Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Bocaa válasza Cobra. (#849) üzenetére


Bocaa
senior tag

amúgy 450W a táp :U

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#852) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Egy kis oktatást szeretnék kérni.
Van egy SuperFlower Aurora tápom (1000W) Eléggé megoszlóak róla a vélemények....
Modding miatt esett erre a választás akb egy éve, szerencsére nekem semmi gondom vele!
Arra lennék kíváncsi, hogy a táphoz tartozó adat táblázatot hogy kell értelmezni?

Erre a tápra (ami furcsa) eredetileg 2 db a mai szabványnak megfelelő VGA-t lehet rákötni....
Nekem az a része homályos, hogy 6 felé oszlik a 12V-os ága... Ezt hogy kell elképzelni? Terheléstől függ, hogy egy-egy 12V-os ágra mennyi áram jut?
Hiszen 8 csatlakozó van a tápon... Ebből 4 a vga 4 pedig a molex, sata csatlakozóké. Az utóbbin 4-4 fogyasztót lehet egy ágra kötni....
Az érdekelne még, hogy melyik ágon kell a 35W? A VGA 8pines ágaira... A 6-os ágra elég csak 20A?

Vagy nagyon rosszul értelmezem a táblázatot?

Segítségetek előre is köszönöm!!! :R

Bogyorisz

(#853) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ismerősöm felújította a konfigját. Ezek kerültek bele:
- Intel C2D E8400
- valami extrásabb 775-ös Asus lap
- Geforce GTX 275 OC
- 2x2GB DDR3 1333
- 500GB HDD
- DVD-RW
- 2 rendszerhűtő

Mindezt a megmaradt 400W-os FSP táp hajtaná. Azonban olyan probléma van, hogy játék alatt terhelve a táp hangosan sípol és a játékoknál egy idő után textúrahibák jelennek meg és elkezdenek akadni. A táp az előző konfigban nem sípolt, minden ok volt terhelésnél.
Kevés lenne ez a PSU a konfignak (főleg a GTX 275-nek)?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#854) 14adam válasza Dr. Romano (#853) üzenetére


14adam
addikt

Elvileg vinni kéne.Ebbe a tesztben egy quad és a 275 evett kb 270-et maxon.Próbáljátok ki másik táppal is,vagy ha azzal is szórakozik másik vga-val

(#855) Cobra.


Cobra.
őstag

Attól függ melyik FSP, van pár típus, pl CRG400 is :)
ceaser: érdekes, gondolom a 2 35A-es a 2 VGA, a többi meg 24 tűs, 8 tűs cpu, 4 tűs cpu, a maradék 3 meg a molexek meg Sata tápkábelek. Vagy a 24 tűs meg a 8 tűs a 2db 35A, a többi meg 20A.
Boca: tudom, hogy 450W van ráírva, de attól még nem biztos, hogy elbírja a gépet, mivel nem egy komoly darab (persze jobb, mint a gagyi noname-ek).

(#856) TomiLi válasza Cobra. (#855) üzenetére


TomiLi
addikt

Én azt nem értem, hogyan működik ez? Úgy értem hogy a 2db 35A -es ág az fixen mindig ugyan az az ág? Konkrétan ha beszámozom a csatlakozókat, akkor 2x2 vga és 2x2 molex/sata ág van... + a 24pines, meg a 4pin/8pin ATX....

Még úgy tudom elképzelni, hogy a az ATX kiosztás a 2x35A, akkor marad 4x20A... Az meg egy egy dupla ág... tehát a nyolc csatlakozóra elosztva jutnak a 20A-es áramok?

Nekem ez magas..... ha így van elég fika ez a táp...
Néztem egy Enermaxot, az már igen ... az összes ágon 35A.... Nincs sz@rakodás....

