Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Tulku


Tulku
veterán

Hogy mí vót ma itten...atyám borogass :Y

Na kérem a tanulságok végső ülepedéséhez elengedhetetlen alapművet mindenkinek ajánlom....tessék megnézni gyorsan... ;]

(#1952) vicze


vicze
félisten

Oda vissza tölti, ha esetleg vennéd a fáradtságot, hogy megnézd...
Nyugodtan linkeld ahogy USB-n a két teló oda vissza tölti egymást 800mA-val, 1db USB-C kábellel, gombnyomásra váltogatva az irányt. Sok szerencsét hozzá, mert ez a 2.0 nem tudja.

Még egyszer semmilyen OTG nincs egyik készülékben sem, egyszerűen SW szinten nem támogatja egyik se. Van nem egy OTG kábelem és egyik se működik velük...

[ Szerkesztve ]

(#1953) Tulku válasza vicze (#1952) üzenetére


Tulku
veterán

Matt...

(#1954) darvinya válasza vicze (#1952) üzenetére


darvinya
titán

Nem azt írtam, hogy oda-vissza tölti, hanem vagy az egyiket (A1-A2), vagy másikat (A2-A1).
Attól függ melyikre dugom rá elsőnek.
Amúgy Sony nem 3.1-es, csak 2.0-ás, mint Ti írtátok A2 is.

Tudsz tallózni töltött telo tárjában?
Mert ehhez kell az OTG.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1955) Yofej75 válasza Tulku (#1951) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:DDD :D :C :DD :Y :R

(többet errű nem tok mondani)

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1956) vicze


vicze
félisten

Tehát összefoglalva, nem tudod megcsinálni a telódal amit írok. Szóval ennyit erről.

OTG-vel 500mA a max. Ezt messze túllépi a PD töltés...

(#1957) OPiiPO


OPiiPO
addikt

lassan nem lehetne abbahagyni? csak hangosan gondolkozom, lehet hogy nem én vagyok az egyetlen akinek elege van már a mobil OTG lelkivilágának boncolgatásából . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1958) Tulku válasza OPiiPO (#1957) üzenetére


Tulku
veterán

Tudod rengetegen meghaltak egykoron....

A geocentrikus világnézet roppant mód tartotta magát, mert a KLÉRUS azt mondta, nem lehet másképp....

Bruno máglyahalált halt, Galilei nagy név volt, őt nem égethették meg, hát nyilvánosan visszavonatták vele tanait...majd mior kijött az inkvizítorok karmai közül, csak elbökte hogy....

ÉS MÉGIS MOZOG....mert mozog, ugye tudjuk... :D

(#1959) OPiiPO válasza Tulku (#1958) üzenetére


OPiiPO
addikt

én kérek elnézést :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1960) Tulku


Tulku
veterán

Hogy kissé oldjam a tegnapi feszültséget itt egy gyöngyszem, hogy csináljunk vezeték nélküli fülest címmel...

Nos amik igazán tetszettek, az az égetés, a kisebb membrán behelyezése a nagyobb testbe opció, illetve ahogy megfogja marokkal a dobozt és elkezdi fúrni géppel (az pazar és biztonságos)....persze a végeredmény a legcsodásabb...gratulálok színes bőrű jutuberünknek, maradandót alkotott...

(#1961) Yofej75 válasza Tulku (#1960) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Tegnapi feszültség? Nem is volt olyan...

A video valóban egy élmény volt, köszi :C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1962) darvinya válasza vicze (#1956) üzenetére


darvinya
titán

A2 tölti A1-t

A1 tölti A1-t

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1963) vicze


vicze
félisten

Bocs de látom, hogy megfordítottad a kábelt. :)
Tehát egy OTG-re módosított kábelt használsz, én ilyet nem kell tegyek, mert NEM OTG.
Pont ez a USB Alternate Mode lényege, hogy on the fly bármikor váltható melyik egység a host gond nélkül, és ez nem fér a fejedbe. Nincsen semmilyen kábel mókolás, teljesen szabványos USB-C minden, minden nemű lábkötögetés nélkül megy és egy gombnyomásra váltom bármikor.

