Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) elfelejtette válasza ferkoboy (#200) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Egy 400W-os tápot is ki lehet 90%-ig használni. Pl. GeForce 7950GX2 SLI-vel. A PH! tesztkonfigja 366W-ot fogyasztott csúcsterhelés alatt. És ez erőteljesen megkérdőjelezi az ennél nagyobb tápok létjogosultságát. Bár igaz, hogy itt a nyakunkon a 8800GTX meg a Quad-SLI, a 4 magos procikról nem is beszélve.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#202) degu válasza elfelejtette (#201) üzenetére


degu
senior tag

Sose felejtsd el a bekapcsolasi aramlokest,ami a stabil terheles 3-4 x-ese is lehet,igaz nem hosszu ideig,de kicsaphatja a biztit! :Y

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#203) didyman válasza elfelejtette (#201) üzenetére


didyman
őstag

A táp hatásfokát vond le belőle és úgy kapod meg a valódi teljesítményfelvételt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#204) didyman válasza degu (#202) üzenetére


didyman
őstag

Ennek semmi köze a tápra ráírrt, tartós, vagy folyamatos terhelhetőséghez. Az ilyen áramlökésekre a táp fel van készítve. A biztosítékja is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#205) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

A 4 valaszos reakciobol kitunik, h felesleges lenne eladnom a jol bevalt regi Enermaxom (365W) pl egy 420W-os Chieftech-re valtas kedveert.
Lehet letjogosultsaga annak amit mondtok -quad, SLI...-, de en ugysem arra hasznalnam. Nem jatszom napi 25 orat (egyet sem), egyreszt mert nincs ra idom, masreszt sztem meg mindig elegendo pl egy 6600GT teljesitmenye arra, h az ember a jatekot kikapcsolodashoz hasznalja (ertelmetlen HW igennyel megirt jatekok kimeljenek... :) ).
Egy jol atgondolt valasztassal sokat lehet sporolni, bar szeretjuk tulmeretezni dolgainkat, ''jo lesz meg az'' alapon, sokszor feleslegesen.

Mas kerdesemnek megvalaszolasahoz inkabb nekilatok kutatni (vedo aramkorok) mert ezen topik[fogyasztas] kereteitol elter. Azert koszonom mindnyajatoknak a valaszokat! :R

Ferko

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#206) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.


Segítsegetekre lenne szükségem.

Adott egy 350w-os coolink táp: Chieftec GPS-350AA-101A, 350W, 12cm FAN, PFC [link]

+3.3V @ 21A
+5V @ 22A
+12V1 @ 10A
+12V2 @ 15A
-12V @ 0.5A
+5VSB @ 2.0A

Kérdésem, hogy mennyire 'megfelelő' a kiosztása, megbzhatósága.

Amit vinnie kellene:

2800+ sempron
MSI k8neo lap <vagy valami hasonló>
inno3d 6600gt <+tápcsatival>
1 lapka memoria
2 optika
1 vinyo

A gép fps-re használva.

szerintem bőségesen vinnie kellene, de inkább a szakiktól

ps: jelenleg egy noname <codegen??> 300 wattos táp van, csak nem tudom, hogy biztonsággal betehetem-e az 6600gt-t.

köszöntem.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#207) (Bundás) válasza föccer (#206) üzenetére


(Bundás)
addikt

Coolink táp Chieftec belsővel, vagy mi? ;]

350 Wattos Chieftec kiszolgálja majd a gépedet örömmel. Nagy rá az esély, hogy a noname, vagy Codegen tápod nem bírja majd a GT igényeit. Inkább összef@ssa magát, mint megölné normális esetben, de egy normális tápra szükséged lesz. Extrém esetben, amit egy gagyi táp esetében előidézhet egy turmixgép bekapcsolása már lehetnek maradandó problémák. :D
Ha nem ruházol be nagyobb VGA-ba, akkor 360 Wattos Chieftec, 300-as FSP is bőven elegendő.

[Szerkesztve]

(#208) rudi válasza föccer (#206) üzenetére


rudi
nagyúr

Vastagon elég lesz. Itt van pár hasonló (de inkább nagyobb) konfig fogyasztása korábbi tesztünkből [link]. Ezeket a számokat még meg kell szorozni 0,8-cal a táp hatáasfokával, tehát a géped max teherben is 150 W alatt marad.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#209) föccer válasza (Bundás) (#207) üzenetére


föccer
nagyúr

coolink, vagy csíftek, nekem egyre megy:) <copy paste+ elfelejtettem, már hogy mi volt benne.....>


Köszönöm a választ.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#210) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Konnektoros fogyasztásmérők mennyire pontosak, megbízhatóak?