Bogyorisz

(#857) Cobra. válasza TomiLi (#856) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért a 20A is szinte mindennek elég 1 ágon. Persze ha te is ívhegesztőt vagy légkondit akarsz rárakni (mi másra kéne az 1000W), akkor tesztelni kell melyik kimenet adja le a 35A-t :)

(#858) TomiLi válasza Cobra. (#857) üzenetére


TomiLi
addikt

:DD Paks lesz rá kötve direktbe! :DD

Azért szeretném körbe járni a dolgot kicsit, mert egy 5970-ben gondolkozom VGA gyanánt.... Ahhoz meg kell a kraft! Nem akarom, hogy erőlködjön szerencsétlen táp!
Lehet, hogy rosszul gondolom, már rég jártam suliba, de ha az áram max 20A, a fesz 12v, akkor max 240W-ot tud egy ág..... ha 35A az áram, akkor 420W-ot tud etetni...
Az 5970-nek azért lesz lebutítva az órajele, mert asszem szabvány van rá, hogy max 300W -ot kajálhat egy PCI-E ágon a fogyasztó....
Ha 35A áram zúdul rá, semmi gond, de ha 20A , akkor már igen....
Ezért lenne jó tudni miként mükszik ez az áram felosztás ebben a tápban....

Bogyorisz

(#859) Cobra. válasza TomiLi (#858) üzenetére


Cobra.
őstag

De az 5970 is legalább 3 irányból fogja szívni az áramot és szerintem nem lehet több összesen 400W-nál a fogyasztása. 5870 fogayszt 190W-ot maxon, szóval még ha a dupjáját is eszi, akkor se lehet kevés neki a 2x20A, plusz ugye még kap a PCI-E csatolón keresztül is valamennyit.

(#860) TomiLi válasza Cobra. (#859) üzenetére


TomiLi
addikt

Nah ezeket a dolgokat nem vágom.....
Nem tudom, hogy melyik ág melyik.... Nah mindegy, majd gyakorlatban....
Asszem' 300W a limit....

Bogyorisz

(#861) Ronaldo_23 válasza rudi (#1) üzenetére


Ronaldo_23
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy chieftec 550 W-os táp elbír e 2 db GTX 260 VGA-val!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#862) moha21 válasza Ronaldo_23 (#861) üzenetére


moha21
addikt

Eléggé határeset szerintem, én inkább erősebb tápot választanék. 182w a TDP-je 1 db 260-as GTX-nek. És nem tudom a géped többi paraméterét.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#863) Cobra. válasza Ronaldo_23 (#861) üzenetére


Cobra.
őstag

Meg az se mindegy melyik Chieftec.

ceaser: ezt mondom, hogy 300W-ot biztos nem vesz ki egyik ágból sem, hanem max 200-at.

[ Szerkesztve ]

(#864) TomiLi válasza Cobra. (#863) üzenetére


TomiLi
addikt

De akkor egy VGA egy vezetéke az egy ágnak számít... Magyarul egy mai VGA-ra a tápból két külön ágon jön a kraft? És ha két VGA van, akkor 4?
Mert akkor a többinek csak kettő ág marad...
Így már kezdem érteni! Csak azt nem vágom hogy egy adott ág az fix áramot ad, vagy a terheléstől függ? Ez csak ennél a tápnál érdekes, mert ugye 2 35A -es ága van, a többi 20Amperes.....

Bogyorisz

(#865) 14adam válasza TomiLi (#864) üzenetére


14adam
addikt

Szerinted folyamatosan 35A-t kap a vga :F Mert akkor hatalmas tévedésbe vagy,csak annyi áramot vesz fel,amennyit igényel az adott terhelésnél

(#866) TomiLi válasza 14adam (#865) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem úgy értettem, hanem arra lennék kíváncsi hogy melyik két ág a 35 A-es?
Mivel nem vagyok otthon a témában, így csak laikus feltételezésekbe tudok esni, de nem arra gondoltam hogy egy ág állandó 35 A áramot ad...
Én arra lennék kíváncsi, hogy ezt a 35A a terheléstől függően bármelyik ágon le tudja adni, vagy csak fixen mindig ugyanazon az ágon tud biztosítani 35A-t ha szükség van rá...

