Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) radi8tor válasza Rosep (#3200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima szerverek vállalati felhasználásra készültek, home szerver pedig otthonira.
Előbbi beállítása igényel némi tapasztalatot, utóbbi pedig bolond biztos, grafikus felületen lehet a megosztásokat, stb beállítani.
Microsoft oldalán meg tudod nézni milyen a WHS 2011.

⭐ Stella

(#3202) Gregman válasza Brogyi (#3195) üzenetére


Gregman
tag

Szia!

Ahelyett, hogy tisztulnának a fejemben a dolgok, inkább egyre több kérdés merül fel.
1. a RAIDz ugyan az minta ZFS?

2. a ZFS/RAIDz hasonlóan a RAID5-höz, pl. 5 HDD-ből 4 HDD kapacitását nyújtja?

3. ha elindulok pl. 3 db. HDD-el és utólag tennék hozzá egy 4.-et, majd talán egy 5.-et, akkor ezt melyikkel (RAID5, ZFS, ???) tehetem meg úgy hogy az egységes rendszer legyen? Úgy értem, hogy ezt nem szeretném: " hozzáadható HDD, de az nem része a RAIDz-nek".

[ Szerkesztve ]

(#3203) golya87 válasza Gregman (#3202) üzenetére


golya87
őstag

Szia

Én mint windowson szocializálódott megpróbálok válaszolni:
1. A raidz az a tömböt jelöli (kb ua. mint a raid5, raidz1 ~ raid5, raidz2 ~ raid6). A zfs-t pedig úgy képzeld el, mintha egy mappát hoznál létre a tömbön. Saját attribútumokkal satöbbivel.
2. Pontosan, annyi plusz van még, hogy adhatsz hozzá log eszközt az írást gyorsítandó és cache eszközt olvasást gyorsítandó. Az olvasási része kicsit hasonlít az Intel féle ssd-s cache technikához. Az írási log rész pedig arra jó, hogy a kis nem szekvenciális írásokat összegyűjti és elkezdi szekvenciálisan felírni, így gyorsítva a folyamatot.
3. Erre nem tudok válaszolni, de zpool increasing címszó alatt az oracle honlapján biztos van róla dokumentáció. Nagyon szépen van dokumentálva minden.

Tudom, hogy pongyola a megfogalmazás, de így hirtelen ennyit sikerült összehozni!

(#3204) Gregman válasza Jim Tonic (#3190) üzenetére


Gregman
tag

Nekem is ez a nagy dilemmám "leveszi a paritás-számítást a proci válláról".
Persze látom ennek nagy ára van konkrétan forintban/Euróban stb.

Nem tudom megítélni, hogy mennyire terhelhető az N54L procija, ez lesz az első mikroszerverem (és még csak szállítás alatt van).

Azért ez is elgondolkodtató: "Ha bedöglik a vezérlő, akkor annyi. Vagy szerzel ugyanolyat, vagy lőttek az adatoknak."

(#3205) Gregman válasza golya87 (#3203) üzenetére


Gregman
tag

Köszönöm!

Kicsit tisztul a kép.
Látom a dokumentálással nincs nagy gond, fogadó oldalon van baj az ilyen szintű IT angollal. :(

(#3206) golya87 válasza Gregman (#3204) üzenetére


golya87
őstag

Kissé túlmisztifikáltnak érzem ezt a bedöglik a vezérlő akkor annyi. Most ugyanez elmondható a zfs-ről is. Ha bedöglik a gép, csak solaris alapú rendszerben tudod újraéleszteni a vinyókat. Ha ledöglik a vezérlő valszeg ugyanolyat, vagy hasonló sorozatút fogok venni...
A mennyire terhelhető kérdésre az a válaszom, hogy attól függ mit akarsz még mellette. Én pl torrent, dlna és nas funkciókra használom. Erre bőven elég a procija még az N36L-nek is. Az 54-es az kb 20%-al gyorsabb a 40-esnél. Ez nem sok, de akár elegendő is lehet.
Én ha most kezdeném, ezzel a tudással, már inkább építenék egy microservert magamnak. Valószínűleg drágább, de jobban az igényeimre tudnám szabni.

3205: Akkor várd meg a tapasztaltabbakat, hátha ők is el tudják mondani.

