Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) pschio válasza mr_ricsi (#1150) üzenetére


pschio
őstag

Kipróbáltam. Az itthoni chieftech tápomnak is pont 18A-es 12V-os ágai vannak csak 4db. Az egyik ágra rákötöttem 8db-ot. Nem okozott gondot neki. Lemértem fogyasztásmérővel (3x mértem):

240W csúcs, 190W idle 5db HDD+1SSD (így használom)
285W csúcs, 210W idle 9db HDD+1SSD
378W csúcs, 240W idle 13db HDD+1SSD (8db HDD 1 ágon)

Ebből nekem az jön le, hogy 8db +HDD kb 140W-os indítási plusszal terheli meg a tápot. Idlében csak 50W-al.

Javítsatok ki ha rosszul számolok!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1152) Babetta-X válasza Babetta-X (#1148) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Erre valaki esetleg? :)

(#1153) aaa3 válasza Babetta-X (#1152) üzenetére


aaa3
csendes tag

én nem tom de sztem próbáld itt: [melyik tápegységet] - úgy tűnik sokan írnak ide tápválasztós kérdést, pedig ez - mármint elbírja-e a gépemet xy táp - nem a táp mint alkatrész fogyasztása, hanem a gép/konfig fogysztása kérdéskör, előbbihez semmi köze, az egy más, érdekesebb téma. a linkelt topik pont (jó, nem pont, *) ilyen rutin kérdéseknek lett kitalálva. ha tévednék, akkor pedig a k6-iii népszerű topikban biztos sok tapasztalt hasonlókonfig user van ők talán meg tudják mondani hogy mivel mennek ezek a cuccok és mivel nem

*az igazi egy 'elbírja-e a gépemet ez a táp' topik lenne de rosszul emlékezhettem mert ilyen nem volt a listán azért linkeltem a 'vegyemet'

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1154) mr_ricsi válasza pschio (#1151) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Javítsatok ki ha rosszul számolok!"
Rosszul mérsz! A "háztartási" fogyasztásmérők másodpercenként 2-3x vesznek mintát, ezért a csúcsteljesítményt nem tudod velük megmérni. Valamint te a táp által felvett teljesítményt méred, ami nem modellezi az egyik tápágon lévő teljesítményfelvételt, mivel a tápban van pár pufferkondi, amiről 0,5-2 mp-ig el tud működni az egész gép. Vagyis a tápnak nem kötelező akkor felvenni a teljesítményt, amikor a tápágon leadja.

Ezenkívül az azonos 18A-es névleges áramkorlát sem jelent semmit, mert a gyakorlatban lehet bennük eltérő méretű pufferkondi, lehet eltérő gyorsaságra beállított túláram-védelem, és a 18A-en is még néhány amper ráhagyás. Így aztán nem lehet egyik táppal modellezni a másik táp működését.

Ui: ha így próbálgatod a HDD-ket, akkor ne csodálkozz, ha hűtés hiányában némelyiknek eldurran az elektronika a fenekén.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1155) mr_ricsi válasza Babetta-X (#1148) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Illetve ha egyértelmű nem a válasz, akkor mik a passzív 90w-os tápnak a korlátai?"
A korlátai fel vannak tüntetve a címkéjén.

Az esetedben megintcsak nem az össz teljesítményt kell nézni, hanem az ágankénti fogyasztást.
A procid mehet a +12V-ról vagy a +5V-ról is. Húzott állapotban 40-45W a fogyasztása, és egy 90W-os tápnál nagyon nem mindegy, hogy ez melyik ágat terheli, mi van még azon az ágon, és mennyit bír az ág.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1156) Cobra. válasza pschio (#1149) üzenetére


Cobra.
őstag

pschio: A legbiztosabb az lenne, ha 1 ágas tápot használnál, pl Corsair VX450 vagy CX500.

(#1157) pschio válasza mr_ricsi (#1154) üzenetére


pschio
őstag

nyugi. a rohadt hideg padló hűt rendesen :)

köszi a választ. elmélkedek rajta. :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1158) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

valahogy ki lehet számolni, hogy mennyit eszik a gép?

