Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kopaszodás, vagy hullás?
Foltokban, vgy mindenütt?

I am having fun staying poor.

(#4) busman


busman
addikt

Örökletes, ráb@sztál! :DDD (Bocs nem hagyhattam ki)
Túl sok hormon!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6) arpi6k válasza busman (#4) üzenetére


arpi6k
addikt

:C

Intel & ATI

(#7) neduddki válasza szabi6k (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Egyszer mar sikerult ogencsak vissszafogni vele ahajhullasomat, de keszulj horrorisztikus kocsegekre, de nekme segitett Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) arpi6k válasza neduddki (#7) üzenetére


arpi6k
addikt

Mennyi idő után 6nak ezek a szerek?

Intel & ATI

(#9) neduddki válasza arpi6k (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat en ha jol tevedek fel evig csinaltam normalisan es nalam ugy 5-6 evre hejre kapta oleg szepen, az elso nehany het veszejjes, mert nalam a lerakodasok felmarasaval kezdtek, hat frissen esett ho volt a rajtam minden, de utanna egesz szepen eltunt, de mostanaban ujr akezdte /korpasodas/, tan el kene megitn menni...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Esetleg próbáld meg borotválni egy darabig a fejed.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#13) arpi6k válasza rup1u5 (#11) üzenetére


arpi6k
addikt

Úgy nagyon ronda lenne...:)

Intel & ATI

(#14) DarkFater válasza arpi6k (#13) üzenetére


DarkFater
tag

Azért ez gáz.

Utóbbi 1-2 évben nekem is megindult jobban és mostmár szép magas homlokom van. :D :D :D

Múltkorában a margit híd budai hídfőnél ott az OTP fiók mellet az utcán láttam olyan világítós utcai hírdetőtábla szerűségen hírdette magát egy hajklinika.

Ha megér annyit sétálj el oda....

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#15) Yaye válasza szabi6k (#1) üzenetére


Yaye
őstag

20 év fölött a haj hullik, ritkul, vékonyodik, ez már csak így van. Egy ősi igazság szerint a hajhullást egyetlen dolog állítja meg: a padló. De ez szvsz azért nem egészen igaz, mert a hajhullásnak legalább három oka lehet. 1. Természetes hajcsere. Naponta átlagosan kb 100 hajszálad hullik el végelgyengülésben. Ezek helyett a hajhagymák rögtön elkezdenek újat növeszteni. 2. Vannak olyan vitaminok meg ilyen-olyan anyagok amik az egészséges bőrhöz-szőrhöz szükségesek (nézz utána a neten), ha ezekből számottevő hiány mutatkozik, akkor hullik (az év egyes szakaszaiban ennek nagyobb a valószínűsége), de ezek pótlásával van esély a megállítására. Gyógyszertárban lehet kapni direkt az egészséges hajnövekedéshez szükséges vitaminokat tartalmazó kapszulákat (pl Revalid). Állítólag segít az is ha mechanikus úton (kefével, masszírozással) rendszeresen serkenti az ember a fejbőr vérellátását. 3. Az öröklött hajlamokat azonban nem tudod kiütni, ha apád is már kugli volt harminc évesen akkor kár is erőlködnöd :D 4. lehet hogy valamilyen bőr-, vagy más betegség tünete a hullás, ezért erős hullás esetén mindenképp érdemes bőrgyógyásznál kezdeni.

Végső megoldás, ha már kezd nagyon cikivé válni a dolog, a nagyon rövid tüskehaj, az félig már kopasz emberkéket is szalonképessé varázsol.

(#16) DarkFater válasza DarkFater (#14) üzenetére


DarkFater
tag

Jut eszembe!

Varga fél hajszesz. Én próbáltam, de iszonyúan viszketett tőle a fejem és a szagát sem bírtam. :)

Ugyanakkor sokan dícsérték, hogy használ és cca 2 hónap után látható eredménye van. Ugyanakkor nekem gyanús, hogy mind nő volt és lehet, hogy az a hajszesz inkább az ő biológiai folyamataikhoz passzol jobban. :D

Viszont az is tény, hogy anyám is kipróbálta és télleg sűrűbb lett a haja.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#19) viharhozo


viharhozo
addikt

Maximum szepsegtapasz lehet, de mar tobb orvos kollega is megerositette, h a kopaszodas es a szexualis teljesitmeny kozott egyenes aranyossag all fenn.
Az ok hormonalis, a reszleteket viszont mar elfelejtettem, a konkluzio eleg volt. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#21) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az asszonynak szülés után kezdett hullani a haja. Sok mindent kipróbált, végülis egy valami állította meg. A gyerek miatt nekiálltunk háztól tejet hordani. Persze többet hoztunk, a többi az asszonyé lett. Na, ekkor látványosan abbamaradt a hajhullása. Egyébként örökletes dolog a hajhullás, és a genetika ellen nincs mit csinálni.