[ Szerkesztve ]

(#3207) Gregman válasza golya87 (#3206) üzenetére


Gregman
tag

A felhasználás körvonalazódik:
- torrentet nem tervezem erre rakni, nagyon jól elmegy a routeren
- DLNA feltétlenül
- NAS feltétlenül
- pluszban még ki szeretném próbálni, hogy VM-en elbír-e egy XP-t internettel, e-mail klienssel, és Word/Excel/PPT nem "power user módban"

Sokat törtem a fejem az építésen, de be kellett látnom, hogy nincs energiám/időm rá. Ezt a gépet sem tudom, hogy mennyi idő alatt leszek képes beüzemelni, de ez legalább hardverileg össze van rakva.

[ Szerkesztve ]

(#3208) golya87 válasza Gregman (#3207) üzenetére


golya87
őstag

A VM-en futtatott felhasználói dolgokra használt gépért keresztre fognak feszíteni, hogy hogy juthatott eszedbe! :D
Elég nagy flémet szokott kelteni...

(#3209) Gregman válasza golya87 (#3208) üzenetére


Gregman
tag

Még csak ötletelés, majd meglátjuk... :)

(#3210) krealon válasza Gregman (#3207) üzenetére


krealon
veterán

"- pluszban még ki szeretném próbálni, hogy VM-en elbír-e egy XP-t internettel, e-mail klienssel, és Word/Excel/PPT nem "power user módban" "

Amig nem irtad, hogy "internettel" addig rendben is volt a dolog. A mai bongeszok irdatlan memoriahsznaltata miatt a hasznalhatosag erosen korlatozott lesz.

Nalam N40L, 8G RAM-on fut ESXi 5, amin 1 m0n0wall , egy linux server es egy WinXP SP3 "fut".
A disk I/O, mint szuk keresztmetszet miatt (nincs lehetoseg direkt hozzaferesre a disk-en, csak a host-on keresztul) minden rettenetesen laaaaasssuuuuuuu. Azt letesztelni, hogy egy progi mukodik, vagy nem, megfelel ez a rendszer. Radasul fele annyit fogyaszt, mint egy desktop gep.

(#3211) DopeBob válasza krealon (#3210) üzenetére


DopeBob
addikt

attól függ lehet erre készulni előre is akkor nem gond :) nekem ssd-m nincs, helyette jelenleg két hdd van raid0-ban és ezen laknak a vm-ek. (szerver teszt kornyezet) most éppen oracle telepítés van, ki kell próbálnom pár dolgot de teljesen rendben van a sebessége... még így hogy most nem fix méretű vhd-t használok is 100Mb felett van a disk sebessége (guest OS alól mérve). De volt már itt Exchange szerver, vagy ami épp kell :) Teljesen használható. Majd ha jön az SSD még jobb lesz :)

Még valahogy a 8->16Gb memóriabővítést kéne meglépni :B

MZ/X

(#3212) radi8tor válasza DopeBob (#3211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még valahogy a 8->16Gb memóriabővítést kéne meglépni

Mai árak mellett nagy kihívás lesz. Nekem 8GB ECC RAM van a gépben, szerintem nem fogom cserélni 16-ra. :B

⭐ Stella

(#3213) Rosep válasza radi8tor (#3201) üzenetére


Rosep
senior tag

És milyen driverek kellenek neki? Mert pl. Intel oldalán nem látok WHS 2011 drivert külön.

(#3214) radi8tor válasza Rosep (#3213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtommal semmilyen, de keress rá a topicban. Páran már telepítettek ilyet rá.

⭐ Stella

(#3215) DopeBob válasza Rosep (#3213) üzenetére


DopeBob
addikt

Win 2k8 R2 driver jó hozzá. Igazából az, lebutítva/átalakítva

MZ/X

(#3216) Rosep válasza DopeBob (#3215) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor a Win 7-esek nem jók hozzá?

A 160 gigás tárhely követelményre nincs valami trükk? Mert lenne egy 80-as SSD-m ami pont jó lenne erre a célra.

(#3217) slashing válasza Rosep (#3216) üzenetére


slashing
senior tag

érdeklődnék hogy miért villog folyamatosan kikapcsolt állapotban is LAN led a gép eljén illetve a hátulján is. Milyen célt szolgál, vagy is inkább mi kommunikál mivel és milyen célból? Abban biztos vagyok hogy nem WOL miatt mert az asztali gép is tudja ezt mégsem villog.

Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#3218) Menotti válasza Rosep (#3216) üzenetére


Menotti
aktív tag

Itt leirja ,hogyan lehet kisebbre telepíteni...
Gyakorlatilag semilyen drivert nem kell vadászni hozzá..feltesz mindent a telepítőlemezről...

[ Szerkesztve ]

(#3219) Rosep válasza Menotti (#3218) üzenetére


Rosep
senior tag

Köszönöm! És ugye magyar nyelvű lesz a WHS?

[ Szerkesztve ]

(#3220) Menotti válasza Rosep (#3219) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ha magyar nyelvüt raksz fel akkor igen...

(#3222) Jim Tonic válasza kordasb (#3221) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

HDD nélkül jobb vétel lenne. Nem tudom, minek erőlteti a HP ennél is a 250GB-os csomagot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3223) worxland válasza kordasb (#3221) üzenetére


worxland
addikt

Apa, kezdődik.
Jön az új generáció, szórják ki a régieket.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3224) radi8tor válasza worxland (#3223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem itthon is lesz valami akció. Jó lenne egy ilyen gépet beszerezni 40 körül.

⭐ Stella

(#3225) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tegnap előtt kénytelen voltam a HP-ba rakni egy másik hálókártyát, mert az alaplapi egyszerűen nem akart normálisan üzemelni, random módon bármilyen oprendszer alatt képes volt az alaplapi hálókártyát letiltani, ezt heti 1-2 alkalommal képes volt eljátszani már az utóbbi időben. Hiába volt kikapcsolva minden energiagazdálkodás és a a lehetőség is hogy a gép kikapcsolhassa az eszközt, hogy energiát takarítson meg, de ez sem segített, mindig csak az újraindítás segített, és azt sem lehetett mondani hogy azért állt le a hálókártya, mert nem volt adatforgalom, mert ez sem igaz, mert 2-3MB-os forgalom átlagban meg volt.
Szóval fura történet, de remélem ez megoldja a problémát.

Most egy Marvell Yukon 88E8053 based Ethernet Controller lett belerakva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3226) DopeBob válasza worxland (#3223) üzenetére


DopeBob
addikt

Ennél újabb? Ez most jelent nemrég ez az N54L

MZ/X

(#3227) worxland válasza DopeBob (#3226) üzenetére


worxland
addikt

Igen, a Gen8.
Itt nézegess körül.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3228) Tangerine válasza kordasb (#3221) üzenetére


Tangerine
senior tag

mi nem tudjuk igénybevenni?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#3229) Jim Tonic válasza worxland (#3227) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt vannak róla infók. Sajna már teljesen más terület. ILO, RAID, 35W-os proci. Nem igazán otthoni felhasználásra szánják szvsz., és ez az árán is meglátszik majd.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3230) worxland válasza Jim Tonic (#3229) üzenetére


worxland
addikt

Pont azokat a funkciókat tették bele, amelyeket a sok lelkes barkácsoló hiányolt (a világ pénzben jobban elengedett részén). 4xUSB3, cserélhető proci, dupla ethernet, ILO, 16 giga RAM támogatása, könnyebb szerelhetőség.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3231) bambano válasza worxland (#3230) üzenetére


bambano
titán

jó kis itthoni routert lehetne belőle építeni, ha értelmes áron adnák...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3232) worxland válasza bambano (#3231) üzenetére


worxland
addikt

500 dolláros kezdeti árat jósolnak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3233) Teng


Teng
aktív tag

Erről tudtok valamit?

Ha jól értelmezem akkor így közel 35ezret visszaadnának (ha a benne írt időtartamba vennék masinát) és 3évre terjeszthetném a garit közel +10k ért?

[ Szerkesztve ]

(#3234) Teng válasza Teng (#3233) üzenetére


Teng
aktív tag

Szóval a 3 év gari kiterjesztésből adnak vissza közel 10e péézt, ha meg UK ból van a gép akkor abból is 35ezrest:D

(#3235) Jim Tonic válasza worxland (#3230) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hol írnak cserélhető prociról?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3236) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#3235) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ok, megleltem. Bár ez csak tipp.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3237) worxland válasza Jim Tonic (#3236) üzenetére


worxland
addikt

Nem az. HP weboldalán vannak szerelési videók az új Microserverhez, ott van többek között procicsere is.
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3238) golya87 válasza worxland (#3237) üzenetére


golya87
őstag

Ha a fentebbi linken taglaltak bejönnének (RAID5, cserélhető proci 35W-ig, 16G ram, 4+2 sata) és még egy kulturált ár is jönne hozzá, nagyon rosszul érezném magam, hogy egy darabig nem cserélhetek szervert.

