Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #16820480 válasza s4tch (#600) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem sima 5 volt, nem a T, de gyanítom ugyanúgy szólnak, mivel az alaplap nem nagyon változott. Fülhallgató kimeneten nem nagy durranás, V hangkép, kicsit megnyomja a mélyeket és magasakat, hogy dögösnek tűnjön, de részletek elvesznek, kicsit olyan hatása van nekem, mint a kipufogó tuningnak autókon, nyers, hangos, de nem szól úgy, mint egy V6 vagy V8.

(#602) s4tch válasza #16820480 (#601) üzenetére


s4tch
veterán

Trabantnak fúrtuk a kipufogót, úgyhogy jöhet :DDD

(#603) #16820480 válasza s4tch (#602) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én most vettem amúgy HiFi DAC-os G6-ot helyette, ez normálisabban szól (alacsony impedanciás fülesekkel), és olcsóbb is. Ha gondolod kipróbálhatod.

(#604) s4tch válasza #16820480 (#603) üzenetére


s4tch
veterán

Gondolom hát. :) Monti ZTE Axon 7-je is rajta van a listán, azt is meg kéne hallgatni. Sajnos mostanában maszek ügyek miatt qrvára nem jutok el Pest felé, de ha megyek, jelentkezem.

(#605) szabog75


szabog75
csendes tag

Sziasztok,

Nem találtam jobb fórumot a kérdésre, ha van ötletetek átköltöztetem oda.

Szeretnék hordózható (és sztereó) hang szettet venni 100e Ft-ig. Tánchoz kellene ezért is fontos a sztereó a zene miatt. Illetve hordozni is kell, ezért jó ha mobilis.
Hármat néztem ki ami szimpatikus, de a sok pro és kontra és hogy nem tudom meghallgatni elbizonytalanít. (2-3 hete böngészem a külföldi hozzászólásokat)

Szeretném a segítségeteket kérni, a döntésben:

https://www.muziker.hu/superlux-sp108

https://www.muziker.hu/samson-expedition-xp150-portable-pa

https://www.muziker.hu/jbl-eon206p

SP108
+ elvileg 2x annyi teljesítmény
- erősen gagyinak mondják, majdnem 2x nehezebb a többinél

XP150
+ legjobban hordozható
- leggyengébb, zajos a ventillátor

EON206P
+ zárt doboz, márka
- nagy, legdrágább

A keverő része szint lényegtelen mert 1 bemenet lesz rákötve.
Ha esetleg van más ötlet, észrevétel azt is megköszönöm.

Üdv és köszi.

..Hu51

(#606) #71562240 válasza szabog75 (#605) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például ilyesmi topikok.

Hangtechnika (pa, stúdió, analóg, digitális, pc)

Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)

(Azt azonban eleve nem értem, hogy ha nincs keverési feladat, akkor miért csak "szinte" lényegtelen a keverő, miért jutott egyáltalán eszedbe - de mindegy, nem ide tartozó téma.)

(#607) #16820480 válasza szabog75 (#605) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ezek a cuccok azért elég korlátozottan hordozhatók, de amúgy ez arra kellene, hogy van valami tánc fellépés, és a nézőteret is beleértve kell a zenét hallani mindenkinek? Vagy csak tánc próbákra? Mert ez utóbbira akár egy normálisabb BT hanfal is megteszi, és az sokkal hordozhatóbb azért.

De amúgy a kolléga által ajánlott topikok inkább foglalkoznak hangfalakkal. A hordozható ebben a topikban nagyjából azt a méretet jelenti, ami a zsebedben (vagy max táskádban) elfér :)

(#608) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Srácok kiújult az upgréditisz betegségem, tudtok esetleg Budapesten egy helyet ahol meg tudnám hallgatni az AKG N40-est saját lejátszóról (még mindig a jó öreg A&K Jr)?

Előre is köszönöm! :R

(#609) fericske válasza PR0JECTNR56 (#608) üzenetére


fericske
addikt

s4tch birtokol egy n40-et. Legalábbis birtokolt, és ezt Pesten tette.

(#610) s4tch válasza fericske (#609) üzenetére


s4tch
veterán

Gyöngyösön ;) Csak a talira mentem Pestre. Megvan még a füles, ha valakit érdekel egy meghallgatás erejéig, hozzon illesztékeket, és mehet a próba.

(#611) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát srácok, ez az U6 azért egy elég jó füles. Nem válogatós, nagyon jól skálázódik a forrással. LG G6 HiFi DAC-ról is bejön a hangja, XB10-ről is jó, UD503-ról is jól szól. Kényelmes, fun karaktere van, jól kihozza a zenéim karakterét, szóval most megint élvezem a zenehallgatást út közben is :)

Kell még majd egy kényelmesebb kábel hozzá, és azt hiszem amíg szól, addig más nekem nem kell.

