- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- urandom0: Kicsit most elfáradtam...
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
BlacKSouL #55547 üzenetére
Egy tipp:
A vezérelt áram alapelve, hogy a fogyasztó vállalja, hogy bizonyos berendezései csak meghatározott időszakokban kapnak áramot, cserébe ahhoz lényegesen olcsóbb áron juthat hozzá. Ennek fontos feltétele, hogy a vezérelt áram csak rögzített bekötésű eszközökhöz vehető igénybe.
Manapság a bojler és hőtárolós kályha táplálására jellemző a vezérelt áram, ám mivel ezek a legnagyobb háztartási fogyasztók, jelentős megtakarítás érhető el velük. A szolgáltatás eredeti, köztudatban máig elterjedtebb neve az éjszakai áram, mivel eleinte csak az éjszakai mélyvölgy idejére biztosítottak ellátást.
A hangfrekvenciás központi vezérlés (HKV) olyan vezérlési technológia, amely az elektromos elosztóhálózatot használja fel adattovábbítása. A rendszer előnye, hogy nincs szükség külön adatátviteli út kiépítésére, és az országos hálózaton keresztül egy adóval több százezer fogyasztó vezérelhető. Az adatátvitel impulzusmodulált hangfrekvenciás jelekkel történik, amellyel kisebb fogyasztói csoportok vagy akár egyes fogyasztók külön vezérelhetőek.
A hangfrekvenciás jelek kimeneti frekvenciaszintje 183,3 Hz és 216,7 Hz, az impulzusok adásszintje a névleges hálózati feszültség 1-4%-a.
----------------------------------------------------------------------------
Amit még hozzátennék: a központi antenna és a villamos hálózat közötti földhurokban létrejövő kiegyenlítő áramok elősegíthetik bizonyos zavarok beszűrődését az elektronikus áramkörökbe.
Ezt az antenna kihúzásával lehet ellenőrizni, galvanikus leválasztó beiktatásával is lehet próbálkozni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lenovo ThinkPad Z13 G1 (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Fractal Design Core 2500 ADATA 600W
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3391
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus H310M i3 9100F 16GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 970 4GB Zalman ZM-T7 FSP 400W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest