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15103) Erdei88 válasza HSM (#15100) üzenetére


Erdei88
veterán

A hardcore alaplap érzés. Nem tudhatod, mert még nem tapasztaltad ;]

(#15104) hdekakas válasza #Morcosmedve (#15102) üzenetére


hdekakas
senior tag

Jó ez a Hero lap tényleg, ilyenem van. Világít rajta minden. Kár, hogy CF rendszer alatt úgysem látszik semmi sem az alaplapból. :R :DDD :DDD :DDD

(#15105) #Morcosmedve válasza hdekakas (#15104) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem kell CF rendszer :DDD :DDD :DDD De igen, szerintem elég jó lap, a VI is az volt. :R

© asszongya'hogy

(#15106) HSM válasza Erdei88 (#15103) üzenetére


HSM
félisten

Tudom, csak piszkálódás, de tévedsz. :P
Annak idején 75 000 forintért vettem egy Giga X58-UD5-öt, elég fullos lapnak számított, mikor bejöttek az i7-ek [link].
Ezt egy év után kinőttem, többre vágytam, ezért vettem egy EVGA X58 3X SLI lapot, ami a mai napig egy brutális dögnek számít, 8 fázisú DrMOS tápellátása volt, ami 800 és 1066Khz közötti kapcsolási sebességgel bírt. Csak összehasonlítás kedvéért, a legtöbb mai lap 200 és 450Khz között kapcsol. Ez kb. 80 000 forintba kerül, miután szűk 50 000-ért eladtam az UD5-öt egyévesen, és Bécsbe kellett kimenjek érte. Mivel neten elég gyenge fotók vannak csak erről a gyönyörű lapról, inkább linkelem az eladásakor általam készített képeket: [link] és az album: [link]

Namost, azt kell mondjam, nem tett boldogabbá (sajnos) az a +100Mhz, amivel jobban ment a procim az EVGA-ban, és bár kicsit kisebb feszen/fogyasztáson ment a mindennapi 3675Mhz tuningom, ezzel vigasztaltam magam, de nem volt az igazi. :N Most a Giga aming 5-öm ehhez képest semmi, mégsem hiányzik a pénzszórós móka, a hatalmas bukta eladáskor, meg sorolhatnám. Ha 4500Mhz fölé akarnám húzni a 4690K-mat, úgyis nagyon zsebbe kéne nyúlni és nem érné meg, vehetnék új hűtőt, delid, satöbbi, és nyerhetnék vele max 200Mhz-et, és szvsz akkor sem a lapon múlna, mert 8 teljesen korrekt erősségű digitális fázis van rajta, ami azért bírja a kiképzést. ;)

(#15102) hpeter10: Hagyjuk már a "jobb hang" dumát. Ugyanaz az ALC1150 van rajta [link], mint a jobb Gigákon. Az eddig kiadott legjobb hangkodek, de ugyanaz a "dobozhangja" van, mint az összes többi alaplapi megoldásnak. Egy 1000 éves filléres vacak X-fi is ezerszer szebben szól. Akinek ez fontos, rendes hangkártyát kell venni, nem Asus lapot. :(
Szépségre is szerintem nem sokkal rosszabbak pl. a Giga lapjai. :N

(#15107) BomiBoogie: Köszi, javítottam! :R Mostmár elvileg jó. Mindig elfelejtem, hogy így bejelentkezve ha címsorból másolom, nem lesz jó, csak nálam, a bejelentkezett useremmel. :B

(#15108) JasL: Ha hibás lapod volt, garizni kell és kész. Ennyi. Nekem semmi gondom nem volt még a Dual-BIOS-al, pedig már jóideje használok Giga lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#15107) BomiBoogie válasza HSM (#15106) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem jó a picasás link. :(

(#15108) JasL válasza Bélaaaa (#15099) üzenetére


JasL
senior tag

Gigát ne vegyél alá, én már szívtam egy i5-össel, néha a dual bios megmakkant meg ilyenek (F8 firmware upgrade volt rajta, de néha F2-vel indult el minden ok nélkül, és csak restart segített). 60-ért már kapsz ASUS MAXIMUS HERO VII-t (jelenleg 56 iponon, de 52-ért is beszerezheted néha), ami az egyik legdurvább lap, és 4790k-t az egekig lehet húzni vele!