(#612) Tulku válasza #16820480 (#611) üzenetére


Tulku
veterán

Majd hallgasd meg Ares II-vel....és Forza OCC-vel... ;]

(#613) szabog75 válasza #16820480 (#607) üzenetére


szabog75
csendes tag

Tánc oktatáshoz kellene 80-200nm-es teremben 30-50 ember számára kb.

Ezt sajnos a Harman Go+Play már nem fedi le.
Illetve a 2 hangfal miatt jobban terül el a térben a hang.

Megpróbálkozom a másik fórumban is csak ott elég nagy a csend.

..Hu51

(#614) detroitrw válasza #16820480 (#611) üzenetére


detroitrw
addikt

Ez szep es jo dolog, de mi van a fulestali datumaval?
;] :P :B
;)

(#615) #16820480 válasza szabog75 (#613) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eredetileg én ilyesmire is gondoltam, mert ennél telefonról könnyen (akár Bluetooth-on, akár kábelen) lehet zenét adni neki, nincs bonyolult keverőpultod, meg egyebek, csak ennél a szállítás nem olyan kényelmes, mert ezt arra tervezték, hogy beteszed egy stúdióba, és ott van fixen.

Érdemes lehet még nézelődni a b-stock kínálatban is, ezek is elég jók, és némelyikre komoly kedvezmények vannak azért.

Tulku: Nagyon szeretnél megszabadulni a kábeleidtől? :P ;]

detroitrw: Hát, nem tudom, ha összejön elég ember, akkor felőlem lehet valamikor :)

(#616) bucsher válasza detroitrw (#614) üzenetére


bucsher
őstag

Ha van U6 akkor felőlem bármikor :B

In the pipe - five by five!

(#617) Tulku válasza #16820480 (#615) üzenetére


Tulku
veterán

Egyiktől sem :N

De hátha felpiszkállak...

(#618) PR0JECTNR56 válasza fericske (#609) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm és neked is (#610) s4tch!

@s4tch - Ha esetleg legközelebb BP-n jársz és lesz néhány felesleges perced előtte esetleg rám tudsz írni AKG témában? Előre is köszi!

Meg időközben nézek egy szolidabb fülest melóba is a munkaállomás mellé, előreláthatólag egy Ibasso IT01 lesz, csak hogy megnézzük 100USD környékén mit sikerült alkotniuk.

(#619) Carlas


Carlas
senior tag

Sziasztok. Szeretnék egy segítséget kérni.
Ti milyen fülest ajánlanátok kb 50e ft-ig?
Jelenleg a hangforrás egy Galaxy S8 lenne és ha érdemesakkor késöbb egy Fiio X5 III vagy iBasso DX80-ra esetleg Cowon PDcserélném. A fülesre mikrofon nem fontos hogy legyen, inkább a hangminőség. Most Shure SE215 van.

Amiket néztem:
-FIIO F9
-Audio-Technica ATH-E40
-Audio-Technica ATH-E50
-Shure SE315
-Sony Hi-Res XBA-N1AP
-KZ ZS6

Ha bármi egyéb jó tipp van, esetleg eladó kérlek írjatok. Minden tanácsot megfogadok. Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#620) kemcso válasza Carlas (#619) üzenetére


kemcso
Ármester

Milyen zenéket hallgatsz, esetleg milyen a preferált hangkép? Új vagy lehet használt is?

(#621) #16820480 válasza Carlas (#619) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott vannak a Magosi fülesek is, akkor a Brainwavz B400, kicsit drágábban UE900S, RHA T10 (akciósan akár T20 is).

Én a listádról a Sonyt és a Shure-t nem erőltetném annyira, illetve nekem a Fiio sem volt annyira meggyőző igazából, de ez lehet ízlés kérdése is.

Milyen hangot vársz el amúgy?

(#622) Carlas válasza kemcso (#620) üzenetére


Carlas
senior tag

A dinamikusabb, szeretem a tiszta mélyeket, de ez ne nyomja el az egész zenét. Természetesen főleg Flac számokat hallgatok, stílusban vegyes Rock és elektronikus is. Használt se gond ha hibátlan. Ha viszont új akkor jó lenne ha itthon kapható lenne, nem csak külföldön.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#623) Carlas válasza #16820480 (#621) üzenetére


Carlas
senior tag

Fiio-ról sok jót írtak, neked mi az ami nem tetszett? Az Audio-TEchnikák amúgy milyenek? Néztem még a KZ ZS6-ot is bár túl szép hogy igaz legyen nekem ennyiért. Logitech jónak tűnik de itthon is kapható?