Ati 5850
Intel Core i3
Fujitsu Siemens L22W-3
Gigabyte 460W
320GB HDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1159) Dvix


Dvix
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, számolásban ill. ajánlásban. Nemsokára szülinapom van és egy gépet szeretnék összerakni. A gép koleszban lesz. fontos a hordozhatóság, alkalmi játék. (Diablo3 még egy 6470M 512Mb DDR3-al, notin is megy úgyhogy grafikával gondolom nem lesz gond)
Kinéztem egy 15k-s CHIEFTEC házat, 200W-os 80+ -os táppal.
ház: http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/fi-01b.html
táp: http://www.chieftec.eu/en/psus/smart-series/dsi-200p.html
Kérésem: melyik konfigot írná el a gép?
1) ASROCK A75M-ITX-22e
AMD A8-3850(100W TDP) -30e
KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G-15e
WD 500GB Caviar Green 7200rpm 64MB SATA3 WD5000AZRX-20e
+ház táppal =~102e Ft
vagy pedig!
2);ASROCK H61M-ITX-20e
INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX(65W TDP)-15e
KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G-13e
SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ F3-as;-21e
SAPPHIRE 11192-18-20G HD6670 1GB GDDR5 LOW PROFILE PCIE;-25e
+ház táppal=~109e

Annyi cuccost néztem már meg számoltam h meghülyülök!! KÉRLEK SEGÍTSETEK! :S :(
Legjobb fogyasztásmérés amit találtam:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-fusion-intel-core-i3_8.html#sect0

[ Szerkesztve ]

(#1160) mr_ricsi válasza Dvix (#1159) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az első konfigot biztosan nem viszi el. A másodikat elvileg bírja, de ha kifogsz egy rosszabbul sikerült procit, ami teljes terhelésnél a 65W-ot bekajálja, akkor megjárhatod a 12V2 ág kicsi terhelhetőségével.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1161) mr_ricsi válasza cellpeti (#1158) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"valahogy ki lehet számolni, hogy mennyit eszik a gép?"
Nem lehet. Másodpercenként 50x is változhat, és akár 3-4x-es különbség is lehet a legkisebb és a legnagyobb fogyasztása között.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1162) Dvix válasza mr_ricsi (#1160) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Szerinted alul tudom feszelni a G620 Az Asrock-al. Csak a feszt leviszem 1,00V-ig.Több mindent nem szoktak állítani? Mert az a helyzet h nincs diplomám ebből! :(

[ Szerkesztve ]

(#1163) mr_ricsi válasza Dvix (#1162) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Csak a feszt leviszem 1,00V-ig."
Feltéve, hogy képes lesz ezen a feszültségen stabilan működni. Hiszen ez azon múlik, hogy a nálad lévő darab procinak mennyire sikerült jól a gyártása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1164) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok.

Az a kérdésem lenne, hogy ez a táp ki tudja-e szolgálni a következő konfigot. [Chieftec CHP-450A]

-Intel Q6600
-2x2Gb ram
-Sapphire Toxic HD4870 Oc
-2 Raptor
-1 Western [320Gb]

Köszi :R

(#1165) Dvix válasza mr_ricsi (#1163) üzenetére


Dvix
senior tag

"mennyire sikerült jól a gyártása" ok! igaza van! Néztem a G620T 35 W van titulálva és csak 4 wattal fogyaszt kevesebbet! miből kéne kivegyek h ne "rezegjen a léc?" :F

Vinyó kilőve? vegyek SSD-t? de az csak 5 W megtakarítás? :U

[ Szerkesztve ]

(#1166) mr_ricsi válasza Dvix (#1165) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak a proci van a 12V2 ágon, és csak itt rezeg a léc. Tehát egy kisebb fogyasztású procival lehet biztossá tenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1167) Dvix válasza mr_ricsi (#1166) üzenetére


Dvix
senior tag

Kösz még 1x! :D

[ Szerkesztve ]

(#1168) cuki18


cuki18
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szerintetek az alábbi konfignak elég lenne egy Gigabyte SuperB 460W táp?

Intel Core i3-2100 3.10GHz BOX
ASUS P8H77-V*(Intel s1155)
Sapphire ATi Radeon HD6670 2Gb*(11192-11-20G)
Kingston DDR-3 4Gb /1600 KIT HyperX*(KHX1600C9D3BK2/4G)
+
1db 320as samsung hdd
??

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#1169) Cobra. válasza cuki18 (#1168) üzenetére


Cobra.
őstag

Max terhelésen kb 50%-on fog menni a táp. Egyébként rossz topicban kérdezed.

(#1170) cuki18 válasza Cobra. (#1169) üzenetére


cuki18
csendes tag

köszi. :R

A kereső használata díjmentes!

