Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Tulku válasza darvinya (#1300) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...eléggé nyilvánvalóan marketingelik a dobozon a kodekeket.....

Más...

Nos oreoval megjött nekem is az AAC (fejlesztői beállításokban teszteltem, ahogy kapcsolódik a streaming SBC-ről azonnal átvált AAC-re)...kicsit simább hangzás, kevesebb érccel, talán koherensebb mindenütt...

Viszont most így is összehasonlítva az SP1000 AAC-ével ég és föld a különbség még mindig....ez bizony a jelkiolvasás és jeltovábbítás különbözősége...nem lehet más...

Nem magasak és mélyek, hanem tér és hangszerek amik jelentősen különböznek...no meg az életszerűség...
SP1000-el a Bragi nekem simán hozza a 10+ ezres vezetékes füles szintet...persze nyilván maga a teszt is abnormalitásra épül, de rendszerint így hallhatóak rendszer szinten is a különbségek...

end...

[ Szerkesztve ]

(#1302) papelado válasza darvinya (#1296) üzenetére


papelado
aktív tag

Shanling nem ennyire piti.Korekt kis gépeket adnak olcsün.:D
M3s hez is jönnek az updatek,mondjuk ezek ált, az elöző hibáit javítják :))
Szóval nyugi a sony-tól várják a cuccot -

Drágaszágom....

(#1303) darvinya válasza papelado (#1302) üzenetére


darvinya
titán

Sony már elkészítette, akkor mit várnak még.
Sony írja meg az egész fw-t?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1304) #16820480 válasza darvinya (#1303) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy postai csekken fizették be a licencdíjat, és még nem érkezett meg a Sony-hoz.

(#1305) Tulku válasza #16820480 (#1304) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy futárral küldték és nem találta a címet (Sony corporation) :DDD

(#1306) vicze válasza #16820480 (#1304) üzenetére


vicze
félisten

Adóként működik gond nélkül, szóval nem a licencenszeléssel van gond, hanem egyértelműen nem tudták SW szinten implementálni valamilyen oknál fogva.

(#1307) Bodz válasza papelado (#1302) üzenetére


Bodz
nagyúr

A hibák javítása rendben van (természetes), de mikor egy beharangozott funkció egyáltalán nem működik a termék piacra dobásakor... Na az már baj. :)

(#1308) vicze válasza Bodz (#1307) üzenetére


vicze
félisten

Az a poén, hogy nem csak az LDAC, de az AAC se működik, amire nem tudnak kifogást. Kizárólag SBC működik, és ez nincs feltűntetve se.

(#1309) Bodz válasza vicze (#1308) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pffff. :(

IHIFI790. Nem Sabre, nem is AK4452, mint a legtöbb olcsó cuccban, hanem 4490.
Activo CT10.

[ Szerkesztve ]

(#1310) #16820480 válasza Bodz (#1309) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az az iHifi (majdnem) egy ez egyben Shanling M1s :D Az Activo meg simán ronda, azt a félrecsúszott kijelzőt nem bírják elhagyni sehogy sem...

(#1311) vicze válasza Bodz (#1309) üzenetére


vicze
félisten

Az elszámítva, hogy ezek gigantikusak, az M0-hoz képest, semmi szükségem egy DAP-ra. Nekem egy LDAC képes BT vevő kell, amit csatlakoztatni tudok az U6-hoz.

(#1312) Bodz válasza #16820480 (#1310) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, elég nagy a hasonlóság. Szimpi amúgy, olcsó is.

(#1311) vicze1: Nem is neked szántam őket, azért van több sor kihagyva. Amúgy ott van pl az AT-PHA55BT, ldac képes. Közeleg a Fiio BTR3 is, szintén van ldac.

[ Szerkesztve ]

(#1313) #16820480 válasza vicze (#1311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, pontosan így vagyok vele. Mondjuk egy XB10 frissített kiadás. Az M0 jó lenne, ha jó hangja lenne, de eddig erről sem volt olyan pozitív a visszajelzés sajna. Nem értem amúgy miért nem csinál ilyet a Sony, mindenük megvan hozzá.

(#1314) fericske válasza #16820480 (#1310) üzenetére


fericske
addikt

Az csak M1, nem M1s. Nem számít sokat mert nincs hasonló nevű, csak megfigyeltem, hogy M1s-t szoksz írni, mikor tudnál spórolni a betűkön :D

Jah, sajnos eddig minden BT képes Shanling modellre ráfér egy masszív javítócsomag, és igen, eléggé elriasztó tud lenni, hogy pont amivel promótálják egyes modelljeiket, illetve aminél az volna az érv a kiválasztásánál - M0 a multi BT funkciókkal - pont nem működnek, vagy nem jól működnek.
A CanJam-en ott lesznek jövő hónapban, az orruk alá fogom dörgölni ezeket a dolgokat.
Ha már itt tartunk, elméletileg az RHA CL1 javított verziója is ott lesz, amire kíváncsi vagyok, mert a körítése amivel kapható nagyon igényes, minőségi kábelek stb., és ha a hangja is úgymond felnő ahhoz a körítéshez, akkor ha jól emlékszem az árára, ajánlható modell lehetne.

