Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) tucsok. válasza #16820480 (#299) üzenetére


tucsok.
senior tag

:DD

"So say we all"

(#302) bucsher válasza #16820480 (#299) üzenetére


bucsher
őstag

P1-ről a kerti csap is jól szól :))
Mai pláza élmény: 100%-kal kevesebb Mariah Carey :DD

In the pipe - five by five!

(#303) kemcso válasza bucsher (#302) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugye hogy jó a P1? Milyen összehasonlítva az SP-vel?

(#304) bucsher válasza kemcso (#303) üzenetére


bucsher
őstag

Jó hát, de azt tudtuk. Nem hallok semmi hiányt a hangban, talán kicsit melegebben szól a P1, de nekem megfelel. Meg eddig az ára nem tetszett, de a mostani $400 nagyon rendben van. Tetszett az SP 1000 is, az első AK amit azonnal hazavittem volna. Na az ára viszont nagyon nem tetszik, eggyel több a nulla a kelleténél :B

In the pipe - five by five!

(#305) monti0222w


monti0222w
addikt

Hogy meglegyen.

(#306) bucsher válasza kemcso (#303) üzenetére


bucsher
őstag

Nem tudom melyik, a B400 vagy a P1, de valami nagyon mélyre megy. Gondolom a kettő együtt :D

In the pipe - five by five!

(#307) Tulku válasza bucsher (#306) üzenetére


Tulku
veterán

P1...baromi sok mély van benne középen....

(#308) bucsher válasza Tulku (#307) üzenetére


bucsher
őstag

Nem középső mélyet mondtam. Alsót.

In the pipe - five by five!

(#309) Tulku válasza bucsher (#308) üzenetére


Tulku
veterán

Arról akartam értekezni, hogy középen hangzik a mély....és igen szubbal van ellátva...

(#310) bucsher válasza Tulku (#309) üzenetére


bucsher
őstag

Ja igen, megvan. Csak el volt rejtve a cserepes pálma mögé :))

In the pipe - five by five!

(#311) Tulku válasza bucsher (#310) üzenetére


Tulku
veterán

Na most akkor megvan a boldogság, vagy tovább a lenini úton (SP1000)?

(#312) bucsher válasza Tulku (#311) üzenetére


bucsher
őstag

Járatódunk befele mindhárman. Boldogság az van.

In the pipe - five by five!

(#313) Tulku válasza bucsher (#312) üzenetére


Tulku
veterán

Ez egy viszonylag rövid idő...mondjuk jobb esetben pár hónap...aztán...bármi lehet :)

(#314) bucsher válasza Tulku (#313) üzenetére


bucsher
őstag

Ez még összecsiszolódásnak számít, vagy ez már reszelés? :DDD

In the pipe - five by five!

(#315) vicze válasza bucsher (#314) üzenetére


vicze
félisten

Nekem reszelésnek tűnik. :D

(#316) kemcso válasza bucsher (#314) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha a háttérben csiszoló lenne, akkor még csak-csak összecsiszolódás, de így egyértelműen reszelés :P

(#317) bucsher válasza kemcso (#316) üzenetére


bucsher
őstag

Összereszelődés :))

In the pipe - five by five!

(#318) Tulku válasza bucsher (#317) üzenetére


Tulku
veterán

Nem...

(#319) Hestia


Hestia
csendes tag

Időközben már módosítottak a vetőcsövön:

Enyém még mindig szállítás alatt, igaz már itthon.
reszelnék én is :DD

(#320) bucsher válasza Hestia (#319) üzenetére


bucsher
őstag

Na még jó, hogy időben vettem. Vastagabbra vették az egészet :W

In the pipe - five by five!

(#321) Hestia


Hestia
csendes tag

Csupán meg akarták erősíteni, mert volt pár törés miatti visszajelzés. Belső cső-átmérő asszem változatlan.
Amit a mély hangjáról írtál, az feldobott.

(#322) bucsher válasza Hestia (#321) üzenetére


bucsher
őstag

Üstdobból, lábdobból nincs hiány. A bőgő meg a basszusgitár is a helyén van. :B

In the pipe - five by five!