Bogyorisz

(#867) TomiLi


TomiLi
addikt

Sajnos csak ez áll rendelkezésemre, ebből nekem nem derül ki, hogy melyik csatlakozókon tudja a 35A-t.... :O

Tehát melyik a v1, v2, v3....... melyik csatlakozó a tápon...Erről semmi infóm nincs.... :O

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#868) TomiLi


TomiLi
addikt

Nah meg van!!!! :C

Isc kolléga hívta fel a figyelmem (ami t nagyon köszönök), hogy már korábban linkeltek egy tesztet amiben benne volt! Faja a VGA ágon adja le a 2x35W-ot

[link]

Bogyorisz

(#869) Ronaldo_23 válasza moha21 (#862) üzenetére


Ronaldo_23
csendes tag

Kedves moha21

A paraméterek
XFX Ultra 790i sli alaplap
Q9650 processzor
2db Geil ddr3 1600 MHz ram
Samsung 500 Gb vinyo
1 db EVGA GTX 260
1 db Lg DVD iró

Cobrának Chieftec GPS-550 AB A

(#870) Cobra. válasza Ronaldo_23 (#869) üzenetére


Cobra.
őstag

GPS-t én már alapból kidobnám egy ilyen teljesítményű gép mellől, akármekkora teljesítmény van ráírva. Tuning nélkül lehet menni fog, de én nem erőltetném. Inkább Corsair HX520/VX550 vagy Enermax Modu/Pro82+ 525W. Illetve ha nem tervezel komolyabb videókártyát vagy komolyab tuningot, akkor elég lenne egy Corsair HX/VX450 vagy egy Enermax Modu/Pro82+ 425W is. Chieftecet felejtsd el, nagyon le vannak maradva.

(#871) Ronaldo_23 válasza Cobra. (#870) üzenetére


Ronaldo_23
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#872) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Szép napot:
Egy kis segitség kéne...
P35-DS3 alap
Q9550 proci
2x2Gb 1066 DDR2
Sapphire HD4890 vga
1Tb WD green
1,5Tb samsung hdd
mindezt elbirja egy corsair 450???
A segitséget elöre is köszi...
:-)

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#873) Cobra. válasza sz.zoli25 (#872) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuning nélkül el. Max terhelésen szerintem 300W körül fogyaszthat a géped.

(#874) lsc válasza sz.zoli25 (#872) üzenetére


lsc
nagyúr

Bőven, 4 gigára tuningolt Ci7-es procival evett 260 W-ot [link] max .

Az élet kegyetlen .

(#875) sz.zoli25 válasza Cobra. (#873) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Köszönöm...
Én is úgy számoltam csak valami nem ok...de akkor nem az a baj....

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#876) attiati


attiati
veterán

Van abban tapasztalatotok, hogy konvektoros fogyasztásmérő mit mutathat erre normál xp használat, vagy netezés közben? (+/-10W eltéréssel)

Athlon II X2 250
am3 lap + integrált VGA-val (vagy egy teljesen irodai GPU, pl nvidia 7300)
4 giga ram
egy újabb 500GB vinyó (samu f3, Hitachi 7K1000.C...)
400W-os márkásabb táp (FSP... bármi)
dvd író

Csak mert mostani gépem idle-ben zabál 120W-ot monitorral együtt (30-40W lehet), egy nem túl hatékony noname táppal, és kíváncsi lennék, az új kevesebbet enne e?

(#877) atesss válasza attiati (#876) üzenetére


atesss
addikt

Pontosan milyen fogyasztásmérőről van szó ?
Mert ezek a "házi" digitális fogyasztásmérők PFC nélküli tápok mérésénél lehethogy eléggé pontatlanok.
De passziv PFC-nél, illetve készenlétit mérve akár aktív PFC-nél is ugyanez lehet a helyzet.
A részleteket megtalálhatod itt, főleg a vége felé: [link]

Én épp azon gondolkozk, hogy egy analóg fogyasztásmérőt, vagyis villanyórát veszek.
Az aztán biztos úgy mér, ahogy fizetsz érte.
Vaterán ~6000-ért láttam új Actaris villanyórát, amit a Gödöllői Ganz mérőgyár "utódában" csinálnak, azaz szerintem nem lehet rossz.

