Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) bambano válasza Fifi (#4500) üzenetére


bambano
titán

a logoutra irogat egy halom modder...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4502) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem: szeretném kicserélni a 12-es ventit a microserverben (40L), mert iszonyú hangos. Mit ajánlotok, milyet érdemes venni bele? (csak 2 vinyó van benne 250gb HP, és egy 2TB WD, vga-t nem használom, mert RDP-vel érem el)
előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#4503) golya87 válasza mukisrác (#4502) üzenetére


golya87
őstag

Én Coolink Swif2-120p-t próbáltam benne, halk, viszont melegebb tőle a szerver. Ja és a kábeleket is máshogy kell bekötni.

(#4504) mukisrác válasza golya87 (#4503) üzenetére


mukisrác
aktív tag

köszi,
kb mennyivel melegebb? gondolom nem számottevő, mert akkor nagyobbat raktál volna bele.
ezt a vezeték mókolást egyszerű megcsinálni?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#4505) golya87 válasza mukisrác (#4504) üzenetére


golya87
őstag

Hát ezt már nem tudnám megmondani, mert nem volt számottevően halkabb, viszont melegebb azt hiszem 10C-al, úgyhogy visszaraktam a gyárit. A táp venti cseréje többet számít. A kábel felcserélése nem nagy dolog.

(#4506) zsolt501 válasza mukisrác (#4502) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem a 12-es hangos benne, hanem a 4x4x2-es tápventilátor, ha azt kicseréled egy ilyen méretű sharkon ventilátorra, akkor szinte hangtalan lesz, vagyis a HDD-ket fogod benne hallani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4507) slashing


slashing
senior tag

a tápventi végülis most milyen? csatlakozós vagy forrasztott. Mert mintha már mindkét verziót írták volna. (n40L)

(#4508) zsolt501 válasza slashing (#4507) üzenetére


zsolt501
nagyúr

2 eres a tápventi, csatlakozós, de mivel egyedi a csatlakozó ezért forrasztani kell.
Én a kábelt vágtam el, és forrasztottam rá az új ventilátort, majd zsugor csöveztem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4509) mandriva11 válasza slashing (#4507) üzenetére


mandriva11
tag

Innen tudsz venni olcsóbban:[link] Ez a jó ventilátor :)

(#4510) slashing


slashing
senior tag

Én szerintem kifogtam egy halkabb verziót vagy ez a típusú venti zaj kevésbé zavar engem. Én elég halknak ítélem a microserverem. Csak akkor zavar amikor csak az megy a szobában és még nem aludtam el, ilyenkor kilövöm. Filmnézés közben 2,5 méter távolságból nem érzékelem. Így nálam egyenlőre nem lesz cserélve a venti csak érdekelt hogy akkor most mennyire macerás a csere ha esetleg oda jutnék.

Amúgy meglepően nagy huzatja van a hátsó nagy ventinek, simán érzem a kezemen a levegőmozgást ha az ajtó elé teszem a kezem.

Érdekes hogy évekig dolgoztam olyan munkakörben ahol napi szinten hasonló szereléseket végeztem mint amilyen munkával járna ez a tápventi csere de valamiért itthon nem vesz rá a lélek hogy szétvágjam összeforrasszam vagy saruzzam... lehet a saját értékemet jobban becsülöm annál vagy fenetudja....

(#4511) lovi27 válasza mandriva11 (#4509) üzenetére


lovi27
addikt

Az edigital honlapon nem valósak a műszaki adatok. Fórumtársunk a hozzászólások között már javított néhányat, de a legnagyobb baki nincs javítva. A 28 CFM egy teljesen hamis adat. A Sharkon SI mértékegységben adja meg a szállított levegő mennyiségét (6 m3/h), ami angolszász mértékegységben picivel több, mint 3,5 CFM. Ez az érték pedig köszönő viszonyban sincs a 28-al.

(#4512) radi8tor válasza lovi27 (#4511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ettől függetlenül több éve tökéletesen üzemel vele a táp. :K
5 HDD + 1 SSD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4513) zsolt501 válasza lovi27 (#4511) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen másképpen van mérve, viszont megegyező fordulatszám mellett a sharkoon több levegőt szállít.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4514) lovi27 válasza zsolt501 (#4513) üzenetére


lovi27
addikt

Nincs másképp mérve semmi! Annyi a történet, hogy egy 3,5 CFM értékű ventilátorhoz 28 CFM-et adtak meg, ami elég durva túlzás. Az is látszik, hogy kevesen vannak tisztában a CFM jelentésével, mert ha a nálunk használatos SI mértékegységben írnák oda (47,5 m3/h), akkor hamarabb feltűnne valakinek, hogy egy ilyen pici ventilátor erre nem képes, pláne nem csendesített üzemmódban.

(#4515) radi8tor válasza zsolt501 (#4513) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van, durván elírták ezt a nagykerben, ahonnan minden üzlet veszi az infót.

⭐ Stella

(#4516) mandriva11 válasza lovi27 (#4511) üzenetére


mandriva11
tag

Igazad van, de nálam is ez a venti működik tökéletesen ráadásul 2db kis csodában, és én innen vettem
:). Ja és a tartalék tápba is ilyet tettem.

(#4517) Gregman válasza mandriva11 (#4516) üzenetére


Gregman
tag

Honnan lehet tartalék tápot szerezni:)?

(#4518) mandriva11 válasza Gregman (#4517) üzenetére


mandriva11
tag

Hát én itt a hardveren vettem, egy kollégától, meg egy alaplapot, a hátsó 12cm ventit és a vinyó hátsópaneljét, amin a csatik vannak. :). Örök hálám neki, hogy eladta nagyon baráti áron, addig neki volt tartalék :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4519) Rick4 válasza Gregman (#4517) üzenetére


Rick4
félisten

Tele van a net vele, fsp-t kell venni, egy az egyben belemegy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4520) aFoP


aFoP
csendes tag

Sziasztok! N36L / N40L-ben Remote Access Card-ot használ valaki? Olvastam hogy nem teljesen egyenértékű a HP iLO val, mik a tapasztalataitok?
(iLO1-el ,iLO2-vel találkoztam a cégnél és nagyon jók - kivéve hogy a Remote Console Java-s verziója eléggé megválogatja hogy milyen böngészővel és Java-val hajlandó működni...)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/afop/index.html

(#4521) Rick4 válasza aFoP (#4520) üzenetére


Rick4
félisten

Ha beleolvastál a topicba, és használtad a keresőt is, melyik kérdésed marad megválaszolatlanul? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4522) aFoP válasza Rick4 (#4521) üzenetére


aFoP
csendes tag

Ez az egy találat volt a keresőben
http://prohardver.hu/tema/hp_proliant_microserver/hsz_3976-3976.html

Ami érdekelne, hogy tudja-e azt, mint az ILO, hogy a szervert ki/be kapcsolja (Power Management)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/afop/index.html

(#4523) aFoP válasza aFoP (#4522) üzenetére


aFoP
csendes tag

igen a manual-ban benne van hogy tudja.. akkor nincs több kérdésem :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/afop/index.html

(#4524) Rick4 válasza aFoP (#4523) üzenetére


Rick4
félisten

Látod, milyen egyszerű? ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4525) aFoP válasza Rick4 (#4524) üzenetére


aFoP
csendes tag

hát lehet csak unalmasabb megkeresni mint megvitatni a dolgokat ;)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/afop/index.html

(#4526) Rick4 válasza aFoP (#4525) üzenetére


Rick4
félisten

Az tény, de egy hónapokkal ezelőtt megoldott problémát, ami itt olvasható, visszakereshető, szerintem felesleges próbálkozás még egyszer megoldani. :D