(#211) Csaba_20_ válasza (Bundás) (#210) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A személyautók mennyire gyorsak és biztonságosak? Talán, ha konkrétabban kérdeznéd, akkor lehetne rá válaszolni. A Conrad-ban kapható Voltcraft termék kellően pontos ahhoz, hogy a valós képet kapd eredményül, de mivel nincs hitelesítve, így az áramszolgáltató nem fogadja el a mérést, amit vele végzel.

(#212) (Bundás) válasza Csaba_20_ (#211) üzenetére


(Bundás)
addikt

:)
Márkát mondok lassan, csak most terhelés alatt van.

Abit NF7-S, Barton 2500+, 2db HDD, 2db ODD, 2db ventilátor, TI4200 alapjáraton @105 Wattos fogyasztás, terhelve @156 Watt. Erős tuning mellett nemrég (1.65 Volt helyett 1.85, @2550 MHz, részleteket később) 250 Watt körül járt a fogyasztás.
Csak a táp van rákötve a szerkezetre.

(#213) (Bundás) válasza (Bundás) (#212) üzenetére


(Bundás)
addikt

Na kiderült mi volt a ludas, a 150 Wattos FSP táp. Hiába bírja el a konfigod eszméletlenül eszik, de eztet miért? :U
Az öreg Azona 400 Wattos táppal 2500+ @60-65 Watt, beteges tuninggal @100 Wattos fogyasztás.

(#214) Csaba_20_ válasza (Bundás) (#213) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A konfig ugyanaz volt? A túlságosan leterhelt FSP esetleg jelentősen vesztett a hatásfokából, pontosan a túlterhelés miatt.

(#215) stol válasza föccer (#209) üzenetére


stol
addikt

Neked, mindegy, hogy suzuki, vagy merci? :DDD

(#216) stol válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


stol
addikt

De, legalább nem fosta össze magát a túlterhelés alatt sem ;]

(#217) (Bundás) válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ugyanazon konfig, ugyanazon beállítások. Értem.
Azona javítása után ezt inkább parittyának használom. :D

(#218) LukE


LukE
veterán

[link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#219) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Hatásfok tekintetében mennyivel szívná jobban a konnektort egy 300 Wattos FSP (3200+@2500 MHz Venice + 7600 GS@GT (+apróságok)) egy 400 Wattos példánnyal szemben? :U

(#220) rudi válasza (Bundás) (#219) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez sokmindentől függ. Ha mindkettő katív PFC-s akor csak pár % eltérés lehet köztük, ami, tekintettel a konfigodra, mely 150 watt alatt fogyaszt, 10 W körüli különbséget ha jelent. Ha a 300-as passzív PFC-s a 400-as pedig az új, akár 85% körüli hatásfokú, akkor 10-20% közötti eltérés is összejöhet, de még ez is legfeljebb 30 wattot jelent csúcs terhelés (pl. izmosabb játék) közben. Netezésnél ismét csak 10-15 W lehet a difi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#221) (Bundás) válasza rudi (#220) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha a 300-as passzív PFC-s a 400-as pedig az új

Őőő, ezen mit értesz? Újabban érted a Green Power-t? Mindkettő PNF, tehát passzív. Ezen verzióra nem példáloztál. ;]

:R

(#222) Met


Met
nagyúr

Hi!

Most készülődök tápot venni. Ha jól olvastam a 12V-os ág nagyon sokat számít.
Egy FSP Blue Storm II 350W tápegységet szemeltem ki aminek az adataiban van egy ilyen sor - elkülönített 12V-os sín a CPU-nak és perifériáknak, a TUV előírásoknak megfelelően, extra stabil 12V-ot szolgáltat nagy terhelés mellett ez most jó hír nekem ugye? A konfigomnak elég ez a táp?!

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#223) rudi válasza Met (#222) üzenetére


rudi
nagyúr

Ennek a szövegnek a jelentése nagyjából a következő: bla blabla blablabla bla.
1. olyan, hogy több elkülönített 12 voltos ág csak az irdatlan nagy, két főtrafós tápokban van.
2. TÜV-nek az égadta világon semmi köze a 12 voltos ágak stabilitásához, azokról ugyanis az ATX szabvány rendelkezik

Lényeg a lényeg: a Blue Storm II széria arra a modern, aktív FPC-s magas hatásfokú bélre épül, amire a 400 wattos FSP Green PS-ben és a nagyszerűen halk új Zalman 360 és 460 wattos tápja, szóval jobbat nem is nagyon lehet választani :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#224) Met válasza rudi (#223) üzenetére


Met
nagyúr

thx :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#225) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki! Kéne egy kis segítség, mivel táp ügyben nem vagyok túl járatos. :B