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#624) Carlas válasza #16820480 (#621) üzenetére


Carlas
senior tag

A Brainwavz B400 kifejezetten frankónak tűnik. Milyen árban van? Illetve ez jó lehetne?

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#625) kemcso válasza Carlas (#623) üzenetére


kemcso
Ármester

UE900S csak külföldről kapható, de megéri, jó füles.
Aprón szokott lenni AKG N40
Nekem a Fiio olyan semmilyen volt. A B400-nál arra készülj fel, hogy elég vacak a kinézete.

(#626) #16820480 válasza Carlas (#623) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mondom, hogy rossz a Fiio füles, de nekem kicsit semmi extra, olyan N+1. füles érzésem volt tőle.
ATH-ból az E40-et Bodz hallotta, és nagyon tetszett neki, nekem pedig E70 volt, az is egy korrekt füles, szóval gondolom az egész E szériájuk jó lehet.
KZ-t szerintem felejtsd el. Botrány anyagminőség, hangra a ZS5 szerintem kb ilyen random 20-30$-os kínai füles, a kábele iszonyatos vacak volt. ZS6 sem hiszem, hogy olyan hatalmasat fejlődött volna. Az ilyen nevenincs kínai márkák annak jók, akik a vásárlás meg felfedezés örömét akarják átélni, nem a zenehallgatásét :N

De egyébként hallgasd meg amit csak tudsz, és úgy döntsél. A mi véleményünk legfeljebb irányadó jellegű, hogy merre érdemes nézelődni.
Illetve ha csak itthon kapható kell, azzal jelentősen beszűkíted a lehetőségeidet (úgy a fülesek 80%-a kiesik legalább), és pénzben is rosszabbul jössz ki.

(#627) Tulku válasza Carlas (#624) üzenetére


Tulku
veterán

B400-at X5 III-hot semmiképp nem ajánlom, DX80-hoz inkább...
Testes, organikus hangkép, kissé setét....nekem bejött, de van akinek nem tetszik...

Rockhoz...tán jobb lenne egy 4 armatúrás Westone...múltkor volt i tt egy a hardveraprón, az rockra kiváló...W4R volt a típusszáma...tán 60-ért megválna tőle a tag...

W4R-hez menne az X5 III de csak szimmetrikus kábellel...

(#628) Carlas válasza kemcso (#625) üzenetére


Carlas
senior tag

Hogy érted, hogy vacak? :) Képekről nem tűnik annak. Vagy maga a műanyag rossz? Hangja? Bocsi a sok kérdésért de jobb tapasztaltabbaktól kérdezni. Amugy valakinek lenne ha érdekel egy b400 eladó? :D vagy egyéb más kb 20-50e között?

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#629) vicze válasza Carlas (#619) üzenetére


vicze
félisten

Sony-t húzd ki nyugodtan, nagyon túlárazott. A KZ fogalmam sincs hogy került ebbe a listába, 5e szint nem 50. :)

Azt továbbra se tudom, hogy a többieknek miért olyan rossz a véleménye az F9-ről, de szerintem nagyon jó ár/érték arányú füles, illetve ugye már az F9 Pro-ról kell beszélni, mert az F9-et elég gyorsan javították pár első szériás hibája miatt, a hangképen is finomítottak és lejjebb vették a magas és a közép kiemelést, szóval most kiegyenlítettebb lett már.

(#630) Carlas válasza vicze (#629) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen én is ilyeneket olvastam. Most alapból szűkíteni szeretnék és újabb neveket lefírni a listámra hogy választani tudjak pl ez a b400-ról nem halottam még de elsőre jónak tűnik amiket olvasok. Az ATH-e40-ről is sokan írták nagyon király cucc, csak pl nem tudom megérné e a többletet az e50. Elvileg abban kevesebb a mély hang.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#631) #16820480 válasza Carlas (#628) üzenetére


#16820480
törölt tag

A B400 háza 3D nyomtatott, így ennek megfelelő érzete is van. Az átlátszó kb úgy néz ki, mint egy gagyi kínai füldugó, a fekete egy fokkal jobb, de csak festett, nem fekete anyagból nyomtatták, így kopik piszkosul, és pár nap/hét alatt átlátszó lesz abból is :D

(#632) Carlas válasza #16820480 (#626) üzenetére


Carlas
senior tag

Az hogy valami 1-2-3-4 armaturás vagy hybrid stb mennyire lényeges? Gondolok itt hogy az ath-e40 vs e50 vs b400. Mennyire számít ez? Tényleg bocsi mindenkitől de tanulni sosem késő :D

