Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28551) #09634560 válasza SLYM (#28546) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mivel nincs forrás,igy hang sem lehetséges.lehet azért is villog a HDMI.

(#28552) #09634560 válasza robi0604 (#28548) üzenetére


#09634560
törölt tag

Semmi gond. Végülis az sem vethető el.

(#28553) SLYM válasza #09634560 (#28551) üzenetére


SLYM
veterán

az az igazság, hogy nem nagyon értem. el tudnád esetleg magyarázni részletesen, hogy mit kell csinálni? 3 óra alatt eddig sikerült eljutni, most olvassuk a használati utasítást, de elég kínai :F

az hangfalé pl más bekötést ír, mint az erősítő (mondjuk nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#28554) SLYM válasza #09634560 (#28547) üzenetére


SLYM
veterán

ezekszerint az antennát az erősítőbe kell bedugni? a HDMI kábellel kell összekötni az erősítőt a TV-vel. az erősítő melyik kimenetébe kell bedugni? (mert mindegyikhez más van írva)

(#28555) Thuglife válasza SLYM (#28554) üzenetére


Thuglife
senior tag

Figyelj...
mediaplayer/DVD/BluRay lejátszó ---> HDMI ---> erősítő pl. DVD jelzésű HDMI bemenetére!
A másik HDMI ami a TV-be megy, azt az HDMI out-ra kösd!

(#28556) SLYM válasza Thuglife (#28555) üzenetére


SLYM
veterán

értem, köszi. én a laptopról nézek filmet, de az ugye nem mindig van rákötve a TV-re. azt úgy nem lehet, hogy csak az erősítő a hangfalak és a TV menjen együtt?

[ Szerkesztve ]

(#28557) Thuglife válasza SLYM (#28556) üzenetére


Thuglife
senior tag

De lehet mert elvileg képes a tv-d az ARC-ra! A Pana tv-d 1.4-es HDMI bemenetére kösd rá az erősítőd, és szerintem a tv-n még be kell állítani h HDMI-n küldje el a hangot az erősítődnek (ARC)

(#28558) cekkk válasza Thuglife (#28557) üzenetére


cekkk
veterán

Na úgy néz ki beszerzek én is két pár NEOTECH KCS-200 kábelt, 3500FT per pár áron. :DDD
Na majd kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb a dune sztereó analógja, mint így, hogy az erősítő Dac-ját használom.

Nem neked szántam Thuglife, félre nyomtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28559) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ujabb kérdésem volna avatottaktól.
ha a számgépet kötöm össze a daccal,akkor búg,mint a fene.az erősitő ugyanúgy földeletlen csatis,mint a DAC.
ha a denonba dugom a digit kábelt,ez szintén nem földelt csatis,akkor nem búg.

és valami borzalmas erővel búg,nem kábelhiba.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28560) GeryPc


GeryPc
senior tag

üdv mindenki

egy olyan problémám lenne hogy haverom vett egy Lg lcd tv-t meg pioneer házimozi erősítőt,a probléma elég érdekes mert jelenleg egy hdmi kábellel van összekötve a tv az erősítővel,ha dvd filmet néz akkor van a házimozin hang ,ps3-at is rákötttünk azon is van hang,gyakorlatilag mindenen van hang kivéve a sima tv adáson ,ott csak a tv hangszórója szól,néztük a tv beállításait is de ott se sikerült semmit "átállítani" hogy működjön,tudja vki a megoldást?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#28561) #09634560 válasza GeryPc (#28560) üzenetére


#09634560
törölt tag

valószinűleg analóg az adás,azért nem kaphat jelet.

(#28562) Dorian válasza cekkk (#28558) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a Kácsás "silver line" ha jól látom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28563) cekkk válasza Dorian (#28562) üzenetére


cekkk
veterán

Igen az.
Csak ennyiért meg érte szerintem lesz 2pár kábelem 1 áráért.

