Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) HussarF válasza HussarF (#31186) üzenetére


HussarF
addikt

Felhívtam az Unicredit-et. Igazából azt mondták, hogy ha biztos, hogy nincs mókolás a telefonmmal, akkor figyelmen kívül hagyhatom az üzenetet. Észrevették már ők is, hogy bizonyos esetekben túl "érzékeny" tud lenni a szoftver és kiírja ezt akkor is, ha nincs ilyen probléma...

(#31202) bigdady


bigdady
nagyúr

Ahogy értelmezem black Fridayre 20e Ft jár.
Szelfire jár 30e. Szóval ha rossz a chip és sima videóbankon akkor csak 20? :U

[ Szerkesztve ]

(#31203) RR-13 válasza bigdady (#31202) üzenetére


RR-13
őstag

Elvileg ma már így értendő igen, ha december 01-én nyitnád a számlát, akkor az alábbi hirdetmény vonatkozik rá:

2023.12.01-től:

"- Az akció ideje alatt lakossági bankszámla megnyitását (Pénzforgalmi Keretszerződés és bankkártya szerződés) kezdeményezi (személyesen, vagy szelfis számlanyitáson keresztül, kizárólag saját használatú mobiltelefonszámával illetve email címével) és a számlanyitás során Mastercard dombornyomott, nem dombornyomott, Gránit Neo Mastercard, Gránit Platinum vagy Gránit Metal bankkártyát igényel."

Tehát most vagy szelfis, vagy személyes nyitásnál jár a 30 E, de érdemes rákérdezni videóhívásban, lehet, hogy csak véletlen kimaradt a hirdetményből a videóhívásos nyitás, vagy megoldják így is, hogy direkt maradt ki, mert korábban, tegnapig a videóhívásos nyitáshoz is járt a jóváírás.
Amennyiben tegnap kezdted el a számlanyitást, de ma fejezed be videóhívással, akkor is megadják szerintem a 30E.
Egyeztetni kell ezt az ügyintézővel, hogy nyoma legyen a hívásban, később arra lehet hivatkozni, ha nem írják jóvá automatikusan.

2023.11.30-ig:

" - Az akció ideje alatt lakossági bankszámla megnyitását (Pénzforgalmi Keretszerződés és bankkártya szerződés) kezdeményezi (személyesen, VideóBankon vagy szelfis számlanyitáson keresztül, kizárólag saját használatú mobiltelefonszámával illetve email címével) és a számlanyitás során Mastercard dombornyomott, nem dombornyomott, Gránit Neo Mastercard, Gránit Platinum vagy Gránit Metal bankkártyát igényel."

[ Szerkesztve ]

(#31204) bigdady válasza RR-13 (#31203) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen kivették a videóst mára… persze nem hívtál vissza tegnap előtt indítottra sem..
szig chipjét meg nem olvassa…. Nem tudom újraéleszteni sem legalábbis e-személyi appon próbáltam de nem is látok ilyen lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#31205) RR-13 válasza bigdady (#31204) üzenetére


RR-13
őstag

"persze nem hívtál vissza tegnap előtt indítottra.."
Nem is tudom a számod, hogyan hívjalak fel? ;] (tudom elírás volt)

Gallmix megint olyanokat írt, aminek köze nincs a valósághoz... :(((
Az app. arra nem képes, hogy hitelesítsen bármit, vagy frissítsen bármit, az csak kiolvasni tud adatokat, vagy a PIN kódot változtatni, és kártyaolvasóként működni számítógéphez csatlakoztatva a PC. IP portbeállításain át.
Az e-személyi tanúsítvány hitelesítését meg csak számítógépen lehet elvégezni, de ha neked egyáltalán nem is érzékeli a chipet, akkor ott más a baj.