Az adataimnál látszik a konfigom. Az a kérdésem, hogy lehet megállapítani, hogy a táp max mennyit bír el?
Értsd: bele tehetek e még a gépbe egy plusz hdd-t, vagy az már lerendezné a tápot. Az a 300W-os Codegen ami a gépben már 3 éve nyomja az igát mennyit bír még?
Tisztában vagyok azzal, hogy a Codegen nem egy életbiztosítás, de a környezetemben szinte mindenki ilyen tápot használ és senkinek sem lötte szét a gépét.
Ugye ez még mindig jobb mint a Vargánés megoldások....
Tehát a kérdésem, hogy lehet megállapítani, hogy mennyi eszközt aggathatok még rá?

THX!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#226) Maotun válasza rudi (#223) üzenetére


Maotun
őstag

A legmélyebb tiszteletem' azoké kik értenek az elektronikához, én nem..
Én más tápokhoz értek de van pécém meg parszt eszem...
Ez lehet az alábbiakból is kiderül , de hátha nem ''baromság'' Szóval :
1 fázisrol 220 V váltó áramból kell elöálitania a tápnak egyen áramot nemde?
Aztán ezt 3,3 /5/12/ v feszültségekre osztja . Több l2 v. -os ág???? ( ugyanabból a konektorból ??? nekem erröl a '' t '' dugo jut eszembe.
Több 12 V ág bonyolultab védelem , több ág, több fogyasztási hely, több fogyaszto nagyobb teljesitményfelvétel, eredmény túlméretezett hütési megoldások, hangos, csak névleg nagy teljesítményü tápok, több?? 12 V ággal, mégismegbotlanak néha ...
Tapasztalat régi 300 400 W os tápok egy erös 12 V/ 18 A ággal nem hangosak teszik a dolgukat De hát a marketing az marketing
Na megyek enniadni a disznyoknyak

(#227) rudi válasza Maotun (#226) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyjából így van csak az ATX szabvány még csavarint a dolgon egyet. A témaindító hozzászólásban nagyjából le van írva a dolog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#228) Maotun válasza rudi (#227) üzenetére


Maotun
őstag

Igen olvastam és köszönöm mivel az ilyen eccerü ember is érti amit irtál.
ATX 1.03 ATX 2.00 ATX 2.01 ATX 2.03 szabványokat is találok a FSB gyártói oldalon??
A 12 V nagy ötlet volt csökkenthetö vele az áram erösség ..... Na akkor mi lenne ha 24V on is probálkoznának a több 12V ág helyett???

(#229) Met válasza Dr. Romano (#225) üzenetére


Met
nagyúr

A Codegen tápok nem feltétlenül eldurrannak, hanem gyengébben vagy nagyon változó teljesítménnyel adják le a voltokat és emiatt a gép lefagy, újraindul stb.
Én úgy vagyok vele, hogy nem kevés pénz van már a gépben és akkor már ne a leg olcsóbb alkatrész miatt menjen tönkre az egész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#230) rudi válasza Met (#229) üzenetére


rudi
nagyúr

Hacsak lefagyna... a referenciában megengedettől eltérő feszültségértékek lazán hazavághatnak egy merevlemez elektronikát (vagy bármit), ami nem túl jó móka. A Codegennek az az egyik nagy baja, hogy nincs rendes védelme. Ha valamelyik fesz ámokfutásba kezd (ez az idővel kiszáradó, silány minőségű kondik miatt várható) nem csapja le a tápot, hanem végigsüt mindent, ami rá van kötve. Én azon a véleményen vagyok, hogy inkább bármi máson spróoljunk, de a tápon ne! Egy becsületes 300-400 W körüli Chieftec vagy FSP megvan 10 000 forint alatt, annyit csak megérdemele a rákötött konfig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#231) Mappa


Mappa
addikt

Sziasztok!

Kérdésem az lenne,hogy van nekem egy Component PRO ATX 300W GTF (noname) tápom ami egy DVD írót meg egy vinyót lát el. és VGA vásálás előtt vagyok AGP MSI NX7600 256 mb aktiv hűtésű. Na most ennek több kraft kell mivel AGP és és hogy ez a táp ellátná megfelelő árammal ? mert ha nem akkor FSP 350W táppra gondoltam csak megkérdezem a ti véleményeteket is

a választ előre is köszönöm :R

nem kötelező megadni

(#232) Maotun válasza Mappa (#231) üzenetére


Maotun
őstag

ellátja de nem védi tuláramól, szoval a 350 es a védelem miatt is indokolt és van benn tartalék mert jo gyártot választottál

(#233) Dr. Romano válasza Met (#229) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez igaz valamikor biztos váltani fogok. THX! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#234) didyman válasza Mappa (#231) üzenetére


didyman
őstag

FSP az istenadta, menni fog vele. Hogy biztsra menj, lesd meg a benne lévő, bordázaton keresztül látható trafón az SPI feliratot..
Azért, emrt AGP, nem kell neki több ''kraft''...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#235) Mappa válasza didyman (#234) üzenetére


Mappa
addikt

Szia !