(#1171) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok.lassan rászánom magamat egy tápcserére.a kérdés az lenne,ha egy tápnak több 12V os ága van,akkor azt hogy kell elképzelni? Több kábelt kell az alaplapra csatlakoztatni,v. egyszerűen mondjuk a vga kábele kap külön 12 vos ágat? Bocs,ha off a téma,de régi tápom van,akkor még nem igazán voltak több ágú tápok,v. én nem néztem! Üdv.

(#1172) mr_ricsi válasza betegphiu (#1171) üzenetére


mr_ricsi
veterán

2 ág esetén a proci 4 vagy 8 pines csatija a második ág (12V2), és minden más az első ágról (12V1) táplálkozik.
Ennél több ág esetén csak az fix, hogy a proci a 12V2-ről működik, és a 24 pines ATX kábelkorbács a 12V1-ről. Minden mást a gyártók egyedileg döntenek el. 3 ágúnál leggyakrabban a 12V3-ről mennek a VGA tápcsatik, és a 12V1-ről a molexek és a SATA tápok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1173) betegphiu válasza mr_ricsi (#1172) üzenetére


betegphiu
senior tag

értem! köszönöm! :Y

(#1174) roomster


roomster
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne az sos gyors kérdésem, hogy

egy 460W-os Gigabyte Superb 460
elvinné e a kövi konfigot:

i7 920
Sapphire Pure Black X58
3x2GB Corsair Dominator 1600
ASUS ATi Radeon HD6670 1Gb
1db HDDvel

és semmi tuning..

sos lenen ha valaki tudja h elmegy és minnél hamarabb megírja azt köszönöm.

(#1175) robesz87


robesz87
tag

Nekem is hasonló kérdésem lenne.

FSP 400-60GLN elég az alábbi konfighoz?

CPU: FX-6200 ( TDP: 125 W )
MOBO: ASrock 970 Extreme 3
VGA: MSI 6970 2gb ( Max Power Draw: 250 W )
2db HDD

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1176) mr_ricsi válasza robesz87 (#1175) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem elég. A 12V1 ága csak 168W-ot tud, ami kevés a VGA-hoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1177) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

1 eléggé n00b kérdésem van:

Ha nem elég egy konfighoz egy táp, akkor az miből derül ki?
Az előfordulhat, h pl. ha nem elég a táp akkor a videokártya/proci/stb. csak lassabb órajellel üzemel, vagy ez mindenképpen lefagyást, újraindulást,stb. produkál?

(#1178) Cobra. válasza dobostorta (#1177) üzenetére


Cobra.
őstag

Természetesen nincs olyan, hogy lassabb lesz, a hardver nem méri a feszültséget. Jobb tápok lekapcsolnak túlterhelésre, a gagyik meg egy idő után kiengedik a működtető füstöt :) Jó esetben csak saját magukból, rosszabb esetben a komplett gépből.

(#1179) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Szereztem egy lidl-s fogyasztásmérőt valami silvercrest. Méregettem a fogyasztást vele játékok alatt egész reális értékek jöttek ki 380-400W. Gondoltam nyomok egy furmarkot amivel felment szépen 500W-ra. Ez lehetséges? Elvileg az csak a vga-t teheli szét nem? Gépem az adatlapomon.

(#1180) andrade válasza Asbee (#1179) üzenetére


andrade
senior tag

De a VGA kártyádat is a tápegység üzemelteti! Összekvered a monitort üzemeltető teljesítménnyel amit a 220-ból kap és 20-30W!A grafikus teljesítményt a kártya adja többszáz W is lehet!

[ Szerkesztve ]

(#1181) andrade válasza Asbee (#1179) üzenetére


andrade
senior tag

Még az alaplapról tápált kártya fogyasztása is megemelkedik hát még az amelyiknél a teljesítménycsatlakozó is igénybe van véve.
A monitor elektronikája nem a tápról megy még ott se ahol a tápról kapja elágazásként a váltakozófeszültséget.

(#1182) andrade válasza Asbee (#1179) üzenetére


andrade
senior tag

Ha a tápodban ágazik el a 220 és a monitor oda van kapcsolva akkor meg hamis eredményt kapsz mert a tápkábelen ugyan megjeleni a monitoüzemeltető teljesítmény de azt nem a tápon átmenő teljesítményhez kell adni úgy ahogy a nyomtatót se. A táp a 220-ból egyenáramot állít elő az összteljesítményének megfelelően.

(#1183) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Valaki le tudná írni hogy a tápok kimenteni feszültségei mekkorák és ezek milyen hardvereket működtetnek?

