Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) BeriHampeR válasza 14adam (#998) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Hoppá bocs a dupláért de elolvasva még1 látom ogy 0.85 van ott és igy már értem. köszönöm szépen.

(#1002) 14adam válasza BeriHampeR (#999) üzenetére


14adam
addikt

A tesztekbe általába konnektorból mért adat van. Tehát már benne van a táp hatásfoka is. Ph-n amilyen táppal tesztelnek annak a hatásfoka dúrván számolva 85% tehát azt a 15%-ot kikell vonni a grafikonokból.

(#1003) BeriHampeR válasza 14adam (#1002) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

és az adott monitor nincs benne?

(#1004) 14adam válasza BeriHampeR (#1003) üzenetére


14adam
addikt

csak a gépeket szokták mérni. Monitor,hangfal és egyébb cuccok nincsenek ilyenkor rákötve. Illetve a te eredményeidbe se írtam bele a monitor fogyasztást. mert írtad is,hogy mennyit enne az új monitor. A régi monitorodat meg megsaccolni se tudom mert sose dugtam rá a fogyasztásmérőt a crt-re ami ithon van

(#1005) theboobaq


theboobaq
aktív tag

A következő gépnek a fogyasztására szeretnék rákérdezni.

Athlon II X4 630
Radeon HD 4550
2GB DDR3 RAM
2DB HDD
1DB DVD író
2DB 12cm hűtő

Valaki letudná írni mennyit eszik ez a gép Teljes terhelésen ( Cpu+VGA) Alap felhasználás közben ( Net , zene) és 1080P-s filmek nézésre közben?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1006) bleró


bleró
tag

sziasztok.a konfigom: giga p31 lap,core2 duo e8500,radeon hd4670,4gb 800mhz ram,500gb wd vinyó,pioner dvd rom.a procit tervezem q8200-ra cserélni.elég lenne hozzá a mostani 350 -es apn fsp táp?vagy cseréljem ki a másik jelentősebben kisebb konfigomba lévő Trust - 520W BigFan -ra.gondolom ez nagyobb teljesitmény mint a 350-es apn fsp,csak nem tudom mennyire megbizható a 520-as trust-. elöre is köszönöm e segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#1007) lsc válasza bleró (#1006) üzenetére


lsc
nagyúr

Elég a táp, trustra semmiképpen ne cserélj.

Az élet kegyetlen .

(#1008) KAMELOT válasza bleró (#1006) üzenetére


KAMELOT
titán

nevetve viszi a konfigodat a táp!!!
Csak példaképpen gépem IDLE 98W LOAD 200W....monitor 20W
Konfigomat az avatáromban láthatod! :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1009) tritonusz válasza bleró (#1006) üzenetére


tritonusz
csendes tag

mind a két táp simán viszi a konfigod.Ez a fajta trust nem rossz már.de én inkább a chieftec mellet döntenék,ha kb egyforma mértékben elhasználódott mind a két táp

(#1010) tritonusz


tritonusz
csendes tag

sziasztok .két táp között vacilálok. Chieftec CFP500W super power.Milyen ez a táp.meg bizható,jó teljesítményű. vagy giga 460 super b?melyik a jobb választás?melyik az erősebb,hatás fok szerint?köszönöm előre is

(#1011) HEMP


HEMP
aktív tag

Sziasztok,

meg tudnátok mondani hogy a egy Chieftech 550A elég lenne-e ehhez a konfighoz?
- M4A89TD PRO alaplapon Phenom II x4, 4Gb ram, Radeon5850 vga, 500GB WD vinyó.

Esetleg jobb ötlet tápra?
Köszi szépen

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1012) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Van egy fsp bluestrom 2 500w os tapom.
Konfigom:
p45os lap
e8600
ati5850
4g ddr2
1hdd,1ssd,1odd

ehez szeretnek meg egy vgat cfbe rakni illetve a procit eleg eroteljesen meghuzni mivel vizzel fogom huteni! A vgakat csak kis mertekben fogombhuzni max 5-10% ba! A kerdes az lenne hogy ehez elege a tapom? En arra saccolok hogy nem! Ezert mar azt is megkerdezem ha nem akkor milyet vegyek? Mar nezegettem oket 2 modellel szemezek nagyon corsair hx650 v hx750 eleg szerintetek a kisseb? Azt tudom hogy a 750esen 4 tap van a vgakhoz de a 650est nem tudom!
Ennyi lenne a valaszokat meg koszonom elore is!