[ Szerkesztve ]

(#15109) Portermacc válasza HSM (#15100) üzenetére


Portermacc
csendes tag

A gaming GT mindkét pcix 16-os csatit 16x-os sebességen képes futtatni,abban tud többet, de én nem fizetnék plusz 25k-30k-t azért hogy, ha sli-zek 10-15%-al jobb legyen a teljesítmény, szoval a Gaming 5 lenne inkább ha giga, esetleg az UD5H.

Én személy szerint az MSI Mpowernél kötöttem ki, egyenlőre gondom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#15110) #Morcosmedve válasza HSM (#15106) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A legtöbb lap, akkor még egy pont a drágább lapnak, mert nekem 1000khz :DDD :DDD

De amúgy egyet értek azzal, hogy 40-50k közti lap, az emberek 99%-ának még sok is.

(#15108) JasL: nah igen, valahogy nekem se szimpik a gigák, nem tudom miért alakult ez ki (jó, a WF 780/780Ti nagyon gáz termék), valamiért az Asus a dobogós...

(#15109) Portermacc: Aki SLI-t vesz, pont nem fogja érdekelni, csak a sebesség. ;]

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15111) hdekakas válasza Portermacc (#15109) üzenetére


hdekakas
senior tag

10-15%-kal jobb a teljesítmény emiatt? :Y
Elírtál egy tizedesjegyet! :DDD 1-1,5%. Nézz teszteket. De én próbáltam is. :)

(#15112) JasL válasza HSM (#15106) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor neked szerencséd volt, nekem meg nem, de a lényeg, hogy nem veszek olyan gyártótól kétszer lapot, aki egyszer is gariztatja velem a cuccát, mert addig a 2-4 hétig amíg elviszik, nekem nincs másik feles lapom, és mivel gépről dolgozok, 1 nap kiesést sem engedhetek meg! Amúgy amíg van vagy 5-10 gyártó, aki tud minőségi cuccokat gyártani, addig nyugodtan dobhatok ilyen szigorú feltételek mellett is egy gyártót a Kedvencek listámból. NO-GIGA!

[ Szerkesztve ]

(#15113) HSM válasza Portermacc (#15109) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem sokat ér. Csak el van oszva a proci 16 sávja, az a szűk keresztmetszet, akinek nem elég a 8*8 kiépítés, jobban jár, ha inkább X79/X99 rendszert vesz, ezek nem arra valók.

(#15110) hpeter10: Najó, a Maximus Formula VI lapod a mai napig 80 000... :D Nem biztos, hogy egy olcsóbb Z97 ROG is tudja ezeket. :B
De mondom, nagy csodát nem tett, 4200 helyett 4300Mhz lett tesztelhető a procimmal, és kicsivel kevesebb feszt kért. Ennyit kaptam 30 000 forint ráfizetésével. Nem igazán érte meg. :D

A Giga vacak VGA-it külön kéne kezelni, teljesen külön részleg csinálja, kb. csak a nevük azonos az alaplapos részleggel. ;)

(#15112) JasL: Hagyjuk már... Minden márkánál előfordulnak hibás termékek, ez a sorozatgyártás velejárója. Ha ez ilyen fontos, ott a Giga BK sorozata, 168 órás eszttel és 4 vagy 5 év garival, pont ilyen usereknek. :U Amúgy nekem is most garizzák a Z87X-D3H lapom, mert bohóckodott, vettem addig egy Z97X Gaming 5-öt, problem solved. Azt meg majd eladom, ha megjavítva visszakaptam.

