Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!
Most készülök venni egy Young cardo nevezetű matracot Bővebben: link érdekelnének vélemények hogy tényleg jók-e mert ugye a boltban az előadó jól elő tudja adni magát :)

Meg érdekelne a Billerbeck nevű matracokról is vélemény. Vagy akármilyenről ami gyógy és jó is. Tudtok olcsó helyet ahol lehet kapni ilyeneket?

mert ahol én néztem ott egy kék young cardo 55 rugó 90*200-as. Előre is köszi mindenkinek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#2) Trak válasza kíváncsi (#1) üzenetére


Trak
addikt

Érdemes kipróbálni ha lehet, mert egy ismerősnek van egy ilyen húdenagyongyógyító matraca, de hogy azon aludni nem lehet az tuti:))
Olyan kemény, hogy ő is vlamilyen puha takarókat rakott rá, hogy el bírjon aludni:)

Biomatracokat viszont ajánlom. Van a Matrackirály nevü hely (talán több boltjuk is van)m ahol jó sok féle matrac ki van rakva, ki is lehet őket próbálni.
Nekem a biomatracok nagyon bejöttek. Barátnőmnek puhább van, mert ő az oldalán alszik, nekem meg kemény, mert én hason. + nekem a hátam sem a legjobb. De ezen alszom több, mint fél éve, és sokkal jobb, mint eddig bármely ágyam. Sajnos árban 30któl a csillagos égig vannak ezek is, azt Neked kell eldönteni, hogy melyikre van pénzed/szükséged.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) kíváncsi válasza Trak (#2) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Márkája milyen a tiednek?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#4) Trak válasza kíváncsi (#3) üzenetére


Trak
addikt

Passzolom... holnap esetleg meg tudom nézni. Ha megtalálom:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) mikoljan válasza kíváncsi (#1) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Én csak ennek a cégnek (Bővebben: link) a matracáról tudok véleményt mondani, mivel egy Benell Cocos matrac ''tulajdonosa'' vagyok, közel másfél éve.
A matrac tényleg jó minőségű, strapabíró :) , kényelmes és megfelelő stabilitást ad a ramaty állapotban lévő gerincemnek, ami számomra nem utolsó szempont. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Árat ne kérdezz, nem tudom megmondani.

Azt tanácsolnám neked, hogy alaposan nézz körül, érdeklődj, próbáld ki a termékeket, mert nem mindegy, hogy min alszol, és az sem, hogy mennyibe kerül.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#6) Trak válasza mikoljan (#5) üzenetére


Trak
addikt

Ők aztán tudják mit kell a főoldalra rakni, hogy a férfiember megnézze a lapot:DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) kíváncsi válasza Trak (#6) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:)

Zsír az a matrac csak ár nincs :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#8) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Ennyire tojtok a gerincetekre vagy csak nem írtok ? :D

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#9) amargo


amargo
addikt

Hello!

Még valamikor párhónapja voltam a konstrumán (vagy min) és ott láttam egy eléggé fasza ágyat.. igaz ez nem csak matrac, de kókusz volt a matracban, hát valami baromi kényelmes volt!! csak az ára.. 250e..
viszont most rendeltem meg egy bondell rugós ágyat (cardo matracos) ez volt még elfogadható árban. szerintem piszok kényelmes!
(100 - 150).

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Három biomatracot tudok ajánlani:
Demko Feder Természetesen kell hozzá a dupla lécsoros alátét (de ha már megveszed érdemes megvenni az ágykeretet is) Egyben ~3-400.000.-

illetve
Medi Line forgalmaz jo biomatracokat.

A harmadiknak nem tudom a nevét, de a XII-ben a Délivel szemben van (Alkotás 11)

Ha jol akarsz aludni, és élni, nem sajnálhatod magadtol a jo ágyat, hisz az életed 1/4-ét abban töltöd!

...mint az közismert...

(#11) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Köszi mindkettőtőknek. Igazad van abban, hogy életünk 1/4-ét az ágyban töltjük de azért 3-400000HUF azért kicsit húzos érte :(

Amargo az a bondell rugós milyen? az kemény vagy puha fekvést biztosít? Ki is próbáltad ott ahol megrendelted ráfeküdtél? mert ha lehet én is meg fogom tenni ezt :)

De nekem szerintem marad a cardo young amit mutattam mert több száz ezret egy ágyra :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#12) amargo válasza kíváncsi (#11) üzenetére


amargo
addikt

Hi!

Nővéremnek ilyen ágya van :)
és párszor amikor nem volt otthon teszteltem (disznó módon kedvesemmel ;] )
és csak jókat tudok mondani róla! ahhoz képest, hogy rugós eléggé kemény! én eddig eléggé jól aludtam rajta.. a szélét sem tudod leülni, mint a legtöbb rugósnál. nem süpped be! és ahol vettem ott kilehet próbálni, nagyon kedves volt az eladó látva, hogy nagyon vacillálok :)
ahol veszem (még nincs meg, csak megrendelve) ha raktáron nincs, akkor 4hét kb az összeszerelési idő! viszont olyan szín választék van! hogy dönteni nem tudtam.. :(
Bővebben: link
eléggé szegényes a honlap.. de a választék a boltban kárpótol! :)
ui: ezekben az ágyakban cardo matrac van!
az én ágyam, mindennel együt 100e alatt van, pont akcióznak :) (na jó 99e 3száz.. de akkor is!)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13) kíváncsi válasza amargo (#12) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Heló!

na megvettem a young cardo-t egy menő orange színűt :)

Ezen is gondolkodtam de lesz a vásárolt cardo matrachoz egy nagyon tutti ágykeret majd csinálok képet ha kész lesz :)
Különben te ilyet rendeltél? : Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#14) amargo válasza kíváncsi (#13) üzenetére


amargo
addikt

Húúú mail értesítés nélkül nehéz észre venni.. bocsika

Grat az ágyhoz! már én is nagyon várom ezen vagy köv 7en meg kell már jönnie! :)

Én a SzenZanál vettem (rendeltem meg) nálam fontos szempont volt, hogy kinyitható legyen (itt cardo matraccal szerelik).. mert kicsi a szobám.. Itt magam válogatthatam össze, hogy mi kell az ágyhoz meg mivel kérem szövet, szín, párna.. stb.

Igaz vagy 30-40percig szevedtem ezzel mert akkora választék volt szín, szövet terén.
Tapasztalatok milyenek? kényelmes?
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16) kíváncsi válasza amargo (#12) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Nagyon zsír :) eddig mikor felkeltem mindig fájt a hátam ilyen i*keás kihúzható kanapém volt és mellékesen megjegyezve 89ezer volt :( ez meg olcsóbb de sokkal jobb. Igaz még csak egy Bill*erbeck ágyrácson van a földre lerakva de nagyon tutti :)

Várom már a te véleményeidet is de sztem biztos nem fogsz csalódni

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#17) amargo


amargo
addikt

Kalandor: Én olyan ágyat akartam elsőnek venni amiben az a préselt nővény van (én nem tudom mi az, kedvesem tudja) csak az ára eléggé necces volt 250e ágyal együtt (bár elgondolkoztam a megvételén, mert nagyon jó volt).. láttunk ketté vágottat, nővény és matrac keveréke volt.. ilyen téli nyári forgatós :)


Kíváncsi: Jó matrac lehet akkor! :)
már én is várom amint meg lesz az első teszt eredmény írok! :) (alvás, rúgózás.. stb)
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ezeket batran mwerem ajallani nagyon jok vele atapasztalatok, mongyuk az ara megnezese elott ujj e vhova es kapaszkogy meg:- )))) Bővebben: link
A credot dicseri jo nhenay hasonlo cipoben jaro esmerosom.
Nehanyan a kokuszsos tali nyari olda, fej, derek, lab, tomesu joszagokra eskusznak /aluttam mar ojjanon is nem is rossz:- ))))/
De egy jo derekajba is erdems beruhazni, mongyu en szeretem a700- tol felfel, arak szinten baracsagosak, az enyemben nicsennek femszalak szove de nagyon meg vagyok vele elegedve, es ah jol tevedek az enyem demco-s

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) neduddki válasza kíváncsi (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De hogy tojjunk gyere el es kisse hejre tesszuk, csak hogy lasd, hogy nem tojok agerincedre:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) Den válasza kíváncsi (#1) üzenetére


Den
veterán

sztem matracot nem jó úgy venni hogy kinézell egyet aztán annyi, minden embernek más az ideális.

én a demko federt ajánlom, ők rendszerben gondolkodnak, nem csak matrac van sokféle, de ágyrácsok, varilható keménységgel, ezekből és a martracokból rengetegfélee variáció képezhető.

ráadásul van egy számítógépes mérőeszközük, egy spec ágy amiree ha ráfexel megmutatja hol mekkora nyomás éri a tested és ennek megfelelően ajánlanak, matrac-rács kombinációt.

minden természetes anyagból készül, de még a birka amink a gyapját felhasználják, is csak garantáltan vegyszermentes füvet legelhet :)

a pólusban van pl boltjuk.

www.simson4t.hu

(#21) Den válasza kíváncsi (#11) üzenetére


Den
veterán

a bonell rugó az változó átmérújű tekercselést jelent, oldalról nézve hordó alakú a rugó, az az előnye, hogy nagyobb a rugóútja mint egy sima tekercselésű rugónak, mert a menetek terheléskor nem ülnek egymásra

www.simson4t.hu

(#22) kíváncsi válasza Den (#21) üzenetére


kíváncsi
senior tag

thx :)

meg az a jó a card*ban, hogy 2 év garit ad a huzatra/szövetre és 10 év garit a bonell-rugoztra. Mikor én nézegettem egy másik esélyes egy B*llerbeck APollo fantázianevű kaucsukubók készült matrac volt. De ez a cardo fiatalosabb meg narancssárga színű nagyon ütős :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#23) amargo


amargo
addikt

No meglett az ágy/matrac (már 2hete meg van, csak nem találtam ide és kellet tapasztalatott is gyűjteni)!

első nekifutásnak piszok jó!
Másodiknak is és sokadikra is! :))
bár ha azt veszem ez az első normális ágyam nem csoda, hogy nincs viszonyítási alapom.. na, de a lényeg, hogy nagyon jó! :)
alig lehet észre venni a rúgózást, mert kemény, de mégsem olyan mintha főldön lennék.
és a legfurcsább, kinyitható az ágy, de nem venni észre az érintkezéseket egyáltalán!
mindent egybe véve elégedett vagyok. igaz ez egy komplet ágy volt, de a matracé is dicsérlet :)

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#24) Integra


Integra
titán

haliho
félig off, de matracos téma:)
keresek felfújható 2x2 méteres matracot.
mivel elég kicsi a kecóm, nincsen vendégszobán, de kéne valami elektromotorral felfújható és strapabíró nagy matrac ha jönnek hozzám legyen min aludniuk.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na nekm is sikeralt beszerezni egyet, vmi torok Yatas Quartz nevu 10 ev garral arugokra /na erre kivancsi leszek ki birja -e de monguk keveset alszok ezeken/,
a legleso benyiomas irtozatosan vastag 28cm.... azita felfekszek az agyara nem le:- ))) kisse puhanak tuntek elsore sot meg a szel most is az ahogy maszokle rola/:- )))/ de nagyon kenyelems rajta aludni kihuztam rajta 6 ejszakat es semmi gond, szovla meg vagyok elegedve es msot 74-rol volt 54-re lehuzva /vagy vmi hasolo/ Bővebben: link aki el tugya o;vasi annak grat:- ))) vcolr gye masik iz de mist aszt nem tanalom...:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Én is már kb 1 éve nyúzok egy C*rdo young matracot nagyon jó :) minden reggel frissen és boldogan kelek még akkor is ha csak 4-5 órát alszok :)

Alatta ilyen rugalmas ágyrács van.

Ajánlani tudom de biztosan vannak ennél jobbak is de nekem ez még egy ideig tutti megteszi :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#27) curtis2


curtis2
tag

Én is offolok egy kicsit..
Keresek matracot Kecskemét környékén baráti áron. :)

curtis

(#28) csócsi válasza kíváncsi (#1) üzenetére


csócsi
újonc

Szia!
Tudok ajánlani neked jobb matracot. Szerintem a cardonak elég húzós ára van, a nevét nagyon meg kell fizetni. Nekem rottex matracom van amit az Ágyakháza nevű üzletbe vettem, ugyanazt tudja mint a cardo. Ortopédikus gyógymatrac, nekem nagyon bejön.
Üzletbe ki lehet próbálni, van honlapjuk is www.agyakhaza.hu

(#29) csócsi válasza curtis2 (#27) üzenetére


csócsi
újonc

Hali!

Tudom neked ajánlani Kecskeméten az Ágyakkháza nevű üzletet, van mindenféle jó matracuk, rugós, biomatrac.

Kecskemét Petőfi S u. 12 (fűrészfogasok)

Tel: 76/570-533

H-P: 9-18 KECSKEMÉT területén a házhosszállítás INGYENES!

SZ: 9-13 Kecskeméten kívűl 250.-Ft/km

www.agyakhaza.hu

(#31) Manitou


Manitou
addikt

Nekem olyan matracom van, amibe nem rugók vannak hanem levegőcellák. Amikor meghozták a gyárból a lakásba úgy volt feltekerve mint egy sátor. Szépen ki kellett teríteni és az oldalán lévő levegőréseken önmagát fújja fel, azt mondták 24-órát várjunk vele, mert addigra éri el teljes méretét, igaz már sokkal hamarabb használhatónak nézett ki, de mi azért megvártuk a 24 órát. Ha kell csinálok róla fényképet is. Kinézetre pedig tök jó szerintem :) Nem süpped be, felveszi az ember alakját fekvés közben, nékem tetszik. :D
Valami NASA technológia állítólag

[Szerkesztve]

(#32) lorcsi válasza Manitou (#31) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, kellene foto is
honnan rendeltétek?

(#33) Manitou válasza lorcsi (#32) üzenetére


Manitou
addikt

Ez úgy volt hogy muterék voltak valmi bemutatóra meghívva és ott rendelték, tehát nem ilyen boltból való dolog. Majd csinálok fotót is. :)

(#35) Manitou válasza Kalandor (#34) üzenetére


Manitou
addikt

Nem tom, ez 18 cm vastag (most mértem meg). A NASA technológiát pedig egy bútoráruházban mondta az eladó, ahol volt kitéve egy hasonló csak komplett ágyként :U

Csinálok képet és akkor majd meglátod hogy ugyanaz-e :)

[Szerkesztve]

(#37) Ariadne


Ariadne
őstag

Up a topiknak, matracot keresek. :) Fentebb írtatok vákuumos matracokról, ami kicsire összetekerve érkezik, és hagyni kell, hogy felfújja magát. Van már tartósabb tapasztalat is vele, nem ''gödrösödik''? Másrészt számomra nem derül ki a netről, hogy vissza is lehet-e csavarni őket mondjuk költözéskor, vagy ha már egyszer kirúgta magát, úgy is marad.

Plz, aki tud válaszokat, plusz egyszerűen van tippje még, milyet érdemes venni, írjon. :R

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#38) Ariadne


Ariadne
őstag

Réges-régi topik, de hátha nem egyedül vagyok matrackeresőben.

Még nem találtam meg azt a mocsarat, tudjátok... ;)
Az sem világos senki előtt, hogy a matracok léte mire jó. Hatalmas, barátságos, fészeklakó teremtmények ezek, és a Squornshellus Zéta mocsaraiban élik sajátos kis csendes életüket. Sokukat elfogják, lemészárolják, kiszárítják, elszállítják és alszanak rajtuk. Úgy tűnik, ezt ők nem veszik rossz néven, és mindegyiküket Zemnek hívják.
(Galaxis útikalauz stopposoknak)

Na szóval elkezdtük nézegetni őket, és rugósmatracilag érdekes eredményre jutottunk eddig. Elsőnek próbáltuk a Cardót - rettentő kényelmes, tényleg, egyszerűen tökéletes matracot találtunk - 240k-ért... Ágy nélkül...
Ikeás matracok közül mind kiesett, mert nagyon puhák. Fura, mert olyan jó hírük van, meg ezekre is van 10 év garancia, de kényelmetlenek nagyon.
Amit még nem néztünk, de hátha van valakinek tapasztalata: Rottex, Matratex, Jysk sajátmárkás matrac. Zsákrugósokról van szó egyébként, szerintem az a legtartósabb.

Szóval ha van valakinek tapasztalata jó vagy rossz, örülnék, ha leírná. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#40) dokar válasza Ariadne (#38) üzenetére


dokar
addikt

3 hete saját kéróba költöztünk, ágyat még nem vettünk, hanem 4-5 paplant raktunk egymásra, alá hálózsák kiterítve, tetejére pedig plédet, hogy leszorítsa, majd végül a lepedő és az ágyneműk. érdekes módon az egyik legkényelmesebb fekhelyünk.ne dőlj be a reklámdumáknak. cardót és a hasonlókat felejtsd el, ez lehúzás, rablás, fosztogatás. vegyél vmi noname keményebb matracot, aztán csoki.

extra - SEXRay

(#41) Ariadne válasza dokar (#40) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a baj, hogy eddig egyik sem tudott a nyomába érni. :( Az elmúlt 10 év albérletes szenvedései alatt aludtam én (-tunk mi) már mindenféle régi ágyban, szivacsokon, és most van az a pont, hogy elég. Elég abból, hogy megtörten ébred az ember, derék-hát-vállfájással, fáradtan, hogy nem tud kinyújtózni rendesen, hogy túl kemény, hogy túl puha... Ehh, most már olyat akarunk, amit megveszünk, tökéletes és sok évig jó lesz.

Másrészt van szerencsém rendszeresen külföldre járni pár napra dolgozni, és akkor jó szállodákban szoktam lakni. Na és azok az ágyak ott, egyszerűen mesések! Legalább 30 centi vastag, fix ágyalapú, jó kemény rugósmatracok szoktak lenni, nagyon pihentetőek, ezért keresünk ilyet.

Ma megpróbáltuk a Jysket is, és meglepően jó volt, a top táskarugós matracuk közelítette a Cardót, csak egy fokkal volt puhább annál. Feleannyiért. :) A Matratexben nagyon bízom még, meg a Rottex is érdekel.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42) Matracok


Matracok
újonc

Hogy válasszuk ki a megfelelő matracot?

A matracnak mindenkor gondoskodnia kell egészséges testtartásáról, hogy tökéletesen pihenhessen, és frissen fiatalosan ébredj fel minden reggel.

Ahhoz, hogy nyugodtan és mélyen tudj aludni olyan matracra, van szükség, ami teljesen felveszi a test alakját és így mély álomba ringat.

A matrac anyaga olyan anyagból készüljön, ami felszívja a párát és felveszi a környezet hőmérsékletét. Így a matrac mindig száraz marad, és télen gyorsan átmelegíti a testet óvva a didergéstől.

Mik a legfontosabb matrac tulajdonságok?

Természetes alvó testhelyzet biztosítása.
Megfelelő ágykeret biztosítja a matrac állandó levegőzését.

[ Szerkesztve ]

<a href="http://www.alvascentrum.com/">Matracok</a> és ágyak, hazai és nemzetközi gyártóktól az Alváscentrumben.

(#43) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Dormeo matracokról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv, Milán

(#44) Espla


Espla
aktív tag

(#45) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kicsit kihalt a topik.
Levital matracot próbált már valaki?

(#46) mzso válasza koxx (#45) üzenetére


mzso
veterán

Nem kicsit, nagyon.
Érdekes, hogy egyes hasonló témák meg pörögnek ezerrel, mint a háztartási gépek, de bútoros az egy sincs.

Én arra lettem volna kíváncsi, hogy az Intex Pull-Out átalakítható ágyakról mit gondolnak az emberek.

(#47) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagy itt a csend, de hátha benéz még valaki hozzáértő: 160x200-as matracot keresek, ami bírja a gyűrődést 2 emberrel, és kényelmes.

Tegnap este megint kinyírtunk egy ágyat feleségemmel, és kezd ebből már nagyon elegem lenni, mert nem szeretek évenként ágyat / matracot venni. Én sajnos 100+ kg vagyok most.

A JYSK-nél kezdtem el a keresést, eddig Ő szimpatikus (szuper ár), de tartok tőle, hogy nem bírná a terhelést. Vagy mégis?

(#48) Fred23 válasza Fred23 (#47) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez jobb esetleg? Kábé egyformának tűnnek.

(#49) Fred23 válasza Fred23 (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hátha valakinek még hasznos lesz: beszéltem több matracos eladóval, és rugósat nem ajánlanak 100k alatt, mert ilyenből nagyon drága a jó. A fentebb linkeltek 1 év alatt megpusztulnának nálam.

Hideghab matracot érdemes venni, ennek legalja kábé 85k a 160x200-as méretben:

(#50) Degeczi válasza Fred23 (#49) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mire jutottál végül?
Teljesen hasonló helyzetben vagyok, szintén 160x200 matracot lenne jó nézni a lassan már széteső (rugók fölötti kényelmi réteg foszlik, és persze megereszkedtek a rugók is), kb. 20 éves régi, bonellrugós helyett, szintén 100+ kg-ra.

Sajnos Szeged környékén, ahol csak a nem vmi olcsó Matrackuckó van (persze akad Jysk is, de azok a matracok vagy nagyon rossz minőségűk, vagy nagyon drágák), egy ránézésre nem rossz táskarugós típus 200e vagy az itteni BB topikban ajánlott Air HD már 280e - és nem vagyok biztos benne, okos lenne-e habmatracot vennem a rugós után, mert a roszabb szellőzésétől is tartok és főként hogy mennyire hamar adná meg magát a formája, ha már eleve csak 120 kg-ig specifikálják (és így 90% közeli terhelést kapna)
Ráadásul a zónás kialakításban sem vagyok biztos, h annyira jó ötlet, hiszen nem vagyunk egyformák, nem feltétlenül esnek jó helyre a különböző keménységű részek.

Pl. az Ikeában ránézésre hasonló fölépítésű zsákrugós matrac 130, vagy második rugóréteggel is 170, és egy budapesti út során ezek akár kipróbálhatóak is lehetnek, ezért hajlok egyelőre errefelé - de nem megnyugtató, h pont a drágábbiknál ír vki olyan tapasztalatot, h már pár nap után megereszkedet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.