Vicze
Az M0-át még ne kukázd. A Shanling a hibái ellenére folyamatosan dolgozik és nyomja kifele a FW-eket.

[ Szerkesztve ]

(#1315) vicze válasza fericske (#1314) üzenetére


vicze
félisten

Nem kukázom nyilván, csak mire megoldják addigra szerintem lesz másik.

(#1316) Tulku válasza #16820480 (#1313) üzenetére


Tulku
veterán

XB10 szerintem még egy ideig nem felülmúlható dongle fronton...kodek ide vagy oda...

Borítékolható hogy az AK csinál majd egy XB20-at LDAC-al és az lesz az utód...

Vicze: Túl sok mindent akatrak ebbe a pirinyó testbe bezsúfolni...mondjuk ha a BT kezelés megy telón akkor a display egyértelműen kihagyható ami viszi a hardver kapacitást rendesen...

(#1317) #16820480 válasza fericske (#1314) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, most hogy mondod, valóban csak M1, pedig esküdni mertem volna rá, hogy az is már "s" szériás.

Ha már beszélsz velük, akkor azt is mondd nekik, hogy felejtsék el a Sabre-t, vagy ha nagyon akarják használni, akkor vegyenek egy XDP-100R-t, szedjék szét és nézzék meg hogy kell normálisan megcsinálni :D

Tulku: Szerintem nem lesz XB20, vagy ha igen, akkor sem LDAC támogatással. Annyira magas lovon ül most az A&K, hogy csak adják ki az újabbnál újabb, drágábbnál drágább DAP-okat, nem is kell nagyon figyelniük a felhasználói visszajelzésekre, így is fogynak elég jó, mert már van akkora reputációjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1318) Bodz válasza Tulku (#1316) üzenetére


Bodz
nagyúr

XB20, LDAC, 299 dollár. Legalább.

(#1319) kemcso válasza #16820480 (#1317) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért miután meghallgattál sok DAP-ot mégis az AK lett a befutó hang alapján ;) Én is végigjártam a paletta egy részét és vissza kellett térnem...

(#1320) #16820480 válasza kemcso (#1319) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez igaz, ellenben nem a drágábbakhoz, meg újonnan kiadott modellekhez. Szerintem elértek egy szintet, ahol már nehéz lesz előrelépni, azért kell most gondolom új névválasztás, meg ilyesmi.

(#1321) kemcso válasza #16820480 (#1320) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, ezért mennek a modelljeik: jobban szólnak, mint a piac jó része. Valamit nagyon elkaptak a hangban... Én se a csúcshoz, de hangban magasan veri a kategória-társakat, amiket hallottam....

(#1322) #16820480 válasza kemcso (#1321) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt tegyük azért hozzá, hogy elég jó áron vetted, szóval a kategóriatársai nem kimondottan azok ám, amiket ennyiért lehet kapni, hanem mondjuk a Plenue 1-2, M, M2, iBasso DX200 és így tovább :)

(#1323) papelado válasza darvinya (#1303) üzenetére


papelado
aktív tag

Uramerdeg nagyon távol vagy.El se kezdem szia örültem! :R

(#1306) vicze1

Pontosan.És ha írsz a fórumban shanling usernek el is magyrázza mi a gond.Végtelenűl profi korrekt cég.Tényleg odafigyelnek a vásárlóikra és MINDENT igyekeznek gyorsan megoldani.Sajnos nem mindig rajtuk múlik.Ha sok más gyártó negyed ennyire odafigyelne ilyen árkategóriában a cuccaira besírhatnánk az örömtől. ;]

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#1324) bucsher válasza vicze (#1311) üzenetére


bucsher
őstag

De már tényleg mindenki U6-tal rohangál, csak én nem találok??

In the pipe - five by five!

(#1325) kemcso válasza bucsher (#1324) üzenetére


kemcso
Ármester

Vicze1 volt az első, miatta indult el a "lavina", őt szidd :P

(#1322) sheratan Sztem a P1-2-nél jobb, azokkal nem volt wow érzetem. De igen, van az a szint, ahol már másik is jól szólnak, de szar hangú AK-t hallottál már? Még az XB10 is jó az adott kategóriában....

