Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zip válasza mr_ricsi (#699) üzenetére


zip
tag

sajnos nem vagyok otthon, még nem tudom megnézni,,, mik a jó értékek?

kössz a fényképet, majd akkor veszek átalakítót (bár azt olvastam valahol, hogy a régi fajta csatlakozókon nics valamilyen 3,3V os rész? tehát nem teljes értékű az átalakítás)

...

(#702) mr_ricsi válasza C64 (#700) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Létezik valami speckó lcd kijelző, ami rácsatlakoztatható a tápra és kijelzi a szgép éppen aktuális fogyasztását watt-ban és amperban?"

Igen, létezik. De csak speckó táphoz lehet használni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#703) mr_ricsi válasza zip (#701) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"régi fajta csatlakozókon nics valamilyen 3,3V os rész? tehát nem teljes értékű az átalakítás"
A mai SATA vinyók nem használják a 3,3V-ot, ezért lényegtelen a megléte.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#704) zip


zip
tag

Most nézem, hogy a Chieftec GPS450AA-101A jelű tápom, lehet, hogy meg sem hajtja majd az i7-920 as procit a GAEX58-UD4-es lapban, mivel az alaplap manual-jában 8tűs ATX csatit ír, ezen a tápon meg csak 4 tűs van... vázze

...

(#705) C64 válasza mr_ricsi (#702) üzenetére


C64
őstag

Specifikusan csak egy típushoz, vagy fsp epsilon 700w-hoz is?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#706) mr_ricsi válasza C64 (#705) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"fsp epsilon 700w-hoz is?"

Ha bele van építve a mérőszerkezet, és az FSP forgalmaz ehhez a típusához kijelzőpanelt, akkor mérheted vele a géped fogyasztását, ha nincs gyári megoldás, akkor nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#707) mr_ricsi válasza zip (#704) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mivel az alaplap manual-jában 8tűs ATX csatit ír, ezen a tápon meg csak 4 tűs van... vázze"
A 8 tűs alaplapiba hivatalosan is bele lehet dugni a 4 tűs ATX12V dugót. Csak a 130W-os proci a túlhajtásához már lehet hogy nem lesz elég így a terhelhetősége.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#708) Cobra. válasza zip (#697) üzenetére


Cobra.
őstag

Én nem bíznám azt a gépet egy GPS450-re, mert nagyon a határon fog menni teljes terhelésen. Ha ennyit költesz a gépre, akkor már egy minőségi tápot is szerezz be mellé, Corsair HX450-es bruttó 20-21e Ft. Enermaxok kicsit drágábbak.
Azt a 80Gb-os IDE-s lemezt meg szerintem felejtsd el, csak felesleges zaj meg hőforrás.

[ Szerkesztve ]

(#709) mr_ricsi válasza Cobra. (#708) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A minőségi tápja jelenleg is megvan, ráér akkor cserélni, ha valóban szükséges.
Való igaz, hogy a proci nagyon határra terheli a 12V1 ágat, de a proci nem feltétlenül eszik annyit, mint amennyit a gyár maxra megad, a márkás tápnak pedig illik tudni a megengedett terhelés 97%-át is árammal ellátni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#710) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

sziasztok, azt szeretném megkérdezni h az alábbi konf kb mennyit eszik?

lap - asus m2n68-am
proc - amd athlon 64 x2 4400+ brisbane @2.8ghz
ram - 2x1 gb kingmax ddr2 800
vga - integrált

ez a tápom
[link]

elöre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#711) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Adott egy Asus 450-es táp, E5200(alap órajel), Gb P43-DS3L, 1 HDD, 1 DVD író, 2db 8*8-as venti éééés pár órája MSI 8800GTS 640Mb (G80)! A bibi az h pl szőrös fánk alatt a 12v leeseik 1.34-1.44-re és a többi fesz is icipicit esik. Alapon idle is 11.66V. Namármost a 8400GS alatt ezek az értékek közel 12-5-3.3 stb volt. Probléma ekkora esés? Az biztos, hogy langyi levegőt nyom terheléskor. Nem hittem volna, hogy ennyire le fognak esni. Köszönöm!
Full terhelés:

Mania! Megnézem, csak most épp összeraktam, nem kis meló volt!

