Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) mitkov77 válasza menyuskahh (#1100) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Chieftec CTG-500-80p, vagy 600-80p. ezek benne vannak a 20k-ban bőven. :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#1102) AceTom


AceTom
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy elképzelhető egy FPS 80plus-os, 400W-os Everest tápról, hogy 25W-ot vegyen fel készenléti állapotban? Ráadásul akkor is, amikor a tápon kikapcsolom a főkapcsolót..? :F
Ugyanis egy fogyasztásmérő szerint ez a helyzet, de nekem ez nagyon gyanús, azonban már többször lemértük itthon a gépek fogyasztását, és más gépeknél más-más értékeket mértünk, terhelve teljesen reális értékekkel. Standby-ban egy atomos gép, FSP400-60APN táppal közel fele ennyit vett fel (kb. 13W).

Az adataimnál látható gépről van szó egyébként, a fogyasztásmérő pedig düvi gyártmány, pontos típust nem tudok mondani, de sajnos leellenőrizni másikkal nincs lehetőségünk, ezért is kérdezlek titeket. Az FSP állítása szerint 1W alatti stand-by fogyasztású ez a táp...

(#1103) Petzval válasza AceTom (#1102) üzenetére


Petzval
senior tag

De itt biztos hogy a táp fogyaszt? A monitor nincs a tápra dugva? Ventillátor nem megy véletlenül?

(#1104) AceTom válasza Petzval (#1103) üzenetére


AceTom
aktív tag

Semmi, ez csak a gép és a készenlétet is úgy értettem, hogy kikapcsolt állapotban van a PC. De mondom még akkor is jelezte ezt a fogyasztást a mérő, amikor a tápot is lekapcsoltam.. és 0W-ra számítottam volna.

(#1105) mr_ricsi válasza AceTom (#1102) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Standby-ban egy atomos gép, FSP400-60APN táppal közel fele ennyit vett fel (kb. 13W)."
Hitelesítsd a mérődet, mert egy ilyen Atomos gép valami FSP táppal nálam 2 W-ot fogyasztott Standby-ban.
Mérj le vele valami 40W alatti izzót, és 20W alatti kompakt fénycsövet. Mindegyik fogyasztása 1-2W eltéréssel a névlegesnek kell lennie.

"Ráadásul akkor is, amikor a tápon kikapcsolom a főkapcsolót..?"
Ez érdekes. És ha a konnektorban 180°-kal elfordítod a villásdugót?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1106) Petzval válasza AceTom (#1104) üzenetére


Petzval
senior tag

Kérdés hogy milyen kapcsoló van beépítve.Meg a fázis is mindíg máshova kerül lehet komoly szivárgó áram is.

(#1107) AceTom válasza mr_ricsi (#1105) üzenetére


AceTom
aktív tag

Megnéztük a mérő pontosságát, és egy 75W-os izzónál 73-at, 15W-os kompakt fénycsőnél 15W-ot jelzett. Hagyományos izzóból most sajnos csak ez volt kéznél, de korábban mértünk már le vele 40-eset is szerintem, és az is hasonlóan pontos volt.
Utána a gép csatlakozóját is ellenőriztük elforgatva is, ugyanaz jött ki, lekapcsolt állapotában is több, mint 20W-ot fogyaszt... érthetetlen. :F

Írtátok feljebb, hogy alaplaptól is függ a stand-by, nade kikapcsolt állapotában a táp nem ad neki semmit, a LED sem világít, szóval nem kéne befolyásolnia semmit. Egyáltalán mi fogyaszthat ilyenkor?

Petzval:
Kérdés hogy milyen kapcsoló van beépítve
Ezt a táp kapcsolójára érted? Sima billenő kapcsoló, világítós, mint ami néhány FSP-n van. Ez a szivárgó áram jöhetne abból, hogy valami gond van itthon a hálózatunkkal (ez miért befolyásolja a stand-by fogyasztást :F ) ?

[ Szerkesztve ]

(#1108) Petzval válasza AceTom (#1107) üzenetére


Petzval
senior tag

A kapcsolót arra értettem hogy egypólusú vagy kétpolusú kapcsoló van e.Lehet egy alkatrész ami ellenállást tehát fogyasztót képvisel.Olyankor csattan el a táp mikor ez az ellenállás értéke csökken és megnő az áramvezetés amit az alkatrész már nem bír.Kondenzátor kerülhet ilyen állapotba.
A hálózat itt nem játszik. Ezek a wattmérők elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#1109) AceTom válasza Petzval (#1108) üzenetére


AceTom
aktív tag

Elképzelhető, hogy az aktív PFC-s áramkör működik továbbra is, amikor lekapcsolom a tápot, és ez ennyit fogyasztana?