(#1326) darvinya válasza papelado (#1323) üzenetére


darvinya
titán

Magyarázni könnyű, csak tényleg hozzáértőként kész anyagot jó helyre ctrl+c/ctrl+v rakni.
Lehet védeni, de ez akkora baki, mint bereklámozott autónál kerék nélkül árulni, tulaj azt csinál amit akar, majd cég valamikor rak rá kereket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1327) xmaas válasza bucsher (#1324) üzenetére


xmaas
őstag

Beszéltem 64 Audio srácokkal azt ígértek év vége fele kint lesznek a piacon az olcsóbb új generációs univerzális modellek ,de aztán majd kiderül csak ígéret vagy be is tartják .

(#1328) vicze válasza xmaas (#1327) üzenetére


vicze
félisten

Hát január óta hordozgatják a kiállításra a "kisebb" "t" modelleket, N8t be is lett jelentve hivatalosan, de egyáltalán nem kapható. Májusra ígérték már 1x aztán még mindig semmi.

bucsher pont, hogy nem az eredeti árra gondolt, ő annál azért jóval olcsóbban szeretné. Ugye az olcsóság elég relatív, de úgy hogy nem lehet kapni a használt ár nagyon nem fog lemenni.

(#1329) kemcso válasza vicze (#1328) üzenetére


kemcso
Ármester

Ebből a májusból lett akkor év vége :C Mintha a Vsonic-ról olvasnék ;]

(#1330) bucsher válasza vicze (#1328) üzenetére


bucsher
őstag

Ha jönnek az új modellek akkor a régiek megjelenhetnek a piacon és a használt áruk is megmozdulhat.

In the pipe - five by five!

(#1331) kemcso válasza bucsher (#1330) üzenetére


kemcso
Ármester

Feltéve, ha lehet is őket kapni és nem 2-3-4 hónapos határidővel szállítanak.

(#1332) Tulku válasza vicze (#1328) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt az üzletpolitikát nagyjából nem értem.....de sejtek valamit...

Szerintem az alacsonyabb driverekkel nagyon nehéz pároztatni a Tia magasat és talán ez lehet a késés oka...nem akarnak túlságosan magasba húzó füleseket piacra dobni....

(#1333) kemcso válasza Tulku (#1332) üzenetére


kemcso
Ármester

Vagy csak egyszerűen kapacitás-problémák vannak, esetleg ezeken közel sincs akkora haszon, stb...

(#1334) vicze1 már csak 1 év van hátra, mire hallani is fogod az u6t-t :P

[ Szerkesztve ]

(#1334) vicze válasza bucsher (#1330) üzenetére


vicze
félisten

Attól függően, hogy szól a U6t az enyém meg fog jeleni. ;]

(#1332) Tulku: Lassan elkezdek a magasabb kategóriába húzni én is. :P Csak azt kell kitaláljam, hogy ne öljenek meg érte otthon. ;]

(#1335) #16820480 válasza vicze (#1334) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerencsére a 64audio fülesek elég hasonlóan néznek ki, lehet fel sem tűnne, ha váltanál :D Addig kezdd el szervezni az álnéven vezetett bankszámládat, ahonnan ki tudod fizetni.

(#1336) Tulku válasza kemcso (#1333) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd, az hogy csak 12 és 18 armatúrás füleseik kaphatóak, az nem hiszem hogy akkora üzlet...azért nyugaton sem rohangál mindenki 2-3000 dolláros fülessel....és valljuk meg, az U6 pl kifejezetten kellemes hangú, tehát van keresnivalójuk ebben a szegmensben is...

(#1337) kemcso válasza Tulku (#1336) üzenetére


kemcso
Ármester

Tegyük fel, hogy 30%-os haszonnal dolgoznak, akkor a 3000$-os fülesen keresnek durván 1000-et. 1Db-on. Az U6 900$ volt, vagyis hármat le kellett gyártani ugyanannyi haszonhoz (és lehet, hogy kisebb volt rajta a haszonkulcs, így lehet 4 is kellett): sanszos, hogy több ideig tartan mindez (alapanyag, elkészítés, postázás), mint 1db U18T. És ha emellett rendelnek annyi U12-18-at, ami a kapacitásuk jórészét kitölti akkor nem sok értelme van kevesebb haszonnal kecsegtető fülest gyártani :)

(#1338) #16820480 válasza Tulku (#1336) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom füleseknél hogy van, de emlékszem még arra az A&K nyilatkozatra, ahol kiemelték, hogy a drágább cuccaik jobban fogynak az olcsóbbaknál.

(#1339) Tulku válasza kemcso (#1337) üzenetére


Tulku
veterán

Inkább az utóbbi...de elég sok az eladó Fourte és Tia...nem tudom, azért mindig a közép szegmens szerintem a húzó ágazat, de lehet hogy fordult a kocka...

