Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) f4lcon válasza #16820480 (#643) üzenetére


f4lcon
őstag

van lecsatolható verzió is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#652) s4tch válasza Carlas (#637) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd, az N40 nálam nagyon mázlis vétel volt. Bodz megvette, nem volt neki kényelmes, de jókat írt a hangjáról, én meg úgy voltam vele, hogy b+, egyszer élünk, nézzük meg, és véletlenül majdnem telibe találta az ízlésem. Ha feszesebb lenne alul, azt mondanám, nekem tökéletes, de így is imádás van lassan egy éve. Krémes, nagyon smooth hang, de elég színezett, úgyhogy ha valaki a száraz precizitást szereti, annak akár szar is lehet.

Meg kell ezeket hallgatni. Az E70 is hasonlóan nívós hang, de más karakter. Ha meg az F9 Pro tényleg simább, mint az F9 volt, ahogy vincze1 írja, akkor azért is érdemes lehet felkerekedni. Megnézném az RHA T20-at is, kintről rendelve az UE900, illetve látatlanban az LZ A4 (ez is állítólag egy ügyes cucc, + sok-sok filter, jól hangolható karakter) is jó lehetne.

Ja, az N40 nem feltétlenül ér 100-110 rongyot, természetesen az 50e körüli, Harman dolgozói, szürkepiaci árán ítélem meg. 50e körül simán ér, de 100e körül azért már nagyon komoly 3-4 armatúrás, nem csak összedobált füleseket lehet kapni, precízebb hanggal. Pl. biztos vagyok benne, hogy egy Nuforce HEM6 vagy egy 100e körüli Audio Technica, Westone, Audiofly technikásabb, objektíve jobb hang, illetve 100k körül már ott van a virágbolti K3003 is...

Még valami: a hallgatózást senki nem pótolja. Más az ízlésünk is, úgyhogy a legjobb szándékkal is előfordul, hogy kapufa lesz 1-1 javaslat. Pl. a két topikgazda közül egyikük a kiegyenlített/világos, másikuk inkább az enyhén mélykiemelt karaktert csípi, és a többiek is a végtelen tapasztalatukkal ugyanarra a kérdésre mást válaszolnának. És még fericske nem is járt erre :D Szóval indulj el, és tapasztald meg személyesen a választottakat. Ez egy ilyen bicikli, a hallgatózás adja az igazi inputot.

(#653) Hestia


Hestia
csendes tag

Én leszedtem a fekete festéket a B400-ról, és az átlátszó ház nem is annyira randa. :N
Ez a 2. szériában készült, már nem volt sorjás.
És szebben szól, mint a jóval drágább SE425.

(#654) Tulku


Tulku
veterán

Visszarakattam az eladóval a W4R-t..a westone-t ha meghallgatod, nem kétséges, mit választasz...nem az enyém a termék, csak melegen ajánlom rockhoz...és cserélhető kábeles is!!!

(#655) Bodz válasza #16820480 (#626) üzenetére


Bodz
nagyúr

Imádtam az E40 hangját. Kár hogy nekem ez is kényelmetlennek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#656) bucsher válasza Carlas (#628) üzenetére


bucsher
őstag

Lehet B400 eladó! Attól függ, mikor lesz kínaizás U4 / U6-tal :B

In the pipe - five by five!

(#657) vicze válasza bucsher (#656) üzenetére


vicze
félisten

Hát tudtommal már csak U6-t van, de azt már csak mázlival veszel.

(#658) #16820480 válasza bucsher (#656) üzenetére


#16820480
törölt tag

U4-gyel nem lesz, azt visszaküldtem, U6-tal lehet, de már az sincs sehol újonnan, mert jön az új széria gondolom hamarosan.

(#659) Tulku válasza #16820480 (#658) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, mindenből tia jön...belerakják mindenbe még a mosógépbe is :)

(#660) #16820480 válasza Tulku (#659) üzenetére


#16820480
törölt tag

A TIA még rendben is van a mosógépben, de az APEX-en át ki fog folyni a víz :N

(#661) Tulku válasza #16820480 (#660) üzenetére


Tulku
veterán

M20-as jobban tömít...max egy liter folyik ki... :)

(#662) bucsher válasza #16820480 (#658) üzenetére


bucsher
őstag

Hajjaj :U

In the pipe - five by five!