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#633) Carlas válasza #16820480 (#631) üzenetére


Carlas
senior tag

Ha az anyag nem törik, esik szét csak az érzet fura az nem érdekes. ha hangminőségben viszont odavág akkor igazából nem nagyon érdekel ez a része :D átlátszó hibátlan. Tényleg a hang a fontos.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#634) kemcso válasza Carlas (#633) üzenetére


kemcso
Ármester

Talán szét nem esik, bár elég friss darab még, viszont van, hogy sorjás... 4BA ennyiért kb ennyit tud, valamint spórolni kell (az UE900S is 4BA, de az egy kifutó modell, azért kerül annyiba)
A hybrid egy kényes kérdés. Jól kell összehangolni a DD-t és a BA-t, ez nem szokott olyan jól sikerülni, amiket én hallottam azok közül csak a K3003 volt jó.
Minél több BA annál jobban tudják a hangolni egyszerűbb módszerekkel. Az 1-2BA-k nagyon vérszegények, kb 3-tól lesz kellemes, de ez is nagyon függ az adott terméktől, gyártótól. Nem jelenti feltétlen, hogy egy 4BA jobb, csak hogy jó eséllyel jobb.

(#635) Carlas


Carlas
senior tag

Jelenleg itt tartunk lista terén :D ha van jobb ötlet mindig várom, esetleg eladó a keret maximum kb50e akár használtan is.
-ATH-E70
-Fiio F9 pro
-Brainwavz B400
-AKG N40

Amúgy szerintetek Galaxy S8 helyett érdemes lenne egy Fiio, sony vagy egyéb külön (lossless) lejátszót venni? Lenne erőlelépés? Én úgy tudom elég jó hang szempontból az S8 de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#636) s4tch válasza Carlas (#635) üzenetére


s4tch
veterán

Ezek azért eltérő karakterek. A listádból a B400-at nem hallottam, az E70 egy kemény, feszes, kiegyenlített hang, enyhe középmagas kiemeléssel, az F9 semmi különös, középmagasba, magasba húzó füles kifejezetten világos hanggal, az N40 meg pont magasban csapott kissé, végtelenül selymes, mézes, számomra nagyon otthonosan színezett karakterrel. Én is hangszeres zenéket (rock, metal, jazz) hallgatok, N40 tulajként azt tudom mondani, próbáld meghallgatni mindet, mert ennyi pénzt látatlanban kiadni bármelyikre kissé bátor lépés lenne. Szerintem egyébként az F9-nél lényegesen jobb a másik kettő, az E70-nek az N40-hez képest hangsúlyosabb, kissé keményebb, már-már szúrós a teteje (ez persze csak az N40-nel összehasonlítva érvényes megállapítás, az N40-nek meglehetősen krémes, folyékony a hangja, ehhez képest minden szúr), viszont gyorsabb a mélye, ami pörgősebb metálnál jól jöhet. Az N40-nel meg elfogult vagyok: nem ez az audiofília csúcsa, de olyan kellemesen színez, hogy nagyon szívesen hallgatok rajta bármit, akkor is, ha hallom, hogy a mélyek lehetnének feszesebbek.

A forrásról: nekem telefon (Meizu Pro 6) és dac (Centrance Hifi-M8) szokott a két forrás lenni. A Centrance agyonvágja a telefont, pedig ez a telefon műfajában nem rossz hang. Hallgatható lesz mindegyik füles telefonról is, de a legtöbbet vagy egy hordozható dac, vagy egy dap fogja kihozni belőlük, ez nem kérdés. Azért első körben hallgasd meg a leendő fülest telefonról, úgyis az lesz az, amit mindig kézügyben tartasz.

Ha dap vásárlására szánod magad, az külön érdekes kör lesz, amit érdemes a füles ismeretében lefutni. Pl. Tulku már célzott rá, én is megerősítem, az X5-iii balanced módban lesz az igazi. Ezt egy fix kábeles fülessel nem fogod tudni megoldani. (Tudom, hogy a listádon szereplők cserélhető kábelesek.) Az sem feltétlenül lényegtelen, hogy sok dap tud usb-dac funkciót, illetve fogadnak aptx-hd streamet, szóval használhatóak úgy is, hogy a telefonról átlövöd rájuk a digitális jelet bt-n, és onnantól kezdve mindent a dap végez. Az is lehet, hogy egy AK XB10 elég lenne neked.