(#878) attiati válasza atesss (#877) üzenetére


attiati
veterán

Nem értek hozzá, és most nincs is itthon, nem tudom milyen, de digitális "házi".

De abban tudnál segíteni, hogy %-ra kb mennyivel eszik többet, kevesebbet a fenti konfig a mostanimhoz képest?

(#879) atesss válasza attiati (#878) üzenetére


atesss
addikt

Biztos, hogy jóval kevesebbet.
De itt próbálj nézelődni [link], hogy van-e valami hasonló konfig.
Alaplap - proci - VGA a nagyobb fogyasztók; meg a táp hatásfoka számít nagyon sokat (mármint az új FSP a noname-hez képest).
Ajánlott 80+-osat venni már, és mivel egy tényleg kis fogyasztású géped lesz, 300W alatti is elég lenne - ha lehet kapni.
Mivel minnél kisebb a táp, annál kisebb 20%-os terhelése is, ahol már biztosan 80% fölötti a hatásfoka. Lehethogy a nagyobbnak is eléggé közelíti a 80%-ot (pl. 400W-os táp 15%-os terhelésen - azaz 60W-on; ennél nem fog többet fogyasztani szerintem az a gép), de nem biztos.

A monitor milyen ?
Mert én nem lennék biztos, hogy az ilyen keveset fogyaszt; monitor fogy. adatok: [link]
Készenléti szintén lehet, hogy nem pontos, hiába elég jó a mérő.
De főleg abban nem lennék biztos, hogy jól mért ez a fogyasztásmérő (noname, gondolom PFC nélküli táppal, meg ha a monitor régi, akkor ott is hasonló lehet a helyzet).
Nézd meg, hogy cosφ -t tud-e mérni a fogymérőd, ha az 0,7 alatt van, akkor nagyobb az esélye, hogy pontatlan. Bár 10%-nál nagyobbat talán így sem téved.

[ Szerkesztve ]

(#880) attiati válasza atesss (#879) üzenetére


attiati
veterán

miből gondolod, hogy jóval kevesebbet?

itt üresjáratban az az Athlon II X2 250-es konfig ~100W-ot eszik, a mostani gépem monitor nélkül 75W-ot ehet.

Egy LG W2252V, de 20% körüli fényerőn használom, biztosan nem eszik többet 35-40W-nál.
De ha még több fogyasztást adsz a monitornak, akkor ezekszerint az teljes gép+monitor üresjáratos 110W-os fogyasztásából még kevesebb jut a mostani gépemre :)
Vagyis még kisebb az esély, hogy egy újabb konfig kevesebbet eszik, akár egy jobb hatásfokú táppal is. Na mind1, nekem már az is jó lenne, ha ugyanennyit eszik.

[ Szerkesztve ]

(#881) atesss válasza attiati (#880) üzenetére


atesss
addikt

De ebben benne van egy HD4850 !
Meg az alaplap "Deluxe" szolgáltatásai is ehetnek egy kicsit többet.
Sőt, egyáltalán a chipset ugyanaz ? Sejtésem szerint nem, mert te integrált VGA-sat akarsz (én inkább azt ajánlom, mint a diszkrét low-end -et, már csak a fogyasztás miatt is).

Ja ilyen levett fényerővel tényleg nem fogyaszthat sokat az a monitor. De jó lenne kimérni, és akkor biztos lehetsz benne. Azt szerintem viszonylag pontosan tudná a fogy. mérőd.

De csak a táp hatásfokával is sokat nyersz.
Mikori táp ez, van már benne passziv PFC ?
Mert ha 5 évesnél idősebb (és ez azt is jelenti, hogy valoszeg PFC nélküli), akkor 60%-nál nem nagyon lesz jobb a hatásfoka.