[ Szerkesztve ]

(#31206) bigdady válasza RR-13 (#31205) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Sikerült végül
És igen december 1-re kivették a videó bank ra vonatkozó 30 000-et de lehet kérvényezni hogy két napig nem hívtak vissza

(#31207) kleinguru


kleinguru
addikt

MBH vagy K&H banknak van olyan folyószámlája, ahol kvázi korlátlan a saját ATM-ből pénzfelvétel :F

Raiffeisen esetén van a select, de a bank atmje messze van tőlem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#31208) axioma válasza kleinguru (#31207) üzenetére


axioma
veterán

Raiff-nal is csak ugy korlatlan, hogy akar naponta vehetsz fel, de kartyankent 300e vagy spec. kartyara 400e per NAP, ha nem kersz limitemelest, ami viszont nem ingyenes - igaz a tr.adonal igy is olcsobb.

(#31209) egopista


egopista
tag

Sziasztok, látom mára megváltoztak már a feltételek, de visszajeleznék, hogy az eredeti Gránit Black friday akció működött a videós nyitással is. A hirdetményben így volt leírva, de emlékszem, volt aki szerint nem így van. Ma meg is jött a 20+30+8, nem sokat ültek rajta :C

(#31210) RR-13 válasza bigdady (#31206) üzenetére


RR-13
őstag

Mit sikerült és hogyan érted?
A videóbankos hívás sikerült, vagy a számlanyitás, vagy a személyi chip "felélesztése", és hogyan, ha az?
Mi volt a baja?

(#31211) axioma válasza egopista (#31209) üzenetére


axioma
veterán

en utalni se tudtam a friss szamlamra... mikortol muxik, tudja vki?

(#31212) Qtyii válasza axioma (#31211) üzenetére


Qtyii
tag

Azt írják 2 munkanap és szólnak hogy megnyílt-e a számla …kérlek majd számolj be itt mert érintett vagyok en is kiváncsi vagyok másoknak mikor lesz meg.

(#31213) amstorm válasza Qtyii (#31212) üzenetére


amstorm
aktív tag

friss élmény hogy 11.26. este szelfissel nyitottunk és ma du-ra lett meg

Efficiency is clever laziness.

(#31214) bigdady válasza RR-13 (#31210) üzenetére


bigdady
nagyúr

A videós nyitás végül felvették nagy nehezen.
Szelfi nem ment chip hiba miatt

(#31215) bigdady válasza egopista (#31209) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen utolsó napra nem irjàk a videósra is a 30ezret.
Hany nappal nyitás után lett meg minden? 200e is meg volt?

[ Szerkesztve ]

(#31216) axioma válasza Qtyii (#31212) üzenetére


axioma
veterán

nekem ma megnyilt [szombati szelfis ma], beleptem mobilbankba is, utana utaltam volna befele... de ujraprobaltam es most se megy, Raiff visszautasitott tetel [nemletezo szamlaszam]

[ Szerkesztve ]

(#31217) zsola400 válasza HussarF (#31201) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mert mostanában a Google/Unicredit/stb. bekeményített a nyitott BL/rootolt telókra és ezt túltólják ezért az érintetlen gyári szoftra is bejelez. (A poén az, hogy nekem rootolva van és nem jelez :D)

(#31218) axioma válasza axioma (#31216) üzenetére


axioma
veterán

Most sikerult az utalas, muxik a Granit szamla.

Na csak nem jo teljesen: csak isms van beallitva, raadasul be is voltam lepve az app-ba mikor jott [nyilvan wifi alatt], erre rendes sms jott, aminek gondolom majd kesobb vonjak a dijat. Nyugos ez me'g...

[ Szerkesztve ]

(#31219) w.miki válasza axioma (#31218) üzenetére


w.miki
veterán

Gránit bankos bankkártyám lejárt, kaptam újat, appban aktiváltam.
Hozzáadtam Wallet-be, és SimplePay-be is az újat. Legalábbis megpróbáltam.
Viszont amikor rámegyek az új kártyára egyik app sem tölti be, csak homokórázik. :F
Másnak is volt ilyen új kártyával? Mi a megoldás?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31220) sajtos365 válasza w.miki (#31219) üzenetére


sajtos365
tag

Próbálj meg vásárolni a kártyával boltban majd ismét hozzáadni a wallet-hez vagy a netbankba kérd az aktiválást.