(#1110) Petzval válasza AceTom (#1109) üzenetére


Petzval
senior tag

Valamelyik alkatrész szivárogtathatja az áramot ahogy írtam de a PFC hogy aktív e vagy passzív az nem működést jelent hanem hogy milyen alkotórészekből áll a PFC aktív vagy passzív alkatrészekből.Aktív a tarnzisztor passzív a tekercs pld.

(#1111) mr_ricsi válasza AceTom (#1107) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ki kellene szedned a tápot, és rámérni úgy, hogy semmi sincs a drótjaira kötve. És ekkor valami másik konnektorba kellene bedugnod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1112) AceTom válasza mr_ricsi (#1111) üzenetére


AceTom
aktív tag

Megtörtént, ezek az Everest tápok nagyon úgy tűnik, hogy nálunk fogyasztanak lekapcsolt főkapcsoló mellett is ugyanúgy.. :( Hiába nincs rájuk kötve semmi.
Mellesleg van itthon pár másik táp, ezeket is lemértük, FSP Bluestorm II, 9W-ot fogyaszt üresen, lekapcsolva 0W, és egy fantázianév nélküli 400W-os FSP is hasonló értékeket mutatott.

Egyébként itt rudi is kimérte végülis, hogy 21W-os standby fogyasztása van a tápnak, de neki legalább a lekapcsolt főkapcsoló mellett 0W jött ki. Ráadásul ez a fogyasztás sem egyedi dolog, mert egy ugyanilyen táp van még nálunk, az is így viselkedik.

Amit te írtál, 2W fogyasztást egy atomos gépre, azt a konnektor felől mérve értetted, vagy a leadott teljesítményre gondoltál? Én végig a konnektor felől nézett teljesítményt írtam, mert ezt kell sajnos megfizetnünk.. aztán most ezt szeretnénk kideríteni. Azért ez a 20+W a nap 24órájában nem kis érték.

[ Szerkesztve ]

(#1113) mr_ricsi válasza AceTom (#1112) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 21W-os nyugalmi fogyasztás nem felel meg az EU irányelvnek, forgalomba sem szabadott volna hozni.

"Amit te írtál, 2W fogyasztást egy atomos gépre, azt a konnektor felől mérve értetted"
Persze, hogy úgy.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1114) AceTom válasza mr_ricsi (#1113) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nem tudom mennyi ez az érték, szerintem 1W alatti lenne (ezzel hirdetik a tápegységeket is), de ahogy láthatod egy táp nem érte el ezt az alacsony értéket nálunk. :(

Idáig azt hittem, hogy elrontunk valamit a méréseknél, de akkor ezek szerint jól csináltuk, ha kijön a mérővel az izzóknál a névleges teljesítménye mérve is.. Egy kicsit kiábrándító ez, hiszen nem olcsó tápegységekről van szó.

(#1115) mr_ricsi válasza AceTom (#1114) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Gari nincs már rajta? Mert a megnövekedett üresjárati fogyasztás valami hibára utal. És a kapcsolónak áramtalanítania kellene az egész tápot, ami szintén hibára utal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1116) AceTom válasza mr_ricsi (#1115) üzenetére


AceTom
aktív tag

Régebben vettük őket, szóval sajnos garancia nincs (legalábbis szerintem), de ezzel a hibával lehet hiába is vinnénk vissza. Már amennyire hiba, hiszen a prohardveres teszt szerint is magas az üresjárati fogyasztása.
A gomb már más kérdés, de két tápegység ugyanúgy elromoljon.. ennek mi az esélye?

Köszi a tippeket mindenesetre! :)

[ Szerkesztve ]

(#1117) sazabi


sazabi
aktív tag

Hi all

Szerintetek egy FSP BLuestrom II 400W elég a következő gépnek:
Proci AMD X4 630 TDP: 95W
Sapphire extreme HD5830 TDP 175 Watts.
Alaplap Gigabyte 760GM-E51
+vinyó
+dvd

Itt azt írják hogy:
"System in IDLE = 176 Watts
System with GPU in FULL Stress = 325 Watts
...
Mind you though that our test does not stress the processor, you need to add another 90~125W for a modern quad core processor (non overclocked)."