Ráadásul gondolj bele, azok, akik rendszeresen ide járnak, milyen örömüket lelik abban, hogy kéthetente ugyanarról a témáról kell hozzászólásokat olvasni, ahelyett, hogy előremutató módon mindig újabb és újabb dolgokról beszélgetnénk.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4541) golya87


golya87
őstag

Hello

Segítséget szeretnék kérni diagnosztizálásban, mert még azt se tudom, hogy hardveres vagy linuxos dolog.
Adott egy N40L (2012 nov) rajta egy Ubuntu 12.04+zfs+rutorrent+tvheadend+oscam+pici mysql+nfs+smb.
Már volt rá példa korábban is, de csak az eredményt láttam.
Tegnap este néztem róla nfs-el RPi-n filmet, majd egyszer csak lefagyott az XBMC, corrupt lett.
Ám ezután a szerver is megszűnt működni. Pingre válaszolt, kép nem jött ki a vga kimeneten, ssh nem élt, megosztások, apache nem működött. Áram kihúz, vissza, majd ismét ment. Egy héten belül ez már a második eset volt.

Mit gondoltok, hol kezdjem a keresést?

[ Szerkesztve ]

(#4542) Csarlee válasza golya87 (#4541) üzenetére


Csarlee
tag

Szerintem memória lehet. Próbálj meg egy Ubuntu boot médiáról bootolni és futasd le a memtest-et. Ha hibátlanul lefut akkor még lehet a táp vagy az alaplap. Az alaplapon esetleg érdemes jól körülnézni hátha van egy púpos kondi... A táp dettó okozhat ilyet sajnos. Ez már gondolom nem garis?

(#4543) golya87 válasza Csarlee (#4542) üzenetére


golya87
őstag

Gari... :DDD
Memtest az kb másfél hónapja hibátlanul végigment. Táppal volt anno annyi problem, hogy a sharkoon ventim kicsit komótosabb volt a kelleténél. Alaplapot átnézem.

Köszönöm a segítséget!

(#4544) Csarlee válasza golya87 (#4543) üzenetére


Csarlee
tag

Nem garis? Nekem hasonló szitut adott elő asszony desktop-ja tavaly ősszel. Szétszedtem és találtam a videókarin egy púpos kondit...

(#4545) zsozso1


zsozso1
tag

Van egy N40L típusú kis szerverem amit nagy megelégedettséggel használok. Laikusként most két kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. Ha ramot bővítenék akkor milyet kell bele tennem amivel működik is (most a gyári 2GB van) és könnyen beszerezhető? A másik pedig hogy egy BD írót tervezek tenni bele, ez mennyire életképes hisz tudjuk hogy nem egy erőgép? Köszönöm előre is!

(#4546) radi8tor válasza zsozso1 (#4545) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ECC RAM-ot szeretnél bele, mint a gyári, akkor Kingstonból ezek jók bele:

KTH-PL313E/1G 1GB 1333MHz ECC Module
KTH-PL313E/2G 2GB 1333MHz ECC Module
KTH-PL313ES/2G 2GB 1333MHz ECC Single Rank Module
KTH-PL313E/4G 4GB 1333MHz ECC Module

Nekem két darab KTH-PL313E/4G van benne.
De lehet vegyesen használni sima DDR3-asokkal (non-ECC).

BD íróval simán elbír. De ha filmeket is szeretnél nézni rajta, ahhoz kell VGA kártya bele.

⭐ Stella

(#4547) zsozso1 válasza radi8tor (#4546) üzenetére


zsozso1
tag

Köszönöm a gyors választ. :R Az írót csak írásra használnám, szóval akkor ez ok. A sima DDR3-asokból mindegy csak 1333Mhz legyen? Áhh nem vágom én ezeket!

(#4548) radi8tor válasza zsozso1 (#4547) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, szinte mindet megeszi és megy is vegyesen a gyári ECC-vel.
Valami normálisabbat válassz. Pl Kingston. :)

⭐ Stella

(#4549) zsozso1 válasza radi8tor (#4548) üzenetére


zsozso1
tag

Ez jó hír és még egyszer köszönöm! :R

(#4550) Rocko007 válasza radi8tor (#4546) üzenetére


Rocko007
aktív tag

A 8 GB-os kingston ecc-vel is kompatibilis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.