(#663) #16820480 válasza bucsher (#662) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint nem a hangja volt szar, hanem hibás példányt kaptam sajna. Az U6 viszont elég jó :K

(#664) GML


GML
őstag

Jönne egy kérdés tőlem is. K3k3-hoz kellene valami (ha majd megjön), ami jobb, mint a jelenlegi Note3. Ne fogjátok vissza magatokat. ;) Na jó, SP1000 biztos nem lesz. De talán X7mk2,/AK70Mk2/AK120. Ezek még talán beleférnének a keretbe, de jó lenne előtte kipróbálni. Kivételesen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#665) kemcso válasza GML (#664) üzenetére


kemcso
Ármester

Plenue 1-2, AK300 :D Mint alternatívák

(#666) #16820480 válasza GML (#664) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezekből én AK70II-re szavazok :K Vagy Plenue :P

(#667) GML


GML
őstag

Ó, azt hiszem megvárom az 500$-os SP1000-et :DDD
Úgy érzem, hogy csak használt lesz ebből... valamit nagyon elnéztem. Japániából már van 100-ért AK120. valahogy azt a szintet lőttem be :((( :W

(#668) s4tch válasza GML (#667) üzenetére


s4tch
veterán

Lejátszó helyett megfontolandó lehet egy mobil dac/amp is. Amiért én ezt választottam:
- amíg az androidból ki nem irtják az usb audio támogatást, addig az összes nálam szóba kerülő mobillal kompatibilis lesz
- nem függ a felhasználói élmény a gyártói frissítésektől, mint egy dap, ami az agyadra fog menni, ha az utolsó szoftverben is maradnak bugok (mint pl Cayin i5)
- jó akksiidő
- irgalmatlan erő egy daphoz képest, így fejeshez is simán használható lehet
- pc-re is köthető usb dacként (bár ezt sok dap is tudja)
- ha a mobil a zeneközpontod, akkor abban az esetben is tudsz zenét hallgatni, ha a dac épp nincs nálad

Hmm?

(#669) GML válasza s4tch (#668) üzenetére


GML
őstag

Elsőnek ezt gondoltam én is, de nem találtam megfelelőt. Van némi ötleted?

(#670) Bodz válasza GML (#669) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mi lenne megfelelő, milyen igényeid vannak?

(#671) GML válasza Bodz (#670) üzenetére


GML
őstag

Jól lenne, ha meg tudná hajtani a k3k3-at és esetleg az aurvanát is. :B
Zenében a jazztől az indrustial metálon át az operáig mindent fogyasztok.

Korábban teszteltem egy E18-at. Az nem volt sokkal jobb, mint a Note 3

[ Szerkesztve ]

(#672) fericske válasza s4tch (#668) üzenetére


fericske
addikt

Ne általánosíts, ameddig a QP1r-t nem próbáltad! :DDD

(#673) Tulku válasza #16820480 (#666) üzenetére


Tulku
veterán

Én is AK70 II vagy használt AK240, 120 II..
Onkyo DP-X1 esetleg...de a szabja a 3003-mal visíthat...
Az AK120 amit emleget viszont nagyszerű alternatíva lehet neki....

(#674) Bodz válasza GML (#671) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jaa, csak ennyi? Azt hittem van valami különleges igényed is. :) Akkor olyan 100k a keret?

(#675) GML válasza Bodz (#674) üzenetére


GML
őstag

Most igen. De, ha arra gondolok, hogy a fülest is úgy vettem, hogy volt kb másfél percem eldönteni, hogy kell-e. :U
És játszik a használt is. Valamint a DAC/AMP kombó is.

(#676) bucsher válasza vicze (#649) üzenetére


bucsher
őstag

U6 drága, úgyhogy akkor úton van a meizu :B

In the pipe - five by five!

(#677) Tulku válasza bucsher (#676) üzenetére


Tulku
veterán

Mi a bajod a B400-al?