(#637) Carlas válasza s4tch (#636) üzenetére


Carlas
senior tag

Akkor ha választani kellene N40 lenne szerinted a jó? illetve fontos tudni, nem cserélgetném tartós darab jó lenne. Nagyon vigyázok a cuccaimra szóval trehányság nem lesz. szeretem ha van szép mély de ne nyomjon el mindent. Ahogy kivettem az n40 elég jó füles még ha nem is a csúcs (de eléggé a tetején van), bár csúcs utcára nem biztos hogy érdemes.
Amik eddig voltak: Samsung s8 AKG gyári fülese (ez egész jó volt), KZ ZST, Shure SE215,

Régebben volt egy Fiio X1 és egy Fiio x3-am még első széria. Ezekben a mély alig volt meg.
Néztem még a FiiO X3 Mark III-at is mert sztem utcára több mint elég de van para a mély hangok miatt. Ha meg felesleges lenne az S8 marad.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#638) #16820480 válasza Carlas (#635) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, igen, még forrásokhoz: szerintem fel kellene vedd a listára az AK70-et (akár a mk2 kiadást), mert azért az jobb a Fiio és iBasso lejátszóknál, csak alapból drágább is. De volt azt hiszem például black friday akcióban elég kellemesen leárazva, szóval ki lehet belőle fogni olcsóbbat is akár.

(#639) Carlas válasza #16820480 (#638) üzenetére


Carlas
senior tag

Köszönöm bár lehet már túl sok. :D De felirom mindenképp.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#640) vicze válasza s4tch (#636) üzenetére


vicze
félisten

A F9 Pro-nál lejjebb vették a középmagas kiemelést, és sokkal simább lett, még mindig nem N40, de közelebb került hozzá. Az N40 pedig nyilván jobb, csak dupla annyiba is kerül. Ugye alapból a 100e kategória, a F9 Pro meg jó esetben 35e, így nem sorolnám egy kategóriába őket.

(#641) f4lcon


f4lcon
őstag

Vsonic GR07 nem játszik?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#642) Carlas válasza f4lcon (#641) üzenetére


Carlas
senior tag

Szia. szerintem nem, mély tartománynál azt olvastam ez nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#643) #16820480 válasza Carlas (#642) üzenetére


#16820480
törölt tag

A hangjával nincs sok probléma pedig, max akkor lehet kevés a mélye, ha basshead vagy, amúgy teljesen korrekt. Inkább a kialakítás a gond: fix kábel és nem feltétlen prémium anyagminőség. Amúgy az egyik kedvenc dinamikus driveres fülesem.

(#644) Carlas válasza #16820480 (#643) üzenetére


Carlas
senior tag

Köszi. Eddig az AKG n40 , utána Brainwavz B400, utána ath-E40 vagy Fiio F9 Pro. Ebből egyedül a Brainwavz nem tudom itthon megvenni igy az bajos. De ahogy látom kb ezek azok a fülesek amik bár igen jók lennének. Ha jol gondolom.

Amugy kérdés pl a Shure SE315-el mi a gond? Én imádtam a 215-öt amikor volt.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#645) Carlas


Carlas
senior tag

Ez is érdekes lehet de ilyet ithon kizárt hogy tudnék szerezni, nagyon jókat írtak róla és kb árban van.

Meizu LIVE Quad Unit Drivers In-ear Earphones

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#646) kemcso válasza Carlas (#644) üzenetére


kemcso
Ármester

Én még mindig a listán tartanám az UE900S-t is, az is 100e-s füles, 4BA, sztem tetszene a hangolása is :) Tudom, nincs itthon, de...

(#647) Carlas válasza kemcso (#646) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát igen de 50e körül van a limit és mivel nem nagyon van itthon használtan sem igy erről lemondtam :) pedig igen frankónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#648) Carlas


Carlas
senior tag

a Shure SE315-el mi a gond? Én imádtam a 215-öt amikor volt.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#649) vicze válasza Carlas (#645) üzenetére


vicze
félisten

Meizu LIVE Quad Unit = B400, ugyan az a belső. Brainwavz a 3D nyomtatással és egyéb apróság elhagyásával elég sokat spórol, így olcsóbb mint a Meizu, ott csak a körítés lényegesen igényesebb + filterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#650) Carlas válasza vicze (#649) üzenetére


Carlas
senior tag

Köszi szépen az infót.

Akkor ha van eladó a következő fülesekből valakinek, lehetőleg budapesten írjon hátha üzletelünk!

-Brainwavz B400 átlátszó
-AKG N40 (bár tudok szerezni de ha van használt jó áron, ki tudja)
-Fiio F9 Pro (még mindig nagyon tetszik)
-UE900S

Köszönöm a sok segítséget.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.