Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) cut válasza cut (#1050) üzenetére


cut
aktív tag

ilyen táprol van szó

134 piros pötty :)

(#1052) ch003067 válasza mr_ricsi (#1048) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi.

(#1053) tupacamaru válasza cut (#1050) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én nem a tápra gyanakodnék a helyedben hanem a kicserélt alkatrészre. A két kártya közt fogyasztásban nincs akkora különbség hogy jelentősen megterhelné a tápodat. Egyébként mit jelent a kifagy? Mert ha a tápot túlterhelné akkor az szerintem lekapcsolna és akkor se kép se hang. Szerintem legalábbis. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1054) cut válasza tupacamaru (#1053) üzenetére


cut
aktív tag

kifagy a képernyő.... zugó hang... és semmire nem reagál...

134 piros pötty :)

(#1055) mr_ricsi válasza cut (#1050) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi lehet a probléma? driver? táp?"
A táp biztosan nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1056) cut válasza mr_ricsi (#1055) üzenetére


cut
aktív tag

eddig mindenki a tápot tette felelősé.. Te miért gondolod, hogy nem az?
másik jatéknál nincs gond... csak BC nál, ami ugye dx11 es.. és maxon hasznélom... és mindig kb 1o perc mulva jön elő a jelenség... A gtx470 el nem volt ilyen... igaz azt csak 1680 ba használtam...

134 piros pötty :)

(#1057) mr_ricsi válasza cut (#1056) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A tápod 2 ilyen VGA-t is elbírna a gépedben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1058) tupacamaru válasza cut (#1056) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én csak a PH!-s tesztet tudom felhozni példának Itt egy elég korrekt géppel végezték a tesztet. A 2 VGA között terhelve 50 Watt a különbség, és még így is a te tápod csak kb 60%-ra lenne leterhelve az adott konfiggal. Hát ezért nem gyanakodok én sem a tápra. Ki kellene próbálni másik DX11-es játékkal is hogy annál is van e ez a hibajelenség. Esetleg monitorozni közben a CPU és a VGA hőmérsékletét hogy nincs e túlmelegedés. Vagy ha csak DX11-es játékokkal csinálja akkor lehet akár driver hiba is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1059) cut válasza tupacamaru (#1058) üzenetére


cut
aktív tag

És az normális, hogy alapon 75 fokos a GPU... terhelve Furmarkal...92fokos:?? (gtx480)

134 piros pötty :)

(#1060) cut válasza tupacamaru (#1058) üzenetére


cut
aktív tag

köszi a választ.... és a többieknek is... :R

134 piros pötty :)

(#1061) celf válasza mr_ricsi (#1049) üzenetére


celf
őstag

áj szíí. köszi :) :R

nagyjából, ha saccolni kéne, akkor olyan 2-5W heleyett mondjuk olyan 10W körül lehet egy ilyen átlagfogyasztás?

(#1062) mr_ricsi válasza celf (#1061) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tápja válogatja. Én eddig meztelen tápoknál 0,8-25W üresjárati fogyasztásokat mértem, és ehhez még akár további 10 W is összejöhet, ha billentyű, egér, USB-s cucc és pocsékolós alaplap van rajta.

A barátnődnek a fogyasztástól függetlenül igaza van egyébként, mert kikapcsolt gép esetén nem forog a tápventi, ezért simán lehet melegebb a táp belseje, mint működés közben. A meleg pedig idő előtti elhasználódást okoz.
Kapcsolós elosztóval meg lehet akadályozni a szikrázást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1063) celf válasza mr_ricsi (#1062) üzenetére


celf
őstag

:R
thx!

(#1064) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
szerintetek ad adatlapomon lévő konfigot el tudna vinni magában egy 300as ZEN?
mert igazság szerint az FSP Booster-emet eladnám (full passzív a gépem és kicsit zavar, hogy van még egy meleg keltő dolog benne), mert lehet, hogy nincs is nagy szükség rá. fogyasztásmérővel sajna nem tudtam lemérni a gép fogyasztását, mivel nincs.
a Zen meg egy 90%+os táp, szal problémám sem lehet a hatásfokával, így legalább 270-280at simán le tud adni nem?

www.brczart.hu

(#1065) lsc válasza deathtania (#1064) üzenetére


lsc
nagyúr

A proci 125 W, a vga 150 W, szerintem kevés, kivéve ha csak 2d-re használod.. Egy darabig biztosan bírná, de tartósan nem tenne neki jót.