(#1013) laca112


laca112
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ehhez a konfighoz mekkora táp kellene?

MSI 770-C45
AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz AM3 BOX
KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KVR1333D3N9/2G
GIGABYTE GV-N450-1GI GTS450 1GB PCIE
HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2
LG GH22NS50

Üdv:Laca

(#1014) HEMP


HEMP
aktív tag

háát ez a topic sajnos döglött úgylátom... :F

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1015) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

köszönöm a topicot. sok érdekes dolgot tudtam meg :)

(#1016) python1 válasza laca112 (#1013) üzenetére


python1
veterán

Hali!Én ehhez a konfighoz egy 450-500W-ost vennék.Valami jobb fajtát mindenképpen!

(#1017) DJ WOKKY válasza python1 (#1016) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igaza van a kollégának! Nem éri meg megvenni az olcsóbbat. Egy chieftec 450-el szerintem elmegy... de ha gondolsz egy kicsit a jövőre, akkor 500-as.

(#1018) headhunter86


headhunter86
senior tag

Hali!

VGA kártyát tervezek venni. A következő a konfigom:
AMD Athlon 64 x2 5600+
GEIL 2x1024MB 800MHz RAM
ASUS M2N-E alaplap
Gigabyte GV-N460OC-1GI GTX460 1024MB GDDR5
500GB SATA + 250GB SATA

Egy Chieftech 400W-os tápom van. Elég lesz ennek a VGA-nak? Most egy 8800GTS 320MB-om van. Ha nem muszáj nem vennék tápot, érdekelne hogy elvinné-e.
Teszteket olvasva egy mai 4 magos gépen, 4 giga rammal stb stb, a 460GTX-el a teljes rendszer fogyasztása 310W-ra jött ki. Ebből kiindulva gondoltam hogy a 400W-omnak elégnek kell lennie, főleg hogy nincs 4 magom.
Kösz a válaszokat előre is.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#1019) hybrid26


hybrid26
tag

Üdv.

Lenne egy konfig, de úgy tűnik kicsi a tápegység :(

Alaplap neve ASRock N68C-S UCC
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 3215 MHz (16 x 201) 6400+
Memória Kingmax 1GB + 2GB 800MHz
Videokártya Gigabyte Radeon HD 4670 GDR3
Opr. neve Microsoft Windows 7 Ultimate 64bit
DVD író, 160GB sata winchester
És ehez van egy HKC - SZ-430-LPDR 430W

Ha kicsit megerőltetem a gépet, rögtön lefagy, vagy újraindul.
Hard disk sentinel ezt írja : "A lemez felpörgése során előfordultak problémák 1 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység)."

Memóriát, processzort, videókártyát már teszteltem, nincs hiba. Alaplap új.
Elképzelhető hogy valóban kicsi a tápegységem? :(
Esetleg egyéb ötlet a problémára?

(#1020) kircipeti válasza hybrid26 (#1019) üzenetére


kircipeti
senior tag

A HKC tapok kerulendok. Szerezz be inkabb egy kisebb FSP tapot pl. Van tap ajanlos topik is.
Esetleg megprobalhatnad meg procituning nelkul is a dolgot.

(#1021) hybrid26 válasza kircipeti (#1020) üzenetére


hybrid26
tag

Bios minden alapon fut, semmi sincs húzva, nem is volt :W

(#1022) kircipeti válasza hybrid26 (#1021) üzenetére


kircipeti
senior tag

Akkor tapcsere. Elobb-utobb ugyis meg kell szabadulni a HKC-tol.