(#31221) bigdady


bigdady
nagyúr

2022.07 havi UniCredit partner zeró kedvezmény meddig él? :R

(#31222) axioma válasza axioma (#31218) üzenetére


axioma
veterán

Na kiprobaltam a penz visszairanyt is fizetesi kerelemmel, arrol eloszor egy hibas ertesites jott [egyenleg 0ft es igy teljesitest se lehetett valasztani], de miutan a menuben megtalaltam, mar jo egyenleggel es teljesitheto volt, es errol a teljesitesrol mar isms jott.
Ellenben a virtualis kartyam sehol, pedig a nyitaskor kertem, csak annyit ir, hogy a kartya maga kiallitasa folyamatban, es uj igenylesnel nem is tudok csak virtualisat valasztani [ a la revo]. Otlet? Ha nem, ilyen nemsurgos ugyfelszolgalat csak hetfon lesz, ugye?

(#31223) RR-13 válasza axioma (#31222) üzenetére


RR-13
őstag

Virtuális kártyája konkrétan nincs a Gránitnak, azért nem találsz csak azt külön.

A plasztik kártyarendelés mellé bejelölhető a digital kártyaszolgáltatás, aminek csak annyi a célja, hogy amíg a plasztik nem érkezik meg postán, és nem aktiválod be, addig elvileg hamarabb már használhatod az ideiglenes digital kártyát vásárlásra, amit GPay alá is berakhatsz appon keresztül.
Azonban az vásárlástól független törlődik, ha a plasztik kártyát beaktiválod majd az appban.

Most csak ügyelet van hétfőn reggel 8-ig.

[ Szerkesztve ]

(#31224) amstorm válasza axioma (#31222) üzenetére


amstorm
aktív tag

a virtuális kártyának is kell egy két nap míg megjelenik miután levonták a kártya díját (ha van)

Efficiency is clever laziness.

(#31225) RR-13 válasza bigdady (#31221) üzenetére


RR-13
őstag

A UC Bank a Partner Aktív Zéró kondíciós listában meghatározott külön kondíciókat a számlanyitás dátumától számítva 3 évig biztosítja, vagyis neked "2025. július 31"-ig minimum.

Azonban ettől eltér az eseti átutalásokhoz kapcsolódó kedvezmény, ami a 2022.07. hónapban nyílt számla esetében a számlanyitás évét követő harmadik év április 30-ig, vagyis 2025. április 30-ig díjmentes az appos eseti utalási kedvezmény.
Amennyiben nem történik hosszabbítás, de egyébként mindkettő esetében várható.

(#31226) RR-13 válasza axioma (#31218) üzenetére


RR-13
őstag

Már nem feltétlen vonnak díjat ilyen esetben, amikor be van állítva az iSMS is, és ennek ellenére kiküldte az sms-t a rendszerük.

Jeleztem nekik augusztusban, hogy csináljanak valamit, hogy ne kelljen mindig ezért reklamálni.
Válasz ugyan nem jött rá, de nem vontak akkor díjat az sms-re, pedig 2 db is volt, ami úgy jött, hogy iSMS beállítása mellett.

Talán csináltak valamit, és nem feltétlen fogják terhelni a számlát sms díjal.

(#31227) kleinguru válasza axioma (#31208) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi a figyelmeztetést, valónak :K

A többieknek semmi?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#31228) axioma válasza RR-13 (#31223) üzenetére


axioma
veterán

jogos, digitalisat kellett volna irnom, bocs, de igen, arra gondoltam amit igenyleskor bejeloltem hogy legyen egybol
@amsrorm kosz, akkor varok, kartyadijnyi van rajta de csak matol

[ Szerkesztve ]

(#31229) RR-13 válasza axioma (#31228) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor hétfőn kezdik el a plasztikkártya gyártását, vagy a kártyadíj terhelés napján, és a digital kártya a kártyaterhelés napján várható, hogy megjelenik majd az appban.

[ Szerkesztve ]

(#31230) egopista válasza bigdady (#31215) üzenetére


egopista
tag

Nov. 20-án nyitottam videós módszerrel, szerencsém volt, mert nem volt előttem várakozó. Másnap már élt a számla, ment a 200K beutalás, harmadnap a digitális kártya is működött (hős számlánál nincs kártyadíj, gondolom ezért), nov.27-re könyvelték a kártyás tranzakciókat. Azóta a fizikai kártya is megjött.
Párom szelfissel nyitott 27-én, ő azóta is várja a belépési adatokat...