(#1964) Tulku


Tulku
veterán

Anyúúúúú....kérlek hozd mán be a popkornt a mikróból, mer úgy hallom elkészült...ja a kólát is...köszi! ;]

(#1965) OPiiPO válasza Tulku (#1964) üzenetére


OPiiPO
addikt

azt hittem már lecsengett de tévedtem . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1966) Tulku válasza OPiiPO (#1965) üzenetére


Tulku
veterán

Ne zavarj...ropog a pofámban a popkorn ;]

(#1967) darvinya válasza vicze (#1963) üzenetére


darvinya
titán

Szed szét kábeled, hogy bizonyítsd tied nem mókolt, mert te azt állítod enyém az.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1968) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Még hét hsz és pezsgőt bontok :D

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1969) Tulku válasza Yofej75 (#1968) üzenetére


Tulku
veterán

Hűccsed mer melegen nagyot pukkan!

(#1970) vicze


vicze
félisten

Amit kapok £50-ot, hogy vegyek egy cserét, a gyári Lenovo TB3 40Gbps-es kábel helyett szétszedem nyugodtan...
Tiszta szerencse, hogy a képeden nem látszanak a kábelek, és a 24db vezeték se, ami egy full specifikációs USB-C kábelben lennie kell. :)

(#1971) kemcso


kemcso
Ármester

Most tegyünk pontot ennek a USB2-3.1 vitának a végére, a további hozzászólásokat mondjuk itt vagy privátban lehet folytatni. Akinek kicsit is van szeme látja mi itt a végeredmény, ki az, aki próbálja vélt, de nem valós igazát a végletekig bizonygatni mókolt kábelekkel és egyéb hülyeségekkel.

:R

[ Szerkesztve ]

(#1972) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok,
Ibasso DX220-nál a hardveres MQA támogatásnak milyen szerepe van Tidal-nál? Mit jelent ez pontosan?

(#1973) #16820480 válasza krx21 (#1972) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez attól függ gondolom, hogy mit nevezünk MQA-nak. Gondolom valami olyan hardver van benne, ami optimálisan képes kezelni nagy felbontású (DSD?) fájlokat, azért kevesebb energiát igényel és gördülékenyebb, mintha csak a SoC próbálná izomból megoldani.

(#1974) vicze válasza krx21 (#1972) üzenetére


vicze
félisten

Mivel az eszköz maga Androidos, így különösebben semmi jelentősége.
Tidal MQA-ban elérhető anyagait gond nélkül lejátssza.(ezt megteszi bármilyen Androidos eszköz amúgy)
Annyi pluszt jelent, azt hogy a megvett/leötlött MQA-t is támogatja gyárilag és nem kell semmilyen app hozzá.

MQA támogatásnak inkább olyan eszközöknél van jelentősége, amik "nem okosak", mint nagyobb streamer deckek.

(#1973) sheratan: MQA bár saját codec-et használ, egy sima veszteséges PCM mint a FLAC, némi extra infóval. "it can be played back on systems either with or without an MQA decoder" Semmi különösebb erőforrás igénye nincs igazából.
Magának a minősítés lenne inkább az egésznek a lénye, hogy tényleg stúdió master minőséget kapsz, bármit is jelentsen. :)

[ Szerkesztve ]

(#1975) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Na, pezsgőt bonts, születésem éve megérkezett :P

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1976) #16820480 válasza vicze (#1974) üzenetére


#16820480
törölt tag

*veszteségmentes

Ja, úgy gondoltam amúgy, hogy már egy 24/192-es adatfolyam kitömörítése és feldolgozása is elég sok erőforrást igényelhet, ha nincs erre optimalizált chip alatta. Kb mint egy 4k videó is.

(#1977) krx21 válasza vicze (#1974) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ezt találtam:
"MQA Support
Another big new feature for the DX220 is the inclusion of MQA support. Not just rendering at a software level but also the capability to unfold. The DX220 supports MQA in X4 mode as well as hardware support for streaming MQA via the TIDAL up to 72kHz."

(#1978) vicze válasza #16820480 (#1976) üzenetére


vicze
félisten

Direkt írtam veszteséget. ;)
A PCM és a FLAC is veszteséges, annak függvényében, hogyan használod. MQA egy ADPCM, mint AptX, LDAC, WavPack. Azért nem 4K videóról beszélünk, AAC-hoz kell a legtöbb számítási teljesítmény, de a ADPCM-ek nagyon kevés energiát igényelnek mivel sokkal egyszerűbb a tömörítés maga.(Most így beugrott, mikor a 486-osom akadt a 192-es MP3 és csak 128-at tudtam lejátszani. :DDD )

(#1977) krx21: Fú ez egy kicsit bonyolult lesz. :)
MQA hivatalosan, 24-bit/192kHz, DE a gyakorlatban, ezt 15-17bit közti konverziót csinál, ez megnöveli a zajküszöböt, és egy 88kHz-t kapsz végeredményben, amit aztán felskáláznak X4 X8-re, lényegében ez van HW-val megtámogatva, ami jó, de szerintem felesleges és értelmetlen. A 72kHz nem tudom mire vonatkozik ebben az eseteben, lehet a valós frekvenciára, de mivel nem vagyunk denevérek, így emberek számára túl sok jelentősége nincs.