(#3239) Jim Tonic válasza worxland (#3237) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Végignéztem őket. Az, hogy kicserélhető a CPU nem jelenti, azt, hogy támogatja is a rendszer eltérő lapkák használatát. Gondolok itt a hőtermelésre. De mindenképpen reményteli.
Néhány dolgot azért kiszúrtam. A hátsó ventilátornak még véletlenül sem standard a csatlakozója. A frontra pont USB2-t sikerült pakolni. Továbbra sincs hely a rendszerlemeznek, bár az optikai meghajtó úgy is mindenkinél üres marad.

Ez szerepel a videók mellett a procicserénél: If installing a processor with a faster speed, update the system ROM before installing the processor. Szóval annyira mégsem egyértelmű, mit lehet, mit nem. Valószínűleg erősen korlátozni fognak.

Amúgy lényegesen átgondoltabb/komolyabb, mint a G7. Jó cucc.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3240) Brogyi válasza Jim Tonic (#3239) üzenetére


Brogyi
senior tag

worxland,Jim Tonic
Kicsit zavaros a kép nekem segítsetek találgatni. ECC az CPU képesség, de viszont G530T/630T nem tudja.
A foglalata 1055.
Ha pedig Xeon-t tolnak bele, mert az tud ECC-t akkor megfizethetetlen kategória lesz otthonra. Az olcsó cerkával jó ára lehet, de oda az ECC. Így van? :F
A két LAN azt sejteti velem, hogy ez már egyszerre több user-t kiszolgál sebesség csökkenés nélkül.
Gyanítom a régi 4 user-nál, akik egyszerre húznak a szerverről már nem bírja lóerővel. Érdekes lesz majd megmérni a másolási sebességet, és bizony switch-et is kell cserélni ha bonding is kell.

(#3241) Jim Tonic válasza Brogyi (#3240) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kissé már bizonytalan vagyok ebben, mióta a prociba van integrálva a memvezérlő, de úgy tudom, kell tudnia az északi hídnak is, pl. a C-s hidak tudják, a konzumer hidak nem.
A második felét nem lehet ilyen könnyen megválaszolni. Attól függ, mit kel elvégeznie a CPU-nak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3242) Brogyi


Brogyi
senior tag

Itt a végleges verzió árakkal.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3243) golya87 válasza Brogyi (#3242) üzenetére


golya87
őstag

Az eddig fennálló kérdések nagy részére sajnos még mindig nem akaródzik a HP-nak válaszolnia. Mindenesetre eddig rendkívül biztató. A "gagyibb" verzióból tarthatnának egy leárazást mondjuk karácsonyra. :))

(#3244) kordasb válasza Brogyi (#3242) üzenetére


kordasb
tag

nekem tetszik az uj design. :K

(#3245) nvyktor válasza kordasb (#3244) üzenetére


nvyktor
aktív tag

A dizájn nekem is, a várható ára már kevésbé... :(

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#3246) radi8tor válasza nvyktor (#3245) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem meg szebb a régi. Az új túl csicsás. :P

⭐ Stella

(#3247) nvyktor válasza radi8tor (#3246) üzenetére


nvyktor
aktív tag

De már látom a jövőt:
- a fekete user kezeléshez (AD / Samba)
- a piros adatbásokhoz
- a zöld mélszervernek

:C
Simán jó... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#3248) nvyktor válasza nvyktor (#3247) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Kicsit előreszaladtam, lehet, hogy ez itt még nem volt...

És nem is zöld, hanem szürke...
És a szerver tetején az egy hozzávaló 8portos switch (PS1810).

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#3249) radi8tor válasza nvyktor (#3248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#3250) bambano válasza kordasb (#3244) üzenetére


bambano
titán

kérdés, hogy ebből ki tudod-e venni az optikai meghajtót és tudsz-e diszket tenni a helyére.
a régiben rendes 5 1/4-es hely volt, ami sok mindennel kompatibilis volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.