[ Szerkesztve ]

(#31231) axioma válasza RR-13 (#31229) üzenetére


axioma
veterán

szuper, koszi!
nyitast akkor ugy kell erteni, h +1 naptari nap Giro es onnan +1 munkanap kartyagyartas, tovabbi +1 nap vasarlasi esely.
[Nekem abszolute raer, csak tenyrogziteskent.]

[ Szerkesztve ]

(#31232) RR-13 válasza axioma (#31231) üzenetére


RR-13
őstag

Most megint az általános folyamatot írtam le fentebb, meg az én személyes tapasztalatomat, de most a rengeteg számlanyitás miatt lehet csúszás (akár pár nap is), ez a rendszerük kapacitásától is függ.

Amit írtál elvileg kb. jó, de a kártya gyártása, és azzal párhuzamosan aktivált digital kártya megjelenése az appban, attól függ, hogy az ügyfél mikor utal a számlára a kártya díjára elegendő fedezetet.
Amíg nem utal fedezetet a kártyára, addig egyik sem történik meg.
Tudom, hogy nálad már megvan ma rá a fedezet.

[ Szerkesztve ]

(#31233) RR-13 válasza axioma (#31231) üzenetére


RR-13
őstag

duplikálta :U

[ Szerkesztve ]

(#31234) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Erste George számlacsomag esetén nem világos, hogy milyen jogcímmel kell érkeznie utalásnak a kedvezményes havi csomagdíjhoz.

A weboldalon havi legalább 100.000 forint jóváírást írnak, a hirdetményben (2.1 sz. melléklet) szintén ez szerepel, de az ide tartozó 1/A megjegyzés már jövedelem átutalást emleget, és hogy csak az első vizsgált időszakban nem figyelik az utalás jogcímét.

Jöhet nem munkabér jogcímmel utalás bankon kívülről (akár saját magamtól), vagy a második hónaptól már buknám a kedvezményes díjat, mert nem megfelelő a jogcím?

(#31235) RR-13 válasza vnorbi (#31234) üzenetére


RR-13
őstag

Ez a George egy elég "korlátolt" díjcsomag. :U
Ettől azért jobb a Privilégium 2.0 Partner díjcsomag, aminek a megnyitását a Bankmonitor oldalán lehet kezdeményezni, és akkor nincs utalási összegkorlát abban pl.,
Az igaz, hogy ott nagyobb a bejövő utalási jóváírás elvárása (225.000 Ft jövedelem), és ott tényleg írja is, hogy jövedelem jóváírás kellene, de erre talán van már itt tapasztalata valakinek itt, ha nem jövedelem ment rá, akkor terheltek-e számlavez.díjat.

Az, hogy ebben a George csomagban max. 400 ezres utalás van engedve havi kedvezményes 390-990 Ft-os számlavezetési díjért, az érdekes... :U
Ezt a csomagot inkább csak azért "érdemes" megnyitni, ha valaki szeretne megtartani a 30 ezres bónuszból kb. 20 ezret, és teljesíti a havi min. 100 ezres jóváírást, akkor a 2 évre csak 9,360 Ft-ba kerül összesen a számlavezetés.

Szvsz. az a mérvadó, ami a számlacsomag részletéhez van írva, és ott nincs a jövedelem írva ennél a George csomagnál. Az 1/A viszont máshoz nincs is írva így, tehát véglegesen nem lehet eldönteni.

Máshol van írva 1 lábjegyzet, de 1 lábjegyzetet nem is látok alul, tehát lehetnek hibák benne.
Viszont mindenhol ahol utalási feltétel van írva, oda van írva az is, hogy jövedelem kell, csak a George csomagnál nem, ebből azt következtetem, hogy annál nem kell jövedelem.

A lényeg, hogy meg kell őket kérdezni, de szvsz. nem fognak tudni értelmes magyarázatot adni telefonban.
Viszont e-mailt tudsz nekik írni, és arra meg válaszolniuk kell, és panaszként írhatod, hogy nem lehet eldönteni, hogy akkor jövedelem kell vagy nem.