Nemtudom lehet én értettem félre sőt . De Te most akkor azt mondod hogy ne vegyek új tápot
menni fog ezzel ?

nem kötelező megadni

(#236) Maotun válasza Mappa (#235) üzenetére


Maotun
őstag

Nem asztmondja hanem azt hogy az FSP t vedd meg :U

(#237) rudi válasza Maotun (#236) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg azt mondja, hogy a Component PRO ATX 300W valójában FSP belsőt hordoz maggában, amiről a főtrafó felirata alapján lehet megbizonyosodni. Elég sok nonamenek tűnő tápban van jódajta FSP, Delta vagy Seasonic belső - de legalább annyiban gynegép topower, hyper és egyéb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#238) Maotun válasza rudi (#237) üzenetére


Maotun
őstag

Akor bocs!
Mostmár tényleg nem értek semmit 12V on nem 20A max ??? ime egy bika táp:
http://www.pcpower.com/products/viewproduct.php?show=S47ATX&view=techspecs
erre varjunk gombot emberek :O

(#239) LukE válasza Maotun (#238) üzenetére


LukE
veterán

idézet ATX12V-ból:
''1.2.3. Separate current limit for 12V2 on the 2x2 connector:
The 12V rail on the 2 x 2 power connector should be a separate current limited output to meet the requirements of UL and EN 60950.''
''12V1DC and 12V2DC should have separate current limit circuits to meet 240VA safety requirements.''

Should, és nem must. Az intel listája is teli van ''>20A@12V'' tápokkal. (Nem nézem meg, de emlékeim szerint EPS12V-ben sem a kötelező kupacban a 240VA-es limit...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#240) Maotun válasza LukE (#239) üzenetére


Maotun
őstag

Aha ha nem kötelezö ako minek van :F

(#241) Szten Márs válasza Maotun (#240) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ajánlás...

(#242) Mappa


Mappa
addikt

Jó tegyük fel hogy elmegy ezzel a táppal ami most van nekem de azt honnan fogom tudni hogy biztonságosan műkődik? ha majd megveszem a VGA-t remélem most már minnél előbb és beteszem és ha nem írja ki hogy ''plusz áramra van szüksége'' akkor az tőkéletesen működni fog ?

nem kötelező megadni

(#243) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali mindenki!

A konfigom:
Athlon64 3200+
ASRock Dual-VSTA
2x512 PC3200
GF 7300GT DDR2
2 HDD /40GB & 120GB/
2 ODD /CD-RW & DVD-RW/

Mindezt egy ilyen [link] táp hajtja. Már kb. 3 éve van meg, de akkor még egy 1,8-as sokkal gyengébb konfigot hajtott.
A gépet idővel apránként fejlesztettem, de még így is stabilan viszi ezt a konfigot.

Szeretnék még egy + vga hűtőt a gépbe és egy 8cm-es házhűtőt is.

Elbírja még ez a táp ezeket a + ventiket? Egyáltalán mennyit vesz fel így a pc-m?

THX!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#244) didyman válasza Dr. Romano (#243) üzenetére


didyman
őstag

Ezt a tápot kerülni, mint a tüzet!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#245) Csaba_20_ válasza Maotun (#240) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ezzel a szabványok létének fontosságát kérdőjelezed meg. Végiggondoltad ezt?

(#246) Dr. Romano válasza didyman (#244) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nem tudom... nekem már lassan 4 éves lesz és még mindig stabilan viszi a konfigot. Vagy csak kifogtam egy jobban sikerült darabot?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#247) Szten Márs válasza Dr. Romano (#246) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Inkább csak szerencséd volt orosz-rulettben. Eddig. A játék lényegéből adódóan elég egyszer veszteni ;)

[Szerkesztve]

(#248) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Valszeg le fogom cserélni, ha tényleg ennyire gáz ez a táp. A választásom erre esett: FSP ATX-350PNF 350W PASSIVE PFC

Mit gondoltok erről. Kb. 6,5K-ért fogok hozzájutni szerintetek megéri ennyiért?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#249) Met válasza Dr. Romano (#248) üzenetére


Met
nagyúr

Megéri

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#250) Dr. Romano válasza Met (#249) üzenetére


Dr. Romano
veterán

THX! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.