Üresjáratban az Athlon 2 nagyon energiatakarékos.
Sőt normális alaplapokon még le is tudod húzni, akár csak a feszültséget (órajel marad, azt állt. elbírja jócskán alacsonyabb feszen is); akár az órajelet is, és egész alacsony feszültséggel járatva.
És ezeket pl. inteles Gigabyte lapoknál windows alól "realtime"-ban is lehet állítgatni, szerintem az AMD-s lapok is tudják már ezt.

MOD
Látom a másik topicban is írtál géphiba miatt.
Elég valószinű hogy a hibát a noname "táp" okozza (sokan nem is hívják tápnak ezeket, hanem csak ipari hulladéknak).
Megbízhatatlan, és a gépre is veszélyes lehet (nincsenek benne megfelelő védelmek, úgyhogy ha elromlik, és valamelyik ágon tulfeszt ad le a táp, akkor esélye van hogy a géped néhány alkatrészét is kinyírja).
Ja és némelyik még az emberi életre is veszélyes... [link]

[ Szerkesztve ]

(#882) attiati válasza atesss (#881) üzenetére


attiati
veterán

Az hogy a táp okozza a fagyást, azt csak azért mondja mindenki, mert noname, de mérések alapján semmi logika nincs benne.
Igazából egy low vga-m már van (nvidia 7200gs). +2kért integrált vgas lapot adnak, sőt az újabb chipsetes am3lapok között anélkül már nem is nagyon találni értelmeset. Annyit meg megér, úgysem játszok.(OFF)

De azt mondod, hogy egy HD4200 integrált vga többet enne, mintha ráraknék egy gyenge vga kártyát?

(#883) atesss válasza attiati (#882) üzenetére


atesss
addikt

Hát attól még hogy megmérted az effektív feszültséget multiméterrel, attól még nem tudhatod hogy pl. mennyire zajos is az. Ehhez oszcilloszkóp kéne.
Kondik is lehetnek attól még rosszak, hogy nem púposak. Sőt akár pont nem a kapacitásában, hanem ESR értékében. Szóval ez nem olyan egyszerű dolog...
Úgyhogy nem véletlen, hogy a noname tápra gyanakodnak az emberek.
Nem tudnád egy másik táppal kipróbálni ?
Akár ha nem tudsz márkásat szerezni, ki lehet próbálni egy másik noname-el is.
Csak ha azzal sem ment (mármint másik noname-el), még akkor sem lehetsz azért 100%-ig biztos, hogy a gépben máshol van a hiba.

Igazából egy low vga-m már van (nvidia 7200gs). +2kért integrált vgas lapot adnak, sőt az újabb chipsetes am3lapok között anélkül már nem is nagyon találni értelmeset. Annyit meg megér, úgysem játszok.(OFF)
Azt írtam én is, hogy szerintemis integrált VGA-t használj. Ezekeszerint félreérthetően írtam, elnézést.
Teljesítményben szerintem egyébként jobb is, mint a 7200GS.
Bár a saját memória hiánya miatt nem biztos, hogy mindenhol.
Hacsak nem olyat veszel, ami saját memóriás, SidePort-os; bár ahogy írod, nem játszanál vele, úgyhogy akkor felesleges.
De kevesebbet is fogyasztana a 7200GS-nél.
Ja és HD filmeket is tudsz a HD4200-al dekódolva lejátszani, ami nálad ugyan teljesítményben mindegy lenne (simán elbírja a procid), de a fogyasztás szempontjából már nem; ha a HD4200 dekódolja, akkor a proci 5-10%-os terheltségen megy, eközben a GPU fogyasztásnövekedése meg minimális.

[ Szerkesztve ]

(#884) attiati válasza atesss (#883) üzenetére


attiati
veterán

Van még itthon egy codegen 300W-os, még gyengébb teljesítményű ágakkal.
Úgyhogy csak az új táp megvétele után (fog) derül ki, hogy az e a baja.