[ Szerkesztve ]

(#712) Mania válasza Kolondrum (#711) üzenetére


Mania
senior tag

Mérd ki multiméterrel is.

(#713) Kolondrum válasza Kolondrum (#711) üzenetére


Kolondrum
félisten

11.2xx-11.4xxx... :W elírtam!

(#714) mr_ricsi válasza atidzsiforc (#710) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"sziasztok, azt szeretném megkérdezni h az alábbi konf kb mennyit eszik?"

100W-ig bezárólag, tehát a tápod simán elbírja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#715) mr_ricsi válasza Kolondrum (#711) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Probléma ekkora esés?"

Szoftveres mérés nem mérés, tehát mérd le multiméterrel!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#716) Kolondrum válasza mr_ricsi (#715) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó ma lemérem, mekkora esés fér bele?

(#717) Kolondrum válasza mr_ricsi (#715) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lemértem, így már minden rendben van! :R

[Idle 12V]

[Idle 5V]

[Full load 12V]

[Full load 5V]

Full load: Prime 95+szőrös fánk.

(#718) mr_ricsi válasza Kolondrum (#716) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4,75-5,25V és 11,4-12,6V.
A biosban is hasonlíts össze a műszerrel. Ha ott is jelentősen eltér, meg lehet próbálkozni egy biosfrissítéssel. Ha a biosban jobb a pontosság, akkor pedig próbálj ki más mérőprogikat is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#719) Kolondrum válasza mr_ricsi (#718) üzenetére


Kolondrum
félisten

A BIOS csak pár feszt ír ki, és ezek egyeznek az everest által kiírttal, tehát a 12V biosban 11.6x úgy mint everest alatt. Ezt a 11.8-at csak a multimeter mutatja.
A gép a lehető legfrissebb biossal van, mert alapból nem látta az E5200-es procit, megvétel után első dolgom volt ezt megcsinálni.
Minek higgyek? Minden szoftveres dolog 11.6-ot mutat idle.

(#720) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ja és a táp, ugye egy ASUS 450-es, van itthon egy csifi 450-es (smart) én megnéztem, teljesen egyformák, tehát minden alkatrész ugyan ott van mindkettőbe, és meg merem kockáztatni, hogy még az alkatrészek márkája is egyezik, egyszerűen más bőtbe van bújtatva. Az asus szép külsőt és kék ledes ventit kapott ennyivel tud többet.
[link]
[link]
[link]
[link]

Kis kiegészítésként annyit írnék a Q6600-os dologra, hogy nekem ha full load van tuningon, és nyár kemény 34 fok bent, akkor a tár (550-es csifi) pár perc után elkezd felpörögni, de teszi a dolgát, csak mesterséges körülmények között tudom a ventijét így felpörgetni.

(#721) mr_ricsi válasza Kolondrum (#719) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Minek higgyek?"
A műszeres mérésnek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#722) Kolondrum válasza mr_ricsi (#721) üzenetére


Kolondrum
félisten

Látom szeretsz idézni! :))
Köszi a választ, tanultam valami újat! :R

(#723) Met


Met
nagyúr

Ugye elég egy 400W-os FSP a konfigomnak? Tunning nincs

GIGABYTE GA-EP43-S3L
E8400 3.00GHz
COOLERMASTER Hyper TX2 RR-CCH-L9U1-GP
GEIL Ultra 4096Mb DDR2 800Mhz
SAPPHIRE HD4830
WD 320GB
Pioneer DVR 115-D
és egy 12cm-es házhűtő venti.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#724) 14adam válasza Met (#723) üzenetére


14adam
addikt

Persze,még tuningal is lazán vinné :)

(#725) Met válasza 14adam (#724) üzenetére


Met
nagyúr

köszi :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#726) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kérdésem az lenne, hogy [a két fekete] ugyan az a pont e, tehát, nyugodt szívvel köthetném e a 12V-ot az 5V-hoz tartozó GND-hez? És fordítva. Negatív mindkettő. Gyakorlatban működik ez egyértelmű. Pl: Venti pozitív lába sárgába (1.) , fekete pedig az 5V-os oldal GND-jébe, azaz elölről a 3.ba.
Remélem érhetően írtam. :F

[ Szerkesztve ]

(#727) mr_ricsi válasza Kolondrum (#726) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A tápból kijövő összes fekete közösítve van, és mindegyik test. Teljesen mindegy, melyiket használod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#728) Kolondrum válasza mr_ricsi (#727) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem voltam benne biztos, köszönöm! :R

(#729) kpal


kpal
veterán

Üdv!
Nekem van egy ISMART 420w-os tápom ,az elbirja eszt a gépet ? Core 2 duo e7400+8800 gts 320mb +2Gb ddr2 +1vinyo+ dvd iro ? Esetlek egy kis tuning is lenne, ha birja a táp. Ja és 12v-os ágon tud 18ampert.