Viszont remélem nem járom vele úgy mint te, hogy egy idő után nem fog szólni. :(

(#28564) bajnokpityu válasza cekkk (#28563) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem még egy kácsa kábelem döglött meg ma.
nagy ritkán szól a fél oldalas rcam..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28565) Dorian válasza cekkk (#28563) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban jó ár érte, és ha gond van vele bármikor, termesztésen Kácsáék javítják-cserélik ingyen. Bár gondolom Debrecenben ez nem olyan megnyugtató :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28566) bittehilfmir válasza #09634560 (#28552) üzenetére


bittehilfmir
tag

Denon lesz, délután megyek is érte. Beugrottam Duna pláza Saturnba és ott is azt mondta az eladó, hogy ez szerinte is jobb nekem mint a H/K, mert nem csak mozira lesz és a Missionok is jobban szeretik a Denont. Köszi a segítségeket.

(#28567) bajnokpityu válasza Dorian (#28565) üzenetére


bajnokpityu
félisten

enyéimmel az a baj,h a forrasztás tökéletes.ezen mit javítanak?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28568) cekkk válasza Dorian (#28565) üzenetére


cekkk
veterán

Annyira nem :DDD Bár igazából ha baja van haza viszem és megcsináljuk otthon, csak azt nem tudom mi tud elromlani a kábelben ha a forrasztás jó, és nem sérült a csatlakozó, ha meg a benne lévő réz tört el akkor azzal nem tudok mit csinálni :)
Te elvitted már a tiedet?

(#28569) robi0604 válasza bittehilfmir (#28566) üzenetére


robi0604
őstag

Használd egészséggel a Denont, nem rossz választás, de az eladó jó nagy hülyeséget beszélt... :U

"jobb nekem mint a H/K, mert nem csak mozira lesz"
Ez sem hallotta még normálisan egyiket sem...

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28570) bittehilfmir válasza robi0604 (#28569) üzenetére


bittehilfmir
tag

Jó, nem így mondta szó szerint. Egy H/K-ssal beszélt, aki mondta neki, hogy inkább az amerikai piacra fejlesztik a H/K-kat, ahol külön van mozira, meg zenehallgatásra erősítő. És ezért a mozierősítőik nem olyan jók stereoban.

(#28571) Dorian válasza bajnokpityu (#28567) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem azt mondta a faszi, hogy akkor cserélik.

cekkk:
Még nem vittem el. Tegnap és tegnapelőtt is ott jártam a környéken (Construma) de mindkétszer elfelejtettem reggel elpakolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28572) bajnokpityu válasza Dorian (#28571) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem kimaradt most a konstruma.
pedig ingyenkredit...
mondjuk mint statikusnak ritkán adott plusz.
inkább a saját kecóhoz néztem volna lábazati burkolatot..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28573) Dorian válasza bajnokpityu (#28572) üzenetére


Dorian
félisten

Idén pontgyűjtés szempontból katasztrofális volt, a mérnökkamara alig adott. Bezzeg az építészkamara...

Közben újra próbálgatom az analóg-digit összeköttetést: analóg esetében kiszélesedik a színpad, az most már biztos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28574) clarlet167 válasza bittehilfmir (#28570) üzenetére


clarlet167
csendes tag

Miért, ez Japánba vagy bárhol máskép lenne? Zenélésre vannak sztereó cuccok, házimozira vannak házimozi erősítők, ez mindenhol így van, csak a csóró országokban többnyire nem válik szét a két kategória.

Ismét gratulálni lehet egy komoly szakembernek aki "egy H/K-ssal beszélt", na meg a fórumtársnak is, aki meg hallgat rá.

Engem annak idején egy saturnos nagytudású azért akart lebeszélni a heco szettről a jbl scs 178 javára, mert ugye márkatárs a harman és a jbl, azok passzolnak, nem a harman és a heco victa 500 szet. :W még jó hogy olvasgattam errefelé:)

[ Szerkesztve ]

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#28575) bajnokpityu válasza bittehilfmir (#28570) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amikor a 2106ot vettem,akkoriban a HKnak nem is volt direkt sztereo módja.meg akkoriban csomó hibás HK volt a piacon,igy nem foglalkoztam vele.azóta érintőlegesen hallotta m1-2 HKt, de kissé nyomulósnak,diszkósnak érzem őket.nem mondom,h ezáltal alkalmatlan lenne zenélni, csak az én izlésemnek a denon sokkal inkább megfelel.

lehet hasonló véleményt, sokkal jobban alátámasztva kapott valakitől,és esetleg inkább hallgatna finomabb hangszeres zenét.

én mostanság valósággal ujjászülettem, hogy végre olyan zenéket is hallgathatok, amiket régebben nem volt képes élvezhetően előadni a láncom.eleinte párom nem dijazta, de,h kedvenc énekeseit is hallotta, már nem takarja le a pocakját(h a leendő baba rossz zenéhez szokjon)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28576) robi0604 válasza bittehilfmir (#28570) üzenetére


robi0604
őstag

Sajnálom, de ahogy előttem is mondták, ez nem piacfüggő.

Vannak olyan integrált erősítők, amelyek gyönyörűen muzsikálnak sztereóban is, persze az nem ebben a kategóriában keresendő.

Nem lebeszélni akarlak a Denonról, mert nem rossz cucc és nem is rábeszélni a HK-ra, de az eladót hagyjuk, összevetés nélkül pedig nem tudod eldönteni, hogy melyik lenne számodra a megfelelőbb vétel.
Én többször hallottam a szóban forgó erősítőket, különböző kábelekkel és hangfalakkal, nem a levegőbe beszélek, de még így sem ajánlanám csak az egyiket, vagy csak a másikat, mert mások az elvárásaink és az ízlésünk.

Sancin (még egyszer elnézésedet kérem) csak azért lepődtem meg, hogy egyből kihagyta, mert még régebben tárgyaltuk, hogy a fúcsöröket nem tekintve, csatlakozásban, dinamikában nagyon jó ez a modell, karakterisztikája pedig sok embert magával ragadt.
Még a streames srácok is pozitívan beszéltek róla, a kategórián belüli sztereója és mozin nyújtott tudása miatt.

Bocs srácok,de nem akartam, hogy bennem maradjon... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28577) robi0604 válasza bajnokpityu (#28575) üzenetére


robi0604
őstag

Ez egy ésszerű érv, neked nem tetszett, de nem hallgattál egy eladóra, aki láthatóan alig hallgatott pár rendszert... :R

Mindegy a lényeg, hogy nem fog rosszul járni a Denonnal sem, bár nem tudom, hogy eddig milyen rendszere volt.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28578) cekkk válasza robi0604 (#28576) üzenetére


cekkk
veterán

Valamiért a H/Król az járja, hogy moziban nagyon jó, zenében meg nem jó. De ízlések és pofonok. Nekem tetszik, csak ki próbálnék mást is.
Viszont van egy olyan sejtésem, hogy ott azért akarták a denon árulni, mert abból lehet az eladónak nagyobb % esik le. Meg nem is értem, ott van a H/K márka boltja, és így le beszélik az embereket.

bittehilfmir
Ki próbáltad ott az erősítőket egyáltalán, ha már bementél abba a boltba? Mert ha már ott vagyok akkor Beüzemeltettem volna velük a Dali C8at ami ki van állítva és kipróbáltam volna azt a pár erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#28579) robi0604 válasza cekkk (#28578) üzenetére


robi0604
őstag

A jutalék az játszhat...