(#1023) Sdi válasza hybrid26 (#1021) üzenetére


Sdi
addikt

Valóban nézz be inkább ide és kérj valami tápra ajánlást, a HKC-t ipari hulladéknak szokták minősíteni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1024) hybrid26 válasza Sdi (#1023) üzenetére


hybrid26
tag

Remélem tudnak segíteni. Megyek benézek, köszönöm a választ :R

(#1025) sbazsi


sbazsi
veterán

Vajon mennyit fogyaszthat ez a gép:
ThinkCentre A57 9851-7DG
Intel® Core 2 Duo Processor E8200, 2GB, 250GB 7200RPM S-ATA HDD, no diskette drive, PCI/PCIe Tower (4x5), DVI-I connection adapter, DVD Recordable, Marvell Gigabit Ethernet
280w vagy 310w tápegysége van.

kb az érdekelne, hogy alapjáraton mennyit fogyaszt?Vagy torrenttel.
Meg ha meg közben valami film. :U

(#1026) celf


celf
őstag

szerintetek egy enermax táp hány wattot vesz fel kikapcsolt állapotban? barátnőm teljesen az agyamra megy, állandóan kihúzatja velem a konnektorból, mert hogy fogyaszt... 1-2 wattot biztos, de nem hiszem, hogy többet ennél.
Másrészről meg minden egyes konnektor be-kihúzásnál szikrázik egyet, ami nem tudom mennyire tesz jót hosszútávon a tápnak....
tapasztalat, tanács, stb?

(#1027) Puszedli


Puszedli
csendes tag

Ehhez a konfighoz kb. mekkora tápra lenne szükségem?

Intel DP55WB Alaplap
Intel Core i5-650 Proci
Msi HD-6850 1GB graf. kari
1db WD 500GB Hdd
1db DVD író

Kvantumfizikus paraszt

(#1028) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy konfig:
C2D E6800 (alapon)
2x1GB DDR2 800 RAM
1TB HDD
HD4890 ref. VGA (alapon)
DVD-RW

Ehhez elég lenne egy Corsair CX400-as táp? Ill. mennyi áramot kérhet a konfig szerintetek max, úgy kb? Előre is köszi! :R

(#1029) celf válasza ThaBoss (#1028) üzenetére


celf
őstag

melyik tápot vegyem topik?

(#1030) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy mi történik ha a táp nem képes ellátni árammal a gépet ? Egyből kikapcsol vagy pl a játék nem megy megfelelő sebességgel mert korlátozva van ? Ha pl elég jó konfiggal egy játék 10-100 fps között ugrál azt okozhatja hogy nem kap megfelelő mennyiségű áramot ?
A gépem:
ASUS M4N78 PRO alaplap
AMD Phenom 2 X4 940 3Ghz
4Gb DDR2 RAM
GIGABYTE GTX 570 1280Mb GDDR5 videókártya
3 vinyó + egy dvd író
A házon 4x 12 centis és 2x 8 centis ledes cooler van
Mindezt ez a táp látja el szuflával:
FSP Blue Storm II 500W 85% hatásfokkal
[link]

A játék az nem játék!

(#1031) shteer válasza celf (#1026) üzenetére


shteer
titán

4-5W

..szerintem jónak tűnik

(#1032) mr_ricsi válasza Lézerparaszt (#1030) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy mi történik ha a táp nem képes ellátni árammal a gépet ?"
Azonnal kikapcsol.

"Ha pl elég jó konfiggal egy játék 10-100 fps között ugrál azt okozhatja hogy nem kap megfelelő mennyiségű áramot ?"
Nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1033) Lézerparaszt válasza mr_ricsi (#1032) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Kérdeztem mástól is, azt mondták hogy elképzelhető hogy a táp leszabályozza az áramellátást a károsodás elkerülésére, és ez okozhatja az ingadozást. Azt is hangsúlyozták hogy a gtx 570 -hez már alapból "nevetséges" ez az 500W. Ez így ebben a formában szerintesd igaz ? :)

A játék az nem játék!

(#1034) mr_ricsi válasza Lézerparaszt (#1033) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"azt mondták hogy elképzelhető hogy a táp leszabályozza az áramellátást a károsodás elkerülésére, és ez okozhatja az ingadozást."
Akik ezt mondták, már az általános iskolai fizika órán sem figyeltek.

"Azt is hangsúlyozták hogy a gtx 570 -hez már alapból "nevetséges" ez az 500W. Ez így ebben a formában szerintesd igaz ?"
Igaz.
Nem nevetséges, de 3-4 amper hiányzik a 12V2 ág terhelhetőségénél.
Mivel ennyire a határon (vagy azon túl) van terhelve, kerülhet zavar a tápfeszbe, ami tényleg okozhat stabilitási problémát. De lassabban nem tud működni miatta a gép.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1035) Lézerparaszt válasza mr_ricsi (#1034) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Köszi !