(#323) Hestia válasza bucsher (#322) üzenetére


Hestia
csendes tag

:K 1812 nyitány az se425-ön csak a complyval hozta ki a lúdbőrt, de a részletekből elvett.

(#324) Tulku válasza Hestia (#323) üzenetére


Tulku
veterán

A 425-höz képest a B400 egy részletbajnok...

(#325) bucsher válasza Hestia (#323) üzenetére


bucsher
őstag

Az nálam is állandó műsorszám :K

In the pipe - five by five!

(#326) krx21


krx21
nagyúr

Az AK70 II-n van spotify? Vagy Tidal?

[ Szerkesztve ]

(#327) Tulku válasza krx21 (#326) üzenetére


Tulku
veterán

Tidal...de offline...

Más...

Gyön a Zeus XR...már Kölnben van...két ünnep között vmi estebéd hallgatózással? :)

(#328) krx21 válasza Tulku (#327) üzenetére


krx21
nagyúr

Az akkor hogy?

(#329) Tulku válasza krx21 (#328) üzenetére


Tulku
veterán

mihogy a tidal?
Nem hallgathatod ha offline van a készülék....

(#330) krx21 válasza Tulku (#329) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja... Akkor csak online...

(#331) s4tch válasza krx21 (#328) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy értsd, hogy _nincs tidal offline. Ez a legnagyobb probléma az AK lejátszókon lévő tidallal.

(#332) Maxximus válasza s4tch (#331) üzenetére


Maxximus
őstag

Na ez szívás...ezt nem tudtam
A spotit meg nem tudja ráadásul.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#333) s4tch válasza Maxximus (#332) üzenetére


s4tch
veterán

Azért annyira nem halálos probléma. Elég nagy sd kártyát el tud nyelni egy ilyen lejátszó, bőven tud az ember zenét hallgatni akkor is, ha éppen nincs net. Másrészt a tidalról is lehet (khmm, félhivatalosan) zenét tölteni, így adott esetben azt is le lehet rántani offline használatra, amit csak ott talál meg az ember.

(#334) Tulku válasza s4tch (#333) üzenetére


Tulku
veterán

Mi a rossebnek fizetéses tidal ha van nekünk...khmmm....orosz diótörőnk? :)

[ Szerkesztve ]

(#335) s4tch válasza Tulku (#334) üzenetére


s4tch
veterán

Nincs fent ott sem minden. Másrészt a tidal azonnali, és nem igényel tárhelyet, másolgatást, konvertálást, taggelést és a többi buzulást, amit normál esetben megtesz az ember egy albumnyi flac-kel. Ráadásul a tidalon vannak ajánlatok, műfajok szerint rendezett újdonságok, előadókhoz kapcsolódó rádiók (bár ebben a spoti és a deezer is sokkal erősebb), és egyenletes minőség, ami a torrentált albumokra nem feltétlenül igaz. Nálam a hétköznapokban 90%-ban tidalról megy a zene, a nason lévő, lassan 1 terányi anyagra csak ritkán nézek rá.

Mondjuk ez is egyéni preferencia kérdése. Van, aki az offline zenehallgatásban hisz, és tökéletesen érthető, miért.

(#336) vicze válasza s4tch (#335) üzenetére


vicze
félisten

Én az offline online streamben hiszek. :DDD De tényleg. :P

Ha valaki offline tárolja/hallgatja, az azért teszi mert valamilyen lockin-ba vásárolta be magát, nem pedig önszántából, vagy mert az a legjobb. Valljuk be a zeneszerető számára az stream szolgáltatókon kívül kevés jobb dolog van a világon.

[ Szerkesztve ]

(#337) Tulku válasza vicze (#336) üzenetére


Tulku
veterán

Én azért nagyon jól elvagyok a diótörővel.... :)

(#338) s4tch válasza vicze (#336) üzenetére


s4tch
veterán

Ha valakinek van egy 2-3000 cd-s lemezgyűjteménye, és otthon átállt a merevlemezről, nasról való lejátszásra, akkor neki simán elegendő lehet egy streamer funkciók nélküli dap, amin a gyűjteménye tetemes hányadát magával tudja vinni.