Az élet kegyetlen .

(#1066) deathtania válasza lsc (#1065) üzenetére


deathtania
senior tag

és egy 400as Zen már elég lenne neki tartósan is?
és egy 5770-el? annak valamivel kisebb a fogyasztása. bár lehet, hogy annak is kevés lenne, mivel nagy különbség nincs közöttük fogyasztásban :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1067) lsc válasza deathtania (#1066) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy 5770-nel már lehet hogy jó lenne, az csak 100 W-ot eszik max, 5750 meg még mínusz 20 W, a teljesítménye meg kb a 4850-é.

Az élet kegyetlen .

(#1068) deathtania válasza lsc (#1067) üzenetére


deathtania
senior tag

sikerült lemérni a gépet fogyasztásmérővel. Erre egy SilverCrest fogyasztásmérőt használtam.

a paraméterek (amik ekkor mentek):
táp: Seasonic S12II-430 (SS-430GB)
procc: Phenom II X2 555 BE 3,2 @ 3,6Ghz (+rajta egy Ninja plus rev B. full passzívban, venti nélkül)
lap: Gigabyte GA-880GM-UD2H
vga: Sapphire Radeon HD4850 Vapor-X 1GB
ram: A-DATA 2X2GB DDR3 2000Mhz CL9 @ 1600Mhz CL7 1,61V
hdd: WD Caviar Green 1,5TB
+ 1db Samsung optika+2db Scythe Kamakaze 12cm kék ledes venti leszabályozva+Logitech G15+Microsoft USB fejhallgató bedugva+ Logitech MX 1100 egér szenzor+Webkamera bedugva (csak hogy minden kicsike fogyasztót is mérjünk)

kikapcsolva: 1-1,5W
üresjárat/idle: <100-115W
terhelve/full load: 235-244W

terhelés alatt futott a Furmark teljes képernyővel full grafikán+Everest rendszerstabilitási teszt procc, mem, cache, hdd terheléssel.

játék alatt (Crysis Warhead, NFS Hot Pursuit 2010) 1920x1080 full grafika, minden textúra, szűrő, istennyila felhúzva kicsit kevesebbet, olyan 215-220W körül evett a kicsike.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1069) jozef72


jozef72
tag

Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,hogy 1db Antec Phantom 500w-os táp,megbírkoózna 2db Gainward HD 4870 GS videókarival?
Választ előre is köszönöm. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#1070) deathtania válasza jozef72 (#1069) üzenetére


deathtania
senior tag

4870 maximum fogyasztása 180-200W körül lehet (a 4850 150W). ha ezt 2vel megszorzod, akkor az már maga 400W + a maradék gép. lehet, hogy elvinné, de nagyon meleg lenne :)

de ha veszel mellé egy segédtápot, akkor tuti, hogy elviszi. :)

www.brczart.hu

(#1071) mr_ricsi válasza jozef72 (#1069) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1-1 kari max 150W-ot fogyaszt, de a tápod 12V1 ága csak 204W-ot képes kiszolgálni. És a VGA-k mellett még az összes motor is erről kellene hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1072) deathtania válasza mr_ricsi (#1071) üzenetére


deathtania
senior tag

méréseim szerint a 4850 fogyaszt 140W körül. a 4870 ugyanarra a chip családra épül és magasabb órajelen és teljesítménnyel dolgozik + még több shader van benne. ezért merem megkockáztatni a minimum 150W+-os fogyasztást.

szal mindenképp több kraft kell neki. sztem. de lehet, hogy én vagyok a hülye... :))

www.brczart.hu

(#1073) mr_ricsi válasza deathtania (#1072) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az AMD mérései szerint a 4850 csak 110W-ot fogyaszt.