[ Szerkesztve ]

(#730) (Bundás) válasza kpal (#729) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem nagyon hallottam erről a tápról, de használtan 2000 Ft körül árulták ami lehet elárul valamit. Ha kiveszed és kb. 20 deka a táp, akkor nem ártana kukába dobni és egy biztonságos példányt vásárolni. :U

(#731) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újabb kérdésem lenne!
Mi történik ha a 12V (sárga) és az 5V (piros) vezeték találkozik egymással, a szitu amire gondolok a másodperc tört részéig tartana "hiba" esetén, elvi síkon nem szabadna ilyen hibának fellépni az elgondolt szituba, de kitudja. Ráadásul úgy találkoznának ekkor, hogy fogyasztón keresztül kapna negatívat is (pl motor), tehát így (ez egy pillanatkép arról az esetről ha hiba van): [link]
OFF mert nem ide tartozik teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#732) mr_ricsi válasza Kolondrum (#731) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nagy gondot nem okoz, csak a vinyód elektronikája és az alaplapod száll el örökre. Ha különösen peches vagy, akkor a tápod is elszállhat, az pedig jó eséllyel minden alkatrészt visz magával a gépedből. Konkrétan a lakástűznek szinte már kifejezhetetlenül kicsi az esélye. Az utca végén a trafó biztosan megmenekül, és Paksot sem fogod túlterhelni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#733) Kolondrum válasza mr_ricsi (#732) üzenetére


Kolondrum
félisten

Wow, akkor adja ég h ne legyen hibás alkatrész! :D Mondom ez akkori eset ha valami gyári hibás alkatrészt fokok a kezembe és pillanatra a két ágat összeköti, hosszú...., írok ha túlélte paks. :))

(#734) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

FSP 400W (fehér táp) terhelés alatt pár percenként 20-30 másodpercre felpörög a ventilátora, de mint egy porszívó, aztán megint kussban van.
Más is tapasztata, vagy hibás a szabályzó áramköre.
Nekem az lenne a logikus, hogy folyamatosan növelné a fordulatot, szükség szerint.
:((

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#735) Dealer


Dealer
tag

Sziasztok!
Barbone PC-t akarok venni/épiteni és ezt a ASUS T3-P5G31A masinát csak 300Wos táppal adják.
Elég lesz az a táp egy ilyen konfigurációhoz?:
-e5200 cpu (tuningolva lesz)
-sapphire radeon 4830 512mb vga
-1x samsung ecogreen HDD 500gb
-1x lg dvd-r
-asus g31es alaplap
-tv-tuner
-wlan kari

(#736) mr_ricsi válasza Dealer (#735) üzenetére


mr_ricsi
veterán

- A HD4830 valószínűleg nem fér bele, mivel nincs 19mm-nél több hely, a Sapphire viszont 2 kártyahelyes
- A tápon valószínűleg nincs 6pines PCI-E tápcsati a VGA-nak
- A proci nem vehet fel 95W TDP-nél többet
- Valószínűleg nem fér a procira a gyárinál komolyabb hűtés
- Az egész gépet a tápventi szellőzteti. Ha neki kell a VGA és a CPU 200W-nyi melegét kihúzni, akkor vagy a táp, vagy a HDD, vagy mindkettő megsül. A tulaj pedig addigra megsüketül.

A barbone házakat nem tuningra találták ki, hanem arra, hogy egy kis hőtermelésű gép kis helyen elférjen, és ne hangoskodjon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#737) Dealer válasza mr_ricsi (#736) üzenetére


Dealer
tag

hm köszi:) így ebben a formában már elég hülye ötletnek hangzik

(#738) Dealer


Dealer
tag

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Ennek az oldalnak mennyire lehet hinni a fogyasztás kalkulálásban?