Egyébként a streaming sem fenékig tejfel. Pl. a tidalon ne szépítsük, egyszerűen szar a saját library böngészése. Van egy végtelen hosszúságú listád, amit rendezhetsz név, megjelenés és bekedvencelés ideje szerint, és szevasz. Ha rossz az év (pl. a tidalon a Master of Puppets nem '86-os, hanem mindkét verziója 2017-es), nem tudod javítani. Nem tudod a libraryt műfaj, előadó, év szerint szűrni. Nincs "saját rádió", ami már a streaming szolgáltatások ősatyjában, a last.fm-ben is alapvető volt. Ezek mind 1-2 pöttyintésre vannak a kútgyűrűnél kicsit bonyolultabb droidos, ios-es lejátszó appokban, vagy akár a foobarban, jriverben és a többiben.

A tidal offline egyértelműen a magyar mobilnnet-szolgáltatások miatt lenne szükséges a mobilokon. Az AK-kon meg azért, mert ezek nem fogadnak sim kártyát, és nincs mindenhol wifi.

Egyébként egy olyan lejátszó lenne az igazi, amelyik képes lenne a tidal/spoti offline fájljait mixelni az sd kártyán pihenő flacekkel.

(#339) #16820480 válasza s4tch (#338) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tidal és Spoti saját fájlok szerintem DRM-es megoldást használnak, így nem nagyon fogod tudni semmi más klienssel lejátszani őket, mert hülye lenne bármelyik cég is kiadni a kulcsot hozzá :)

Amúgy szerintem nem olyan vészes a mobilnet helyzet. Telenornál azt hiszem 1000 forint a korlátlan zene streaming havonta, vagy van havi 5-6 ezer körül teljesen korlátlan csomagjuk is.

De amúgy a Tidal szerintem is botrányos ergonómia szempontjából, a Spoti is csak kicsivel jobb, de nem tökéletes. Csak hát mindkét cégnek akkorára nőtt már az egója, hogy úgyse foglalkoznak ilyesmivel sajnos :(

(#340) vicze válasza s4tch (#338) üzenetére


vicze
félisten

Egy akkora gyűjteménynél, de még egy pár 100-as esetén se érné meg számomra, azt a rengeteg időt és kényelmetlenséget, ami a nem online tartalom mozgatásával jár.
De stream-ben pont az új zenék felfedezése a legjobb, és ezt nem adja vissza semmi más.

Persze, hogy van rákfenéje mindegyiknek, nem lenne, nem lenne 10+ különböző. Ezért nem fogok Tidal-t használni sose, bármennyire is vonz a +minőség. Mivel Play Music user vagyok így egyik probléma se érint szerencsére, cserébe gyengébb minőséget kapok.
"offline fájljait mixelni az sd kártyán pihenő flacekkel."
És még ezt is tudja. :P

Deezer-en gondolkodok, mivel tudja a flac-et, és lehet feltölteni sajátot, ez a legfontosabb számomra hogy kerüljem az exkluzivitást, ez a legnagyobb probléma számomra a streammel, csak hát a váltásnak is van egy befektetett idő korlátja sajnos. Illetve a Play Music-ban az a legjobb, hogy 1db számból is rádiót indíthatok és releváns engem érdeklő zenét rak be, ezt kb. semmi más nem tudja, amit próbáltam. Play Music-ból pedig az előadó tiltást hiányolom nagyon...

A Master of Puppets-ből az egyik '86-os a másik(remaster) 2017-es kéne legyen. De gondolom jelenteni kéne, ez Goole-nél 2 kattintás és általában 1hét alatt javítják.

(#339) sheratan:
"Tidal és Spoti saját fájlok szerintem DRM-es megoldást használna"
FLAC-re nem rakhatsz DRM-et a licence alapján.

[ Szerkesztve ]

(#341) #16820480 válasza vicze (#340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Google-nél javítják?? Eddig ahány dolgot jelentettem nekik a hivatalos csatornáikon, még egy visszajelzés sem jött, hogy oké, vettük, nem hogy javították volna :U A leggyengébb ügyfélszolgálatuk nekik van, amivel eddig találkoztam.