[ Szerkesztve ]

(#15114) Erdei88 válasza HSM (#15106) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor végigjártad a 1366-nál Te is mint én. Azóta én sem veszek 80-100k-s lapokat. Éppen ezért nem vettem Hero-t, se mert nem éreztem, hogy többet tudna. Az Asrock Z87 Extreme 3 és remek lap volt , pedig "csak" 30k körül vettem. De még a tesóm Z87 Pro3-as lapjában is ment egy jobb 4670K 4,6Ghzet :)

Ha tuningot akarok, és magas órajelet, akkor egy pre-tested procit veszek, magasabb áron

(#15115) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nekem az MSI bejött az Asus nem és a Giga SOC-Force is jó, nagyon szeretem. Amúgy még mindig osztom azt, hogy a proci számít nem a lap.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#15116) #Morcosmedve válasza h1mpi (#15115) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az Asus nem? Úgyan olyan "simán" adtad el az MSI-t is :DDD

(#15113) HSM: Jó, hát igen :D Fele annyi beállítás sincs egy kisebb ROG-on, se annyi "extra". De úgy érzem, ennyi mindent megér az a lap. :)

Hát mondjuk utólag 30k-t rádobni, nah azt nem érné meg...

Giga-t csak oltom, volt nekem GTX470-jük, azzal nem volt baj. Lappal én se nagyon láttam bajokat, cska nekem fapad.

(#15112) JasL: nekem volt gariban asus lap is, szóval ebből nem vonnék le messze menő következtetéseket.

(#15117) players111: True story! :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15117) #35434496 válasza #Morcosmedve (#15116) üzenetére


#35434496
törölt tag

Meg fogja a gigát is! :DDD

(#15118) JasL válasza HSM (#15113) üzenetére


JasL
senior tag

Tehát ajánlod a Gigákat, csak te eladod, mert a tied is gariztatni kell, meg én se féljek tőle, csak mert gariztatni kellett volna. Mert amúgy jó lap, egy-kettő hibás, de no para. Értem! :)) ASUS FTW! Annak ellenére, hogy az első ASUS lapom ami jött, el sem indította a gépet :D MSI lesz a következő lapom, ha ASUS cserben hagy megint!

[ Szerkesztve ]

(#15119) HSM válasza Erdei88 (#15114) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen. :K Mondjuk maga a platform jól kiszolgált, nagyon szerettem. Csak a lap vollt egy hatalmas, felesleges plusszkiadás, de megtanultam a leckét én is. :K Prociból kb. 4db járt nálam, de csak a legelső D0-ásom bizonyult a legjobbnak mindig. :DDD Azokon legalább nem volt akkora bukó, csak egész pici eladáskor.

Amúgy itt a Z87-nél már nem annyira kritikus a VRM, mint a régi rendszereknél, kicsi a proci fogyasztása, ráadásul ott az IVR is... Egy X79 rendszernél azért jobban megnézném, milyen lapot tolok egy 6-magos alá. :) Persze, ott se a legdrágábbért rohannék, de azért oda több nyers erő kell.

De amúgy egyetértek teljesen, sokkal többet számít egy jó proci, mint bármilyen lap. Lapból kell egy minimum, ami ha megvan, a maradék feladat nagyja már a procin múlik.

(#15118) JasL: Igen ajánlom, mert nekem hibás jutott, míg rengeteg más embernek meg jó. :U
Ez meg hogy Asus FTW, de neked is az első hibás volt, hát no comment. :W

(#15116) hpeter10: :) :R

[ Szerkesztve ]

(#15120) #Morcosmedve válasza HSM (#15119) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

(#15121) hdekakas: Azt kell nézni, amit beállítasz a BIOS-ban, ezek a programok nem sok mindenre jók, sajnos...
mATX-et pikk pakk ki lehet nőni, én is ezért nem vállaltam be anno egy Gene-t, mert, mi van, HA :U

MIért árulod a V850-et? :U

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15121) hdekakas válasza h1mpi (#15115) üzenetére


hdekakas
senior tag

+1. 3 procit 2 lapban próbáltam, minden proci ugyanazt hozta mindkét lapban. Sőt, még a drágább lap 0.005v-al többel vitte, bár azt mondták itt, hogy az nem mérvadó, csak szoftveres mérés.
Olyannal találkoztam már csak, hogy olcsó M alaplap egyszerűen egyáltalán nem vitte a tuningot, mert a vrm-en kicsi volt a hűtés.

(#15122) JasL válasza HSM (#15119) üzenetére


JasL
senior tag

Hát igen, ebben azért van valami, hogy szeretem az ASUS-t, pedig az első lapom hulla volt. De azért az tök más, hogy kapsz egy lapot, amit valószínűleg szállítás során kinyirtak és ezért nem votl jó, mint ha egy lapod működik, de "bohóckodik". Mert az elsőnél azonnal visszaküldöd 14 napon belül netes vásárlásnál, boltba meg 3 napon belül és mondjuk veszítesz 2-3 napot, gariztatásnál viszont 2-4 hetet buksz vele. Azért az NEM UGYANAAAZ!

[ Szerkesztve ]

(#15123) #Morcosmedve válasza JasL (#15122) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ejj sok az oFF, de:

Nekem z68 kakilt be, csak hát a peluscsere iponmamáéknál 29 nap volt, addig meg kell a gép, akkor vettem gyorsan azt, ami most van, csak még 4770k-val.

Ez a bekakilás elég szánalmas volt, egyszerűen megadta magát a bios, egy reset után nem kapcsolt be, majd nem mentette el semmit, ha igen, akkor meg nem indult el....

Aztán megjött a lap, minden tökéletes vele azóta is egy barátomnál 3770k-val vitte.

Szóval minden hw-ben lehet hiba, pont ezért nem delidelek, honnan a francból tudjam, hogy nem hal-e meg valami a CPU-ban 1 év után.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15124) JasL válasza #Morcosmedve (#15102) üzenetére


JasL
senior tag

Az nem FORMULA VII HERO a linkeden, hanem MAXIMUS HERO VII.

hpeter10: a delid félelmedet megértem, de egy processzor vagy működik, vagy nem... ha megsütöd, akkor megint csak nem, amúgy meg igen. Kb ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#15125) #Morcosmedve válasza JasL (#15124) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, elírtam, de a link az jó, sok itt az alaplapnév, aztán néha már nem sikerül jót linkelni :N

© asszongya'hogy

(#15126) HSM válasza #Morcosmedve (#15120) üzenetére


HSM
félisten

Lebontottam a gépet, amit hajtott. ;) Nekem elég a SeaSonic Platinum Fanless 460W, ami ugyanez a bél, csak a SeaSonic 7 év garival adja, és így ventilátor sincs benne. No, nem mintha a CM-ben akár 1cm-ről is akár hallani lehetne. :D Méregettem, és monitorral, külső winyóval együtt konnektorból max 380W-ot mértem egy durvább BF4 közben a 4,5Ghz procituningommal, ami a procit és a VGA-t is jól meghajtja. Igaz, a VGA-t csak 875/1250-en hajtom, picit alulfeszelve, de gyárilag se kér sokkal többet. :)
Nincs szükségem nagyobb tápra, mert amúgysem szeretem, ha ennél többet fogyaszt a gépem, mert a pici szobám befűti nagyon. :R Amúgy a V700 megtartásán gondolkodtam, de emiatt inkább a SeaSonic maradt, ez egyfajta természetes korlát így. :D

(#15122) JasL: Teljesen ugyanaz a kettő. Tegyük fel, szállítás közben megsérül, első verzió teljesen halott, de lehet, csak megnyomorodott egy érintkezés, és egy 10 lábú csipnek csak egy lába halt le, ami mondjuk egy funkcióért felelős. Mindkét lap szállítás közben sérült meg, mégis az egyik "bohóckodni fog", a másik meg el sem indul. Tipikusan ugyanez, ha pl. sérült a foglalatban pár láb. Ha egy tápellátó láb sérül, észre sem venni, ha másmilyen, akkor vagy be se indul a lap, vagy nem megy egy memória, vagy PCI-E csatorna. ;) Pedig ugyanúgy csak egy láb sérült a foglalatban.
Garanciáztatás szempontjából jobb, ha egyből KO, de ezt nem a gyártó választja meg, melyik hibatípus lesz. :N

Procit azért ha nem is sokat, de láttunk már meghalni.

[ Szerkesztve ]

(#15127) Portermacc válasza hdekakas (#15111) üzenetére


Portermacc
csendes tag

Amit néztem tesztet ott írtak ennyit, de ha még ennyi sincs akkor meg főleg tök felesleges :D

(#15128) JasL válasza HSM (#15126) üzenetére


JasL
senior tag

Hmm.. oké, ebben igazat adok neked, végülis logikus amit írsz. Már csak az lenne a nagy kérdés, hogy a francba hajlik el egy láb a karton dobozban úgy, hogy általában bazi nagy légrés van az alkatrészek és a doboz teteje között? :U Csak érdekességképpen kérdezem :)

[ Szerkesztve ]

(#15129) #Morcosmedve válasza HSM (#15126) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Értem, hát igen. Én is most akarom lemérni, hogy mit kér enni a gép(+monitor), eddig az új TV volt a mérőn..
Azért vettem V700-at, mert jó áron kaptam és jó, ahogy írod, vaolt idő, amikor két TI-t is elvitt + az OC-s i7-et...
Szóval a 460-as fanless, vlszeg elég. 290 talán nem eszik sokat.

(#15128) JasL: úgy, ahogyan a vadi új bőröndöt repülőzés után 10 évesként se tudnád eladni :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15130) HSM válasza JasL (#15128) üzenetére


HSM
félisten

No igen. Ez mondjuk nem szállítási sérülés tipikusan, nem is fogadják el gariban. :D Ettől függetlenül volt már lapom (nem Asus, nem is Giga ;] ), ami nagykerből, gyári fólia alól kiszedve görbe lábú volt a 775-ös foglaaltban! :Y Azóta mindig megnézem átvételkor, mert persze, hagy nem fogadták el, mikor visszavittem.

A hibák nagyrészét szvsz a felszerelt alkatészek okozzák, azoknak is van egy hibaszázalékuk, nincsenek ezek egyenként tesztelve (kivéve pl. a Giga BK verziók, amit 168 órát nyúznak átadás előtt), csak egy alap funkcionalitást ellenőriznek dobozolás előtt és annyi.

(#15129) hpeter10: Bizony jó áron adják. A V700 épp annyiba kerül, mint a 460W-os Fanless. :D De nekem elég a kis passzív tápocska is, és a 7 év gari sincs ellenemre, bár a CM 5 éve se kevés. Nem olyan torkos a 290 tuning nélkül amúgy. :N

[ Szerkesztve ]

(#15131) #Morcosmedve válasza HSM (#15130) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Így van, egy lazas sys on, aztán doboz. :)

(#15130) HSM: nah igen, a minőségnek ára van... :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15132) Portermacc válasza HSM (#15130) üzenetére


Portermacc
csendes tag

Az MSI tuning családját is csapd hozzá az előre tesztelt lapokhoz :D

(#15133) JasL válasza HSM (#15130) üzenetére


JasL
senior tag

Hogy nézed át őket? A futár csak akkor adja át a cuccot, ha kifizetted, és nekem többnyire kartonban érkeznek a cuccok, szóval kibontás után tudom csak megnézni. A lapok meg nincsenek átlátszó fóliába csomagolva, legalábbis én iylet még nem láttam. 2 hét múlva jön egy HERO nekem, elmondhatnád hogy csinálod, hogy ne essek bele ebbe a hibalehetőságbe!

(#15134) #Morcosmedve válasza JasL (#15133) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Utálják, de addig nem megy sehova a futár, amig ki nem veszem a dobozból a rendelésem. Ha meg már a dobozon vannak érdekes jelek, akkor jegyzőkönyvet ir, amig nézed a tartalmat, majd később lehet reklomálni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#15135) HSM válasza JasL (#15133) üzenetére


HSM
félisten

Hát postával nem tudom, hogy lehet kivitelezni, bár gondolom, némi jatt reményében nem fog megenni a postás, ha kibontod, megnézed. :R

A boltban mikor lapot veszek, szépen kibontom a pulton, kiveszem az antisztatikus zacsiból, kinyitom a folgalaltot, és ellenőrzöm, egyformán állnak-e a lábak mindenhol. Szerencsére azóta nem volt ezzel gondom, de inkább elővigyázatos vagyok. :R

(#15131) hpeter10: Bizony, megkérik ezeknek az árát, de nem is okoznak csalódást. :R

[ Szerkesztve ]