Ideje tápot cserélnem? :D

[ Szerkesztve ]

(#1118) mr_ricsi válasza sazabi (#1117) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 12V1 ág nem fogja elbírni a 175W-os VGA-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1119) sazabi válasza mr_ricsi (#1118) üzenetére


sazabi
aktív tag

Aham. Köszönöm a választ, akkor átvonulok a milyen tápot vegyünk topicba ;)

(#1120) rudi válasza AceTom (#1102) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet a fogyasztásmérő ott a hunyó. Az olcsóbb vagy régebbi modellek hajlamosak 10-20 wattot mérni kikapcsolt tápra. Nekünk is ilyen volt korábban, rendre mérte a 15-20 wattokat azokra a tápokra, amikre az új csak 2-3-at.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1121) AceTom válasza rudi (#1120) üzenetére


AceTom
aktív tag

Értem, én is erre gyanakszom az eleje óta, de azután, hogy minden más kb jó értéknek tűnt elbizonytalanodtam. :)
Köszi a választ!

(#1122) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Egy fogyasztással kapcsolatos kérdésem lenne.
Egy ideje már torrentezgetek, és sajna k. lassú a netem felfelé, így szinte non-stop megy a gépem hetek óta a feltöltések miatt.
Érdekelne, hogy alap állapotban, amikor semmi sem fut a gépen, csak a BitTorrent lent ikonban a tálcán (és persze a win7) ... akkor mennyit fogyaszt a tápom ?? (FSP BlueStormII 500W Active PFC)

Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy az asztali gépemen, vagy a laptopomon lenne érdemesebb ez a torrent-dolog ... melyik fogyaszt többet ??
Mindkét gép konfigja a profilomban fel van írva ...

Előre is hálás köszönet!! :R

(#1123) mr_ricsi válasza Forza_JUVE (#1122) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"melyik fogyaszt többet ??"

Asztali 190W, noti 25-30W.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1124) Forza_JUVE válasza mr_ricsi (#1123) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi a segítséget! EZ DURVA KÜLÖNBSÉG!! :)
Már kapcsolom is be a notit! :D

Bár a 190W-ot kicsit soknak tartom ... 500 W-os a táp, és ha egyik hardver sincs meghajtva (talán csak a vinyó dolgozik picit többet) .. akkor is ilyen sokat fogyaszt ??
Asszem hó végén nekem kell átvenni (és kifizetni) az áramszámlát! :)

[ Szerkesztve ]

(#1125) Petzval válasza Forza_JUVE (#1124) üzenetére


Petzval
senior tag

A HDD tíz watt alatt fogyaszt a processzor és a videokártya az ami többet fogyaszt egy sima AGP-s Geforce MX 440 is 50 wattot benyel erősebb video terhelés mellett.

(#1126) mr_ricsi válasza Forza_JUVE (#1124) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Bár a 190W-ot kicsit soknak tartom ..."
Akkor szerezz egy fogyasztásmérőt! :)

Amikor a gépedben minden meg van kergetve, úgy 370W-ot vesz fel a hálózatról. Amikor pihizik, és a VGA valamint a proci visszavette a fogyasztását, akkor visszaesik. Ha nem 190, csak 140W, a kérdésed szempontjából lényegtelen, szerintem.
Az egyik vinyónak például mindenképpen teljes fogyasztáson kell mennie Torrent alatt, de ha RAIDben vannak, akkor mindkettő dolgozik. Ez két fekete WD esetén akár 36W is lehet a konnektorból.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1127) Forza_JUVE válasza mr_ricsi (#1126) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Na szereztem egyet ... tesztelgettem ... ez született: :)

Alapjáraton, ha csak böngésző, outlook, torrent fut, akkor 135 W. (de login után is rögtön ennyi, ha semmi sem fut)

DirT3 full grafikán, 1920x1080-on 240 W.
Ez jobban leterhelte mint a 3DMark Vantage ugyanilyen grafikai beállítás mellett ... eredmény ... max. 220 W-ot ért el.

Aztán a DirT3 mellett még adtam neki egy VirtualDub-os XviD tömörítést + a DVD meghajtóból elindítottam egy szintén XviD-es tömörített lejátszást ... az eredmény 275 W!

Ennél többet nem tudtam belőle kisajtolni! :D

De visszatérve az eredeti kérdésemhez ... a 135-höz képest a laptopom kereken 20-at eszik ugyanolyan feltételek mellett ... szóval torrentezést majd arról !! :)

Üdv.