Mert szerintem a gyakorlat az erősebb, mint amit majd az ügyintéző mondana telefonban, de írásban sokkal precízebbek szoktak lenni, de nem mindig, ezért e-mailt érdemes írni nekik. ;]
erste@erstebank.hu

Esetleg itt azok, akik használják már ezt a csomagot, és nem jövedelmet utaltatnak rá, és elfogadják írják már le pls,.

[ Szerkesztve ]

(#31236) vnorbi válasza RR-13 (#31235) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi az utánanézést!

Egy Erstés folyószámlát keresek, ami az Erste Investment és a jelenlegi nem Erstés folyószámlám közt lenne "közvetítő". Havi néhány tízezer forint utalás menne rajta keresztül, jövedelem utalást nem akarok ide intézni, ezért lenne a George, mert ott talán ez nem feltétel a díjkedvezményhez. Fontos a díjmentesség, amit az említett online számlanyitásért kapható 30 ezer forint fedezne (plusz szerintem még meg lehet ezt tolni egy 10-essel, ha ajánlókóddal nyitom).

A limitek nem érintenének elvileg, az már inkább zavar, hogy ez egy időben korlátos számlacsomag, ha most nyitom, 2026-ban kiraknak belőle.

Leveleztem már velük az online nyitáshoz kapcsolódó díjkedvezményről, úgyhogy ha nem találjuk itt ki, folytatom ezzel a kérdéssel azt a szálat (csak a hétvége miatt gondoltam, előbb megkérdezem itt).

(#31237) sifarr válasza vnorbi (#31236) üzenetére


sifarr
senior tag

... folytatom ezzel a kérdéssel azt a szálat
Kérdezd meg, de sok reményt ne fűzz hozzá.
A hirdetményekben a díjtételeket táblázatos formában közlik. Itt az egyes cellák korlátos hosszúságú szöveget tartalmazhatnak. Ez a legtöbb esetben elég.
Viszont ha - és a feltételek ebben az esetben ilyenek - hosszabb részletezés szükséges, akkor ezt lábjegyzetbe teszik. A lábjegyzet elválaszthatatlan része a tételnek.
Az 1/A részlezeti pl. azt, hogy a feltételvizsgálat havonta milyen időszakban történik - nem tárgyhó elsejétől a hó végéig. És azt is ebben részletezik, hogy milyen jogcímű jóváírást fogadnak el (jövedelem/nyugdíj) a feltétel teljesítéséhez.
Összegezve: jövedelem vagy nyugdíj jóváírási kell a feltétel teljesítéséhez.

Abban reménykedhetsz, hogy a bank válaszában bármilyen jóváírást elfogadhatónak ír. Esélye nem sok, de az ügyintéző is tévedhet.
Ha így lenne, megnyithatod a számlát, és ha utólag a bank mégsem fogadja el a sima utalást, akkor reklamálhatsz megtévesztésre hivatkozva. Méltányosságból meg fogják adni. De mondom, ennek kicsi az esélye.

(#31238) RR-13 válasza vnorbi (#31236) üzenetére


RR-13
őstag

Szívesen. :K
Itt tényleg csak akkor lenne releváns infó a főkérdéseddel kapcsolatban, ha valaki aki már használja ezt a Geroge díjcsomagot, és megírná itt, hogy neki elfogadják-e a nem jövedelem átutalást.

Megjegyzem:
Szerintem láthatóan elég hely volt arra, hogy a George díjcsomagnál is beleírják a hirdetménybe azt, ha jövedelem kell. (persze ettől még lehet egy hiányosság, elírás, ezt senki nem tudhatja MOST konkrétan senki, csak az aki már használja min. 2-3 hónapja a csomagot).