(#15136) JasL válasza HSM (#15135) üzenetére


JasL
senior tag

Ja értem. Hát nem Postával kérem őket, isten ments.. amióta a postás behajtogatja a CD-t a postaládába (gondolhatjátok mi a vége!), azóta kerülöm ezt a szolgáltatót, mint veszett kutya a vizet! Általában futárral vagy Pick Pack Pontra kérem a cuccosokat. Szerencsére még nem volt szívásom velük. Pick Pack-nál nem bonthatod ki, ott eddig mázlim volt csak mindig. Futárnál meg van olyan bolt aki engedi, van aki meg nem. Vidéki lévén nem mászkálok fel Pestre vásárolgatni, így marad az ima akkor :)

[ Szerkesztve ]

(#15137) #16729600 válasza JasL (#15133) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól mondja HSM kolléga,nem árt valamilyen módon csekkolni a deszkát.Én pár hete kaptam a PCX-től egy olyan alaplapot,amin 23 láb volt elgörbülve ( még szerencse,hogy volt rá szaki aki megcsinálta) Amikor felhívtam őket,hogy mi a szitu elhajtottak a pics@ba és nem voltak hajlandóak kicserélni . :U

(#15138) JasL válasza #16729600 (#15137) üzenetére


JasL
senior tag

Nem cserélték ki? Az szép, és mi lett a vége? Fogyasztóvédelem, vagy szóltál a lap gyártónak, hogy kérsz újat? Mert én nem a kukába keresek tízezreket, az biztos! Harcos szellem vagyok, addig nyúznék valakit, amíg nincs működő lapom. Egyszer elloptak tőlem aegy fényképezőt, tudtam ki volt az.. addig mentem utána facebook-on, míg az ismerősei elvették tőle a lopott cuccom és visszaadták nekem :D

(#15139) #16729600 válasza JasL (#15138) üzenetére


#16729600
törölt tag

Eszük ágában se volt kicserélni,azt mondták fizikai sérülés,nem bizonyítható,hogy az ő hibájuk.Mondjuk a tartozékok is hiányosak voltak, eszem a zuzájukat méltóztattak egy használt lapot küldeni.Nem mentem végül sehová,mert nem volt rá idegem - energiám,X ezerért megcsináltattam ( persze a pcx től a jövőben nem veszek semmit,mondjuk amikor ezt mondtam a telefonba a tagnak azt mondta : " és akkor most mi van, beesik utána majd az eső "? Erre egy itt nem idézhető mondattal reagáltam és leraktam a telót :)

(#15140) laychi Ti biztosan nem,ellenben a modik torkán akadna az ebéd,ha valóban leírnám :)

[ Szerkesztve ]

(#15140) laychi válasza #16729600 (#15139) üzenetére


laychi
veterán

Nyugodtan írd le,mit mondtál,mi nem harapunk meg érte :D

(#15141) JasL válasza #16729600 (#15139) üzenetére


JasL
senior tag

Kösz a tippet! PCX a jövőben fekete listás nálam, ennyi elég is, hogy kiverje az ultra-érzékeny mércém és soha ne rendeljek tőlük :D

Ha már boltokról offolunk, Oázis Computer viszont egy baromi korrekt bolt! Tévedésből rendeltem náluk egy HERO VI lapot, másnap láttam, hogy nem jót rendeltem (6-ost a hetes helyett). Lemondtam e-mailben. Írt vissza a srác, hogy nem gond, tudnak szerezni HERO VII lapot, ráadásul 4ezerrel olcsóbban, ha tudok várni még 1 hetet, mivel olvasta, hogy akkor lesz rá pénzem. Erre írtam, hogy kellene proci is, és akkor már tápegység is, kérhetnék-e egyedi ajánlatot? Kaptam is, minden alkatrész olcsóbban jön majd, mint iPon-ból! Persze múltkor a Logitech Z906-ot is náluk vettem (123e helyett 86e-ért!), és hivatkoztam is rá, meg anno egy SSD-t is. Minden e-mailemre válaszoltak eddig, és csillagos ötös a kommunikáció és a hozzáállásuk! Nem tudom kinek milyen tapasztalatuk van velük, de nálam NO 1. az Oázis.

[ Szerkesztve ]

(#15142) Pacy válasza HSM (#15130) üzenetére


Pacy
aktív tag

+1 Ugyan ez volt a Maximus VII Ranger lapommal. Már a kicsomagolásnál látszott hogy kusza. Utólag helyre állítva 8! láb volt ferde, három különböző helyen.