A játék az nem játék!

(#1036) Meza


Meza
tag

Többen kérdeztétek, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen, vagy olyan konfig.

A tápgyártók oldalán vannak erre használható számolóprogik, amíg megközelítőleges adatokat tudnak nyújtani. Kettőt belinkelek (Az első, a Thermaltake oldala pontosabb, mert aprólékosabban beállítható):

Power supply calculator 1.

Power supply calculator 2.

"Olvashatatlan aláírás"

(#1037) MZsoltee válasza Meza (#1036) üzenetére


MZsoltee
veterán

Gratulálok, ezek teljesen használhatatlan kalkulátorok... :W
A lényege, hogy minnél nagyobb tápot vásárolj...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1038) polonic válasza Meza (#1036) üzenetére


polonic
félisten

Na ezeknek pont nem szabad hinni. Az én konfigomra 356 w-ot ír ki. Enyhén szólva is túlbecsüli, hogy vedd meg a drágább tápot.
A gyártók oldalán kell megnézni a fogyasztási adatokat és ezeket összeadogatni. Ez a titok kulcsa.

(#1039) Oxi


Oxi
aktív tag

Szerintem minél jobb hatásfokú tápot minél olcsóbban- így érdemes tápot venni. A többi ködösítés.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#1040) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Az enyémre 814W jött ki :D

A játék az nem játék!

(#1041) Meza válasza MZsoltee (#1037) üzenetére


Meza
tag

Azt írtam, hogy megközelítőleges adatokat adnak. Egyébként ha van fogyasztásmérőd, össze lehet vetni, hogy mekkora a különbség. Nekem 40 W jött ki, úgyhogy továbbra is fenntartom, hogy megközelítőleg jó, csak persze felfelé "téved", az említett okból, hogy nagyobb tápot vegyél.

"Olvashatatlan aláírás"

(#1042) mr_ricsi válasza Lézerparaszt (#1040) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az enyémre 814W jött ki"

A valóságban a fele körül van a géped csúcsfogyasztása. (Egész használhatóan, kis eltéréssel becsülnek ezek a kalkulátorok, nem?) :))
Windows asztalnál, amikor nem fut semmi, az unatkozó géped viszont megáll 150W-ból.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1043) mr_ricsi válasza Meza (#1041) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egyébként ha van fogyasztásmérőd, össze lehet vetni, hogy mekkora a különbség. Nekem 40 W jött ki, úgyhogy továbbra is fenntartom, hogy megközelítőleg jó, "

Az adataidnál látható konfigra 420W-ot ír a TT-s kalkulátor. Te mértél 380W-ot. Csak az a gond, hogy a 420W a tápról levett teljesítmény, a 380W pedig a konnektorból felvett. És a kettő között ott van a tápban eldisszipált veszteség. A tápod ~80% hatásfokú, vagyis 380W felvett teljesítmény mellett 304 W-ot adott ki magából.

A 304W és a 420W között +38% az eltérés.
Tehát a júzer kalkulál, aztán rátesz még egy kis tartalékot.

... és így van neked 400-450W-os helyett 650 W-os tápod. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1044) Meza válasza mr_ricsi (#1043) üzenetére


Meza
tag

Lehet, hogy neked 420W jött ki, mert a fő alkatrészeket bizonyára beírtad, de a CPU tuning, optikai meghajtók, LED-es ventik stb., már nincs odaírva, így ezzel te nyilván nem is tudtál kalkulálni.
Nyilván azzal is tisztában vagy, hogy milyen rendszer terhelésre volt állítva a TT kalkulátor, és bizonyára Te azt is tudod, hogy én milyen processzor és VGA használat mellett mértem a fogyasztásmérővel, tehát abszolút összevethető adatokat írtál. :C
Kiváncsi lennék, hogy az adataimnál lévő konfigot hogyan hajtanád ki egy 450-es táppal.
És persze a 40W különbséget is tudod, hogy a folyamatos teljesítmény, vagy a "peak power" közöttire értettem.
Ez most nem jött be... Számolgasd inkább a saját konfigodat.

Nem biztos, hogy baj az, ha van egy kis tartalék a rendszeredben lévő tápban, azért, hogy ha esetleg veszel egy nagyobb VGA-t, vagy egy plusz vinyót, akkor már ne kelljen azzal együtt mindig tápot is cserélned. De persze nem mindenki gondolkodik előre...