A Privilégium 2.0 Partnernél kisebb a hely mégis beleírták, hogy jövedelem jóváírás kell. :U

Hivatkozom még arra a konkrét esetre, amikor nekem Erste Privilégium "L" díjcsomagom volt, de NEM volt beleírva a díjcsomagnál, hogy havi 150 ezres jövedelem kell a feltételhez, csak annyi, hogy 150 ezres jóváírás kell, de a lábjegyzetben TÉVESEN az volt benne, hogy jövedelem kell, és sosem javították ki, DE éveken át elfogadták a nem jövedelem utalási jóváírást is, amit itt többen meg tudnak erősíteni, mert sokaknak volt ilyen díjcsomagjuk. :K

Annyira jó, hogy itt mindig van egy "ügyeletes" megmondó ember, aki csak akkor jön, ha én már válaszoltam valakinek, és persze homlokegyenest mást ír.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#31239) axioma válasza vnorbi (#31236) üzenetére


axioma
veterán

Ugye nem a futures kedvezmeny miatt? Az barmely bankszamlarol utalhato, nekem Raiff fel eve es adja a dijmentes reszt.

(#31240) vnorbi válasza axioma (#31239) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ahhoz, de a vissza irányba. Ha az Erste Investmenttől akarok pénzt visszautalni nem Erstés számlaszámra, az közvetlen utalással költséges, de azzal lehet optimalizálni rajta, ha az utalás két lépésben történik egy Erstés folyószámla bevonásával.

(#31241) w.miki válasza sajtos365 (#31220) üzenetére


w.miki
veterán

Fizetni tudok a kártyával, chippel, aztán érintéssel is.
Wallet-ben nem tudom megnézni, és fizetni vele. Telefonnal. Ha rákattintok, csak tölt. Videó
Ha PC-n böngészőben letörlöm a kártyát a payment oldalon, a walletben akkor is ugyanígy megmarad :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31242) sajtos365 válasza w.miki (#31241) üzenetére


sajtos365
tag

Netbankba írhatsz nekik szabad formátumú levelet, ott megírják merre tovább.

(#31243) axioma válasza vnorbi (#31240) üzenetére


axioma
veterán

Ja ertem. Engem nem zavar ha bent marad, majd lesz valamikor belole valami ETF, de kiszedni tenyleg draga erste (sajat! ferjemere nem jo mar) szamla nelkul.

(#31244) vnorbi válasza axioma (#31243) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tervezem ott bővíteni a portfóliómat, és a kamatadó + szocho miatt túl sokáig nem is tartanék a befektetési alapjukban pénzt. Lassú tűzön szépen megfőznének. Lehet, hogy növögetne az értéke, kitermelné az alapkezelési díjat, de az adók miatt a végén valószínűleg ráfizetéses lenne egy állampapírhoz képest.

(#31245) Gallmix válasza RR-13 (#31198) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nekem kiküldik smsben is, ha nincs net elérés a netbank belépéshez (ingyenesen). Más értesítő sms nem jön meg természetesen.

Fura ez az erste megoldás...

#31205 RR-13
....
Képzeld, volt már gondom ilyennel. De nem a személyi chipjével volt gond, hanem az applikációval, mert másik telefonon ment. (ezzel a telefonnal is, mert én még azzal regisztráltam. Amivel ment az, is ugyan ilyen márka típus, csak 1-2--vel újabb modell). Más alkalmazás pl kitudta olvasni a Gránit valamiért nem. Azóta nem próbáltam (nyilván) új számlát nyitni, így nem tudom kijavították-e ezt a hibát, volt már sok frissítés azóta.

" Jelenleg a 2021. június 23-tól kiadott új, modernebb tároló elemmel (chippel) rendelkező eSzemélyire kiadott tanúsítványok esetén 2 év a lejárati idő. 2022-ben tervezett a 3 éves lejáratú tanúsítványok bevezetése. A régi, 2016-től forgalmazott okmányokra kiadott tanúsítványok lejárata 2023. április 26."

Annyiban lehet igazad, hogy ez nem magára a chipre vonatkozhat, hanem az ealáírás funkcióra. De azt mondani, hogy én kitaláltam valamit, mert ilyen egyáltalán nem létezik, az láthatód, hogy nem igaz. Nem tudom ez befolyásolja-e a dolgokat, vagy sem, de könnyen meglehet.

de ha neked egyáltalán nem is érzékeli a chipet, akkor ott más a baj.
Akkor díjmentesen cserélik okmányirodában... ha karja valaki.