[ Szerkesztve ]

(#739) mr_ricsi válasza Dealer (#738) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha most akarsz tápot venni, akkor felhasználhatod úgy, hogy az új táp tudja az oldal szerint kalkulált teljesítményt a 12V-ján, és akkor a biztonsági tartalék, a jövő fejlesztései és a boltos megélhetése mind biztosítva lesznek.
Másra nemigen jó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#740) Kolondrum válasza mr_ricsi (#739) üzenetére


Kolondrum
félisten

Üdv!
Asus 450W, elég lesz tuningos E5200-höz, 8800GTS-el? G80-as! 1dvd író, 1 HDD, ennyi.
Per pillanat a CPU alapon van de idővel biztos adok neki. Ilyen Crysis alatt langyi a táp levegője. Én anno nem tuningra és ilyen VGA-ra vettem a tápot. Utólag találták ki. :(

[ Szerkesztve ]

(#741) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újra én! Csifi 550W, belepiszkáltam a VGA kártyám magfeszültségébe, azóta a táp hamar kiakad, azaz hamar el tudom érni azt h felbőgjön a ventije. Érdekes módon ekkor sem terheléskor bőg fel hanem utána, ha már terhelés alatt bőg akkor nagyon nagyon melege van és hosszú percekig abba se hagyja a hangoskodást.
Ez mit jelent? Közelít a teljesítőképessége határához és több órás ilyen terheléskor akár azt is mondhatja elég? Már elosztottam a VGA tápellátást a 3X18A-es (12V) ágon, de semmi változás.

(#742) zannor


zannor
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy egy kb. 3 és fél éves Chieftec 410 Wattos táp elbírna-e egy Gigabyte UD4P alaplapot egy 3-4 magos Phenommal, 4 Giga DDR3-al továbbá egy Radeon 4850-el (esetleg 4770 vagy a várva várt 4790) valamint pluszban egy Sata vinyó és egy dvd író. A táppal idáig nem volt semmiféle probléma elég jól bírta a strapát, ebből gyanítom, hogy nem a korábban sokat szidott hibás széria tagja (nem ledes).

(#743) Kolondrum válasza zannor (#742) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tuningolni szándékozol a jövőben? Mert ha igen kevés lesz. Ezt én mint laikus mondom.

(#744) zannor válasza Kolondrum (#743) üzenetére


zannor
tag

Egyenlőre csak annyi lenne a lényeg, hogy elinduljon vele, később esetleg tuningnál cserélnék, csak, hogy kibírja az a kérdés.

(#745) Kolondrum válasza zannor (#744) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát hallod én 2 napja alázom az 550es csifimet a ventije néha majd kiszakad úgy hűt, aztán megy.

(#746) (Bundás) válasza zannor (#742) üzenetére


(Bundás)
addikt

Széria hiba az széria hiba, attól még hogy nem jött elő. ;]

Amúgy kérdéses mennyire száradtak a kondik idő után, én annyira nem erőltetném a dolgot, ha egy olyasféle komoly gépet raknék a segge alá... :U

SymbianOS: annyi szerintem elég, hogy nem kell félteni azt az 550-est... :)

[ Szerkesztve ]

(#747) Kolondrum válasza (Bundás) (#746) üzenetére


Kolondrum
félisten

3 nap múlva olvass el! Biztos vagyok benne h el tudnám durrantani.

(#748) KMT válasza Kolondrum (#747) üzenetére


KMT
addikt

Max elérni, hogy lekapcsoljon.
Legalábbis jó esetben. :U

(#749) zannor válasza (Bundás) (#746) üzenetére


zannor
tag

Viszont ha jól tudom ebből volt javított verzió is... Egyébként játékoknál a processzor és a videokártyám is húzva szokott menni és még egyszer sem adta be a táp a kulcsot.
Tehát akkor ha jól veszem ki, akkor van rá esély, hogy elmegy, de tuning és hasonló az felejtős vele.

(#750) (Bundás) válasza zannor (#749) üzenetére


(Bundás)
addikt

Athlon 64 3000+@2500Mhz Chaintech vnf3 Sapphire 2600XT Ebben? Mert az új géped és ez nem egy kategória... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.