(#885) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!
Tennék a gépembe egy HD4890-t, véleményem szerint a végeredményt a mostani tápnak is simán vinnie kellene, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre is.
Most ez van:
CHIEFTEC GPS-450AA,
GIGABYTE GA-MA790GPT-UD3H,
GEIL 4GB 1600MHz C8 VALUE DUAL CHANNEL,
AMD Phenom II X2 550 BE@3366MHz,
CM HyperTX2,
SAMSUNG 320GB SATA II,
SAPPHIRE HD4870 1GB,
NEC DVD_RW ND-3540A,
NEC 1,44 FDD,

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#886) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, segítséget szeretnék kérni. Terhelésnél kikapcsol a
a gépem rosszabb esetben le is csapja a biztosítékot. Nem tudom eldönteni hogy a fogyasztók sokak egyszerre és azért vagy azért mert a tápom nagyon szarakodik.
A gépem konfigja:
MSI 790GX
4x2GB DDR800
X2 6000+ Zalman 7500ALzu
3db dvd
3db HDD
1 venti szabályzó
3db ház venti
Ati 4980

És mindezt hajtja egy Xilence 580W.
Most cseréltem VGA -t az egy 8800GTS volt. Azóta vannak a gondok mióta beraktam az új VGA -t.
Milyen táp kellene ami elbíra ezt a configot?
Én a Chieftec Delta Táp GPS-650AB 650W 12cm ATX2.0 Aktív PFC gondoltam vagy a Xilence 600W gaming -re. 15-20k nettó körül gondolkodom...

Segítségeteket előre is köszönöm!

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#887) thunder6230


thunder6230
tag

Van egy ilyen tápom: Coolink COOLCP5012P
Ez mit bír mert semmit se találtam róla. valszeg 4890es Ati Kártyát veszek és tudni akarom elbírná e a gép. A konfigom az adatlapomon található.
Előre is köszi!

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#888) Kolondrum

Hello! Van egy Asus 450w-os tápunk, kettő éves kb, nem volt nyúzva tehát 2500+-os barton ment róla, most egy E5200-es. Holnap azonban erősen kapja a pofont egy 8800GTX formájában. Elbírja? E5200@3.06GHz 1.25V biosban, 8800GTX, sata II HDD 1db, 1db dvd író, 1db wifi kari + 2 8-as venti alaplapról. Muszáj lesz bírnia mert nincs más lehetősége, talán márciusban cseréljük.

(#889) Ribi


Ribi
nagyúr

Teszteltem kicsit táppot.
Konfigom: E6300@2,8G(1,35V), 4Gram, P5B-E, Ati4850(alapon), 2winyo, 5 venti, TVtuner.
És a 2 Táp Chieftec 400AA 101 és Corsair CX400W.
Nincs energia takarékos mód.
CX400: Idle: 171W, VGA terhelve: 229W, proci terhelve: 200W, proci+vga: 244W (kb 77%)
Chieft: Idle: 182W, VGA terhelve: 245W, proci terhelve: 214W, proci+vga: 265W (kb 84%)
Hatásfokot figyelembevéve kb:
~táp: Idle: 140W, VGA terhelve: 188W, proci terhelve: 165W, proci+vga: 202W

cx400 mindig halk maradt, chieftecben venti csere volt így az is halk.

(#890) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Van ez konfigom (régi)
2.8as northwood Pentium
2 giga ram (ddr 1 266on mennek)
30 gb vinyó
x800xt vid kari

Namost a kérdésem az lenne, hogy szerintetek merjem-e egy kicsit húznia procit, mert elég jó lenne, aza kis teljesítmény plusz Amiért kérdezem, az az, hogy egy no name 300 w os táp van a gépben, és nemszeretném ha elszállna.

A táp:

Micase modell: WR300

Előre is köszi srácok! :R

what should I do about this?!