(#1340) vicze válasza Tulku (#1339) üzenetére


vicze
félisten

"elég sok az eladó Fourte és Tia"
Azért mert egy... Jó nem, de Tia ide vagy oda az 18driver az 18 driver továbbra is, a részletek nem teremnek oda 4 driverhez, pláne nem egy DD-s hybridnél. A Forté és a hasonszőrűek, ugye egyértelműen consumer piacra szánt termékek, már csak azért kis mert kizárólag univerzális lehet, nem úgy mint az első sorban zenészeknek szánt CIEM-ek. CIEM-től megmaradt az alsó kategória és a zenészeket ugyan úgy kiszolgálják.
Ezt figyelembe véve inkább kapacitás problémákból adódó profit maximalizálás.

Az új termékekhez azért annyit hozzátennék, hogy 64Audio azért nem egy KZ, hogy két hetente új fülest adjon ki ami ahogy egyik úgy puffan kategória. Itt már benne van az is hogy azért hordják kiállításokra, hogy minél több véleményt kapjanak és megtalálják a hibákat.
Az N8-ról is olvastam, hogy viszonteladóknál kipróbálható, csak venni nem lehet...

Amúgy épp van B-stock U10.

(#1341) vicze


vicze
félisten

Nos a 64Audio A sorozata most már teljesen tia, és így cső mentes. Lassan de biztosan odaérünk...

[ Szerkesztve ]

(#1342) darvinya válasza vicze (#1341) üzenetére


darvinya
titán

Tetszetős kinézete.
Ezt előállítani még nagyüzemben sem gyors, mert ahogy látható akrilba öntött más anyagot nem kapkodható el, s ennek felületét felpolirozni…

Azért kíváncsi lennék rá, hogy hangban is hoz valamit, vagy csak külcsínre mentek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1343) fericske válasza darvinya (#1342) üzenetére


fericske
addikt

A CanJam-en ott lesznek az újdonságokkal, az tuti.
Aztán, hogy Vicze elvtárs ott lesz-e...? :)

Sokminden lesz ami érdekel. Mindkét nap ott leszek.

(#1344) #16820480 válasza vicze (#1341) üzenetére


#16820480
törölt tag

De akkor miért írnak a honlapon még mindig crossovert? Mondjuk az A6t az 4-way crossover, eddig is az volt, nem?

darvinya: Ezeket elvileg eddig is kézzel gyártották, van róla videó fent neten. De nem hiszem, hogy olyan hatalmas kereslet lenne rájuk, hogy ne tudnák tartani.

[ Szerkesztve ]

(#1345) s4tch válasza darvinya (#1342) üzenetére


s4tch
veterán

Két 64audio fülest hallottam eddig. Egyik sem volt olcsó, de mindkettő kegyetlen jól szólt.

(#1346) darvinya válasza #16820480 (#1344) üzenetére


darvinya
titán

Kézzel gyártástól függetlenül több időbe telik ez a fajta öntvény elkészítése, mint normál öntvény.

(#1345) s4tch

Elhiszem, hogy az eddigiek jól szóltak, de itt már nem arról van pontosan szó.
Vagy ezeket hallotad?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1347) kemcso válasza darvinya (#1346) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezek CIEM-ek amúgyis, egyedileg készülnek. Az U széria az Universal.

(#1348) darvinya válasza kemcso (#1347) üzenetére


darvinya
titán

Tudom.
Csak mint fedlapokon látszik, hogy nem simán öntvény, hanem tartalmaz más kiegészítő anyagot.
Azok elhelyezése és pontos kiöntése több idő, mint öntősablonban beleönteni 1 anyagot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1349) #16820480 válasza darvinya (#1348) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig is csináltak ilyeneket. Ez amúgy nekem csak egy mintás, méretre vágott lapnak/fóliának tűnik, amit beletesznek az öntés közben, hogy alatta és felette is legyen akril.

(#1350) Tulku válasza #16820480 (#1344) üzenetére


Tulku
veterán

A crossower a váltó...azok általában rezisztorok és kapacitorok...passzív elemek...

Csövek azért nincsenek, mert a tia nem kívánja, sőt nem is lehet becsövezni, a magasak általábanközvetlenül a vetőcsőben vannak elhelyezve...

Darvinya: eddig öntötték a shelleket un earmold (fül lenyomat) alapján, az sem volt ördöngősség, ha van rutinod, de a 64audio áttért a 3d nyomtatásra...innen az akril a végén már csak egy fedő UV lakkot kap, amit akár saját magad is elkészíthetsz...
Azt a fedlapot (faceplate) pedig a tető kontúrjára öntik, ha bármi egyéni motívumot kérsz rá, azt keményen megfizettetik, én is csináltam steam-punk óra alkatrészekből állót...ez valóban egyedi kézimunka....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.