#31209 egopista
Hogy jött meg neked, ha eleve köv hónap végét írnak? :F

A 30.000 Ft jóváírása az összes feltétel teljesítésének hónapját követő hónap utolsó napjáign történik meg az újonnan megnyitott bankszámlán.

#31211 axioma, #31218 axioma

1 nap volt, talán "picit" több, mire észre vettem, hogy már megy, pont hétvégére eset, múlt héten. Ami azért volt érdekes, mert netbank már élt, meg ebank is, órákkal nyitás után.

erre rendes sms jott, aminek gondolom majd kesobb vonjak a dijat. Nyugos ez me'g...
Nekem is jön néha sms, de eddig nem volták, ezek netbanki belépő smsek. Más sms nem jön.

#31212 Qtyii
Személyes nyitásnál sem élt azonnal volt átfutási idő több mint 1 nap kb. Utalásra.

(#31246) Gallmix válasza RR-13 (#31232) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nálunk a kártya díjat nem vonták le, anélkül is elindult a gyártás, már a kártya is úton van, hétfő kedd várható ide is ér. A sima kártya még "feldolgozás alatt" volt, mire a digitális már használható volt (én anno nem kértem).

Viszont nekem az éves díjat nem vonták le, pedig elmúlt már november is... lehet csak némi késés van...

Gyakorlatilag úgy kellene, ahogy írod, de még sem ezt tapasztaltam.

(#31247) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki próbált már Raiffeisen kártyával idegen fiókban készpénzt felvenni? A hirdetmény szerint egyszeri 693 forintos díjért lehetséges:

A gyakorlatban ez mennyire működik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31248) axioma válasza Oliverda (#31247) üzenetére


axioma
veterán

Amikor epitkeztunk [18 eve...] akkor is olcsobb volt idegenbol kivenni mint az akkori KH-bol.
Azt azert nezd meg nincs-e ott h +tr.ado kulon valahol

[ Szerkesztve ]

(#31249) RR-13 válasza Gallmix (#31245) üzenetére


RR-13
őstag

"De azt mondani, hogy én kitaláltam valamit, mert ilyen egyáltalán nem létezik"
Mikor írtam én azt, hogy te kitaláltál valamit :F Ezt pontosan soha nem írtam...
Egyébként megint a semmit magyarázod... :U

Az e-szig tanúsítványa, és akármije az NEM a Topik témájába vág, ezért azt OFF-ban kellett volna írni, amit nem sikerült neked.

Mi lenne, ha pontosan arra hivatkoznál, amit én ténylegesen írtam korábban?
Tudom miket akarsz írni a fentiekre... .

[ Szerkesztve ]

(#31250) RR-13 válasza Gallmix (#31246) üzenetére


RR-13
őstag

Egyébként több szempontból is mást írsz, mint amit én írtam axioma-nak.

Az a lényeg, hogy a kártya éves díjának a számlán lévő fedezete nélkül nem indul kártya gyártása, addig nem lesz semmilyen kártyája az ügyfélnek.

Az, hogy melyik napon vonják le nagyjából mindegy, nálunk is volt rá példa, hogy már láttam az appban a plasztik kártyát, de a kártya díját még nem vonták le csak másnap, de több esetben az volt, hogy a plasztik kártya díjának levonása történt meg, majd a kártya megjelent az appban, és azt követően a digital kártya is.

Egyébként az, hogy látjuk az appban a plasztik kártyát nem jelenti, hogy már a gyártási részleg kész van a kártya gyártásával, és postára van adva, tehát nem jelenti azt, hogy a gyártás is elindult ténylegesen, csak azt, hogy a kártya adatai a gyártásra elő van jegyezve, készítve.

" A sima kártya még "feldolgozás alatt" volt, mire a digitális már használható volt (én anno nem kértem)."

Ebből nem világos, ha anno nem kértél digital kártyát, akkor mikor kértél?
Vagy, ha nem rólad van szó akkor kiről? És mikori eset ez?

Mi lenne, ha érthetőbben is fogalmaznál kettővel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.