Én csak bátorítani tudlak a többi márka kipróbálására, főleg, ha az szintlépéssel is jár! :K

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28580) cekkk válasza robi0604 (#28579) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem túl magas árat adtam meg az erősítőre, és nem kapkodnak érte. Bár azért , hogy aki alkudozni akar annak legyen miből :DDD
Ha elmegy akkor szint lépés lesz, ha nem megy el akkor sztereó erősítő vásárlás lesz.
Csak ha olyat veszek ami jumperes ahhoz kell csinálnom egy végfok kapcsolót, mert ha több csatornás zenét hallgatok és az erősítő front pre outját kötöm rá akkor elveszik a többi csatorna és nincs lekeverve 2.0ba. Meg ha meg van bont akkor minden képen be kell kapcsolni a házimozi erősítőt is. Ezt egy kapcsolóval meg lehetne oldani.
Vagy ami nagy álmom és még mindig eladó egy primare A10 amin ezt megoldották egy kapcsolóval a hátán, és nem kell hozzá csinálni, csak az drágább masina. De ez a következő hó elején kiderül, hogy mennyi lesz a kasszában.
De mostanában inkább zenét hallgatok, és lehet jobb lenne egy jó sztereó, a H/K meg minden igényemet kielégíti mozin.

[ Szerkesztve ]

(#28581) robi0604 válasza cekkk (#28580) üzenetére


robi0604
őstag

Ne herdáld el azért, lesz, aki viszi!

A külön végfokkapcsoló, nekem valahogy nem jön be, torzítja a jelet és plusz hibaforrás.

Sajnos nem hallottam azt a prime-ot, de szerintem pár napig tátott szájjal közlekednél, ha megvennéd. ;]

Kíváncsi leszek, hogy mit sikerül majd összehoznod.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28582) cekkk válasza robi0604 (#28581) üzenetére


cekkk
veterán

Hát szerintem ha minőségi alkatrészből csinálnám, normális kábelekkel nem lehetne észre venni. Csak nem néztem még utána, hogy mennyiből lehetne kihozni, meg hol találok hozzá hifis szemmel mért minőségi alkatrészt , meg valami dobozt keresnem kell hozzá, legfeljebb a műhelyben szétnézek, és valamit kibelezek :) De ha már ez is 20-30 között jönne ki akkor bele sem kezdek, mert akkor már inkább primare :) Csak legyen még meg köv hó elején még :)
Az biztos hogy úgy járnék napokig :DD Lehet hetekig, :DD

(#28583) BBéci válasza robi0604 (#28581) üzenetére


BBéci
titán

Inkább átdugdosnám a banános kábeleket, kapcsolót nem iktatnék a rendszerbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28584) robi0604 válasza cekkk (#28582) üzenetére


robi0604
őstag

Ha saját magad akarod elkészíteni, lehet kísérletezgetni, de nem lesz olcsó...

Maradj inkább a primare-nál! :K

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28585) robi0604 válasza BBéci (#28583) üzenetére


robi0604
őstag

Teljes mértékben egyetértünk!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#28586) cekkk válasza robi0604 (#28585) üzenetére


cekkk
veterán

Laci is csinál odaát HFK-et, és sokan hallgatták, és mindenki arra jutott, hogy nem hallható a rendszerben, de szerintem nem ér 40ezret, igaz a doboz szép és jó az anyag is , munkája is van benne, na de akkor sem :DDD . Egy jó minőségű relé kéne a HK-n meg van ugye AC outlet, azt belevezetem a kapcsolóba és ha be van kapcsolva a H/K akkor bontja az elő és végfokot és a frontok jelét engedi át, ha pedig nem kap feszt akkor zár és sztereóban lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#28587) python1


python1
veterán

Helló! :)
Érdekesség kép nekem most lesz meg remélhetőleg a 3. H/K erősítőm,tehát egyszerre lesz 3 H/K-m.Ja és egy H/K CD és egy H/K DVD lejátszó.
Nekem tökéletesen bejön zenére is mint mozira! :DD
Nem fogok váltani sem! :N

[ Szerkesztve ]

(#28588) Dorian válasza python1 (#28587) üzenetére


Dorian
félisten

Erről jut eszembe, hifista havernak nagy büszkén mutatom az új cuccokat, bekapcsolja a H/K CD játékost, elröhögi magát "Mi ez, karácsonyfa?" Valóban, kicsit csicsás a sok élénk kék világító gomb... :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28589) python1 válasza Dorian (#28588) üzenetére


python1
veterán

Olyan AMERIKÁS filling. :DDDMcIntosh.
De legalább ki lehet kapcsolni! :K

[ Szerkesztve ]