Arra azért kíváncsi lennék, hogyan mérted.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1074) deathtania válasza mr_ricsi (#1073) üzenetére


deathtania
senior tag

a 110W csak a GPU+shaderek fogyasztása minden nélkül.
gondolj bele: ha a sima (620Mhz-n futó 4850) 110W. ahhoz hozzá jön még a táp vesztesége ~20%= 22W. 110+22=132W kraft kell neki alapból a tápból. nekem meg vapor-x-es van, ami alapból 650Mhz-n ketyeg, ami +5%, és akkor még nem beszéltünk a ventilátor fogyasztásáról, így simán kijön a 140W körüli dolog mérés nélkül is.

amúgy meg segédtáppal mértem, fogyasztásmérővel :)

www.brczart.hu

(#1075) mr_ricsi válasza deathtania (#1074) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a 110W csak a GPU+shaderek fogyasztása minden nélkül."
Az a teljes referencia kártya maximális fogyasztása mindennel együtt. Azért adják meg, hogy a gép energia ellátását lehessen méretezni.

"ahhoz hozzá jön még a táp vesztesége ~20%= 22W. 110+22=132W kraft kell neki alapból a tápból."
A táp vesztesége a tápban alakul hővé. Egy 110 W-os kártyához 110W kell a tápból.

"nekem meg vapor-x-es van, ami alapból 650Mhz-n ketyeg, ami +5%, és akkor még nem beszéltünk a ventilátor fogyasztásáról"
Ventilátor a referencia kártyán is van, a magasabb órajel pedig nem jelent automatikusan magasabb fogyasztást, mert a kártyagyártók válogatni is szokták az OC-olt chipeket, ill. a chipgyártók csak a termékciklus vége felé engednek OC-olt kártyákat gyártani, amikor már kiforrottabb a gyártás, ezért kevésbé melegedő chipek készülnek,

"amúgy meg segédtáppal mértem, fogyasztásmérővel"
Elvi mérési hiba. Nem a VGA fogyasztását mérted, hanem a VGA fogyasztását és a táp veszteségeit együttesen. Ez nem jelent semmi gyakorlatilag hasznosat, mert minden táppal más-más adat jön(ne) ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1076) lsc válasza mr_ricsi (#1075) üzenetére


lsc
nagyúr

A referencia lehet 110 W, de tpu szerint megeszik 150 W-ot is [link] ha kell.

Az élet kegyetlen .

(#1077) jozef72


jozef72
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#1078) mr_ricsi válasza lsc (#1076) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Furmarkhoz hasonló "power vírus" progik ellen már hardveres védelem van a Radeonokban, a HD4xxx sorozatot pedig a Catalyst védi.(Ha nem cselezik ki.)
A linken feltüntetett érték a játékok alatt nem fordulhat elő.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1079) lsc válasza mr_ricsi (#1078) üzenetére


lsc
nagyúr

Tökmindegy mivel érték el, fogyaszthat annyit, ennyi. Főleg hogy itt a ph-án mindenki a furmark használatára biztat mindenkit. Egyébként az 5xxx szériától van védelem, a 4xxx-ben még nincs.
Ráadásul a gyártók nagyon eltérő feszeken hajtották a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1080) mr_ricsi válasza lsc (#1079) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tökmindegy mivel érték el, fogyaszthat annyit, ennyi."
3 ilyen progi van összesen a világon. A játékok és 3D-s alkalmazások futtatása során csak szándékosan rosszul megírt proginál fordulhat elő a gyári adatot meghaladó fogyasztás.
Tápméretezéshez a PCI-SIG előírása szerint tesztelt érték a mértékadó, márpedig a gyártók ezt adják meg.

"Főleg hogy itt a ph-án mindenki a furmark használatára biztat mindenkit."
Én inkább valami értelmes használatot ajánlanék mindenkinek.
A Furmark és az OCCP károsíthatja a VGA kártyát, és ha valaki túl gyakran szórakozik vele, még a laptopján egy alaplapcserét is összehozhat velük.
Akinek mégis életcélja, hogy az ominózus 3 progit futtassa, az méretezze túl 30%-kal a tápigényt, a többi sokaság pedig számoljon 12V/10A-rel.