Amúgy annyira kevés tartalom van MQA-ban, hogy szerintem csak ezért felesleges bármit is megvenni.

(#1979) #16820480 válasza vicze (#1978) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a 24/192 az majdnem 10Mbps, azt nem feltétlen tudja egy ilyen kis vacak proci, ami ezekben van. Meg ha még mellette Android is kell fusson :N

(#1980) vicze válasza #16820480 (#1979) üzenetére


vicze
félisten

Nem a felbontás a lényeg, hanem hogy mennyi feldogozás szükséges ezek számára, a mivel ezek "enyhén" tömörítettek, semmi nagy dolog nem történik, így a "kitömörítés" is gond nélkül megvan. Maga a művelet lehet, hogy sok adat, de nagyon minimális számítást igényel. Tölts le egy akár 384-es files-t telódra és játszd le, CPU használat alig fog meglátszódni. Az lehet hogy azért akad mert a storage nem bírja, de az nem a CPU hibája. :)

Csak hogy perspektívába rakjam, egy 16/48-as PCM-et gond nélkül lejátszik egy 486-os, egy 16/48-as MP3-at már nem, pedig 10-ed annyi adat.

(#1981) #16820480 válasza vicze (#1980) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez oké, de a telefonban egy SD845 van, azért az ilyen DAP-okba nem jellemző, hogy hasonló kerülne :D

(#1982) vicze válasza #16820480 (#1981) üzenetére


vicze
félisten

Az nem változtat azon amit írtam. :)

Amúgy az MQA úgy marketingeli magát, hogy a 24/192-t minden nélkül 24/48-ban tudod lejátszani, ehhez csak egy PCM képes lejátszó kell, ha van SW codec licenced, akkor 24/96, ha pedig van HW akkor megy az upsample és megkapod a 24/192-t. Tehát tényleg csak az upsample X4-hez (ami a 192) kell a HW. Van X8 is ami 384.

Mivel valósan a 24/96 felett csak upsmple-t csinál, így szerintem nincs értelme, de ezt mindenki döntse el maga. Főleg, hogy a valós tárolt méret az csak 24/48, 24/96, és 24/88.2 lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1983) krx21


krx21
nagyúr

Amúgy valaki hallott már DX220-at, vagy DX200-at?

(#1984) #16820480 válasza vicze (#1982) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt nem is igazán tudom értelmezni így hirtelen :N Mi az, hogy minden nélkül? Vagy hardver vagy szoftver fel kell dolgozza az a fájlt. Vagy a minden nélkül az ha magadnak dúdolod? :D

(#1985) vicze válasza #16820480 (#1984) üzenetére


vicze
félisten

(#1986) fericske


fericske
addikt

Remélem a mostani Canjam-en lesz szerencsém az új Shanling cuccokhoz, illetve ami még nem volt meg, bár azok is újak.
M5s Portable Digital Audio Player
ME100 Single Driver IEM

M2X Portable Wireless Digital Audio Player
MW100 Wireless In Ear Isolating Earphones
ME500 Hybrid Triple Drivers IEM

(#1987) fericske


fericske
addikt

[link]
Ez érdekes lehet. Csak bementettem ide mint felugrót a mobilböngészőből, mert melóban vagyok.

(#1988) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Van ötlete valakinek, hogy k3003 vetőcsövét hogyan lehetne hosszabbítani? Én valami double flange illesztékre gondoltam, de nem tudom melyikkel maradna meg a hangja. Vagy egy egyedi moldra is vevő lennék(csak illeszték) de ha az 30k akkor megint csak nem éri meg nekem a vásárolt árához képest.

A másik kérdésem a forrás lenne.Még mindig dx50el hallgatom, aki ismeri a hangját 150k alatt, milyen forrásra váltana?