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#1045) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok! nem tudom, hogy jó helyre-e írok,de nem találtam más topicot, ahová feltehetném a kérdésem.

Ez ilyen gépem lenne:
MSI P45-8d alaplap
Intel Core 2 Quad Q6600 (tuningmentes)
Samsung 750GB Sata2
Western Dig. 250GB Sata 2
DVD író
És lesz benne egy HD3870 x2
Most az lenne a kérdésem, hogy merjek venni egy ilyen tápot? Deer P4 PFC 550W ATX Power Supply Elbírná a gépet ?
Előre is köszönöm a választ, nagyon fontos lenne :R

(#1046) celf válasza shteer (#1031) üzenetére


celf
őstag

köszönöm!

ezszerinted Sleep állapotban is ugyanennyi?
:R

(#1047) mr_ricsi válasza Meza (#1044) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Lehet, hogy neked 420W jött ki, mert a fő alkatrészeket bizonyára beírtad, de a CPU tuning, optikai meghajtók, LED-es ventik stb., már nincs odaírva, így ezzel te nyilván nem is tudtál kalkulálni."
A CPU tuningról nyilván nem tudhattam, de egy optikait belevettem, nem hiszem, hogy a méréskor mindegyik működött volna. A ventik darabonként 1,2-3W-osak, és házhűtőből értelmetlen 2-nél többet használni, a LED-es venti 0.25W-tal fogyaszt többet, vagyis hanyagolható. Együttesen sem okoznak 10-15W-nál nagyobb eltérést a korábbi számításomhoz képest.

"Nyilván azzal is tisztában vagy, hogy milyen rendszer terhelésre volt állítva a TT kalkulátor, és bizonyára Te azt is tudod, hogy én milyen processzor és VGA használat mellett mértem a fogyasztásmérővel, tehát abszolút összevethető adatokat írtál."
Ha nem 100%-on hajtottad a CPU-dat és a VGA-dat, akkor a mérésed is értelmetlen, nem mutat semmit.
A TT alapértelmezett 90%-ában pedig van ráció, mert gyakorlatilag lehetetlen minden alkatrészt egy időben 100%-ra terhelni.

Számolgasd inkább a saját konfigodat.
296W a kalkulátor szerint, mérve 244W, a táp hatásfoka 70-75%, tehát a valódi tápigény 171-183W. Az eltérés 62-71%.

"Nem biztos, hogy baj az, ha van egy kis tartalék a rendszeredben lévő tápban, azért, hogy ha esetleg veszel egy nagyobb VGA-t, vagy egy plusz vinyót, akkor már ne kelljen azzal együtt mindig tápot is cserélned."
A tartalék fontos, de én hadd döntsem el, hogy mennyit teszek rá! Ne a kalkulátor, titokban, sunnyogva, ismeretlen százalékot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1048) mr_ricsi válasza ch003067 (#1045) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem tudom, hogy jó helyre-e írok,de nem találtam más topicot, ahová feltehetném a kérdésem."

Sokáig nem keresgélhetted, az biztos:
Mennyit fogyaszt a gépem?

És a Deer miatt fusd át ezeket is:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1049) mr_ricsi válasza celf (#1046) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ezszerinted Sleep állapotban is ugyanennyi?"
Nem ugyanannyi. Ha alaplapra dugod, akkor az alaplap egy része is fogyaszt, áram alatt lehetnek az USB-k, a billentyűzet és az egér.
Még az sem mindegy, hogy fesz alá helyezés vagy win leállítás után méred, mert különbség lehet a két állapot között is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1050) cut válasza mr_ricsi (#1049) üzenetére


cut
aktív tag

sziasztok!

Volna egy kérdésem... Van egy FSP 700w moduláris tápom... a gépembe lecseréltem a video karit gtx470 ről gtx 480 ra... minden más maradt a régiben... Egy játékkal szoktam játszani... Bad Company.... és a következőt produkálja... kb x perc után kifagy a gép....(1operc) a tápon két külön ágra van kötve a kari... a proci 90w ot fogyaszt....
Mi lehet a probléma? driver? táp?

válaszokat előre is köszi :R

Cut

134 piros pötty :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.