"Egyébként az 5xxx szériától van védelem, a 4xxx-ben még nincs."
Az 5xxx szériától hardveres a védelem, a 4xxx szériát 2009. március óta a drivere védi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1081) lsc válasza mr_ricsi (#1080) üzenetére


lsc
nagyúr

Érdekes módon fless-nek is akkora fogyasztás jött ki mint az 5850-nek [link], gondolom abban megegyezhetünk hogy az 5850 nem a 110W-os osztályba tartozik.

Az élet kegyetlen .

(#1082) mr_ricsi válasza lsc (#1081) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Érdekes módon fless-nek is akkora fogyasztás jött ki mint az 5850-nek"
A 4850-nél 225 W.
A gépben volt egy névleg 95W-os proci meghúzva, ami a VRU hatásfokát figyelembe véve 120-130W-ot simán felvehetne. Plusz a 110W-os VGA, Plusz a ventik, alaplap, HDD. Ezeket összeadva még a táp veszteségével is meg kell növelni. Ez alaphangon 300W kellene legyen.
Itt valami messze nem volt kiterhelve, vagy valami messze a névleges alatt fogyasztott. Vagy mindkettő egyszerre.
És a többi VGA esetén is hasonló dolgok láthatók.

"gondolom abban megegyezhetünk hogy az 5850 nem a 110W-os osztályba tartozik"
Nem, az 158W-os.
Azért az is érdekes, hogy az 5850 és az 5770 között 28W különbség volt, pedig elméletileg 158 és 108 W-osak, és a különbséget még a táp vesztesége is növeli ~10W-tal. Ez az 5850 valahogy igen keveset fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1083) lsc válasza mr_ricsi (#1082) üzenetére


lsc
nagyúr

Érdekes érvelés, az egyiknél túlterhelik a vga-t, a másiknál meg nem terhelik eléggé :U . Mondjuk ennek ellenére a fogyasztás /az 5850-4850 viszonylatában/ egyezik, akkor valaki téved, szerintem nem fless és a tpu. Egyébként hagyjuk, csak annyi akart lenni a dolog hogy a gyári tdp nem egy betonfal, túlléphető és túl is lépik, a táppal meg erre is fel kell készülni, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#1084) mr_ricsi válasza lsc (#1083) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mondjuk ennek ellenére a fogyasztás /az 5850-4850 viszonylatában/ egyezik, akkor valaki téved, szerintem nem fless és a tpu."
Vagy például a feladat nem terhelte 100%-ra a GPU-kat, és míg a 4850 mondjuk 85%-ban dolgozott, az 5850 viszont csak 55%-ban. És az újabb VGA-ban az energia-gazdálkodás is fejlettebb, ügyesebben kapcsolgatta ki a nem használt részeit.

"Egyébként hagyjuk, csak annyi akart lenni a dolog hogy a gyári tdp nem egy betonfal, túlléphető és túl is lépik, a táppal meg erre is fel kell készülni, ennyi."
Nem kell. Normál használat során nem fogyaszthatnak annyit, mint a Furmark alatt.
A procikat is lehet tuningolni, de aki ezt nem csinálja, annak nem kell tuning hűtő és sokutas feszszabályzós alaplap, és nagyobb terhelhetőségű táp.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1085) odrin


odrin
csendes tag

Üdv mindenki! Egy kis help kéne!! Nos a tápom egy codegány nemtudom pontosan miféle(nem saját gépemnél vagyok) ami biztos hogy 400w os, 2 éve építettem a konfigot és a gépházba volt gyárilag.
A gép: Core 2 Duo E8400 2x1Gb Geil evo 800mhz zotac 9800gt amp MSI p35 neo
van még benne 2db 160gb os vinyó(1 ide 1 sata)