(#678) Bodz válasza GML (#675) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mini-M8?

Egyébként már elérhető a Bluedac is.

[ Szerkesztve ]

(#679) Carlas


Carlas
senior tag

Cowon Plenue D-ről vélemény? Utcára és néha otthoni zenehallgatásra. A lényeg hogy frankón szóljon, jobban mint egy telefon (S8) Azt írják elég frankó ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#680) GML válasza Bodz (#678) üzenetére


GML
őstag

Nagyon meg akarjátok már hallgatni, mi? ;]

(#681) Bodz válasza GML (#680) üzenetére


Bodz
nagyúr

Én annyira nem, mert jelenleg nem érint túlzottan a hordozható téma. :)
A Mini-M8 egy megnyírbált Hifi-M8, olyan sok meglepetést nem tartogathat, rosszul biztosan nem jársz vele. :) Beszerezni sem túl nehéz.
A Bluedac a maga módján érdekes, ha valaki bluetooth-on képzeli el a zenehallgatást.

[ Szerkesztve ]

(#682) #16820480 válasza bucsher (#676) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem arra írta valamelyik topikban Bodz, hogy egy szebben csomagolt B400?

(#683) Carlas válasza #16820480 (#682) üzenetére


Carlas
senior tag

Dede. Pont én kérdeztem és írta 100%-ra ugyan az a belső csak a külső váz meg a csomag csicsa.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#684) bucsher válasza Tulku (#677) üzenetére


bucsher
őstag

Szarul néz ki, nyom és szarul áll a fülemben. Az ugyanaz a belső témáját meg ismerjük (X3 vs AK :DDD)

In the pipe - five by five!

(#685) s4tch válasza fericske (#672) üzenetére


s4tch
veterán

De ne is EGY SZEM, ráadásul a kolléga keretéből vastagon kilógó kivétellel cáfoljunk :D

(#669) GML: az akksis Centrance vonal nagyon erősnek tűnik. Nekem van egy Hifi-M8, hárásónak egy Dacportable, ezek alapján a Mini-M8 és a Bluedac is brutál jó lehet. Utóbbit majdnem lőttem egyet magamnak az amcsiktól, az ebayen az enyém lett a 2. legnagyobb licit, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a hangja jó. Más kérdés, hogy a keretedből ez kilóg. Egyébként ezeken vannak ilyen-olyan mély- illetve magaskiemelések, a M8-en bemeneti impedancia is állítható 3 fokozatban, gain szintén 3 lépcsőben, szóval ügyesen lehet ezeket hangolni, anélkül, hogy agyonvágják a dinamikát, mint mondjuk egy szoftveres eq teszi. A dizájn a gyenge pontjuk, egyik sem egy kimondottan szép, fancy kütyü, de ez ne csapjon be, qrvajó a hang, használtan nagyon korrekt áron. Ja, a M8 akksiideje a bődületes teljesítmény miatt kissé gyengécske, a Dacportable viszont jól bírja.

Jó választás lehet még az Opus #11, ami bár sabre alapú dac, tehát elvileg visítania kéne, de az egyöntetű vélemény az róla, hogy egy enyhén meleg, nagyon sima hangú, mégis jó felbontású kütyü. Ennek a hangerő-szabályozás hiánya a bibije. Európában jelenleg két használt darab van belőle eladó: [link]. Ezt még nem hallotta itt senki, szóval jó input is lenne a közösségi adatbázisba :D

Nekem nagyon tetszett az Oppo HA-2 is, ez egy meglehetősen semleges hang, de erő, dinamika és felbontás terén is ott van a szeren, és piszok szép darab, erős akksival. Az egyik füles talira hoztak belőle az urak, próbáltam a HP50-nel és az N40-nel is, nem hallottam vele semmiféle extra színezést, úgyhogy ha a K3003 közép-magas kiemelését ellensúlyozni szeretnéd, akkor ne ezt választ. Szintén nagyon jók a Teac HAP50 (ennek van egy Onkyo haverja) és a Denon DA-10, előbbi egy kissé szárazabb, utóbbi egy húsos, dögös cucc, a Denon _talán jobban passzolna az AKG-dhez, de ezt meghallgatás meg az ízlésed ismerete nélkül kicsit vakon mondom. Ezeknek a szaktopikban van rendesen irodalma, ha valamelyik megtetszik, keress rájuk, szerintem (a DA10 kivételével) több tulaj is akad mindegyikhez. Hátha sikerül összehoznod egy próbát...