[Szerkesztve]

(#22) bali79


bali79
tag

Amikor nekem hullott hajam kb. két-háromnaponta mostam samponnal, de mindig kényelmetlenül éreztem magam, gyakran viszketett a fejem, a hajam száraz, töredezett volt :DDD (de tényleg). Aztán átálltam arra, hogy nem samponnal mosom, hanem csak vízzel minden este jól átmosom. Nem tudom, hogy ettől vagy mástól, de elmúlt. Sampont csak nagyon ritkán használok (1/hónap kb, hajvágás után :)) ).
Szerintem drága kenőcsökkel meg vitaminnal nem sokra mész, ha rendesen eszel, akkor ezek elméletileg megvannak.

A Mi Termékünk már bizonyított, használjon Ön is Csapvizet(TM) :)

Mindenre van félmegoldás!

(#23) Nh Shevits


Nh Shevits
csendes tag

Tehát minél többet kúr az ember és minél jobban csinálja annál jobban hullik a haja?? Jézus innentől kezdve a faszom se fogom verni, nem hogy egy nőre nézzek! Na jó éj mindenkinek, csak tudattam bátyóval hogy a hajhullás bizony elkerülhetetlen szóval még pár év és egymás fején látjuk a másikat. :Y

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#24) arpi6k válasza Nh Shevits (#23) üzenetére


arpi6k
addikt

Olyanok lesztek a mint a faterotok. TELJESEN! :)

Intel & ATI

(#25) Zoli bácsi válasza Nh Shevits (#23) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ne szarj be! Én 17-25 évesen rámásztam a barátnőimre naponta volt hogy 5x. De legalább 2x. Most 30 fölött is megvan a napi 2, átlagba. Aztán annyi a hajam, hogy nem győzöm nyiratni :DD

(#27) Nh Shevits válasza Zoli bácsi (#25) üzenetére


Nh Shevits
csendes tag

Gondolom neked nem olyan faterod van hogy Kojak megirigyelné, továbbá nem olyan bátyád hogy néhány haj már csak hírmondónak maradt a fején, továbbá a rokonságban a haj mint olyan elég ismeretlen fogalom a férfiak körében. :F

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#28) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#25) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mint fentebb írtam, nálunk az asszony haja hullott ki....:DD

(#29) Nh Shevits válasza Zoli bácsi (#28) üzenetére


Nh Shevits
csendes tag

Akkor a kép amit betettél magadnak nem takarja a valóságot... Jó neked. :(((

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#30) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

A hajhullás gyakran a vitaminhiány miatt alakul ki. Szerintem próbálj meg egészségesebben táplálkozni (sok zöldség gyümölcs) illetve érdemes lenne elkezdened egy pár hetes tisztítókúrát tartani (frissen facsart gyümölcslék, gyógyfüvekből teák = utánna kell nézni, mit ajánlanak a szakkönyvek, most pontosan nem jut eszembe, talán a csalán tea, hogy felfrissítsd a vérellátást a fejedben, illetve vegetáriánus étrend).

(#31) Zoli bácsi válasza Nh Shevits (#27) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igazad van, nagyapám 80 évesen halt meg, félig volt ősz. Apám 60 éves, nem hullik a haja, és nem is őszül. Nekem 35 évesen alig van ősz hajszálam, és nem is hullik. Pedig fiatalabb koromban a zuhany alól kiszállva télen motorra ültem, úgyhogy ráfagyott a víz a fejemre. Azt mondták, 30 éves koromra megkopaszodom. Hát nem így lett. Genetika, ezt örököltem. Hurrá, nem kopaszodom! de lesz cukorbajom, infarktusom, meg agyvérzésem. (Főleg hogy 1 kg vagyok! A fürdőszobamérleg csak 125kg-ig mér, azon felül még egy kilóval megy. A 125 ugye már 0) A genetikánkat nem mi választjuk.

(#32) Nh Shevits válasza Dr.Momo (#30) üzenetére


Nh Shevits
csendes tag

Kösz a tippet, akkor én inkább megelőzök mert még nem vagyok vészes! Na csátok mára!

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#33) Shy


Shy
tag

25 éves vagyok és erősen hullik nekem is a hajam, én VELFORM nevezetű hajnövesztővel kenegetem ez kb 1 hónap után megállította a hullást de nőni nagyon lassan akar. Pár napot-hetet kihagytam a kenceficéből ugyanis napi 2x kell kenni és ugyanúgy hullik mint előtte... :DDD Hozzátenném faternak baromi sűrű haja van...

Kell, vagy rakom el?!

(#34) Dr.Momo válasza Shy (#33) üzenetére


Dr.Momo
tag

Neked is azt ajánlanám, amit fentebb a kollégának. Többnyire a szervezet belső helytelen működése okozza a külső gondokat! Próbálj meg felkeresni egy természet-gyógyászt...