Nos eddig nemnagyon volt tápokkal problémám de most váltanék gtx 260 ra (valszeg emelt órajeles) és fontos lenne hogy valaki megerősítsen avagy tanácsot adjon mit tegyek. Mert nem tudom cseréljek e tápot mert ha már azt is cserélem akkor már gtx280 at veszek nem 260 at. Amit kinéztem magamnak egy FSP epsilon. Itt is segíthetnétek hogy megvegyem a 700w at vagy elég a 600w os? mert 1k különbség van árban.... és ha már beruházok hosszú távra gondoltam.... melyik vinne sli be 2db gtx 280 at vagy hogy később jobban járok e ha a 700w sat veszem meg? Köszi :)

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#1086) lsc válasza mr_ricsi (#1084) üzenetére


lsc
nagyúr

Ötletelgetés helyett egyszerűbb lenne elhinni a dolgot, két helyen ekkorát csak nem tévednek. Az is érdekes hogy a többi kártyán rendben volt a terhelés csak az 5850 fogyasztott kevesebbet ? A tpu-nál furmark alatt mérnek, az már csak tud 100 %-os terhelést ? Magyarázkodni lehet, csak teljesen értelmetlen ideológiát gyártani egy "vagy"-gyal kezdődő mondathoz.
Egyébként mondj már olyan programot amelyik észreveszi hogy 5850 fut alatta és azt nem terheli annyira.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1087) mr_ricsi válasza lsc (#1086) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az is érdekes hogy a többi kártyán rendben volt a terhelés csak az 5850 fogyasztott kevesebbet ? "

A többi sincs rendben!
4850: 225W konnektorból mérve. Ha a tápot 80% hatásfokúnak tekintem, akkor a táp 180W-ot adott le. Ez mennyiben hihető, ha egy névleg 95W-os, de túlhúzott proci, és egy 110W-os (szerinted 150W-os) VGA működött a gépben, és még a HDD-alaplap-memóriák-ventik fogyasztása hozzájön ehhez?

Ha itt a Furmark fűtötte a VGA-t, és az 150W-ot fogyasztott, akkor 30W-ot vett fel a gép összes többi része???

5850: 228W konnektorból, 183W leadott, amiből 150W a VGA, és 33W a gép többi része?

5770: 200W konnektorból, 160W a leadott, amiből 110W a VGA és 50W a gép többi része? (És miért 50, miért nem 30W körüli, mint a másik két esetben?)

Egyébként az komolyan gondolod, hogy egy i7+4850(5770,5850) játékgéphez elég lenne egy márkás 200W-os táp?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1088) mr_ricsi válasza odrin (#1085) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mert nem tudom cseréljek e tápot"
A Codegent nyugodtan felejtsd el, bármelyik VGA-t is vennéd.

"melyik vinne sli be 2db gtx 280"
A 2 db GTX280-at egyik sem vinné el.
A tápoknak hülye a 12V-os felosztása, nagyon nehéz lenne 2 db VGA-t rádrótozni, még ha összességében vinné is. És csak 2 db 6pin PCIe tápcsati van rajtuk, amit 1-1 db kártya felhasznál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1089) odrin válasza mr_ricsi (#1088) üzenetére


odrin
csendes tag

értem, köszi a helpet!

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#1090) odrin válasza mr_ricsi (#1088) üzenetére


odrin
csendes tag

Ez a táp is elég lenne ha csak egy vga lesz benn ?[link]

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#1091) mr_ricsi válasza odrin (#1090) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A GTX260-hoz szűkösen igen.
A GTX260-280 topicon sokan hajtják ilyen táppal a 280-asukat, de én ilyet nem ajánlok, mert túl lesz terhelve az egyik 12V-os ág.

Nézz inkább Corsairt, annak nem osztott a 12V-ja, ezért egy 450W-os is elviszi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1092) menyuskahh


menyuskahh
tag

core 2 quad q9400+asus v60hűtő
2db 1gb 800mhz ram
sapphire hd4890 oc vapor-x 1gb ddr5
250gb wd merevlemez és dvd író
az alábbi konfiguráció mellé milyen és hány wattos tápegység kell, ha a legolcsóbban szeretnék kijönni belőle?