(#686) Tulku válasza bucsher (#684) üzenetére


Tulku
veterán

A második mondatodat nem értem...és persze ha nem kényelmes válj meg tőle...

(#687) bucsher válasza Tulku (#686) üzenetére


bucsher
őstag

Ugyanaz a belső - az eredmény mégis lehet teljesen más. Mint például Wolfson chipes DAP-ok :B
Jobb lesz azt meghallgatni és azután itélkezni én azt mondom.

In the pipe - five by five!

(#688) #16820480 válasza bucsher (#687) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aztán ha megjött, akkor lassan kezdhetsz nézelődni újabb füles után, amit kipróbálsz :)) Örülök, hogy újra beléptél a tesztelők táborába, főleg, hogy nem a filléres kínai cuccokat teszteled, hanem normális füleseket :P

(#689) Tulku válasza bucsher (#687) üzenetére


Tulku
veterán

Jó jó...de mit írtam amire reflekáltál...én nem is ismerem az X3 első generációját...a 2-es sem győzött meg...

(#690) vicze válasza bucsher (#687) üzenetére


vicze
félisten

Mivel 4 különböző filter van hozzá, így biztos, hogy más a hangképe. De hang minőségre, képességekre ne várj mást, mert az ugyan az.

Kíváncsi vagyok a kínaiak meddig tolják le a 4BA-t ezzel a driverrel(most ~150$), mondjuk nem tudom mennyire új a Knowles kínálatában.

[ Szerkesztve ]

(#691) #16820480 válasza Tulku (#689) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a szerencséd, hogy nem hallottad, különben azzal riogathatnánk esténként, hogy ott egy X3 az ágyad alatt ;] Rosszabb, mint a mumus.

(#692) GML válasza #16820480 (#691) üzenetére


GML
őstag

Azért annyira nem volt rossz. Ajtókitámasztónak, papírnehezéknek drága, de..... ;]

(#693) bucsher válasza #16820480 (#691) üzenetére


bucsher
őstag

Nemár. Szerintem ti már keveritek az X1-el, az volt a PC speaker :)

In the pipe - five by five!

(#694) kemcso válasza bucsher (#693) üzenetére


kemcso
Ármester

Az X1 legalább olcsón volt szörnyű ;) De az X3... Az drága is volt és még rémes is, te se azt tartottad meg vajh miért? :P

(#695) Tulku válasza kemcso (#694) üzenetére


Tulku
veterán

Minek beszéltek rossz emlékekről...szerintem pötty koromban biztos bepisiltem én is még sem merengek rajta :D

(#696) bucsher válasza kemcso (#694) üzenetére


bucsher
őstag

Nem volt rémes, de találtam jobbat. Az X1, na az rémes volt.

In the pipe - five by five!

(#697) Carlas válasza bucsher (#696) üzenetére


Carlas
senior tag

Nekem volt X1 és X3 is első gen- Kezdetben imádtam, kivéve hogy a mély mint hang szinte nem létezett. De ahogy megnéztem mást, lett jobb telefonom hááááát vissza nézve kalap szar volt. pedig akkor azt mondtam best. Sztem kezdeti hibák voltak ezek azóta a fiio is javult sokat.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#698) Bodz


Bodz
nagyúr

GML! M-DAC minit is kipróbálhatnád.

[ Szerkesztve ]

(#699) GML válasza Bodz (#698) üzenetére


GML
őstag

Most már biztos, hogy április, de inkább május lesz a hónap, amikor elkezdek nézelődni... :(((

(#700) Bodz válasza GML (#699) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ne aggódj, 1-2 hónap múlva is simán elköltjük a pénzed. :D Legalább addig kiismered teljesen az AKG-t. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.