(#1184) Asbee válasza andrade (#1180) üzenetére


Asbee
veterán

Én mindkétszer a teljes rendszer fogyasztását mértem. Nekem csak az furcsa egy játék alatt minden le van terhelve , mondjuk egy bf3 alatt vga közel maxon, proci is elég rendesen használva van. Míg egy furmak alatt elvileg csak a vga van nagyon terhelve meg talán kicsit proci.

(#1185) andrade válasza csdm (#1183) üzenetére


andrade
senior tag

(#1186) andrade válasza Asbee (#1184) üzenetére


andrade
senior tag

Az nem lehetséges hogy csak a VGA legyen terhelve azt minden perifériának támogatni kell.Pld nálam nincs játék használva AGP kártya van és van ez a helikopteres benchmark ha azt elindítom 40-50%-ot megugrik a fogyasztás Egy játéknál a HDD is sokkal többet ír olvas pld.

[ Szerkesztve ]

(#1187) Asbee válasza andrade (#1186) üzenetére


Asbee
veterán

Igen ezt tudom. Mondjuk ahogy neten nézegetem furmark tényleg ennyire megdobja.

(#1188) Cobra. válasza Asbee (#1187) üzenetére


Cobra.
őstag

Annyira nem ismerem a Furmarkot, de valami processzorterhelést kell használnia, mert anélkül lehetetlen az 500W. Egyébként meg a játékhoz képest +20% reális tesztprogrammal. Plusz hozzá jön, hogy magas terhelésen már nem olyan jó a tápod hatásfoka.

(#1189) Asbee válasza Cobra. (#1188) üzenetére


Asbee
veterán

Ahogy néztem egy magot használ alatta. Végülis nem gond ha furmark alatt ennyit eszik úgyse azzal játszok. Csak meglepődtem hogy így a táp már határon lehetett.

(#1190) andrade válasza Asbee (#1189) üzenetére


andrade
senior tag

A monitor üzemi 220-át hogyan kapja? Mert az sose jelentkezik a táp kiadott teljesítményében.De ha a tápba van a monitor dugva akkor a konnektori teljesítményben van mérve.Pedig az nem megy át a tápon az leágazás.

(#1191) Asbee válasza andrade (#1190) üzenetére


Asbee
veterán

Monitor külön van dugva.

(#1192) Cobra. válasza andrade (#1190) üzenetére


Cobra.
őstag

Andrande miért kérdezgeted ezt a hülyeséget? Láttál az elmúlt 15 évben (gyártott) olyan tápegységet, amin volt IEC kimenet? Mert én legutoljára AT-s 486-on láttam ilyet.

(#1193) andrade válasza Cobra. (#1192) üzenetére


andrade
senior tag

Pedig merő véletlenségből nem is egy 10 évnél fiatalabb ATX-es tápot tudok mutatni amin van és az országban működik jópár!

(#1194) Asbee válasza andrade (#1193) üzenetére


Asbee
veterán

Írtam hogy az adatlapomon a konfigom :)

(#1195) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott két komplett pc:

1 PC:
Noname 400w táp
Kv8 pro
amd sempron 3000+
zalman réz hűtő
Nvidia 5200 agp videókari
768 ram ddr2

2. PC

Mini itx táp 250w
mini itx lap intel
integrált 1,2 celeron processzor
512 ram ddr2
nincs videókar

Hogy a francba lehet az hogy most mérem mindkettő fogyasztását és a 1 Pc 1wal fogyaszt többet mint a 2. PC. Az 1PC 30w fogyasztást produkál míg a 2.PC 29w fogyasztást?

Köszönöm a válaszokat!

(#1196) Cobra. válasza huliganboy (#1195) üzenetére


Cobra.
őstag

Rossz a mérőd, az első gép még alulfeszelve is lehetetlen, hogy alapon elmenjen 30W-tal.

(#1197) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Aktív pfc-s tápnál fi vagy a cos fi van közel 1-hez?
Csak mert a "fogyasztásmérőm" wattban mindenféle hülyeséget mutat. 4-35 között ugrál.
Viszont az áramerősséget stabilan mutatja.
Idle-ben 0,19A, terhelve 0,33 A.

Nick: HE_Storm

(#1198) mr_ricsi válasza szbalogh (#1197) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A cosFI. Amit írhatnak PF-nek (azaz Power Factornak) is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1199) szbalogh válasza mr_ricsi (#1198) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi. Akkor a fogyasztást számolhatom simán U*I-vel?

Nick: HE_Storm

(#1200) mr_ricsi válasza szbalogh (#1199) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miután leellenőrizted, hogy a tápodban jól működik az aPFC. Ahhoz viszont kellene egy jól működő fogyasztásmérő.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.