(#35) arpi6k válasza Shy (#33) üzenetére


arpi6k
addikt

És a muterodnak??? :)

Intel & ATI

(#36) rup1u5 válasza arpi6k (#13) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szabira gondolsz vagy a fejre úgy általában?
Nem viccből javasoltam. Ha 1-2 hónapig borotválod erősödnek a hajhagymák. Közbe lehet mindenféle kenceficével még rásegíteni. Egy darabig én is borotváltam de nem ezért. És a csajoddal is új perspektívák nyilnak, mikor a frissen borotvált fejbúbodat nekinyomod a puncijának. Jól fog szórakozni.
Egyébként meg vannak jókis fejfedők amikkel dizájnossá és egyedivé teheted a csupasz fejed. Csak kreatívan. Szerintem meg amit a természet eldöntött az ellen kár kűzdeni. Ha már úgyis a génjeiben van valakinek. Sok pénzért venni mindenféle csodaszert meg csak átmeneti megoldás.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37) aesir


aesir
veterán

A régi amalgámos fogtömések is okoznak hajhullást. Ki kell cseréltetni fehértömésre és megszűnik.

Van saját életem...

(#40) hunt3r


hunt3r
csendes tag

nekem is anno eszmeletlenul zsirosodott, meg korpasodott :/
elmentem borgyogyaszhoz, adott ilyen pattanas elleni gyogyszert, ami szaritotta boromet is. igy megszunt a zsirosodas, hajamat 1 evig borotvaltam
igy rendbejott fejborom teljesen (szep sima lett, semmi seb, vagy lerakodas) es most eros, alig zsirosodo, suru hajam novekszik. mondjuk elotte is suru volt meg minden, csak nagyon viszketett izzadsagtol, stb. de borgyogyasz sokat tud segiteni.

ASUS P5B deluxe wifi, C2D 2.13@2.89 ghz, zalman 9500, 2x1024 mb ddr2 geil ultra kit, ASUS N7800GTX 256mb, BENQ FP222wa 22''

(#41) Yaye válasza rup1u5 (#36) üzenetére


Yaye
őstag

''Ha 1-2 hónapig borotválod erősödnek a hajhagymák.''

Miért is tennék? :F Ez téveszme, a hajszál maga halott anyag, semmilyen módon nem veszi észre a szervezeted ha levágod őket.

''És a csajoddal is új perspektívák nyilnak, mikor a frissen borotvált fejbúbodat nekinyomod a puncijának. Jól fog szórakozni.''

Csak vigyázz mert rádtapad és nem bírod leszedni :DDD

(#42) Dr.Momo válasza Yaye (#41) üzenetére


Dr.Momo
tag

''-a hajszál maga halott anyag, semmilyen módon nem veszi észre a szervezet, ha levágod őket.''
Ebben tévedsz... A hajad is te vagy, hozzád tartozik, hordozza a génjeidet. Lehet, hogy testileg nem hat (illetve nem érzed), ha levágod, de teljesen más lelki állapotba kerülsz egy hajvágás után.

(#43) aesir válasza Dr.Momo (#42) üzenetére


aesir
veterán

Ebben teljesen igazad van. Nem fáj, mert nincsenek benne idegek.

Yaye-nak viszont abban van igaza, hogy bármennyit borotválod, attól a hajhagyma nem erősödik.

Van saját életem...

(#44) tildy


tildy
nagyúr

Nekem is hullik, mondjuk nekem eleve rengeteg van, hatalmas varkocs.
Észrevettem, ha hosszú a hajam, akkor több hullik.Abszolute nem foltokban, hanem igy mindenutt, kb ahol kedve van.
Egy fesulkodesnel kijon legalabb 30-40 szal..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) tildy válasza aesir (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor miért nem javasolják a nőknek a lábukra a borotválást?
Lehet hogy a hajhagyma nem, de a haj igenis erősebb lesz, és durvább tapintású.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) aesir válasza tildy (#44) üzenetére


aesir
veterán

Nem több hullik, hanem jobban észreveszed mikor hosszú.

Van saját életem...

(#47) aesir válasza tildy (#45) üzenetére


aesir
veterán

Az hogy nem javasolják a borotválást egyrészt azért van, mert a borotvával könnyen fel lehet sérteni a bőr felhámját, ezáltal fertőzésveszélyesebb, másrészt pedig akkor ki venné meg a sok ''csodaszőrtelenítőkrémet'', vagy ki járna gyantáztatni.

Van saját életem...

(#48) faster válasza Yaye (#41) üzenetére


faster
nagyúr

Nem értek a dolog élettani hátteréhez, de akkor az mitől van, hogy a borosta (szakáll) megerősödik, ha gyakran borotválkozol?

[Szerkesztve]

(#49) tildy válasza aesir (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Hidd el, borotvától megerősödika szőrszál.Nem csak én mondom.Sőt, nemcsak én tapasztaltam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) aesir válasza faster (#48) üzenetére


aesir
veterán

Ez életciklusfüggő. Valójában akkor is megerősödik ha nem borotválkozol egyáltalán. Természetesen kimutatható az összefüggés a férfihormon-termeléssel. Mikor ez az életciklus végefelé csökken, akkor a szakáll is gyengébb lesz, pedig a férfi egy életen át borotválkozott.

Van saját életem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.