(#891) Zin


Zin
senior tag

Asus m2n-e lap,amd x2 5600+ cpu gyari orajelek,gtx 260 216sp gyari 2 vinyo netezek 140W korul van.MW2 kozben 260-270.Ez normalis ertek?

[ Szerkesztve ]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#892) 14adam válasza Zin (#891) üzenetére


14adam
addikt

Igen,de ebből még szerintem nem vontál hatásfokot. ha valami minőségi tápod van akkor szorozd meg az értékeket 0,84-al kb vagy ha valami régi fajta akkor meg kb 0,75-el.

(#893) Zin válasza 14adam (#892) üzenetére


Zin
senior tag

Monisegi csifi modularis 560-as.112 korul jott ki megszoroztam.Az akkor normalis?idle, meg a masik dolgok az mi?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#894) Cobra. válasza Zin (#893) üzenetére


Cobra.
őstag

140W szerintem csak akkor lehet alapjáraton, ha nem megy a Cool'n Quiet. Tuningolva van a processzorod?
Chieftecben egyébként nem nagyon van jó hatásfokú táp, erősen kiöregedett a jobb tápok közül.

(#895) Zin válasza Cobra. (#894) üzenetére


Zin
senior tag

Nincs tuningolva.Gyari orajel minden!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#896) headhunter86


headhunter86
senior tag

Sziasztok!

Hozzáértők véleményét kérdezném. (Szerintem elbírná) Szerintetek?

Alaplap: ASUS M2N-E
CPU: AMD ATHLON 64 X2 5600+
CPU Hűtő Zalman CNPS9500
RAM: Geil 2x1GB 800MHz DDR2
VGA: GIGABYTE HD 5850 1 giga RAM
Winchester: Samsung 250GB SATA2 + Samsung 500GB SATA2
Monitor: Samsung 930BF TFT
1 DVD író.

A táp pedig egy Chieftech 400W! TPS-400-AA

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#897) Cobra. válasza headhunter86 (#896) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha az a TPS GPS-400 akar lenni, akkor csak nagyon szűken. Sajnos az egy igen régi fejlesztésű táp és elég karcsú 12V-on. Tuning nélkül talán elmegyeget, de nagyon a határon lesz. Lehetőleg cseréld le egy FSP Everest 400W-ra vagy Corsair CX400-ra, de olcsóbb megoldásként egy Gigabyte Superb 460W is megteszi.

(#898) headhunter86 válasza Cobra. (#897) üzenetére


headhunter86
senior tag

Ez alapján (LINK) gondoltam, hogy elégnek kellene lennie. Főleg hogy nekem 5600+ -om van, aminek a TDP-je 89W!

Ha mindenképp cserélni kell akkor már 500W felett gondolkodnám. De lehetőség szerint még megtartanám, ha lehetne.

Plusz van itt ez a teszt: LINK (Alul a teszgép). Ahol hasonló konfigú gép van mint az enyém, és a teljes rendszer fogyasztása 278 Wattra jött ki. Ezért gondolom úgy hogy el kell hogy bírja és nem is lenne határeset.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#899) David89


David89
tag

üdv!

egy a i7 920 rendszernek (1db vga) közepesen tuningolva mekkora tápra van szüksége?

ezt néztem ki: CHIEFTEC GPS-500AB 500W 16,5k-ba fáj

(#900) Cobra.


Cobra.
őstag

Chieftec GPS-t tessék végre elfelejteni, 5 éve még jó táp volt, de ma már csak egy túlárazott őskövület.
Headhunter: valóban 280W körüli lesz a géped csúcsfogyasztása. viszont kérdéses, hogy elég-e az 5850-nek a 14A. Persze baja nem lesz a gépednek, ha túlterheli a tápot, mert működőképes védelem van a CT-kben.
David: a videókártya sokat számít, de egy Corsair VX/HX450-es elvileg elég lehet. Erős tuningnál érdemes az 1 ágas tápokat választani, mint amilyen a Corsair 450-ese, illetve a VX550.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.