(#1093) mitkov77 válasza menyuskahh (#1092) üzenetére


mitkov77
aktív tag

chieftec CTG-500-80p

13k körül van, elfogadható ár.

Itt szeretnék eloszlatni egy nagy tévedést. Mindenki spórolni szeretne, de bakker miért a tápon, és a házon? Megveszik a 30-40k-s CPU-t és megkérdezik melyik a legolcsóbb táp, ház?!!! Nincs olcsó táp, mindig a legolcsób a legdrágább, mert viszi a gépet a kukába!.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#1094) menyuskahh


menyuskahh
tag

Jelenleg 350Wattos FSP tápom van ami gondolom iszonyatkevés a fent említett dolgokhoz:D

(#1095) mitkov77 válasza menyuskahh (#1094) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Egyszerű számítás:

Q9400 alapból 95W, + tuning, de legyen 95W
HD4890 hát ez simán 150W. Mivel alapból tuningolt kártya ennél lehet több is.
Alaplap, memek, hdd, odd nem jelentős 30-40W.

Nekem E8400 konfig 330W-ot vett fel a hálózatból, ami 264W a tápra.

Igazából bepróbálkozhatsz vele, de nem lesz hosszúéletű a táp.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#1096) menyuskahh válasza mitkov77 (#1095) üzenetére


menyuskahh
tag

még nincs meg a q9400 meg a videókari sem, jelenleg e6300am van meg 4550em, és szeretnék újítani, igazából lenne is keret, de nemakarok hirtelen ennyit költeni, most azon gondolkozom, hogy lehet hogy csak a 4550et cserélem le egyenlőre 4890re, vélemény?

(#1097) mitkov77 válasza menyuskahh (#1096) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez Off téma... DE

A HD4890 fogyasztása a 4xxx palettán kiemelkedő, ennél már csak a két GPU-s rendszerek ez energiafalóbbak. A procid Így is úgy is 30W-tal fogyaszt kevesebbet, mint a Q9400. Ellenben A VGA-d megelégszik annyi szuflával amit az alaplap szolgáltat neki. Erre dobnál rá +150W-ot, ami kicsit megterhelő lehet a tápnak. Az FSP-nek el kell bírnia, de ha van is csak 1 PCI-e csati van rajta, a 4890-nek kettő kell. Ehhez inkább 500W tápot használnék, mint 3xx-t. Véleményem szerint egy 4850-el jobban járnál. Teljesítményben nem sokkal gyengébb mint a 4890, de egy tápcsatis, így csak 75W-ot vesz fel. A 4870 szintén két tápcsatis, és itt sem összemérhető a különbség.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#1098) mr_ricsi válasza mitkov77 (#1095) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Q9400 az alaplapi feszszabályzó 80-95% hatásfokát figyelembe véve 100-120W, a 4890 pedig 190W, és ezekhez jön még a tuning hatása, és a gép többi részének a 50-60W-os fogyasztása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1099) mitkov77 válasza mr_ricsi (#1098) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Én alulméreteztem, h lássa a 3xxW táp még gondolatnak is elveszik. Én 560W táppal hajtom a gépem, ami ideális, de még 1 4890 kártyát már nem vállalnék be hozz. :P

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#1100) menyuskahh


menyuskahh
tag

Tudom hogy iszonyat kevés a táp:D nem is az a lényeg, előbb utobb úgy is megveszem a videókarit és a processzort is, és persze hozzá tápot, csak a lényeg hogy ne egybe egyem meg mind, és hogy melyiket érdemes úgy meg venni, hogy bele is merhetem rakni a gépbe, anélkül hogy 1 héten belül elfüstölne a táp, mert a jelenlegi processzoromra és a videókártyámra is van jelentkező, és akkor azt, amelyiket már belerakhatom a gépbe, azt már eltudom egyből adni. Tehát akkor a q9400at elvileg elkellene bírnia a 350es tápomnak ha a 4550et hagyom benne?

akkor végül olyan max 20k értékben, ami a q9400as 4890es konfighoz elegendő és megbízható táp kaphatok egy ajánlást?:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.