(#1128) Karajev7


Karajev7
tag

Trust 570W Pro PSU Dual Fan PW-5500 tápom van már kb.3 éve. 2 hete kipurcant egymás után mind a 2 cooler. kicseréltem, de most megint haldoklik az egyik ventilator, nyekereg mint vlmi rossz hard disc. Ja és szaga is volt az elott, de amugy megy a gép tokéletessen. Nem tudom h hazaért a táp, vagy csak rossz coolerokat raktam bele?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#1129) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
A következő config-hoz mekkora táp (nem méretileg :DDD ) ajánlott?
1 TB WD
120 GB Corsair Force GT SSD
16 GB Corsair Vengeance DDR3
XFX Radeon 6970 2 GB (ebből lehet később 2 lesz)
Pehenom II X4 955 Black Edition @3.8 GHz

Nyilván alaplap + szokásos kütyük (DVD stb...)

Köszi

(#1130) dannyl válasza Karajev7 (#1128) üzenetére


dannyl
addikt

A helyedben nem kísérleteznék, sőt, most áramtalanítanám a gépem. Ha egyszerre szállnak el dolgok az nem jó jel, pláne ha szaga is volt. Inkább cserélj tápot, olcsóbb, mint egy új gép...

(#1131) Cobra. válasza dannyl (#1129) üzenetére


Cobra.
őstag

Valami komolyabb 500W körüli. Mondjuk a 2. kártya miatt lehet kellene egy 600-as.

(#1132) dannyl válasza Cobra. (#1131) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi!

(#1133) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv mindenkinek!

Lehet egy hülye kérdést teszek fel, De kevésbé pörgeti a villanyórát a gépem ha szünetmentesről használom?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#1134) Cobra. válasza 1989rigo (#1133) üzenetére


Cobra.
őstag

Már miért fogyasztana kevesebbet? Pont hogy maga a szünetmentes is fogyaszt plusz áramot (10-15W).

(#1135) 1989rigo válasza Cobra. (#1134) üzenetére


1989rigo
tag

Csak egy kérdés volt.

Köszönöm a választ.
Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#1136) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Hello mindenki. Lenne egy kérdésem bár lehet nem teljesen idevágó dolog lesz. Na tehát adott egy erősítő amely egy 100w-os notiadapterről üzemel. A lényegi kérdés: az adapter mennyi áramot vesz fel ha csak be van dugva a hálózati csatiba és az erősítő ki van kapcsolva? Akkor is megeszi a maga "kis" 100w-át vagy azt csak terhelés alatt teszi?
A válaszokat előre is megköszönöm. További szép napot.

(#1137) aaa3


aaa3
csendes tag

ha jól láttam akkor egy táp veszteségének kb harmada-harmada a tekik, kondik és a félvezetők. tehát egy platinum tápba kerülő félvezető kevesebbet fogyaszt mint egy régi? mi a különbség a jók és a többi közt, miről ismerhető fel stv. a kondikkal gondolom nem lehet mit csinálni.

ha pedig egy tekit kicserélek 2x olyan vastag drótból készültre hogy kisebb legyen az ellenállása kevésbé melegedjen akkor javíthatom jelentősen (1/3) a tápom hatásfokát?

csak az első kb 50 hsz-t olvastam el, és egyáltalán nem értek az elektronikához, de gondolom szakboltban még a legjobb minőségű alkatrész is olcsó, egy készre szerelt márkás táphoz képvest...

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1138) Cobra. válasza Kamikaze240 (#1136) üzenetére


Cobra.
őstag

Természetesen csak akkor vesz fel a táp 100W-ot, ha majdnem ennyit le is kell adnia. A külső tápok általában 2-3W-ot fogyasztanak magukban (jobbak kevesebbet), illetve a hatásfokuk is elég jó, így kb 10-15% a saját áramfelvételük terhelve.

aaa3: ebben nem tudok segíteni. A legújabb tápoknál inkább a vezérlés számít már, nem az alkatrészek minősége (persze biztos számít az is).

(#1139) Kamikaze240 válasza Cobra. (#1138) üzenetére


Kamikaze240
tag

Köszönöm a választ!
További szép napot.
Üdv : Bertalan

[ Szerkesztve ]

(#1140) aaa3 válasza Cobra. (#1138) üzenetére


aaa3
csendes tag

ok ,értem, tehát a csipeket kéne lecserélnem.. valami ilyekenre... bár lehet tényleg a legegyszerűbb lenne ha csak vennék egyet készen...