A harmadik kérdésem pedig lehet halláskárosodással kapcsolatos lenne. Voltam hallásvizsgálaton, ami nem egy alapos vizsgálat volt, de állítólag elég sokat romlott. Én is észrevettem romlást, főleg a magasabb frekitartományokban. Tudom Tulku már többször írta, hogy az armatúrás fülesekkel vigyázni kell, mivel nem érzi annyira az ember a dobhártyára nehezedő nyomást. Nektek mi a tapasztalat ezzel? Érdemes lenne kicsit szüneteltetni a dolgot, váltani más irányba(nyitott fejes, earbud,amiket eddig is kedveltem), tömegközlekedésen nem hallgatni?

(#1989) krx21 válasza ∂яσнυη (#1988) üzenetére


krx21
nagyúr

Válts fülesről fejesre... Valamint kerüld a nagyon nagy hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#1990) darvinya válasza ∂яσнυη (#1988) üzenetére


darvinya
titán

Most megint le leszek szólva.

BA nem dobhártyára ad nagyobb nyomást, hanem hallócsontokra.
DD tud dobhártyára nagyobb nyomást helyezni, mivel az dolgozik légtömeg mozgatással.
BA légtömeg szerkezeti rezgéssel dolgozik.
Nem véletlenül BA van hallókészülékekben.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1991) #16820480 válasza ∂яσнυη (#1988) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyon rég hallottam már a DX50-et, de esetleg egy Plenue D2-t érdemes lenne megszemlélj közelebbről. Vagy ott a DX150 is az új szériából, amiről nem sokat tudunk, senki nem vett még. Esetleg valami jó AK, vagy a Shanling magasabb kategóriás cuccai közül valami? Mondjuk ezzel nem sokat segítek, mert ezek közül kb egyiket sem hallottuk még.

A füleddel meg ugye vigyázni kell, főleg a hangerővel óvatosan. Tömegközlekedésen persze nehéz dolog, mert nagyon jól szigetelő füles kell, hogy kizárja megfelelően a külvilágot. Erre earbud biztosan nem lesz jó, de fejesből sem sok.
Nekem a másik, ami nagyon kellemetlen tud lenni az az állandó nyomás a hallójáratban, ha túlságosan szigetel a füles, de erre jó lehet, ha van rajta legalább reflexnyílás, de inkább valami APEX jellegű cucc, mert az még egész jól hangszigetel is. Persze ilyet nem nagyon fogsz tudni a K3003-mal megtenni, sőt az APEX fülesek kimondottan bazi drágák :U

(#1992) Tulku válasza ∂яσнυη (#1988) üzenetére


Tulku
veterán

Microsoincnál 10k körül megúszod a custom illesztéket..

(#1993) ∂яσнυη válasza Tulku (#1992) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Per oldalra vonatkozik...Oké, hogy van akciójuk, de csak az ott vásárolt fülesekre.
Csak itt találtam meg-

(#1994) Tulku válasza ∂яσнυη (#1993) üzenetére


Tulku
veterán

Ez nem az a cég amiről írtam...

(#1995) bucsher válasza ∂яσнυη (#1988) üzenetére


bucsher
őstag

DX50-ről Plenue P1-re tudom ajánlani a váltást :B

In the pipe - five by five!

(#1996) fericske


fericske
addikt

[link]
Még egy kis olvasnivaló :)

(#1997) Tulku válasza fericske (#1996) üzenetére


Tulku
veterán

A puding próbája ugye....

(#1998) vicze válasza fericske (#1996) üzenetére


vicze
félisten

Az a kép bameg...
iPad -> 2mm-es átalakító USB-re, ujjnyi vasta kábel Dave-be(másikon HUGO M + TT 2), és abba van kötve az IEM. Ez nagyon kész. :DDD
Remélem iTunes-ról megy a zene hogy adjanak az érzésnek...

[ Szerkesztve ]

(#1999) Tulku válasza vicze (#1998) üzenetére


Tulku
veterán

Na de most halál komolyan...azt nem tudtad, hogy a yenkik mindent almáról hajtanak???? :Y

Esküszöm....

Egy ilyen szerzettel egyszer beszéltem, mondtam, hogy a hájend fülest nem almáról kéne usb-n keresztül moyoval hajtani...később belátta...

(#2000) krx21


krx21
nagyúr

Várok egy FiiO AM3D modult a FiiO X7 II-hez... [link]
Remélem lesz előre lépés. Majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.