Amúgy régebben volt ilyen opció a Play Musicnál is, hogy feltölthettél saját cuccokat, és kvázi legalizáltad őket, mert ugye nem nézte honnan van, csak onnantól megvolt a gyűjteményedben és kész.

Deezer választéka amúgy sajna nagyon nagyon gyenge a Spoti-Tidal kettőshöz képest (Playt és iTunest nem ismerem). Én ezért maradtam a Spoti mellett, mert kb mindenre van kliens (linux, Android TV, telefon, mosógép, kenyérpirító... :P )

Azt tudom, hogy Spoti tesz DRM-et a fájlokra, nem lehet csak úgy kibányászni az offline tartalmakból, gondolom Tidalnál is megoldják, esetleg más konténerrel...?

(#342) vicze válasza #16820480 (#341) üzenetére


vicze
félisten

Én most erre a konkrét dologra mondtam, visszajelzés nyilván nincs, de Maps-on több dolgot is jelentettem már, pár hét alatt módosítják általában, illetve Nexus/Pixel supporttal se volt problémám.

A feltöltés most is van és 50000-re növelték, ez van Deezer-nél is ugye, náluk 2000 a limit.
A Play Music feltöltéssel és vásárlással az a "vicces", hogy 1x töltheted le többször nem...

A DRM mentessége kizárólagosan a FLAC formátumra mondom, jelenleg egyszerűen nincs rá DRM. Rootlolt telón simán kimásolod Tidal-ból. (Elvileg nem kell root csak anélkül nem próbáltam.)

(#343) #16820480 válasza vicze (#342) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én jelentettem hibásan fizetősnek jelzett útszakaszt, többször is, azóta is fizetősnek jelzik :U

Nekem valahogy sosem volt szimpatikus ez a Play Music, de azt hiszem továbbra sem lenne az, amiket mondasz.
Viszont nem értem a Tidal hogy csinálja ezt. Kész csoda, hogy nem rippelte le valaki már az egészet offlineba. Vagy...?

(#344) vicze válasza #16820480 (#343) üzenetére


vicze
félisten

Konkrétan macerásabb mint CD-ről. :D Szóval kit érdekel, már amíg van CD...

Amúgy ha bele gondolsz, akkor ha streamed van téged nem érdekel, ha meg más lopni akarja van 100 más útja, ami igazából egyszerűbb.
A HDTraks és mindenki aki FLAC-et kínál az mind DRM mentes, szóval úgy másold ahogy akarod.

Amúgy Tidal, Spoty, és Dezzer is masszívan veszteséges, így a fene tudja meddig húzzák. Tidálra jelenleg 6hónapot mondanak, ha nem kap pénz infúziót.

[ Szerkesztve ]

(#345) #16820480 válasza vicze (#344) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, csak mondjuk egy HDTracks választék nincs azért Tidal szinten.

(#346) vicze válasza #16820480 (#345) üzenetére


vicze
félisten

Vettem észre. :) Bármit ami 24bit vagy csak 44-nél nagyobb felbontás úgy kell vadászni, bár értem az okát(felvétel), de elég sajnálatos tény. Azét se vagyok úgy oda Tidal-ért mert csak FLAC és nem ad extrát igazából. A kétes hírű MQA adna, de azt majdnem két kezeden meg lehet számolni mennyi van + DRM.

[ Szerkesztve ]

(#347) s4tch válasza #16820480 (#341) üzenetére


s4tch
veterán

Tidalnál biztosan nincs dmr, létezik tidal letöltő program, bármit le lehet vele pc-re rántani.

(#348) f4lcon


f4lcon
őstag

óvatosan, én korábban kaptam figyelmeztetést hasonló témában :(

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#349) Tulku válasza f4lcon (#348) üzenetére


Tulku
veterán

miazadmr?

(#350) s4tch válasza Tulku (#349) üzenetére


s4tch
veterán

drm, elírtam. Digital rights management rövidítése, bővebben itt:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Digitális_jogok_kezelése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.