(#28590) Dorian válasza python1 (#28589) üzenetére


Dorian
félisten

Az enyémen csak a display-t lehet halványítani vagy kikapcsolni, az meg pont nem élénk-kék, a gombok feliratának világítása brutál :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28591) python1 válasza Dorian (#28590) üzenetére


python1
veterán

Őőőő igen volt ilyen korszaka is.
Gondolom neked is volt ilyen korszakod!?
Nekem volt,VAN! :DÍgy is szeret aki szeret,belülről az maradtam!
Legalább ha ránézel ezek után, akkor kicsit eszedbe juttatja a Karácsonyt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28592) Dorian válasza python1 (#28591) üzenetére


Dorian
félisten

Az biztos. Meg a halk szavú haveromat, aki ritkán szólal meg, de akkor az ütős :)
Mellesleg nekem meg az ő Yamaha cdx 1000-ese (vagy 1100?) '80-as évek feeling.
A Marantz-ok tetszenek nagyon.

Egyébként ma délután olyan CD-ket hallgattam, amiket utoljára a régi rendszeremen, és DVD játékoson. Hatalmas élmény volt újrahallgatni őket.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28593) python1 válasza Dorian (#28592) üzenetére


python1
veterán

Igen.
Jó újra hallgatni őket és kell is! :K
Tényleg: bor vagy sörös vagy?

[ Szerkesztve ]

(#28594) Dorian válasza python1 (#28593) üzenetére


Dorian
félisten

Mindkettő :D Mostanában a tömény szokott kimaradni, biztos öregszem :)
Borból a száraz vörös, leginkább villányi vagy egriből a kisebb kézműves jellegű pincészetek, vagy egy könnyed rozé, amire a csajom szoktatott rá.
Sörből viszont akármennyire is igénytelen és nem menő, de inkább a Heineken típusú könnyed fajtákat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28595) bajnokpityu válasza Dorian (#28588) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HK CDd van?
nem marantz?

nem igazán értem ezt az elő-végfok nyűgöt.mi azzal a gond,hogy a jelforrásból digiten megy a jel a HM erősitőbe, analógon a sztereoba.ha HM kell, akkor átváltok a sztereon arra a z inputra,ami a HM erősitő front 2.0 előkimenete,egyébként meg HM nélkül analóg imputon hallgatom a sima sztereot.

nincs dugdosás,összesen inputot kell választani a sztereon.jó,hát nyilván bukok valamit azon,h dupla előerősités van házimozin,de ott valahogy nem zavar.de sztem nagyfeszültségű hangfal szintű jelet váltani gázabb..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28596) cekkk válasza bajnokpityu (#28595) üzenetére


cekkk
veterán

Az a baj vele, hogy nem egyformán erősödik a jel. és így a sztereón hozzá kell állítani minden esetben manuálisan, amit vagy jól eltalálsz vagy nem :((

De találtam most szép műszerdobozokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#28597) bajnokpityu válasza cekkk (#28596) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na ezt nem vágom.
sztereon jó alaposan feltekerem bő félállásra,és onnastól a HM mérsékli a jelerősséget, távirányitva.

egyébként nagyon ritkán állitok hangerőn...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28598) cekkk válasza bajnokpityu (#28597) üzenetére


cekkk
veterán

De a te erősítődön bontható az elő és végfok, vagy nem?

(#28599) bajnokpityu válasza cekkk (#28598) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem

eladó Kawasaki j300 robogó

(#28600) python1 válasza cekkk (#28596) üzenetére


python1
veterán

Nekem van egy olyan H/K erősítőm amiben lehet bontani az elő és végfokot.
Ha kell le tudom fényképezni a belsejét?
Mondjuk ez nem mond sokat neked gondolom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.