Hirdetés

Aktív témák

  • james

    aktív tag

    Nagyon sok jó hozzászólás volt idáig. :))
    Azt hiszem valamennyire mindegyik álláspontpontban van igazság és ez elég zavarbaejtő. Mert sem a terrorizmus nem elfogadható sem a diktatúra sem az értelmetlen embargó sem pedig a jogtalan agresszió. Ez igy, mondjuk nemcsak a topik-ot hanem az egész világot megosztotta... :)

    Az ENSZ bénázásáról is sok vita kering. Én azt hiszem az ENSZ bizonyos mértékig hasonló az amerikai esküdtszékhez, ahol színtén él a vétójog. A lényege az, hogy egy ember saját gyengeségei okán általában nem képes teljes mértékben objektíven dönteni. Ezért a ''bölcsek'' tanácskoznak és vitatják egymás érveit, s idővel, ha mindenki belátja a közös ( ! ) érdeket, csak akkor hozzák meg a döntést. Az USA-val az a gond, hogy nem a közös érdeket keresi, hanem csak a sajátját. Az ENSZ-t pedig csak akadálynak tekinti. Olyan ez, mintha az ügyész tárgyalás, ügyvéd és esküdtszék nélkül küldené villamosszékbe a gyanusítottat.

    Az európai aggályokat különben nagyon is meg lehet érteni. Pl. Oroszország déli határánál jogosan féli a katonai konfliktust, különösen úgy, hogy számos kereskedelmi kapcsolata is van a térséggel. Az északi területen a kurdok ellen benyomúló Török haderő 50-100 000 fő is ezt igazolja, ami beláthatatlan következményekkel járhat.

    Végül pedig, ha az USA egyértelmü bizonyítékot talált volna Szaddam atomfegyvereire vagy biológiai és vegyi programjára, akkor nem hiszem, hogy lett volna bárki is a BT-ben, aki nem állt volna ki Bush melett. Mert a közös érdek ezt diktálta volna.

Aktív témák