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1141) Cobra. válasza aaa3 (#1140) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem vagyok elektrotechnikus, de kétlem, hogy működne más IC-kel a táp. Legegyszerűbb, ha veszel egy új tápot.

(#1142) aaa3 válasza Cobra. (#1141) üzenetére


aaa3
csendes tag

jahm, mostanra végigolvastam rengeteg tápos cikket, képekkel, és sokféle lábkiosztású ic van mindben, többekről pedig (a cikk szerint, én nem is kerestem) semmilyen infó sincs a neten. viszont a linkelt hír alján van egy további link, amely az infineon lapjára visz, na azon van egy gané kapcsolási rajz is. ki tudja, talán az alapján már össze lehet gányolni valamit...

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1143) mr_ricsi válasza aaa3 (#1137) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem az IC-k fogyasztanak sokat, hanem a teljesítménydiódák, kapcsolóFET-ek. Ezek között vannak kis belső ellenállású típusok, amelyeket a katalógusadataikról lehet felismerni.

"a kondikkal gondolom nem lehet mit csinálni."
De igen, alacsony belső ellenállású típusokat lehet választani.

"ha pedig egy tekit kicserélek 2x olyan vastag drótból készültre hogy kisebb legyen az ellenállása kevésbé melegedjen akkor javíthatom jelentősen (1/3) a tápom hatásfokát?"
Nem, mert a NYÁK alján lévő vezetőszálakon is közlekedik az áram, azok keresztmetszetét is növelni kellene. Valamint a 2x akkora tekercsek nem férnének el a táp dobozában sem. És a trafókat nem olyan egyszerű újratekercselni, mert a dupla vastag drót nem fér el a vasmagon.

"gondolom szakboltban még a legjobb minőségű alkatrész is olcsó, egy készre szerelt márkás táphoz képvest..."
Ha elektronikai boltból vásárolt alkatrészekből akarsz egy 20e Ft-os tápot megépíteni, az alaphangon belekerül úgy 80-100e Ft-odba. (Plusz a beleölt munkád.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1144) aaa3 válasza mr_ricsi (#1143) üzenetére


aaa3
csendes tag

óh, köszi :) ez nagyon jó poszt volt!

amúgy még előtte pont gondoltam arra is hogy az áramköröket pedig duplázni (párh.) vezeték ráforrasztással, de az atom pepecs
u.i., és ha azokból a diódákból és fetekből csak pár darab van, esetleg fel lehetne javítani egy-egy tápot vele úgy hogy még megérje? és ha nem egyformán hatnak a hatásfokra akkor pedig csak egy részüket.

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1145) mr_ricsi válasza aaa3 (#1144) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem. A tápok 2-3 féle kapcsolásra épülnek, és ezek a kapcsolások eleve meghatározzák a maximálisan elérhető hatásfokot. Ha gyárilag nem hozták ki a maximumot, akkor lehet pár százalékot javítani esetleg, de ez az árát soha nem hozza be.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1146) aaa3 válasza mr_ricsi (#1145) üzenetére


aaa3
csendes tag

egy hibás tápomat eladtam valakinek javítani, és aztán még beszéltünk utána. megengedte hogy névtelenül bemásoljam a pü-jeit, szerintem nagyon érdekes leírás, képekkel:

"Volt egy kis időm és megcsináltam a tápot. Frankón működik. A 12 és 3.3 feszeket kicsit hangolni kellet de semmi extra. Nézzük mi volt a nyűgje. Biztosítékot cseréltem benne és mivel a primer tranyókból az egyik zárlatos volt így azokat is kukáztam. Eredetileg kettő kínai D209L van benne ami szerintem elég silány. Kettő E13009-re cseréltem őket majdnem hajszálra megegyezik a specifikációjúk. Talán 13009-nek kicsivel jobb a hatásfoka bizonyos körülmények között. Nézzük tovább... A primer puffer kettő 820 mikrofarádos Teapoból áll, ezek alig vesztettek a kapacitásukból, most még nem érdemes cserélni őket. Viszont a többi kondi nagyon az élete végén volt. A készenléti körben lévők teljessen használhatatlanok voltak. A 12 voltos ágon az Ost kondiknak is megcsappant a kapacitásuk, a zöld Teapoknak pedig úgy megnött, hogy nem tudtam mérni műszerrel. Ez akkor van amikor tűl sok zajt kell kiszürnie és ettől (ripple current) az értéke teljessen elszáll. A belső ellenállásuk is a gyári értéken túl volt. Szóval az összes kondit cseréltem. Yageo SY-t és Rubycon YXF-et haszáltam. Az eredeti kondik hasznos élettartama 2000-3000 órás. Az újaké 6000 és 10000. Egy ideig nem lesz gond velük. Lecseréltem a secondary oldalon a 12 Volt diódáit is. Gyárilag 2 db F1640C-s volt ami lassú és a hatásfoka sem jó. Ezek max 16 ampert bírnak leadni ami épp kiteszi a matricán írt összeadott két 12-os ág max áram értéket. Mbr20100-as schottkykra cseréltem őket, ezek 20 ampert bírnak, modernebb eszközök és sokkal jobb lesz a hatásfoka a tápnak. Szépen visszaraktam mindent és rendben is volt a működése, a ventit kentem meg és portalanítottam még a dobozt. Raktam még bele rendes csatikat meg konnektort a 230-as vezetéket helyett. Így ha legközelebb szét kell szedni nem kell ki-be forraszgatni.
A védelmek működnek, a feszültség szabin kellet állítani kicsit. Lehet jövő héten beviszem melóba és rárakom a tesztpadra... meglátjuk mi jön ki belőle max, leégni nem fog.
[...]
Képek a javításról:
http://imageshack.us/photo/my-images/864/1008801g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/1008803o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/140/1008804.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/585/1008806.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/1008807i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/854/1008808.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/831/1008809.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/1008810n.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/849/1008812z.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/1008815.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/29/1008816i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/10/1008818.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/41/1008819.jpg/ "

"[...] a kapcsolásán nagyon sok múlik és ez egy régi félhidas kapcsolás. A 12 voltos ágos sem hiába voltak ultrasfast diódák schottky helyett. Igaz inkább gyártási költségtakarékossági okokból, a későbbi fsp tápok amik ugyanerre a platformra épültek már jobb hatásfokú alkatrészekkel voltak szerelve. Majdnem megegyeztek belül. [...] A hatásfokról: Olyan 70% terhelésnél most kb. 10% jobb. De ez nagyon optimális érték. Ha valóban fel kéne javítani egy ilyen kapcsolást ahhoz komoly számítások is szükségesek. Az alkatrészek árban olyan 2000HUF-ból jöttek ki. Ebben tényleg benne van minden."

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#1147) Ribi válasza aaa3 (#1146) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jó ilyeneket olvasni.
Az én tápom is mér elég régi.
Lehet-e valahogy megmérni szétforrasztgatás nélkül, hogy mennyire van még egyben?

(#1148) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok. Eléggé oldschool kérdésem lenne. Egy P3-as 667@~750-850mhz-s, 384mb ram, 10GB-s winyó, alaplapi vga, 5.1-es hangkártya kombót el tudna vinni egy passzív hűtésű 90W-os táp?
Fogyasztásra nem hiszem, hogy sokkal több lenne, a 90w-os egy régi FSC gépben volt benne. Játékra nem nagyon lenne használva a gép, csak mindennapi dolgokra.
Illetve ha egyértelmű nem a válasz, akkor mik a passzív 90w-os tápnak a korlátai?

(#1149) pschio


pschio
őstag

hi all!

Hátha van valakinek tapasztalata ilyesmivel:

Van 15db SATA2-es vinyóm. Képes egy 400W-os FSP táp ezt elindítani? Egy ilyen 3.5"-os HDDnek a terhelt fogyasztása nincs 10W. Elméletileg képes lenne rá. Viszont félek, hogy az indításnál jelentkező csúcs már gondot okozna. A táp típusa: FSP400-60EGN. Ha jól emlékszem. A gépben 4 magos proci van és egy GEFORCE-7300LE

700W-os Chieftec-en tegnap próbáltam 11db-ot. Annak nem okozott gondot.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1150) mr_ricsi válasza pschio (#1149) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem a wattokat kell nézni!

A HDD-k címkéin rajta van, hogy a 12V-ról maximálisan hány ampert vesznek fel. Ezeket össze kell adni, hozzáadni a VGA kártya fogyasztását (~2A), az ODD 12V-os áramfelvételét, és a motorok (ventik, szivattyúk) áramfelvételét. Ha fénycsőinverter is van, akkor annak a fogyasztását is.
Ha a 12V-os összegzett fogyasztás kevesebb, mint a tápod 12V1 ágára megadott 18A, akkor van remény, hogy elinduljon vele a 15 HDD.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.