(#15143) JasL válasza Pacy (#15142) üzenetére


JasL
senior tag

Hát ez elég durva! Ezért jobb talán kis boltból vásárolni, nem szarnak a fejedre, ha gáz van, mert náluk tényleg "beesik az eső az ablakon!".

Kivel javíttattátok meg a lábakat? Mennyit kérnek ilyenért?

(#15144) h1mpi válasza #16729600 (#15139) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A PCX az érdekes egy bolt. Tudom, hogy nem a kinézet a fontos, de eléggé le van lakva, nem bizalomgerjesztő. Ott érdemes az azonnal csere garit megvenni. Eddig kisebb dolgokat vettem náluk csak (venti, paszta), de most onnan van a Giga SOC-Force. Természetesen csekkoltam az alaplap foglalatot. Elég türelmes volt a srác, pedig 17:55-re értem oda. (ezért szeretem iPont, mert 20 óráig van nyitva csak most itt volt olcsóbb).

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#15145) Pacy válasza #16729600 (#15137) üzenetére


Pacy
aktív tag

Azt hiszem Iponon olvastam hogy online rendelés esetén jogilag van három perce a vevőnek atnezni a csomagot és kibontani. Amennyiben sérült akkor a futár jegyzőkönyvet vesz fel róla és megy vissza. Ugyan úgy Pcx-től kaptam a lapot én is amúgy ami láb hibás volt.

(#15146) #16729600 válasza h1mpi (#15144) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mondjuk utána jött egy email, egy ajándék szállítási kuponkóddal ,de azért szerintem az mindent elmond a boltról,ahogy az "augusztus" le van benne írva,illetve,ahogy próbálták ( volna ) leírni, ezt a minden bizonnyal igen nehéz és idegen szót :K

(#15147) JasL válasza Pacy (#15145) üzenetére


JasL
senior tag

Lehet kellene csinálnunk egy "Megbízható boltok listája"-t meg egy "Került el! boltok listája"-t. XLS-t, amibe bele lehetne írni a tapasztalatokat.

szunya1: Remélem értékelted a vásárlást ;]

Na ezt most találtam egy oldalon:
a terméket az átvételkor a futár előtt az átvételt követően a címzett kibonthatja, és a megrendelt termék meglétét, és annak sérülés mentességét a futár jelenlétében ellenőrizheti, és a talált sérülést a futárral jegyzőkönyvben rögzítheti. Ez az ellenőrzés kb. egy - két percet vesz igénybe. Ennek hiányában a sérüléseket, és a sérülésekből adódó csere, vagy pénz visszafizetési igényt, nem áll a bolt módjában elfogadni

Magyarul ki lehet és ezek szerint ki is kell csomagolni a futáros cuccokat!

[ Szerkesztve ]

(#15148) Pacy válasza JasL (#15147) üzenetére


Pacy
aktív tag

Én magam hajlítottam vissza a lábakat. Többek javaslata ellenére. Messzi vagyok Pcx-tol de amikor 00 hibával nem indult a gép akkor valakinek nagyon bele tudtam volna verni a fejébe a 46 ezres lapot. PCX-től soha semmit többet az 100%! Oázis az viszont tényleg remek bolt. Támogatom az ötlet hogy legyen összeírva az ajánlott és kerülendő boltok listája.

(#15149) Portermacc válasza #16729600 (#15139) üzenetére


Portermacc
csendes tag

Lehet hogy mondtam volna a tagnak, hogy azután, hogy áthalad egy méretes tégla az ablakukon be fog esni az eső rajta........

(#15150) JasL válasza Pacy (#15148) üzenetére


JasL
senior tag

Ezt most találtam: [link]

Kormányrendelet az elállási jogról. Ha legelső nap nem indult az alaplapod, visszaküldheted 14 napon belül elállással... még azt sem kell mondanod, hogy nem működik! Sőt még a dobozát sem muszáj visszaküldened! Ilyen suttyó boltokkal ez a normális bánásmód! ;]

Nem tudom ezt a boltos listát hogy lehetne megvalósítani, egy moderátor kellene hozzá meg egy dedikált PH oldal szerintem, mint a tápok esetében!

Portermacc: +1 :C :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.